Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Radar

17. listopadu 2008 v 9:01 |  Aktuálně

Pane Topolánku, lež má krátké nohy…Včera v pondělí 10. listopadu, proběhlo v zasedací místnosti radnice města Rožmitál setkání brdských starostů s nezávislým poslancem Evropského parlamentu, panem Giulietto Chiesa. Přítomni byli také organizátoři akce, mluvčí občanského hnutí Nenásilí - Jan Tamáš, Jan Bednář, Ivona Novomestská, dále poslankyně Hana Čurdová, Dana Feminová, mluvčí Europe for Peace, novináři a skupina italských aktivistů a reportérů.

Po úvodních projevech jsem se otázal pana poslance, jaký je asi poměr zastánců radaru a odpůrců radaru. Míněno v Evropském parlamentu.

Pan poslanec všechny přítomné šokoval konstatováním, že do dnešního dne se Evropský parlament jako celek problematikou amerického radaru nezabýval.

Pokud by se zabýval, došlo by se s nejvyšší pravděpodobností k závěru, že s jeho umístěním v Brdech není evropský parlament ztotožněn.

Pane Topolánku, to znamená, že evropský parlament by s radarem zřejmě nesouhlasil. (Opakuji to znovu, protože ve Vaší interpretaci je vždy všechno jinak).

Vy nám například tvrdíte, že evropské státy, jejich vládní představitelé, jsou radarem nadšeni, souhlasí s jeho umístěním, uznávají jeho nevyhnutelnost, jsou si vědomi své zodpovědnosti, schvalují bilaterární počiny Vaše a Vašich poskoků…to parafrázuji, ale tak nějak to je - tedy ve Vašem podání.

Pan poslanec se takovým tvrzením jen zasmál a vysvětlil, že tomu tak ani zdaleka není.

Že kdyby Vás potkal, řekl by Vám, že lidem lžete. Evropské státy a jejich vlády nejsou pro radar - to výslovně zdůraznil. Jen vyčkávají, jak se situace vyvine.

Nastínil, že my sami, tj. starostové, občanské iniciativy, občané - bychom se měli dopisy a e-maily obracet na Evropský parlament. Měli bychom žádat, aby jednal, zaujal stanovisko - je to přece i náš parlament. Nás českých občanů.

Řekl, že evropské vlády, zejména Francie, Německo, s radarem nesouhlasí.

Pane Topolánku, tak jak je to? Už zase to na nás zkoušíte v domnění, že si ta Vaše slova nemohou občané ověřit?

Polský prezident měl zápis telefonátu s prezidentem Barackem Obamou zřejmě na dvou listech - a ten druhý ztratil.

Vynechal tak ve svém nadšení nad slibem pokračování ve výstavbě antiraketového štítu v Polsku tu druhou polovinu Obamovy věty: "…pokud se prokáže, že technologie je funkční, že musí být účinný v poměru k nákladům a že v jeho prospěch nelze ubírat prostředky na jiné priority, dokud nebude jeho efektivnost prokázána."

Vy nevynecháváte nic, Vy nám prostě lžete.

Liga starostů, pane premiére, neusnula, ani nestagnuje. Byly volby, každý starosta měl spoustu práce. Už je po volbách, a Vy sám nejlépe víte, jak dopadly.

Byly to volby proti Vašemu pojetí vlády, volby proti americkému radaru.

Za Ligu starostů Vám připomínám, budeme bojovat proti Vaší aroganci, proti záměru umístit do Brd monstrum, které může mnoha lidem přivodit mnoho bolesti. Tak se starostové kdysi rozhodli.

Za sebe osobně, pane premiére, za občana Jana Neorala, Vám na základě dříve mnou uveřejněných faktů opakuji: nezasloužíte si zastupovat občany této země. Podejte demisi, tato země si vydechne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.