Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

ODS - věrně a důsledně dle Goebbelse

3. června 2009 v 9:40 |  Aktuálně
O Goebbelsovi a od Goebbelse jsem nejen cosi četl, ale jeho triky, jak zmasírovat veřejnost, jsem měl možnost sledovat během války vlastníma ušima i očima. Typickým a modelovým trikem byl tento: z masy sovětských zajatců vybrali jeho propagandisté ty nejošklivější a všelijjak postižené lidské exempláře, shromáždili je do zástupu, ten vyfotografovali a nafilmovali, a vedle nich - jakoby zcela náhodně - umístili skupinové fotografie či záběry pečlivě vybraných a skvěle vyhlížejích příslušníků wehrmachtu. A hle, byl tu pro soukmenovce důkaz o převaze Germánstva nad slovanskými podlidmi, pro které je život a dokonce i germánské kulky škoda.
Samozřejmě, člověk s mozkem v hlavě si při těchto hrátkách, které se do nekonečna opakovaly, uvědomoval, že přesně opačného efektu by se dosáhlo, kdyby se výběr dělal opačně: z wehrmachtu by se vybrali ti nejošlivější a z Rudé armády zase ti nejlépe vyhlížející. Jenže Goebbels nedělal propagandu pro lidi s mozkem v hlavě, protože takových bylo - dle jeho mínění - v populaci tak malé procento, že na ně nebylo nutno brát zřetel. Důležitá byla většina a ta na tyhle Goebbelsovy triviálnosti spolehlivě zabírala.
A právě z tohoto Goebbelsova přesvědčení čerpají dnešní propagandisté ODS. Provedou totiž něco zcela podobného: Ze všech fotografií svého předsedy Topolánka vyberou fotografii nejzdařlejší, tu ještě retuší zkrásní do andělské podoby, načež začnou usilovně šmátrat v haldě fotografií jejich rivala Paroubka, aby v ní objevili tu nejméně povedenou. A až ji za vítězného řevu Langerově naleznou, umístí ji na obrovský plakát vedle té andělské Topolánkovy, přidají k té první (Paroubkově) STRAŠENÍ, k té Topolánkově ŘEŠENÍ - a jsou lidsky přesně tam, kde byl válečný zločinec Goebbels. Protože i oni - stejně jako nacistiský mininistr propagandy - se samotným svým propagandistickým činem přihlásili ke Goebbelsově názoru, že lidé jsou většinou blbí a brát ohledy na ty s mozkem v hlavě, kteří vědí, že při opačném postupu by i výsledek byl přesně opačný, by bylo ztrátou času . A hlavně pak ztrátou nacisty prověřených, vynikajících a též nejpodlejších zkušeností a praktik. Tak činí strana, která se nestydí nést na svém štítu slovo DEMOKRATICKÁ.

Zdroj :
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.