Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Březen 2010

The Arrivals

7. března 2010 v 16:36 Videa
51 dílný dokument,jenž by měl vidět každý.

ZDE:

Izrael odvolal vojenskou operaci díky vyzrazení na facebooku

7. března 2010 v 16:33 Dokumenty
Provinilý příslušník izraelské armády popsal na svém profilu plánované čištění na Západním břehu Jordánu.Vojákovi přátelé ho okamžitě nahlásili velení.
Izraelská armáda celý případ zatím nijak nekomentovala.
Operace izraelské armády na palestinských územích jsou namířené hlavně proti militantům, kteří jsou podezřelí z plánování teroristických útoků na Izraelce.
Vedení palestinské autonomie tyto akce pravidelně kritizuje, protože podle něj podkopávají jeho snahy nastolit uvnitř palestinské společnosti vládu zákona.

Zdroj:

Návrat honu na čarodejnice

7. března 2010 v 10:47 Aktuálně
Cokoliv, co v politice vypadá jako náhoda, je ve skutečnosti dlouze připravováno.
OSUD.cz ve svém článku ze 17. ledna tohoto roku pod názvem: Hlavní Obamův poradce naznačuje počátek konce svobody názorů: Musíme infiltrovat všechny stránky a skupiny zabývající se konspiračními teoriemi přinesl zprávu o tom, že se Obamova administrativa pokusí infiltrovat všechny velké důležité weby, kterým se dostává mezi lidmi stále větší pozornosti.
Včera byl zastřelen v Pentagonu člověk, který údajně obshospodařoval stránky o konspiraci 11/9. Udělají z něj psychicky nemocného a toto pak rozšíří na VŠECHNY, kteří podobně jako on, pochybují o oficiální konspirační teorii z 11. září, která říká, že na Spojené státy zaútočili teroristé z Al-Kajdy. Jméno zastřeleného mi nic neříká, je zajímavé, že se na Wikipedii objevil jen několik hodin po střelbě.. působí to na mne podobně, jako když tajné služby našli pár hodin po pádu budov WTC ve vedlejší ulici pas únosců. :)
Je to poslední pokus "po dobrém" zastavit jejich protistátní činnost a mít volné ruce pro zavedení globálního totalitního řádu, tzv. New Word Order. Pokud se nepovede, budou všechny konspirační weby označeny za teroristické, společensky nebezpečné a zákonem zakázány.


Cenzura názorů na iDnes.cz

6. března 2010 v 14:27 Moje Maličkosti
Je chybička v pravidlech nebo v lidech?

Dobrý den
Dovolujeme si vám - stejně jako všem ostatním diskutujícím - připomenout,že pro přístup do diskusí na iDnes.cz platí nová pravidla.

Vážená redakce
Děkuji za vaši připomínku a dovoluji si Vám také zaslat svoji připomínku.
Vulgarismy a urážky do sdělovacích prostředků nepatří. Zde se snad shodneme.
Malinko odbočím od vašeho pole působnosti a ptám se ,,Jak je možné, že v tomto směru nikdo nepotírá vulgarismy, urážky a militantně zaměřené produkty ve sdělovacích prostředcích a dalším???
Mám na mysli televizní vysílání, filmový průmysl, PC hry a dokonce i hračky.(ověřte si samy tuto skutečnost)
Jak to, že neexistují pravidla, nějaký závazný kodex, který by znemožnil distribuci tohoto svinstva???
Tvrdím, že neexistují - pokud se mýlím, pak nejsou vidět a jsou dle mého názoru k ničemu.
Kdo potřebuje z našich dětí vyrobit bezcitné zabijáky??? ,,Dělejme už s tím něco - do pr…čic!!!"

Nyní mi prosím věnujte chvilenku a seznamte se s moji připomínkou k vámi stvořeným pravidlům diskutéra. Z 99% obsahu je shledávám za srozumitelné a nemám výhrady. Zbývá však jedno procentíčko, jenž vám při tvorbě nějak uteklo a chci věřit, že v tom nebyl nějaký záměr o kterém se nemluví. V tomto jednom procentíčku se snadno schová nežádoucí.(názory,postoje,projevy) - Pro koho jsou nežádoucí?Toto zmíněné nežádoucí jste pojmenovali,,jiný názor,než-li je většinový".Když píši v množném čísle,mám na mysli všechny profesionály v médiích.Lidé,jenž mají tedy menšinový názor,jsou Vámi prezentováni s nálepkou radikálů a extrémistů.V těchto placených lžích vám nebrání ani vážnost prezidentského úřadu.(viz.nedávné zpravodajství v TV)
Pro úplnost dodávám. Ve kterých pravidlech či kodexech je zaneseno, že zmíněná většina se nemůže mýlit???

Pracuji v chemickém průmyslu a na každou činnost je zde nutný papír. Každý tento papír stvořil pověřený odborník, jenž má za úkol neopomenout žádnou zdánlivou maličkost a vše musí být přesně konkretizované, pojmenované a jasné. Pokud tak není, je okamžitě sestaven tým odborníků,který posoudí rizika vyplívající z této činnosti a stanový jasný pracovní postup,jenž musí všichni zainteresovaní bez výjimky dodržovat. Rovněž v případě mimořádné události je sestavena odborná komise,jenž je pověřena vše vyšetřit,najít chybu a navrhnout patřičné změny,jenž sníží pravděpodobnost opakování stejné chyby.
Proč zde zmiňuji své osobní poznatky?
Apeluji na Vás,- vezměte rozum do hrsti,sestavte nezávislou skupinu odborníků,která by vaše stvořená pravidla podrobila důkladné analýze a navrhla patřičné změny,jenž by vyloučili dvojí výklad některých pojmů. Vše musí být přesně definováno a ujasněno.Jinak ty výhrady čtenářů nevezmou konec.
A pokud vám to stále nedochází, napomáháte tím, a chci věřit,že nevědomky,filtrování a cenzuře informací na vhodné a nevhodné.(pro tu většinu)
PS:
Kdo jiný,než-li Vy,profesionálové,by se měl angažovat za svobodný přístup a šíření informací, jak je uvedeno v dokumentu, jemuž se říká Ústava. V opačném případě nevědomky přispíváte ke skutečnosti, že se z tohoto dokumentu již také stávají pravidla na nic.


Konkrétně k pravidlům diskutéra:
Dle mého laického názoru, je zakopaný pes v kouzelné formulce uvedené v bodu 14.
Sporné a nejasné pojmy jsem vám zvýraznil. Tak se nad tím prosím alespoň zamyslete.
Domnívám se a navrhuji, že by v zájmu urovnání nekonečných dohadů a sporů ohledně pravidel diskutéra nebylo od věci, zveřejnit vámi zmíněná ,,Velmi přísná kritéria pro administraci"

Za poslední bych rád zmínil ty vaše vypečené dukáty.Je to jen profesní finta ke zvýšení návštěvnosti,na základě které jste patrně honorování.Nyní si pouze domýšlím.
Budiž vám přáno
Děkuji za vaši pozornost a přeji příjemný den. - Jaroslav Steiden

Kodex diskutéra - sporný bod 14
14.) iDNES.cz může ve VÝJIMEČNÝCH případech rozhodnout o zákazu přístupu do diskusí i Z JINÝCH Důvodů než je porušení kodexu diskutéra.


Vybrané reakce čtenářů a odpovědi redakce:

Nová pravidla pro diskuse jsou hrobem demokracie. - Přesněji řečeno, žádná nová pravidla pro samotné diskutování nejsou. Změnili jsme pouze pravidla pro přístup do diskusí, pravidla pro diskutování zůstala stejná jako dříve. Ale ne každý je - jak vidno - čte. A jak je to s tou demokracií? Čtěte níže.
Příspěvky se mažou podle subjektivního posouzení adminů. -
Ano, to je pravda. Jinak to ani nejde. Hlídání diskusí se bez člověka jednoduše neobejde, automat není s to rozlišovat, nerozumí kontextu. ADMINI mají pro hlídání velmi přísná kriteria, a každý smazaný příspěvek musejí být s to zdůvodnit

K tomu ještě jeden doplněk, rovněž z diskuse: Jestli máte potřebu diskutovat, běžte na k tomu určené servery nebo do hospody. Tam se ale budete muset s názorovými oponenty setkat tváří v tvář. To už tak silní v názorech asi nebudete, že?

(máte-li zájem,zvu vás na rande.Vezměte s sebou svého nadřízeného i majitele.Nebojím se s vámi setkat osobně,pakliže Vy se NEBOJÍTE zveřejnit můj menšinový názor)


Tak nám na "idnesu" zabili diskuse, pani Müllerová

V diskusích na téma "nové" diskuse zní tento hlas často. Často ale zní i názor úplně opačný. Každopádně téma změn v diskutování na iDNES.cz vyvolalo takovou vlnu zájmu, že se k němu vracíme. Naši čtenáři si to zaslouží.


iDNES.cz zpřísnil pravidla pro diskutování

V pondělí 5. října se výrazně změnil systém diskusí na iDNES.cz. Od tohoto dne už není možné zaregistrovat se a začít okamžitě bez omezení debatovat. Portál iDNES.cz chce zpřísněním pravidel zvýšit úroveň diskusí na svých webech.

Celý článek:

Diskuse na iDNES.cz - jak je to doopravdy

Diskuse pod článkem "iDNES.cz zpřísnil pravidla pro diskutování" přinesla řadu čtenářských otázek a připomínek. Pokusíme se na ně souhrnně odpovědět.
Přečtěte si otázky a připomínky diskutujících (tučně) a odpovědi na ně.

