Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Duben 2010

Lékaři vs. Klaus

27. dubna 2010 v 1:53 Dokumenty

"Podivné časy to jsou, v nichž žijeme, kdy staří i mladí jsou učeni ve škole nepravdy. A ten jediný člověk, jenž si troufá říct pravdu, je najednou nazýván bláznem a hlupákem." Platón


Lékaři vs. Klaus: Kdo všechno o plánu věděl

Redakce Prvnizpravy.cz zná další jména lidí, kteří věděli o plánu lékařů prohlásit prezidenta Václava Klause za psychicky nemocného a urychlit tak podpis Lisabonské smlouvy.  
21. dubna 2010 - 13:08
S plánem přišel loni na jaře lékař Jan Hnízdil, úzce ho konzultoval s jiným lékařem, Martinem Stránským. Oba pak oslovili řadu svých kolegů z lékařského prostředí, u kterých sondovali, co na nápad říkají a zda by byli ochotni se do iniciativy proti prezidentovi zapojit.

Už dříve jsme informovali o tom, že lékaři oslovili i psychologa Slavomila Hubálka, psychoanalytika Václava Mikotu a Petra Pötheho, psychosomatika Jiřího Šavlíka. O záměru lékařů věděli i psychoterapeut Radkin Honzák, psychoanalytička Věra Fischelová. Iniciativu odmítl podpořit psychiatr Petr Příhoda. Podle zdroje redakce byl osloven i psychoanalytik Jan Poněšický.

Oslovených lékařů ale bylo ještě více, zjistila nově redakce Prvnizpravy.cz. O plánu věděl například psycholog Petr Moos, psychoanalytik Jiří Šimek či psychoterapeut Vladislav Chvála. Zatímco první byl lékaři osloven, ale na jejich dotaz nereagoval, Šimek jejich počínání hájí. Chvála prý osloven byl, ale reagoval podle svých slov skepticky.

"Zmíněnou skupinou jsem osloven opravdu byl, také jsem byl požádán, ať se k celé věci vyjádřím, avšak jsem tak neučinil. Nevyjádřil jsem se a nechal jsem to být," odpověděl Moos na dotaz redakce Prvnizpravy.cz.

"Celkově mi tato akce přišla nesmyslná a trochu dětinská. Navíc zcela mimo etický kodex lékařů, kteří by měli vlastně veřejně provádět konzilium nad pacientem, ke všemu proti jeho vůli. Ale to je pouze můj osobní názor," vysvětlil.

Vzpomenout si snaží Chvála. "Myslím, že jsem byl osloven a že jsem reagoval - byl jsem skeptický k úspěchu takové akce," uvedl pro Prvnizpravy.cz Chvála, který ale jinak patří ke kritikům prezidenta Václava Klause. "Zdá se, že Češi mají tak velkou potřebu mít dobrého prezidenta-tatíčka, že by jim nevadilo ani kdyby to byl agent KGB. Kroky pana prezidenta i pana Zemana ostatně dokazují, že jsou Rusku hodně nakloněni," odvedl hned pozornost od položeného dotazu.

Nejvíce se rozpovídal psychoanalytik a učitel morálky Jiří Šimek. Ten lékaře hájí. "Celou záležitost považuji za absurdní nedorozumění," napsal pro Prvnizpravy.cz. "Ti lékaři a psychologové jsou dostatečně soudní, aby věděli, že není možné, aby svou aktivitou, o které fantazírovali, ale nerealizovali ji, v konečném důsledku zbavili svéprávnosti a tudíž i funkce hlavy státu našeho pana prezidenta," napsal.

Šimek vysvětluje, že je nepravděpodobné, že by se takovou aktivitou nějaký soudce zabýval. A kdyby ano, nemyslí si, že by se podařilo najít dost důvodů pro znesvéprávnění prezidenta.

"Šlo tedy o vymyšlení politické provokace, která by veřejně ukázala absurditu postojů pana prezidenta," myslí si a rozvíjí své úvahy na téma, že prezident Klaus Lisabonskou smlouvu podepsat musel.

"Pokoušet se z té věci dnes udělat aféru, je skutečně velmi nešťastné. Jsou to lidi bez mocenských ambicí, bez politických cílů. Kromě toho své fantazie nerealizovali a neexistuje tedy dokument, který by je usvědčoval z něčeho nekalého," hájí Šimek Stránského s Hnízdilem.

