Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

AKT - INFO 112.

28. listopadu 2009 v 19:43 |  Aktuálně
SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Klimatické změny probíhají "nad očekávání rychle", tvrdí vědci
- 130 aktivistů za ochranu klimatu bylo zadrženo v australském parlamentu
- Spojené státy jsou pobízeny, aby ratifikovaly dohodu o právech dítěte
- Afghánistán je pro děti nejnebezpečnější zemí světa

KLIMATICKÉ ZMĚNY PROBÍHAJÍ "NAD OČEKÁVÁNÍ RYCHLE", TVRDÍ VĚDCI
Skupina předních vědců vydala varování, že klimatické změny probíhají rychlejším tempem, než se očekávalo. Ve své nové zprávě dvacet šest odborníků uvádí, že hladina světových oceánů by se do roku 2 100 mohla zvednout až o dva metry. Ve zprávě se píše, že "rychlost klimatických změn předčí veškerá očekávání." Mnoho členů této skupiny bylo součástí Mezivládního panelu pro klimatické změny (IPCC) při OSN, který získal Nobelovu cenu a přiměl mnohé národy ke snížení emisí. Toto varování přichází necelé dva týdny před summitem světových představitelů v Kodani s cílem vyjednat smlouvu o ochraně klimatu. Současně nový průzkum veřejného mínění ve Spojených státech prokázal pokles počtu Američanů, kteří věří, že globální oteplování skutečně probíhá. Podle průzkumu veřejného míněni, který prováděl Washington Post a ABC News, pouze 72 procent Američanů, oproti dřívějším 80 procent, věří, že globální oteplování je reálné. Většina populace ovšem stále podporuje snahy o zavedení limitů pro emise skleníkových plynů.
25/11/09

130 AKTIVISTŮ ZA OCHRANU KLIMATU BYLO ZADRŽENO PŘED AUSTRALSKÝM PARLAMENTEM
V pondělí bylo zadrženo více než 130 Australanů , kteří protestovali před australským parlamentem. Protestující požadovali, aby se australská vláda zavázala, že sníží do roku 2020 emise o 40 procent.
24/11/09

SPOJENÉ STÁTY JSOU POBÍZENY, ABY RATIFIKOVALY DOHODU O PRÁVECH DÍTĚTE
Minulý pátek uběhlo dvacet let od podpisu Úmluvy OSN o právech dítěte. Tato úmluva byla ve srovnání s jinými dohodami o lidských právech přijata nejrychleji a největším počtem zemí. Spojené státy a Somálsko jsou jedinými státy, které odmítly tuto dohodu ratifikovat. Jo Becker z organizace Human Rights Watch prohlásial, že postoj americké strany je "trapný" a dodala: "Spojené státy jsou jediným společníkem Somálska, země bez vlády."
20/11/09

AFGHÁNISTÁN JE PRO DĚTI NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ ZEMÍ SVĚTA
Organizace spojených národů oznámila, že Afghánistán je v současnosti nejnebezpečnější zemí pro právě narozené dítě. Podle organizace UNICEF má Afghánistán nejvyšší úmrtnost narozených dětí a 70 procent dětí postrádá přístup k pitné vodě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.