Celý článek:


Kodex diskutéra
1. Do diskuse smí přispět každý čtenář iDNES.cz, který neporušil Kodex diskutéra.
2. Smyslem diskuse je svobodné vyjadřování a výměna názorů. Její obsah nechceme cenzurovat, ale existují jistá zákonná opatření omezující obsah příspěvků.
3. Diskutér nesmí propagovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost či diskriminaci.
4. Vulgární jazyk, urážky, pomluvy či ponižování jednotlivce či skupin osob je nepřípustné. Rovněž nepřijatelná je neúcta vůči zemřelým a jejich rodinám.
5. Diskutér nesmí vyhrožovat ani zastrašovat násilím, ať již jednotlivci či skupinám lidí.
6. Diskutér nesmí propagovat nezákonné činnosti či jinak společnosti škodlivé aktivity.
7. Propagace komerčních aktivit a reklamy na výrobky není povolena. Je možné uvádět odkazy na internetové stránky, které souvisí s danou diskusí, přímou propagaci prodeje produktů nepodporujeme.
8. Šíření spamu na diskusích není povoleno.
9. Diskutér musí respektovat soukromí jiných osob nesmí zveřejňovat jejich telefonní čísla, adresy či jiné soukromé informace.
10. Diskutér v diskusi nesmí zveřejňovat identifikační údaje obětí trestných činů (více zde).
11. Zapovězeno je použití jména konkrétní, zejména veřejně známé osoby v nicku nebo e-mailové adrese
12. Rovněž není povoleno použít nick, jehož užíváním by mohlo dojít ze strany čtenáře k záměně s jiným, dříve zaregistrovaným nickem.
13. Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které zjevně nesouvisejí s tématem diskuse
14. iDNES.cz může ve výjimečných případech rozhodnout o zákazu přístupu do diskusí i z jiných důvodů než je porušení kodexu diskutéraDUKÁTY

Program DUKÁTY je určen všem uživatelům zpravodajského portálu iDNES.cz (s výjimkou zaměstnanců MAFRA, a.s.). Jeho provozovatelem je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519//11, Praha 5.
Pravidla pro sbírání DUKÁTŮ platná od 18. prosince 2009
1. Zapojit se do programu DUKÁTY může každý uživatel iDNES.cz.
2. Podmínkou účasti je pravdivé a úplné vyplnění a odeslání formuláře Můj PAS.
3. Každému zaregistrovanému uživateli je přiřazen tzv. dukátový účet, na který se mu budou připisovat získané DUKÁTY.
4. DUKÁTY se připisují za zhlédnuté stránky na zpravodajském portálu iDNES.cz, za dodání podnětu pro zpravodajský článek, za různé aktivity na serveru jobDNES.cz, za účast v soutěži či anketě. Počet DUKÁTŮ, které je možno získat, bude vždy uveden na této stránce, příp. u konkrétní akce.
5. Za každou zhlédnutou stránku na zpravodajském portálu iDNES.cz bude na dukátové konto uživatele připsán jeden DUKÁT. Za jeden den můžete prohlížením stránek získat však maximálně 60 DUKÁTŮ.
6. Za zaslání zajímavého podnětu pro zpravodajství e-mailem na adresu hotline@idnes.cz získá uživatel 500 DUKÁTŮ. V e-mailu je nutné uvést přihlašovací jméno uživatele, které bylo zadáno při registraci v Můj PASu. DUKÁTY budou připsány na účet v případě, že redakce iDNES.cz vydá do 24 hodin od zaslání podnětu zprávu v některé z rubrik portálu.
7. DUKÁTY lze získat za účast v některé z anket či průzkumů vyhlašovaných na iDNES.cz. V tomto případě bude vždy u ankety či průzkumu uveden počet DUKÁTŮ, které lze jejím vyplněním a odesláním získat.
8. DUKÁTY získáte také za používání mailové schránky na Klikni.cz. Za každé přihlášení získá uživatel 1 DUKÁT. Za jeden den může získat maximálně 1 DUKÁT.
9. Za registraci na serveru jobDNES.cz získá uživatel 50 DUKÁTŮ.
10. Za vložení životopisu na server jobDNES.cz získá uživatel 50 DUKÁTŮ, DUKÁTY budou připsány maximálně za dva vložené životopisy.
11. Za každé přihlášení uživatele na serveru jobDNES.cz získá uživatel 1 DUKÁT, DUKÁTY budou připsány maximálně za jedno přihlášení denně.
12. Za nastavení hlídacího psa na serveru jobDNES.cz získá uživatel 5 DUKÁTŮ, DUKÁTY budou připsány maximálně za deset hlídacích psů.
13. Za online odpověď na inzerát na serveru jobDNES.cz získá uživatel 5 DUKÁTŮ.
14. Za poslání detailu inzerátu ze serveru jobDNES.cz na email získá uživatel 5 DUKÁTŮ, maximálně může získat 100 DUKÁTŮ za týden.
15. Za registraci na serveru Reality.iDNES.cz získá uživatel 50 DUKÁTŮ.
16. Za vložení soukromého inzerátu na server Reality.iDNES.cz získá uživatel 50 DUKÁTŮ, DUKÁTY budou připsány maximálně za dva vložené inzeráty.
17. Za přihlášení uživatele na server Reality.iDNES.cz získá uživatel 1 DUKÁT denně.
18. Za online odpověď na inzerát na serveru Reality.iDNES.cz získá uživatel 5 DUKÁTŮ.
19. Za použití upozornění "přeposlat známému" na serveru Reality.iDNES.cz získá uživatel 5 DUKÁTŮ, maximálně však 100 DUKÁTŮ za týden.
20. Informaci o aktuálním počtu nasbíraných DUKÁTŮ získá uživatel na iDNES.cz.
21. Nasbírané DUKÁTY je možno vyměnit za nejrůznější dárky a bonusy, jejichž nabídka bude pravidelně aktualizována.
22. MAFRA, a.s. si vyhrazuje právo kdykoliv změnit tato pravidla pro sbírání DUKÁTŮ. Změny budou účinné ode dne jejich zveřejnění, nebude-li výslovně stanoven termín pozdější. Dále má MAFRA právo kdykoli program DUKÁTY ukončit s účinností ke dni zveřejnění oznámení o ukončení, nebude-li v oznámení o ukončení výslovně stanoven termín pozdější.
Sbírejte dukáty a sledujte tuto stránku s pravidelně připravovanou nabídkou zboží a bonusů.


NOVÁ PRAVIDLA PRO DISKUTOVÁNÍ
1. Diskutovat na iDNES.cz můžete neomezeně, pokud máte na svém kontě alespoň 300 dukátů.
2. Pokud jste nově zaregistrován(a), můžete do překonání třísetdukátové hranice vložit tři diskusní příspěvky, do stejné diskuse však smíte přispět nejvýše jednou.
3. Jestliže bude nutné kterýkoli z těchto tří příspěvků smazat, váš účet se automaticky zablokuje.
4. Pokud jste už získal(a) alespoň 300 dukátů, pak za každý smazaný příspěvek automaticky o 100 dukátů přijdete.
5. Pokud porušíte Kodex diskutéra 10x (je vám smazáno 10 příspěvků) během 90ti po sobě jdoucích dnů, systém vám automaticky a trvale znemožní vkládání dalších příspěvků bez ohledu na počet dosud získaných dukátů. Naspořené dukáty propadnou bez náhrady. O účet přijdete i tehdy, pokud vám bude zablokován přístup do diskusí z jiných důvodů podle Kodexu diskutéra.
6. Za smazaný příspěvek se nepovažuje jinak nezávadný příspěvek, který byl odstraněn automaticky jako součást vlákna původního smazaného příspěvku.


AKT-INFO č. 124

5. března 2010 v 9:50 Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích

- Vedoucí humanitární sekce OSN nazval Gazu "otevřeným vězením"
- Řekové protestují proti novým ekonomickým opatřením
- Pentagon sledoval další občanské skupiny
- Americká vláda obviněna z maření vyšetřování pracovníků ochranné služby, kteří zabili irácké civilisty

VEDOUCÍ HUMANITÁRNÍ SEKCE OSN NAZVAL GAZU "OTEVŘENÝM VĚZENÍM"
Nejvyšší představitel humanitární sekce Organizace spojených národů obvinil Izrael z toho, že zadržuje Palestince v "otevřeném vězení". Koordinátor pro naléhavou pomoc při OSN John Holmes vystoupil v úterý ve zpravodajské televizi Al-Džazíra poté, co projel oblastí Gazy, a řekl: "Žijí v jistém druhu otevřeného vězení. Stále trpí tímto druhem kolektivního trestu, a trvá to již tři roky. Je to kontraproduktivní, a to i pro Izrael, neboť to je cesta k beznaději. Nepomáhá to jejich cílům, ať už jsou tyto cíle v Gaze jakékoli. Proto musí být tato situace změněna a musí být změněna opravdu rychle." Izraelská vláda mezitím vyhlásila svůj plán rozšířit osidlování v okupovaném východním Jeruzalémě. Izraelské noviny Haaretz přinesly zprávu, podle níž se Izrael chystá v palestinské oblasti Shuafatu vybudovat dalších šest set domů pro židovské Izraelce.
3/3/2010

ŘEKOVÉ PROTESTUJÍ PROTI NOVÝM EKONOMICKÝM OPATŘENÍM
V pondělí se řečtí demonstranti dostali přes bránu ministerstva práce právě v době, kdy nejvyšší úředník Evropské unie přijížděl na jednání. Když se protestující dostali do blízkosti vstupu do budovy, řecká policie proti nim použila pepřový sprej. Protestující vyjadřovali své rozhořčení nad škrty v sociálních programech a nad novými daněmi, které vláda ohlásila na základě svého plánu na snížení státního deficitu. Jeden z protestujících, Xristos Kiriakou, prohlásil: "Za posledních sedm měsíců, co jsem bez práce, jsem si uvědomil, že veškeré možnosti získání slušného zaměstnání jsou znepřístupněny. Protestuji také proto, že jsem přesvědčen, že to, co se po Řecku požaduje, nás z ekonomické krize nevyvede. Možná by se dosažená čísla mohla zdát dobrá pro Evropskou centrální banku (ECB) nebo Mezinárodní měnový fond (IMF), ale naši společnost to uvrhne do ještě většího zoufalství." Jiný protestující si stěžoval, že krize byla způsobena špatnými rozhodnutími politiků a velkých bank, a doslova uvádí: "Tuto krizi jsme nezpůsobili my, tak proč bychom za ni měli platit?"
2/3/2010

