Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Prosinec 2009

TOTALITNÍ SVĚTOVLÁDA II.

27. prosince 2009 v 0:39 Totalitní světovláda
TOTALITNÍ SVĚTOVLÁDA II.

MARTIN HERZÁN

Totalitní režim se ujímá všude tam, kde je prohnilá společnost bez morálních zábran a se společenskou nenávistí. Jen taková populace může uživit argumenty totalitní vlády a dát jí přežít. Společnost, o kterou usilujeme nesmí být vládou tvrdé ruky, ale vládou otevřeného srdce.

A moc Vás prosím, boj slušných lidí o slušný svět není veden sevřenou pěstí. Nejlepší zbraní proti totalitnímu režimu je - fungující rodina, láska, morální a svědomité obyvatelstvo, péče o svobodu tisku a názoru, vzájemná mezilidská pomoc a tolerance slabších, touha po vzdělání a inteligenci a hlavně velká schopnost být nedůvěřivý.


AKT-INFO č.115

18. prosince 2009 v 1:25 Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích


SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Stovky lidí byly zatčeny při protestní akci na COP15
- Americký vyslanec odmítl větší snižování emisí a větší odškodnění
- O víkendu demonstrovalo 100 000 lidí za rovnost při klimatických rozhovorech
- Americký nejvyšší soud zamítl odvolání mučených vězňů
- Bývalá izraelská ministryně zahraničí zrušila návštěvu Velké Británie po vydání zatykače
- Akt-info přeje příjemné prožití svátků a vyhlašuje čtrnáctidenní pauzu ve vydávání zpráv

STOVKY LIDÍ BYLY ZATČENY PŘI PROTESTNÍ AKCI NA COP15
V Kodani byly v úterý a ve středu zatčeny stovky lidí. Jejich zatčení předcházela shromáždění ekologických aktivistů, kteří se pokusili o masový čin občanské neposlušnosti, čímž chtěli změnit zaměření mezinárodního jednání o klimatu (COP15). Ve středu ráno dánská policie zatýkala po městě lidi, kteří směřovali k budově Bella Center, aby se mohli účastnit plánované akce. Organizátoři masové demonstrace chtěli uspořádat "shromáždění lidu" přímo v prostorách summitu, aby tím posílili hlasy volající po spravedlivějších a razantnějších krocích proti klimatickým změnám. Součástí akce byl protestní odchod několika stovek delegátů a účastníků summitu, kteří se chtěli přidat k demonstrantům před budovou. Policie však setkání protestujících delegátů s demonstranty v ulicích zabránila za použití pepřových sprejů a obušků. Součástí preventivní akce proti protestnímu odchodu delegátů z budovy byl také ve středu ráno vydaný zákaz účasti na summitu pro několik ekologických organizací, jež měly na summitu oficiálně zastupovat občanské společnosti. Podle těchto organizací, mezi nimiž je například hnutí Děti země, jim byly bez jakéhokoli vysvětlení odňaty akreditace. Ve čtvrtek už většina představitelů občanského sektoru a neziskových organizací měli své registrace na konferenci zrušeny a jednání pokračovalo hlavně mezi politiky a firmami. V reakci na tento krok uspořádala skupina asi padesáti lidí protest nedaleko bezpečnostního kontrolního bodu. Zároveň byl v úterý na cestě z Bella Center zatčen jeden z hlavních organizátorů středeční koordinované protestní akce Tadzio Mueller. Policie jej zadržovala celou noc bez sdělení obvinění.
16/12/09

AMERICKÝ VYSLANEC ODMÍTL VĚTŠÍ SNIŽOVÁNÍ EMISÍ A VĚTŠÍ ODŠKODNĚNÍ
S příjezdem světových vůdců začaly oficiálně na konferenci o klimatu rozhovory na nejvyšší úrovni. Americký vyjednavač Todd Stern v úterý prohlásil, že do budoucna nevidí žádnou změnu, týkající se návrhu prezidenta Obamy snížit emise o 17 procent z úrovně, na které byly v roce 2005. Návrh je mezinárodně kritizován, protože vzhledem ke standardu z roku 1990, podle něhož se řídí ostatní země, se jedná jen o snížení čtyřprocentní. Stern také vyjádřil svůj nesouhlas s vyplácením odškodného chudším zemím, jež nejvíce zasahují klimatické změny a z nich vyplývající extrémní výkyvy počasí. Stern řekl: "Plně přiznáváme svou roli v minulosti, týkající se vypouštění emisí do atmosféry, a také plně přiznáváme svou zodpovědnost za to, že je nutno podílet se na celkovém globálním úsilí pomáhat chudším zemím, ať je to již s ohledem na potřebu přizpůsobit se dopadům klimatických změn nebo na potřebu pomoci jim rozvíjet se v rámci udržitelného vývoje, což v tomto okamžiku, v naší společně sdílené historii, znamená cestu snižování množství uhlíku. Odškodnění však podle mého implikují jistou vinu, provinění nebo něco takového. Já si zkrátka jen myslím, že odškodnění není správný způsob jak na tuto záležitost pohlížet." Kanada také přiznala, že předběžně připravila tajný plán, podle něhož by se největší znečišťovatelé životního prostředí vyhnuli splňování hodnot snížování skleníkových plynů. V tomto návrhu, který z úřadu neoficiálně unikl, by bylo kanadským ropným firmám povoleno snížit emise pouze o patnáct megatun namísto čtyřiceti osmi, které navrhuje současná vláda konzervativců.
16/12/09

