Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Kdyby se podvod provalil, celý systém by se zhroutil…

15. dubna 2009 v 11:42 |  Dokumenty
Americký finanční systém, dnes do značné míry globalizovaný, funguje na principu Ponziho schématu. To netvrdím já, ale profesor ekonomie a práva na Universitě v Missouri William K. Black v rozhovoru se známým americkým publicistou Billem Moyersem. Black je býval regulátor, jenž se zasloužil o zmapování a řešení tzv. savings and loans krize za vlády prezidenta Reagana. O této neslavné epizodě se lze více dočíst v Blackově knize The Best Way to Rob a Bank is to Own One.
Black k současné krizi podotýká, že systém, jenž ji vygeneroval, spočívá na kolosálním podvodu, umně skrývaném vzájemně provázanou sítí politických špiček, předních bankéřů a ratingových agentur. Toxická aktiva vznikala záměrně, kryta vysokým ratingovým oceněním, přestože bylo aktérům tohoto "podnikání" zřejmé, že jde o podvod. Vidina krátkodobých impozantních zisků jim za to stála.
Vzhledem k tomu, že nemoci současného systému mají léčit ti, kteří viry v jeho soukolích záměrně roznášeli, nelze očekávat, že léčba bude úspěšná. Co lze tedy očekávat? V tom lepším případě nás čeká japonský průběh krize, tj. bude se i nadále předstírat solventnost bank, čímž recese zůstane více méně trvalým jevem, nebo se půjde s pravdou ven a v důsledku ztráty zbytků důvěry v systém dojde k jeho zhroucení s těžko předvídatelnými sociálními a politickými dopady. Když už i "mainstreamový" Ambrose Evans-Pritchard prorokuje pro další fázi krize sociální bouře, bude lepší, když přestaneme strkat hlavu do písku a pohlédneme realitě do tváře. Jenom pravda, a to na všech myslitelných rovinách, nás totiž může osvobodit.
ZDROJ :


BILL MOYERS JOURNAL | William K. Black | PBS


přepis videa : translátor

3. dubna 2009
BILL MOYERS: Vítejte ve věstníku.

V měsících, nyní odhaleních velkoobchodní chamtivosti a očividné přestoupení na Wall Street se nám připomněl, že "nejlepším způsobem, jak vykrást banku je vlastnit jeden." Ve skutečnosti, člověk si asi splnit napsal knihu s právě tento titul. Bylo založeno na základě jeho zkušeností jako tvrdý regulátor během jedné z nejtemnějších kapitol našich finančních historie: úspor a půjček skandálu v pozdních 1980s.

WILLIAM K. ČERNÝ: Tato čísla jsou tak, jak jsou velké, velmi podceňují problém podvodu.

BILL MOYERS: Bill Black byl v New Yorku, se tento týden na konferenci na John Jay College of trestního soudnictví, kde vědce a novinářů shromážděných klást otázku: "Jak se dostat pryč s ním?" No, nikdo požádal tuto otázku častěji než Bill Black.

Bývalý ředitel Institutu pro podvodům nyní vyučuje ekonomii a práva na univerzitě v Missouri, Kansas City. V průběhu spoření a úvěrové krize, bylo černé, kteří pak obvinil-dům mluvčího Jim Wright a pěti amerických senátorů, včetně John Glenn a John McCain, dělat dobro pro S & L's výměnou za příspěvky a jiné výhody. V senátorů vystoupila s pohlavkovat na zápěstí, ale tak rozčílený byl jedním z těch, bankéři, Charles Keating - po nichž Senátu tak-zvané "Keating pět" byly pojmenovány - on poslal Memo že přečíst v části "dostat Black - zabít ho mrtvého. " Metaforicky, samozřejmě. Jistě.

Nyní Black je zaměřen na ještě větší skandál, a šetří nikdo - dokonce ani prezident působil těžko volit, Barack Obama. Ale jeho hlavní cíle patří Wall Street baroni, dědiců ze starší generace, jejichž skandální rip-off bohatství zpátky do 1930s vydělali jejich porovnání s Al Capone a mafie, a přezdívku "banksters."

Bill Black, vítejte ve věstníku.

WILLIAM K. ČERNÝ: Děkuji.

BILL MOYERS: Já byl se svou upřímnost na konferenci tady v New Yorku, aby slyšela říkat, že tato krize jsme jít přes tento ekonomický a finanční krach je dán podvodu. Jaká je vaše definice podvodu?

