Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Klausův bývalý mluvčí zpochybňuje útoky 11. září 2001

14. června 2009 v 0:36 |  Aktuálně
Blízký spolupracovník prezidenta Václava Klause a jeho bývalý mluvčí Petr Hájek vydal na jaře 2009 knihu aktuálních politických esejů s názvem Smrt ve středu. V knize mimo jiné vyjádřil, že považuje za reálnou možnost, že teroristické útoky 11. září 2001 nezorganizovaly islámští radikálové, ale americké tajné služby.

Úryvek z knihy:
"Atentát na dvě budovy a tři tisícovky obětí se stal ouverturou třetího významného pokusu z téže ideové líhně o proměnu světa. Zamýšleným efektem druhého výstřelu z Aurory musel být vždy střet civilizací (...) vše ukazuje spíše na americké autorství. (...) Existuje dosti reálná možnost, že 11. září opravdu zorganizovaly tajné služby USA."
"Osobně se kloním k názoru, že Usáma (v podobě, v jaké ho celý svět zná z jeho komických televizních projevů) nikdy neexistoval."
Václav Klaus v reakci na dotaz MfD uvedl: "Petr Hájek píše v knize o převratné roli současných médií, jak on říká, o světě "mediokracie". Píše, že už skoro nejsou žádné events, tedy události, ale že dominuje takzvaný events management, neboli že události se médii vytvářejí, pozměňují, přibarvují atd.
"V tom je kniha objevná a nesmírně užitečná, protože leckomu - kdo to ještě nepostřehl - otevírá oči. Hájek primárně říká, že nános mediální manipulace nad 11. zářím , nad Usámou bin Ládinem i nad bombardováním Srbska je obrovský. A to nutí každého k zamyšlení. Tím vůbec neříkám, že zastávám Hájkův názor na to, jak asi tyto věci skutečně byly nebo jak být mohly," poznamenal Klaus k Hájkovým úvahám o pozadí teroristických útoků 11. září 2001.
Zdroj: MF DNES

VIDEO : Již nedostupné - video bylo odstraněno z důvodu porušení smluvních podmínek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.