Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Duben 2009

Odborník WHO: Je pozdě zastavit šíření prasečí chřipky

28. dubna 2009 v 13:38 Aktuálně
Ženeva - Na to, aby se podařilo zastavit šíření prasečí chřipky, je už podle náměstka generálního ředitele Světové zdravotnické organizace (WHO) Keijiho Fukudy příliš pozdě. Jednotlivé země by se podle něho nyní měly soustředit na zmírnění dopadů smrtícího viru A/H1N1, který si v Mexiku vyžádal možná už více než 150 lidských životů.

WHO v pondělí zvýšila stupeň varování před pandemií prasečí chřipky ze třetího na čtvrtý stupeň. To znamená, že se virus ve zvýšené míře přenáší z člověka na člověka. Roste hrozba globální epidemie, ale neznamená to, že by byla nevyhnutelná.
Podle Fukudy se virus rozšířil již natolik, že země by se měly v první řadě soustředit na to, aby ochránily své obyvatelstvo.
Odborníci z WHO v pondělí nedoporučili, aby země uzavíraly hranice nebo omezovaly cestování. Fukuda říká, že by to mělo jen malý účinek na zamezení šíření viru. Některé země v pondělí i tak svým občanům doporučily, aby do oblastí, kde se prasečí chřipka vyskytla, necestovali.
Virus prasečí chřipky A/H1N1 je označován za kombinaci viru chřipky prasečí, ptačí a lidské. Nemoc se projevuje stejně jako běžná chřipka. Častou komplikací je zápal plic. Infekce se přenáší vzduchem.

Zdroj :


A opět chřipka - tentokrát ,,prasečí "

28. dubna 2009 v 13:37 Aktuálně
Ve švýcarském vlaku vybuchla přepravka s virem prasečí chřipky
Nejednalo se ale o zmutovaný kmen chřipky, která má v Mexiku na svědomí 150 obětí. Švýcarské úřady zcela vyloučily možnost nákazy ze zkumavek s virem.

Ve Švýcarsku v pondělí večer vybuchla ve vlaku přepravka s viry prasečí chřipky. Nebezpečí nákazy veřejnosti ale nehrozí, jednalo se totiž o nezmutovanou verzi viru chřipkového kmene, který si v Mexiku zatím vyžádal tolik obětí.
Kontejner se vzorky chřipky typu H1N1 převážel pracovník švýcarského chřipkového centra do Ženevy. Pět zkumavek s virem a tři s kyselinou nukleovou před převozem vakuově uzavřel a umístil v suchém ledu. Ten byl ale v přepravce špatně uložen a když začal tát, vzniknul uvnitř přetlak, kvůli kterému přepravka vybuchla.
Exploze lehce zranila dva cestující, v době výbuchu bylo ve vagonu 61 lidí. Vlak potom několik hodin stál na odstavné koleji před městem Lausanne. Mezitím zdravotníci prohlédli všechny pasažéry, možnost nákazy ale naprosto vyloučili.
Ve světe se mezitím zvyšuje počet lidí infikovaných zmutovaným virem chřipky A/H1N1. V Mexiku hospitalizovali kvůli příznakům prasečí chřipky asi 2000 lidí, polovina z nich zůstává v nemocnici. Každý den přibývají další nemocní, podle úřadů se ale intenzita nákazy snižuje. Zatímco v sobotu přijala největší mexická nemocnice 141 nových případů, v neděli to bylo 119 a v pondělí 110.
Počet možných obětí už dosáhl čísla 149, z toho 20 případů úmrtí bylo zatím potvrzeno i v laboratoři jako infekce novým typem chřipkového viru. Zatím pouze mexické úřady potvrdily oběti na životech, jinde po světě má nákaza mírnější průběh a nemocní se uzdravují.
Zdroj :

Kdo ještě věříte na náhody ??? - pište prosím.

Pak že to nejde ...

26. dubna 2009 v 19:39 Aktuálně
zdroj : časopis,,Týden" 2.února 2009


AKT _ INFO 81

24. dubna 2009 v 9:41 Aktuálně
SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Obama zveřejnil Bushovy směrnice ohledně mučení, ale zaručuje beztrestnost
- Americká armáda plánovala týrání vězňů ještě před schválením
- Většina Izraelců i většina Palestinců podporuje řešení dvou států
- Irácké ženy a děti tvoří většinu obětí amerických útoků

OBAMA ZVEŘEJNIL BUSHOVY SMĚRNICE OHLEDNĚ MUČENÍ, ALE ZARUČUJE BEZTRESTNOST
Americká vláda uvolnila do médií čtyři směrnice vydané vládou minulého prezidenta George W. Bushe, které vyšetřovatelům CIA legálně umožňovaly mučení na vojenské základně v zálivu Guantánamo a jiných zahraničních věznicích. Popisované techniky zahrnují držení vězňů v malých tmavých komorách, mlácení hlavou o zeď, nucené vdechování vody, vystavování vězňů hmyzu, nucenou nahotu, spoutávání a spánkovou deprivaci. Směrnice obsahují rozsáhlou právní argumentaci, že tyto techniky nejsou podle amerického i mezinárodního práva mučením. V doprovodném prohlášení sdělil Obama, že vyšetřovatelé CIA nebudou za uposlechnutí směrnic stíháni. Nicméně zvláštní vyšetřovatel OSN pro týrání Manfred Nowak prohlásil, že prezident Obama svým postojem proti obžalobě agentů CIA, kteří mučení prováděli, porušuje mezinárodní právo. Nowak poukázal na to, že Spojené státy jsou vázány konvencí OSN proti mučení, která vyžaduje soudní stíhání ve všech případech, kde o mučení existují důkazy.
20/4/09

AMERICKÁ ARMÁDA PLÁNOVALA TÝRÁNÍ VĚZŇŮ JEŠTĚ PŘED SCHVÁLENÍM
Americký senát již také vydal kontroverzní zprávu, která odhaluje nové detaily programu Bushovy vlády, v němž šlo o týrání vězňů-cizinců. Podle senátního výboru pro zpravodajské služby vojenští velitelé a velitelé zpravodajských služeb začali vyvíjet program mučení v prosinci 2001, tedy mnohem dříve než byli vůbec zadrženi nějací podezřelí vysoce postavení členové Al-Kajdy. Bushova vláda dlouho tvrdila, že takzvané "pokročilé techniky vyslýchání" byly schváleny pouze poté, co standardní techniky vyslýchání nepřinášely očekávané informace. Zpráva také ukazuje, že program mučení byl vyvinut mnohem dříve, než se mu dostalo právního schválení v roce 2002 na ministerstvu spravedlnosti. Tyto informace jsou nyní dostupné poté, co došlo k jejich odtajnění minulý týden. Zpráva obviňuje nejvyšší představitele Bushovy vlády z týrání amerických vězňů. Stojí v ní, že nejvyšší představitelé Bushovy vlády "si vyhledali znalosti, jak používat agresivní techniky" a "předefinovali některé zákony, aby navodili situaci zdání zákonnosti".
21/4/09

VĚTŠINA IZRAELCŮ I VĚTŠINA PALESTINCŮ PODPORUJE ŘEŠENÍ DVOU STÁTŮ
Podle nového průzkumu veřejného mínění by většina Palestinců i Izraelců podpořila řešení dvou států. Podle organizace Jeden hlas se 74 procent Palestinců a 78 procent Izraelců vyjádřilo pro zřízení palestinského státu na Západním břehu a v pásmu Gazy, v sousedství s Izraelem. Také palestinští vůdci, včetně organizace Hamás, vyjádřili svou podporu řešení dvou států. I přesto však izraelská vláda, stejně jako její předchůdci, odmítá navrácení palestinské půdy a namísto toho buduje další izraelské osady na okupovaném Západním břehu a dále pevně kontroluje Gazu.
21/4/09

IRÁCKÉ ŽENY A DĚTI TVOŘÍ VĚTŠINU OBĚTÍ AMERICKÝCH ÚTOKŮ
Nová studie tvrdí, že velká většina identifikovatelných obětí amerických vzdušných útoků v Iráku jsou ženy a děti. Podle organizace Iraq Body Count, která započítává pouze přesně dokumentovaná úmrtí, tvoří irácké ženy a děti 85 procent celkového počtu obětí. Studie popisuje vzorek více než 60 000 úmrtí v průběhu pěti let od počátku invaze v roce 2003.
17/4/09

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================

INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

Lisabonská smlouva je cestou do pekel

20. dubna 2009 v 3:04 Lisabonská smlouva
SENÁTU PARLAMENTU ČESKÉ REPUBLIKY

Lisabonská smlouva - císař pán, papež a kardinál - budoucnost evropská


Vážené dámy, Vážení pánové - senátoři,rád bych Vám napsal několik odstavců, které se budou týkat tzv. Lisabonské smlouvy, reformní smlouvy. Pan Topolánek, poražený předseda ODS má povinnost "zalehnout" na Vás senátorky a senátory. Jeho pozitivní motivace je podmíněna jeho neznalostí problematiky Lisabonské smlouvy, která v případě ratifikace totálně změní prostor v Evropě, který je až do dnešních dnů přirozeně diverzitní a vychází ze zcela mimořádné historie, která dospěla k vysoké míře humanismu, který je tvořen politicky tzv. demokratickým základem, založeným na osobní a tržní svobodě. Toto jest ukotveno ústavním principem každé demokratické země v prostoru evropském.


Nyní však přichází dramatický politický řez a tím je existence tzv. Lisabonské smlouvy. Smlouvy, která je doposud nejvýznamnějším politickým dokumentem od počátku druhé světové války. Tato smlouva - pokud bude ratifikována - zlikviduje existenci všech suverenních států, které dosud tvoří členské země EU. Zničí hranice těchto zemí a tudíž zlikviduje jejich jurisdikci, jelikož pouze hranice tvoří také hranice jurisdikce. Tím samozřejmě zničí politickou a legislativní suverenitu jednotlivých členských států Unie. To je onen prostor bez hranice a volného pohybu, o kterém se v Lisabonské smlouvě hovoří v mnoha jejich článcích a protokolech. Volný prostor bez hranic - to je vznik imperia s názvem Evropská Unie. Zastoupení v nejvyšších orgánech Unie je založeno na cenzu, což je počet zástupců jednotlivých - v době schválení Lisabonské smlouvy - již nikoliv států, nýbrž "národních hejtmanstvích" a to dle jejich počtu obyvatel. A která země má v EU nejvíce obyvatel? Je to Německo - tedy Německo bude nejsilnějším členem EU - tedy jeho "národní hejtmanství". Bude mít nejvíce svých zástupců v nejvyšších orgánech EU. Snad vůbec nejnebezpečnější je skutečnost, že v nejvyšších orgánech Unie - v Radě a v Komisi - budou dle cenzu zástupci všech "národních hejtmanství" - avšak tito členové budou delegovaní, nikoliv volení. A tyto dva orgány mají nejvyšší legislativní a rozhodovací pravomoc v rámci EU. Tedy převedeno do reality - to co Rada a Komise schválí, musí každý národní parlament automaticky schválit také. Když to neschválí, tak EU může "národní hejtmanství" sankcionovat a to jakkoliv a po jakoukoliv dobu bude Rada a Komise chtít. To je ono "posílení role národních parlamentů", o kterém hovoří Lisabonská smlouva, to je realita. Ještě malý příklad, co znamená onen cenzus v praxi - nejlidnatější země EU jsou - Německo, Francie, Velká Británie, Itálie a Španělsko. Pokud tyto státy vytvoří blok, nikdo je nepřehlasuje. Tudíž o všech ostatních státech - avšak při platnosti LS - "národních hejtmantsvích" - budou rozhodovat pouze tito hráči. To jest onen demokratický cenzus? A nyní se zamyslete dále - vyjmenoval jsem pět nejlidnatějších států - pokud budete lovit v paměti, zjistíte, že v historii to byly mocné monarchie. Domníváte se, že se jedná o náhodu, domníváte se, že delegování do nejvyšších orgánů EU je také náhoda, domníváte se, že velení nad Evropou a jejich národy znovu mohou pževzít šlechtické rody? Pokud odpovídáte ano mohou, vidíte situaci správně. Pokud odpovídáte ne, to není možné - pak byste z historie ve škole propadli. To ale není všechno. Lisabonská smlouva kompletně mění právní systém na území Unie. Zavádí tzv. antidiskriminační politiku, což sice může vypadat dobře, ale v praxi to způsobí pro normální občany katastrofu. Tato tzv. antidiskriminace poslouží šlechtickým rodům získat zpět veškeré majetky, včetně retroaktivity, jelikož onu retroaktivitu zavádí LS tím, že do primárního práva EU přináší prvek antidiskriminace. Polopaticky řečeno - kníže nemůže za svého pradědečka, nacistu... V případě "českého hejtmanství" to znamená, že přijdeme o 19% území. Možná namítnete, ale vždyť jsme v PČR přijali zákon, že v případě Benešových dekretů, nelze uplatňovat retroaktivitu. Tímto optatřením parlament pouze prokázal, že absolutně nerozumí Lisabonské smlouvě. Ale jak se říká - blbci neporadíš a chytrý raději uteče. Ony totiž všechny zákony, které platí v rámci našeho právního systému až do dnešních dnů po ratifikaci Lisabonu poslední zemí, budou podřazeny primárnímu právu EU, jehož nositelem je ona Lisabonská smlouva, reformující SEU a SZES ve znění LS SFEU. Tedy v praxi - jakékoliv přijaté opatření je k ničemu, dostane-li se do sporu někdo, kdo bude ke svým majetkovým nárokům využívat primárního práva EU.
Samozřejmě, že kromě nároků šlechty se o své přihlásí katolická církev. Nevím, zda-li víte, kolik majetků patřilo na území např. současné Prahy 1 katolické církvi. Možná byste byli překvapení a velmi. A buďte ujištěni, že po ratifikaci LS dostane katolická církev vše zpět.