KDO JE KDO
Kdo věděl o plánu prohlásit prezidenta psychicky nemocným


Jan Hnízdil, ambulantní specialista - hlavní autor nápadu, podle určitých spekulací ale mohl jednat na základě politické objednávky, jak naznačují některé indicie
Martin Jan Stránský, lékař a politik, spolutvůrce iniciativy
Slavomil Hubálek, psycholog - pomáhal formulovat některé věty, radil, jak návrh pozměnit, aby byl úspěšný, v tvrzení pro Prvnizpravy.cz ale uvedl, že se od iniciativy distancoval
Václav Mikota, psychoanalytik - pomáhal formulovat některé věty, radil, jak návrh pozměnit, aby byl úspěšný. Pracuje s Fischelovou jako tréninkový psychoanalytik České psychoanalytické společnosti
Peter Pöthe, psychoanalytik a dětský lékař - na svém webu zveřejnil Hnízdilovu obhajobu. Hnízdil o něm píše, že iniciativu určitě podpoří
Jiří Šavlík, psychosomatik - Hnízdil o něm píše, že iniciativu určitě podpoří, četl Hnízdilovy návrhy
Petr Příhoda, psychiatr (etická komise ČLK) - osloven Hnízdilem, ale odmítl iniciativu podpořit
Radkin Honzák, psychoterapeut - osloven Hnízdilem, údajně se měl od iniciativy distancovat, na dotaz redakce to ale odmítl potvrdit
Věra Fischelová, psychoanalytička - oslovena Hnízdilem, na dotaz redakce odmítla odpovídat. Pracuje s Mikotou jako tréninkový psychoanalytik České psychoanalytické společnosti
Tomáš Halík, duchovní, politický aktivista - vystupoval na obranu Stránského s Hnízdilem, když věc pronikla na veřejnost
Jiří Pehe, politolog - přidán v mailing listu při Hnízdilově korespondenci s redakcí Lidových novin, kde se Hnízdil dožadoval pokračování polemiky s tajemníkem prezidenta Ladislavem Jaklem
Jan Poněšický, psychoanalytik - podle zdroje mohl být také osloven, Poněšický tvrdí, že přímo Hnízdilem osloven nebyl. Tvrdí ale, že prezident Klaus má neurotickou osobnost na toto téma napsal před časem článek do Stránského časopisu Přítomnost
Vladislav Chvála, psychoterapeut - potvrdil, že byl lékaři osloven, ale prý se k iniciativě vyjádřil skepticky
Petr Moos, psycholog - byl lékaři osloven, ale nijak na oslovení nereagoval, považuje aktivitu za dětinskou
Jiří Šimek, psychoanalytik - byl lékaři osloven, jejich počínání obhajuje, korespondenci považuje za pouhé fantazírování
Klaus bl.

Více zde: Speciál

Radar jako memento

27. dubna 2010 v 1:50 Dokumenty
Volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží a politické strany se předhánějí v ujišťování, že vůle občanů je pro ně posvátná. V případě některých z nich to zní hodně nevkusně.
Po dva roky nám tvrdili představitelé tří koaličních stran, že občan  nemá právo rozhodovat o skutečně důležitých věcech, jako je americký radar na našem území. Pouze politici mají informace, pouze oni jsou kompetentní.
Podle nejnovější zprávy amerických a ruských odborníků nás radar nijak neochrání před případnými raketami z Iránu. Mirek Topolánek (ODS), Vlasta Parkanová (KDU-ČSL), Karel Schwarzenberg ani Martin Bursík (SZ) Tuto zprávu ano slovem nekomentovali.
Jejich jednání je nepochopitelné. Pokud by přece mysleli vážně to, co celou tu dobu tvrdili, museli by nyní své odhodlání chránit Evropu americkým radarem inzerovat na všech billboardech jako svůj hlavní volební trumf. Jejich televizní spoty by se měly jen hemžit bílou koulí v Brdech.
Namísto toho v nich vidíme defilovat krávy a voly, což je pro Evropu jistě vysoce signifikantní informace. Z kóty pro radar v tichosti mizí žiletkový drát. Vypadá to, že projekt byl potichu odpískán. Už se ani nedovíme, jaké cíle vlastně sledoval. Ty obranné dost dobře nemohl.
Když přesně totéž, co dnes tvrdí expertní komise, vyložil v Praze koncem minulého roku jeden z předních amerických odborníků na raketovou obranu, Mirek Topolánek zesměšňoval jeho informace řečmi o tom, že Američan si jel zřejmě před Vánocemi do Prahy jen nakoupit. Mohl by snad takto mluvit kompetentní politik? Stejný člověk nyní žadoní, aby mu občané, jimž prý vždy pozorně naslouchal, dali opět svůj hlas. Nemůže se dočkat, až  po volbách zase ukáže prostředníček.
Kateřina Jacques se nikdy neomluvila za své výpady proti odpůrcům radaru. Dodnes nikdo nedementoval obvinění, že pracují v ruském žoldu. Bursíkova účast na podvodu s radarem přitom významně přispěla k rozpadu zelených. Napravuje to tím, že pózuje na žebřiňáku. Už by na něm mohl zůstat, nadělá tam méně škod.
                                  Autor je sociolog, kandiduje za DSZ
                                  do Evropského parlamentu


Masové sterilizace

27. dubna 2010 v 1:41 Dokumenty
Nucené potraty a masové sterilizace mohou zachránit naši planetu."

O takovém výroku si asi pomyslíte, že může být produktem pouze choré mysli. Dobře. Seznamte se s Johnem Holdrenem, současným poradcem Baracka Obamy pro vědu a technologii a ředitelem "Office of Science and Technology Policy" Bílého domu.

Holdren ve své knize "Ecoscience: Population, Resources, and Environment" z roku 1977 nabízí skutečně elegantní řešení přelidnění planety: nucené potraty, chemikálie přidávané do jídla a pitné vody způsobující neplodnost, sterilizace "nežádoucích jedinců" - a to vše za asistence mezinárodních policejních sil.

Fajn, názory se mění. Ale těžko uvěřit v radikální změnu myšlení člověka, který je kdykoliv ve svém životě schopen artikulovat takové názory...


Nový světový řád? Připravuje se už dlouho I.

27. dubna 2010 v 1:38 Dokumenty
Rozhovor se zahraničním expertem Demokratické strany zelených Danielem Solisem nejen o plánech strany Olgy Zubové, ale i o novém světovém řádu a globálních elitách.