WILLIAM K. ČERNÝ: Podvod je podvodem. A podstatu podvodu, "vytvořit důvěru ve vás, a pak jsem zradil, že důvěra, a vám, aby mi něco hodnoty." A jako výsledek, není účinnější než kyselina proti podvodům důvěry, zejména podvodu top elit, a to je to, co máme.

BILL MOYERS: Ve své knize, je, aby bylo jasné, že vypočtená nepoctivost lidí na starosti je srdcem většiny velkých selhání a skandálů, včetně, samozřejmě, že S & L, ale je to pravda? Je to to, co jste tady říkal, že to bylo v boardrooms a CEO úřadů, kde tento podvod začal?

WILLIAM K. ČERNÝ: Rozhodně.

BILL MOYERS: Jak to dělají? Co tím myslíte?

WILLIAM K. ČERNÝ: No, tak, že vám to je, aby opravdu špatné úvěry, protože platí lépe. Pak vám rostou velmi rychle, jinými slovy, jste-Ponzi podobné schéma. A třetí věc, kterou uděláte, je nazýváme ji využít. To prostě znamená, výpůjční hodně peněz, a kombinace vytváří situaci, kdy máte zaručenou rekordní zisk v prvních letech. To si bohaté, a to prostřednictvím bonusů, že moderní výkonné vyrovnání přinesl. Také je nevyhnutelné, že tam to bude katastrofa dolů na silnici.

BILL MOYERS: Takže jste naznačující, že ředitelů některé z těchto bank a hypotečních firem s cílem zvýšit jejich vlastních příjmů fyzických osob, a to úmyslně stanovena na špatné úvěry?

WILLIAM K. ČERNÝ: Ano.

BILL MOYERS: Jak jim to prošlo? Chci říct, co o své vlastní kontroly a rovnováhy ve společnosti? Co o svém účetnictví divizí?

WILLIAM K. ČERNÝ: Všechny tyto kontroly a rovnováhy zprávu generálního ředitele, takže v případě, že generální ředitel je špatný, všechny kontroly a rovnováhy, lze snadno překonat. A umělecké formy není jednoduše porazit ty vnitřní kontroly, ale navést na ně, aby se jim do svého největšího spojence. A bonusové programy jsou přesně tak, jak to udělat.

BILL MOYERS: Kdybych chtěl jít hledáte stran této, s dobrou ptačí pes, kde by mi to poslat?

WILLIAM K. ČERNÝ: No, to je přesně to, co se nestalo. We haven't vypadalo, jo? Bushova administrativa se v podstatě dostal zbavit regulace, takže pokud nikdo hledáte, jste schopni udělat beztrestně a to je přesně to, co se stalo. Pokud by se podíváte? Byste se podívat na speciální věřitelé. Věřitelům, které se téměř všechny své práce v sub-hlavní a to, co nazývá Alt-A, lháři 'úvěrů.

BILL MOYERS: Jo. Lháři 'úvěry --

WILLIAM K. ČERNÝ: lháři 'úvěrů.

BILL MOYERS: Proč říkají jim lháři 'úvěry?

WILLIAM K. ČERNÝ: Protože jsou lháři 'úvěrů.

BILL MOYERS: A oni věděli, že?

WILLIAM K. ČERNÝ: Jsou to věděl. Věděli, že se podvodů.

WILLIAM K. ČERNÝ: lháři 'úvěrů znamenalo, že nemáme kontrolu. Řekněte nám, co je váš příjem. Řekněte nám, co je vaše práce. Řekněte nám, co váš majetek, jsou, a my se dohodly, že věřím. Nebudeme kontrolovat na každém z těch věcí. A mimochodem, máte lepší řešení, pokud si nafoukne příjmů a svou práci historii a Váš majetek.

BILL MOYERS: Myslíte, že to skutečně řekl, že na dlužníky?

WILLIAM K. ČERNÝ: Víme, že jim řekl, že na dlužníky. Ve skutečnosti byly také říká, v obchodě, Ninja úvěrů.

BILL MOYERS: Ninja?

WILLIAM K. ČERNÝ: Jo, protože bez ověření příjmu, bez práce ověřování, žádná aktiva ověření.

BILL MOYERS: Vy jste mluvili o významných amerických firem.

WILLIAM K. ČERNÝ: Obrovský! Jedna společnost vyrobená jako mnoho ztrát, jak je celý Úspory a úvěr debakl.

BILL MOYERS: Která společnost?