Rád bych Vám také prozradil co vlastně Lisabonská smlouva a oněch více než 500 stran znamená ve skutečnosti. Je to pouze honosný obal, na který se podíváte a poté kompletně zahodíte. A víte proč? Jelikož Lisabonskou smlouvu, po dvou letech od přijetí posledním signatářským státem EU může Rada, či Komise jakkoliv měnit a to bez ratifikace. A víte, kdo tedy bude měnit ratifikovanou smlouvu - tedy obal s písmenky - delegovaní - tedy nevolení - vysocí představitelé EU. Tedy ve skutečnosti - národní parlamenty ratifikují text Lisabonské smlouvy s tím, že na základě tzv. pasarel ji budou nejvyšší orgány imperia unijního měnit do tvaru, kam celá jejich cesta směřuje. Úplně nejpřesnější je asi toto vyjádření. Staletí naši předci bojovali za svobodné republikové zřízení se samozvanou vládou šlechtických rodů a církve. Po stech letech jsme se otočili zády k obětem našich předků a sami jsme zlikvidovali existenci suverenních států, jejich hranice, svobodu a legislativu. To je na tom úplně nejkomičtější a nejvíc mě to bolí. Že na základě hlouposti a neznalosti současných politických elit "šlechtické a církevní elity" převezli představitele a volené ochránce hodnot, kterým se říká - svoboda, státnost, suverenita, jurisdikce, hranice a atd... Sami volení zástupci občanů svobodných zemí zvedli ruku ve Sněmovně pro konec suverenity, státnosti a občanství, ale také tím zvedli ruku pro konec jejich vlastních pravomocí - především legislativních a výkonné politické moci. Tragikomicky lze v kontextu výše psaného vnímat čl.3/1 LS, který zní - Cílem Unie je podporovat mír, své hodnoty a blahobyt svých obyvatel.

Před necelým rokem jsem byl v Bruselu a hovořil jsem s vysokým představitelem rady EU - panem Philippem Evansem - tvůrcem Lisabonské smlouvy. Má otázka zněla - k čemu tak obsáhlý a nesrozumitelný dokument, když po jeho přijetí jej lze bez ratifikace jakkoliv měnit nejvyššími delegovanými orgány EU - odpověď zněla - "Dostal jsem zadání". Říkal jsem - "Aha, chápu - pozitivní motivace?". Mlčel. Po chvíli řekl - "Kam až se věci díky tomuto dokumentu dostanou? Tak tam neumím dohlédnout. Ani nechci." Je to pro Vás - senátorky a senátory dostatečně vypovídající? Nebo je pro Vás vypovídající zaúkolovaný Mirek Topolánek, který při případném pádu Lisabonu v Senátu padne jako politik navždy?

Musíte si rozmyslet, zda-li jste zvoleni občany této země, nebo zda-li chcete být poslušní - a to z různých druhů motivací - panu Mirku Topolánkovi. Dalším tragikomickým faktem v této vysoké hře je skutečnost, že jsem zjistil, že Mirek Topolánek o Lisabonské smlouvě neví nic a také jsem zjistil, že to vůbec nevadí, protože by to stejně nepochopil.

Ještě se vrátím "do Bruselu", k setkání s panem Philippem Evansem. Konstatoval jsem, že při ratifikačním procesu ve všech státech Unie je porušováno primární právo EU, které je ukotveno ve dvou základních smlouvách - Smlouvě o Evropké Unie a ve Smlouvě o založení Evropského společenství, které tzv. Lisabonská smlouva ve svém znění reformuje. Všechny smlouvy, aby měly ve všech zemích stejnou platnost, musí projít jazykovým ověřením. Tímto ověřovatelem je Italská republika - dle primárního práva. Tedy všechny smlouvy musí projít "via archiv" Italské republiky. Důkazem, že se tak nestalo, je skutečnost, že podklady pro ratifikaci Lisabonské smlouvy jsou čerpány z Úředního věstníku EU, což je nositel tzv. sekundárního práva EU a sám věstník uvádí, že za texty zde publikované nepřebírá žádnou odpovědnost. Na tento argument pan Evans sdělil následující: "To máte samozřejmě pravdu, ale naše země nám důvěřují a stačí jim čerpat texty z Úředního věstníku. Já jsem reagoval, "Je to v zásadním rozporu s primárním právem EU". Odpověď zněla: "Máte pravdu, ale kdybychom měli ověřit všechny smlouvy a dohody, tak jak ukládá primární právo, tedy "via archiv" Italské republiky, tak tím bychom naplnili více než třicet kamionů. A na to nemá peníze ani EU a ani Itálie". Pousmál jsem se a položil otázku: "Proč tedy článek o ověřovateli smluv je obsažen v primárním právu v závěrečných ustanoveních všech smluv primárního právu, již od počátku vzniku EU tedy od doby ratifikace smlouvy o uhlí a oceli?" Odpověď zněla: "Už to tam prostě zůstalo." Usmívali jsme se jeden na druhého a já povídám, že by měl český voják Josef Švejk radost. "Kdo je Josef Švejk?" "Česká národní postava pro odhalení blbosti, v dobách císaře pána". "Blbosti? Vždyť šlechta vždy slavila svá vítězství na základě vzdělanosti, rozhledu a tradic." A já se ptám: "A bude je pane Evansi slavit i po ratifikaci Lisabonské smlouvy?" Odpověď? "Ale uznejte sám, kdo má větších tradic a zkušeností ve vládnutí".

Často dostávám od zastánců Lisabonské smlouvy otázku co bude dál, co bude když nebudeme ratifikovat LS? Pan předseda Senátu Přemysl Sobotka mě říkal - "mám celý balík výhrad k LS, ale řekněte mě plán "b". Na toto je jediná možná odpověď. Při neratifikaci LS může být plánů celá abeceda. Ale po ratifikaci už neexistuje žádný plán, jak tuto smlouvu zrušit, jelikož tuto smlouvu prakticky nelze zrušit. A to proto, že když je jednotlivým státům odebrána jurisdikce a legislativní pravomoc - tak tyto tzv. ještě dosud členské země již nebudou zeměmi, ale pouze jednotlivými národy EU, protože Lisabonská smlouva vytváří dle svých ustanovení prostor bez hranic. A zde bych si dovolil připomenout, že jurisdikci, legislativu, suverenitu a státnost tvoří pouze a jenom hranice.

Lisabonská smlouva obsahuje ještě jednu podstatnou skutečnost. Je to pozice evropských bankovních domů. Zde je třeba uvést, že tyto banky jsou korporátní subjekty. Tedy jejich správa podléhá jednak orgánům Unie, ale jejich správu tvoří také právnické osoby. Navíc evropské banky mají za určitých okolností dle lisabonské smlouvy legislativní pravomoci. Pro příklad uvedu toto - Česká národní banka - spravovaná státem se rozhodne, že je nutné přijmout určité opatření a měla-li by legislativní pravomoci, tak jak je to dle LS u evropských bank - tak jsou poslanci povinni přijmout její rozhodnutí. Jen pro přesnost uvedu historický fakt, že jednou ze zemí, kde státní banka byla korporací byl Italský stát vedený Mussolinim. Mohl bych dále psát a rozebírat jednotlivá ustanovení Lisabonské smlouvy, ale to by byl text na tisíc stran.

Myslím, že to není třeba, a to proto, jelikož inteligentní člověk a odpovědný politik si udělá obraz i po přečtení těchto řádků. Lisabonskou smlouvou a její ratifikací dochází prostě a jednoduše řečeno k dobití území bez použití síly. Je to pošlapání všech hrdinných činů a postojů našich předků a návrat šlechtických rodů a katolické církve k moci a majetkům a řízení imperia, které čítá půl miliardy obyvatel nevolenými vysokými představiteli Unie. Je to konec svobodných voleb a z nich vycházejících zástupců správy svobodného a suverenního státu. Ten kdo zvedne ruku pro Lisabonskou smlouvu, zvedá ruku pro konec státnosti, svobodných voleb, legislativy, jurisdikce a pro konec svobodného státu. Ten kdo zvedne ruku pro Lisabonskou smlouvu, tak bez
vědomí občanů postupně ukončí jejich občanství a z občanství českého, se stane pouze občanem Unie, který je povinen dodržovat zákony a tzv. hodnoty EU, které mu budou diktovány nevolenými - delegovanými vysokými představiteli Unie. Senátor, který bude hlasovat pro ratifikaci Lisabonské smlouvy musí vědět, že hlasuje pro vše výše řečené.

