Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Lisabon udělá z Česka protektorát

14. října 2009 v 3:35 |  Lisabonská smlouva
Volby asi dopadnou špatně*Občané přijdou o další peníze!*Proč asi vláda neřeší předražené dálnice?*Další tahanice kolem značky C15a*Evropská komise ukazuje, proč NEPODEPSAT Lisabon!
Až se budete pozastavovat nad tím, proč prezident Klaus tak zoufale blokuje Lisabonskou smlouvu a nedělá "Áno, všichni podepsali, já musím také. Áno, všichni vyskákali z oken, jáááá-a...," tady máte odpověď. Dokud jsme byli samostatným státem, byl náš rozpočet výhradně naší věcí. Nikdo nám do něj nekecal. Nyní, když se ekonomika nalézá v krizi a pan Kalousek sestavil tak nesmyslný rozpočet, že jsme se dostali do rekordního schodku, přišla ještě Evropská komise s tím, že nám možná napaří pokutu. Prý aby ten schodek byl ještě o kousek větší. Není to už jen naše věc, protože nejsme svrchovaným suverénním státem. Opět tu máte odpověď na častou otázku eurohujerů, totiž co že je vlastně ona suverenita, kterou se Václav Klaus tolik ohání. Suverenita je něco, čeho jsme se částečně vzdali a co bychom měli podepsáním Lisabonské smlouvy ztratit definitivně. Již nyní si západní velmoci přerozdělily moc a země jako Česko se prostřednictvím Lisabonu mají stát jejich protektorátem. Tomu se prezident republiky snaží zabránit. Bohužel je zde stále mnoho těch, kteří se nezamýšlejí - stačí jim fotky vysmátých Irů, kteří po důkladné jednostranné mediální masáži řekli ono očekávané "Ano!" Ano, my chceme přijít o svou svobodu - o to se snaží v první řadě Paroubek, následovaný Fischerem, Topolánkem, Vondrou a dalšími zrádci. Živě vidím fotografii z podepsání Mnichovské dohody. Jen místo Édouarda Daladiera, Adolfa Hitlera a Benita Mussoliniho stojí Nicolas Sarkozy, Angela Merkelová a Silvio Berlusconi. Nebojte, pánové a dámo, my tady toho Vaška donutíme, aby vám to podškrábl, jak jsme se sehnutým hřbetem slíbili!
Myslím, že velice trefně situaci v Irsku okomentoval js ve svém článku Výkon moci dříve a nyní: "...při pohledu na lid, kterak slaví a raduje se ze ztráty části suverenity a dalších svobod (kterou si sám právě odhlasoval), se politikové musejí smát přímo ďábelsky…"
V uplynulém týdnu se objevily tři průzkumy volebních preferencí. Ani jeden nenadchne voliče, který si nepřeje u moci ČSSD nebo ODS. Napříč všemi skandály se stále najde dost těch, jež půjdou a hodí jim svůj hlas. Neumím si to vysvětlit, respektive vysvětluji si to takto: jádro obou stran je složené z fanatiků ("modrá/oranžová, pyčo!") a z těch, jež se nechají utáhnout na vařenou nudli. Paroubek už potřetí zkusí vyhrát volby s poplatky ve zdravotnictví, Topolánek zase bude slibovat, jak si každá rodina, důchodce, zdravotník a dělník polepší po finanční stránce. Co na tom, že po volbách se nestane nic z toho, co uvidíme na billboardech? Jako by voliči neměli paměť, aby si řekli "hele, naposledy nám slibovali tohle a tamto a nesplnili to. Letos nám to slibují zase."
Zajímavé je porovnat předvolební průzkum, který agentura STEM přepočítala na křesla v Parlamentu. ČSSD by získala 74 křesel. Mohla by složit koalici s KSČM, která má 28 křesel, leč Paroubek se spolupráci s jedinou opravdu levicovou stranou brání. K moci v krajích byli komunisté dobří, nějaký náznak vděku ale čekat nemohou. Navíc by se jednalo o velmi křehkou většinu a to by bylo, aby modrá mafie nenašla tři zkorumpovatelné poslance, kteří by záhy po volbách přeběhli s tím, že kompletně změnili svůj názor, přesvědčení i politickou orientaci.
Druhou variantou je koalice ČSSD+TOP09+KDU-ČSL+Strana zelených. Tu si dost dobře neumím představit zejména z toho důvodu, že TOP09 a KDU-ČSL se zrovna moc nemusí. Navíc TOP09 se zatím tváří jako alternativa pro pravicové voliče a spoluprací s ČSSD by podle mého mínění zradila ty, kteří jí chtějí dát svůj hlas. V našich končinách by ale zrada na voličích nebyla ničím neobvyklým.
Poslední variantou je velká koalice ČSSD a ODS, což vlastně můžeme zakoušet dnes prostřednictvím Fischerovy vlády. Budiž - aktuálně je to jen "překlenovací vláda," byť ono překlenování trvá déle, než se čekalo. Kdyby ale po volbách v roce 2010 došlo ke spojení ČSSD a ODS, byla by to pro mne ta největší zrada, co se v tomto státě od revoluce udála. Navíc obě strany jsou nejvíce napojené na nejrůznější podsvětí a podezřelé osoby, takže si umím představit, že budou schopné spolupráce proto, aby měly vlastní prospěch.
Nemáme se nač těšit - vyhlídky této země jsou špatné a bohužel to nevypadá, že by v následujících volbách zavál do Sněmovny nějaký ten svěží vánek. Přitom by to ten zatuchlý a nejrůznějšími hnusy pročpělý vzduch tak potřeboval! Zkuste se zamyslet nad tím, zda strana, kterou jste posledně volili, splnila to, co slibovala. Teprve pak přemýšlejte nad tím, zda jí dáte další šanci!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.