Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

AKT-INFO 79

9. dubna 2009 v 23:31 |  Aktuálně
SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Izraelské noviny odstranily ministryně z fotografie
- Při protestech proti G20 zemřel po útoku policie náhodný kolemjdoucí
- Záchranný balík G20 by mohl upřednostňovat dárcovské ekonomiky
- V USA se otevírají možnosti pro sňatky párů stejného pohlaví

IZRAELSKÉ NOVINY ODSTRANILY MINISTRYNĚ Z FOTOGRAFIE
Ve dvou ortodoxních židovských novinách byly digitálně zfalšovány fotografie nové izraelské vlády. Byly z nich odstraněny dvě ministryně. Jedny noviny změnily snímek tak, že tyto dvě členky kabinetu byly nahrazeny muži. Druhé noviny tyto ženy začernily. Ortodoxní noviny považují zobrazení žen v tisku za nemravné. Limor Liknat je novou izraelskou ministryní kultury a sportu. Sofa Landver je ministryní přistěhovalectví.
7/4/09

PŘI PROTESTECH PROTI G20 ZEMŘEL PO ÚTOKU POLICIE NÁHODNÝ KOLEMJDOUCÍ
V Británii bylo zveřejněno video zachycující, jak policie při protestech proti summitu skupiny G20 minulý týden vráží do muže, který krátce nato zemřel. Sedmačtyřicetiletý Ian Tomlinson byl na cestě domů, stál oddělen od skupiny demonstrantů a zjevně se protestů neúčastnil. Jeden z policistů vrazil zezadu do Tomlinsona a srazil ho na zem. Tomlinson nedlouho poté zemřel na srdeční infarkt. Video zveřejnil deník Guardian a konstatoval, že předá nahrávku policii.
8/4/09

ZÁCHRANNÝ BALÍK G20 BY MOHL UPŘEDNOSTŇOVAT DÁRCOVSKÉ EKONOMIKY
Minulý týden skončil summit G20 prohlášením, že bohaté národy poskytnou 1 bilión amerických dolarů na pomoc ohroženým ekonomikám. Jenže navzdory slibům o pomoci rozvojovým ekonomikám poplyne ve skutečnosti velká část těchto peněz zpět do ekonomik dárcovských zemí. Deník The Washington Post informuje, že 250 miliard dolarů finanční podpory G20 pro zvýšení likvidity půjde převážně do USA, Evropy a Japonska. Samotné Spojené státy by mohly získat až 42,5 miliard dolarů.
3/4/09

V USA SE OTEVÍRAJÍ MOŽNOSTI PRO SŇATKY PÁRŮ STEJNÉHO POHLAVÍ
Ochránci práv gayů a lesbiček dosáhli dvou nových vítězství ve Spojených státech. V úterý přehlasoval vermontský zákonodárný sbor veto guvernéra Jima Douglase a legalizoval sňatky párů stejného pohlaví. Vermont se tak stal prvním státem USA, který uznává takový sňatek na základě legislativního opatření. Nejméně devět dalších státních zákonodárných sborů zvažuje podobné zákony. Zároveň také odhlasovala washingtonská městská rada uznání sňatků párů stejného pohlaví uzavřených v jiných státech. Toto hlasování způsobí patrně konflikt s Kongresem, který musí schválit veškeré zákony ve zvláštním okresu hlavního města.
8/4/09

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.