Ještě si dovolím zmínit jeden fakt. A to především pro ty, kteří mají svůj rozum, který není pod knutou, či pozitivní motivací Mirka Topolánka, či Jiřího Paroubka. Senátní tisk č.181, který obsahuje Lisabonskou smlouvu a Listinu evropských práv je problematický. Nějaký právní analfabet dal k mezinárodní smlouvě ještě úpravní předpis, který má být takto appendixován k
mezinárodní smlouvě. To však není možné, jelikož úpravní předpis je vždy annex a tudíž se o něm musí hlasovat separátně. Výhodou je skutečnost, že pan Cyril Svoboda nevědomky naletěl na návnadu pana Exnera, který navrhoval, aby se o Lisabonské smlouvě hlasovalo dohromady spolu s Listinou evropských práv. Pan Svoboda vystoupil a řekl, že nelze hlasovat o mezinárodní smlouvě a Listině společně. Avšak - senátní tisk č.181 obsahuje jak Lisabonskou smlouvu tak Listinu - bude tedy Senát tak neznalý, že bude na rozdíl od "znalého" poslance Svobody hlasovat společně o mezinárodní smlouvě a úpravním předpisu? Bude horní komora PČR hlasovat v rozporu s dolní komorou? Zde je pouze jediná možnost - podat další podání k Ústavnímu soudu ČR a ptát se, zda-li je možné hlasovat společně o mezinárodní smlouvě a úpravním předpisu a důvodem tohoto dotazu je skutečnost, že dolní komora se zachovala ústavně a v souladu s jednacím řádem PČR a hlasovala pouze o mezinárodní smlouvě. Tuto skutečnost jsem již před
několika měsíci sdělil senátorům, o kterých se domnívám, že jsou skutečně v opozici proti Lisabonské smlouvě. Následně musí Senát požádat Vládu ČR, aby dala k dispozici a prostudování originální dokument podepsaný v Lisabonu a až na základě tohoto dokumentu lze vyhovět jednacímu řádu PČR a nebude-li Lisabonská smlouva v originálním znění v českém jazyce, tak vypracovat pro potřeby ratifikace Lisabonské smlouvy překlad z tohoto předloženého originálu. Bude to jistě komické, jelikož už několik zákonodárců žádalo Vládu ČR, aby jim předložila originál dokumentu a Vláda je ujistila, že dokumentem disponuje. Ale pokud jím disponuje - proč jej nepředloží? Je to snad proto, že tento originální dokument z Lisabonu obsahuje více než 500 stran bílého papíru, které jsou podepsány "vysokými smluvními stranami"???

Závěrem si dovolím doporučit všem senátorům, aby se zamysleli nad slovy prezidenta Václava Klause, a aby se zamysleli nad tím, proč je tento mimořádně inteligentní a zkušený politik konzistentně a zásadně proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Jeho postoj je totiž skutečně postojem státníka, který svůj úřad vykonává s maximální odpovědností k české státnosti, suverenitě a úctě k demokracii a svobodě v této republice.

JAN NIEDERLE, politická platforma Libertas.cz

Filmy k přímému stažení,formát ,,avi“ (titulky)

19. dubna 2009 v 20:36 Dokumenty

Peníze jako dluh
Pořád nemůžete pochopit, proč ceny neustále stoupají? Chcete vědět, co je příčinou finančních krizí? Pokud ano, nejdříve musíte vědět, jakým způsobem vlastně funguje finanční systém, kde a jak vznikají peníze a kredit a na jakých principech fungují banky.
Tento film z neznámých důvodů není funkční (google video)

Religulous
Režisér Borata a slavný politický komentátor a komik Bill Maher, který se nikterak netají svým názorem, že náboženství je porucha myšlení a brání lidem používat selský rozum, spojili své síly a natočili dokument Religulous (spojení slov "religion" a "ridiculous"), v kterém navštěvují slavné náboženské destinace, vedou rozhovory s věřícími z různých náboženských skupin a snaží se formou satiry dokázat, že organizované náboženství je zdraví a mozku především smrtelně škodlivé.
Tento dokument byl na googlu dvakrát zamítnut !!! Proto jsem se rozhodl ho nahrát na stránky, aby si ho každý mohl stáhnout.


Jesus Camp
V Americe existuje stále sílící evangelická komunita, jejímž hlavním cílem není ani tak přivést Boha na zem, ale spíše vrátit celou zemi Bohu. Věří, že je třeba, aby konzervativní křesťané převzali vládu a podřídili ji vlastním pravidlům. Kromě politického programu se tato organizace zaměřuje i na výchovu dětí a nových členů. Nejenže jsou vlastní potomci často vyučováni doma, ale navštěvují i skupiny a tábory, kde je jim vštěpován jediný správný názor na svět. Není možné zůstat chladným pozorovatelem této mozaiky neotřesitelných pravd, vyprázdněných hesel a emocionálně vypjatých projevů. Před divákem se rozvíjí pásmo zachycující víru a její projevy, které bývají tradičně spojovány s pozitivními hodnotami. Zde však přerůstají ve fanatismus. Film ukazuje, jak je dětem odebírána svoboda volby, jak jsou násilně izolovány uprostřed jednoznačných tvrzení, pravidel a názorů, o nichž se nediskutuje. Tvůrci se do tématu pustili s neobyčejnou statečností a pevně se začlenili do uzavřené komunity, aby naplno odhalili neznámou a temnou stranu náboženské organizace.

The Oil Factor
The Oil Factor (Ropný faktor) je celovečerní dokumentární film napsaný a zrežírovaný Gerardem Ungermanem a Audrey Brohyovou, provázený Edem Asnerem, věnující se vývoji světových událostí od začátku století a zejména po útocích z 11. září z pohledu ropy a regionů na ní bohatých. Podtitul tohoto nízkorozpočtového filmu z roku 2004 v produkci Free-Will je Behind the War on Terror (Za horizont války proti teroru).
Dokument přináší neotřelý pohled na důvody války proti teroru, jež v současnosti tvoří páteř americké zahraniční politiky.

The Corporation
Musíte vidět!... Potom pochopíte, že podmínky zisku společností jako je NIKE a jiné lahůdky trhu, kterými se tak rádi pyšníme jsou více než otřesné !!!
například: značková košile, která se prodává za 15$ - výkupní cena ve fabrice 3 centy.
Kolik dostane samotný dělník, který trpí hlady a není pro něj jiná možnost, než pracovat v této fabrice, dokonce pokládá tuto práci za svoji spásu ? Je to ostuda jaké značky nosíme na košilích a tričkách , čím se pyšníme ...

The Fourth World War
(sk) Ide o pútavý dokument o "štvrtej svetovej vojne", možno nepriamej, no prebiehajúcej v životoch obyčajných ľudí na celom svete. Globálny film o lokálnych sociálnych konfliktoch v Mexiku, Argentíne, Južnej Afrike, Palestíne, Kórei... Je výsledkom dvoch rokov úsilia a získavania výpovedí ľudí na rôznych kontinentoch sveta. Od tvorcov filmov "Toto je demokracia" a "Zapatista".

The U.S. vs. John Lennon
Dokument USA vs. John Lennon je i přes svůj konzervativní kabát snímkem tematicky zajímavým a pro leckoho možná i objevným. Prostřednictvím bohatého nashromážděného materiálu poznáváme méně známou (avšak neméně zajímavou) tvář slavné osobnosti, jež se stala až jakousi ikonou své doby, a zjišťujeme, že vedle nesporných kvalit hudebních a uměleckých vůbec byla tato postava obdařena i mnohými kvalitami čistě lidskými, mimo jiné odvahou stát si za svým přesvědčením a snášet též důsledky svého radikálního postoje.

BARAKA
"Baraka" je sufijské slovo. Anglický preklad nie je taký skvostný ani nádherne výstižný, a zhruba znie: esencia života, z ktorej sa odvíja evolučný proces - podstata, pôvod evolúcie. Podobne ani žiaden slovný opis či hodnotenie vzrušujúcej transcendentnej vizuálnej básne, akou je film "Baraka", z¦aleka nepostihujú podstatné. Tento film bol natočený na 70mm pás v 24 krajinách. Je prostou oslavou vzájomnosti všetkého na tomto svete, vzájomného pre-pojenia všetkého jestvujúceho. Mount Everest, pyramídy v Gize, námestie sv. Petra, horiace ropné polia v Kuvajte, tokijské križovatky i Galapágske ostrovy - to sú len niektoré z mnohých miest, ktoré Fricke spojil do úžasného celku. Prapôvodné energie sú jeho podstatnou hnacou silou, rytmy náboženských rituálov a zvuky prírody určujú jeho dynamiku - Baraka je strhujúcim spiri-tuálnym obrazom jednoty ľudstva a prírody. Bez hercov a dialógov je Baraka obdivuhodnou vizuálnou a zvukovou evokáciou energie a životaschopnosti zdrojov života...

Fahrenheit 9/11
Protibushovský politický dokument amerického režiséra Michaela Moorea Fahrenheit 9/11 získal na letošním MFF v Cannes Zlatou palmu za nejlepší film. V první části filmu předkládá ironický portrét Bushovy osobnosti a zabývá se okolnostmi a následky teroristického útoku na WTC včetně války v Afghánistánu. Upozorňuje na Bushovo přehlížení signálů o chystaném útoku, ale vrací se také k jeho kontaktům se saúdskoarabskou oligarchií. Druhá část je zaměřena především na válku v Iráku. "Koho by zajímal Irák, kdyby tam nebylo druhé největší naleziště ropy na světě? Bush bombarduje celý svět kvůli naftě," zazní ve filmu.
Fahrenheit 9/11 v kvalitě (HQ) http://www.youtube.com/watch?v=qdd-I6zwhXU

Sicko
(sk) Obávaný dokumentarista si so svojím cynickým humorom berie na mušku americký zdravotnícky systém, ktorý je podľa medzinárodných porovnaní na úrovni rozvojových krajín. Moore ukazuje drastické osudy ľudí, ktorým bola odmietnutá pomoc napriek tomu, že si platili zdravotné poistenie. Potom sa vydáva za hranice, aby zistil, ako zdravotná starostlivosť funguje v Kanade, Francúzsku a nakoniec i na Kube.
Tento film je na video.google BLOKOVÁN !!!

Bowling For Columbine
(sk) Vážny aj humorný, sarkastický pohľad na posadnutosť USA zbraňami. Na pozadí masakru na Colombineskej strednej škole sa partizánsky režisér Michael Moore vydáva na púť po Spojených štátoch, aby bližšie preskúmal príčiny, ktoré ženú Američanov neustále žiť v paranoídnom strachu pred zlom, servírovaným všemocnými médiami. Kto za to môže? Médiá? Charlton Heston a jeho NRA? Alebo jednoducho fakt, že Američania su blázni do zbraní?
Tento film je na video.google BLOKOVÁN !!!

Surplus: Terrorized into Being Consumers
Film reaguje na protesty proti summitu G8 v italském Janově v roce 2001, brzy se ale přesouvá k popisu dnešního světa v širší perspektivě. Metodou často neuvěřitelně rychlého střídání jednotlivých záběrů a témat je demonstrována absurdita a iracionálnost stávajícího systému mnohem lépe a názorněji než většina textů, kterých bylo na toto téma už napsáno bezpočet. Autoři pátrají po kořenech černého bloku - a dávají značný prostor Johnu Zerzanovi, anarcho-primitivistovi, který velmi inteligentně kritizuje průmyslovou civilizaci a konzum, obhajuje násilné protesty jako jediné, které upoutají pozornost… a také tvrdí, že ideální by bylo vrátit se do doby před zemědělstvím a vznikem dělby práce.

Jeho řeč je ale jen jednou částí nádherné filmové koláže, mapující především absurditu dnešního světa a společenského uspořádání. Film se zaměřuje ale ještě na jeden pokus o alternativu. Jednu chvíli si člověk myslí, že se tvůrci filmu stali stoupenci Fidela Castra, když pouštějí pasáže z jeho projevů o tom, jak konzumní nešvary a nicneříkající reklamy nemají na Kubě místo. Jenže záhy se začnou zabývat i životem obyvatel na Kubě - do jejich naprosté chudoby, jednotvárnosti a skromnosti, která rozhodně není dobrovolná. Barvitý filmový popis ukazuje, jak by obyvatelé z této vynucené chudoby velmi rádi unikli do klasické konzumní společnosti. Připomíná to koneckonců situaci u nás po roce 1989.