O VÍKENDU DEMONSTROVALO 100 000 LIDÍ ZA ROVNOST PŘI KLIMATICKÝCH ROZHOVORECH
Masivní demonstrace začaly v Kodani již během víkendu. V sobotu, vzdor mrazivému počasí, se vydaly na pochod desetitisíce lidí centrem Kodaň až před Bella Center, kde rozhovory probíhají. V čele pochodu pod transparenty s nápisy "Změna systému, ne změna klimatu" šli představitelé různých skupin domorodců a původních obyvatel kolonizovaných zemí. Organizátoři prohlásili, že se pochodu zúčastnilo na 100 000 lidí. V projevu na konci pochodu řekl jihoafrický arcibiskup Desmond Tutu: "Pochodujeme a demonstrujeme tady za spravedlivé ukončení klimatických změn, protože jejich důsledky pociťují nejpalčivěji ti, kteří je nezpůsobili - chudí a zranitelní." Ke konci protestu bylo zatčeno téměř tisíc lidí, když policie obklíčila zadní část pochodu. Proti třinácti protestujícím byla vznesena obvinění. Dánská pobočka Amnesty International vyzvala k prošetření těchto zatčení a prohlásila, že téměř všechna zatčení byla nespravedlivá. V neděli, druhý den protestů, bylo zatčeno přes 200 lidí.
14/12/09

AMERICKÝ NEJVYŠŠÍ SOUD ZAMÍTL ODVOLÁNÍ MUČENÝCH VĚZŇŮ
Nejvyšší soud Spojených států odmítl přezkoumat nižší instancí zamítnutou žalobu, která byla podána proti bývalému americkému ministru obrany Donaldu Rumsfeldovi a dalším nejvyšším armádním představitelům za mučení čtyř bývalých vězňů z věznice na Guantánamu. Nižší soud v minulém roce rozhodl, že tato čtveřice nemá žádná ústavní práva a podle amerických zákonů na ně není pohlíženo jako na "osoby". Obamova vláda požádala Nejvyšší soud, aby toto odvolání zamítl. Vedoucí právní zástupce tohoto případu Eric Lewis prohlásil: "Konečné slovo o tom, zda tito muži měli právo nebýt mučeni nebo právo vyznávat své náboženství bez slovních urážek, zní, že neměli. Případní budoucí mučitelé se nyní mohou utěšovat."
15/12/09

BÝVALÁ IZRAELSKÁ MINISTRYNĚ ZAHRANIČÍ ZRUŠILA NÁVŠTĚVU VELKÉ BRITÁNIE PO VYDÁNÍ ZATYKAČE
Bývalá izraelská ministryně zahraničí Cipi Livniová zrušila plánovanou návštěvu Velké Británie poté, co na ni britský soud vydal zatykač. V zatykači je uvedena role Livniové v Američany podporovaném izraelském útoku na Gazu, jenž se stal téměř před rokem, a ve kterém zahynulo přes 1300 Palestinců, ve většině případů civilistů. Je to vůbec poprvé, kdy britský soud vydal zatykač na úřadujícího nebo bývalého izraelského ministra. Zatykač byl zrušen poté, když se soud dozvěděl, že Livniová Británii nenavštíví.
15/12/09

AKT-INFO PŘEJE PŘÍJEMNÉ PROŽITÍ SVÁTKŮ A VYHLAŠUJE ČTRNÁCTIDENNÍ PAUZU VE VYDÁVÁNÍ ZPRÁV
Zpravodajství Akt-info přeje všem krásné zimní svátky plné pohody. Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří nám pomáhali s překlady, korekturou a technickými otázkami v roce 2009. Děkujeme i čtenářům za jejich zájem. Naše dobrovolnická zpravodajská služba si teď vezme krátkou pauzu a hned po novém roce pro vás připravíme vydání č. 116 plné zajímavých zpráv, které uvidíte málokde jinde, než pravě zde - v nezávislém a nekomerčním zpravodajství.
13/12/07

AKT - INFO č.114

10. prosince 2009 v 23:18 Aktuálně
SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Prozrazený návrh úmluvy o klimatických změnách roztrpčil rozvojové země
- V Kodani se vedle oficiálního koná i alternativní summit o klimatu
- Africká aktivistka, která drží hladovku, se nachází v zoufalém stavu
- Krize amerického zdravotního systému má negativní vliv na průměrnou délku života
- Bývalý indonéský důstojník tvrdí, že australští novináři byli zabiti za reportáže o invazi na Timoru

PROZRAZENÝ NÁVRH ÚMLUVY O KLIMATICKÝCH ZMĚNÁCH ROZTRPČIL ROZVOJOVÉ ZEMĚ
Summit o ochraně klimatu v Kodani se otřásl po odhalení, že bohaté země tajně připravily koncept dohody, která by odsunula chudší země a OSN na vedlejší kolej. Koncept této úmluvy, který se objevil v úterý v novinách The Guardian, předkládá pro rozvinuté a rozvojové země v roce 2050 v přepočtu na obyvatele nerovné emisní limity. To znamená, že lidé žijící v bohatých zemích by měli povoleno produkovat téměř dvakrát tolik znečištění než lidé v zemích chudých. The Guardian v úterý zveřejnil detaily úmluvy, kterou měly připravovat Spojené státy americké, Velká Británie, Dánsko a několik dalších zemí. Úmluva postrádá závazné limity pro snižování emisí a poskytuje pouze relativně malý fond, který má rozvojovým zemím pomáhat v jejich snižování. Po odhalení dokumentu desítky afrických pozorovatelů na summitu zorganizovaly v konferenčních sálech protestní demonstrace.
9/12/09

