Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Filmy k přímému stažení,formát ,,avi“ (titulky)

19. dubna 2009 v 20:36 |  Dokumenty

Peníze jako dluh
Pořád nemůžete pochopit, proč ceny neustále stoupají? Chcete vědět, co je příčinou finančních krizí? Pokud ano, nejdříve musíte vědět, jakým způsobem vlastně funguje finanční systém, kde a jak vznikají peníze a kredit a na jakých principech fungují banky.
Tento film z neznámých důvodů není funkční (google video)

Religulous
Režisér Borata a slavný politický komentátor a komik Bill Maher, který se nikterak netají svým názorem, že náboženství je porucha myšlení a brání lidem používat selský rozum, spojili své síly a natočili dokument Religulous (spojení slov "religion" a "ridiculous"), v kterém navštěvují slavné náboženské destinace, vedou rozhovory s věřícími z různých náboženských skupin a snaží se formou satiry dokázat, že organizované náboženství je zdraví a mozku především smrtelně škodlivé.
Tento dokument byl na googlu dvakrát zamítnut !!! Proto jsem se rozhodl ho nahrát na stránky, aby si ho každý mohl stáhnout.


Jesus Camp
V Americe existuje stále sílící evangelická komunita, jejímž hlavním cílem není ani tak přivést Boha na zem, ale spíše vrátit celou zemi Bohu. Věří, že je třeba, aby konzervativní křesťané převzali vládu a podřídili ji vlastním pravidlům. Kromě politického programu se tato organizace zaměřuje i na výchovu dětí a nových členů. Nejenže jsou vlastní potomci často vyučováni doma, ale navštěvují i skupiny a tábory, kde je jim vštěpován jediný správný názor na svět. Není možné zůstat chladným pozorovatelem této mozaiky neotřesitelných pravd, vyprázdněných hesel a emocionálně vypjatých projevů. Před divákem se rozvíjí pásmo zachycující víru a její projevy, které bývají tradičně spojovány s pozitivními hodnotami. Zde však přerůstají ve fanatismus. Film ukazuje, jak je dětem odebírána svoboda volby, jak jsou násilně izolovány uprostřed jednoznačných tvrzení, pravidel a názorů, o nichž se nediskutuje. Tvůrci se do tématu pustili s neobyčejnou statečností a pevně se začlenili do uzavřené komunity, aby naplno odhalili neznámou a temnou stranu náboženské organizace.

The Oil Factor
The Oil Factor (Ropný faktor) je celovečerní dokumentární film napsaný a zrežírovaný Gerardem Ungermanem a Audrey Brohyovou, provázený Edem Asnerem, věnující se vývoji světových událostí od začátku století a zejména po útocích z 11. září z pohledu ropy a regionů na ní bohatých. Podtitul tohoto nízkorozpočtového filmu z roku 2004 v produkci Free-Will je Behind the War on Terror (Za horizont války proti teroru).
Dokument přináší neotřelý pohled na důvody války proti teroru, jež v současnosti tvoří páteř americké zahraniční politiky.

The Corporation
Musíte vidět!... Potom pochopíte, že podmínky zisku společností jako je NIKE a jiné lahůdky trhu, kterými se tak rádi pyšníme jsou více než otřesné !!!
například: značková košile, která se prodává za 15$ - výkupní cena ve fabrice 3 centy.
Kolik dostane samotný dělník, který trpí hlady a není pro něj jiná možnost, než pracovat v této fabrice, dokonce pokládá tuto práci za svoji spásu ? Je to ostuda jaké značky nosíme na košilích a tričkách , čím se pyšníme ...

The Fourth World War
(sk) Ide o pútavý dokument o "štvrtej svetovej vojne", možno nepriamej, no prebiehajúcej v životoch obyčajných ľudí na celom svete. Globálny film o lokálnych sociálnych konfliktoch v Mexiku, Argentíne, Južnej Afrike, Palestíne, Kórei... Je výsledkom dvoch rokov úsilia a získavania výpovedí ľudí na rôznych kontinentoch sveta. Od tvorcov filmov "Toto je demokracia" a "Zapatista".

The U.S. vs. John Lennon
Dokument USA vs. John Lennon je i přes svůj konzervativní kabát snímkem tematicky zajímavým a pro leckoho možná i objevným. Prostřednictvím bohatého nashromážděného materiálu poznáváme méně známou (avšak neméně zajímavou) tvář slavné osobnosti, jež se stala až jakousi ikonou své doby, a zjišťujeme, že vedle nesporných kvalit hudebních a uměleckých vůbec byla tato postava obdařena i mnohými kvalitami čistě lidskými, mimo jiné odvahou stát si za svým přesvědčením a snášet též důsledky svého radikálního postoje.

BARAKA
"Baraka" je sufijské slovo. Anglický preklad nie je taký skvostný ani nádherne výstižný, a zhruba znie: esencia života, z ktorej sa odvíja evolučný proces - podstata, pôvod evolúcie. Podobne ani žiaden slovný opis či hodnotenie vzrušujúcej transcendentnej vizuálnej básne, akou je film "Baraka", z¦aleka nepostihujú podstatné. Tento film bol natočený na 70mm pás v 24 krajinách. Je prostou oslavou vzájomnosti všetkého na tomto svete, vzájomného pre-pojenia všetkého jestvujúceho. Mount Everest, pyramídy v Gize, námestie sv. Petra, horiace ropné polia v Kuvajte, tokijské križovatky i Galapágske ostrovy - to sú len niektoré z mnohých miest, ktoré Fricke spojil do úžasného celku. Prapôvodné energie sú jeho podstatnou hnacou silou, rytmy náboženských rituálov a zvuky prírody určujú jeho dynamiku - Baraka je strhujúcim spiri-tuálnym obrazom jednoty ľudstva a prírody. Bez hercov a dialógov je Baraka obdivuhodnou vizuálnou a zvukovou evokáciou energie a životaschopnosti zdrojov života...