Konzum je dle mého názoru skutečně mistrovským filmem. Snažit se jej do detailů popsat je nemožné, většina myšlenek je zde navíc sdělována tak, že je nejde z filmu jen tak "vypreparovat". Ve "vaší, tedy České televizi" vám jej asi nepustí, pokud ale budete mít možnost jej přesto shlédnout, neváhejte…

The Road to Guantanamo
Příběh čtyř mladých muslimů, kteří se v září 2001 vydali z anglického městečka Tipton na výlet do Pákistánu, začíná nevinně. Devatenáctiletý Asif jede navštívit svou nevěstu a na připravovanou svatbu pozve kamarády Ruhela, Shafiqua a Monira. Setkají se v Karáčí, odkud jejich cesta vede do Afghánistánu. Tam jsou zatčeni spojeneckými silami. Jeden beze stopy zmizí a tři zbývající mladíci, které Američané považují za teroristy, spolupracující s Tálibánem, jsou vyslýcháni, ponižováni, mučeni a posléze deportováni do zajateckého tábora Guantánamo na Kubě. "Vždycky nám tvrdili, že v této věznici jsou umístěni nejnebezpečnější teroristi světa, ale tohle byli úplně obyčejní angličtí teenageři, kteří se ocitli v pasti neobyčejných událostí," říká režisér Winterbottom. "Nejjednodušší a nejefektivnější způsob jak vyprávět jejich příběh byl nechat je, aby ho vyprávěli oni sami."

John Pilger THE WAR ON DEMOCRACY


Podraz jménem OBAMA


petice - Opencard

19. dubna 2009 v 20:11 Pozvánky na AKCE
OpencardOpencard je nová multifunkční čipová karta, která má dle Magistrátu hl. m. Prahy usnadnit Pražanům život. Aby toho bylo dosaženo, musí se však projekt vyznačovat odpovědnějším přístupem k ochraně osobních údajů. Stávající karta může být zneužita k plošnému sledování pohybu i dalších zvyklostí či chování Pražanů. Riziko zneužití osobních údajů uložených na kartě, se dá snížit především omezením množství zpracovávaných údajů na nejmenší nutnou míru.. Tímto principem předběžné opatrnosti se řídí i požadavky organizace Iuridicum Remedium, které tímto podporuji.
Požaduji proto:

(1) Zavedení multifunční karty opencard, pro jejíž vydání nebude nutné poskytovat osobní údaje a která bude vydávána za stejných, nediskriminujících podmínek, jako dosud vydávaná karta
(2) Výmaz všech osobních i uživatelských údajů a informací o držiteli běžné opencard z centrální evidence a databází po skončení platnosti karty.
(3) Dodržení povinnosti správce databází a umožnit výmaz uživatelských informací osob, které o to požádají

Tato petice je podávána v souladu se zák. 131/2000 Sb. § 7 odst. c)

Podepsat tuto petici =>

Petici již podepsalo celkem 768 lidí

http://www.slidilove.cz/petice/opencard

petice - Stop cenzuře internetu

19. dubna 2009 v 20:10 Pozvánky na AKCE
Z historie je známo, že pro zlo a omezování lidské svobody se na počátku dobrý důvod vždycky najde. Je však jisté, že Internet Watch Foundation bude vždy nezávislou organizací? Je v pořádku svěřit jí možnosti svého přístupu k informacím? Mají operátoři s její pomocí filtrovat přístup k webovým stránkám? Není jiné řešení, jak ochránit ty lidi, kteří to potřebují? Protestujeme proti omezování přístupu na internet pro dospělé, svéprávné občany ČR.


Obama brání mučitele, protože nevěděli, že mučí

18. dubna 2009 v 15:34 Aktuálně
Vyšetřovatelé CIA, kteří při výsleších používali waterboarding a jiné druhy mučení, nebudou postaveni před soud, rozhodl prezident Barack Obama zároveň se zveřejněním memorand z éry Bushovy vlády, podle nichž tyto techniky prý nelze považovat za mučení. Obamova administrativa tak přistoupila na názor, že agenti CIA mučili lidi v dobré víře, že podle právních rozborů Bushovy vlády nikoho nemučili.
Čtyři zveřejněná memoranda Bushovy vlády opravňují CIA nejen k waterboardingu, ale i k jiným mučícím technikám, například k týden trvající spánkové deprivaci, svlékání vězňů do naha nebo vypouštění hmyzu do těsné kobky, v níž je vězeň držen.
Obama se zároveň pokusil přesvědčit svět, že rozešel s Bushovými praktikami, když připomněl, že "techniky popisované v memorandech nařídil ukončit". V psaném prohlášení ale dodal, že "muži a ženy z naší zpravodajské komunity odvážně slouží na frontových liniích nebezpečného světa… Musíme jim poskytnout jistotu, že mohou dělat svou práci."
Obamova administrativa už dříve uvedla, že se pokusí ochránit zaměstnance CIA před "jakýmkoli zahraničním nebo mezinárodním tribunálem", což nyní asi nejakutněji hrozí ve Španělsku, kde soud zvažuje žalobu na přední činitele Bushovy vlády.
Organizace obhájců lidských práv Obamův postup odsoudily s tím, že právě rozsudky nad mučiteli jsou nejlepší cestou, jak mučení do budoucna zabránit. "Nic nemůže ospravedlnit fakt, že vláda odložila vyšetřování osob, které mučení nařídily, právníků, kteří je legalizovali, a mučitelů, kteří porušili zákony," prohlásil výkonný ředitel Americké unie občanských práv (ACLU) Anthony Romero.

Tři komentáře :
  1. wiloni on Duben 17th, 2009 11.40
Odpusť jim otče, neb nevěděli co činí … kde já to už jen slyšel
  1. Jácob on Duben 17th, 2009 12.52
Tím zavedli v praxi precedent, na základě každý sadista může o sobě tvrdit, že svou oběť nemučil, ale naopak si myslel, že na ni pozitivně působí.
"Zpravodajci odvážně slouží na frontových liniích nebezpečného světa." Co kdyby to tvrdili v Norimberku němečtí "vyšetřovatelé"?
Jak hluboko americká demokracie a morálka ještě klesne?
Nemá nakonec pravdu Otázka, který do nekonečna cituje Orwella:
"Pravda je lez, laska je nenavist a valka je mir"?
  1. Mivyk on Duben 17th, 2009 20.25
Tak se nám ten náš mesiáš pěkně vybarvuje. Předvolební vějičky mu lidi sežrali. Vřele doporučuji otvírák očí pro zaslepené i pro hledající a prozřené. Jácob už zde dával odkaz, tak není na škodu ho sem dát ještě:
a taky torrent:
http://tracker.cztorrent.net/…-jones/43546
Prosím až si film stáhnete, nechejte ho seedovat, ať se oněj podělíme s ostatními lidmi, kterým není lhostejná budoucnost lidstva. Děkuji a "příjemné" pokoukání.
Máte k tomu co říct?

Jarormír Nohavica - Já si to pamatuju

18. dubna 2009 v 13:23 Hudební klipy
...já děkuju, Veliký bratře,sedící na fotelu úplně v tom nejhořejším patře,já děkuju, Veliký bratře, nemysli si, že každá díra v stropě bělobou se zatře,
to už tu bylo, jen v jiném duetu, všechno se vrací a je to zase tu,to vše je zase tady, ta hrůza zase tady, ty noci zase tady, ta rána zase tady,
zákazy zase tady, seznamy zase tady, ti lidi zase tady i já jsem zase tady,
zbabělci zase tady i čistí zase tady, mlčící zase tady i ty jsi stále tady, má lásko, stále tady.

Uděláme z tebe kašpárka na niti, tititi… uděláme z tebe, to co ze sebe, bebebé…
uděláme z tebe vyvrhele, televizního Jů i Hele, uděláme z tebe tibetského dalajlámu, Václava Havla nebo jeho první dámu,
uděláme z tebe hloupého valacha, čistého anděla i špinavého raracha, uděláme z tebe Ragulina i Holíka, uděláme z tebe zase alkoholika,
uděláme z tebe tintili vantili, bude ti to pěkně slušet v režné košili, uděláme z tebe Jerryho i Toma, aby ses tu cítil fakt jak doma,
hřebíkem tě přibijeme jako kočku na vrata, tatata tátátá tatata !

Já si to pamatuju


Rychlokurz - finanční krize a právo

17. dubna 2009 v 10:20
Autor je už dvacet let činný ve finančním sektoru a velmi zábavně, poutavě a srozumitelně vysvětluje pozadí finanční a hospodářské krize, ukazuje, proč ke krizi muselo dojít, jaký budoucí vývoj se na nás chystá a jaké existují možnosti ubránit se tomu, aby z úmyslně nastoleného chaosu vyvstal Nový světový řád, vedoucí k zotročení lidstva a přesunu veškerých státoprávních záležitostí do rukou několika málo mocných jedinců. Nejedná se přesto o teorie spiknutí - fakta hovoří sama za sebe. Ačkoliv se přednáška týká závažných témat, Andreas Claus je dokáže podat tak živě, že se zároveň pobavíte jako v nejlepším kabaretu.
Originál můžete shlédnout zde: www.anti-zensur.info/Videos.html#
České titulky vyrobilo nakladatelství PAPRSKY www.paprsky1.de

Všech jedenáct dílů je k dispozici ZDE :Ukázka 1. díl - A. Claus Finanční krize české titulky část


AKT _ INFO 80

17. dubna 2009 v 10:17 Aktuálně
SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Nejhorším dopadům globálního oteplování se lze vyhnout
- Při vzdušných útocích NATO bylo v Afghánistánu zabito šest civilistů
- Od roku 2006 bylo americkými bezpilotními letouny zabito 687 pákistánských civilistů
- Obama požaduje pro válku o 84 miliard dolarů více
- Organizace, která podporuje používání pesticidů, kritizuje bio zahradu Obamy

NEJHORŠÍM DOPADŮM GLOBÁLNÍHO OTEPLOVÁNÍ SE LZE VYHNOUT
Podle nové studie se svět stále ještě může vyhnout nejhorším dopadům globálního oteplování, pokud budou přijaty současné návrhy Evropské unie ke snížení skleníkových plynů. Americká instituce Národní centrum pro výzkum atmosféry provedla počítačovou simulaci, která počítá se sedmdesátiprocentním snížením emisí. Ze závěrů této studie vyplývá, že světové teploty budou stoupat, nicméně ne na neudržitelnou výši. Arktické ledovce se nadále budou zmenšovat, ale nezmizí úplně. Zároveň však je ještě možné zabránit přibližně polovině náhlých období sucha nebo záplav. Také vlny horka by měly mít o padesát pět procent menší dopad.
15/4/09

PŘI VZDUŠNÝCH ÚTOCÍCH NATO BYLO V AFGHÁNISTÁNU ZABITO ŠEST CIVILISTŮ
Podle afghánských oficiálních informací bylo v pondělí při nočním útoku Severoatlantické aliance zabito šest civilistů. Ke vzdušnému útoku došlo v provincii Kunar nedaleko pákistánských hranic. Mezi zabitými civilisty byla tříletá holčička a desetiletý chlapec. Podle oficiálních údajů bylo zraněno dalších šestnáct civilistů. Minulý týden při americkém útoku v jihovýchodní provincii Khost zemřelo dalších pět lidí, z nichž jedno bylo sedmidenní novorozeně. Představitelé americké armády, kteří původně prohlásili, že zabiti byli čtyři povstalci, později změnili své prohlášení a připustili, že zabiti byli civilisté ve svých domovech. Další zprávy z Afghánistánu informují o smrti významné právničky a aktivistky za práva žen, Sitary Achakzaki, která byla zastřelena před svým domem v Kandaháru tálibánskými ozbrojenci na motorkách.
14/4/09