WILLIAM K. ČERNÝ: IndyMac specializuje na výrobu lháři 'úvěrů. Jen v roce 2006, prodala $ 80 miliard dolarů lháři 'půjčky jiným společnostem. $ 80 miliard.

BILL MOYERS: A bylo to děje výhradně v tomto sub-prvočíslo hypotéku firma?

WILLIAM K. ČERNÝ: No, a to je velká část příběhu stejně. Dokonce i hlavní půjček začala mít non-ověření. Dokonce i Ronald Reagan, víš, řekl: "Věř, ale ověřit." Právě kuchané ověřovací proces. Víme, že budou produkovat obrovské podvody, podle ekonomické teorie, teorie kriminologii a dva tisíce let života zkušenosti.

BILL MOYERS: Je možné, že tyto složité nástroje byly záměrně vytvořeny tak, swindlers jim mohl využít?

WILLIAM K. ČERNÝ: Jo, absolutně. Tento materiál, na exotické věci, že jste mluvili o vznikl z věcí, jako jsou lháři 'úvěry, které bylo známo, že je mimořádně špatný. A teď to bylo dostat trojlůžkový A-mužstva. Hned trojí-A rating má znamenat, že je nulové riziko. Takže si vzít něco, co není jen má značné, má zdrcující riziko. To je důvod, proč je toxický. A vytváření této fikce, že má nulové riziko. To samo o sobě, samozřejmě, je podvodné výkon. A opět došlo nikdo hledáte, během Bushových let. Takže nakonec, pouze před rokem, jsme začali mít Kongresu vyšetřování některých těchto ratingových agentur, a je to skandální, co vyšel. Co my víme, že nyní je ratingové agentury nikdy se zaměřila na jedinou půjčku souboru. Když se nakonec vypadat poté, co trhy zcela zkolabovala, našli, a jsem citovala agentura Fitch, nejmenší na ratingové agentury, "výsledky jsou znepokojující, že došlo k výskytu podvodů v téměř každý soubor jsme se zabývali . "

BILL MOYERS: Takže pokud váš předpoklad je správný, tvůj důkaz je zdravý, banka, půjčující společnost vytvořila podvodu. A ratingová agentura, která má otestovat hodnota těchto aktiv vědomě vstoupila do podvodů. Obě strany se dopouštějí podvodu záměr.

WILLIAM K. ČERNÝ: Právo a investiční bankéř, který - nazýváme ji poolingu - dává dohromady tyto špatné hypotéky, tyto lháři 'úvěrů, a vytváří toxický odpad z těchto derivátů. Všechny z nich udělat. A pak prodat na svět a svět si myslí, že právě proto, že má trojí-A rating je skutečně bezpečné. No, místo toho se 60 až 80 procent ztrát z těchto věcí, protože samozřejmě, že ve skutečnosti jsou toxické odpady.

BILL MOYERS: Jste to, co popisují Bernie Madoff udělal pro omezený počet lidí. Ale vy jste říkal, že to systémové, systémové Ponzi režimu.

WILLIAM K. ČERNÝ: Ach, Bernie byl skrblík. On ani dostat do předních řad a Ponzi systém ...

BILL MOYERS: Ale vy jste říkal náš systém stal Ponzi režimu.

WILLIAM K. ČERNÝ: Náš systém ...

BILL MOYERS: Naše finančního systému ...

WILLIAM K. ČERNÝ: stal Ponzi režimu. Každý byl nákup prasat v poke. Ale oni byli nákup prasat v poke s pěkně růžovou stuhou a růžovou stuhou řekl, "Triple-A."

BILL MOYERS: Existuje zákon proti lháři 'úvěry?

WILLIAM K. ČERNÝ: Ne přímo, ale tam se samozřejmě mnohé zákony proti podvodům, a lháři 'úvěry jsou podvodné.

BILL MOYERS: Protože ...

WILLIAM K. ČERNÝ: Protože nejste bude splacena, a proto že nepravdivé prohlášení. Budou zahrnovat lest, která je podstatou podvodu.

BILL MOYERS: Proč je tak těžké stíhat? Proč nemá někdo přivedl před soud nad tím?

WILLIAM K. ČERNÝ: Vzhledem k tomu, že ani začít vyšetřovat velké půjčovatele do trhu skutečně zhroutil, což je zcela v rozporu s tím, co jsme úspěšně v Spořící a úvěr krizi, ne? Dokonce zatímco instituce byly zpravodajské byli nejziskovějším spoření a úvěrů v Americe, jsme věděli, byly podvody. A my jsme byli v pohybu, aby jim v blízkosti dolů. Zde Ústav pro spravedlnost, a to i přesto, že velmi vhodně varovali v roce 2004, aby došlo k epidemii ...