25. dubna 2010 - 13:55
Vaše strana jako jediná z parlamentních nebude znovu kandidovat. Proč to?
Poslankyně Olga Zubová, jejímž jsem asistentem, byla donedávna kandidátem sociální demokracie na pátém, tedy volitelném místě. De facto platilo, že bude poslankyní za Demokratickou stranu zelených (DSZ) i v dalším volebním období. Což se nyní nestane, protože byla jaksi vyhandlována za účast ministra vnitra Martina Peciny, padla tomuto koňskému handlu za oběť. Kvůli tomu naše strana nebude kandidovat, protože jsme naši strategii dlouhou dobu stavěli kolem Olgy Zubové, která je naší nejvýznamnější členkou a předsedkyní strany. Proto jsme nestavěli kandidátky a v momentě, kdy jsme se to dozvěděli, už bylo pozdě. Ale to bylo riziko podnikání.

Co říkáte na osobu pana Peciny, který Olgu Zubovou nahradí?

Nepochopil jsem přesně význam té rošády. My jsme o té výměně se sociální demokracií komunikovali, pro všechny to bylo komplikované, nepříjemná záležitost, nebylo to lehké ani pro ně. Dlouhodobě to rošáda možná mohla mít smysl. Já ale o tom smyslu začínám pochybovat, když se z tisku dozvídám, že Pecina chce v případě volebního úspěchu na ministerstvo vnitra zatáhnout nějaké odborníky s cizí státní příslušností, z USA, nějaké vysloužilé ředitele FBI. To se mi zdá jako šílená myšlenka, která je pravděpodobně neproveditelná. Nevím, kdo za tou myšlenkou je, ale rozhodně to nemůže být příčetný člověk. Stačí si zavolat ředitele Národního bezpečnostního úřadu a zeptat se ho, jak se na to dívá a odkdy je možné, aby na takové vysoké pozici pracovali lidé s cizí státní příslušností a ještě k tomu lidé ze zpravodajských služeb. To se mi nezdá a jsem tím zaskočen.

To vyškrtnutí z kandidátky jste si už s ČSSD vyříkali? A budou se vám za to nějak revanšovat nebo jste se rozešli ve zlém?
Nedá se říci, že revanšovat. Ani jsme se nerozešli ve zlém. Pouze jsme to považovali za nešťastné, protože Olga Zubová by byla rozhodně větším trumfem pro sociální demokracii a protože je to známá osobnost, šarmantní osobnost, má velice kladné lidské vlastnosti a je poslankyně, zná chod Poslanecké sněmovny. Má také mnoho přívrženců, takže by sociální demokracie získala mnoho hlasů, o které teď tímto krokem přišla. Ale ať si ponesou tyto konsekvence.

Co tedy plánujete dál?
Spolupráce se sociální demokracií na nějakých odborných úrovních pokračuje. Budeme také stavět kandidátky do komunálních voleb a do Senátu. Máme mnoho příznivců, mnoho lidí, kteří ztratili víru ve Stranu zelených Ondřeje Lišky a Martina Bursíka a obracejí se k nám.

Asi nemá smysl se vás ptát na to, co si o Straně zelených myslíte...
Ta strana už není stranou lidí, jakákoli demokracie tam už byla zrušena. Úzká skupina věrných opanovala placené posty, dostali telefony jen proto, aby dělali takovou tu práci pořádkových jednotek strany - zakládání základních organizací, šikanování spolustraníků, kteří se nechtěli podrobit režimu, vyhrabávání nějakých špinavých informací. Prostě špína a hnus, totální předlistopadový stav, normalizace.

Máte s tím nějaké osobní zkušenosti?
Co jsem já tam zažil, to bylo příšerné. A to jsem byl jen kritikem, ne někým, kdo byl konkurentem. Nikam jsem pořádně nekandidoval. Pak jsem odešel, protože jsem dělal Olze Zubové asistenta, poté, co Martin Bursík nechal Olgu vyhodit, což byl tedy od něj nerozvážný počin. Je vidět, že ten člověk si nevidí ani na špičku nosu, protože v důsledku toho vláda skutečně padla, když se počet koaličních poslanců snížil. Neustále slýchám obviňování, že Olga Zubová položila vládu... Je to nesmysl. Martin Bursík položil vládu. Mirek Topolánek položil vládu. Tito lidé za to mohou.

Díky Olze Zubové bych naopak řekl, že se tady setkali Medveděv s Obamou, protože Olga Zubová a Věra Jakubková tehdy jako dvě poslankyně, které byly proti radaru, napsaly americkému prezidentovi dopis, ve kterém projevily nesouhlas většiny českých občanů se záměrem tady postavit radar. A vyzvaly naopak Obamu k tomu, aby řešil tuto věc nějakým jiným způsobem, dialogem. Ten dopis Obama skutečně obdržel. A to, že se tato událost odehrála v Praze, je korunovace úsilí nepodpořit radar. Vydatně nám v tom pomohla i iniciativa Ne základnám. Je to výsledek toho, že Česká republika se nestane tím jablkem sváru mezi Ruskou federací a USA. Ostatně jednou z podmínek USA pro stavbu radaru byl souhlas, akceptace obyvatelstva. Ty podmínky nebyly dodrženy, protože lidé tady radar nechtějí.

Ale žijeme v parlamentní demokracii, kde má hlavní slovo parlament a k hlasování nakonec nedošlo, protože bylo odloženo.
Ano, nedošlo k němu. Ale to je spíše jakési diplomatické řešení - odložit něco na neurčito. Od té doby z toho sešlo, dnes po tom neštěkne pes. Ten požadavek Spojených států byl zrušen.