OD ROKU 2006 BYLO AMERICKÝMI BEZPILOTNÍMI LETOUNY ZABITO 687 PÁKISTÁNSKÝCH CIVILISTŮ
Pákistánský deník The News informuje o tom, že od roku 2006 bylo zabito americkými leteckými útoky 687 pákistánských civilistů. Během této doby provedly americké bezpilotní letouny MQ-1 Predator na území Pákistánu šedesát útoků, ale zřejmě jen deset z nich zasáhlo své skutečné cíle. Minulý týden v americkém státě Nevada bylo zatčeno 14 osob, které veřejně protestovaly proti náletům v Pákistánu před vojenskou základnou Creech Air Force Base, odkud armáda dálkově řídí tyto bezpilotní letouny.
13/4/09

OBAMA POŽADUJE PRO VÁLKU O 84 MILIARD DOLARŮ VÍCE
Americký prezident Barack Obama žádá americké zákonodárce o schválení 83,4 miliard dolarů na financování okupace Iráku a Afghánistánu. Tento požadavek znamená u Obamy naprostý obrat oproti období před dvěma lety, kdy jako senátor za bývalého prezidenta George W. Bushe hlasoval proti dotování války. Tento požadavek by posunul rozpočet dosavadních nákladů těchto dvou okupací do výše téměř 1 biliónu dolarů. Obama také žádá 350 miliónů dolarů na vojenské operace podél americko-mexické hranice a 400 miliónů dolarů na nálety v Pákistánu. Ačkoliv se očekává, že Kongres s převahou demokratů tuto dotaci schválí, někteří protiválečně zaměření zákonodárci se staví do opozice. Kongresman za Kalifornii Lynn Woolsey prohlásil: "Místo pokusů nalézt vojenská řešení (…) musí prezident Obama zásadně změnit mise v obou zemích tak, aby byly zaměřeny na podporu usmíření, ekonomický rozvoj, humanitární pomoc a diplomatické úsilí v daných oblastech."
10/4/09

ORGANIZACE, KTERÁ PODPORUJE POUŽÍVÁNÍ PESTICIDŮ, KRITIZUJE BIO ZAHRADU OBAMY
Michelle Obamová, manželka amerického prezidenta Baracka Obamy, čelí kritice ze strany zemědělsko - obchodní asociace Mid America CropLife, která propaguje používání pesticidů, za to, že se rodina Obamových rozhodla pěstovat na zahradě v Bílém domě bio produkty. Zmíněná asociace poslala nedávno první dámě dopis, v němž ji naléhavě vyzývá, aby využívala pesticidy. Představitel této společnosti mimo jiné napsal: "I když zahrada sama je úžasný nápad, tak skutečnost, že se v ní budou pěstovat pouze bioprodukty, námi otřásla." The Mid America CropLife Association představuje řadu zemědělských a chemických firem jako je Monsanto, Dow AgroSciences a DuPoint.
14/4/09

INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz


Výhružný email (názor si již udělejte sami,nevím co bych k tomu dodal)

15. dubna 2009 v 17:13 Aktuálně
14.04.2009
-----Original Message-----
From: clementinum.a@email.cz [mailto:clementinum.a@email.cz]
Sent: Thursday, April 09, 2009 11:55 AM
To: vladimir.zelezny@centrum.cz; niederle@email.cz; schwippelj@psp.cz;
tlusty@psp.cz
Subject: VAROVÁNÍ

Doporučuji důrazně, abyste ukončili Vaši činnost ve věci LISABONSKÉ SMLOUVY!

Snažíte se poškodit ODS a to především její již bývalý člen JAN SCHWIPPEL.

V tomto kontextu je činnost JANA NIEDERLEHO proti zájmům EU.

Stejně tak postoj pana VLASTIMILA TLUSTÉHO je krajně nestátotvorný.

Činnost JANA NIEDERLEHO sledujeme dlouhodobě a považujeme ji za rozvracení
cílů spojených s EU a nedodržování jejich hodnot.

Velmi dobře také sledujeme spolupráci JANA NIEDERLEHO s VLADIMÍREM "VOVKOU"
ŽELEZNÝM. Touto spoluprací J.NIEDERLE deklaruje, že mu nevadí těžká
kriminalita "VOVKY" ŽELEZNÉHO. Stejně tak spolupráce J.SCHWIPPELA a
V.TLUSTÉHO má stejné parametry.

Po zveřejnění rozhovoru JAN SCHWIPPELA na iDNES dne 8.4. oznamujeme, že
J.SCHWIPPEL a jeho blízcí spolupracovníci budou sledovaní. Tento rozhovor se
snaží zásadním způsobem diskreditovat ODS a její nejvyšší vedení.

Tímto oznamujeme, že uděláme cokoliv pro likvidaci a diskreditaci politické
platformy Libertas.cz, jelikož toto uskupení porušuje a může negativně
ovlivnit rozhodování pravicových voličů soustředěných na ODS.

Toto oznámení je varování č.1. Pokud neukončíte činnost Libertas.cz, budou
následovat další optaření a jejich tvrdost se bude stupňovat a to s přímým
dopadem na zde jmenované osoby.

Tímto doporučujeme pánům SCHWIPPELOVI, TLUSTÉMU A NIEDERLEMU, aby přestali
spolupracovat s obviněným V.ŽELEZNÝM. Pak budou ukončeny případné osobní
sankce a dopady na jejich osoby.

Trpělivost s těmito pány již přetéká. Pokud jste spokojeni s tím, že Vaše
rodiny mají klid a nikdo se o ně nezajímá, bude to pro vás jistě motiv
ukončení spolupráce s panem ŽELEZNÝM.

Oznamte své stanovisko na tento email. Jinak začnou proti vám tvrdá
opatření.

V žádném případě se nepokoušejte toto sdělení oznámit. Bylo by to vnímáno
jako přímá výzva k dalším krokům.

Nevyhořelý termit vědecky potvrzen v troskách z WTC

15. dubna 2009 v 14:45 Videa
Mezinárodnímu týmu devíti vědců z USA, Dánska a Austrálie se ve vzorcích prachu, odebraném po zřícení věží WTC dne 11. září 2001 v New Yorku, podařilo vědecky prokázat hojné zbytky nevyhořelého typu materiálu, použitelnému k efektivnímu řezání oceli. A to navíc nikoli běžného, ale v podobě nanomateriálu - nejspíše armádního stupně - a v podstatě se zcela zřejmě jedná o typ výbušniny s velmi dobrou řezací schopností u kovových materiálů, nicméně nezpůsobujících takový hluk jako klasické trhaviny. Nález tohoto materiálu byl ohlášen v článku, který byl po oponentních posudcích - tzv. peer review - publikován ve vědeckém časopise The Open Chemical Physics Journal.
http://911blog.yweb.sk/679/Historicky-prulom-Nevyhorely-termit-vedecky-potvrzen-v-troskach-z-WTC.html


Niels Harrit na TV2NEWS o nanotermitu (CZ/titulky)Pod stálým dohledem

15. dubna 2009 v 11:55 Videa
Všichni jsme sledováni, každý den, každou hodinu. Na ulici, v metru, na letišti, v obchodním domě a často i v soukromí. Neviditelné oči bezpečnostních kamer pátrají po pachatelích trestných činů a teroristech. Pomáhají řídit dopravu a monitorují situaci v určitém územním celku nebo objektu. Vznikají další nové techologie, které zajišťují bezpečnost "vždy a všude". Tato praxe přináší jednoznačná pozitiva, ale vyvolává také otázky, kde končí práva jedince na ochranu osobnosti, a co je a co není důstojné člověka. Odpověď na tyto otázky je v dnešním neklidném světě jistě dosti relativní. Jisté však je, že v budoucnu budeme - více méně z nutnosti a dobrovolně - všichni pod stálým dohledem příslovečného "Velkého bratra" a nikam se před ním neschováme.

Modern Marvels - Surveillance Tech (2004)


Pakt s ďáblem

15. dubna 2009 v 11:53 Videa

Контракт с дьяволом / Pact with the Devil

Prečo Amerika "musí tancovať ako Izrael píska"? Je možné, že Spojenci v priebehu a po skončení druhej svetovej vojny uzavreli zmluvu s diablom (alebo dokonca niekoľko zmlúv)? Kam zmizla prevažná časť nacistov obvinených z vojnových zločinov, keď svet žiadal ich popravu? Dôkaz prináša šokujúce svedectvo vedúceho vyšetrovania Eizenstatovho výboru. Zaoberá sa vzťahmi medzi americkými bankami a nacistickým Nemeckom. Niektoré z týchto bánk takýmto spôsobom získali veľké objemy peňazí, ktoré pochádzali od obetí holocaustu a snažia sa celú záležitosť držať pod "pokličkou"...Eizenstatov výbor nahliadne do archívov americkej tajnej služby, ktorej záznamy boli len nedávno zverejnené zákonom o odtajnení vojnových zločinov, zoznámi nás s celou radou fascinujících odhalení a vynesie na svetlo fakty, ktoré sa Spojenci snažili 60 rokov tak dôsledne utajiť.

Контракт с дьяволом / Pact with the Devil_USA-2005 (Rusky)


Kdyby se podvod provalil, celý systém by se zhroutil…

15. dubna 2009 v 11:42 Dokumenty
Americký finanční systém, dnes do značné míry globalizovaný, funguje na principu Ponziho schématu. To netvrdím já, ale profesor ekonomie a práva na Universitě v Missouri William K. Black v rozhovoru se známým americkým publicistou Billem Moyersem. Black je býval regulátor, jenž se zasloužil o zmapování a řešení tzv. savings and loans krize za vlády prezidenta Reagana. O této neslavné epizodě se lze více dočíst v Blackově knize The Best Way to Rob a Bank is to Own One.
Black k současné krizi podotýká, že systém, jenž ji vygeneroval, spočívá na kolosálním podvodu, umně skrývaném vzájemně provázanou sítí politických špiček, předních bankéřů a ratingových agentur. Toxická aktiva vznikala záměrně, kryta vysokým ratingovým oceněním, přestože bylo aktérům tohoto "podnikání" zřejmé, že jde o podvod. Vidina krátkodobých impozantních zisků jim za to stála.
Vzhledem k tomu, že nemoci současného systému mají léčit ti, kteří viry v jeho soukolích záměrně roznášeli, nelze očekávat, že léčba bude úspěšná. Co lze tedy očekávat? V tom lepším případě nás čeká japonský průběh krize, tj. bude se i nadále předstírat solventnost bank, čímž recese zůstane více méně trvalým jevem, nebo se půjde s pravdou ven a v důsledku ztráty zbytků důvěry v systém dojde k jeho zhroucení s těžko předvídatelnými sociálními a politickými dopady. Když už i "mainstreamový" Ambrose Evans-Pritchard prorokuje pro další fázi krize sociální bouře, bude lepší, když přestaneme strkat hlavu do písku a pohlédneme realitě do tváře. Jenom pravda, a to na všech myslitelných rovinách, nás totiž může osvobodit.
ZDROJ :


BILL MOYERS JOURNAL | William K. Black | PBS


přepis videa : translátor

3. dubna 2009
BILL MOYERS: Vítejte ve věstníku.

V měsících, nyní odhaleních velkoobchodní chamtivosti a očividné přestoupení na Wall Street se nám připomněl, že "nejlepším způsobem, jak vykrást banku je vlastnit jeden." Ve skutečnosti, člověk si asi splnit napsal knihu s právě tento titul. Bylo založeno na základě jeho zkušeností jako tvrdý regulátor během jedné z nejtemnějších kapitol našich finančních historie: úspor a půjček skandálu v pozdních 1980s.

