Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

AKT-INFO 78

2. dubna 2009 v 18:46 |  Aktuálně
AKT-INFO
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích
Vydání č. 78
=============================================

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- OECD: globální ekonomika je v nejhorší recesi od 30. let minulého století
- Afghánistán legalizoval znásilnění manželem
- Obama ukončil americký bojkot Rady pro lidská práva OSN
- Protesty na summitu G20 v Londýně
- Dvanáct lidí přišlo o život při americkém útoku na Pákistán

OECD: GLOBÁLNÍ EKONOMIKA JE V NEJHORŠÍ RECESI OD 30. LET MINULÉHO STOLETÍ
Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) nově informuje o tom, že globální ekonomika je v horším úpadku, než se původně předpokládalo. OECD prohlásila, že světový obchod v tomto roce poklesne o třináct procent. Hlavní ekonom OECD Klaus Schmidt-Hebbel nazval současnou krizi nejhorší recesí od dob velké hospodářské krize: "Světová ekonomika se nachází uprostřed své nejhlubší a nejsynchronizovanější recese naší doby, rozhodně od 30. let minulého století. Byla vyvolána světovou finanční krizí a dále prohloubena propadem světového obchodu."
1/4/09

AFGHÁNISTÁN LEGALIZOVAL ZNÁSILNĚNÍ MANŽELEM
Mezinárodní společenství vyvíjí tlak na afghánský parlament, aby zrušil zákon, který v podstatě legalizuje znásilnění manželem a dále omezuje ženská práva. Podle deníku Guardian tento zákon zakazuje ženám odmítnout sex s manželem a dovoluje jim hledat práci, vzdělávat se a vyhledat zdravotní péči pouze s jeho svolením. Afghánský prezident Hamíd Karzáí podepsal tento zákon minulý měsíc.
1/4/09

OBAMA UKONČIL AMERICKÝ BOJKOT RADY PRO LIDSKÁ PRÁVA OSN
Vláda Baracka Obamy změnila politiku předchozího amerického prezidenta George W. Bushe, která bojkotovala Radu pro lidská práva OSN. Ministryně zahraničí Hillary Clintonová v úterý oznámila, že Spojené státy budou usilovat o jedno ze tří křesel, které se v Radě uvolní příští měsíc.
1/4/09

PROTESTY NA SUMMITU G20 V LONDÝNĚ
V Londýně se sešly desítky tisíc protestujících v souvislosti se setkáním světových vůdců na summitu G20. Hlavními tématy protestujících jsou světová ekonomická krize, vládní podpora určená bankám a nedostatečná regulace světových korporací. Mnozí tvrdí, že právě tyto faktory přispěly k prohloubení krize. Od víkendu, kdy demonstrace začaly, byly povolány tisíce britských policistů. Ve středu pří první velké demonstraci byly zatčeny desítky lidí.
1/4/09

DVANÁCT LIDÍ PŘIŠLO O ŽIVOT PŘI AMERICKÉM ÚTOKU NA PÁKISTÁN
V Pákistánu poblíž afghánské hranice přišlo po ostřelování americkými raketami o život nejméně dvanáct lidí. K útoku došlo jeden den poté, co se pákistánský vůdce Tálibánu Baitullah Mehsud přihlásil k zodpovědnosti za smrt nejméně dvanácti lidí při útoku na policejní akademii v Lahore. Mehsud označil bombardování za odpověď na předchozí útoky Američanů. Při amerických útocích zahynulo v Pákistánu od srpna loňského roku přes 340 lidí.
1/4/09
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.