V KODANI SE VEDLE OFICIÁLNÍHO KONÁ I ALTERNATIVNÍ SUMMIT O KLIMATU
V pondělí zahájili v Kodani aktivisté bojující za životní prostředí summit Klimaforum, který je prezentován jako projev světové občanské společnosti a tvoří protějšek oficiálních jednání o klimatických změnách. Na úvodním zasedání Klimafora navrhla známá kanadská autorka Naomi Kleinová klimatické odškodnění rozvojovým zemím a zdůraznila důležitost zdola organizovaného masového hnutí za životní prostředí: "Musíme nějak vykompenzovat všechen ten uhlík, který jsme vyprodukovali cestou na tuto schůzi. Jak to uděláme? Uděláme to tak, nebo se o to pokusíme, že využijeme tohoto prostoru, tohoto historického setkání, abychom vybudovali celosvětové hnutí, které již nikdy nedovolí našim vůdcům, aby se chovali s tak trestuhodnou nedbalostí. To je náš úkol, přátelé! Nahání až strach. Chápejte to jako tu největší ze všech uhlíkových kompenzací!"
7/12/09

AFRICKÁ AKTIVISTKA, KTERÁ DRŽÍ HLADOVKU, SE NACHÁZÍ V ZOUFALÉM STAVU
Aktivistka za lidská práva Aminatou Haidar ze Západní Sahary riskuje smrt. Pokračuje totiž nadále v hladovce na protest proti tomu, že jí Maroko odmítá povolit návrat do její pouštní domoviny. Haidar, která je známá jako "Sharawi Gándhí", drží hladovku již přes tři týdny, od chvíle, kdy jí marocké úřady zamezily vstup do Západní Sahary. Maroko požaduje, aby Haidar uznala marockou vládu nad svou zemí a omluvila se marockému králi. Podle ošetřujícího lékaře hrozí Haidar smrt již za několik dnů, pokud hladovku neukončí. Španělsko dosáhlo minulý pátek s Marokem jisté dohody a Haidar byl návrat povolen. Avšak marocké úřady své rozhodnutí odvolaly těsně před tím, než s ní letadlo mělo odletět. Španělsko údajně ustoupilo od svého tlaku na marockou vládu a připravuje donutit Haidar přijímat potravu násilím. Zastánci Haidar vyzývají španělskou vládu, aby jí umožnila odlet běžnou leteckou linkou do Západní Sahary a aby vůči marocké vládě zaujala razantnější pozici.
7/12/09

KRIZE AMERICKÉHO ZDRAVOTNÍHO SYSTÉMU MÁ NEGATIVNÍ VLIV NA PRŮMĚRNOU DÉLKU ŽIVOTA
Podle nové studie o zdravotní péči v bohatých zemích se Spojené státy, navzdory tomu, že na ni vydávají přes dvojnásobek průměrné částky, řadí průměrnou délkou života až na konec žebříčku. Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj tvrdí, že americký zdravotní systém v roce 2007 spotřeboval v průměru přes 7 000 dolarů na osobu, což je skoro dvaapůlkrát více, než je průměr OECD. Průměrná délka života Američanů je přitom 78,1 roku, čímž se Spojené státy zařadily až na dvacáté šesté místo ze třiceti.
9/12/09


BÝVALÝ INDONÉSKÝ DŮSTOJNÍK TVRDÍ, ŽE AUSTRALŠTÍ NOVINÁŘI BYLI ZABITI ZA REPORTÁŽE O INVAZI NA TIMOR
V Indonésii přiznal jeden bývalý armádní důstojník, že v době invaze na Timor bylo úmyslně zabito pět australských novinářů, kteří průběh invaze sledovali. Indonésie se zmocnila Timoru v roce 1975 za pomoci Spojených států amerických. V rozhovoru pro zpravodajský časopis Tempo bývalý důstojník speciálních sil Gatot Purwanto řekl, že oněch pět novinářů bylo zabito ze strachu, že by mohli vynést na světlo fakta o invazi a zabíjení obyvatel Timoru. Doznání Purwanta je pokládáno za vůbec první, které vyšlo z úst jakéhokoli indonéského armádního důstojníka účastnícího se invaze. V pondělí to bylo třicet čtyři let, co k ní došlo.
8/12/09

Jak vzniklo pojmenování prasečí chřipka

10. prosince 2009 v 14:24 Aktuálně
Onemocnění s názvem prasečí chřipka (swine, pig, hog flu) v minulém století skutečně označovalo chřipku, která napadala prasata téměř po celém světě. Prasečí chřipka se šířila ve velkochovech v USA, Kanadě, Mexiku, Jižní Americe, v Evropě, v Africe (Keńa), na Tajvanu, v Číně, Japonsku a jinde a nepřenášela se zpravidla na lidi. Původcem této chřipky byl virus hemaglutininového typu označovaný A H1N1. Co označují písmena a čísla v názvech chřipkových virů vysvětluje ve svém článku prof. Patočka. Nový typ chřipky, který se náhle objevil na přelomu března a dubna 2009 v jižní Kalifornii a nedaleko od San Antonia v Texasu byl pojmenován jako prasečí chřipka, protože jeho původce je sice prasečího původu A H1N1, ale obsahuje geny z lidské, prasečí a ptačí linie (označuje se jako podtyp S-OIV). Veřejnost se velmi rychle dozvěděla, o jaký typ viru se jedná. Díky internetové síti měla vědecká komunita v průběhu několika málo dnů po identifikaci prvních případů kompletní genetickou sekvenci hemaglutininu pro další analýzy. Kde se nový podtyp viru vzal a jak vznikl, se zatím dohadují i odborníci. Poplašená veřejnost volá po vakcínách nebo po lécích s antivirotickou účinností. Velmi rychle a pohotově bylo také oznámeno, že nový podtyp viru je citlivý k oseltamiviru (lék s názvem Tamiflu) a zanamiviru (Relenza), avšak necitlivý k antivirotickým přípravkům amantadinu a rimantadinu.

