Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Březen 2009


Žila jsem na statku Rothschildů

29. března 2009 v 12:51 Dokumenty

Žila jsem na statku Rothschildů. Služky hladověly a slepice měly vytápěný kurník


29. března 2009 1:00
Kuchařce odměřovala potraviny, služky sekýrovala a trápila hladem, slepice měla očíslované, aby věděla, kolik snesou vajec. Tato lakotná paní "direktorová" na panství Rothschildů v Dolním Benešově na Hlučínsku nejvíc utkvěla v paměti dnes sedmaosmdesátileté Anně Večerkové.

Večerková prožila na statku vedle zámku, kam občas zavítalo i panstvo, své dětství. Její otec Josef tam byl totiž šafářem. "Tatínek chodil každý večer na zámek za úředníkem, který mu dal úkoly na další den. Kromě úředníka byl na zámku ještě účetní a direktor Fritz se ženou Zuzanou. Byla to hrozná ženská. Pořád někoho sekýrovala a často jsme viděli jak kuchařky běží s pláčem ze zámku. V jedné ruce kufr a v druhé šaty. Nikdo u ní dlouho sloužit nevydržel," vzpomíná vitální žena na své dětství na Rothschildově statku.
Otec i maminka pocházeli z Kozmic a zpočátku si pronajali statek tam. V roce 1930 se rodina nastěhovala na statek a otec se stal šafářem. Rodina se sedmi dětmi musela vyžít se stokorunou na měsíc a deputátem. Co čtvrt roku dostávali deputát: obilí, brambory a dřevo.
Jak my se nadřeli za korunu na hodinu
Bydleli přímo u brány a k dispozici měli kuchyň a jizbu. "Vedle kuchyně byla ještě komora na potraviny, která sloužila zároveň jako prádelna. Otec měl na starosti celé hospodářství, několik pacholků a děvečky, které dojily krávy. Během žní chodily na pole vypomáhat i vdovy z vesnice," popisuje Anna Večerková.Anna Večerková (nahoře uprostřed) s ostatními pracovníky statku Rothschildů
Práce na statku byla těžká. Téměř všechno se dělalo ručně. K nejnamáhavější práci patřilo nakládání hnoje na vůz. "Ještě dneska si vzpomínám, jak byl hnůj těžký a jak jsme se u toho nadřely. Ve cvikli (řepě) jsme lezly po kolenach a sklízely jsme ji ručně. Jak my se nadřely za korunu na hodinu," stýská si žena.
Provoz na statku začínal brzy. Šafář vstával už v pět ráno a šel krmit zvířata. V té době tam chovali sedm párů koní, šedesát krav a nespočetně drůbeže. Než vyjeli na pole, pacholci očistili koně. Mezitím už matka chystala snídani, pak nakrmila prase.
Ve dne byla k dispozici paní direktorové na zámku. "Podlahy a schody se musely vytírat, i když tam panstvo nebylo. Panské pokoje byly úplně nahoře. Co se maminka nadřela, než tam všude nanosila uhlí. Topit musela i kuram v kurníku a koupat paničce psa. Pravidelně jsme taky museli čistit strouhu, protože paní direktorová tam měla chatičku s můstkem, kam se chodila koupat," vzpomíná na život na statku žena.
Vše muselo být ve vzorném pořádku
Jako dítě obdivovala krásný nábytek a všimla si, že každý kus nádobí i příbory byly označeny erbem Rothschildů. Protože ale po zámku běhal pes, děti se tam moc neodvažovaly. Otec vedl hospodářství, a jak bylo tenkrát na Hlučínsku zvykem, muselo být vše v dokonalém pořádku.
Historie
Panství v Dolním Benešově patřilo Rothschildům od roku 1846 a obývali ho až do druhé světové války. Během války zde Němci zřídili integrační tábor pro Poláky.
Vozy stály na dvoře v řadě srovnané jako vojsko. Když pršelo, pacholci dostali za úkol vyčistit nástroje a stroje nebo bílili chlévy. Každou sobotu se pečlivě zametal celý dvůr vydlážděný kamením. "Neexistovalo, že by hnůj byl někde jinde než v ohrazeném hnojišti. Oves pro koně byl ve speciální zamčené bedně (futterkammer), odkud ho otec nebo maminka vydávali pacholkům," popisuje Anna Večerková.
Na Vánoce si panstvo obvykle vzpomnělo i na své podřízené. Jednou matku paní obdarovala bonboniérou, jindy jim nechala vyrobit manželské postele. "Direktorová dostávala od paní i šaty, a když už jich měla dost, vždycky si mě zavolala, že mi něco dá. Na rukou měla plno náramků a prstenů a čekala, že ji za to ještě ruku políbím. Radši jsem tam proto nechodila," vzpomíná Anna Večerková.


AKT - INFO 77

27. března 2009 v 8:43 Aktuálně
SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Podrobnosti údajných izraelských válečných zločinů
- Po zákazu vstupu do země Dalajlámovi zrušila Jižní Afrika i mírovou konferenci
- Vládní úředník tvrdí, že Spojené státy na Guantanámu vědomě věznily nevinné osoby
- Spojené státy chtějí jmenovat afghánského premiéra s cílem oslabit prezidenta Karzáího

PODROBNOSTI ÚDAJNÝCH IZRAELSKÝCH VÁLEČNÝCH ZLOČINŮ
Zvláštní zpravodaj OSN pro lidská práva v oblastech Palestiny Richard Falk obvinil v pondělí Izrael ze spáchání válečných zločinů v Gaze: "Poměr mrtvých - 1434 na straně Palestiny a 13 na straně Izraele - vypovídá o jednostrannosti tohoto vojenského konfliktu." Falk prohlásil, že útok na Gazu byl "vojenským napadením s moderní výzbrojí prakticky bezbranného obyvatelstva". Falk také obvinil Izrael, že bránil palestinským civilistům v úniku před tímto vojenským útokem. Lékaři z mezinárodní organizace na ochranu lidských práv Human Rights obvinili izraelské vojáky, že během útoku na Gazu neposkytovali lékařským týmům ochranu. Šestnáct osob z palestinského zdravotnického personálu bylo zabito izraelskými střelami a dalších dvacet pět jich bylo zraněno. Izrael zaútočil na třicet čtyři zdravotnických zařízení, včetně osmi nemocnic. Byly také nalezeny dokumenty, které prohlašují, že izraelským jednotkám byly vydány příkazy střílet během války na záchranné týmy. V manuálech nalezených v palestinském domě obsazeném izraelskou armádou stojí: "Nařízení při ozbrojeném střetu: přímá střelba také na záchrannou službu." Toto sdělení bylo napsáno rukou a bylo v hebrejštině. Mluvčí izraelské armády, major Avital Leibovich, obhajovala jednání Izraele: "Izraelské obranné síly (IDF) se rozhodly zahájit důkladné vyšetřování. Víme a můžeme dnes prohlásit, že vojákům IDF byly dány pokyny, aby dávali velice dobrý pozor na různá zdravotnická zařízení a vozidla v oblasti Gazy." Zpravodajský servis McClatchy informuje o tom, že podle výpovědi izraelského vojáka, který bojoval v Gaze, rabíni přednášející izraelské armádě vybízeli jednotky mířící do Gazy, aby znovu získali, jak oni tvrdí, Bohem přislíbenou zemi a "zbavili se nežidů". Voják také prohlásil, že toto poselství rabínů fakticky změnilo dvacet dva dny trvající izraelský útok v náboženskou válku.
24/3/09

VLÁDNÍ ÚŘEDNÍK TVRDÍ, ŽE SPOJENÉ STÁTY NA GUANTANÁMU VĚDOMĚ VĚZNILY NEVINNÉ OSOBY
Bývalý úředník Bushovy vlády prohlásil, že Spojené státy nadále zadržovaly mnoho guantánamských vězňů zatčených v Afghánistánu, přestože již dávno věděli o jejich nevině. Lawrence Wilkerson, bývalý hlavní tajemník tehdejšího ministra zahraničních věcí Colina Powella, v rozhovoru pro zpravodajskou agenturu Associated Press sdělil, že Spojené státy doufaly, že jednoho dne by jim tito vězni mohli poskytnout užitečné informace o nepřátelích. Wilkerson prohlásil: "Nezáleží na tom, zda je vězeň nevinný. Bydlel v Afghánistánu a byl zadržen poblíž místa bojů, tudíž musí vědět něco pro nás zajímavého." Wilkerson dále popsal zdůvodnění vlády v dobách jeho působení: "Potřebujeme tyto lidi umístit do nějaké vysoce zabezpečené věznice, jako je ta v Coloradu, zapomenout na ně a zahodit klíč. Nemůžeme je postavit před soud, protože jsme je mučili a unikly nám důkazy." Wilkerson tvrdí, že bývalý ministr obrany Donald Rumsfeld a viceprezident Dick Cheney zabránili snahám zlepšit způsob vyšetřování afghánských vězňů.
20/3/09


