Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Nedobrovolní dobrovolní otroci

7. března 2009 v 10:24 |  Moje Maličkosti
Francouzský filozof Rierre Joseph Proudhon se nejprve vyjádřil, že ,,vlastnictví je krádež", ale později řekl, že ,,jediný způsob jak zabránit rozdrcení člověka státem je soukromé vlastnictví" a nakonec došel k názoru, že je třeba vyvážit veřejnou moc a tím zaručit individuální svobodu.
Síla státu je síla koncentrace,dokud je vlastnictví decentralizující silou.V posmrtně vydaném díle se dokonce stává zastáncem trhu, když říká, že ,,soutěž je skutečným zákonem trhu.To znamená, že potlačit soutěž je totéž, jako potlačit samotnou svobodu"
(Proudhon : Idée Generale de la Revolution, Paris 1851)


Dne 24.2.2009 - prohlásil Barak Hussein Obama ve svém prvním projevu před oběma komorami Kongresu krom jiného,že veřejné zakázky se již nebudou přidělovat na základě výběrového řízení.Za což sklidil bouřlivý potlesk,jako i za mnoho dalších výroků.V té bouřlivé a emocemi nabité atmosféře tuto větičku možná mnozí přeslechli.Stejně tak jako mnozí publicisté,jenž ve svých článcích postrádají jakoukoli zmínku o tak závažném tvrzení.
Jak se tedy budou přidělovat firmám zakázky po této změně? To by mne velmi zajímalo, a doufám že Vás také? O tom již však nepadlo ani slovo.Můžeme si tedy pouze domýšlet.
Pak si tedy domýšlím - bude vše probíhat na principu ,, kdo dřív přijde - ten dřív mele,nebo dle práva silnějšího, či na základě příbuzenských vazeb"???
Nezbývá,než zopakovat slova filozofa - ,,soutěž je skutečným zákonem trhu.To znamená, že potlačit soutěž je totéž, jako potlačit samotnou svobodu".
- Jak sprosté a přitom prosté.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.