- ELITY, KTERÉ OPOVRHUJÍ NORMÁLNÍM ČLOVĚKEM

Vy jste ale nejen asistent paní Zubové, ale i zahraniční expert DSZ. A člověk s velice neotřelými názory, v české politice nevídannými. Například politici, kteří se odvážili kritizovat prasečí chřipku, by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Ale málokdo zašel ve svých vyjádřeních tak daleko jako vy. Vy jste řekl natvrdo, co se jen šušká - že nemoc je vyvolána uměle, aby skrze následně podávanou vakcínu mohly jisté elity redukovat počet lidí na zemi. Jaké elity a proč by to dělaly?

Já jsem politik spíše shodou okolností, než z vlastní vůle. Jsem spíše analytik, dříve jsem dělal v různých odborných seskupeních, které se zabývaly zahraničně politickými tématy, takže mám jistý vědomostní náskok oproti těm kariérním politikům. Dospěl jsem k těmto závěrům na základě studia zdrojů, které osobně považuji za věrohodné. Prvním člověkem, který toto verbalizoval, byl Dr. Leonard Horowitz, druhým byl bývalý zpravodajec z USA Wayne Madsen. To jsou pro mne důvěryhodné zdroje. Někdy loni v červenci jsem o tom začal publikovat, protože jsem považoval za povážlivé, že něco takového celkem snadno může být dopuštěno a beztrestně prochází. Považuji to také za selhání tajných služeb České republiky, což ale není vůbec překvapující, tady tajné služby podle mého názoru pracují na zakázku politickou, je to i v popisu jejich práce, nemohou vyvíjet samovolně nějakou činnost. Myslím, že k tomu pochybení došlo jen proto, že to bylo zakryto nějakým jménem, jako je Světová zdravotnická organizace (WHO). Co to je? Nějaký nadnárodní orgán? No a? Znamená to, že to je bůh? Není. Že je vševědoucí? Nechybující? Není.

Myslíte, že to je právě WHO samotná nebo lidé v pozadí, kteří ji využívají k tomu, aby skrze ni tuto agendu prasečí chřipky a očkování prosazovali?
Podle mne je WHO nikoli tím motorem, ale pouze vykonavatelem. To je ten instrument, který byl buď za tím účelem vytvořen, aby jednoho dne byl schopen plnit vůli někoho v pozadí a nebo byl přetvořen v případě potřeby.

Ale zpátky k otázce...
Koho je to nástrojem? Nástrojem lidí, kteří si možná myslí, že mají nárok rozhodovat, co a jak na této zemi bude.
Co je to za elity? Zbrojní, tabáková a farmaceutická lobby. Jsou to neofašistické - ve smyslu neokorporativismu - nadnárodní spolky. Lidé, kteří manipulují genetické organismy, kteří píchají vakcíny, které obsahují těžké kovy, rtuť nebo toxické elementy, jako je hliník nebo karcinogenní látky malým miminům. Podle mne to jsou ďábelští lidé, lidé, kterým nezáleží na lidském životě.
Že tito lidé přicházejí s plánem omezovat populaci, mne nepřekvapuje. Já to vidím naprosto v logice věci. Někdo, kdo je schopen píchat rtuť do lidí, je schopen dávat jedy do jejich jídla - například aspartam. Nikdo se nepozastavuje nad tím, že to je neurotoxin, a je téměř ve všech žvýkačkách, bonbonech. Aspartam, který vyrábí firma patřící někdejšímu ministru obrany USA Donaldu Rumsfeldovi.
Podívejte se, komu ty firmy patří a co dělají, k čemu to vede, jaké jsou důsledky. To je jednoznačné, že to nemůže být dobře míněná záležitost. Je to vrchol cynismu a stojí za tím osoby, kterým vůbec nezáleží na lidech a na jejich blahu a jejich životech. Jsou to naopak lidé, kteří opovrhují normálním člověkem, lidským životem. Jsou to vyvrhelové, ale bohužel jsou stavění do pozic, že to jsou elity, obdivuhodné elity, které jsou nám dávány za vzor.

Myslíte si, že pokud je konečný cíl těchto elit redukce populace, že ona redukce je míněna rasově či podle nějakých civilizačních okruhů, nebo by měla být plošná?
Podle mých informací je to rozhodně rasově motivováno. Spousta lidí, kteří se věnují této tématice, jsou absolventy Rhodese (získali tzv. Rhodes stipendium, podle Cecila Rhodese, britského koloniálního podnikatele a politika /1853-1902/; pozn. red.). V zadání toho stipendia je něco takového, jako že má podporovat vzestup bílé rasy. Bill Clinton, James R. Woolsey (bývalý ředitel CIA, pozn. red.) jsou těmi stipendisty. Je zajímavé se podívat, co je to vlastně za stipendium. Umožňuje studium v Británii na jedné prestižní universitě (Oxford, pozn. red.). V tomto kontextu je také zajímavé zmínit velmi úzkou vazbu mezi Rhodesem a Rothschildem, ale to je kolem roku 1900. V dnešní době je zase zajímavé, že dalším takovým stipendiátem byl Richard N. Gardner, který napsal v roce 1974 velmi důležitý článek "Těžká cesta ke světovému řádu". Ale rozhodně je to tak, že si tito lidé myslí, že bílá rasa je vyspělejší, což je tedy chorá premisa. Na světě je spousta místa pro všechny a kdyby se bohatství dělilo jen trochu střízlivě, tak by všichni měli prostor i podmínky k životu.