WILLIAM K. ČERNÝ: Tato čísla jsou tak, jak jsou velké, velmi podceňují problém podvodu.

BILL MOYERS: Bill Black byl v New Yorku, se tento týden na konferenci na John Jay College of trestního soudnictví, kde vědce a novinářů shromážděných klást otázku: "Jak se dostat pryč s ním?" No, nikdo požádal tuto otázku častěji než Bill Black.

Bývalý ředitel Institutu pro podvodům nyní vyučuje ekonomii a práva na univerzitě v Missouri, Kansas City. V průběhu spoření a úvěrové krize, bylo černé, kteří pak obvinil-dům mluvčího Jim Wright a pěti amerických senátorů, včetně John Glenn a John McCain, dělat dobro pro S & L's výměnou za příspěvky a jiné výhody. V senátorů vystoupila s pohlavkovat na zápěstí, ale tak rozčílený byl jedním z těch, bankéři, Charles Keating - po nichž Senátu tak-zvané "Keating pět" byly pojmenovány - on poslal Memo že přečíst v části "dostat Black - zabít ho mrtvého. " Metaforicky, samozřejmě. Jistě.

Nyní Black je zaměřen na ještě větší skandál, a šetří nikdo - dokonce ani prezident působil těžko volit, Barack Obama. Ale jeho hlavní cíle patří Wall Street baroni, dědiců ze starší generace, jejichž skandální rip-off bohatství zpátky do 1930s vydělali jejich porovnání s Al Capone a mafie, a přezdívku "banksters."

Bill Black, vítejte ve věstníku.

WILLIAM K. ČERNÝ: Děkuji.

BILL MOYERS: Já byl se svou upřímnost na konferenci tady v New Yorku, aby slyšela říkat, že tato krize jsme jít přes tento ekonomický a finanční krach je dán podvodu. Jaká je vaše definice podvodu?

WILLIAM K. ČERNÝ: Podvod je podvodem. A podstatu podvodu, "vytvořit důvěru ve vás, a pak jsem zradil, že důvěra, a vám, aby mi něco hodnoty." A jako výsledek, není účinnější než kyselina proti podvodům důvěry, zejména podvodu top elit, a to je to, co máme.

BILL MOYERS: Ve své knize, je, aby bylo jasné, že vypočtená nepoctivost lidí na starosti je srdcem většiny velkých selhání a skandálů, včetně, samozřejmě, že S & L, ale je to pravda? Je to to, co jste tady říkal, že to bylo v boardrooms a CEO úřadů, kde tento podvod začal?

WILLIAM K. ČERNÝ: Rozhodně.

BILL MOYERS: Jak to dělají? Co tím myslíte?

WILLIAM K. ČERNÝ: No, tak, že vám to je, aby opravdu špatné úvěry, protože platí lépe. Pak vám rostou velmi rychle, jinými slovy, jste-Ponzi podobné schéma. A třetí věc, kterou uděláte, je nazýváme ji využít. To prostě znamená, výpůjční hodně peněz, a kombinace vytváří situaci, kdy máte zaručenou rekordní zisk v prvních letech. To si bohaté, a to prostřednictvím bonusů, že moderní výkonné vyrovnání přinesl. Také je nevyhnutelné, že tam to bude katastrofa dolů na silnici.

BILL MOYERS: Takže jste naznačující, že ředitelů některé z těchto bank a hypotečních firem s cílem zvýšit jejich vlastních příjmů fyzických osob, a to úmyslně stanovena na špatné úvěry?

WILLIAM K. ČERNÝ: Ano.

BILL MOYERS: Jak jim to prošlo? Chci říct, co o své vlastní kontroly a rovnováhy ve společnosti? Co o svém účetnictví divizí?

WILLIAM K. ČERNÝ: Všechny tyto kontroly a rovnováhy zprávu generálního ředitele, takže v případě, že generální ředitel je špatný, všechny kontroly a rovnováhy, lze snadno překonat. A umělecké formy není jednoduše porazit ty vnitřní kontroly, ale navést na ně, aby se jim do svého největšího spojence. A bonusové programy jsou přesně tak, jak to udělat.

BILL MOYERS: Kdybych chtěl jít hledáte stran této, s dobrou ptačí pes, kde by mi to poslat?

WILLIAM K. ČERNÝ: No, to je přesně to, co se nestalo. We haven't vypadalo, jo? Bushova administrativa se v podstatě dostal zbavit regulace, takže pokud nikdo hledáte, jste schopni udělat beztrestně a to je přesně to, co se stalo. Pokud by se podíváte? Byste se podívat na speciální věřitelé. Věřitelům, které se téměř všechny své práce v sub-hlavní a to, co nazývá Alt-A, lháři 'úvěrů.

BILL MOYERS: Jo. Lháři 'úvěry --

WILLIAM K. ČERNÝ: lháři 'úvěrů.

BILL MOYERS: Proč říkají jim lháři 'úvěry?

WILLIAM K. ČERNÝ: Protože jsou lháři 'úvěrů.

BILL MOYERS: A oni věděli, že?

WILLIAM K. ČERNÝ: Jsou to věděl. Věděli, že se podvodů.

WILLIAM K. ČERNÝ: lháři 'úvěrů znamenalo, že nemáme kontrolu. Řekněte nám, co je váš příjem. Řekněte nám, co je vaše práce. Řekněte nám, co váš majetek, jsou, a my se dohodly, že věřím. Nebudeme kontrolovat na každém z těch věcí. A mimochodem, máte lepší řešení, pokud si nafoukne příjmů a svou práci historii a Váš majetek.

BILL MOYERS: Myslíte, že to skutečně řekl, že na dlužníky?

WILLIAM K. ČERNÝ: Víme, že jim řekl, že na dlužníky. Ve skutečnosti byly také říká, v obchodě, Ninja úvěrů.

BILL MOYERS: Ninja?

WILLIAM K. ČERNÝ: Jo, protože bez ověření příjmu, bez práce ověřování, žádná aktiva ověření.

BILL MOYERS: Vy jste mluvili o významných amerických firem.

WILLIAM K. ČERNÝ: Obrovský! Jedna společnost vyrobená jako mnoho ztrát, jak je celý Úspory a úvěr debakl.

BILL MOYERS: Která společnost?

WILLIAM K. ČERNÝ: IndyMac specializuje na výrobu lháři 'úvěrů. Jen v roce 2006, prodala $ 80 miliard dolarů lháři 'půjčky jiným společnostem. $ 80 miliard.

BILL MOYERS: A bylo to děje výhradně v tomto sub-prvočíslo hypotéku firma?

WILLIAM K. ČERNÝ: No, a to je velká část příběhu stejně. Dokonce i hlavní půjček začala mít non-ověření. Dokonce i Ronald Reagan, víš, řekl: "Věř, ale ověřit." Právě kuchané ověřovací proces. Víme, že budou produkovat obrovské podvody, podle ekonomické teorie, teorie kriminologii a dva tisíce let života zkušenosti.

BILL MOYERS: Je možné, že tyto složité nástroje byly záměrně vytvořeny tak, swindlers jim mohl využít?

WILLIAM K. ČERNÝ: Jo, absolutně. Tento materiál, na exotické věci, že jste mluvili o vznikl z věcí, jako jsou lháři 'úvěry, které bylo známo, že je mimořádně špatný. A teď to bylo dostat trojlůžkový A-mužstva. Hned trojí-A rating má znamenat, že je nulové riziko. Takže si vzít něco, co není jen má značné, má zdrcující riziko. To je důvod, proč je toxický. A vytváření této fikce, že má nulové riziko. To samo o sobě, samozřejmě, je podvodné výkon. A opět došlo nikdo hledáte, během Bushových let. Takže nakonec, pouze před rokem, jsme začali mít Kongresu vyšetřování některých těchto ratingových agentur, a je to skandální, co vyšel. Co my víme, že nyní je ratingové agentury nikdy se zaměřila na jedinou půjčku souboru. Když se nakonec vypadat poté, co trhy zcela zkolabovala, našli, a jsem citovala agentura Fitch, nejmenší na ratingové agentury, "výsledky jsou znepokojující, že došlo k výskytu podvodů v téměř každý soubor jsme se zabývali . "

BILL MOYERS: Takže pokud váš předpoklad je správný, tvůj důkaz je zdravý, banka, půjčující společnost vytvořila podvodu. A ratingová agentura, která má otestovat hodnota těchto aktiv vědomě vstoupila do podvodů. Obě strany se dopouštějí podvodu záměr.

WILLIAM K. ČERNÝ: Právo a investiční bankéř, který - nazýváme ji poolingu - dává dohromady tyto špatné hypotéky, tyto lháři 'úvěrů, a vytváří toxický odpad z těchto derivátů. Všechny z nich udělat. A pak prodat na svět a svět si myslí, že právě proto, že má trojí-A rating je skutečně bezpečné. No, místo toho se 60 až 80 procent ztrát z těchto věcí, protože samozřejmě, že ve skutečnosti jsou toxické odpady.

BILL MOYERS: Jste to, co popisují Bernie Madoff udělal pro omezený počet lidí. Ale vy jste říkal, že to systémové, systémové Ponzi režimu.

WILLIAM K. ČERNÝ: Ach, Bernie byl skrblík. On ani dostat do předních řad a Ponzi systém ...

BILL MOYERS: Ale vy jste říkal náš systém stal Ponzi režimu.

WILLIAM K. ČERNÝ: Náš systém ...

BILL MOYERS: Naše finančního systému ...

WILLIAM K. ČERNÝ: stal Ponzi režimu. Každý byl nákup prasat v poke. Ale oni byli nákup prasat v poke s pěkně růžovou stuhou a růžovou stuhou řekl, "Triple-A."

BILL MOYERS: Existuje zákon proti lháři 'úvěry?

WILLIAM K. ČERNÝ: Ne přímo, ale tam se samozřejmě mnohé zákony proti podvodům, a lháři 'úvěry jsou podvodné.

BILL MOYERS: Protože ...

WILLIAM K. ČERNÝ: Protože nejste bude splacena, a proto že nepravdivé prohlášení. Budou zahrnovat lest, která je podstatou podvodu.

BILL MOYERS: Proč je tak těžké stíhat? Proč nemá někdo přivedl před soud nad tím?

WILLIAM K. ČERNÝ: Vzhledem k tomu, že ani začít vyšetřovat velké půjčovatele do trhu skutečně zhroutil, což je zcela v rozporu s tím, co jsme úspěšně v Spořící a úvěr krizi, ne? Dokonce zatímco instituce byly zpravodajské byli nejziskovějším spoření a úvěrů v Americe, jsme věděli, byly podvody. A my jsme byli v pohybu, aby jim v blízkosti dolů. Zde Ústav pro spravedlnost, a to i přesto, že velmi vhodně varovali v roce 2004, aby došlo k epidemii ...

BILL MOYERS: Kdo jsi?

WILLIAM K. ČERNÝ: FBI veřejně varoval, že v září 2004 došlo k epidemii hypotečních podvodů, že pokud by bylo umožněno pokračovat, že by krize přinejmenším stejně velké jako spoření a úvěr debakl. A to šli, aby se ujistil, že nemá nechat, aby se to stalo. Tak co je špatně? Po 9 / 11, útoky, spravedlnosti oddělení převodů 500 bílo-fazetky specialistů v FBI, aby národní terorismus. No, my můžeme pochopit. Ale pak, že Bushova administrativa odmítla nahradit chybějící 500 agentů. Tak i dnes, a to opět, jak říkáte, tato krize je 1000 krát horší, možná, rozhodně 100 krát horší, než spoření a úvěr krize. K dispozici jsou jedno-páté tolik jako agenti FBI pracoval na spoření a půjčky krize.