Fahrenheit 9/11
Protibushovský politický dokument amerického režiséra Michaela Moorea Fahrenheit 9/11 získal na letošním MFF v Cannes Zlatou palmu za nejlepší film. V první části filmu předkládá ironický portrét Bushovy osobnosti a zabývá se okolnostmi a následky teroristického útoku na WTC včetně války v Afghánistánu. Upozorňuje na Bushovo přehlížení signálů o chystaném útoku, ale vrací se také k jeho kontaktům se saúdskoarabskou oligarchií. Druhá část je zaměřena především na válku v Iráku. "Koho by zajímal Irák, kdyby tam nebylo druhé největší naleziště ropy na světě? Bush bombarduje celý svět kvůli naftě," zazní ve filmu.
Fahrenheit 9/11 v kvalitě (HQ) http://www.youtube.com/watch?v=qdd-I6zwhXU

Sicko
(sk) Obávaný dokumentarista si so svojím cynickým humorom berie na mušku americký zdravotnícky systém, ktorý je podľa medzinárodných porovnaní na úrovni rozvojových krajín. Moore ukazuje drastické osudy ľudí, ktorým bola odmietnutá pomoc napriek tomu, že si platili zdravotné poistenie. Potom sa vydáva za hranice, aby zistil, ako zdravotná starostlivosť funguje v Kanade, Francúzsku a nakoniec i na Kube.
Tento film je na video.google BLOKOVÁN !!!

Bowling For Columbine
(sk) Vážny aj humorný, sarkastický pohľad na posadnutosť USA zbraňami. Na pozadí masakru na Colombineskej strednej škole sa partizánsky režisér Michael Moore vydáva na púť po Spojených štátoch, aby bližšie preskúmal príčiny, ktoré ženú Američanov neustále žiť v paranoídnom strachu pred zlom, servírovaným všemocnými médiami. Kto za to môže? Médiá? Charlton Heston a jeho NRA? Alebo jednoducho fakt, že Američania su blázni do zbraní?
Tento film je na video.google BLOKOVÁN !!!

Surplus: Terrorized into Being Consumers
Film reaguje na protesty proti summitu G8 v italském Janově v roce 2001, brzy se ale přesouvá k popisu dnešního světa v širší perspektivě. Metodou často neuvěřitelně rychlého střídání jednotlivých záběrů a témat je demonstrována absurdita a iracionálnost stávajícího systému mnohem lépe a názorněji než většina textů, kterých bylo na toto téma už napsáno bezpočet. Autoři pátrají po kořenech černého bloku - a dávají značný prostor Johnu Zerzanovi, anarcho-primitivistovi, který velmi inteligentně kritizuje průmyslovou civilizaci a konzum, obhajuje násilné protesty jako jediné, které upoutají pozornost… a také tvrdí, že ideální by bylo vrátit se do doby před zemědělstvím a vznikem dělby práce.

Jeho řeč je ale jen jednou částí nádherné filmové koláže, mapující především absurditu dnešního světa a společenského uspořádání. Film se zaměřuje ale ještě na jeden pokus o alternativu. Jednu chvíli si člověk myslí, že se tvůrci filmu stali stoupenci Fidela Castra, když pouštějí pasáže z jeho projevů o tom, jak konzumní nešvary a nicneříkající reklamy nemají na Kubě místo. Jenže záhy se začnou zabývat i životem obyvatel na Kubě - do jejich naprosté chudoby, jednotvárnosti a skromnosti, která rozhodně není dobrovolná. Barvitý filmový popis ukazuje, jak by obyvatelé z této vynucené chudoby velmi rádi unikli do klasické konzumní společnosti. Připomíná to koneckonců situaci u nás po roce 1989.

Konzum je dle mého názoru skutečně mistrovským filmem. Snažit se jej do detailů popsat je nemožné, většina myšlenek je zde navíc sdělována tak, že je nejde z filmu jen tak "vypreparovat". Ve "vaší, tedy České televizi" vám jej asi nepustí, pokud ale budete mít možnost jej přesto shlédnout, neváhejte…

The Road to Guantanamo
Příběh čtyř mladých muslimů, kteří se v září 2001 vydali z anglického městečka Tipton na výlet do Pákistánu, začíná nevinně. Devatenáctiletý Asif jede navštívit svou nevěstu a na připravovanou svatbu pozve kamarády Ruhela, Shafiqua a Monira. Setkají se v Karáčí, odkud jejich cesta vede do Afghánistánu. Tam jsou zatčeni spojeneckými silami. Jeden beze stopy zmizí a tři zbývající mladíci, které Američané považují za teroristy, spolupracující s Tálibánem, jsou vyslýcháni, ponižováni, mučeni a posléze deportováni do zajateckého tábora Guantánamo na Kubě. "Vždycky nám tvrdili, že v této věznici jsou umístěni nejnebezpečnější teroristi světa, ale tohle byli úplně obyčejní angličtí teenageři, kteří se ocitli v pasti neobyčejných událostí," říká režisér Winterbottom. "Nejjednodušší a nejefektivnější způsob jak vyprávět jejich příběh byl nechat je, aby ho vyprávěli oni sami."

John Pilger THE WAR ON DEMOCRACY


Podraz jménem OBAMA

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.