Nový světový řád? Připravuje se už dlouho II.

27. dubna 2010 v 1:36 Dokumenty
Rozhovor se zahraničním expertem Demokratické strany zelených Danielem Solisem nejen o plánech strany Olgy Zubové, ale i o novém světovém řádu a globálních elitách.


Rozhovor se zahraničním expertem Demokratické strany zelených Danielem Solisem nejen o plánech strany Olgy Zubové, ale i o novém světovém řádu a globálních elitách.

Pro člověka, který se s těmito záležitostmi nikdy nesetkal, to zní jako sci-fi. Na základě čeho bychom měli věřit, že takové plány skutečně existují? A podle čeho víte, zda nejde jen o fantazírování několika blouznivců, ale o skutečně promyšlený plán, do kterého jsou zapojeni vlivné osobnosti, jenž disponují takovou mocí a finančními prostředky, aby ho mohly realizovat?
To je přesně ta argumentace, se kterou se setkáváme. Říká se tomu konspirační teorie. To slovo bylo záměrně zprofanováno, aby se okamžitě jakýkoli argument a jakákoli studie mohla označit ke skartování. Já se této tématice věnuji profesionálně od roku 1988, kdy jsem začal své studium na universitě, která byla založena svobodnými zednáři - Svobodná univerzita Brusel. Tam byla obrovská knihovna, bylo tam oddělení Tajné spolky, Zednářství, kde byly i z českého zednářství zajímavé texty, hlavně v němčině. Já jsem hodně času věnoval studiu těch věcí, protože mne fascinovaly. Tehdy jsem na to měl pohled neznalého a určitě jsem některé věci považoval za fantasmagorie.

Všimněte si ale, že systém má dnes už tak sofistikované metody a technologie, má k dispozici věci, o kterých se nám nezdálo, na tom se shodneme všichni. Když porovnáme to, co je dostupné normálním lidem a co je dostupné například armádě, musíme uznat, že tu existuje určitá bariéra.

Navíc mám z profesionálního důvodu ve zvyku srovnávat věci v čase, dlouhodobě. Někdo, kdo každý den usedá k televizi, koukne se na zprávy, přečte si každý den noviny, možná nevěnuje dostatek pozornosti vývoji situace na světě nebo i ve svém vlastním státě v dlouhodobém horizontu. Jen málokdo to dělá. To je jeden předpoklad, jak pochopit ty věci v zákulisí a manipulaci, která zde existuje.

Jakou manipulaci máte na mysli?
Vezměte si třeba jen příklad volebních preferencí. První věc, kterou tady zavedli, je průzkum volebních preferencí. Proč? Protože kdo má možnost dělat tyto studie, okamžitě předem rozhoduje o tom, jaký tady bude systém. Řekne se - zelení mají pět a půl procenta podle průzkumů, proto je pozveme k Moravcovi. Nesmysl. Zelených je pět a půl. Všichni odešli od zelených, polovinu vyhodili, polovina odešla, nikdo je nebude volit po tom, co tu předvedli. Jak mohou dostat preference pět a půl v jižních Čechách, když na eurovolby tam nevytáhl nikdo ze zelených jediný plakát někam na ulici? Já byl v té jejich kanceláři, všechny plakáty tam byly složené u zdi. Je to jenom manipulace s veřejným míněním.

V roce 2006 to fungovalo podobně. Soukup, tehdy ještě přítel Bursíka, vlastnil mediální agenturu, a v ní divizi na průzkum veřejného mínění. Údajné vysoké preference dozajista pomohly, aby se strana stala zničeho nic perspektivní. Politologie i sociologie tyto fenomény dost detailně popisuje. A také psychologie. Člověk je zmapovaným územím, navíc dlouhodobě kultivovaným, jeho činy jsou do jisté míry předvídatelné a také ovlivňovatelné. Stoji na tom celé odvětví marketingu. Není to jen o tom, kolik jogurtů se prodá, když na nich bude fotka dítěte... Zde hovoříme o politickém marketingu. Jak nejlépe prodat voličům svůj produkt - zde politickou stranu - a to i přes to, že její členové lžou, kradou, podvádějí a vedou amorální život. Nemusíme zacházet do detailů. Aktuálních příkladů je mnoho.

To jsme trochu příliš zabrousili do stranické politiky, ale když jste mluvil o manipulaci, prezident Klaus v nedávném žofínském projevu prasečí chřipku zmínil v souvislosti s podvodem globálního oteplování, s válkou proti terorismu a dalšími jevy, které dnes kolem sebe vidíme. Vnímáte je také takto spojitě?
Já obdivuji pana prezidenta Klause, že má tyto informace k dispozici. Což svědčí o tom, že má kolem sebe skvělý tým. A za druhé, že má i odvahu o tom mluvit otevřeně, protože samozřejmě se mu to vrací zpátky formou potrefených hus, které říkají - podívejte se na něj, to je blázen. Následují různé invektivy a spousta lidí, kteří tomu nerozumí, si říkají, o čem vlastně ten člověk hovoří a proč? Kde je jeho motiv? To ho trošku poškozuje. Já jsem opravdu velmi rád, že ten člověk má odvahu v této pozici, kdy to vůbec ani nemá zapotřebí, kdy si může podepisovat zákony nebo je vracet, jezdit si po kraji nebo na státní návštěvy a být úplně v klidu, že ten člověk naopak vystupuje, kritizuje, nedá se, nenechá to tak být. To chce opravdu velkou míru občanské kuráže. Já jsem za to velmi rád, že máme takového prezidenta.