BILL MOYERS: Kdo jsi?

WILLIAM K. ČERNÝ: FBI veřejně varoval, že v září 2004 došlo k epidemii hypotečních podvodů, že pokud by bylo umožněno pokračovat, že by krize přinejmenším stejně velké jako spoření a úvěr debakl. A to šli, aby se ujistil, že nemá nechat, aby se to stalo. Tak co je špatně? Po 9 / 11, útoky, spravedlnosti oddělení převodů 500 bílo-fazetky specialistů v FBI, aby národní terorismus. No, my můžeme pochopit. Ale pak, že Bushova administrativa odmítla nahradit chybějící 500 agentů. Tak i dnes, a to opět, jak říkáte, tato krize je 1000 krát horší, možná, rozhodně 100 krát horší, než spoření a úvěr krize. K dispozici jsou jedno-páté tolik jako agenti FBI pracoval na spoření a půjčky krize.

BILL MOYERS: Mluvíš o Bushově administrativě. Samozřejmě, že to, že slavná fotografie některých regulačních orgánů v roce 2003, který přišel na tiskovou konferenci s řetězovou nasvědčující tomu, že si budeme lomítka, snížení obchodní volné od regulace, ne?

WILLIAM K. BLACK: Tak jim to podařilo. A v tu fotku, na cestě, ostatní - tři z jiných chlapů s prořezávání nůžky jsou ...

BILL MOYERS: To je pravda.

WILLIAM K. ČERNÝ: They're obchodních zástupců. They're lobbisté za bankéři. A všichni to křenící. Vládní spolupráce s průmyslem, aby zničil regulace. No, dnes už víme, co se stane, když vám zničí regulace. Dostanete k největším finančním neštěstím někdo mladší 80.

BILL MOYERS: Ale můžu místo tebe na prohlášení Larry Summers, který byl pak Bill Clinton to ministr financí nebo jiných Clintona ministrem financí, Rubin. Nemůžu vám k bodu podezřelí v obou stran, ne?

WILLIAM K. ČERNÝ: Byly tam dva opravdu velké věci, za Clintonovy administrativy. Jeden se dostal zbavit zákon, který vyšel z reálného světa katastrof-hospodářské krize. Jsme se dozvěděli spoustu věcí ve Velké deprese. A jeden je máme oddělit, co se nazývá obchodní bankovnictví od investičního bankovnictví. To je sklo-Steagall práva. Ale jsme si mysleli, byli jsme mnohem chytřejší, údajně. Takže máme zbavit tohoto zákona, a že byl dvojstranická. A ostatní, co je nám zákon, protože byl velmi dobrý regulátor, Brooksley Narozen, že každý by měl znát a zřejmě není. Snažila se udělat správnou věc pro regulaci jednoho z těchto exotických derivátů, které jste mluvil. Říkáme jim C.D.F.S. A Summers, Rubin a Phil Gramm sešli říci nejen budeme blokovat tomto nařízení. Budeme průchodu zákona, který říká, že nelze regulovat. A je tento druh derivátu, který je nejvíce zapojených do skandálu AIG. AIG vše sama, cena stejná jako celý spoření a úvěr debakl.

BILL MOYERS: Co jste AIG přispět? Co ti to udělali špatně?

WILLIAM K. ČERNÝ: Udělali ze špatných úvěrů. Jejich typ úvěru byla prodat zárukou, že jo? A oni účtují poplatky hodně dopředu. Takže si rezervovali hodně příjmu. Placené obrovské bonusy. Prémie jsme přemýšlet o současnosti, jsou mnohem menší, než tyto bonusy, které byly také výrobky z účetních podvodů. A oni tu velmi, velmi bohatý. Ale, samozřejmě, pak měli zaručené tohoto toxického odpadu. Ty lháři 'úvěrů. Dobře, že jsme právě absolvovali, proč tyto toxické odpady, ty lháři 'půjčky, budeme mít obrovské ztráty. A tak musíte zaplatit záruku na ty obrovské ztráty. A vy ztroskotávat. Kromě toho, že nemáte v moderním světě, protože jste na Spojené státy, a daňové poplatníky hrát na blázna. Podle tajemníka Geithner a za tajemník Paulson před ním ... jsme $ 5 miliard dolarů, například v USA poplatníka peníze. A poslal ho do velké švýcarské banky UBS nazývá. Zároveň, že tato banka byla podvod poškozující amerických daňových poplatníků. A my jsme byli podání trestního řízení proti nim. Nakonec jim zaplatit pokutu 780 milionů dolarů, ale počkejte, my jim dal 5 miliard dolarů. Takže daňoví poplatníci z Ameriky zaplatila pokutu ve švýcarské bance. A proč jsme lžícování se někdo, kdo to je defrauding nás?