PO ZÁKAZU VSTUPU DO ZEMĚ DALAJLÁMOVI ZRUŠILA JIŽNÍ AFRIKA MÍROVOU KONFERENCI
Jižní Afrika zrušila celosvětovou mírovou konferenci po kontroverzním odmítnutí účasti tibetského duchovního vůdce Dalajlámy. Kritici viní jihoafrickou vládu z toho, že ustupuje tlaku Číny, která je jedním z největších obchodních partnerů této země. Na začátku tohoto měsíce se čínský premiér Wen Jiabao vyjádřil, že cizí země by se měly vyvarovat jakéhokoli vměšování do tibetské otázky. Mandla Mandela, vnuk Nelsona Mandely, odsoudil v úterý tento postup jihoafrické vlády slovy: "Pro Jižní Afriku je to smutný den. Je to smutné pro Afriku. A to jsme národ, který usiluje o to, aby byl vůdcem na africkém kontinentě. Je mi velmi smutno z toho, že někomu, jako je Dalajláma, kterého si velmi vážíme, bylo odmítnuto vízum." Jihoafrický arcibiskup Desmond Tutu k tomu řekl: "Ostudně se podřizujeme čínským tlakům. Pociťuji hluboké znepokojení a stud."
24/3/09

SPOJENÉ STÁTY CHTĚJÍ JMENOVAT AFGHÁNSKÉHO PREMIÉRA S CÍLEM OSLABIT PREZIDENTA KARZÁÍHO
Podle britského listu The Guardian se vláda Baracka Obamy spolu s evropskými spojenci chystá dosadit do středu afghánské vlády klíčového člověka, který by tak přímo konkuroval afghánskému prezidentovi Hamídu Karazáímu. Spojené státy uvažují o tom, že by mohly vytvořit novou pozici afghánského premiéra. Tím by obešly Karzáího, který se ve Washingtonu znelíbil. Spojené státy již navrhují odklonit finance od kábulské vlády směrem k provinciím ve snaze oslabit Karzáího. Minulý týden však Karzáí trval na svém: "Afghánistán se nikdy nestane loutkovým státem."
23/3/09


Výzva občanům všech národů

26. března 2009 v 10:09 Oznámení
Žádejte svoji vládu o vyšetření a potrestání viníků, zodpovědných za vznik krize.
Každý muž, žena i dítě na Zemi se rodí svobodný a rovný v úctě a právech.
Naše vláda má chránit nás a naše rodiny.
Máme právo účastnit se politického dění své země.
Máme právo na práci a poctivou mzdu, máme právo na přiměřený životní standart.
Jak uvádí všeobecná deklarace lidských práv.
Protože se svět stává stále více vzájemně provázaný a globální,společné lidské hodnoty by měli být spravovány na stejné úrovni.
V důsledku hospodářské a ekonomické krize přišlo a přichází o práci miliony lidí na celém světě.
Stali jsme se rukojmí nezodpovědného hazardování.
Roste strach, beznaděj a zoufalství jenž přerůstá v otevřené protesty.
Pracující lidé na celém světě jsou trestáni za nezodpovědné přehmaty makléřských uskupení, bez jakékoli možnosti tento proces ovlivnit.Pro nestálost této situace si nikdo netroufá odhadnout skutečné důsledky této krize.
Proto se obracíme na Vás - naši vládu, na Vás - naše lidem volené zástupce, kterým byla vyslovena důvěra ve volbách s výzvou, aby na mezinárodní úrovni iniciovali prošetření příčin tak zvané,, Washingtonské krize" aby skuteční viníci zodpovědní za vznik této krize byli obžalováni a soudně stíháni před mezinárodním soudním tribunálem, za zločiny proti lidskosti.
Již se nespokojíme s lichými výmluvami, mlžením a odůvodňováním všech způsobených následků touto Vámi tolik oblíbenou a ohlupující odpovědí.
Poučeni vývojem z minulosti, po periodicky se opakujících krizích, jenž měli přímý dopad vždy jen na prostý pracující lid, jenž se nikterak nepodílel na jejich vzniku a nedokázal jim zabránit,
se odůvodněně domníváme že i navzdory Vašim balíčkům ekonomických opatření nemáme jistotu, že se v budoucnu situace nezopakuje pokud viníci zůstanou nepotrestáni, tak jak tomu bylo dosud.

Vzkaz pro ,,Vás“

26. března 2009 v 10:07 Oznámení
Vzkaz pro ,,Vás"


Války jsou jako nějaké strašné nemoci, jako bída, jako všechny ty hrozné věci, které se na světě dějí a o kterých sice víme, ale nevěříme, že by někdy mohli potkat i nás. Instinktivně se snažíme sami sebe ochránit a tak se stále ujišťujeme a doufáme, že nám se to nikdy nestane. O válkách raději vůbec nepřemýšlíme a v duchu je přisuzujeme jiným lidem, lidem někde hodně daleko.

Za posledních 5 500 let prožilo lidstvo 14 500 válek. To znamená,že v průměru na jeden rok připadaly 3 války. V těchto válkách zahynuly 3 miliardy a 640 miliónů lidí.


Ve dvacátém století během života jedné generace došlo ke dvěma světovým válkám.


V té první padlo asi 10 milionů lidí a 20 milionů bylo zraněno.


V té druhé padlo 32 milionů v boji,asi 15 milionů bylo vyvražděno v koncentračních táborech a věznicích a 35 milionů bylo zraněno.

Početnost válek nepoklesla ani po r.1945.Jenom v poválečných čtyřiceti létech vypuklo asi 50 válek a došlo k nejméně 200 mezinárodně závažným konfliktům ohrožujících suverenitu států, a ani v jednom z těchto konfliktů nešlo o formálně vyhlášenou válku.
Po celém světě dnes na různých místech také bojuje i více než čtvrt milionu dětských vojáků.


Copak to šílenství nikdy neskončí ???


Možná že to ani nechcete ?
Možná chcete, ale jen v koutku svého nitra a velmi málo ?
Možná ani nevíte, že by jste vůbec mohli ,,chtít" něco jiného ?
Možná považujete současný domnělý mír za naprostou samozřejmost a jistotu ?

Současné dny, vámi považované za mírové, však nejsou ničím jiným, než-li přípravou na další nesmyslnou válku.

Že není možné vzepřít se generálům ?
Že není možné neuposlechnout rozkaz ?
Že není možné mírové řešení konfliktů ?

Vše je možné - stačí jen ,,CHTÍT"!


Záleží pouze na ,,Nás", zda se necháme opět tupě naverbovat !


- Příkladem by nám měli být lidé, jenž v průběhu 1. světové války, v době Vánoc, složili na obou stranách zbraně. Tento příběh, se odehrál v zákopech První světové války na Štědrý večer roku 1914, když v létě 1914 vypukla válka, překvapila a pohltila miliony mužů.Během onoho Štědrého večera se nemyslitelné stalo skutečností: vojáci vystoupili ze svých zákopů, své pušky nechali za sebou a podali si ruce se svými nepřáteli.
- ,,Bez nepřátel není válek"

(Tento příběh byl zfilmován pod názvem ,,Šťastné a veselé",
jakožto okamžik lidskosti, který se zapsal do historie.)