Epidemie prasečí chřipky v roce 1976
V únoru 1976 si ve vojenské posádce Fort Dix v New Jersey (USA) stěžoval 19letý voják David Lewis, že je unavený a slabý, takže nemůže cvičit. Za 24 hodin zemřel. Z jeho krve byl izolován virus A H1N1, jehož nákazou onemocnělo v krátké době několik dalších vojáků. Virus byl identifikován u několika stovek vojáků bez zjevných příznaků nemoci. V USA se v říjnu téhož roku rozjela široká kampaň masového očkování proti chřipce způsobené virem A/New Jersey/1976/H1N1. Krátce po očkování se však objevily zprávy o nečekaném výskytu Guillain-Barré syndromu. To je velice těžké onemocnění, které postihuje periferní nervy a projevuje se omezením až ztrátou pohyblivosti, necitlivostí v nohách, změnami ve smyslovém

vnímání a celkovou slabostí. V průběhu dvou měsíců bylo hlášeno 500 případů tohoto syndromu, někteří nemocní se po týdnech a měsících nemoci zotavili, 30 pacientů zemřelo. Vzhledem k mnoha okolnostem byla proto kampaň očkování vakcínou proti prasečí chřipce v USA v prosinci 1976 zastavena. Bylo naočkováno 40 milionů osob a epidemie prasečí chřipky nepropukla.

jaké jsou dosavadní zkušenosti s účinností očkování proti chřipce?
Velmi intenzivní diskuze i analýzy dosavadních zkušeností probíhají v USA, kde v roce 2008 vešlo v platnost vládní rozhodnutí povinně očkovat každý rok proti sezónní chřipce všechny děti ve věku šesti měsíců až do jejich 19. narozenin.

Na pořad dne přicházejí diskuze o zvažování účinnosti očkování proti chřipce vedle možných rizik a ohrožení zdraví dětí. Samozřejmě, že první námitkou je otázka, zda očkování bude chránit zrovna proti tomu typu viru, který se rozšíří v dané oblasti či populaci právě v této sezoně. Dosavadní pozorování zhodnocená ve vědeckých časopisech celkem v jednapadesáti studiích jednoznačně a prokazatelně vypovídají o tom, že očkování proti chřipce nesnížilo návštěvnost dětských lékařů ani hospitalizace z důvodu onemocnění chřipkou.

Prokazatelná účinnost protichřipkového očkování nebyla zjištěna v žádném státě, v žádné oblasti ani v žádné sezoně. Ukazuje se, že nikdy nebyly sledovány důsledky očkování po dobu delší než dva týdny po očkování. Nikdy nebyla provedena studie vlivu a zdravotních rizik přídatných látek, které jsou ve vakcínách jako jsou thimerosal, soli hliníku a nově používaný skvalen. Kromě nich vakcíny obsahují řadu dalších toxinů, jako jsou etylenglykol, formaldehyd, fenol, i antibiotika typu streptomycinu a neomycinu.

Nebezpečné přídatné látky
Vakcíny proti chřipce stále obsahují thimerosal - antiseptickou látku obsahující rtuť. To znamená, že každé dítě dostane při jednom očkování 25-50 mikrogramů (μg) rtuti. Jestliže je podle Světové zdravotnické organizace bezpečná dávka 0,1 μg na kg hmotnosti na den, pak by toto množství bylo bezpečné pro osoby o hmotnosti vyšší než 250 kg. Pro děti o hmotnosti 10 kg je dávka 25× vyšší, pro děti 6 měsíční o váze 5 - 6 kg překračuje bezpečnou dávku 50×; pro školní mládež o váze cca 50 kg stále ještě překračuje bezpečnou denní dávku 5×.

Rtuť je toxická ve všech svých formách pro plody i pro narozené děti. K takovému závěru došla i Americká akademie pediatrů ve svém prohlášení vydaném v roce 2001. V současné době jsme svědky velmi rozsáhlých diskuzí mezi odborníky, ale i představiteli zdravotnických institucí, rodiči a soudy o to, zda je thimerosal příčinou vzniku autizmu. Tato otázka není dosud uspokojivě objasněná a v USA jsou mezi rodiči silné obavy z povinného každoročního očkování jejich dětí vakcínou s thimerosalem. Jdou tak daleko, že raději převádějí děti do systému domácího vyučování, aby nemusely být očkovány.

Vakcíny obsahují vždy také látku, která zvyšuje imunitní odpověď organizmu a umožňuje snížit obsah antigenu - tedy viru. Nejčastěji je používán hliník ve své iontové formě. I proti injekčně podávanému hliníku je mnoho námitek ze strany odborníků vzhledem k jeho neurotoxickým účinkům. Mnozí přičítají vznik zmíněného Guillain-Barré syndromu působení hliníku z protichřipkových vakcín. Druhým onemocněním, které je připisováno působení hliníku ve vakcínách je makrofágová myofascitida. Jeho oběti trpí bolestmi svalů a kloubů a značnou slabostí.

Mnoho námitek vůči injekčnímu podávání solí hliníku ve vakcínách vedlo k tomu, že evropské firmy Novartis a GlaxoSmithKline oznámily, že v nově vyvíjených vakcínách proti A H1N1 S-OIV bude použit jako adjuvans skvalen. Mezi odborníky imunology i kliniky se okamžitě zvedla vlna kritiky a varování před injekční aplikací skvalenu pro možné nedozírné následky.

Skvalen je běžnou složkou lidské kůže a prakticky se vyskytuje ve všech orgánech lidského těla. Je to totiž sloučenina, ze které vzniká cholesterol - stavební složka všech buněčných membrán. V hojném množství se vyskytuje v myelinových pochvách nervových vláken i ve stěnách cév.