PENTAGON SLEDOVAL DALŠÍ OBČANSKÉ SKUPINY
Nově odtajněné dokumenty Pentagonu odhalily, že americká armáda sledovala organizaci Planned Parenthood (Plánované rodičovství), která zprostředkovává informace o zdravém používání antikoncepce. Sledování této organizace bylo součástí příprav na zimní olympiádu v roce 2002, která se konala v Utahu. Dokumenty také odhalily, že vojenská rozvědka monitorovala v roce 2005 činnost protiválečné skupiny Alaskans for Peace and Justice (Obyvatelé Aljašky za mír a spravedlnost). Další dokumenty odhalily, že vojenská rozvědka odposlouchávala v dubnu 2007 soukromé mobilní hovory během cvičení ve Fort Polk v Louisianě.
1/3/2010

AMERICKÁ VLÁDA OBVINĚNA Z MAŘENÍ VYŠETŘOVÁNÍ PRACOVNÍKŮ OCHRANNÉ SLUŽBY, KTEŘÍ ZABILI IRÁCKÉ CIVILISTY
Představitel bezpečnostních sil při americkém velvyslanectví v Iráku David Famington je pevně přesvědčen o tom, že se pracovníci ministerstva zahraničních věcí pokusili zabránit důležitému vyšetřování masakrů, ke kterým došlo v roce 2007 a při nichž pracovníci soukromé paravojenské firmy Blackwater zabili sedmnáct iráckých civilistů. David Famington řekl vyšetřovatelům, že představitelé americké vlády, kteří o tom shromažďovali důkazy, se snažili napomoci tomu, aby pracovníci firmy Blackwater nebyli potrestáni. Obvinění vznesená proti pěti pracovníkům z Blackwater soud v prosinci zamítl poté, co federální soudce rozhodl, že žalobci předložili prohlášení pracovníků Blackwater, která podléhají imunitě poskytnuté ministerstvem zahraničních věcí. Podle deníku New York Times se žalobci dále obávají, že sama firma Blackwater se snažila zabránit vyšetřování. Objevili totiž důkaz, že vedení firmy Blackwater utajovalo svědectví, které získalo od svých vlastních pracovníků. Jeden z nich, který byl svědkem masakru na Nisoorském náměstí, popsal to, co viděl, jako "chladnokrevnou vraždu".
3/3/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

Projekt FUTURUM

3. března 2010 v 2:05 Dokumenty
Mám sen
(je vám to povědomé?)

(M.L.King)

Sním o jiném světě!

Mám sen o budoucnosti která nebude tak stresující jako současnost. Nechci žít ve světě neustálých svárů o budoucí vedení života a stálých sporů které vedou celá lidská pokolení kvůli režimu, majetku, vlivu. Proč to všechno vlastně? Ve světě působí tolik odborníků všech věd. Lidstvo má tolik zkušeností z minulosti. Celé generace hledají tu optimální cestu dnes již globálního úsilí o spravedlivý, všem vyhovující prostor pro život. Život všech tvorů na Zemi. Živé planetě jako celku...

Proč se tedy nedomluvíme? Proč nehledáme společnou možnou cestu společně? K jednacím stolům není problém pozvat zástupce všech skupin, všech národů, všech politických či náboženských uskupení. Není problém k jednání pozvat vědce, sociology, politology, historiky, futurology i technologické specialisty a další. Proč se všichni nesejdem prostřednictvím zástupců a nehledáme kompromisy?

Lidé už mají dost válek, neustálých tlaků a bojů o nerostné bohatství. Lidé už mají dost neustálých změn a vlivu té či oné supervelmoci. Lidé už nechtějí žít jako dravá zvěř, která si musí své místo na Zemi bezohledně uzmout. Přece je absurdní žít na úkor jiných. Tak jako vyspělé regiony řeší problémy moderní doby, stále existují státy v nichž je každodenní boj o vodu a potraviny běžnou realitou.

V globále však všichni chceme žít na jisté úrovni a pokud bychom se měli bavit o spravedlnosti, pak by to měla být úroveň přibližně stejná. Oč je hodnotnější práce správce sítě od práce hrnčíře v Nigérii nebo pastevce v Chile? Všichni jsou pro společnost stejně potřební. Jistě mohou mít výhrady ti kteří se budou odvolávat na vzdělání jedince a jeho nutné zařazení do pracovního procesu v různých oblastech světa. Jde však i o možnosti, které skutečně všichni stejné nemají!
Radovan Bazger

Citát:

"Dokud totiž budeme myslet jen sami na sebe, celá lidská civilizace zanikne svou hrubou sobeckostí. A vše co tu kdy bylo a vzniklo odnese naše planeta časoprostorem do hlubin vesmíru bez nás, bez lidí. Všechny úspěchy člověka budou naprosto zbytečné a celá historie cesty lidského plemene přejde zpět do bodu nula."


Základní údaje o lidských bytostech (1)

3. března 2010 v 2:02 Dokumenty
Lee Samuel = Tomáš Marný

Lidská bytost je nejdokonalejší stvoření ve vesmíru. Její schopnosti jsou téměř neomezené, ale zatím je nejsme schopni v plné míře využívat. Člověk se ještě nedostal ve vývojovém stupni tak daleko, aby mohl celou svou kapacitu možností, kterou má, využívat na 100%. Zatím máme možnost využívat asi 5-10% kapacity mozku, geniové na 13-14%. Tady vidíte, jaké máme ještě rezervy. K tomu, aby došlo k odblokování mozku, musí lidstvo ujít ještě velký kus cesty, aby se to naučilo. A k tomuto kroku vám z části pomůžou i tyto informace.
Největší brzdou našeho poznání je určitá skupina lidí, která nás záměrně vede do slepé uličky a nechce nám sdělit skutečné pravdy o naší planetě a o nás, jak to ve skutečnosti s námi je. Oni to vědí již mnoho let. Dozvěděli se to z pyramid, kde veškeré poznání a skutečnosti jsou zaznamenány pro nás, abychom věděli jak se máme chovat, jak se o sebe starat a jaké technologie máme využívat a jak vlastně funguje planeta Země. Ti kdo postavili před 55 000 lety pyramidy, ano čtete dobře 55 000 let. Nám se řeklo, že pyramidy jsou staré 5 500 let. A pyramidy co jsou na povrchu, tak jak je známe dnes, tak ty nejsou tak důležité, jako ty co jsou pod nimi. ( zde byly zanechány ty správné návody na použití lidské bytosti…..)
Pyramidy vypadají vlastně jako monolity krystalu Rubínu a jsou to obrovské konvertory na výrobu nepředstavitelné energie a k tomuto byly také postaveny původními obyvateli planety Země, kteří je za tímto účelem stvořili. A v podzemních pyramidách jsou určité prostory, kde nám zanechali veškeré informace, které nám měly sloužit k našemu poznání. Pamatujte si, že co je důležité je lidskému oku skryto. Motor u auta nevidíte, srdce teké ne, kořeny stromů jsou v zemi atd., vše důležité je ukryto, aby to bylo chráněno.
Pamatujte si: ty nejdůležitější věci jsou pro lidské oko neviditelné…..
Tak i pyramida co je na povrchu není tak důležitá, i když má také svoji úlohu, ale pyramida, která je pod ní (obrácená špičkou - stojí na špici a na ní je postavená nadzemní špičkou k obloze).
Tajemství pyramid rozluštil Champallion a za to ho také zavraždili, aby toto tajemství nemohl prozradit lidstvu. Kdyby nám ta skupina mocných, která se k těmto datům dostala, řekla tyto skutečnosti a mohli jsme je využívat, tak je vám jasné, že by jsme dnes ve vývoji naší civilizace byli úplně někde jinde než jsme. A o to nemaji mocní zájem, protože ten, kdo se dostane k technologiím a informacím, které jsou tak zásadní a závažné, tak jak jistě víte, správné věci se dají využívat a také zneužívat. A oni si vybrali tu druhou cestu, zatajili lidstvu téměř vše a tyto skutečnosti využili pro svůj prospěch, aby mohli s lidstvem manipulovat a řídit ho podle svých mocenský potřeb. Záměrně drží lidstvo v nevědomosti a střeží si dobře tyto data, ke kterým se dostali a zneužili je.
Lidstvo je proto záměrně brzděno ve svém vývoji a poznání. Dnes jsme došli už do fáze, i když jsme brzděni tak daleko, že se jim už začíná vymykat kontrola nad lidstvem a musí rychle něco dělat, aby se lidstvo nedozvědělo skutečnou pravdu. A k tomu jim slouží nám známé školství, kde se učíme zkreslená a nepravdivá fakta o planetě Zemi, o člověku, o vynálezech a objevech atd. Říkají nám a učíme se pouze polopravdy. Dále nás blokují a ovlivňují potravinami, léky a elektromagnetickým zářením, které je všudypřítomné z veškerých satelitů, vysílačů, mobilních telefonů, televizí, radií, počítačů atd.
Tyto systémy způsobují blokaci našeho mozku takovým způsobem, že nejsme schopni logicky a intuitivně myslet a naše zájmy se pohybují pouze v našich každodenních starostech, zajímáme se jen o naší práci, peníze, rodinu a nezajímáme se už o to, co se dnes okolo nás ve skutečnosti děje. Sledujeme jen televizi, čteme tisk, posloucháme rádio, chodíme do škol, ale už si neuvědomujeme, že to vše mají oni v rukou a rozhodují, co si přečteme, co vidíme v televizi a co se učíme ve školách. To ovlivňují oni, proto se nemůžeme nic podstatného dozvědět, ale my jsme se už naučili věřit tomu, co se nám takto sděluje a tak nás drží v poslušnosti a strachu manipulují celým světem a vše směřuje k totalitní světovládě, o kterou jim jde. Jen tak mohou zabránit tomu, abychom se dozvěděli skutečnou pravdu a mohli se jim postavit. Podívejte se dnes na svět, kam směřuje. OSN, EU atd. k jednotnému světu, aby bylo vše přes počítač jak elektronické peníze, tak data o lidstvu, čipy do lidí, prostě vše, aby bylo vše pod kontrolou, a pak mohou kohokoliv na Zemi likvidovat zablokováním účtu, sledováním přes satelit pomocí čipů nebo mobilních telefonů nebo zařízení GPS. Nám je to vnucováno, že je to pro nás prospěšné, ale už nám neřekli, jak se toho dá zneužívat a o to jde.
Kdo si myslíte, že mezi lidmi rozšířil drogy, určité nemoci, nenávist, určitý druh muziky, alkohol, cigarety atd. To není únik lidstva před problémy, ale tyto věci nám byly podstrčeny, abychom je zneužívali a byli v nevědomosti. Uvědomte si, jaké problémy má narkoman, alkoholik, gambler, atd.. Má svou drogu a nic ho nezajímá jen jeho vášeň a je mu úplně jedno, zda někdo s lidstvem manipuluje a co je vlastně pravda, je mu to jedno. A to je podstata věci. Ve starém Římě se říkalo, dejte lidem chléb a hry a my se postaráme o ostatní.
Na veškeré poznatky, co známe, zase říkáme, to je vědecky dokázané, to jsme se učili ve školách, ale už nikoho nenapadne si tyto věci ověřovat, prostě bereme to jako holý fakt a stačí nám to a to je naše zkáza a tím jsme jim dovolili s námi takto manipulovat. Kdo říká něco jiného, je pro nás blázen. Nejlépe můžete manipulovat se stádem nevědomých a závislých lidí na systému, který jim určíte, kteří vědí jen to, co jim dovolíte, aby znali, a musíte je udržovat ve stresu a strachu. Stále se lidstvo něčeho bojí nebo někoho nenávidí.
Chápete to!!! Oni nám dali systémy, na kterých jsme závislí. Uvědomte si: musíme chodit do práce, abychom vydělali peníze, a za ty si můžeme teprve koupit bydlení, jídlo, benzín, plyn, elektřinu, zboží atd. Bez tohoto systému nemůžeme přežít, jsme otroci systému. Potřebujeme k životu tyto věci, jídlo a energie (elektřina, ropa, plyn), tyto systémy nám dali oni a oni z nich mají zisky, ale už nám neřekli, že jsou jiné energie, které můžeme využívat, ale to bychom přestali být na nich závislí, protože tyto energie jsou všudypřítomné a hlavně zdarma a to nám dát nemohou, protože by přišli o moc nad lidstvem. O tom pojednává film Matrix, kde je to skrytě lidstvu sděleno a já jsem na to přišel, protože mám správné data a dívám se na věci už jiným pohledem.
Tento film pochopí málo kdo a málo kdo si uvědomí, kolik je v tomto filmu ukryto pravdy, je tam hodně scén které jsou zavádějící, ale ty které to má oslovit to pochopí. Doporučuji vám zhlédnout tento film a posuďte sami oba dva díly.
A někteří lidé už na určité utajené skutečnosti přichází a ověřují si určité věci a přichází na to, že je to asi vše jinak a snaží se je lidstvu sdělit. Někdy i za cenu nejvyšší. Ostatní je znemožní, udělají z nich blázny, zavřou do vězení, nebo je získají pro sebe a začnou s nimi spolupracovat.
• To byl jen tak lehký úvod do podstatně závažnějších skutečností a dat, o kterých se za chvíli dočtete. Některé skutečnosti vám popíšu jen jako strohá fakta, protože je nemá smysl více rozepisovat, i když byste určitě chtěli, ale berte to tak, že vím proč. Jsou ještě věci, na které máte ještě čas a tohle berte jako začátek a pokud vás to na tolik zaujme, že budete chtít vědět více, tak se to určitě ve správný čas dozvíte a seženete si ty správné další data. Ještě vás chci upozornit, abyste s těmito daty nakládali opatrně, protože když by jste je prezentovali na nesprávném místě, tak by se vám potom nemuselo dobře dařit. Doufám, že chápete, co tím mám na mysli. Přeji vám příjemné čtení nových dat.