Více o této události ZDE :Již v tomto prvním válečném konfliktu světového rozměru byly poprvé použity zbraně hromadného ničení. Konkrétně ,,chemické", a to například ,,yperit"
Tehdy si lidé ,,přísahali", že tato válka je i válkou poslední.
- Ať již tedy chcete nebo nechcete, dnes je naši prvořadou a nejdůležitější povinností vůči sobě, minulým a hlavně budoucím generacím, tuto přísahu beze zbytku,,NAPLNIT"!!!,,Tak přísahám(e)"


,,Mikročípek“ pro každého…

26. března 2009 v 10:01 Oznámení
,,Mikročípek" pro každého…
Technické vymoženosti nám nepochybně usnadňují život.
Také nás však nepochybně, NENÁPADNĚ ZOTROČUJÍ.
-Kdo by se například nechtěl podívat za velkou louži.
-Stačí vyplnit elektronický dotazník v PC a to pěkně detailně.
-Jistě chápete že je to nutné v tzv. ,,válce s terorismem"...
-Také jsme jaksi pozapomněli, že jsme chtěli rozhodovat v referendu o nějakém cizím radaru..
,,KDO TEDY OPĚTOVNĚ ROZHODUJE
O NÁS - BEZ NÁS" ???
Finanční,,OLIGARCHOVÉ"- jedinci, jenž sami sobě nalhali,že jsou předurčeni vládnout světu..
Nevědomky a zcela dobrovolně se vzdáváme své ,,SVOBODY" za falešnou iluzi, že je o nás postaráno.Obchody plné zboží jsme směnili za svoji dobrovolnou a nevědomou ,,PRÁZDNOTU".
-Tato technologická cesta k ovládnutí stádečka nic netušících oveček, je jistější nežli nějaké pochybné ideologie typu ,,Na věčné časy" a podobně…
-Již nyní jsou skutečností cestovní pasy, s elektronickým čipem.(Abychom se JIM neztratili..)
Pro všechny členy EU je povinné, poskytnout otisk prstu a digitální fotografii.
-Již bylo v médiích oznámeno,že se rokem 2010 začnou vydávat občanské průkazy, rovněž vybavené elektronickým čipem.Od roku 2011 občané EU, kteří žádají o víza, budou muset poskytnout i své biometrické údaje.Záminky jimiž se tyto kroky odůvodňují, o nelegálních imigrantech,
organizovaném zločinu a podobné pohádky o boji s kriminalitou,se hezky poslouchaj
---Je to však jen další nenápadný schůdek, než nám mocní učiní NABÍDKU, která se neodmítá…!
Nejlépe je vymyslet si a prezentovat samá pozitiva
- A PRAVÝ DŮVOD ZAMLČET…..!

I takovýto důmyslný osobní doklad se však může snadno poškodit či ztratit.Řešením je -

,,MIKROČIP", JENŽ NÁM CHTĚJÍ
- IMPLANTOVAT PŘÍMO DO TĚLA….!!!!!!!!
-Budou v něm naše osobní údaje,tedy i ,,DNA", náš kredit atd., prostě náš osobní
čárkový kód.Umožní JIM naši přesnou lokalizaci díky satelitům a možná i zmíněnému radaru,
pro případ naši ,,nouze". ---ABY NÁS VČAS NAŠLI.--- Chvályhodná věcička,že ?
Nikdo Vás neosloví pane Novák, ale, občane, identifikujte se !
- No a jednoduše si VÁS NASKENUJÍ JAKO ZBOŽÍ…!
-Ano, tvrdím zboží, jelikož naše osobní informace mohou pak být zjišťovány bez Vašeho vědomí a mohou se snadno stát cenným obchodním artiklem.To s sebou krom ztráty osobního soukromí může přinést i kriminalitu, třeba v podobě vydírání či rovnou ztrátu identity.Prostě se někomu znelíbíte
a vaše data mohou být vymazána z centrální databáze a jednoduše přestanete úředně existovat.
NÁSLEDKY TOHO JSOU VÁM SNAD JASNÉ….!
Co vše může tento ,,mikročip" ještě obsahovat si dnes můžeme jen domýšlet.
Možná budou moci diky impulsům z mozku číst i Vaše myšlenky či vás na dálku paralyzují…
----- Rychle jsme zapomněli na lidi ocejchované v koncentrácích dvacátého století……..
A to vše díky štědrým sponzorům ze Světové banky a jejich ,,Hráčům".......!
…co si ještě necháte líbit, než se začnete bránit…?
Více ZDE: http://nwoo.org - !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://netotalitu.estranky.cz

Výzva ke spolupráci

26. března 2009 v 9:56 Oznámení
Sdružení NWOO (New World Order Opposition)
- si ,,Vás" dovoluje oslovit, žádat a vyzvat ke spolupráci.

Věříme že vám není potřeba dlouze vysvětlovat vážnost dnešních i budoucích událostí a donekonečna přesvědčovat, že nám dnes více nežli kdy jindy v historii lidstva, jde úplně
,,o vše"!!!
Více než kdy jindy je prioritní abychom zapomněli na své rozdíly, ať již národnostní, rasové, názorové či jiné a uvědomili si, že nikdo na této planetě není soběstačným ostrůvkem.
Ať již v tuto chvíli chápete či nechápete, věříte či nevěříte, máme všichni jeden stejný a nejzávažnější problém všech dob.
Několik psychopatických a všehoschopných jedinců by rádo vlastnilo celou planetu Zemi. Cesta za jejich cílem je pokryta utrpením a krví nevinných lidí. Neuznávají žádná pravidla, neznají morálku, nemají žádné svědomí a cokoli může sloužit jejich zájmům je dle jejich chorého názoru dovoleno.
Naše mlčení považují za souhlas a všem lidským hodnotám se vysmívají.
Mají v úmyslu zredukovat počet obyvatel naši jedinečné planety na minimum potřebných otroků.
Dovolujeme si vás upozornit že tento proces, jenž nazýváme ,,státní terorismus" byl již před mnoha lety plánován, systematicky dlouhodobě probíhá a neustále se stupňuje.
Jeho finální fáze byla odstartována podvodným teroristickým útokem
dne 11.září roku 2001 na komplex WTC a Pentagon v USA.

Dosažení jejich cíle je nevratného charakteru !!!


Musíme spojit své síly a toto závažné nebezpečí eliminovat.
Více očí víc vidí, více hlav víc vymyslí, více rukou - dokáže vše.,,Stačí jen chtít - Jiná volba není !!!
Bruselská mafie

26. března 2009 v 7:00 Dokumenty
Jakékoliv pochybnosti o tom, kam směřují již schválená politická rozhodnutí Evropské unie padly, když komisař pro spravedlnost Franco Frattini oznámil plány na elektronickou kontrolu občanů, překračujících hranice svých států. Od roku 2009 již budou povinné v rámci EU cestovní pasy obsahující otisk prstu a digitální fotografii. Od roku 2011 občané EU žádající o cestovní víza,budou povinni poskytnout i své biometrické údaje.

Frattini nyní plánuje představu, kdy by otisky prstů byli snímány i u dětí ve věku šesti let, ale úředníci pro bezpečnost odhadují, že tato povinnost by se týkala stále mladší věkové kategorie, díky neustále se vyvíjejícím technologiím. Pokud tyto plány schválí všech 27 členských států, by představovalo jedno z největších bezpečnostních opatření v rámci EU, s náklady v řádu miliard dolarů.

FRANCO FRATTINI - Kdo je přesně Franco Frattini a proč on a jeho spolupracovníci chtějí do Evropy a společnosti ,,Big Brother", kde práva na ochranu osobních fyzických osob jsou běžně porušována ? Jakou má spojitost pan Frattiny s Mafií ?

Jmenován do komise byl v roce 2004 - dřívějším italským ministrem zahraničí, známým loajálností k tehdejšímu italskému premiérovi Silvio Berlusconimu. Frattini byl vybrán navzdory obvinění, že byl Svobodný zednář. Svobodné zednářství bylo v Itálii velmi citlivé téma od roku 1981, kdy tajné a ilegální zednářské pravé křídlo,známé jako ,,P2", bylo díky propagandě rozbíjeno uprostřed veřejného pohoršení. Zejména proto, že Silvio Berlusconi figuroval v téměř tisícičlenném seznamu lidí z vyšších sfér vlivu v oblastech : politiky,publicistiky,bankovnictví,obchodu,zpravodajské služby a armády.


K záměrům současné doby, prosazující v Itálii návrat k moci jako premiér Berlusconi, vstoupily P2 údajně v roce 1978. V průběhu let figuroval ve více než tuctu trestních řízení a odvolání.Byl obviněn z podvodu, falešného účetnictví, podplácení a spojitosti s Mafií.

SILVIO BERLUSCONI -Ukazuje se, že Berlusconi je však v dobré společnosti. Jedním z jeho nejbližších přátel a obchodní partner - italský senátor Marcello Dell Utri, který je rovněž italský delegát v Radě Evropy - byl již odsouzen pro kolize s mafií. Zatím co Dell Utriho případ je stále ve fázi odvolání, jeho práce v Radě Evropy je mu ochranou před rozsudky italské justice díky imunitě před soudním stíháním jenž poskytuje, jak je zakotveno v článku 15. - všeobecné dohody Evropské Unie, podepsané v Paříži v roce 1949.

