Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

AKT _ INFO 110

19. listopadu 2009 v 17:53 |  Aktuálně
SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Palestinci zbourali část izraelské ochranné zdi
- Čína popravila devět lidí za nepokoje v Sin-ťiangu
- V Afghánistánu bylo při útoku nato zabito devět civilistů
- Protiarabské útoky v USA pokračují
- Kapitalismus neuspěl v průzkumu popularity
- Americký ústavní soud přehodnocuje doživotní tresty pro nezletilé
PALESTINCI ZBOURALI ČÁST IZRAELSKÉ OCHRANNÉ ZDI
Palestinští demonstranti na Západním břehu Jordánu si v pátek připomněli pád Berlínské zdi zbouráním části izraelské zdi, která rozděluje velkou část regionu. Palestinci na zeď pověsili transparent s nápisem "Ať jsou jakkoli vysoké, všechny zdi jednou spadnou." Izraelské jednotky reagovaly použitím slzného plynu a "tchořího spreje", chemické sloučeniny, která páchne jako směs mrtvol a exkrementů.
9/11/09
ČÍNA POPRAVILA DEVĚT LIDÍ ZA NEPOKOJE V SIN-ŤIANGU
V Číně bylo popraveno devět lidí za účast v červencových protestech a nepokojích v oblasti Sin-ťiang. Zřejmě většina a možná všichni popravení byli Ujgurové, převažně muslimská etnická skupina žijící v západní Číně. V červenci bylo v Urumči, hlavním městě oblasti, zabito skoro 200 lidí při konfliktech mezi Ujgury a většinovým čínským etnikem Han. Mezinárodní lidskoprávní organizace Human Rights Watch nedávno přinesla zprávu, že od července zmizelo nejméně třiačtyřicet ujgurských mužů poté, co byli zajati bezpečnostními silami. Ujgurský exilový vůdce Rebiya Kadeer prohlásil: "Skutečnost, že čínští představitelé mají tu drzost provést tyto popravy v předvečer návštěvy prezidenta Baracka Obamy v Číně, ukazuje jejich naprosté pohrdání mezinárodními standardy lidských práv."
10/11/09
V AFGHÁNISTÁNU BYLO PŘI ÚTOKU NATO ZABITO DEVĚT CIVILISTŮ
V Afghánistánu bylo při leteckém úderu sil NATO zabito devět civilistů. Podle místních obyvatel útok v provincii Helmand zasáhl skupinu Afghánců včetně tří dětí pracujících v kukuřičném poli. O několik hodin později pochodovaly stovky rozzlobených občanů ulicemi hlavního města province Lashkar Gah a vystavovaly mrtvá těla. Okupační vojska NATO tvrdí, že případ vyšetřují.
6/11/09
PROTIARABSKÉ ÚTOKY V USA POKRAČUJÍ
Více než 8 let po 11.září 2001 v USA stále ještě pokračují nenávistné útoky na Araby a muslimy. Tento týden byl na Floridě zatčen záložník námořní pěchoty, který zaútočil na řeckého kněze v domnění, že je arabského původu. Kněz Alexios Marakis se před útokem ztratil ve městě Tampa a snažil se ptát kolemjdoucích na cestu. Útočník Jasen Bruce kněze záměrně uhodil montážní pákou na pneumatiky a poté zavolal policii, které oznámil, že se ho muž arabského původu pokusil okrást. Bruce později sdělil policii, že Marakis "je arabský terorista." Podle příslušníků policie měl Bruce v očích slzy, když mu sdělili, že Marakis je ve skutečnosti řecký kněz.
11/11/09
KAPITALISMUS NEUSPĚL V PRŮZKUMU POPULARITY
U příležitosti dvacátého výročí pádu Berlínské zdi zveřejnila BBC výsledky mezinárodního průzkumu, které odhalily celosvětově rozšířené zklamání z kapitalismu a volného trhu. Pouze 11 procent dotázaných se domnívá, že kapitalismus volného trhu funguje dobře. Oproti tomu 23 procent respondentů z celého světa uvedlo, že kapitalismus je zcela chybný a je třeba nový ekonomický systém. Kolem poloviny dotázaných uvedlo, že problémy kapitalismu mohou být vyřešeny dalšími regulacemi a reformami ale bez svržení systému.
10/11/09
AMERICKÝ ÚSTAVNÍ SOUD PŘEHODNOCUJE DOŽIVOTNÍ TRESTY PRO NEZLETILÉ
Americký Ústavní soud v pondělí vyslechl argumenty ve dvou případech, které mají rozhodnout, jestli není proti záměru Ústavy udělovat doživotní tresty bez možnosti propuštění nezletilým delikventům. Momentálně je ve Spojených státech více než 1700 vězňů, kteří by měli strávit celý život za mřížemi za činy, které spáchali jako nezletilí. Některým bylo v té době jen třináct let. V žádné jiné zemi se takoví vězni nenachází.
9/11/09
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lumir Lumir | E-mail | Web | 24. ledna 2012 v 13:16 | Reagovat

Pravdu máš....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.