Základní údaje o lidských bytostech (2)

3. března 2010 v 2:01 Dokumenty
Lee Samuel = Tomáš Marný

Lidská bytost je obrovský konvertor energií a je bytostí světelnou pracující na principu implozivní energie. Lidská bytost je vlastně energie a jak víme tak energie je nesmrtelná a věčná, tím i člověk je nesmrtelný. Největším podvodem na lidstvo bylo to, že nám řekli, že smrtí vše končí. To není pravda. Smrtí nic nekončí, pouze přijdeme o svou fyzickou hmotnou schránku (lidské tělo).
Po smrti žijeme dál v jiné dimenzi a se všemi vámi blízkými, kteří už zemřeli (rozuměj odešli do jiné dimenze), se ještě setkáte a popovídáte si, tomu věřte. Takže smrti se už nemusíte bát, ať umřete jakýmkoliv způsobem, vaše já zůstane věčně a budete si toho potom vědomi. Takže nemusíte truchlit nad ztrátou svých blízkých, ale v dobrém na ně vzpomínejte, ještě se uvidíte. Indiáni jako jediní smrt svých blízkých oslavovali a netruchlili, proč asi? Oni určité věci již věděli a znali. Proč si myslíte, že je zlikvidovali a vnutili jim západní způsob života a časem změnili i jejich myšlení?
Nebo si vezměte východní filozofii mnichů, co žijí v Tibetu, ti také vědí mnoho co a jak na tomto světe funguje. Nebo lidé co přežili klinickou smrt, všichni vypovídají o stejném prožitku jak cestují tunelem za jasně zářícím světlem a mají krásné pocity a někteří se dostali už i na druhou stranu a tito lidé se už smrti nebojí a dosti se změní ve svém dalším životě, když opět procitnou a proberou se s klinické smrti. Uvedu jeden příklad: Jožo Ráž se tam také dostal, byl dva měsíce v klinické smrti, ale nechce o tom mluvit, což je jasné. Udělali by z něj rychle blázna tak sstvořil písničku Zastavte kolotoč, kde své zážitky popsal, poslechněte si ji několikrát a zamyslete se nad textem. Takových příkladů bych mohl uvést několik, ale je to zbytečné.
Ještě vám vysvětlím, co to je explozivní a implozivní energie. Většina z vás zná explozivní energii, to je ta energie, kterou nám dali, abychom ji využívali. Tímhle tahem jsme se dostali do slepé uličky.
Celý vesmír je duální. Planeta Země nám ukázala dva systémy, které využívá. A to explozivní energii a implozivní energii (systémy). Poměr těchto energií, nebo chcete-li systémů, je 1 : 999. Proto by mělo být bráno jako celek 1 000% a ne 100%, jak jsme se učili ve škole. Tedy planeta Země jen v jednom případě využívá explozivní energii a 999 případů energii implozivní. Prosím, v následujícím textu berte základ ne 100% ale 1 0 0 0 %. Děkuji za pochopení.
Explozivní energie je levotočivá, centrifugální, odstředivá, smrtonosná a destruktivní. Působí od středu ven, kdy je na začátku velký nárůst energie, šíří se po parabole, potom se její síla zmenšuje, až zcela zmizí. Využití energie při dodání 1000% energie je 200 - 400%, zbytek je nevyužit a energie končí ( např. střela z děla, nejprve letí rychle nahoru dopředu, potom síla slábne a střela za určitou dobu začne padat rychle dolů až spadne, dráha letu je po parabole ). Tato energie je nevýhodná a neekonomická, protože musíme dodat velké množství energie k tomu, abychom malé množství energie získali. (např. spalovací motory, jejich účinnost se pohybuje okolo 200%. Musíme dodat 1000% energie, tedy 100 litrů benzínu, abychom mohli pouze 200% energie tedy 20 litrů benzínu přeměnit na pohyb dopředu, a zbývajících 800% energie tedy 80 litrů benzínu spotřebujeme na ohřev okolí, jinak řečeno 800% energie vyhodíme. Žárovky mají účinnost 70%, zbytek zase ohříváme okolí. Jak nedokonalé.)
Příroda tuto explozivní energii používá, jak jsem řekl, jen v jednom případě a to při rozkladu organizmů nebo rostlin pomocí hnilobných bakterií, kdy musí dodat více energie, než je potřeba. A to např. u rozkladu mrtvých živočichů, lidí, nebo při rozkladu rostlin (tlení). V organizmech jsou v obalech červených krvinek uloženy hnilobné bakterie, které se aktivují až ve fázi, kdy dojde k úmrtí živočicha nebo člověka. Jak dokonale vymyšleno.
Implozivní energie je pravotočivá, centripetální, dostředivá, zdraví prospěšná a konstruktivní. Působí zvenku do středu. Její energie je nevyčerpatelná. Dodáme pouze 10 - 130% energie a zbytek si nasaje z okolí 870 - 990% energie (vakuum - čtvrtý rozměr, který se nám tají a magnetické pole země). A oproti energii explozivní, která má svůj konec, tak energie implozivní nikdy nekončí. Pro představu uvedu několik příkladů implozivní energie, protože si myslím, že nikdo z vás tuto energii nezná a budete se asi hodně divit, co se nám tají a co se teď dozvíte.
Lidská bytost pracuje na implozivní energii. Člověk je vlastně obrovský konvertor energií. Člověk přijímá energii z vody a potravy a to je pouze 10 - 130% (z toho 700% čistá voda 300% tuhá potrava) a zbytek 870 - 990% přijímá z fotonů (sluneční záření) povrchem celého těla (kůží) a z magnetického pole Země. Lidská bytost denně vyzáří do okolí 26 900-35 900 KJ ( kilojoulů). Denně z vody a potravy získá 5 900-6 900 KJ a z fotonů a magnetického pole Země získá 21 000-29 000 KJ denně. Tady vidíte ten velký nepoměr. Ve prospěch energií, o kterých vůbec nevíme, že jsou a nikdy nám o tom nikdo neříkal. A teď si ještě uvědomte, že vodu z nás pije jen malé procento lidí, protože většina pije pouze pochutiny, o kterých se ještě zmíním dál v jiné kapitole.
A voda z těch 10 - 130% potřebné energie tvoří větší část (700% jak jsem již psal a 300% tuhá potrava), takže my vlastně tělu dodáváme pouze energii většinou z nekvalitních potravin, kterou konzumujeme a přesto nám to stačí k životu, protože zbytek si tělo bere z venku z okolí. Tady je také odpověď, proč se dá žít, jen když se pije pouze čistá voda. Protože všechny ostatní stavební látky jako minerály a vitamíny si tělo umí vytvořit samo díky energii z okolí, kterou přijímá mimo potravu. A energii, kterou příjímáme ze škodlivé potravy a pochutin (nápojů) si musí tělo pracně přetvořit na energii, kterou potřebuje (to je pouze 10-130% celkové energie kterou potřebuje) a tím se náš organizmus předčasně opotřebovává, proto jsme nemocní a umíráme tak brzy. Lidská bytost je schopna žít stovky, možná i tisíce let, pokud jí správně používáte, mám na mysli její fyzické tělo, jinak naše já je věčné.
Navíc máme v sobě jako jediní na této planetě z živočichů bod v srdci nazývaný HOT SPOT, kde je vakuum a teplota 540°C, energie, která je k tomu potřeba se čerpá z vakua a to je naše životní energie, také na východě nazývaná "či". Tento bod HOT SPOT je také náš identifikační kód, pod kterým jsme identifikovatelní pro ty, kdo nás stvořili. Je to část boha. HOT SPOT máme do čtrnácti dnů po početí. Je znázorněn na svatých obrázcích, nevšimli jste si nikdy v kostelech, že jsou tam vyobrazeni svatí, kterým jde záře ze srdce, nebo se podívejte na padesátikorunu, kde je znázorněno srdce a uvnitř je ještě jedno malé bílé. Také ve filmu ET mimozemšťan je to vidět jak ET září srdíčko. Přes vakuum se nešíří teplo ani chlad, proto se okolní tkáň neuvaří. Lékaři co dělají vyšetření pomocí kamerových sond do cév a dostanou se do srdce, tak tam vidí záři, ale neumí si to vysvětlit jak to, že je tam světlo a nikde se o tom moc nemluví, aby nebyli za blázny, protože pro to nemají vysvětlení.