DELL UTRI -Je dobře známo že P2 má z historie vazby na nacismus a extrémní pravicové křídlo. Licio Gelli, jeho bývalý velmistr, byl uvězněn v roce 1998 za korupci a podvody v souvislosti se skandálem Banco Ambrosiano
a byl otevřeně prezentován
v New Yorku Times
jako ,,známí fašista".Při vyšetřování Gelli dokonce tvrdí, že byl zapojen do spiknutí, jenž vedlo k vraždě Papeže Jana Pavla I., který zastával svůj úřad pouze 33 dní v roce 1978. Tato fakta uvedl ve své knize
'Ve Jménu Božím: vyšetřování vraždy Pope John Paul I', spisovatel David A. Yallop,Ještě znepokojivějším tvrzením některých zdrojů z Nového Zélandu
a Observer novin ve Velké Británii, jsou vazby mezi P2 a státním terorismem. Mezi tím další jako
je BBC, uvádí, že stát měl spojení s oběma, mafií a pravým křídlem teroristických skupin.
LICIO GELLI


V jaké Evropě, že chcete žít ?

V Evropě ovládané lidmi jako je Franco Frattini a superbohatými jednotlivci, jako je Silvio Berlusconi ?

V Evropě, kde vaše soukromí, práva a svobody jsou běžně porušovány, kde nebudete mít žádné demokratické prostředky vyjádřit svůj názor ?

Pokud se tito lidé nezastaví, je jasné, že Evropa i celý svět se bude postupně měnit v ,,Orwellovský kontinent", kde absolutní diktatura, bez demokracie - je jediným cílem.

Bojím se o tento svět

23. března 2009 v 14:29 Dokumenty
Bojím se o tento svět

Zlatý slavík přemítá o krizi moderní společnosti a předpovídá brzký příchod nové totality. Odhaluje, že státům nevládnou politici, ale někdo úplně jiný.

Když už se Karel Gott rozhodne vyjádřit veřejně jiným způsobem než písní, stojí to rozhodně za to. Hovořit s ním o historii 20. století, globalizaci nebo třeba o Václavu Havlovi je silný zážitek. Matador české pop-music na chvíli odloží svůj charakteristický úsměv a vypráví například o tom, že všichni jsme jen pouhými figurkami, kterými manipulují tajemné skupiny mocných finančníků a okultistů. Muž, jenž za své poslání považuje "přivádět publikum do meditativní polohy, v níž se přenese do fiktivního světa příjemných pocitů", varuje, že se řítíme vstříc nové orwellovské totalitě.

* Nelákalo vás někdy opustit dráhu zpěváka a přejít do politiky?

O pravdu nelákalo. Neumím si představit, že bych mohl nalézt většího uplatnění, naplnění a radosti v jiné profesi, než v té, které se posledních čtyřicet let věnuji. Navíc pro politickou kariéru je potřeba úplně jiný druh talentu. V případě neúspěchu by návrat do showbyznysu s tím, že jsem si to rozmyslel a budu zase zpívat, byl směšný.

* Čeho se podle vás nedostává dnešním politikům?

Některým se nedostává talentu a mnohým voličů, a zejména takových, jaké by si představovali. Ideální volič je člověk důvěřující a zcela ovladatelný. Většina voličů je však neukázněných a zlobivých a ti nikdy nebudou souhlasit s tím, že předají politikům bezmeznou důvěru, hraničící až s vazalskou oddaností, a na celé čtyři roky oslepnou a ohluchnou a budou dělat jen zdvořilé "kyvy".

* Chodíte k volbám?

Jdu, protože volit se má, a naštěstí znám politiky, kteří jsou konkrétní a ne tajnosnubní a dokáží mě přesvědčit, aniž bych na to potřeboval čtyři roky.

* Dokáží se voliči poučit ze svých omylů?

Jsem přesvědčený, že zvlášť v posledních stoletích nejde o žádné omyly, naopak politika se odvíjí podle přesných scénářů, nic se neděje náhodou, i to nejhorší jako války. Vždy je o vítězích rozhodnuto dávno předtím. Stejné banky podporo valy toho, kdo je rozpoutal, a vyjednávaly s tím, kdo byl napaden. Domlouvaly se, čím budou platit, až jim budou posílat zbraně. Běh světa řídí tyto vysoké nadstátní kruhy, tzv. ilumináti nebo osvícenci, a také svaté řády a lóže až po mysticko-okultní organizace.

* Mohl byste to nějak upřesnit?

Jde o osoby, které tím pádem určují, kdo bude dělat politiku, a to ostatní už je jenom velké divadlo.

* Není to poněkud vykonstruované? To by znamenalo, že jedinec, dokonce ani skupina nemá šanci cokoliv ovlivnit...

Dal bych několik příkladů z historie. Pět synů jednoho slavného frankfurtského bankéře si rozdělilo sféry vlivu - jeden zůstal v domě svého otce, druhý odešel do Londýna, třetí do Paříže, další do Vídně a poslední do Neapole a financovali všechny znepřátelené strany v napoleonských válkách. Posílali si zprávy o situaci na bitevním poli po poštovních holubech, protože ti byli rychlejší než kurýři. A tak jen vyvolení byli správně informovaní, že u Waterloo byl Napoleon definitivně poražen. Jen oni mohli dělat výhodné finanční operace a ostatní utřeli nos. Anebo takové vítězství proletariátu, který vedla ruská inteligence, placená nejvyššími západními finančními a průmyslovými kruhy. Zakladatel Rudé armády Lev Trockij a jeho soudruzi byli vycvičeni na území Standard Oil v New Jersey a vysláni prezidentem newyorské banky Jacobem Schiffem do Petrohradu s podporou pro revoluci ve výši dvaceti milionů dolarů ve zlatě. Němečtí průmysloví magnáti a poradci císaře zase vybavili Lenina a jeho apoštoly z Curychu, aby pak Rusko muselo podepsat brestlitevský mír a oni mohli opustit východní frontu, kde měli zbytečné ztráty. Lenin byl vynikající spoluhráč a německý agent, Trockij zase špatný herec z Brooklynu, ale výborný řečník. Tihle hoši uměli všechno velmi dobře vyložit lidem a v jakékoliv době. Ovšem když se bolševismus nebo jiné "revoluce" rozmontují, najednou spatříte lidi, kteří vypadají stejně jako Trockij a zjistíte, že jste zase za blbce.

* Zažil jste vy sám někdy nečekané překvapení takového druhu?

Když jsem poprvé odjel na Západ, zmínil jsem se o našich poměrech a byl jsem kritizován, že to špatně vidím. Všichni byli levicoví, měli Che Guevaru a mleli, že je třeba myslet na většinu. Těšil jsem se do svobodného světa, že se konečně na dechnu, a místo toho jsem koukal jako blázen, kde to jsem. Chápal jsem tyto po stoje v Americe v souvislosti s válkou ve Vietnamu, vždyť tam posílali umírat své kluky. Logicky proti každé akci, která se vede, vzniká protireakce. Nemohl jsem ale s nimi diskutovat, byli strašně radikální, nesmiřitelní až zlí, ale poučil jsem se z toho.

* V jakém smyslu byli radikální a zlí?

O ni neměli tu zkušenost a tím, že já měl příležitost poznat oba systémy, mohl jsem si věci dávat do souvislostí. Nabyl jsem přesvědčení, že komunistický systém ve východní Evropě vlastně Západu vyhovuje. A my jsme byli takové pokusné terárium. Zamezilo se velké imigraci z Východu, který si sám a ochotně tu zeď postavil.

* Je podle vás velmocensky rozdělen i současný svět?

Bipolarita Západ-Východ už skončila, druhá strana byla totiž rozebraná. Vznikla stejně jako výsledek uspořádání světa po druhé světové válce, za to my nemůžeme, byli jsme diplomatickými manipulacemi odsouzeni stát se sovětským satelitem. Západ s Východem si ale nikdy neublíží, to už mně bylo jasné dávno. Tady bezvadně fungoval efekt rovnováhy a vzájemného zastrašování, to byla perfektní vojenská strategie - obě strany si vzájemně hlásily a kontrolovaly i schvalovaly každý vojenský krok, jako ten u nás v roce 1968. Studená válka tedy skončila, ale narůstá ekonomická nerovnováha mezi křesťanským a islámským světem.