Ale zpět k otázce. Jaká je podle vás mezi těmito agendami souvislost? Co má společného očkování s emisními povolenkami či válkou v Afghánistánu?
Vidím ji tam naprosto jednoznačně. Například nedávno padla vláda v Holandsku - kvůli Afghánistánu. Nevím, jestli to čtenáři vědí, protože samozřejmě celý svět věděl, že padla vláda v České republice během předsednictví (smích), ale kdo z lidí ví, že kvůli Afghánistánu padla vláda v Holandsku? On to vlastně nikdo nesleduje, kde padla jaká vláda. Ten argument, že tady nějaká česká vláda padla, nikoho nikde nezajímá. To zajímalo akorát ty lidi, kteří si nestihli nahrabat prachy, jak to měli v úmyslu a koalice potom byla naštvaná a sršela plameny kolem sebe.

Ale k Afghánistánu. Válka v Afghánistánu potřebuje podporu těch zemí, které se na tomto aktu zločinu a okupace podílej a když jsou lidi zaměstnaní nějakým strachem z prasečí chřipky, svými vlastními životy, životy svých vlastních dětí, tak jim opravdu nezáleží na nějakých životech lidí v Afghánistánu. Jde o to odvádět lidi od tématu, neustále je zaměstnávat, aby si nevzpomněli, co bylo včera, před rokem, před deseti lety, aby neviděli souvislosti, co se tady páchá, že krok za krokem se jim upírá svoboda, že se krok za krokem dostávají do nějakého otroctví.

To ale není jen Afghánistán a prasečí chřipka, těch událostí je strašně mnoho a jsou velice pečlivě připravovány a koordinovány. Uvedl bych například Kjótskou smlouvu (o omezení skleníkových plynů, pozn. red.), která měla být občerstvena v Kodani, což se moc nepovedlo. Lisabonskou smlouvu, jak na to spěchali - honem, honem, aby to bylo. A kdokoli se jim postavil do cesty, byl likvidovaný neuvěřitelným způsobem. To jsou všechno věci, které jsou v harmonogramu a protože se jedná o globální věci, je to hodně komplexní. Musíte zapojit hodně aktérů, hodně rozhodovacích stupňů. Cílem je toto zjednodušit, musíte si vytvořit nástroj k vládnutí, k ovládání lidí. To vládnutí musí být efektivní, jinak se v tom budete babrat a ničeho nedosáhnete.

Tedy, co se děje teď? Děje se to, že NATO bude řízeno úzkou skupinkou. Na tom se pracuje pod Madlenou Albrigtovou (Madeleine Albrightová, bývalá ministryně zahraničí USA za prezidenta Billa Clintona, pozn. red.) a dalšími exponenty tohoto pořádku. To samé bylo s Lisabonskou smlouvou - jak zjednodušit ovládání Sedmadvacítky, aby se nemuselo vše řešit v každém státě zvlášť. A něco podobného by mělo nastat na úrovni celosvětové. Protože byl třeba problém, že něco takového nemohu dělat na úrovni OSN, protože mají stálí členové bezpečnostní rady veto, jsou tam země, které nespolupracují, jako třeba Čína a Ruská federace. Proto existovaly například návrhy Cheneyho (Dicka Cheneyho, bývalého amerického viceprezidenta v administrativě George Bushe, pozn. red.), ale jsou i dnes - to není jen věc neokonzervativců v USA - a to se jmenovalo Koncert demokracií. Plán udělat Spojené národy, jakousi obdobu OSN, jejichž členy by byly, cituji, "země s demokratickým uspořádáním". Tedy země, které by neřekly ne na cokoli, které by dělaly, co jim elity předepíšou, protože to je bolístka demokracií, že jsou politici udržováni laskavostí nějakých sponzorů, majiteli médi, farmaceutickým průmyslem, zbrojním průmyslem.

Přesto se vrátím k té poslední otázce. Prezident Klaus všem těm agendám, které v onom projevu jmenoval, přisoudil jednoho společného jmenovatele - a sice ohrožení lidské svobody. To, co jste říkal vy o Afghánistánu a prasečí chřipce, spíše vypadalo, že chřipka je jen jakousi kouřovou clonou, která má odpoutat pozornost. Ale nejsou spíše tyto jednotlivé agendy společně součástí nějakého většího celosvětového plánu? A pokud ano, tak jakého?
Je to součást nějakého většího plánu, můžeme to na vlastní oči vidět, pokud chceme. A vidíme to pod záminkou boje proti terorismu. To je nejkrásnější věc, kterou vymysleli - a oni už to plánovali dlouho, už od té Wolfovitzovy doktríny (Wolfovitzova doktrína preventivních válek; Paul Wolfowitz, dříve náměstek obrany v Bushových administrativách, poté šéf Světové banky, pozn. red.). Najednou dáváme otisky prstů, komu chceme i nechceme, musíme, abychom dostali pas. Existují biometrické technologie. Stáváme se naprosto průhlednými lidmi. Každý máme mobilní telefon, internetový účet. Věci, které jsou velmi jednoduše přístupné pro někoho, kdo tyto technologie ovládá nebo vyvíjí. Nechci dělat někomu reklamu, ale dobře víme, kdo například založil Microsoft.
Řeknu příklad. Byl tu prodán jeden český mobilní operátor jednomu nadnárodnímu koncernu. A z dobrého zdroje vím, že druhý den tam nastoupili nějací "týpci", kteří o sobě tvrdili, že jsou příslušníky nějaké zahraniční tajné služby a implementovali tam nějaký software, který umožňuje vstoupit do toho systému českého mobilního operátora. Je toto v pořádku? Soukromí téměř neexistuje. Na každém kroku vidíme kamery a ani nevíme, komu patří, kam ten signál z nich jde, kde končí.