Co může způsobit skvalen?
Vzhledem k tomu, že adjuvans se do vakcín přidává proto, aby se povzbudil imunitní systém k prudší reakci na antigen, varují mnozí specialisté, že může dojít k rozsáhlým a nepředvídatelným autoimunitním reakcím. Imunitní systém by totiž mohl zaútočit proti vlastním molekulám skvalenu v mnoha tkáních a orgánech, zejména však v mozku.

Laboratorní studie ukázaly, že po injekčním podání skvalenu laboratorním potkanům se vyvine chronická zánětlivá reakce postihující klouby připomínající revmatoidní artritidu.

Vzhledem k tomu, že skvalen (MF59) byl použit jako adjuvans v experimentálních vakcínách proti antraxu, kterými byli očkováni vojáci při válce v Perském zálivu, je právě jeho působení přičítáno devastující autoimunitní onemocnění, kterým trpí veteráni této války. Ačkoliv je dnes použití skvalenu v těchto vakcínách z mnoha stran popíráno, podle údajů FDA (Amerického ústavu pro potraviny a léky) je možné stanovit anti-skvalenové protilátky v tělech nemocných veteránů a u všech, kteří byli těmito vakcínami očkováni. To, že se nejedná pouze o ojedinělý názor ojedinělých vědců, potvrzuje i vyjádření vládní zmocněnkyně pro vědu v Austrálii. Dr. Viera Scheibner, Ph.D., napsala : "...toto adjuvans (skvalen) přispělo ke kaskádě reakcí nazývané "syndrom války v zálivu" pozorovaných u vojáků, kteří se války v Perském zálivu zúčastnili. Symptomy, které se u nich vyvinuly zahrnovaly chronickou únavu, chronické bolesti hlavy, abnormální ztrátu vlasů a chlupů, artritidu, fibromyalgii, lymfadenopatii, vyrážky, nehojící se praskliny kůže, afty, ztrátu paměti, křeče, poruchy nálady, neuropsychiatrické problémy, chudokrevnost, poruchy činnosti štítné žlázy, zvýšenou sedimentaci červených krvinek, noční pocení a další vážné poruchy." O této problematice existuje řada odborných studií.

Vakcínu proti novému typu chřipkového viru má u nás vyrábět firma Baxter. Ta se však v letošním roce u nás uvedla poněkud nepříjemným případem : CO SE TAKÉ PŘI VÝROBĚ VAKCÍN MŮŽE PŘIHODIT A DOKONCE U NÁS V úterý 17. února 2009 řekl hlavní hygienik ČR MUDr. Michael Vít zástupcům tisku: "Už uplynula dvojnásobná doba inkubace pro eventuální nakažení virem ptačí chřipky, ale nic se nestalo. Lidé jsou v pořádku." Proč toto prohlášení a co se přihodilo?

Společnost Biotest v Konárovicích na Kolínsku testovala vakcínu rakouské farmaceutické firmy Baxter. Byla to chřipková vakcína sezónní chřipky typu H3N2. Testy se prováděly od 30. ledna. 6. února začaly mít pokusné fretky zdravotní potíže a některé uhynuly. Všichni pracovníci, kteří byli se zvířaty ve styku, dostali antivirový přípravek Tamiflu a všichni byli vyšetřeni, zda u nich náhodou nedošlo k nakažení agresivním virem H5N1.

Všimli jste si, že toto číslo je jiné než číslo viru, proti kterému byla vakcína určena? Veterinární správa totiž odhalila, že testovaná zvířata byla nakažena virem ptačí chřipky H5N1! Rakouská firma Baxter prý - podle novinové zprávy - přiznala, že chyba se stala už v Rakousku a přes hranice do Čech již putovala chřipková vakcína kontaminovaná smrtelným virem ptačí chřipky.

Zodpovědnost rozhodování
V dané situaci, kdy veřejnost, lékaře i politiky děsí představa světové pandemie prasečí chřipky je velmi obtížné přijmout zodpovědnost za rozhodnutí, jak se k hrozbě pandemie postavit, aby nebylo ohroženo zdraví obyvatel. Zatímco v České republice bylo v době psaní tohoto článku v červenci 2009 prokázáno pouze 27 případů prasečí chřipky a to zejména u osob, které se vrátily ze zahraničí, v USA to bylo 40 617 evidovaných onemocnění s 263 úmrtími. Z evropských zemí je nejvíce postižena Velká Británie, která uvádí 55 000 nových případů.

Za dané situace se vláda Velké Británie rozhodla očkovat byť nedostatečně ověřenou vakcínou. V USA bude zahájeno povinné očkování dětí hned po začátku školního roku. Naproti tomu vláda Austrálie se domnívá, že hrozba prasečí chřipky není horší než výskyt běžné sezónní chřipky, ze které se lidé dokáží poměrně snadno zotavit a i v případě, že se počet úmrtí dětí zdvojnásobí, postihne tato nemoc svými fatálními důsledky v Austrálii 10-12 dětí. Představitelé federální vlády USA říkají, že v USA by při stejném předpokladu zemřelo 200 dětí a z toho důvodu není proč očkování odkládat. Bude proto naočkováno 75 milionů dětí vakcínou, jejíž případné vedlejší a nežádoucí důsledky se neodváží nikdo ze zdravotnického establishmentu předvídat.

Rodiče dětí i lékaři, kteří s tímto rozhodnutím nesouhlasí, hledají proto již dnes strategické postupy, co dělat v případě, že jejich děti a případně i oni budou přinuceni k očkování vakcínou proti A H1N1 se skvalenem, thimerosalem a dalšími toxickými látkami.