* Řekl jste, že na vývoj společnosti mají zásadní vliv jakési svaté řády, lóže a mysticko - okultní organizace. Co si myslíte o vlivu křesťanských církví a dalších světových náboženství?

Církve, i když se naoko zdají oslabené, a jsou jakoby cítit naftalínem, mají stále obrovský mocenský a politický potenciál. Být viděn je možná důležitější než vidět. Proto mnohé dalajlámovy cesty od střechy světa až po díry světa, proto ty nekonečné světové mise papežovy, při kterých obdivuhodně, svou a snad i boží vůlí překonává slabost danou věkem.

* Čím se Jan Pavel II. liší od svých předchůdců?

Jeho zásluhy jsou nezměrné. Rozbití různých církevních tabu, omluva pravoslavné církvi, v Izraeli za holocaust, za Jana Husa, čarodějnické procesy, za Bartolomějskou noc... Omluva bylo donedávna slovo, které římskokatolickému slovníku téměř chybělo.

* Udrží si katolická církev svůj vliv i v novém století?

Jedenadvacáté století má prý být proti minulému duchovnější a zde církve nemohou chybět a vliv mít budou. Tato církev je bohatší než všechny politické strany dohromady, ovládá vladařské finesy cvičené po staletí a území, na kterém má vliv, je obrovské. Dnešní lidé, zahlcení stále přibývající technikou, pro žívají stresy a neurózy a budou hledat otázky na své odpovědi. Kde jinde než u Boha. Ať už si ho přivlastňuje kdokoliv a ať vypadá jakkoliv. Kromě známých vír se lidé vrací ke starým náboženstvím a vznikají nové kulty i sekty. Nejpřirozenější je hledat Boha v sobě, ale to jsem neřekl já, ale Ramtha. Chcete-li vědět, jak vypadá Bůh, jděte a podívejte se do zrcadla a budete mu hledět rovnou do tváře. Právě v tomto techno údobí jsou církve připraveny rozevřít svou léčebnou náruč komukoliv, a hlavně třetímu světu, který zatím sice vypadá, že ví, že nic neví, ale to nebude trvat dlouho.

* Nejčastější slovo, které padá při diskuzích o stavu a vývoji dnešního světa, je globalizace. Co si o tomto jevu myslíte vy?

Tady asi nebudu poslem dobrých zpráv - jak mě přátelé kdysi charakterizovali. Obávám se, že celosvětové dění směřuje k totální globalizaci, která vyústí v jednu totalitní světovládu. Časem všechny malé banky padnou - už to pomalu začíná, bankovní giganti budou fúzovat, až nakonec zbude jediný bankovní dům, který bude všem diktovat. Vznikne jedna světová měna, která bude všechno řídit, a pak už je jen krůček k bezhotovostnímu platebnímu systému pomocí mikročipů a laserových neviditelných kódů - nejspíš je budeme mít zabudované v těle. A tím bude možné z jednoho vládního centra získat o každém informaci a každého kontrolovat. Už si na to zvykáme, vnímáme to jako samozřejmost - ta identifikační čísla jsou kreditní karty. Zatím je to velmi příjemné a i další vývoj v tomto směru nám bude připadat praktický, výhodný a hlavně pohodlný, ale časem zjistíme, že jsme se stali objektem nejenom kontroly, ale i manipulace s myšlením.

* To zní poněkud jako orwellovská utopie...

Ani ne. Bojím se toho, že se nakonec naplní všechny orwellovské vize, které při svém vzniku vypadaly tak neskutečné. Napadlo mě, že možná přijde doba, třeba se jí ještě dožiji, kdy budeme nostalgicky vzpomínat na minulé totality. V každém případě, když už se tehdy nedalo dělat vůbec nic, tak si aspoň lidé mohli pro sebe nechat své myšlenky a názory.

* Vraťme se ještě k české politice. Co soudíte o Václavu Havlovi? V čem například vidíte důvod jeho stále vysoké popularity v zahraničí?

Václav Havel jako každá mimořádná a vyčnívající osobnost je rozporuplný, ale vždycky svůj. Dost často se zdá, že s milou poťouchlostí rozpoutává neviditelné akce, které jako by pocházely z jeho absurdních her. Někteří jeho političtí kolegové z jiných břehů se překvapivě často nechávají ukolébat jeho úsměvným výrazem jednoduchého muže, ale on v pravý čas popíše tabuli politické scény zbrusu novou a nečekanou diferenciální rovnicí, která sebejisté odpůrce dostane do kolen. Předvedl to v poslední době několikrát. Když se zeptáte v zámoří, co vědí o naší zemi, není toho většinou mnoho. Znají však jména Havel, Jágr, Hašek, Lendl, někdy Masaryk. Mimochodem myslím, že Havel se mu v některých rysech chce podobat. Kolem Havla byl vytvořen mesianistický mýtus, ale když se v Americe zeptám jeho obdivovatelů, co od něj četli, většina odpoví, že vlastně nic, ale že slyšeli, že to je odvážný, emocionální a inteligentní člověk. Přitom Havel pro svou až kultovní popularitu moc v zahraničí nedělá. Ale jeho čestné doktoráty, finanční dary od nadací nenápadně zakořeňují ve světovém povědomí jeho pověst. Nenápadně vypadající, ale výsledky jsou tady.

* Před několika lety jste v rozhovoru pro rakouský týdeník prohlásil, že Havel to měl za minulého režimu lehčí než vy. Jak jste to myslel?

Rád bych v tom udělal jasno. Co jsem tehdy onomu rakouskému novináři řekl? Zeptal se mě, proč jsem nevyužil své pozice populárního zpěváka a nebojoval proti systému. Odpověděl jsem, že je něco jiného, když člověk doma píše a výsledek své práce předá do zahraničí, a to, když někdo ke své práci potřebuje koncertní pódium. Pokud bude mít zákaz na něj vstoupit, tak končí jeho pozice, popularita, a tím i vliv jeho názorů. Z toho dotyčný novinář usoudil, že to měl Václav Havel lehčí. Šlo o exemplární případ překroucení mé odpovědi. Ne ale náhodou, protože v té době se v některých médiích velmi cíleně útočilo na mou osobu. V té době jedno sugerování do vědomí lidí vystřídalo druhé - určovalo se koho odmítat, kritizovat, a kdo je nedotknutelný. Mnozí si pak dávali pozor, aby si se mnou nezadali, a vyčkávali. Naštěstí pro mě rozhodlo publikum, kterému nikdo nemohl zabránit přijít na koncert nebo poslat svůj hlas do ankety. Mezi mými nepřáteli se objevili staronoví známí. Připadali mně, jako by byli vyklonovaní, podobali se sobě jako vejce vejci. Dřív ale neměli dost odvahy a všimněte si, že v nové době neútočili na ty, kteří minulý režim vytvářeli. To aby nenarazili na ty nedotknutelné

* Domníváte se tedy, že je u nás ohrožena svoboda slova?

Svoboda slova ohrožena není, ale věta už může být někomu nepohodlná. Slovo jako takové ještě nedává smysl, ale věta to už je myšlenka, a to je něco jiného.

* Vy můžete porovnávat českou a německou společnost. Jezdíte tam už desítky let...

Pro mě je to druhý domov, tři a třicet let tam natáčím desky a mám za sebou pětadvacet turné a nespočet vystoupení. Díky tomu tam mám vynikající kolegy, mnoho přátel a neuvěřitelně věrné publikum všech generací. Partneři v mé profesi jsou spolehliví a přesní, ostatně Němci, jak známo, jsou skvělí organizátoři. A tak mi nedá, abych se nad tímto národem nezamyslel.

* K čemu jste při svém zamyšlení došel?

Mnohokrát jsem přemýšlel nad tím, jak u tak kulturního národa mohlo dojít ke tragédii Třetí říše a následnému rozpoutání druhé světové války, za které Němci platí dodnes. Mladší generace se občas ptají, proč mají nést tíhu této viny. Je třeba si uvědomit, že historické hodnocení se nám po válce dostává jen od vítězů. A tím víc mě to nutí hledat si jiný úhel pohledu. A shledávám, že do této hry bylo zataženo viníků více.

* Koho teď máte na mysli?