Tok řeky pracuje také na implozivní energii. Při klikatém toku řek získává voda z vakua energii, kterou nasává a tím také teče rychleji než v korytě rovném. To samé jsou vlny v oceánech poháněny implozivní energii.
Růst veškerých rostlin pracuje na implozivní energii. Tady také rostliny získávají nepatrnou část energie pouze z vody a zbytek si bere z fotonů a magnetického pole Země. Všimněte si jak jsou stromy velké a přitom přijímají energii pouze z vody, myslíte si, že by to stačilo?
Tady vidíte, jak funguje implozivní energie o které vůbec nevíte a také vidíte, že vše se vším souvisí a nelze to oddělovat. A to my právě děláme, že nedodržujeme zákony přírody (nesprávně se stravujeme, léčíme a špatně nakládáme s naší tělesnou schránkou) a potom máme určité problémy se sebou, když to nedodržujeme, ale my o tom nevíme a proto ty problémy přikládáme něčemu jinému. Říkáme tomu nemoci, nebo genetika a že jsem ty nebo jiné problémy zdědili atd.
Lidská bytost a její poměr ve složení: voda - sušina.
Člověk 700% voda 300% sušina
Mozek 800% voda 200% sušina
Slina 980% voda 20% sušina
Krev 920% voda 80% sušina
Kosti 200% voda 800% sušina
(základ není 100, ale 1000 procent, pozn. redakce)
Jak už teď víte, tak lidská bytost je obrovský konvertor energií a tyto energie slouží k tomu, aby organizmus správně fungoval a pracoval. K tomu máme v těle nervovou soustavu, která slouží k předávání informací do každé buňky v našem těle. A tyto informace se šíří nesvětelnou rychlostí a komunikace probíhá paralelně, tedy současně se všemi buňkami najednou, je to určitý druh rezonance nebo také frekvence a uvádí se v Hertzích (HZ). A tyto rezonance mají tak vysoký rozsah kmitočtů, že projdou naprosto jakoukoliv hmotou. A nervovou soustavu ovládá náš mozek, který veškeré pochody v našem organizmu řídí. Mozek je řízen intuicí naší duše. A aby mozek správně fungoval, musíme se o něj správně starat a to neděláme, protože mozek nedostává správnou výživu a je blokován škodlivými rezonancemi s okolí (elektromagnetický smog). Proto naše tělesná schránka má ty problémy a nemoci co nás trápí a také proto umíráme předčasně.
Dále máme cévní soustavu, která slouží k zásobování lidského těla kyslíkem a živinami. Dále máme ještě kostru a kloubní spojení k tomu, abychom měli tvar takový, jaký máme mít a kosti uzpůsobené tak, aby nám chránili důležité orgány uvnitř těla. Svalová soustava nám slouží k pohybu naší postavy a vykonávání určitých činností nutných pro náš život. A to celé musí být v naprosté rovnováze a musí to být správně vyživované. Pokud rovnováhu porušíte, dojde k poruše toho nebo onoho orgánu či části lidského těla. To je vám jasné, je to stejné jako auto, ale na auto máte návod, a víte co jak má být. Na člověka nemáte návod, a proto máme problémy, ale o tom v kapitole o nemocech.
Každá lidská bytost má v sobě naprogramované všechny látky (pomocí morfogenetických polí), které se vyskytují na této planetě přirozeně, a když se s nimi dostane do styku potravou dýcháním, tak je rozpozná a umí si s nimi poradit. Lidské tělo, když správně funguje, je samoopravitelné!!! Ne ale při konzumaci geneticky manipulovaných potravin.
Shrnu vám teď, z čeho se skládá lidská bytost, nebudu uvádět nervový, cévní, svalový a kosterní strukturu, to už znáte ze školy, tohle nám řekli správně. Ale tyto údaje určitě neznáte.
Lidská bytost se skládá:
• 1. Člověk je složen ze 120 000 000 000 000 000 000 (120 biliónů) buněk
• 2. 1 buňka se skládá z 1 000 000 - 2 000 000 molekul
• 3. 1 molekula se skládá ze 100 000 - 200 000 atomů
• 4. Lidská bytost komunikuje paralelně mezi mozkem a všemi buňkami na frekvenci od 0,005 Hz - 30x10 na 45 Hz (lambda se rovná 1x10 na -35) Přenos dat pomocí těchto frekvencí produkuje vysílač šišínka mozková, projde vším, přes kov, zdi, celou planetu není místo ve vesmíru kam se nedostanou, proto má myšlenka takovou sílu jakou má a můžete pouhou myšlenkou změnit téměř vše.
• 5. Každý atom v lidském těle vyzařuje při teplotě 37°C za 1 vteřinu 1 450 qant (1x10 na 29)
• 6. Buňky mezi sebou komunikují bio fyzikálně na frekvenci 1x10 na 31
• 7. Buňky mezi sebou komunikují bio chemicky na frekvenci 1x10 na 18
Vím, že vám tato čísla asi moc neřeknou, ale vidíte, že v nás probíhají jisté frekvence o obrovském rozsahu a velikosti, a že to má co do činění s fyzikou. Zjednodušeně řečeno, člověk funguje na principu biofyziky a né na principu biochemie a toto si zapamatujte velmi dobře. Protože současná věda si myslí, že člověk pracuje na principu biochemie a to je naše osudová chyba, proto lékaři nejsou úspěšní v léčbě nemocí. Protože západní medicína léčí biochemicky. Přitom lidský organizmus je z 990% o fyzice a v 10% o chemii a lékaři, když léčí, tak pouze poopravují těch 10% a ne 990% . To je ten problém který máme, ale zase předbíhám.
A to jsem mluvil jen o naší tělesné schránce a to vše řídí naše já (duše nebo nadvědomí jak chcete), ale to nesídlí v našem těle, ale mimo něj, je to energie světla a je napojena transferem na náš mozek a komunikuje s naším fyzickým tělem. Vědci to nazývají podvědomí a podle nich sídlí v mozku, to je omyl. Zase obráceně: správně nadvědomí a je mimo nás. O tom v následující kapitole.
Takže už víte jak zhruba funguje lidská bytost a určité její zákonitosti. Když to shrnu, tak jsme se dozvěděli toto:
• 1. Lidská bytost je nejdokonalejší organizmus ve vesmíru
• 2. Lidská bytost se dělí na fyzickou schránku a na nadvědomí (naše já)
• 3. Smrtí nic nekončí, přejdeme do jiné dimenze
• 4. Lidská bytost je obrovský konvertor energií
• 5. Lidská bytost je bytostí světelnou (Energie a energie je věčná)
• 6. Přenos informací v organizmu se šíří pomocí frekvencí (HZ)
• 7. Lidská bytost je o bio fyzice (990% fyzika a 10% chemie)
• 8. Lidská bytost pracuje na principu implozivní energie (10-130% energie přijímá z potravin, která se musí skládat ze 700% čisté vody a 300% tuhé stravy a 990-870% energie přijímá z okolí z fotonů-sluneční záření a z magnetického pole Země)
• 9. Lidská bytost má v sobě naprogramované veškeré látky vyskytující se na planetě Zemi přirozeně a rozpozná je.
• 10. Lidský mozek je zablokovaný a funguje jen na 50-100% u geniů na 130-140%
• 11. Lidská bytost má neomezené možnosti, pokud funguje mozek na 1000%
• 12. Lidská bytost denně vyzáří do okolí 26 900 - 35 900 KJ
• 13. Lidská bytost denně příjme potravou 5 900 - 6 900 KJ
• 14. Lidská bytost denně příjme z okolí 21 000 - 29 000 KJ (z fotonů a mag. pole Země)
• 15. Lidská bytost je samoopravitelná, když se používá správně jak má (ale kdo má návod, že ano?????)
• 16. Nemoci si způsobujeme sami špatným zacházením se sebou samým. Když nedodržujeme zákonitosti přírody, a 5 zákonů vesmíru.