Profesor neurochirurgie Russell Blaylock, který vystupuje jako expert při soudních žalobách na výrobce vakcín mi napsal: " Smrt v důsledku prasečí chřipky je způsobena bouří cytokinů. Vakcíny se skvalenem vyvolají tuto bouři, takže zemře mnohem více osob. Jejich smrt bude přičítána nemoci a nikoliv vakcíně. Očkování proti prasečí chřipce zasáhne do životů milionů lidí..."

Interview s prof. Blaylockem http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/09/19/The-Truth-...

Jak se bránit proti chřipce?
Vzhledem k mnoha dosud nezodpovězeným otázkám je třeba ocenit přístup našich zdravotnických institucí, které dosud nepřijaly nařízení, aby bylo očkování proti chřipce v ČR pro děti povinné. Je tak na svobodném rozhodnutí každého rodiče i každého občana, zda zvolí vakcínu jako spolehlivý prostředek ke své ochraně před onemocněním prasečí či běžnou sezónní chřipkou, nebo zda bude spoléhat na schopnosti svého imunitního systému a na osvědčené generacemi prověřené ulehnutí do postele, zvýšenou konzumaci vitaminů a bylinných čajů. Dětem i dospělým by se měl zajistit dostatek spánku v tmavé klidné místnosti.

Pokud se týká výživy, měl by se omezit příjem cukrů, jídlo i nápoje by měly být raději teplé, zelenina vařená a dušená, zajistit dostatek tekutin. Z mnoha důvodů je doporučována pravidelná konzumace česneku.

Z hlediska konzumace vitaminů si možná vzpomenete na dřívější doporučování masivních dávek vitaminu C. To nemusí být vždy účinné a dokonce ani užitečné. V současné době přicházejí do popředí účinky vitaminu D. Jako prevence nebo hned na začátku nemoci se doporučuje podávat půl čajové lžičky rybího tuku na 25 kg tělesné hmotnosti. V případě užívání vitaminu D v kapslích se jedná v chřipkovém období o dávky cca 1000 - 2000 IU denně, zastánci terapie vitaminem D doporučují i dávky desetinásobné. Rybí tuky a mastné kyseliny v nich obsažené dokáží potlačit bouřlivé imunitní reakce. Doporučuje se kurkumin

(žluté koření, nejlépe pít jako čaj), resveratrol (z červeného vína a černého rybízu), bílý a zelený čaj, to vše prý potlačí nežádoucí imunitní reakce.

V široké veřejnosti je známý antivirotický a antichřipkový lék Tamiflu, který obsahuje jako účinnou látku oseltamivir. Naše vláda objednává zvýšené množství tohoto léku do lékáren. Tento preparát se vyráběl z kyseliny šikimové z koření badyánu (příbuzný anýzu a fenyklu). Protože vysoká poptávka po léku silně zvýšila jeho cenu i spotřebu badyánu, bylo nutné vyvinout a zdokonalit syntézu kyseliny šikimové pomocí biotechnologií. Firma Roche produkuje 400 milionů balení oseltamiviru ročně, avšak v současné době se mnoho států obává, zda dostane zásoby tohoto léku pro svoje obyvatele pro případ pandemie. A tak bychom v prevenci chřipkových onemocnění neměli zapomínat na čaj z fenyklu, případně i z badyánu.

Jako nejúčinnější způsob prevence se jeví odpovídající péče o imunitní systém po celý rok.

V laboratoři neurověd na univerzitě ve Wisconsinu sledoval početný tým badatelů skupinu pětačtyřiceti meditujících po dobu osmi týdnů. Prováděli podrobná měření mozkové aktivity a sledovali i tvorbu protilátek. Po osmi týdnech meditací u nich nalezli více protilátek a to i protilátek proti chřipce, takže meditace je velmi účinným a dosud neznámým způsobem prevence.

Opatrně s tamiflu
Značný zdroj zisků pro farmaceutické koncerny představuje v této době i prodej antivirotického připravku Tamiflu. Objevila se však řada zpráv o tom, že Tamiflu by se neměl podávat dětem, protože má u nich vážné nežádoucí účinky. Víc než polovina dětí má žaludeční potíže a nevolnosti; projevují se často změny v chování. Děti užívající Tamiflu prý nevnímají nebezpečí (podobně jako autisté) - mají tendenci vbíhat pod jedoucí auta, skákat z výšek, vyskakovat z jedoucích vlaků. Japonci uvádějí 12 případů úmrtí dětí po užívání Tamiflu, obdobné případy byly zaznamenány i v USA.

Závěrem
Je tedy otázkou, co je v současné době větší nebezpečí pro naše zdraví? Možná nákaza kapénkovou infekcí nebo nevyzkoušená vakcína vpravená do krevního oběhu? Myslím, že můžeme být vděční za to, že v České republice se tento problém bude řešit způsobem ve světě zcela ojedinělým. Očkování u nás povinné v této sezóně nebude a díky finanční situaci se ho nemusíme obávat ani nikdy v budoucnu. Výběr těch, kteří budou očkováni, bude probíhat podle krizového plánu. Z informací v mediích to budou především zdravotníci a ti, kteří jsou důležití pro chod státu. Budeme mít proto na očích veřejnosti definovaný soubor osob očkovaných proti prasečí chřipce vakcínou se skvalenem a zbytek obyvatelstva vystavený pouze nákaze. Bude moudré vyhýbat se návštěvám nemocnic a čekáren s nemocnými.

Budeme-li v zimě dobře spát, užívat rybí oleje a jíst spousty česneku, chodit na procházky na sluníčko a pečlivě si umývat ruce, myslím, že to zvládneme.

Článek byl napsán pro časopis Sféra. Na internetu jej lze najít na několika serverech.