BILL MOYERS: A proč ...

WILLIAM K. ČERNÝ: Jak je to šílený?

BILL MOYERS: Jaké je Vaše vysvětlení, proč se bankéři, kteří vytvořili tento nepořádek stále volá záběry?

WILLIAM K. ČERNÝ: "Dobře, že zejména po tom, co se právě stalo na GM, to je ... je to skandální.

BILL MOYERS: Proč jsou střelby prezident GM a ne střelby hlavou všech těchto bank, které se zabývají?

WILLIAM K. ČERNÝ: Existují dva důvody. Jednou, že jsou mnohem blíže k bankéři. Jsou to lidé z bankovního sektoru. A mají mnohem větší sympatie. Ve skutečnosti jsou to otevřeně nepřátelská k autoworkers, jak vidíte. Chtějí bash všech svých zakázek. Ale když se dostanete na bankovnictví, říkají, â €? Smluv posvátné '. Ale druhá část vaší otázky je nechceme měnit bankéři, protože když to děláme, když jsme slušní lidé v kteří nezpůsobily problém, své první zaměstnání, by bylo najít rozsah problému . A že by zničit zakrýt.

BILL MOYERS: Kryt se?

WILLIAM K. ČERNÝ: Jistě. Kryt nahoru.

BILL MOYERS: To je vážné obvinění.

WILLIAM K. ČERNÝ: "Samozřejmě.

BILL MOYERS: Kdo je pokrývající nahoru?

WILLIAM K. ČERNÝ: Geithner je nabíjecí, pokrývá nahoru. Stejně jako Paulson udělal před ním. Geithner je veřejně řekl, že to bude trvat 2 biliony dolarů - bilion je tisíc miliard - $ 2 biliony dolarů poplatníka k řešení tohoto problému. Ale jsou to umožní všem bankám na zprávu, že nejsme pouze rozpouštědlo, ale plně aktivuje. Obě prohlášení nemůže být pravda. Nemůže se stát, že budou potřebovat 2 biliony amerických dolarů, protože mají hmotností ztráty, a že nejsme v pohodě.

Jsou to všechno lidé, kteří se nezdařila. Paulson se nezdařilo, Geithner nepodařilo. Ty byly podporovány všechny, protože se jim nepodařilo, a ne proto, že ...

BILL MOYERS: Co tím myslíš?

WILLIAM K. ČERNÝ: "Dobře, má Geithner, byl jedním z našeho národa to top regulátoři, v průběhu celého subprime skandál, že jsem jen popsat. Vzal absolutně žádná účinná opatření. Dal žádné varování. Učinil nic v reakci na varování FBI, že došlo k epidemii podvodu. Všechno tohle prase v poke tak stalo pod ním. Takže v jeho věta o dědictví majetku. Tak mu to nepodařilo dědictvím regulátora.

BILL MOYERS: Ale on popírá, že byl regulátor. Dovolte mi ukázat vám některé z jeho výpovědi před Kongresem. Podívejte se na to.

Timothy GEITHNER: Já jsem nikdy nebyl regulátor pro lepší nebo horší. A myslím si, že máte pravdu, když říká, že musíme být velmi skeptický, že regulace může vyřešit všechny problémy. Máme částí našeho systému, který je ohromen tím regulace.

Přemožený předpisem! Nebylo to bez regulace, který byl problém, bylo to navzdory přítomnosti regulace máte obrovské riziko, že vybudování.

WILLIAM K. ČERNÝ: No, může mít pravdu, že on nikdy regulována, ale jeho práce byla regulovat. To byla jeho poslání.

BILL MOYERS: Jak?

WILLIAM K. ČERNÝ: Jako prezident Federal Reserve Bank of New York, který je zodpovědný za regulaci většině z největších bankovních holdingových společností v Americe. A on to úplně špatně, že jsme měli příliš mnoho právních předpisů v některých z těchto oblastí. Myslím, že dává žádné detaily, samozřejmě. Ale to je prostě a jednoduše špatné.

BILL MOYERS: Jak se to děje? Chci říct, proč se to děje?

