Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

A opět chřipka - tentokrát ,,prasečí "

28. dubna 2009 v 13:37 |  Aktuálně
Ve švýcarském vlaku vybuchla přepravka s virem prasečí chřipky
Nejednalo se ale o zmutovaný kmen chřipky, která má v Mexiku na svědomí 150 obětí. Švýcarské úřady zcela vyloučily možnost nákazy ze zkumavek s virem.

Ve Švýcarsku v pondělí večer vybuchla ve vlaku přepravka s viry prasečí chřipky. Nebezpečí nákazy veřejnosti ale nehrozí, jednalo se totiž o nezmutovanou verzi viru chřipkového kmene, který si v Mexiku zatím vyžádal tolik obětí.
Kontejner se vzorky chřipky typu H1N1 převážel pracovník švýcarského chřipkového centra do Ženevy. Pět zkumavek s virem a tři s kyselinou nukleovou před převozem vakuově uzavřel a umístil v suchém ledu. Ten byl ale v přepravce špatně uložen a když začal tát, vzniknul uvnitř přetlak, kvůli kterému přepravka vybuchla.
Exploze lehce zranila dva cestující, v době výbuchu bylo ve vagonu 61 lidí. Vlak potom několik hodin stál na odstavné koleji před městem Lausanne. Mezitím zdravotníci prohlédli všechny pasažéry, možnost nákazy ale naprosto vyloučili.
Ve světe se mezitím zvyšuje počet lidí infikovaných zmutovaným virem chřipky A/H1N1. V Mexiku hospitalizovali kvůli příznakům prasečí chřipky asi 2000 lidí, polovina z nich zůstává v nemocnici. Každý den přibývají další nemocní, podle úřadů se ale intenzita nákazy snižuje. Zatímco v sobotu přijala největší mexická nemocnice 141 nových případů, v neděli to bylo 119 a v pondělí 110.
Počet možných obětí už dosáhl čísla 149, z toho 20 případů úmrtí bylo zatím potvrzeno i v laboratoři jako infekce novým typem chřipkového viru. Zatím pouze mexické úřady potvrdily oběti na životech, jinde po světě má nákaza mírnější průběh a nemocní se uzdravují.
Zdroj :

Kdo ještě věříte na náhody ??? - pište prosím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.