Lisabonská smlouva platná od 1.12.2009 – BEZ VÝJIMKY

10. prosince 2009 v 13:11 Lisabonská smlouva
Praha, 30. listopadu - Lisabonská smlouva začne platit 1. prosince 2009. Bez výjimky. Mám na mysli tu výjimku z Listiny práv EU, kterou na návrh prezidenta Václava Klause vyjednala vláda Jana Fischera. Politická deklarace, přijatá hlavami 27 členských zemí EU v Bruselu je ale jen prvním krokem k tomu, aby nedošlo po přijetí Lisabonské smlouvy ke znejistění vlastnických práv a majetkových vztahů občanů ČR. Prezident Klaus spolu s vládou Jana Fischera tak sice politicky napravili fatální selhání Topolánkovy vlády, která postupovala v rozporu s vlastním usnesením i zájmy občanů naší země, ale to nestačí. Vyhráno ještě není a dlouho nebude.
Záměrně zdůrazňuji politický rozměr výjimky. Ten totiž vůbec ještě neznamená rozměr právní, který v případném soudním sporu hraje prim. Vzpomeňme na říjnové předčasné volby! Politici je chtěli, byla na nich politická shoda. Řeč práva ale byla jiná, Ústavní soud volby zrušil. Shoda politiků před řečí paragrafů neznamenala nic. A s výjimkou z Lisabonské smlouvy je to stejné. Je politicky přijatá, ale právně neplatí. A platit bude nejdříve za dva roky, až ji schválí všechny parlamenty členských zemí v EU například jakou součást přístupové smlouvy s Chorvatskem. To, co získala ČR v Bruselu, je pouze politická deklarace, že se na naši zemi nevztahuje sporná Listina práv EU. Politická deklarace neznamená právní garanci. A soudy v demokracii rozhodují podle paragrafů, ne podle deklarací.
V této souvislosti je nutné poukázat na fakt, že představitelé Landsmanšaftu i států, které v minulých dnech hodně protestovali proti naší výjimce, jsou spokojeni. Důvod jejich úsměvu je jasný - z hlediska práva je totiž toto opatření zcela nulové. Od 1. prosince 2009 vzniká právní stav, kdy může dojít k zásadnímu narušení majetkových vztahů.
V tomto právním vakuu budou moci u Evropského soudního dvora v Lucemburku vznášet prostřednictvím soudů ve všech státech EU své nároky potomci prokazatelných nacistů a kolaborantů, kterým byl majetek zabaven na základě poválečného zákonodárství (tzv. Dekretů prezidenta Edvarda Beneše). Jde s tisíce hektarů zemědělské a lesní půdy včetně přírodních rezervací, národní kulturní památky, zámky s mobiliáři i domy v centru Prahy a dalších měst. Chci vidět senát Evropského soudního dvora, složený např. ze soudců z Lotyšska, Kypru a Malty, jak bez hluboké znalosti souvislostí a historie rozhodne. A chci vidět, jak se před zahraničními soudy pak hájí čeští majitelé nemovitostí a svědci událostí nacistické zvůle, kterým je vyhrožováno už teď.

Pokud k výše popsanému scénáři skutečně dojde, což si nepřeji, ale obávám se toho, neměli bychom zapomenout, že je to dílo tria Topolánek, Schwarzenberg a Vondra. Tří "českých" politiků z ODS, Zelených a TOP 09, kteří slibovali hájit zájmy naší země. A hájili je tak, že postupovali v rozporu s usnesením vlády ČR, tedy proti vlastní vládě, která měla důvěru Parlamentu ČR, proti občanům ČR i proti historické pravdě.


NWO v EU

7. prosince 2009 v 15:44 Videa
Ceny za zásluhy při budování světové vlády.
Evropa (sjednocená?) volá po globálním řešení.
Krize (kde se vzala?) výzvou pro vybudování celosvětové finanční regulace.(COBY???)
Evropa se dnes na své členy dívá jako na regiony,nikoli jako národy.
,,Postupným nahrazováním suverenity národních států,abychom to shrnuli -
se rodí nový svět, - přichází NOVÝ SVĚTOVÝ ŘÁD".
AKT-INFO - č. 113

3. prosince 2009 v 22:44 Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- V Iráku narůstá výskyt rakoviny a deformovaných dětí
- Indonésie zadržela osmnáct aktivistů protestujících proti kácení lesů
- Desítky lidí byly zatčeny při demonstracích za ochranu klimatu v USA a Kanadě
- Obama vyhlásil eskalaci války v Afghánistánu
- Americký Nejvyšší soud podpořil cenzuru snímků mučení
- Americká armáda promeškala v roce 2001 šanci zajmout bin Ládina
- Švýcaři v referendu zakázali stavbu minaretů

V IRÁKU NARŮSTÁ VÝSKYT RAKOVINY A DEFORMOVANÝCH DĚTÍ
Iráčtí představitelé informují o počtech případů rakoviny, deformací u dětí a dalších zdravotních problémů, které prudce vzrostly po americké invazi v roce 2003. Mnozí mají podezření, že příčinou je kontaminace zbraněmi používanými v průběhu války a nekontrolované znečišťování. Ve městě Falúdža vyděsil doktory vysoký počet porodů mrtvě narozených, deformovaných a ochrnutých dětí. Falúdža byla terčem dvou mohutných útoků americké armády. Doktor Jawad al-Ali z města Basra prohlásil: "Zjistili jsme nové druhy rakoviny, které jsme před válkou v roce 2003 v Iráku nezaznamenali, typy rakoviny měkké tkáně a rakoviny kostí. To jasně poukazuje na to, že příčinou je ozáření."
1/12/09