Hned prvním tahem vítězů po první světové válce byla Versaillská smlouva, kdy bylo Německo donuceno platit obrovské reparace vítězům - konkrétně 123 miliard zlatých marek a 26 procent z hodnoty německého vývozu ročně. Tím pádem se Německo dostalo do chronické inflace a krize.

* To jsou ale dost známá historická fakta...

Jistě, ale další kontexty tak známé nejsou. Krize a inflace samozřejmě vedly k pozdržování německých plateb. A tak byla světovými bankéři založena ve Švýcarsku mezinárodní banka pro platební vyrovnávání. A jejím prostřednictvím se mohly pohledávky jedné země převádět z konta druhé země. Tento plán, zvaný Dawes, tento systém půjček pro Německo, přinášel vysoké zisky. Dnes už jsou přístupné dokumenty o tom, že americké banky a průmysl se podílely na vzestupu Hitlera. Guvernér Reichs Bank a zároveň ministr financí Schacht byl geniální ekonomický stratég, který zjistil, že z pozice slabého Německa neuspěje, a že tudíž musí vybudovat zbrojní průmysl z úvěrových obchodů. Po projednání partnerství s Britskou národní bankou sloučil ekonomický establishment. Ze všech dluhů se nakonec Německo ocitlo v krizi a toho využila NSDAP. S tím už Schacht neměl nic společného. U norimberského procesu byl jedním ze tří osvobozených, protože takového člověka - jako řadu jiných - Spojenci potřebovali.

* Když už jsme u historie našich západních sousedů - Co si myslíte o poválečném odsunu Němců z Československa?

O tom bylo rozhodnuto jinde, ale stínem na našich vztazích zůstává to, jakým způsobem byl prováděn. Vina na rozbitých vztazích však nikdy není jednostranná. Odsun německé šedé zóny z pohraničí neprobíhal o nic jemněji než vyhnání Čechů před válkou. Když už se zdá, že je většina lidí na obou stranách schopna odpustit, včas se objeví nějaký vytloukač politického kapitálu.

* Věříte v odpuštění a ničím nezatížené vztahy mezi Čechy a Němci?

K odpuštění musí dojít a snad to udělá další generace. V minulosti to tak bylo, vždyť v Praze se odnepaměti střetávaly tři kultury - česká, německá a židovská. Většinu času spolu dobře vycházely, prolínaly se, a dokonce si pár desítek let i velmi dobře žily. Prolínání jednotlivých kultur má v určitém kontextu i komický přídech, když se například hovoří o uměleckých pokladech našich vlastenců, tak si vychutnávám takové lahůdky, že libreta našich národních oper - Braniboři v Čechách a Dalibor - napsal přítel Bedřicha Smetany Josef Wenzig německy a teprve po složení hudby byla přeložena do češtiny. Smetana v psané češtině nebyl zrovna doma. Nejinak tomu bylo v českých vlasteneckých salonech, později v kavárně Arco, kde sedávali svorně čeští a němečtí židovští literáti, bratři Čapkové, Max Brod, Franz Kafka, Franz Werfel, čeština tu bez jakéhokoliv nepřátelství střídala němčinu. Bohužel pod soužitím národnostních skupin, i když bylo dobré a trvalo tak dlouho, latentně dřímaly mocenské spory, takže se stalo, co se stalo.

* Jak si vlastně vysvětlujete svoji velkou popularitu v Německu?

Byl jsem asi ve správný čas na správném místě a se správnou písní. První album jsem v Německu vydal v roce 1968 a hned jsem za něj obdržel zlatou desku za 300 000 prodaných nosičů. A to celé se pak sedmdesátkrát opakovalo. Čas byl ovšem jiný, písně jiné, jen místo zůstalo. Jeden německý novinář se kdysi nad mou popularitou zamýšlel. Je to jednoduché a přesné. Přijel jsem z komunistického světa - bez ohledu na to, že jsme byli sousedé, stál mezi námi ostnatý drát a zeď. Moc jsme se nesetkávali. Najednou k nim do doby studentských revolt, mezi hořící auta a rozbité výklady, přijel mladík z obávaného komunistického světa, který vypadal úplně jinak než jejich tvrdě protestující mládež. Nebyli to zrovna čistě vymydlení chlapci, zatímco já přišel elegantně oblečený, slušně vypadající s písněmi o lásce a krásném světě.

* S jakým nejvýznamnějším Němcem jste se jako hvězda tamní pop-music setkal?

Počínaje rokem 1968 jsem se setkal se všemi spolkovými kancléři, několika prezidenty a téměř se všemi významnými umělci. Nedávno jsem obdržel Eurocenu ve Vídni a mezi oceněnými umělci byla taková jména jako herec Mario Adorf a největší žijící malíř vídeňské surrealistické školy Ernst Fuchs.

* Zmínil jste se, že jste jen v Německu získal sedmdesátkrát zlatou desku. Zpíváte už několik desítek let, letos vám bude dvaašedesát. Máte představu o životním stylu mladých lidí? Jak třeba jako zpěvák vnímáte oblibu dnes tak rozšířených techno párty?

Bylo by smutné, kdyby dnešní generace mladých nebyla jiná než my. Naši rodiče si také mysleli, že jsme se s rokenrolem zbláznili. Mně spíš vadí, že hudba na techno párty nehraje hlavní roli. Interpreti té hudby zůstávají anonymní. Dřív existovaly kulty skvělých zpěváků a kapel, dnes se víc předvádějí dýdžejové. A to je celé nějak naruby. Vzpomínám si, jak kultovní anglický diskžokej John Peel řekl - Já přece nikdy nesmím mít pocit, že jsem slavnější než mé desky.

* V čem je největší rozdíl mezi vaší generací a generací dnešních dvacetiletých?

Jsou určitě sebevědomější, než jsme byli my. A to je dobře. My byli vychováváni k pokoře, nezdravé skromnosti a k tomu, abychom nevyčnívali. Všichni si byli rovni a nebylo radno si vyskakovat.

* Je to také generace, která samozřejmě zachází s technickými vymoženostmi, o kterých se lidem před dvaceti lety ani nesnilo. A co vy - jaký je váš vztah k počítačům, k internetu?

Zprvu byl můj vztah dost rezervovaný. Koneckonců mám možnost pozorovat práci s počítači v nahrávacích studiích a všechny zázraky moderní zvukové techniky používám doma. Stále ještě mě například fascinuje digitální zvukový záznam. Děkuji době, v které nám technika umožňuje tak úžasné věci, dnes už vím, že odmítat tyto možnosti je nesmysl, protože člověk může zůstat na štrece a přestat komunikovat.

* Tento rozhovor je trochu jiný než ty desítky, možná stovky jiných, které jste za život poskytl. Nehovořili jsme příliš o vaší kariéře, o zpívání, ale spíš o politice a historii. Mluvme teď ještě chvíli o osobě Karla Gotta. Jak byste sám sebe charakterizoval?

Lidé říkají, že mám docela dobrý charakter. Ale jinak jsem zpěvák - tenor, který rád zpívá romantické písně, protože jsou melodické, vyznávají lásku. Zpívám ale rád i swing, rock a džez, s kterým jsem začínal. Mám rád každou kvalitní muziku, i lidovky. A největší radost pro mě je, když se mi podaří dostat publikum do té správné nálady, až do meditativní polohy, v níž se přenesou do fiktivního světa příjemných pocitů.

* Máte nějaké meze ve zveřejňování soukromí?

Já ano, ale bulvární tisk ne.

* Věříte v přátelství se ženou?

Věřím, ale chtě nechtě se tam vždy vloudí myšlenka na nějaký vztah.

* Co soudíte o feminismu?

Ze všech - ismů je mi sympatický surrealismus, kubismus a impresionismus. Ženy však maluji rád.

* Jiří Bartoška v jednom rozhovoru prohlásil, že má své "lejno na botě". Je něco i ve vašem životě, o čem dnes víte, že jste neměl dělat?

Neměli jsme zvát Jiřího Bartošku na můj koncert v Carnegie Hall, protože kudy chodí, tak to pomlouvá. Všichni, kteří tam od nás byli, to považují za úžasný zážitek. Dvěma Čechům a super kapele se podařilo, aby obecenstvo po tři hodiny řvalo nadšením a vstávalo. Panu Bartoškovi se to nelíbilo. Odešel o pauze, protože si myslel, že už je konec. Jak potom může něco hodnotit. Prý z toho děláme, že jsme dobyli New York, a přitom šlo o akci pro emigranty. Vždyť v Americe všichni odněkud přišli a původní Američané - Indiáni také splynuli, už dávno nosí kravatu.