WILLIAM K. ČERNÝ: Až se dostanete na skutečnosti, je to těžší rána to všechno nahoru. A samozřejmě celé strategie je, aby lidé od získání skutečností.

BILL MOYERS: Jaká fakta?

WILLIAM BLACK K.: Fakta o tom, jak špatný stav bank je. Takže, jak dlouho, jak si nechat starý CEO, který způsobil problémy, je, že bude energicky jít kolem zjištění problémů? Nalezení podvody?

BILL MOYERS: Vy --

WILLIAM K. ČERNÝ: Užívání pryč lidí bonusy?

BILL MOYERS: Chcete slyšet říkáte je to neobvyklé, protože jste podpořil Barack Obama během kampaně. Ale jste zdánlivé rozčarovaný nyní.

WILLIAM K. ČERNÝ: No, určitě ve finanční sféře, I am. Myslím, že to, že politika je zásadně špatně. Za druhé, myslím, že zcela chybí integrity. Za třetí, je v rozporu s právním státě. To se provádí stejně jako tajemník Paulson udělal. V rozporu se zákonem. Máme přijatý zákon po spoření a úvěr krize, tzv. Prompt Nápravná akce zákon. A to vyžaduje, aby v blízkosti těchto institucí. A oni to odmítají řídit zákonem.

BILL MOYERS: Jinými slovy, mohly by mít tyto banky skončilo bez znárodňováním nimi?

WILLIAM K. ČERNÝ: Dobře, uděláme v nucené správě. Nikdo - Ronald Reagan udělal receiverships. Nikdo se tomu říká znárodnění.

BILL MOYERS: A je to právo?

WILLIAM BLACK K.: To je zákon.

BILL MOYERS: Tak Paulson mohl udělat tohle? Geithner mohl udělat?

WILLIAM K. ČERNÝ: Není možné. Byla pověřena --

BILL MOYERS: Podle zákona.

WILLIAM K. ČERNÝ: Podle zákona.

BILL MOYERS: Tento zákon, jste mluvil.

WILLIAM K. ČERNÝ: Ano.

BILL MOYERS: Jaký je důvod jim dát za nedělal?

WILLIAM K. ČERNÝ: Jsou ignorovat. Volání a nikdo jim na to.

MOYERS BILL: No, kde je kongres? Kde tisku? Kde --

WILLIAM K. ČERNÝ: No, kde to Pecora vyšetřování?

BILL MOYERS: Na co?

WILLIAM BLACK K.: K Pecora šetření. Velké hospodářské krize, jsme řekli: "Hele, budeme mít možnost seznámit se s fakty. Co způsobilo tuto katastrofu, abychom mohli podniknout kroky, jako je projít Sklo-Steagall zákon, který zabrání budoucím katastrofám?" Kde je naše šetření?

Co by se stalo, kdyby poté, co letadlo havaruje, jsme říkali: "Oh, my nechceme se podívat do minulosti. Chceme se zaměřit na budoucnost. Mnoho lidí by bylo, víte, nechceme se pak nedivím . č. Máme nepartizánský, kvalifikované šetření. jsme utratit spoustu peněz, dostanete opravdu světlé lidí. A my zjistíme, s využitím všech našich nejlepších schopností, to, co způsobil každé závažné havárie letadla v Americe. A kvůli tomu, letectví má mimořádně dobrou úrovní bezpečnosti. Měli bychom se řídit stejnou politiku ve finanční sféře. Musíme zjistit, co způsobilo pohrom, nebo se budeme držet reliving jim. A tady máme dvojí tragédie. Není 't jen, že jsme nezaznamenávání poučit z chyb z minulosti. Jsme nezaznamenávání poučit z úspěchů z minulosti.

BILL MOYERS: Co tím myslíš?

WILLIAM K. ČERNÝ: V spoření a úvěr debakl, jsme vyvinuli vynikající způsoby boje proti podvodům, a pro jednání s orgány selhaly. A po dobu 15 let od spoření a úvěr krize, nebyla záležitost, která strana byla u moci, je americký ministr by přeletět do Tokia a říct japonština, "Měl bys dělat věci způsobem jsme v Úspory a úvěr krizi, protože se pracuje opravdu dobře. Namísto jste pokrývající až bankovní ztráty, protože vím, řeknete, co potřebujete důvěru. A tak jsme se lhát lidem k vytváření důvěry. A to nefunguje. Ty způsobí, že vaše recese pokračovat a pokračovat. " A Japonci říkají ztraceného desetiletí. To byl výsledek. Tak, teď jsme se dostat do problémů, a co budeme dělat? Máme přijmout japonský přístup lže o majetek. A víte co? Je to pracuje stejně dobře, jako se stalo v Japonsku.