Ukradená ústava

3. března 2010 v 1:59 Dokumenty
Koho volit?

Má naše republika ještě platnou ústavu, nebo dospěly věci už tak daleko, že se jedná jen o cár papíru a náš stát je jen takovou hrou a rozhoduje se o nás ve skutečnosti už někým jiným někde jinde.

Zanedlouho si připomeneme významné výročí naší státní konstituce. 29. února 1920 byla schválena Ústavní listina Československé republiky, která nahradila tzv. Prozatímní ústavu a stala se základem vytvoření naší moderní demokratické vlasti, která se svého času poznovu stala jedním z nevyspělejších států světa, než byl zničen Mnichovským diktátem.
Nedávno jsem měl možnost zúčastnit se semináře, pořádaného naším prezidentem, kam byli pozváni Eva Broklová z Masarykova ústavu Akademie věd ČR, Karel Malý, emeritní rektor Univerzity Karlovy, Václav Pavlíček, profesor Právnické fakulty UK a Jan Rychlík, profesor Filozofické fakulty UK.
Seminář byl velice zajímavý především co do historických a ústavněprávních detailů vzniku naší ústavy a republiky. Těžko bych to byl vše zde schopen přetlumočit.
Na semináři a při následném občerstvení proběhly některé velice zajímavé myšlenky, které jsem si zapamatoval. Jednak ta, že naše republika ztratila pod Lisabonskou smlouvou svrchovanost rozhodovat sami o sobě a tedy svéprávnost. Dokonce se na to téma po Švejkovsku vtipkovalo. Že k založení stabilního státu nestačí jen ústava, ale je stejně třeba i občanstvo, které ji vytvořilo a zná. A poslední, která s tím možná souvisí, pronesená prý podle pana prezidenta nedávno někde v Kodani - že nás tato smlouva uvrhla do "předústavní éry".
Je tomu skutečně tak, nebo by bylo možné spíše říci, že co do naší vlastní ústavy je to éra spíše post-ústavní a co do oné evropské éra "neústavní" - neboť přece nejsou to právě zastánci Lisabonské smlouvy, co neustále unisono tvrdí, že to žádná ústava není, a že je to "reformní smlouva" apod., jakkoli všechny znaky ústavy nese, jakkoli nikoli demokratického státu, neboť moc a zákonodárnou iniciativu tam mají pouze nějací nevolení komisaři -až to připomíná fúzi RVHP se Sovětským svazem stalinské éry, jakkoli teror byl zde přesunut do sféry ekonomiky. Je to tedy ústava, nebo to není ústava, a je to tedy podvod nebo to není podvod?
"Uzavřel-li stát smlouvu pod vlivem podvodného jednání jiného státu, který se účastnil jednání, může se dovolávat podvodu jako důvodu pro zrušení svého souhlasu s tím, že bude vázán smlouvou."
Chtěl jsem otázky položit přítomným odborníkům přímo na semináři, ale bohužel už nebyl čas na dotazy. Proto si to dovolím touto formou a pokusím se to i trochu rozvést.
Náš první prezident říkával: nebát se a nekrást. Dovolil bych si tedy zde jako občan položit váženým pánům odborníkům možná ožehavé otázky a poprosím o trošičku strpení, neboť jsou to otázky složitější.
Abych to shrnul, ptám se, jaký je jejich názor na to, do jaké míry naše současná ústava 90 let poté skutečně chrání naše ústavní činitele a potažmo občany, do jaké míry ještě zakládá a chrání naši národní svéprávnost, svobodu a demokracii před cizími nepřáteli i pátou kolonou.
V souvislosti se schvalováním Lisabonské smlouvy jsme totiž byli svědky toho, že Ústavní soud výslovně stanovil ve výkladové části svého posledního rozhodnutí - proti čemuž se prezident obratem ohradil - povinnost prezidenta ratifikovat bez zbytečného odkladu atd. mezinárodní smlouvu - a to i přes to, že naše ústava sama žádný takový přímus nestanoví a naopak již v minulosti se stalo, že prezident takto v uvozovkách vetoval ratifikaci prezidentské mezinárodní smlouvy a právo prezidenta neratifikovat mezinárodní smlouvu se tedy jasně u nás stalo pozitivně přinejmenším právem zvykovým, jakkoli pochopitelně výjimečně užívaným.
Abych to vysvětlil, kam mířím, zdá se mi, že ze základních principů pilířové dělby moci v demokratickém státě vyplývá, že soud v našem typu právního systému nemá právo měnit ani psané ani zvykové právo a zasahovat tak do pravomoci parlamentu a práv exekutivy a že naopak takové právo změny má v souvislosti s např. prezidentskými pravomocemi zcela výlučně ústavodárce -případnou formou ústavního zákona.
Není moc soudu vymezena pouze ve smyslu výkladu práv a zákonů? Má soud právo rušit zavedená ústavní práva? Domnívám se správně, že v žádném případě nikoli, nemá-li se takovým případným výkladem dostat zcela mimo ústavnost i kdyby nakrásně nesl takové jméno? Proč mi tolik připadá, že zbaví-li konečná instance soudu někoho práva svobodně se rozhodnout podepsat či nepodepsat smlouvu, nemůže být pak podpis takto svéprávnosti zbaveného pod smlouvou platný? Je mé právní vědomí pokřiveno?
Byli jsme rovněž svědky soustředěného mediálního i politického nátlaku a náznaků rozsáhlé politické korupce a slyšeli jsme rovněž velmi dobře a z různých kruhů nejrůznější otevřené a skandální urážky a výhrůžky na adresu jak České republiky jako takové a potažmo jejích občanů, tak našeho prezidenta, který je zastupuje - a to jak z úst zástupců jiných zemí vč. EU samotné, tak i od našich domácích politiků a lidí zastávajících vysoké státní úřady -od výhrůžek použitím čl. 66 Ústavy proti prezidentovi s výhrůžkami zbavením svéprávnosti od našich levých po Leinena s Banditem až třeba po výhrůžky žalobou pro velezradu z místopředsednického křesla v Senátu, či dokonce až z úst samotného předsedy ústavního soudu, který podle mého důvěryhodného zdroje na katedře ústavního práva prý dokonce přímo veřejně prohlásil, že cituji: "prezidenta lze k podpisu [lisabonské] smlouvy donutit".
Platí ještě u nás ius cogens veškerého práva, které lze vůbec považovat za právo, ne zvůli, že smlouva uzavřená pod nátlakem nebo dokonce z donucení je nulitní?
Vídeňská úmluva o smluvním právu, která je součástí českého právního řádu podle čl. 10 Ústavy ve svém čl. 51 rovněž výslovně říká cituji:
"Souhlas státu s tím, že bude vázán smlouvou, jehož bylo dosaženo donucením zástupce státu činy nebo hrozbami, je bez jakéhokoliv právního účinku."
Není náhodou právě soudní rozhodnutí bez odvolání takovým činem? Nebyly náhodou výše zmíněné hrozby takovými hrozbami?
Proto by mě zajímalo, do jaké míry jsou ústavní činitelé - v tomto případě pan prezident - chráněni před zvůlí soudů na politickou objednávku cizích mocností a páté kolony, nátlakem připadně vlastizrádných politiků a vysokých úředníků státu či dokonce cizích států a organizací - a potažmo tedy chráněni i občané naší republiky, které prezident v nejvyšším státním úřadě v případě ratifikace prezidentské mezinárodní smlouvy zastupuje (a jehož svobodného souhlasu je potřeba, jinak nemůže žádná taková smlouva vstoupit v platnost, a už vůbec ne ona Lisabonská se svým čl. 6 odst. 1 - "Tuto smlouvu ratifikují Vysoké smluvní strany v souladu se svými ústavními předpisy...") a kteří si ve své většině podle průzkumů veřejného mínění ratifikaci Lisabonské smlouvy nepřáli -a tedy do jaké míry je Česká republika ještě svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana vč. prezidenta - jak stanoví čl. 1/1 její Ústavy.
Rovněž mě tedy zajímá jaké nápravné prostředky vnitrostátního či v souvislosti s čl. 51 Vídeňské úmluvy práva mezinárodního lze případně užít, aby tuto základní konstituci, stále uzákoněnou naší Ústavou, bylo možné znovu prakticky nastolit. A potažmo tedy, aby byla ona jasně pod soustředěným nátlakem a dokonce pod hrozbami uzavřená smlouva prohlášena za neplatnou pokojnou cestou - přecejen u nás tradiční vysoké okno, vidle a hnůj by mohly být na naši dobu chápány již jako už poněkud retro - a nebylo tedy dříve či později pro stav vyčerpání všech účinných zákonných prostředků nutno sáhnout k mimořádným prostředkům vyplývajícím z čl. 23 listiny práv a svobod. "Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny" .Jak proti zrádcům samotným, vzájemně se kryjícími imunitami, tak proti jakýmkoliv případným nepříznivým praktickým i právním důsledkům aplikace této smlouvy proti právům a svobodám občanů České republiky, které by měly být zajištěny její ústavou, občanům, kteří si povětšině nepřáli její ratifikaci jako ostatně v mnohých zemích Evropy - a ani se jich na to ostatně jejich prý zástupci oficiálně neobtěžovali ani zeptat (jakkoli zákon o referendu o smlouvách s EU máme a stačila pouze jeho novela) a potažmo si tedy zřejmě nepřejí ani aplikaci této smlouvy.