Mainstremová masmédia o tom mlčí, ale internet je takových úvah plný. Hodně se diskutuje například o tzv. novém světovém řádu. Co to vlastně znamená a co vy si o tomto termínu myslíte? Souvisí to s tím, o čem jsme tu dosud mluvili?
Určitě, ten termín znám velmi dobře, to není nic nového, to už existuje od Ligy národů. Plány na zavedení nového světového řádu jsou tady dlouho, je to čistě bělošská záležitost. Ano, je to velmi vhodný termín, jak popsat všechny tyto věci, o kterých můžeme mluvit velmi dlouho. Jeho nastolení probíhá ale desítky let a ještě nebyl nikdy konkrétně završen, i když každá z jeho fází by mohla být považována za jeho završení. Možná toho ale nebude nikdy dosaženo, protože vždy existují nějaké dynamiky, které jdou proti tomu. Je to systém dynamický. "Neue Weltordnung" zavedl svého času i Hitler, ale byl v tom zastaven. Toto slovní spojení vyslovil v roce 1936 při zahajování olympijských her v Berlíně. Svým způsobem existoval nový světový řád, který mohl zavést Stalin, i když nebyl světový, ale v tom internacionalistickém duchu zde byla snaha něco takového zavést po celém světě. Takže nelze rozlišovat levice - pravice. Levice i pravice se mohou stát rovnocenným nástrojem této snahy o nový světový pořádek. Nedá se to ideologizovat, podle mne to je spíše technická záležitost.

- SCHWARZENBERG JE ČLENEM TRILATERÁLNÍ KOMISE

Pokud existují snahy o světovou vládu, pokud existují proponenti jakéhosi nového světového řádu, jak naznačujete, z logiky věci by měly mít vazby i do české politiky, protože cílem těchto myšlenek je spojit celý svět do jedné připravované světové vlády. Takže i u nás musí být lidé, kteří na tom pracují. Pojďme do české politiky. Vidíte tu takové? Pokud ano, kdo to je? Mám na mysli nějaké české osobnosti, které pracují pro zájmy těchto elit.
Vidím. Ale myslím, že na tom úplně nesejde, protože lidé jsou nahraditelní. Když někdo přestane fungovat, protože má s tím třeba etický problém, tak ho odsunou a najdou si třeba někoho jiného, kterého patřičně stimulují, negativně nebo pozitivně.

Dobře, ale můžete někoho jmenovat? Nebo alespoň okruhy lidí? Nebo politické strany, které si s těmito elitami nejvíce zadaly...
Na tom také vůbec nesejde. Politické strany jsou jen nástroj pro to, aby si lidé mohli vybrat. Pak mají lidé pocit, že to mají pod kontrolou, můžou se s tím ztotožňovat. Ale všechny strany jsou naopak pod kontrolou elit, jinak se nedostanou do povědomí. Existuje na to řada instrumentů, jedním z nich jsou ty volební preference, jak jsem už říkal. Nebo přístup do médií.

(následuje exkurz do nedávné historie - sametová revoluce je podle Solise jedním z řady tzv. barevných revolucí, kdy bylo vše ve skutečnosti dohodnuto a do politiky se dostali různí lidé, jako exprezident Havel a podobně...)

Když přeskočíme těch dvacet let, kdo je dnes takovým příkladem lidí, kteří mají napojení na světové elity?

To není jednoznačné. Dochází to jisté míry ke generační obměně, paušálně jsou to původě lidé kteří se točili kolem revoluce, později kolem diplomacie, dnes kolem armády a médií. Propojení může být finanční, politické nebo ideologické. Také do jisté míry etnické... bylo by to asi na dlouho. Jenom bych řekl, že i ten Václav Havel je v pozadí, zatímco Karel Schwarzenberg vede zde takovouto účelovou stranu, která je veškerými prostředky manipulace a propagandistickými nástroji tlačena dopředu proto, aby lidé k ní získali důvěru, aby byli přesvědčeni o serióznosti lidí, kteří jsou ale naprosto neseriózní. Ale asi to funguje, protože spousta lidí z mého okolí vůbec nechápe to nebezpečí, které přichází z okolí této strany. Je to naprosto důsledně prováděná zpravodajská operace, za kterou jsou elementy ze zahraničí.