BILL MOYERS: Mluvíš o Bushově administrativě. Samozřejmě, že to, že slavná fotografie některých regulačních orgánů v roce 2003, který přišel na tiskovou konferenci s řetězovou nasvědčující tomu, že si budeme lomítka, snížení obchodní volné od regulace, ne?

WILLIAM K. BLACK: Tak jim to podařilo. A v tu fotku, na cestě, ostatní - tři z jiných chlapů s prořezávání nůžky jsou ...

BILL MOYERS: To je pravda.

WILLIAM K. ČERNÝ: They're obchodních zástupců. They're lobbisté za bankéři. A všichni to křenící. Vládní spolupráce s průmyslem, aby zničil regulace. No, dnes už víme, co se stane, když vám zničí regulace. Dostanete k největším finančním neštěstím někdo mladší 80.

BILL MOYERS: Ale můžu místo tebe na prohlášení Larry Summers, který byl pak Bill Clinton to ministr financí nebo jiných Clintona ministrem financí, Rubin. Nemůžu vám k bodu podezřelí v obou stran, ne?

WILLIAM K. ČERNÝ: Byly tam dva opravdu velké věci, za Clintonovy administrativy. Jeden se dostal zbavit zákon, který vyšel z reálného světa katastrof-hospodářské krize. Jsme se dozvěděli spoustu věcí ve Velké deprese. A jeden je máme oddělit, co se nazývá obchodní bankovnictví od investičního bankovnictví. To je sklo-Steagall práva. Ale jsme si mysleli, byli jsme mnohem chytřejší, údajně. Takže máme zbavit tohoto zákona, a že byl dvojstranická. A ostatní, co je nám zákon, protože byl velmi dobrý regulátor, Brooksley Narozen, že každý by měl znát a zřejmě není. Snažila se udělat správnou věc pro regulaci jednoho z těchto exotických derivátů, které jste mluvil. Říkáme jim C.D.F.S. A Summers, Rubin a Phil Gramm sešli říci nejen budeme blokovat tomto nařízení. Budeme průchodu zákona, který říká, že nelze regulovat. A je tento druh derivátu, který je nejvíce zapojených do skandálu AIG. AIG vše sama, cena stejná jako celý spoření a úvěr debakl.

BILL MOYERS: Co jste AIG přispět? Co ti to udělali špatně?

WILLIAM K. ČERNÝ: Udělali ze špatných úvěrů. Jejich typ úvěru byla prodat zárukou, že jo? A oni účtují poplatky hodně dopředu. Takže si rezervovali hodně příjmu. Placené obrovské bonusy. Prémie jsme přemýšlet o současnosti, jsou mnohem menší, než tyto bonusy, které byly také výrobky z účetních podvodů. A oni tu velmi, velmi bohatý. Ale, samozřejmě, pak měli zaručené tohoto toxického odpadu. Ty lháři 'úvěrů. Dobře, že jsme právě absolvovali, proč tyto toxické odpady, ty lháři 'půjčky, budeme mít obrovské ztráty. A tak musíte zaplatit záruku na ty obrovské ztráty. A vy ztroskotávat. Kromě toho, že nemáte v moderním světě, protože jste na Spojené státy, a daňové poplatníky hrát na blázna. Podle tajemníka Geithner a za tajemník Paulson před ním ... jsme $ 5 miliard dolarů, například v USA poplatníka peníze. A poslal ho do velké švýcarské banky UBS nazývá. Zároveň, že tato banka byla podvod poškozující amerických daňových poplatníků. A my jsme byli podání trestního řízení proti nim. Nakonec jim zaplatit pokutu 780 milionů dolarů, ale počkejte, my jim dal 5 miliard dolarů. Takže daňoví poplatníci z Ameriky zaplatila pokutu ve švýcarské bance. A proč jsme lžícování se někdo, kdo to je defrauding nás?

BILL MOYERS: A proč ...

WILLIAM K. ČERNÝ: Jak je to šílený?

BILL MOYERS: Jaké je Vaše vysvětlení, proč se bankéři, kteří vytvořili tento nepořádek stále volá záběry?

WILLIAM K. ČERNÝ: "Dobře, že zejména po tom, co se právě stalo na GM, to je ... je to skandální.

BILL MOYERS: Proč jsou střelby prezident GM a ne střelby hlavou všech těchto bank, které se zabývají?

WILLIAM K. ČERNÝ: Existují dva důvody. Jednou, že jsou mnohem blíže k bankéři. Jsou to lidé z bankovního sektoru. A mají mnohem větší sympatie. Ve skutečnosti jsou to otevřeně nepřátelská k autoworkers, jak vidíte. Chtějí bash všech svých zakázek. Ale když se dostanete na bankovnictví, říkají, â €? Smluv posvátné '. Ale druhá část vaší otázky je nechceme měnit bankéři, protože když to děláme, když jsme slušní lidé v kteří nezpůsobily problém, své první zaměstnání, by bylo najít rozsah problému . A že by zničit zakrýt.

BILL MOYERS: Kryt se?

WILLIAM K. ČERNÝ: Jistě. Kryt nahoru.

BILL MOYERS: To je vážné obvinění.

WILLIAM K. ČERNÝ: "Samozřejmě.

BILL MOYERS: Kdo je pokrývající nahoru?

WILLIAM K. ČERNÝ: Geithner je nabíjecí, pokrývá nahoru. Stejně jako Paulson udělal před ním. Geithner je veřejně řekl, že to bude trvat 2 biliony dolarů - bilion je tisíc miliard - $ 2 biliony dolarů poplatníka k řešení tohoto problému. Ale jsou to umožní všem bankám na zprávu, že nejsme pouze rozpouštědlo, ale plně aktivuje. Obě prohlášení nemůže být pravda. Nemůže se stát, že budou potřebovat 2 biliony amerických dolarů, protože mají hmotností ztráty, a že nejsme v pohodě.

Jsou to všechno lidé, kteří se nezdařila. Paulson se nezdařilo, Geithner nepodařilo. Ty byly podporovány všechny, protože se jim nepodařilo, a ne proto, že ...

BILL MOYERS: Co tím myslíš?

WILLIAM K. ČERNÝ: "Dobře, má Geithner, byl jedním z našeho národa to top regulátoři, v průběhu celého subprime skandál, že jsem jen popsat. Vzal absolutně žádná účinná opatření. Dal žádné varování. Učinil nic v reakci na varování FBI, že došlo k epidemii podvodu. Všechno tohle prase v poke tak stalo pod ním. Takže v jeho věta o dědictví majetku. Tak mu to nepodařilo dědictvím regulátora.

BILL MOYERS: Ale on popírá, že byl regulátor. Dovolte mi ukázat vám některé z jeho výpovědi před Kongresem. Podívejte se na to.

Timothy GEITHNER: Já jsem nikdy nebyl regulátor pro lepší nebo horší. A myslím si, že máte pravdu, když říká, že musíme být velmi skeptický, že regulace může vyřešit všechny problémy. Máme částí našeho systému, který je ohromen tím regulace.

Přemožený předpisem! Nebylo to bez regulace, který byl problém, bylo to navzdory přítomnosti regulace máte obrovské riziko, že vybudování.

WILLIAM K. ČERNÝ: No, může mít pravdu, že on nikdy regulována, ale jeho práce byla regulovat. To byla jeho poslání.

BILL MOYERS: Jak?

WILLIAM K. ČERNÝ: Jako prezident Federal Reserve Bank of New York, který je zodpovědný za regulaci většině z největších bankovních holdingových společností v Americe. A on to úplně špatně, že jsme měli příliš mnoho právních předpisů v některých z těchto oblastí. Myslím, že dává žádné detaily, samozřejmě. Ale to je prostě a jednoduše špatné.

BILL MOYERS: Jak se to děje? Chci říct, proč se to děje?

WILLIAM K. ČERNÝ: Až se dostanete na skutečnosti, je to těžší rána to všechno nahoru. A samozřejmě celé strategie je, aby lidé od získání skutečností.

BILL MOYERS: Jaká fakta?

WILLIAM BLACK K.: Fakta o tom, jak špatný stav bank je. Takže, jak dlouho, jak si nechat starý CEO, který způsobil problémy, je, že bude energicky jít kolem zjištění problémů? Nalezení podvody?

BILL MOYERS: Vy --

WILLIAM K. ČERNÝ: Užívání pryč lidí bonusy?

BILL MOYERS: Chcete slyšet říkáte je to neobvyklé, protože jste podpořil Barack Obama během kampaně. Ale jste zdánlivé rozčarovaný nyní.

WILLIAM K. ČERNÝ: No, určitě ve finanční sféře, I am. Myslím, že to, že politika je zásadně špatně. Za druhé, myslím, že zcela chybí integrity. Za třetí, je v rozporu s právním státě. To se provádí stejně jako tajemník Paulson udělal. V rozporu se zákonem. Máme přijatý zákon po spoření a úvěr krize, tzv. Prompt Nápravná akce zákon. A to vyžaduje, aby v blízkosti těchto institucí. A oni to odmítají řídit zákonem.

BILL MOYERS: Jinými slovy, mohly by mít tyto banky skončilo bez znárodňováním nimi?

WILLIAM K. ČERNÝ: Dobře, uděláme v nucené správě. Nikdo - Ronald Reagan udělal receiverships. Nikdo se tomu říká znárodnění.

BILL MOYERS: A je to právo?

WILLIAM BLACK K.: To je zákon.

BILL MOYERS: Tak Paulson mohl udělat tohle? Geithner mohl udělat?

WILLIAM K. ČERNÝ: Není možné. Byla pověřena --

BILL MOYERS: Podle zákona.

WILLIAM K. ČERNÝ: Podle zákona.

BILL MOYERS: Tento zákon, jste mluvil.

WILLIAM K. ČERNÝ: Ano.

BILL MOYERS: Jaký je důvod jim dát za nedělal?

WILLIAM K. ČERNÝ: Jsou ignorovat. Volání a nikdo jim na to.

MOYERS BILL: No, kde je kongres? Kde tisku? Kde --

WILLIAM K. ČERNÝ: No, kde to Pecora vyšetřování?

BILL MOYERS: Na co?

WILLIAM BLACK K.: K Pecora šetření. Velké hospodářské krize, jsme řekli: "Hele, budeme mít možnost seznámit se s fakty. Co způsobilo tuto katastrofu, abychom mohli podniknout kroky, jako je projít Sklo-Steagall zákon, který zabrání budoucím katastrofám?" Kde je naše šetření?

Co by se stalo, kdyby poté, co letadlo havaruje, jsme říkali: "Oh, my nechceme se podívat do minulosti. Chceme se zaměřit na budoucnost. Mnoho lidí by bylo, víte, nechceme se pak nedivím . č. Máme nepartizánský, kvalifikované šetření. jsme utratit spoustu peněz, dostanete opravdu světlé lidí. A my zjistíme, s využitím všech našich nejlepších schopností, to, co způsobil každé závažné havárie letadla v Americe. A kvůli tomu, letectví má mimořádně dobrou úrovní bezpečnosti. Měli bychom se řídit stejnou politiku ve finanční sféře. Musíme zjistit, co způsobilo pohrom, nebo se budeme držet reliving jim. A tady máme dvojí tragédie. Není 't jen, že jsme nezaznamenávání poučit z chyb z minulosti. Jsme nezaznamenávání poučit z úspěchů z minulosti.

BILL MOYERS: Co tím myslíš?