O té sám pan prezident prohlásil, doufám, že ho volně odcituji správně, že její ratifikací přestala být Česká republika svrchovaným státem -a tudíž si její ratifikaci jistě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí nepřál ani on sám, jakkoli se nakonec možná v zájmu ústavní stability v době vrcholící krize podvolil - a to bezprostředně zcela zřejmě principielně neústavnímu výkladu - podle čl. 9 odst. 3 naší Ústavy, tedy: "Výkladem právních norem nelze oprávnit odstranění nebo ohrožení základů demokratického státu" - a takovým základem přece právě svrchovanost je, neboť bez ní jaksi není možná demokracie, protože pak většinově rozhodují o našem státu a občanech zástupci států jiných v drtivé většině oblastí, nehledě na to, že ona svrchovanost je zakotvena již v prvním článku naší ústavy a tedy asi nepůjde o věc podružnou anýbrž vpravdě o základ - podvolil výkladu, který sám o sobě lze možná považovat za křiklavý příklad autoritativního nátlaku, bezpráví a vůbec nízké úrovně povědomí o základech naší ústavnosti i ochrany neporušitelnosti přirozených práv člověka a práv občana i na půdě onoho vysokého orgánu naší státní moci, který má nicméně přímo ve svém statutu povinnost je chránit a na to podle ústavy jeho členové i přísahali - a které tedy přece nemohou jen tak vydat na milost a nemilost cizí vrchnosti. Ta si k smlouvě zřejmě opět pojistila právo je i zabít (bod 3/a/c) , budou-li se jí stavět na odpor. A jakkoli by to bylo pro despocii typické, stále se mi to nějak zdá odporovat čl. 1 naší Listiny. Zdá se mi správně, že soud, který vydání práva na život na milost kontinentálnímu molochu prohlásí obecně za souladné s ústavou, aniž by to vůbec zkoumal (bod 114.), zasluhuje nejhlubšho opovržení, nebo jsem jen zpozdilý a nechápu dostatečně ony skvělé výhody eurokonformního výkladu práva?
Abych to uvedl do širší souvislosti, vzpomínám si, jak jsem kdysi přibyl do Bruselu a snažil se našemu senátorovi zajistit schůzku s pánem, který Lisabonskou smlouvu sepsal. Vlastně jsem ani nevěděl, kdo to je, jak se jmenuje a kde sídlí, ale intuitivně mě napadla tzv. Rada EU. Volal jsem tam a stálo to hodně, neboť mě přepojovali z jedné kanceláře do druhé a pokaždé, když jsem se ptal s kým mluvím, byla mi tato informace odepřena s poukazem na ochranu osobních údajů. Jen jsem byl dále a dále přepojován a znovu a znovu opakoval svůj dotaz. Nevedlo to nikam a tak jsme se nakonec do toho Justusu Lipsiusu vypravili, byli jsme senátor nesenátor zrentgenováni, zda nepřinášíme nějaké výbušniny, a tam jsme se opět bezvýsledně snažili vyzvědět něco od českých zástupců. Nakonec jak už to v těchto institucích připomínajících Kafkův Zámek bývá, mi na mé neustálé naléhání jeden vrátný tajemně poradil, že snad bych mohl zkusit zavolat jistého pána a dal mi na něj linku. Strávili jsme pak po dalším zrentgenování a opatření se jakýmsi čárovým kódem, asi dvě hodinky s oním úředníkem, který měl kupodivu čas, na vizitce pouze jméno a dozvídali se od něj takové věci, že nám pan senátor zbledl, zbělal až trochu zezelenal a v závěru oné schůzky v tamní kavárně už ani nedutal a zdál se býti již velice zádumčivým. Poté jsem byl ještě oním pánem obdarován evropským primárním právem na CD a prosil mne, abychom nic z našeho rozhovoru před nadcházejícím irským referendem nezveřejňovali, že kdyby to tam neprošlo, byla by to pro něj katastrofa. Tato podivuhodná příhoda "setkání s panem Klammem" našeho milého pana senátora, jeho tajemníka i mne každopádně přesvědčila, že to, v čem jsme se ocitli, je něčím téměř nepopsatelně obludným.
Je vůbec možné z nás udělat zhora nějaké "euroobčany", nad nimiž od nynějška bude mít téměř neomezenou moc tento Brusel - jestliže jsme s tím ani jednotlivě ani jako národ nevyslovili souhlas, a ani jsme nebyli seznámeni s tím, co to vlastně vůbec má obnášet? Není to naprostým popřením práva sebeurčení?
Vzpomínám si jak jsem jednou šel po ulici v jednom městě v Provence, známém svou velkou italskou menšinou, a tam jsem již z dálky viděl s hvězdičkami vyvedenou okázalou modrou ceduli: "Rue Jean Monet, père de L'Europe". Italsky to tam nebylo. Šel jsem se svým baťůžkem exulanta uprostřed své prý vlasti k ní a ptal jsem se sám sebe, jakým mohl tento mezinárodní finančník, dobře zabydlený jak v kruzích světové tak americké elity, kterého nikdy nikdo nikam nezvolil, být "otcem Evropy" že už to dávají ve Francii na cedule ulic? Pak jsem přišel trochu blíže a všiml si, že za Evropu někdo černou fixkou připsal "isme" - "père de L'Europeisme". Vzpoměl jsem si na paternalismus, ale mé asociace vůbec nezabloudily k našemu "tatíčkovi" Masarykovi, a bohužel co se mi vybavilo byl "tatíček" Stalin, pak nacionální socialismus, před nějž bych dopsal předponu "euro" a fašismus, dtto, ona sjednocená Evropa pod jedním vůdcem, otcem, velkým bratrem, jak kdo chce to nazývat, sen Hitlerův, pod korporátní mocí prorostlou do státu, sen Mussoliniho. A že ono slovo korupce znamená především zkaženost.
A ptám se tedy, zda by naše republika nebyla už vlastně jen takovou nákladnou hrou, jestliže by nám ve skutečnosti vládla cizí byrokratická despocie, která na naše těžce vydobývané a ztrácené demokratické hodnoty konstituce moci odvozované výlučně z vůle svrchovaného lidu a omezenosti moci státu (čl. 1/1:"Lid je jediný zdroj veškeré státní moci v republice Československé" čl. 1/2: "Ústavní listina určuje, kterými orgány svrchovaný lid si dává zákony, uvádí je ve skutek a nalézá právo. Ona také vytyčuje meze, jichž tyto orgány nesmějí překročiti, aby se nedotkly ústavně zaručených svobod občanských".) nad občany nejen nepřísahala, ale ani na ně viditelně nevěří.
Ptám se, zda ona naše ústava devadesát let poté ještě skutečně platí, nebo se jedná už jen o cár papíru s hodnotou ne jinou než historickou, kterým se určité kruhy státní moci už řídí jen dotud, dokud se jim to hodí, a kterou bez skrupulí pošlapávají a je jim ukradená, stojí li v cestě realizaci jejich demokratickým principům a lidským právům a svobodám tak nebezpečné levicové agendy a ideologie europeismu - s jasným cílem založení evropského federálního státu, řízeného nevolenými úředníky, kterou naše platná Listina základních práv a svobod přímo a jasně realizovat zakazuje (čl. 2/1: "Stát je založen na demokratických hodnotách a nesmí se vázat ani na výlučnou ideologii, ani na náboženské vyznání.").
Děkuji za pozornost a předem za případné odpovědi.
Věnováno památce mého dědečka, prvorepublikového sefmademana, v mezích skromných možností podporovatele vzdělanosti a umění, který vyráběl tužky a pera k psaní, naši příslovečně jedinou zbraň, do jehož firmy přesně před šedesáti dvěma lety přišli bolševici a sdělili mu lakonicky, že "zítra už nemusíte chodit", pak rozkradli firemní zlato a iridium, avšak nechali ho ještě leta platit za firmu pod národní správou daně - prý "z přírůstku majetku" - pod hrozbou vězení, než zanikla a on přišel o všechno, muže který se přecejen ještě v krátké době uvolnění vzchopil a znovu opravoval ještě i pera, která desetiletí předtím vyrobil, než přijela bratrská pomoc, a který přesně před čtyřiceti lety zemřel na srdeční selhání a kterého jsem tedy nikdy nepoznal.

INDECT - O nebezpečí internetu

3. března 2010 v 1:52 Dokumenty
EU: INDECT, projekt pro sledování chování občanů

Inteligentní informační systém s podporou sledování, vyhledávání a rozpoznávání pro bezpečnost občanů v městském prostředí. --- Přečtěte si popis cílů projektu a údaje o české (moravské) účasti.


Úvod

Na jaře tohoto roku se mi do rukou dostaly materiály o projektu INDECT. Protože mi některé části připadaly dosti nehorázné, chtěl jsem se o ně podělit, ale pořád nějak nebyl čas, takže jsem to odkládal. Až dnes mě nakopla zprávička od xm... Takže posuďte sami, co se také platí z našich daní a čím se zabývají vědci v renomovaných institucích...