* Snášíte kritiku?

Pokud budu něco tvořit, musím se s ní naučit žít. Kdo nic nevytvořil, před tím nic neobstojí. Moc dobře vím, že pokud někdo chce špatnou kritiku na Karla Gotta, ví, za kým má jít. Já je ani nebudu jmenovat, nebudu jim přece dělat reklamu.

* Cítíte se jako bohatý člověk?

Bohatství člověka se měří podle toho, jak dokáže nakládat se svým volným časem. Podle tohoto měřítka jsem chudý jako kostelní myš.

* Mají podle vás bohatí lidé nějaké povinnosti ke společnosti?

Podle toho, jak ke svému bohatství přišli.

* Přináší bohatství samotu?

Na svých cestách po světě jsem byl mnohokrát pozván do různých klubů opravdu bohatých lidí. Nepřipadali mi nijak osamělí.

* Máte nějaké neřesti?

Bohužel se příliš rozpovídávám před novináři.


Jidáš Topolánek

21. března 2009 v 20:12 Aktuálně
Začne-li se někdo chovat nepochopitelně, může být diagnostikován jako choromyslný. Někdy je ale vysvětlení mnohem prostší. Dlouho jsem nechápala, proč předseda ODS, strany, která nám v minulosti nabízela smlouvu s občany, prosperitu a ochranu národních zájmů, najednou dělá přesný opak. Jako by šlo o úplně jiného Mirka Topolánka a úplně jinou stranu. Patolízalové, kteří se plazí před evropskými celebritami, se původním vzorům liberálně konzervativních politiků nepodobají ani za mák. A národní zájmy berou za své, jakmile se na Topolánka usměje německá kancléřka Angela Merkelová nebo když dostane manžetové knoflíčky od francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho.
Teď už se věci jeví poněkud v jasnějším světle. Nejde o úsměvy ani o knoflíčky. Ale o stříbrňáky pro Jidáše Mirka Topolánka, kterému je ČR a její občané ukradená. V listopadu se uvolní křeslo šéfa evropské komise za 620.000,-Kč měsíčně. A v současné době premiér pobírá "pouhých" 164.900,-Kč. Mluvčí naší vlády tuto změnu Topolánkovy funkce rozhodně nevyloučila a Angela s Nicolasem mu to místo prý ze srdce přejí. Vždyť se jim přece zavázal, že u nás zajistí schválení Lisabonské smlouvy. Smlouvy pro ně historicky výhodné, která jejich zemím zajistí rozhodující vliv v evropském prostoru "na věčné časy" a to včetně rozhodování o způsobu a kvalitě života občanů úplně jiných a hlavně menších zemí. Konkrétně možnosti naší země skryté v lidském, znalostním i energetickém potenciálu už pro ně nebudou představovat nebezpečí v podobě vážnější konkurence.
Pokud Lisabonská smlouva vstoupí v platnost, nepůjde o mezinárodní spolupráci na bázi "já pán, ty pán". Budeme smět dělat jen to, co nám Brusel dovolí. Ztratíme suverenitu v energetické, bezpečnostní, dopravní i imigrační politice. Lidé v pohraničí budou čelit nové vlně útoků potomků nacistických kolaborantů na své domy a pozemky. Poradit si s důsledky ale budeme muset sami. Bez hospodářské prosperity a tedy bez peněz, bez kompetencí. S nevýhodným smluvním balvanem na krku. A to všechno kvůli jednomu křeslu pro bigamistu, který kvůli svému netradičnímu životnímu stylu potřebuje i netradiční příjem.


PSYOPS

21. března 2009 v 0:59 Dokumenty
Psychologická operace (popř. PSYOPS, z anglického Psychological operations) je plánovaná operace, která by dodala vybrané informace a indikátory veřejnosti k ovlivnění jejích emocí, motivů, mínění, obecných úvah a především k ovlivnění chování a postojů zahraničních vlád, organizací, skupin a jednotlivců.
Účelem Psychologické operace je indukovat či posílit způsob uvažování a chování příhodného k dosažení cílů původce psychologické operace.
Tento koncept byl používán vojenskými institucemi napříč historií, ale ve 20. století dostal podobu dnešního významu tohoto termínu.
Existují i speciální jednotky pro Psychologické operace, které tyto metody používají. Mezi státy, které jich využívají nejvíce, patří Německo, Velká Británie a především Spojené státy americké.

Operace Northwoods

Tento plán patří mezi tzv. false flag psy-op - psychologické operace, jejichž cílem je manipulace veřejného mínění vlivem nějakého neočekávaného nebo např. traumatizujícího podnětu. Účelem akcí, které Operace Northwoods plánovala, bylo získat všeobecnou podporu americké veřejnosti pro vojenskou invazi na Kubu. Uvedené prostředky zahrnovaly i fingované teroristické akce na území USA proti vlastním obyvatelům, počítající s až stovkami obětí.

Operace Northwoods je název tajného dokumentu, který vytvořil americký generální štáb USA v roce 1962. Dokument obsahoval návrh vojenské operace, iniciované armádou Spojených států. 13. března 1962 jej ministru obrany Robertu McNamarovi předložil předseda sboru náčelníků štábů, Lyman Lemnitzer.Po čtyřiceti letech byly její plány odtajněny.

Detaily těchto plánů jsou popsány v nové knize Body of Secrets investigativního reportéra Jamese Bamforda. Kniha se týká historie největší americké špionážní agentury NSA / National Security Agency /.

zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Northwoods

Operace Northwoods - možná předehra k 11. září
http://www.sckpkarvina.estranky.cz/clanky/skudci-kubanske-revoluce/operace-northwoods---fikce-_

Groupthink

Groupthink je způsob myšlení jednotlivců, úmyslně odpovídající zachování shody ve skupině. Skupinové myšlení v zájmu shody skupiny potlačuje nezávislost rozhodování jedince a jeho samostatnost, dochází k tlaku na uniformitu a sebecenzuře. Soudržnost a solidarita ve skupině se stává důležitějším než reálné zvažování faktů. Groupthink může způsobit, že skupina (typicky výbor nebo velká organizace) učiní špatná nebo nerozumná rozhodnutí, o kterých by každý člen mohl individuálně usoudit a zvážit, že nejsou moudrá.
Irving Janis analyzoval řadu rozhodnutí americké zahraniční politiky z let 1940 až 1970 a dospěl k závěru, že v mnoha případech se objevilo skupinové myšlení. Groupthink ovlivnil hlavně neúspěšný pokus o invazi amerických jednotek na Kubu v Zátoce sviní, dále taky bombardování v Pearl Harbor, vietnamskou válku.

Groupthink, skupiny souhlasí se sledováním cílů, se kterým jednotliví členové nesouhlasí. To fascinuje výzkumníky v poli sociálních věd. Důvod pro tuto fascinaci je, že se zdá, že tyto teorie vysvětlí sledované chování jednotlivců a skupiny v mnoha společenských kontextech. Například, invaze v Zátoce sviní se jeví jako archetyp groupthink jevu. Výzkumníci poznamenávají, že rozhodnutí vykonat tuto katastrofální vojenskou kampaň bylo děláno s téměř jednomyslnou dohodou presidenta J. F. Kennedyho a jeho poradců. Tito poradci byli, téměř bez výjimky, v podstatě velmi podobní prezidentovi: bohatí, bílí muži z privilegovaných rodin a mající univerzitní vzdělání. Generál David M. Shoup, velitel námořního sboru v té době předpovídal neúspěch a obrovský počet obětí při invazi, a žádal prezidenta, aby se do toho nepouštěl. Shoupova odborná rada byla ignorována skupinou a skupinové rozhodnutí začít s invazi skončilo s katastrofálními výsledky.

Taková dysfunkční patologie ve skupinách je známý společenský jev a všechny skupiny by měly automaticky vyžadovat kroky pro to, aby se mu vyhnuly. Tyto kroky obecně obsahují zahrnutí jednotlivců s různorodými zázemími v rozhodovacím procesu a ostře sebekritický pohled jednotlivců. Skupiny tak obecně učinily lepší rozhodnutí než homogennější skupiny a obecně se dá mluvit o schopnosti produkce kvalitnejších rozhodnutí, která zabrání takovému neštěstí, jaké se stalo v souvislosti s invazí v Zátoce sviní.