BILL MOYERS: Jo. Říkáte, že Timothy Geithner, ministr financí, a další v podání, s bankami, které působí v víkem nahoru, aby věděl, co od nás odešel špatně?

WILLIAM K. ČERNÝ: Rozhodně.

BILL MOYERS: Jste.

WILLIAM K. ČERNÝ: Určitě, protože se bojí smrti. Dobře? Jsou vyděšení k smrti kolapsu. Jsou obavy, že pokud se přiznat pravdu, že mnohé z velkých bank v úpadku. Oni si myslí, že Američané jsou banda zbabělci, a že budeme spouštět křičel na výjezdy. A nebudeme spoléhat na pojištění vkladů. A, mimochodem, se můžete spolehnout na pojištění vkladů. A je to bláznovství. Dobře? Teď to může být horší, než to. Můžete imputovat více cynického motivy. Ale myslím, že jsou upřímně jen asi zazmatkoval, "My jenom nemůže nechat velké banky padnout." To je špatně.

BILL MOYERS: Ale co by se mohlo stát, v tomto okamžiku, když ve skutečnosti vést od nás pravý zdraví bank?

WILLIAM K. BLACK: Tak budou banky, stejně jako v Japonsku, a to buď pobyt nesmírně slabý, nebo pokladny bude nucena stále absurdní předměty z daňového poplatníka peníze. Viděli jsme, jak děsivé AIG - a nezapomeňte, které uchovávají tajemství ze všech.

BILL MOYERS: A.I.G. udělal?

WILLIAM K. ČERNÝ: Co budeme dělat s - no, a jak pokladniční správy. Bushova administrativa a nyní Obama správy utajeny z nás, co bylo učiněno s AIG. AIG byla použita tajně na kauci ven zvýhodnily banky UBS a podobné, jako Goldman Sachs. Tajemník Paulson to podnik, který přišel z CEO. Je to největší množství peněz. 12,9 miliard amerických dolarů. A oni nechtějí, abychom věděli, že. A bylo to jen tlakem Kongresu, a nikoli tlakem Kongresu, mimochodem, na Geithner, ale tlak na Kongresu AIG.

Kongres, kde řekl: "Nebudeme vám jediný cent více, pokud víme, kdo dostal peníze." A víte, když byl ministr financí, Paulson vytvořena doporučení skupiny říct pokladny, co má dělat s AIG. Tak si na to Goldman Sachs.

BILL MOYERS: I když Goldman Sachs měl velký podíl náleží.

WILLIAM K. ČERNÝ: Masivní zájem. A i když byl právě generální ředitel společnosti Goldman Sachs před dosažením ministr. Nyní, ve většině etap v americké historii, který by byl skandál takových rozměrů, že by nemělo být dovoleno v civilizované společnosti.

BILL MOYERS: Jo, to jako střet zájmů, jak se zdá.

WILLIAM K. ČERNÝ: Masivní střetu zájmů.

BILL MOYERS: Tak, jak se mu to prošlo?

WILLIAM K. ČERNÝ: Nevím, jestli jsme se ztratila naše schopnost pobouření. Nebo zda se zakrýt byl tak úspěšný, že lidé prostě nemají skutečnosti reagovat na to.

BILL MOYERS: Kdo se chystá získat fakta?

WILLIAM K. ČERNÝ: Potřebujeme předsedové či předsedkyně --

BILL MOYERS: V Kongresu.

WILLIAM K. ČERNÝ: - v Kongresu, aby potřebné slyšení. A můžeme vysokopecní to. Ale pokud si dovolenou neúspěšných ředitelů na místě, to není jen, že jsou to hrozné podnikatele, i když jsou. Je to nejen, že jim chybí integrity, když se jim to. Vzhledem k tomu, že byli zapojeni do těchto podvodů. Ale jsou to nebudeme sdělovat pravdu o majetek.

BILL MOYERS: A máme vědět, že k tomu, aby věděl, co?

WILLIAM K. ČERNÝ: Chcete vědět všechno. Chcete vědět, který se podvodů. Čí bonusy bychom měli obnovit. Kolik majetek stojí. Kolik by měly být prodány za. Je banka insolventní, jako že bychom měli řešit to tímto způsobem? Je to predikativních, že jo? Musíte znát fakta k tomu, aby se inteligentní rozhodnutí. A oni si záměrně ponechala v platnosti lidí, která způsobila tento problém, protože se nechtějí fakta. A to není nová. V Reagan správy hlavní prioritou, vždy v průběhu spoření a úvěr krize byla až na krytí ztrát.