INDECT

Projekt INDECT (Intelligent Information System Supporting Observation, Searching and Detection for Security of Citizens in Urban Environment) je zpracováván (řešen) v rámci 7. RP (rámcového programu) Evropské unie v kategorii Bezpečnost. Dělka projektu je 60 měsíců a příspěvek EU činí 10,9 milionů eur. Koordinátor projektu je Prof. Andrzej Dziech, AGH Krakow, Polsko, partnerských zemí je 10 a partnerských organizací 17.
Česká republika se projektu také účastní - řešitel za ČR je Doc. Jaroslav Zdrálek z VŠB-TU Ostrava, partner je Katedra telekomunikační techniky. Česká strana se podílí mimo jiné na následujících úkolech:
· návrh agenta (sw), který bude umístěn do počítačové sítě s úkolem detekovat abnormální chování
· vyhledávání potřebných informací v počítačových sítích
Související webové stránky:
· INDECT na europa.eu - CORDIS (Community Research and Development Information Service)
Následuje popis projektu zpracovaný Technologickým centrem Akademie věd ČR. Tučné zvýraznění je moje.

Argumenty Dr. Finkelsteina

3. března 2010 v 1:51 Videa

Celý rozhovor najdete v Literárních novinách, které vychází v pondělí 1.března 2010Kde začíná zítřek

3. března 2010 v 1:48 Knihy - tip
V této bilanční knize se prezident republiky ohlíží za posledními dvěma desetiletími vývoje naší společnosti a podrobuje důkladné analýze průběh ekonomické a politické transformace Československa, resp. České republiky od pádu komunismu v roce 1989 po současnost. V první kapitole se vrací ke kořenům komunistického režimu a po popisu rozdílů mezi hypotetickým a reálným komunismem, výkladu charakteristik reálného modelu a načrtnutí politické dimenze komunistické éry (rozdělené do tří období, 1948-1956, 1957-1969 a 1969-1989) dochází k příčinám pádu tohoto systému (spíše než o porážku zvnějška šlo podle něj o vnitřní kolaps) a shrnuje způsoby, jak se společnost vyrovnává s jeho dědictvím. Druhou kapitolu věnuje detailnímu výkladu transformačních kroků podniknutých od roku 1989, ať politických (mj. komentovanou citací programových zásad Občanského fóra, konstatováním existence dvou konstituujících se koncepcí, tzv. "havlismus" a liberalismus, a rozborem tzv. třetí cesty), či (v podrobnější analýze) ekonomických (mj. připomíná své desatero ekonomické transformace, spory o transformační strategie či příčiny krizového výkyvu v roce 1997). Ve třetí kapitole se několika komentáři dotýká dnešní situace, kvality našeho politického a ekonomického systému, v tom prvním mj. konstatuje, že na naší politické scéně vymizel pravolevý konflikt, v druhé se např. pozastavuje nad příčinami dnešní ekonomické krize, a speciálně se věnuje kritickému zamyšlení nad fenoménem EU. Poslední kapitolou zakončuje svou bilanci pokusem upozornit na "dnešní tendence a ideje, které budou určovat realitu zítřejšího světa": jsou jimi podle něj směřování ke "global governance", mimoparlamentní svět tzv. "nevládních organizací", soudcokracie (uzurpování politické moci justicí), vstup dalších zemí a částí světa do světového ekonomického systému, posilování pozice Asie, multikulturalismus a prudký nárůst a zdokonalování technologií.

"Dospěl jsem k poznání toho, jak snadné je být nepochopen a jak obtížné je být zcela srozumitelný."
Milton Friedman, Two Lucky People

Autor: Václav Klaus
Vydavatel: Euromedia group k.s.
ISBN: 978-80-242-2599-9
Rok vydání: 2009
Počet stran: 205
Knihu je možno objednat zde.

TAJNOSTI A LŽI

3. března 2010 v 1:47 Knihy - tip
Gordon Thomas

Pokusy na nic netušících pacientech psychiatrických klinik, mučení válečných zajatců s lékařskou asistencí, vývoj bakteriologických zbraní a jejich zkoušky na civilním obyvatelstvu - to všechno mohl Gordon Thomas americké tajné službě dokázat, když v roce 2001 získal kopie zhruba 22 000 dokumentů o jejích tajných programech. S informacemi od zdrojů z nejvyšších pater CIA vypráví příběh tří jejích příslušníků. Vědce Franka Olsona, který se nedokázal vyrovnat s tím, jak CIA jeho poznatky využívá, a proto byl odstraněn. Doktora Sidneyho Gottlieba, který vývoj chemických zbraní a týrání lidí bez skrupulí organizoval, zaslepen touhou předstihnout Sovětský svaz. A agenta Williama Buckleyho, který na pokusy o ovládnutí lidské mysli dohlížel a paradoxně sám skončil jako jejich oběť, když byl unesen v Bejrútu a při výsleších umučen v Moskvě vyškoleným doktorem. Od Gordona Thomase vydal Práh v roce 2000 úspěšně knihu Meč Gedeonův o izraelské tajné službě Mosad.

02/2009

Bojuji za vás!

3. března 2010 v 1:44 Knihy - tip

Bojuji za vás!


Jana Bobošíková

Doporučuji nám všem. Je o čem číst a o čem přemýšlet.

Bobošíková je česká jednička v transparentnosti dle Open Europe Praha 4. 6. 2009 Jana Bobošíková, volební lídr koalice Suverenita, byla vyhodnocena jako nejtransparentnější česká europoslankyně dle britské nezávislé organizace Open Europe. Umístila se na 18. místě ze všech 785 europoslanců. Za transparentní jsou považováni poslanci, kteří hlasovali pro snadnější přístup k EU dokumentům, hlasovali proti tomu, aby europoslanci tajili své výdaje a účetnictví své kanceláře, hlasovali pro zvýšení transparentnosti EP, měli vysokou docházku při hlasování a nebyli součástí kontroverzního penzijního připojištění. V TOP 25 europoslanců je Jana Bobošíková jediným zástupcem z České republiky. Další Čech v tabulce je až komunista Vladimír Remek na 94. místě. Sociální demokraté Falbr a Rouček skončili oba na 257. místě. Jana Hybášková je na 335. místě. Jan Zahradil (ODS) je na 430. místě. Zuzana Roithová (KDU-ČSL) na 451. místě. V TOP 20 nejhorších europoslanců se umístili zejména europoslanci z Itálie a Španělska. Česká republika jako celek se v žebříčku Open Europe umístila na 8. místě ze všech 27 členských států. Nejtransparentnějším státem bylo vyhodnoceno Švédsko a na druhém konci tabulky bylo Španělsko.

Nakladatel:
Knižní klub
Počet stran:
184
Rok vydání:
2009

AKT-INFO č. 123

1. března 2010 v 17:52 Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Nespokojenost členů NATO s válkou v Afghánistánu
- Súdán má podepsat mírovou dohodu o Dárfúru
- OSN tvrdí,že velké korporace jsou zodpovědné za škody na životnímprostředí ve výši 2, 2 bilionu dolarů

NESPOKOJENOST ČLENŮ NATO S VÁLKOU V AFGHÁNISTÁNU
Zatímco se tento týden objevily zprávy, že letecký útok NATO zabil v Afghánistánu 27 civilistů, objevují se mezi členskými zeměmi NATO známky rostoucí nespokojenosti. Nizozemská vláda se rozpadla, protože se dvě největší politické strany nedohodly, zda stáhnout tento rok holandské jednotky z Afghánistánu, jak bylo původně naplánováno. Pád vlády teměř zaručuje, že se více jak 2000 holandských vojáků vrátí domů. Tento vývoj je vnímán jako vážný úder spojenectvi vedenému Spojenými státy bojujícími proti Tálibánu. Kanada již oznámila, že do konce roku 2011 stáhne svých 2800 vojáků. V Německu protestovalo více než tisíc lidí v berlínských ulicích proti účasti Německa ve válce v Afghánistánu. Německo hodlá posílit svoji přítomnost v Afghánistánu, kde jeho 4300 vojáků tvoří třetí nejsilnější kontingent po Spojených státech a Velké Británii. Jeden z protestujících prohlásil, že v první řadě nechápe, proč jsou vlastně Němci v Afghánistánu: "Doufáme, že jasně vyjádříme své přesvědčení, že do Afghánistánu nemusí být vysíláni žádní vojáci. To je důvod našeho protestu. Občané Německa zaplatili již dost daní a další daně jsou z nás ždímány, abychom platili americké války. Německá ústava je stále ještě platná a stanovuje, že z území Německa nebudeme žádné války podněcovat, pouze se bránit. Afghánistán na nás nikdy nezaútočil. Tak co dělají naši vojáci v Afghánistánu?"
22/2/2010

SÚDAN MÁ PODEPSAT MÍROVOU DOHODU O DÁRFÚRU
Súdánský prezident Omar al-Bashir přijel tento týden do Kataru, aby podepsal dočasné příměří se súdánskou největší opoziční stranou. Toto příměří se má pokusit ukončit sedmiletou občanskou válku v provincii Dárfúr. Jako součást této dohody súdánská vláda nabízí místo v některém z ministerstev členům dárfúrské povstalecké skupině Hnutí za spravedlnost a rovnoprávnost. Další z hlavních povstaleckých skupin v Dárfúru, Súdánská osvobozenecká armáda, odmítá jednat se súdánskou vládou dokud neskončí veškeré nasilí a vojenské aktivity v oblasti. Podle Organizace spojených národů válka v Dárfúru již vzala na 300 000 životů a zanechala 2,7 milionů uprchlíků.
23/2/2010
OSN TVRDÍ, ŽE VELKÉ KORPORACE JSOU ZODPOVĚDNÉ ZA ŠKODY NA ŽIVOTNÍM PROSTŘEDÍ VE VÝŠI 2,2 BILIONU DOLARŮ
Nová zpráva OSN odhaduje, že 3000 největších světových korporací jsou zodpovědné za škody na životním prostředí ve výši 2,2 bilionu dolarů. Dosud nepublikovaná zpráva byla vytvořena Iniciativou pro zodpovědné investování a Programem OSN pro životní prostředí (UNEP). Studie tvrdí, že korporace by musely odvádět třetinu svých zisků, aby zaplatily za škody, které již způsobily.
19/2/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz