Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

ČEZ – petice aktuálně

10. března 2010 v 18:17 |  Aktuálně
09.03.2010 19:02

Jaká je aktuální situace v této kauze?
Akciová společnost ČEZ neplní své slovo a naše petice je již v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR!

Ačkoliv šéf ČEZ Martin Roman veřejně slíbil, že neoprávněně odpojené občany konečně připojí k elektrickému proudu, dosud se tak nestalo. "Denně mi volají zoufalí lidé, jak je možné, že státní podnik něco veřejně slíbí a pak nekoná. Například zdravotní sestra z Oder z Moravskoslezského kraje je již třetí rok bez elektřiny a to i přesto, že údajný nárok ČEZu proti ní je již více než půl roku promlčený," řekl JUDr. Jan Rytíř, který poškozené dlouhodobě zastupuje". "Tomu přihlížet nebudeme, budeme jednat!" dodal.

Zástupci Suverenity - bloku Jany Bobošíkové, JUDr. Jan Rytíř a občané poškození brutálními praktikami společnosti ČEZ dnes předali Petičnímu výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR petiční archy s podpisy k petici za odvolání špiček ČEZ. "Petice vznikla před měsícem a podepsalo ji několik tisíc lidí. Podpisy jsme předali do Sněmovny a očekáváme, že dojde k parlamentnímu slyšení podle zákona," uvedla Jana Volfová, jedna z iniciátorek Petice. "Projednání Petice v Parlamentu bez konkrétního výsledku a postavení několika tzv. elektrikářů mimo službu v žádném případě nezastaví naše odhodlání vyměnit po volbách vedení ČEZ," doplnila ji šéfka Suverenity Bobošíková.

Petice za okamžité odvolání představenstva a dozorčí rady společnosti ČEZ a.s. vznikla v Bohuňovicích dne 5.2.2010. Připojili se k ní i někteří zákonodárci - Karel Šplíchal, Ludmila Navrátilová, Jiří Krátký, Kosta Dimitrov, Anna Čurdová, Pavel Vanoušek, Martin Bursík a Kateřina Jacques.

Řada poslanců, jako například Aleš Řebíček, Oldřich Vojíř, Bohuslav Sobotka, Lubomír Zaorálek, Stanislav Křeček a další, svůj podpis připojit odmítla. Ministr financí Eduard Janota rovněž petici podepsat odmítl s tím, že se nebude míchat do politiky. Sedmdesát procent akcionářských práv přitom vykonává ve společnosti ČEZ stát, a to prostřednictvím Ministerstva financí ČR.

O dalším vývoji v této kauze Vás samozřejmě budeme nadále informovat...

Organizační tým PETICEPROTICEZ.CZ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.