Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Petice za odvolání špiček ČEZ míří do Parlamentu i na internet

10. února 2010 v 22:41 |  Aktuálně
V Kraslicích
dne: 7. února 2010

Tisková zpráva SUVERENITA - blok Jany Bobošíkové

Petice za odvolání špiček ČEZ míří do Parlamentu i na internet

Zájem o Petici za odvolání špiček ČEZu je takový, že Suverenita - blok Jany Bobošíkové zřídila na žádost řady občanů i JUDr. Jana Rytíře webovou stránku: www.peticeproticez.cz Stránka byla dnes zaregistrována a nejpozději v úterý bude k dispozici pro všechny, kteří chtějí připojit svůj podpis pod tuto petici prostřednictvím internetu. Představitelé Suverenity spolu s některými občany poškozenými ČEZem nabídnou Petici k podpisu poslancům i vysokým státním úředníkům v úterý 9. února od 10,00 před vchodem do Poslanecké sněmovny ve Sněmovní ulici v Praze 1 na Malé Straně. Pod Peticí za okamžité odvolání představenstva a dozorčí rady společnosti ČEZ a.s. jsou již podepsány stovky lidí. Občané petiční archy podepisují stejně jako včera na mítincích Suverenity - bloku Jany Bobošíkové, zasílají je na tiskové oddělení Suverenity i olomouckému lídrovi JUDr. Janu Rytířovi, který klienty poškozené brutálními praktikami ČEZu zastupuje.
"Jsem ráda, že lidé konečně zvedají hlavu a nechtějí si nechat všechno líbit. ČEZ překročil nejen pravidla civilizované demokratické společnosti, ale především veškeré lidské meze," řekla Jana Volfová na mítinku v Habartově na Sokolovsku. Jana Bobošíková slíbila, že Suverenita nepřestane ve svém boji. "Pokud k odvolání špiček ČEZu nepřistoupí současná politická reprezentace, uděláme to po volbách my! Nenecháme se zastrašit. Tušíme, že ČEZ se svými stamiliardami je klíčovou součástí chobotnice politicko-ekonomických vazeb, které ovládají a dusí Českou republiku," uvedla Bobošíková. Na dotaz, zda se nebojí, odpověděla: "Ne, na nenávistné a lživé kampaně jsem zvyklá. A kdo se bojí nesmí do lesa."
V souvislosti s kauzou ČEZ chystá Jan Rytíř vedle výše uvedené petice řadu trestních oznámení na konkrétní osoby z managementu i statutárních orgánů ČEZ.
Kampaň Suverenity dnes pokračuje v Karlovarském kraji v Kraslicích, Rotavě a Jindřichovicích, večer se Bobobus přesune do Karlových Varů, kde zůstává do pondělka.

Eva Morávková, tisková mluvčí Suverenity - bloku Jany Bobošíkové
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.