INDONÉSIE ZADRŽELA OSMNÁCT AKTIVISTŮ PROTESTUJÍCÍCH PROTI KÁCENÍ LESŮ
Indonéská policie minulý čtvrtek zadržela osmnáct aktivistů Greenpeace na demonstraci proti kácení lesů na indonéském ostrově Sumatra. Protestující se připoutali řetězy k jeřábům v místní papírně. Kvůli nespoutanému odlesňování je Indonésie za Spojenými státy a Čínou zemí s třetím nejvyšším množstvím emisí skleníkových plynů na světě.
30/11/09

DESÍTKY LIDÍ BYLY ZATČENY PŘI DEMONSTRACÍCH ZA OCHRANU KLIMATU V USA A KANADĚ
Po celých Spojených státech a Kanadě se v pondělí, týden před začátkem jednání v Kodani, konala řada demonstrací vyžadujících kroky na ochranu klimatu. V San Francisku bylo zatčeno dvacet tři lidí, kteří zablokovali vchod do Bank of America. V Chicagu bylo zatčeno dvanáct lidí protestujících proti obchodu s emisními povolenkami. V kanadském Ontariu bylo zatčeno sedm lidí, kteří demonstrovali v kanceláři ministra financí. V americkém státě Jižní Karolína byli zatčeni čtyři lidé poté, co se aktivisté zamkli u generátoru určeného pro uhelnou elektrárnu. Organizátor demonstrace v New Yorku, James Hansen, komentuje: "Efekt, který budou mít lidé na budoucnost klimatu Země a na budoucnost našich dětí a vnoučat je srovnatelný se situací Abrahama Lincolna čelícího otrokářství nebo Winstona Churchilla čelícího nacismu: je to záležitost, která nepřipouští kompromisy. Abychom tuto situaci vyřešili, musíme podniknout nezbytné kroky, a to znamená, že budeme muset vyřadit používání uhlí, pokud nenajdeme způsob, jak zachycovat a odstraňovat oxid uhličitý. V této době ovšem nic jako čisté uhlí neexistuje a pravděpodobně nikdy existovat nebude."
1/12/09

OBAMA VYHLÁSIL ESKALACI VÁLKY V AFGHÁNISTÁNU
Americký prezident Barack Obama zveřejnil plán poslat v následujících měsících do Afghánistánu dalších 30 000 amerických vojáků. Počet amerických vojáků okupujících Afghánistán se tímto zvýší na více než 100 000. Více než polovina z nich do země dorazila během Obamovy vlády a někteří komentátoři nyní nazývají tento válečný konflikt "Obamovou válkou". Představitelé třiceti čtyř protiválečných organizací v pondělí prezidentu Obamovi doručili otevřený dopis, ve kterém vyjadřují silný nesouhlas s jeho rozhodnutím válku eskalovat. Zároveň se k Obamovu rozhodnutí navýšit počet vojáků vyjádřili i mnozí Afghánci: "Pokud Američané navýší počty vojsk, budou častěji bombardovat domy nevinných lidí, zabijí více nevinných lidí, budou prohledávat více domů a pro zemi to bude pohroma."
2/12/09

AMERICKÝ NEJVYŠŠÍ SOUD PODPOŘIL CENZURU SNÍMKŮ MUČENÍ
Americký Nejvyšší soud tento týden schválil snahu Obamovy vlády zamítnout zveřejnění fotografií, na nichž američtí vojáci týrají a zneužívají vězně. Tento soud v pondělí zvrátil rozhodnutí nižšího soudu, které by vládě nařizovalo poskytnout tyto snímky organizaci na obranu občanských práv American Civil Liberties Union. Podle vládního prohlášení u soudu zachycují některé z těchto snímků vojáky mířící pistolemi nebo puškami na hlavy zahalených a spoutaných vězňů, vojáka, který udeřil zadrženého pažbou, a vojáka držícího smeták, jako by ho koncem strkal do vězňova konečníku. Proti zveřejnění snímků argumentuje vláda tím, že by popudily mezinárodní veřejné mínění do té míry, že by mohly podnítit k útokům na Spojené státy.
1/12/09

AMERICKÁ ARMÁDA PROMEŠKALA V ROCE 2001 ŠANCI ZAJMOUT BIN LÁDINA
Nová zpráva výboru pro zahraniční věci amerického senátu potvrdila, že americká armáda promeškala v prosinci roku 2001 šanci zajmout nebo zabít Usámu bin Ládina. Podle zprávy byl vůdce Al Kajdy zcela jistě v dosahu amerických vojáků v horách Tora Bora v Afghánistánu, ale bývalý americký ministr obrany Donald Rumsfeld a vysoký vojenský velitel generál Tommy Franks odmítli žádost, aby na oblast zaútočila silná skupina amerických vojáků. Zpráva senátu prohlašuje: "Rozhodnutí, které otevřelo dveře jeho útěku do Pákistánu, umožnilo bin Ládinovi, aby se z něj stala mocná postava se symbolickým významem, která stále přitahuje příliv peněz a inspiruje fanatiky po celém světě."
30/11/09

ŠVÝCAŘI V REFERENDU ZAKÁZALI STAVBU MINARETŮ
Švýcarští voliči s velkou převahou schválili v referendu zákaz stavby minaretů na místech, kde se konají muslimské bohoslužby. Ve Švýcarsku, kde žije 400 000 muslimů, jsou pouze čtyři minarety. Plakát propagující tento zákaz zobrazoval ženu v burce před řadou minaretů ve tvaru vojenských raket. Profesor Oxford University Tariq Ramadan, který je švýcarským občanem, prohlásil: "Švýcarská většinová společnost posílá svým muslimským spoluobčanům jasnou zprávu: nevěříme vám a nejlepší pro nás je muslim, kterého nevidíme." Amnesty International prohlásila, že schválení zákazu stavby minaretů porušuje svobodu vyznání a bude pravděpodobně odmítnuto švýcarským Nejvyšším soudem nebo Evropským soudem pro lidská práva.
30/11/09