Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Nacistická EU ?

16. května 2009 v 1:25 |  Dokumenty
Budovali nacisté EU?

Zpráva odhalila plány hitlerovců. Plánovali vytvořit Čtvrtou říši. Duben 1944, Štrasburk. V místním hotelu Maison Rouge se tajně scházejí nacisté a vlivní němečtí průmyslníci. Plánují, jak si udržet vliv i po válce, o níž už vědí, že je prohraná. Schůzka měla zůstat navždy utajena. Byl zde však i francouzský špion, který o ní vypracoval třístránkovou zprávu. Nese název Red House.

O pozoruhodné události rok před koncem války se nyní píše v nové knize spisovatele Adama Lebora. Informoval o ní britský list Daily Mirror.

Mezi vlivnými osobami byli na schůzce zástupci podniků jako Volkswagen, Krupp nebo Messerschmitt. V místnosti hotelu se poprvé představil nový scénář pro Čtvrtou říši - bude to ekonomicky silné impérium, ale už ne tolik německé jako jeho předchůdce.

Hlavní postavou tajného setkání byl SS Obengruppenführer Dr. Scheid. Oznámil, že Německo nemůže válku vyhrát, a proto je nutné připravit plán, jak postavit novou říši. Nařídil podnikatelům, aby navázali kontakty a spojenectví se zahraničními firmami. Důležitou podmínkou bylo, že tak museli dělat individuálně, nikoli za Německo. Po válce si měli vypůjčit značné
částky peněz ze zahraničí, zejména od neutrálních států.

Výsledek byl znát podle Leborovy knihy už krátce po válce. Nacisté utrpěli devastační porážku, ale mocní bankéři a zástupci podniků se přeměnili na demokraty a brzy prosperovali v Západním Německu. Pracovali pro novou věc: vytvoření evropského superstátu, který ovšem nebude militarizovaný a ofenzivně naladěný. Strategie zahrnovala tři hlavní body:

1) Němečtí průmyslníci měli po svém zotavení financovat novou nacistickou stranu, která by fungovala v podsvětí.

2)
Vláda měla podporovat podniky značnými částkami peněz, které by byly použity k vytvoření bezpečné základny v zahraničních státech.

3)
Spící agenti by hlídali vojenský výzkum a zpravodajské služby v zahraničí, dokud se nacisté nevrátí k moci.
Zástupci podniků ještě před válkou údajně zakládali v zahraničí fondy, peníze přitom šly přes dvě švýcarské banky za pětiprocentní poplatek.
Jak uvádí Lebor, jehož román Budapešťský protokol inspirovaný zprávou nedávno vyšel, šéf nacistické propagandy Josef Goebbels jako by odhadl to, kam se podle některých Evropská unie ubírá: "Za padesát let už nikdo nepomyslí na národnost států."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.