WILLIAM K. ČERNÝ: V spoření a úvěr debakl, jsme vyvinuli vynikající způsoby boje proti podvodům, a pro jednání s orgány selhaly. A po dobu 15 let od spoření a úvěr krize, nebyla záležitost, která strana byla u moci, je americký ministr by přeletět do Tokia a říct japonština, "Měl bys dělat věci způsobem jsme v Úspory a úvěr krizi, protože se pracuje opravdu dobře. Namísto jste pokrývající až bankovní ztráty, protože vím, řeknete, co potřebujete důvěru. A tak jsme se lhát lidem k vytváření důvěry. A to nefunguje. Ty způsobí, že vaše recese pokračovat a pokračovat. " A Japonci říkají ztraceného desetiletí. To byl výsledek. Tak, teď jsme se dostat do problémů, a co budeme dělat? Máme přijmout japonský přístup lže o majetek. A víte co? Je to pracuje stejně dobře, jako se stalo v Japonsku.

BILL MOYERS: Jo. Říkáte, že Timothy Geithner, ministr financí, a další v podání, s bankami, které působí v víkem nahoru, aby věděl, co od nás odešel špatně?

WILLIAM K. ČERNÝ: Rozhodně.

BILL MOYERS: Jste.

WILLIAM K. ČERNÝ: Určitě, protože se bojí smrti. Dobře? Jsou vyděšení k smrti kolapsu. Jsou obavy, že pokud se přiznat pravdu, že mnohé z velkých bank v úpadku. Oni si myslí, že Američané jsou banda zbabělci, a že budeme spouštět křičel na výjezdy. A nebudeme spoléhat na pojištění vkladů. A, mimochodem, se můžete spolehnout na pojištění vkladů. A je to bláznovství. Dobře? Teď to může být horší, než to. Můžete imputovat více cynického motivy. Ale myslím, že jsou upřímně jen asi zazmatkoval, "My jenom nemůže nechat velké banky padnout." To je špatně.

BILL MOYERS: Ale co by se mohlo stát, v tomto okamžiku, když ve skutečnosti vést od nás pravý zdraví bank?

WILLIAM K. BLACK: Tak budou banky, stejně jako v Japonsku, a to buď pobyt nesmírně slabý, nebo pokladny bude nucena stále absurdní předměty z daňového poplatníka peníze. Viděli jsme, jak děsivé AIG - a nezapomeňte, které uchovávají tajemství ze všech.

BILL MOYERS: A.I.G. udělal?

WILLIAM K. ČERNÝ: Co budeme dělat s - no, a jak pokladniční správy. Bushova administrativa a nyní Obama správy utajeny z nás, co bylo učiněno s AIG. AIG byla použita tajně na kauci ven zvýhodnily banky UBS a podobné, jako Goldman Sachs. Tajemník Paulson to podnik, který přišel z CEO. Je to největší množství peněz. 12,9 miliard amerických dolarů. A oni nechtějí, abychom věděli, že. A bylo to jen tlakem Kongresu, a nikoli tlakem Kongresu, mimochodem, na Geithner, ale tlak na Kongresu AIG.

Kongres, kde řekl: "Nebudeme vám jediný cent více, pokud víme, kdo dostal peníze." A víte, když byl ministr financí, Paulson vytvořena doporučení skupiny říct pokladny, co má dělat s AIG. Tak si na to Goldman Sachs.

BILL MOYERS: I když Goldman Sachs měl velký podíl náleží.

WILLIAM K. ČERNÝ: Masivní zájem. A i když byl právě generální ředitel společnosti Goldman Sachs před dosažením ministr. Nyní, ve většině etap v americké historii, který by byl skandál takových rozměrů, že by nemělo být dovoleno v civilizované společnosti.

BILL MOYERS: Jo, to jako střet zájmů, jak se zdá.

WILLIAM K. ČERNÝ: Masivní střetu zájmů.

BILL MOYERS: Tak, jak se mu to prošlo?

WILLIAM K. ČERNÝ: Nevím, jestli jsme se ztratila naše schopnost pobouření. Nebo zda se zakrýt byl tak úspěšný, že lidé prostě nemají skutečnosti reagovat na to.

BILL MOYERS: Kdo se chystá získat fakta?

WILLIAM K. ČERNÝ: Potřebujeme předsedové či předsedkyně --

BILL MOYERS: V Kongresu.

WILLIAM K. ČERNÝ: - v Kongresu, aby potřebné slyšení. A můžeme vysokopecní to. Ale pokud si dovolenou neúspěšných ředitelů na místě, to není jen, že jsou to hrozné podnikatele, i když jsou. Je to nejen, že jim chybí integrity, když se jim to. Vzhledem k tomu, že byli zapojeni do těchto podvodů. Ale jsou to nebudeme sdělovat pravdu o majetek.

BILL MOYERS: A máme vědět, že k tomu, aby věděl, co?

WILLIAM K. ČERNÝ: Chcete vědět všechno. Chcete vědět, který se podvodů. Čí bonusy bychom měli obnovit. Kolik majetek stojí. Kolik by měly být prodány za. Je banka insolventní, jako že bychom měli řešit to tímto způsobem? Je to predikativních, že jo? Musíte znát fakta k tomu, aby se inteligentní rozhodnutí. A oni si záměrně ponechala v platnosti lidí, která způsobila tento problém, protože se nechtějí fakta. A to není nová. V Reagan správy hlavní prioritou, vždy v průběhu spoření a úvěr krize byla až na krytí ztrát.

BILL MOYERS: Takže jste říkal, že lidé u moci, politickou moc, a finanční sílu, jednat ve shodě, když jejich vlastní behinds jsou v profíka, co?

WILLIAM BLACK K.: To je pravda. A je to především krize, která přináší to, protože pak se třídou na bankéře říká: "Máte na tom, aby byly informace od veřejnosti, nebo vše bude kolaps. Pokud se porozumět tomu, jak špatné je to, že budete kandidovat na východy. "

BILL MOYERS: Jo, a tento týden v New Yorku, na této konferenci, je popsána jako více než finanční krizi. Zavolals je morální krizi.

WILLIAM K. ČERNÝ: Ano.

BILL MOYERS: Proč?

WILLIAM K. ČERNÝ: Protože to je základní nedostatek integrity. Ale také proto, že když se podíváte zpět na krizové situace, ekonom, který je rovněž prezidentské jmenovaný jako regulátor ve spoření a úvěr průmyslu, tady v New Yorku, Larry White, napsal knihu o spoření a úvěr krize. A on řekl, víte, jeden z nejzajímavějších otázek je, proč tak málo lidí, zabývající se podvody? Vzhledem k tomu, že objektivně, můžete mít dostali pryč s ním. Ale jen asi deset procent z ředitelů, zabývající se podvody. Ano, 90 procent z nich bylo zadržováno etiku a integritu. Tak daleko více než zákonem nebo F.B.I. agentů, je to naše integrity, které často brání největší zneužívání. A to, co jsme v této krizi, a nikoli na spoření a půjčky, je většina elitních institucí v Americe nebo usnadnit zapojení podvodu.

BILL MOYERS: To jste řekl, že rána byla uvalený na amerického života. Ztráta pracovníka příjmu. A zabezpečení a důchody a budoucnost se stalo, že v důsledku pochybení relativně málo, velmi dobře-podpatky lidu, ve velmi dobře-zdobená firemním apartmá, ne?

WILLIAM K. ČERNÝ: Právo.

BILL MOYERS: Bylo poměrně hrstka lidí.

WILLIAM K. ČERNÝ: A jejich ideologií, což láskou regulace. Takže v příkladu, regulace znamená, že nejsou podvodníci prosperují. Takže místo toho, aby byly špatné pro kapitalismus, je to, co ukládá kapitalismu. "Čestný zásobovatelé zdar" je to, co chceme. A ty potřebují regulaci a prosazování práva, aby byli schopni to udělat. Tragédií této krize je nemusely nastat vůbec.

BILL MOYERS: Když probudit uprostřed noci, přemýšlení o své práci, co si o tom myslíš? Co říkáš ty?

WILLIAM K. ČERNÝ: Je tu říká, že jsme skvělý komfort palce Je to vlastně je nizozemské, kteří bojují nemožné tuto válku za nezávislost proti tehdejší nejmocnějším národem na světě, Španělsko. A jejich heslem bylo: "Není třeba doufat, aby se vytrvat."

Teď jde kupředu, zbavit se lidí, které způsobily problémy. To je docela jednoduché věci, jak je dobře. Proč by jsme držet ředitelů a CFOs a dalších vysokých důstojníků, který způsobil problémy? To je facially ořechy. To je náš současný systém.

Tak už toho stávajícího systému. Jsme schovává ztrát, místo toho se snaží zjistit skutečné ztráty. Nech toho, že budete potřebovat dobré informace pro správná rozhodnutí, že jo? Následuj to, co funguje, místo toho, co se nezdařilo. Start jmenování lidí, kteří mají záznamy o úspěch, namísto záznamů z neúspěchu. To by bylo další pěkné místo na startu. Existuje mnoho věcí, co můžeme udělat. Dokonce i dnes, jak pozdní jak to je. Dokonce i když jsem měl hroznou začít správy. Mohly by se změny, které by mohly změnit během týdnů. A mimochodem, na lidi, kteří jsou lepší regulátory, zaplatili svou daň. Tak můžete získat celé prověrky proces mnohem rychlejší.

BILL MOYERS: William Black, děkujeme za to, že se se mnou o věstníku.

WILLIAM BLACK K.: Díky moc.

Lisabonská zmluva umožní v EÚ trest smrti

15. dubna 2009 v 11:40 Dokumenty
Duben 11, 2009

Čo mnohí nevedia, a tým sú predovšetkým myslení poslanci parlamentov členských štátov Európskej únie, pretože text zmluvy podľa vlastných slov nikdy podrobne nečítali (však nie je čas na čítanie zákonov, o ktorých hlasujeme, radšej sa spoľahneme na zhrnutie vládnych expertov), je, že Lisabonská zmluva za určitých okolností povoľuje vykonanie trestu smrti.

Nemecký ústavný právnik Prof. Karl Albrecht Schachtschneider upozorňuje, že prostredníctvom Lisabonskej zmluvy môže byť okrem iného znovuzavedený aj trest smrti. O tejto skutočnosti by mal byť podľa neho informovaný každý občan Európskej únie. Nie je to napísane priamo v hlavnom texte, ale skryté v poznámke pod čiarou, ktorá hovorí: "... okrem v prípade vojny, povstania, alebo vzbury" - vtedy je trest smrti prípustný. Schachtschneider poukazuje na to, že sa jedná o škandalóznu skutočnosť, pretože sa táto výnimka vyskytuje len v poznámke pod čiarou. Človek by musel byť odborníkom a čítať text veľmi podrobne, aby si túto poznámku všimol, a aby ju dokázal správne interpretovať.

Kto bude rozhodovať o tom, čo je vzbura alebo povstanie? Pre každého to môže znamenať niečo iné. Každá demonštrácia, pri ktorej sa niekoľko účasníkov dopustí násilia by mohla byť takto označená. Boli študentské a občianske demonštrácie z novembra 1989 tiež vzburou? Keď sa zídu ľudia, ktorí žiadajú demisiu vlády a ohadzujú parlament kameňmi, podobne ako sme to mohli sledovať v priebehu minulých mesiacov v Lotyšsku, Bulharsku, Rumunsku a Grécku, jednalo sa o povstania? Môžu byť potom "vodcovia" týchto demonštrácii postavení pred stenu a popravení, alebo odsúdení súdom na trest smrti? Čo v zákone nie je vyslovene zakázané, by si štátna moc mohla interpretovať podľa svojich predstáv. A európske právo je nadradené právu jednotlivých členských krajín EÚ. Okrem toho sa podľa slov našich vlád nachádzame vo vojne, vo "Vojne proti terorizmu", a v Afganistane tiež.
ZDROJ :