BILL MOYERS: Takže jste říkal, že lidé u moci, politickou moc, a finanční sílu, jednat ve shodě, když jejich vlastní behinds jsou v profíka, co?

WILLIAM BLACK K.: To je pravda. A je to především krize, která přináší to, protože pak se třídou na bankéře říká: "Máte na tom, aby byly informace od veřejnosti, nebo vše bude kolaps. Pokud se porozumět tomu, jak špatné je to, že budete kandidovat na východy. "

BILL MOYERS: Jo, a tento týden v New Yorku, na této konferenci, je popsána jako více než finanční krizi. Zavolals je morální krizi.

WILLIAM K. ČERNÝ: Ano.

BILL MOYERS: Proč?

WILLIAM K. ČERNÝ: Protože to je základní nedostatek integrity. Ale také proto, že když se podíváte zpět na krizové situace, ekonom, který je rovněž prezidentské jmenovaný jako regulátor ve spoření a úvěr průmyslu, tady v New Yorku, Larry White, napsal knihu o spoření a úvěr krize. A on řekl, víte, jeden z nejzajímavějších otázek je, proč tak málo lidí, zabývající se podvody? Vzhledem k tomu, že objektivně, můžete mít dostali pryč s ním. Ale jen asi deset procent z ředitelů, zabývající se podvody. Ano, 90 procent z nich bylo zadržováno etiku a integritu. Tak daleko více než zákonem nebo F.B.I. agentů, je to naše integrity, které často brání největší zneužívání. A to, co jsme v této krizi, a nikoli na spoření a půjčky, je většina elitních institucí v Americe nebo usnadnit zapojení podvodu.

BILL MOYERS: To jste řekl, že rána byla uvalený na amerického života. Ztráta pracovníka příjmu. A zabezpečení a důchody a budoucnost se stalo, že v důsledku pochybení relativně málo, velmi dobře-podpatky lidu, ve velmi dobře-zdobená firemním apartmá, ne?

WILLIAM K. ČERNÝ: Právo.

BILL MOYERS: Bylo poměrně hrstka lidí.

WILLIAM K. ČERNÝ: A jejich ideologií, což láskou regulace. Takže v příkladu, regulace znamená, že nejsou podvodníci prosperují. Takže místo toho, aby byly špatné pro kapitalismus, je to, co ukládá kapitalismu. "Čestný zásobovatelé zdar" je to, co chceme. A ty potřebují regulaci a prosazování práva, aby byli schopni to udělat. Tragédií této krize je nemusely nastat vůbec.

BILL MOYERS: Když probudit uprostřed noci, přemýšlení o své práci, co si o tom myslíš? Co říkáš ty?

WILLIAM K. ČERNÝ: Je tu říká, že jsme skvělý komfort palce Je to vlastně je nizozemské, kteří bojují nemožné tuto válku za nezávislost proti tehdejší nejmocnějším národem na světě, Španělsko. A jejich heslem bylo: "Není třeba doufat, aby se vytrvat."

Teď jde kupředu, zbavit se lidí, které způsobily problémy. To je docela jednoduché věci, jak je dobře. Proč by jsme držet ředitelů a CFOs a dalších vysokých důstojníků, který způsobil problémy? To je facially ořechy. To je náš současný systém.

Tak už toho stávajícího systému. Jsme schovává ztrát, místo toho se snaží zjistit skutečné ztráty. Nech toho, že budete potřebovat dobré informace pro správná rozhodnutí, že jo? Následuj to, co funguje, místo toho, co se nezdařilo. Start jmenování lidí, kteří mají záznamy o úspěch, namísto záznamů z neúspěchu. To by bylo další pěkné místo na startu. Existuje mnoho věcí, co můžeme udělat. Dokonce i dnes, jak pozdní jak to je. Dokonce i když jsem měl hroznou začít správy. Mohly by se změny, které by mohly změnit během týdnů. A mimochodem, na lidi, kteří jsou lepší regulátory, zaplatili svou daň. Tak můžete získat celé prověrky proces mnohem rychlejší.

BILL MOYERS: William Black, děkujeme za to, že se se mnou o věstníku.

WILLIAM BLACK K.: Díky moc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.