Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Vakcíně proti prasečí chřipce ve Švédsku podlehlo víc lidí než nemoci samé

31. října 2009 v 2:13 |  Aktuálně

Ve Švédsku se rozběhlo vyšetřování nebezpečných vedlejších účinků vakcíny proti viru prasečí chřipky pandemic A/H1N1 poté, co po očkování zemřeli v pátek další dva lidé. Celkem po očkování zemřeli v Švédsku už čtyři lidi, píše web The Local. Samotnému viru přitom podlehli jen dva lidé.

pondělí 26. října 2009, 18:17 - Stockholm
O dvou nejnovějších úmrtích informoval v pátek Švédský úřad pro zdravotnické produkty Läkemedelsverket. Posledními oběťmi jsou dvě starší ženy. 74letá žena ze Solleftea na severu země zemřela čtyři dny po vakcinaci. Žena byla očkována, protože byla zařazena do rizikové skupiny, neboť trpěla nemocí srdce a plic. Další obětí je 90letá žena.
"Musíme tento případ vzít vážně a vyšetřit, co se stalo," řekl lékař Markus Kallionen v tiskovém prohlášení úřadu okresu Västenorrland, kde Solleftea leží.
Läkemedelsverket už vyšetřuje příčinu umrtí dvou dříve očkovaných lidí, kteří patřili do rizikové skupiny. Je jím padesátiletý muž s vážnou srdeční chorobou a žena s akutní svalovou nemocí.
"Je třeba říci, že oba trpěli vážnými chorobami," sdělila Gunilla Sjölin Forslundová z
Läkemedelsverketu. Jeden měl mít rakovinu. "Stále nevíme, zda jsou úmrtí spojena s očkováním," dodala Forslundová
Ve Švédsku začala plošná vakcinace 12. října. Očkováno má být 50 až 70 procent populace a v případě nutnosti až 80 procent. V pěti případech byla dosud zjištěna silná alergická reakce. U dvou set lidí se projevily vedlejší účinky, jako bolet v paži, kam byla vakcína podána a bolesti v kloubech. Minulý týden byl v zemi nahlášen rekordní počet případů nově nakažených, a to 198. O týden dříve jich bylo jen 93.
Ve Švédsku už bylo registrováno celkem 1778 případů nákazy u lidí, ale jen dva smrtelné případy, uvedla AFP.
Švédsko nakoupilo vakcíny Pandemrix od britského gigantu GlaxoSmithKline za 100 miliónů eur. Podle odborníků je ale problémem těchto vakcín, že v sobe obsahují rtuť a skvalén, který stojí za syndromem války v Zálivu používal se ve vojenských vakcínách proti sněti slezinné, uvádí web clareswinney.wordpress.com.
Rtuť je součástí antiseptika thimerosalu. U podání skvalénu existuje nebezpečí, že může vyvolat autoimunitní reakci, protože látka je běžnou součástí tkání. Vysktyje se mj. v pochvách nervových vláken i ve stěnách cév.

Zdroj:

SPECIÁL CHŘIPKA ZDE: http://special.novinky.cz/chripka/

Další články o prasečí chřipce:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kijana Kijana | Web | 28. března 2012 v 16:14 | Reagovat

To nemá chybu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.