Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Malý příklad manipulace veřejným míněním.

7. března 2009 v 10:34 |  BIO - ILUZION

Dovoluji si vám všem jenž stále pochybujete,předložit malý příklad jak se u nás ,,vrtí psem",tedy manipuluje veřejným míněním a ovlivňují naše názory.


Reflex 50/2008

Zeitgest - nové náboženství ZDE :

V časopisu Reflex byl v čísle 50/08 otištěn článek týkající se našeho sdružení NWOO,k němuž dal podnět osobní rozhovor členů s panem redaktorem tohoto časopisu.K samotnému obsahu článku se zde nebudu vyjadřovat,k tomu jsem se již vyjádřil,viz odkaz níže.

Zajímali mne názory čtenářů k obsahu článku,vyjádřené v diskusi.Z nich vyplívá následující -

Z celkového počtu 82 názorů je takováto bilance :


Souhlasný názor mělo - 1 čtenář


Nesouhlasný názor mělo - 42 čtenářů


Nerozhodný názor mělo - 5 čtenářů


Zábavný charakter měl článek pro - 4 čtenáře

(Zbývajících 30 reakcí se nevyjadřovalo ve smyslu pravdivosti či nepravdivosti článku)

Z této malé statistiky je zřejmé,že je zmíněný článek jasnou dezinformací kterou drtivá většina čtenářů nepřijala. Přes tuto skutečnost byl o pár dní později v tomtéž časopisu číslo 03/09,v rubrice ,,Vy - My",kde se také mohou vyjádřit čtenáři k obsahu tiskoviny,zveřejněn tento velmi výmluvný názor číslo 83.

Reflex 03/2009

VY - MY

Píši Vám po přečtení Vašeho (Jiřího X. Doležala - pozn. red.) článku o dokumentech, které vyvracejí teorie o 11. září a další věci. Měla jsem tu čest pár jich zhlédnout. V první chvíli se mi chtělo zvracet. Člověk si nechce nic takového připustit. Pak jsem nad tím přemýšlela stále více a najednou jsem si začínala klást otázky ...
Cílem těchto filmů je opravdu člověka natolik zarazit, že už se nebude snažit hledat v nich mezery, nebude chtít bránit svět, ve kterém žije, a jednoduše této uměle vytvořené pravdě uvěří. Vtipné na tom celém je, že tento dokument má varovat, že média nám neřeknou to, co se nemáme dozvědět. Že jsme strašně lehce zmanipulovatelní a věříme všemu, co vidíme ve večerních zprávách na Nově. Tento snímek je toho důkazem ...
T. MATYSOVÁ

Dovolím si na tento názor malinko reagovat.Paní Matysová má naprostou pravdu když píše,že si člověk nic takového nechce připustit.Jde o naprosto přirozenou reakci,s tím se musí každý vypořádat po svém.Zmíněné filmy se nám snaží přiblížit realitu,jenž nám TV nesprostředkuje.
Tato realita nemá pranic společného s pohádkovými příběhy a proto je shlédnutí takovéhoto filmu velký nápor na psychiku každého jednotlivce.Pomineme-li tedy filmový průmysl a připustíme že v době technologických vymožeností je snadné oklamat náš zrak i mysl,je zde celá řada dalších skutečností,které přehlížíme.Například : Kolikrát se již informace braná jako nezpochybnitelný fakt ukázala mylná.Kolikrát takovou informaci zpochybnil stejný interpret?
Přikládám jeden příklad za všechny :


Nelitujilituji - Divná písnička

Vpádu do Iráku nelituji, řekl Bush. I když ho válka stála popularitu


11. června 2008


Americký prezident George Bush absolutně nelituje invaze do Iráku. Bez Saddáma Husajna je svět bezpečnější, řekl dosluhující šéf Bílého domu v Berlíně na tiskové konferenci s německou kancléřkou Merkelovou. Právě nekonečné, nákladné a krvavé irácké tažení způsobilo, že se Bush doma "těší" rekordně nízké popularitě……………………………..

Bush se přiznal: Lituji mylných informací před invazí do Iráku


2.12.2008
Americký prezident George Bush pár dní před svým odchodem z funkce poprvé přiznal, že lituje mylných informací od zpravodajských služeb, na nichž počátkem roku 2003 vystavěl hlavní argument pro invazi do Iráku. Bush dokonce v rozhovoru pro televizi ABC řekl, že jde o záležitost, které lituje vůbec nejvíc.
PS:Jestlipak se také polituje za 11.září 2001?Nebo měl také mylné informace?Zde vidíte,že i oficiální sdělovací prostředky se často prokecnou,stačí si trochu všímat.Dnes se totéž opakuje v Íránu.Všichni se pohoršujete nad kriminalitou jenž nám ukazují v bedně, a klidně se spokojíte s falešnou lítostí největších masových vrahů v historii lidstva.To mi hlava nebere.


Trochu jsem odbočil od tématu,tak že závěrem.Jsme ustavičně profesionálně klamáni,nyní si sami odpovězte,proč se tak děje?Že by se tím někdo pouze dobře bavil?


Tak teď fakt nevím,zda má smysl posílat svůj názor do časopisu Reflex.Jednak velmi pochybuji,že by jej zveřejnili a pokud ano,zda by zůstal necenzurovaný,tedy neupravený.No a ještě vzkaz pro vás paní Matysová,pokud skutečně existujete?Nesledujte již deprimující filmy a nesnažte se nikdy pochopit co se vám vlastně stalo.Nebo se přesvěčte,čemu to vlastně věříte.


Úryvek z diskuse:
19.10.2008 jsem napsal e-mail JXD s dotazem zda viděl dokument Zeitgest a že by mě zajímal jeho názor. Poté mi přišla odpověď cituji: "Já to neviděl, a podle úvodu toho filmu fakt nemám čas ani chuť na to koukat. jxd" Jako čtenář reflexu jsem byl docela zklamaný nad tím jak JXD mávl rukou nejenom nad tímto dokumentem, ale i nade mnou. A teď si tady pročítám odfláknutý článek bez jediného pozastavení nad hlavními myšlenkami celého dokumentu. Svět je postaven na úspěchu a penězích, to snad vidí každý, spousta z nás se s tímto světem neztotožňuje a pro ty je revoluce vědomí nevyhnutelná. Je to pro každého jen otázkou času kdy v něm něco řekne STOP! Pane PhDR doporučuji přestat kouřit nebo přestat psát.


- Nwoo-sekta se vším všudy ZDE: - reakce nwoo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | 10. června 2009 v 13:17 | Reagovat

Měl jsem blog, kde jsem upozorňoval na podobne "non-sensy" a doublespeak, ale Seznam mi jej smazal... nikoliv kvůli malému zájmu, ale kvůli obsahu...

2 Mivyk Mivyk | E-mail | 28. června 2009 v 11:05 | Reagovat

Shlédl jsem náhodou pořad Vedlejší efekty, kde byl v druhé polovině hostem Petr Hájek.
Nádherná ukázka mediální manipuklace.
Udělejte si obrázek sami:
http://www.ceskatelevize.cz/program/10205238100-14.06.2009-20:05-24-vedlejsi-efekty.html?backaddr=search&obdobif

=all&broad=10095519229&online=1

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.