Příčiny a symptomy groupthink

Tento fenomén se však netýká jenom politických rozhodnutí a může se vyskytnout v mnoha různých situacích. Podle Janise může nastat vždy, když jsou splněné předcházející podmínky, které pravděpodobně groupthink povzbudí:

* Vysoký stres, vnější hrozby a nízká naděje na lepší řešení než nabídl vůdce
* Vysoká skupinová soudržnost
* Přesvědčivá síla vůdce skupiny
* Izolace skupiny od informací zvnějšku
* Skupina je pod tlakem, protože k rozhodnutí je třeba dojít rychle

Jeho osm symptomů svědčících o groupthinku:

1. Iluze nezranitelnosti
2. Nepochybná víra ve vlastní morálku skupiny
3. Racionalizace, kolektivní odůvodnění rozhodnutí skupiny
4. Sdílené stereotypy a pohledy zvláště na oponenty, vnímání oponenta jako slabého, neschopného
5. Self-cenzura; členové odepřou kritiky, žádný se neozve na protest, protože se všichni tváří, že souhlasí
6. Iluze jednomyslnosti (vidět falešnou shodu), to že nikdo neodporuje podporuje rozhodnutí skupiny
7. Směrovat tlak na disidenty, aby se přizpůsobili
8. Samozvaný členi chrání skupinu před negativními informacemi

Jeho sedm příznaků rozhodnutí ovlivněného groupthink:

1. Neúplný přehled alternativ
2. Neúplný přehled cílů
3. Opomenutí prozkoumat rizika přednostního výběru
4. Opomenutí znovu hodnotit zpočátku zamítnuté alternativy
5. Slabé vyhledávání informací
6. Výběrová zaujatost ve zpracování dostupných informací
7. Opomenutí přijít na náhradní plány

Sociální psycholog Clark Mccauley definoval tři podmínky pod kterým groupthink nastane:

* Direktivní vůdce
* Stejnorodost členského sociálního zázemí a ideologie
* Izolace skupiny od vnějších zdrojů informací a analýzy

zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Groupthink

AKT - INFO 76

19. března 2009 v 20:25 Aktuálně
SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Červený kříž tvrdí, že CIA mučila zadržené v tajných věznicích
- Americká alternativní média tvrdí, že nesouhlas české veřejnosti může za porážku radaru
- Nečinnost ve věci globálního oteplování by mohla stát třetinu světového HDP
- Soudci vybízejí OSN, aby vyšetřila válečné zločiny v Gaze
- Obama prohlašuje, že USA může zadržovat lidi neomezeně dlouho bez obvinění
- Obama schválí mezinárodní prohlášení o rovných právech homosexuálů

ČERVENÝ KŘÍŽ TVRDÍ, ŽE CIA MUČILA ZADRŽENÉ V TAJNÝCH VĚZNICÍCH
Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) dospěl před dvěma lety v tajné zprávě k závěru, že zacházení s vězni za Bushovy vlády "založené na mučení" bylo porušením Ženevské konvence. Výsledky zkoumání se zakládaly na rozhovorech s vězni, kteří byli tenkrát v tajných vězeních CIA zadrženi. Červený kříž prohlásil, že čtrnáct vězňů zadržených ve věznicích CIA uvádělo pozoruhodně jednotný popis týrání, jež zahrnovalo bití, spánkovou deprivaci, vystavování extrémním teplotám a v některých případech i waterboarding. Autor referátu Mark Danner zveřejnil části této tajné zprávy Červeného kříže v renomovaném literárním časopise The New York Review of Books. Danner uvedl, že užití slova "mučení" Červeným křížem má významné právní důsledky. Doslova řekl: "Nemůže být nic závažnějšího než to, že MVČK používá explicitně výrazů "mučení" a "krutý a ponižující". MVČK je zástupcem Ženevské konvence a když užívá těchto slov, tak mají sílu zákona."
16/3/09

AMERICKÁ ALTERNATIVNÍ MÉDIA TVRDÍ, ŽE NESOUHLAS ČESKÉ VEŘEJNOSTI MŮŽE ZA PORÁŽKU RADARU
Největší americké alternativní zpravodajství Democracy Now tvrdí, že veřejné protesty a obecný nesouhlas donutily českou vládu opustit snahu o schválení smlouvy na umístění amerického radaru. Americké mírové sdružení vítají zhroucení plánu na tak zvanou "raketovou obranu", protože program považují za pouhý obchodní trik zbrojařských firem a velkou ztrátu veřejných finančních prostředků. Většina amerických vědců nadále tvrdí, že plán na "raketovou obranu" nemůže technicky fungovat. Přesto někteří američtí novináři říkají, že záměr Bushovy vlády na zřízení základny v České republice měl širší smysl než jen radarovou stanici a spekulují, že silná občanská opozice v Česku zmařila tyto plány, protože zdržovala klíčové rozhodnutí až do doby ekonomické krize a Obamova prezidentského období.
19/3/09

NEČINNOST VE VĚCI GLOBÁLNÍHO OTEPLOVÁNÍ BY MOHLA STÁT TŘETINU SVĚTOVÉHO HDP
Autor jedné z nejvýznamnějších odborných studií o klimatických změnách říká, že podcenil nebezpečí globálního oteplování. V roce 2006 předložil britský ekonom Lord Stern ve své knize Ekonomika klimatických změn (The Economics of Climate Change) analýzu, která tvrdila, že výdaje na dostačující boj proti klimatickým změnám do roku 2050 by činily jedno procento světového HDP. Pokud by se naopak v této věci neudělalo nic, Sternova studie odhaduje, že škody způsobené klimatickými změnami by mohly dosáhnout až 20 procent světového HDP. Jenže Stern při svém vystoupení na schůzi OSN v Kodani předchozí číselný údaj upravil, když uvedl, že škody při nečinnosti by mohly zničit až třetinu světového bohatství.
13/3/09

SOUDCI VYBÍZEJÍ OSN, ABY VYŠETŘILA VÁLEČNÉ ZLOČINY V GAZE
Skupina šestnácti nejvýznamnějších vyšetřovatelů válečných zločinů a soudců zaslala generálnímu tajemníkovi OSN Ban Ki-moonovi dopis, vybízející OSN k zahájení vyšetřování válečných zločinů spáchaných v průběhu izraelského útoku v Gaze. Dopis podepsal i arcibiskup Desmond Tutu a bývalá vysoká komisařka OSN pro lidská práva Mary Robinsonová. Podle Palestinského centra pro lidská práva bylo během izraelského útoku zabito 1434 Palestinců, z toho 960 civilistů. Zemřelo 13 Izraelců, z toho 3 civilisté byli zabiti raketami Hamásu. Zároveň probíhají protesty mezinárodních aktivistů za lidská práva, protože izraelští vojáci zasáhli amerického aktivistu do hlavy projektilem z plynové pistole. Stalo se tak při nenásilné demonstraci proti stavbě izraelské zdi, která má oddělit Západní břeh. Aktivista Tristan Anderson byl vážně zraněn a musel podstoupit operaci mozku, při níž mu musely být spolu s poškozenou tkání odstraněny i části předních laloků.
17/3/09

OBAMA PROHLAŠUJE, ŽE USA MŮŽE ZADRŽOVAT LIDI NEOMEZENĚ DLOUHO BEZ OBVINĚNÍ
Obamova vláda prohlásila, že už nebude pokládat vězně z Guantanáma za "nepřátelské vojáky". Přestože byla tato specifická terminologie opuštěna, americký prezident Barack Obama tvrdí, že Spojené státy mají právo zadržovat vězně neomezeně dlouho bez obvinění, a to i v případě, kdy byl takový jedinec zatčen daleko od bojiště a neúčastnil se přímo žádného konfliktu.
16/3/09

OBAMA SCHVÁLÍ MEZINÁRODNÍ PROHLÁŠENÍ O ROVNÝCH PRÁVECH HOMOSEXUÁLŮ
Americký prezident Barack Obama řekl, že podpoří deklaraci Spojených národů o rovných právech homosexuálů, kterou Bushova vláda odmítala. Deklarace prohlašuje, že homosexualita není zločin, a zaručuje rovná práva všem gay, lesbickým a transgenderovým menšinám. Než Obama učinil své rozhodnutí, Spojené státy byly jedinou západní zemí, která nepřijala deklaraci. Kromě Spojených států jsou pak nadále proti deklaraci Rusko, Čína, některé arabské státy a Vatikán.
18/3/09