Nahrál jste mi tím Schwarzenbergem na další otázku. Před dvěma lety se podařilo prolomit tabu, které o těchto věcech v médiích panuje, když se poměrně široce psalo o tom, že Karel Schwarzenberg se ještě jako ministr zahraničí účastnil v USA schůzky tajné skupiny Bilderberg. Jak tato skupina Bilderberg souvisí s daným tématem?
Zcela úzce. O Bilderbergu toho není moc známo, i když už existuje dost literatury. Ta skupina existuje už dost dlouho, trochu se obměnili, ale to jádro je stále stejné. Poté, co byli odhaleni, že existují, si samozřejmě udělali z nouze ctnost a teď se dokonce vychvalují, že jsou skupina elit, které řídí pro blaho všech jeho obyvatel dějiny světa. Je to samozřejmě nehorázné, protože to je tajná společnost ve smyslu, že se veřejně nepublikují jména těch, kteří se shromáždění účastní, za druhé výstupy té konference nejsou zveřejňovány, přitom se jí zúčastňují demokraticky zvolené elementy, i když ta společnost sama není demokraticky volená. Když tam byl Schwarzenberg, který byl volený senátor a byl ve vládě, tak tam vyjednával bez toho, že by měl nějaký mandát. A dosud z toho nepředložil žádný zápis. Což by měl, když tam jede za veřejné peníze.

Neví se, zda tam jel za veřejné peníze. Byl to jeho tajný výlet, tvrdil, že to je jeho soukromá iniciativa.
Dobře, v tom případě ale zcela bezpochyby jel za státní peníze na jednání Trilaterální komise, které je člen. Což je také soukromá organizace založená Davidem Rockefellerem a Zbignievem Brzezinskim (polsko-americký politolog, šedá eminence americké zahraniční politiky, pozn. red.). Brzezinski je dnes shodou okolností šéfem poradců Obamy, takže to je nejvyšší úroveň rozhodování a manipulace. Na toto jednání jel a měl to na stránkách MZV jako termín v kalendáři. Konalo se to tehdy ve Vídni.

Jak víte, že je členem Trilaterální komise?
On je jeden z pěti členů Trilaterální komise...

Myslíte za Českou republiku...?

Ono to není za Českou republiku, to není něco, kam by Česká republika někoho nominovala...

Jasně, rozumíme si, myslel jsem z Čechů...
Tak. Ale musím to opravit, aby nevznikl dojem, že to je něco oficiálního. Je to soukromá lóže lidí - oni tedy za tu dobu, co existují, také chtějí punc toho spiklenectví odstranit, protože jim to je na škodu, komplikuje to život těch členů, když se na to přijde. Logicky - protože tam se za zády občanů dělají plány, které se dotýkají jejich států. Například plán na zrušení států. Paradoxní je, že někdo, kdo reprezentuje stát, jako Schwarzenberg, jede na konferenci, kde se plánuje zrušení státu, státnosti vůbec a nahrazení státu nějakým soukromým fašistickým spolkem majitelů nadnárodních koncernů, nadnárodních společností. To je podle mne vlastizrada a toho se účastní Schwarzenberg.

Jak myslíte to rušení států? Můžete to nějak upřesnit?
Stát se samozřejmě nezruší, aby nebyl. Jen se předá do rukou těchto elit. Kdo to jsou? Majitelé nadnárodních firem, kteří mají zájem, aby tyto oligarchie vlastnily nejen finanční prostředky, ale i vliv i moc. Tím, že jsou nadnárodní, tak toto chtějí prosadit na celém světě.

Jak víte, že Karel Schwarzenberg je členem Trilaterální komise?
Já jsem se v roce 2008 vyptal na jejich seznam.

Oficiálně?
Ano, napsal jsem mailem na Trilaterální komisi, evropskou větev, že bych chtěl vědět, ať mi pošlou aktuální seznam. Poslali mi seznam z roku 2007. Tam jsem našel pět členů. Byl tam Schwarzenberg, byl tam Vondra Alexandr, Kunert Jiří, Telička Pavel. Byl tam Dlouhý Vladimír. To znamená Kunert - UniCredit, tedy bankovní asociace. Telička - lobbista, krátce eurokomisař, ten pořád někde vystrkuje hlavu...

Ten teď nedávno spolu s Janem Švejnarem podpořil Věci veřejné na jejich konferenci...
Ano, moje oblíbená teorie vajíček a košíku - eggs and basket. Není moudré dát všechna vajíčka do jednoho košíku, protože když spadne, všechna se rozbijí. Mnohem lepší je rozmístit vajíčka po různu, tedy do všech možných politických stran. Tak je větší šance, že uspějí. Vajíčka jsou to samozřejmě kukaččí, tak jako Bursík, když vstoupil svého času do SZ, pak se vyklubal a tu stranu obrazně řečeno sežral, poté co vystrnadil veškeré konkurenty.

A co zmíněný Jan Švejnar?

Ten tam na tom seznamu nebyl, ale to neznamená, že tam není dneska. Myslím, že není tak těžké to zjistit. Ale na druhou stranu možná ani není nutné, aby tam byl. Švejnar je asi jenom - a to prosím bez urážky - užitečný idiot, který má nějaký akademický kredit, je pověřen, aby tady vytvořil nějaké zázemí pro šíření těchto neoliberálních teorií, což dělá. Když s tím přišel Bursík na konferenci republikové rady, že ho chce navrhnout jako kandidáta za zelené na prezidenta, nikdo o něm předtím skoro neslyšel. Bursík s ironií sobě vlastní o něm řekl, že se pohybuje v takových těch globalizačních aktivitách - to mu připadalo hrozně vtipné, že prodává zeleným, kteří by měli být proti globalizaci, takovéhoto člověka. Ti mu to spolkli zase jako obvykle i s navijákem. Takhle se dostal Švejnar ke kandidatuře na prezidenta. Což je tedy příšerná věc pro toho, kdo se tím zabývá. Naštěstí tedy nedošlo k jeho zvolení, myslím, že v té době, řekl bych, to byla velká prohra pro tyto kruhy, které by chtěly ovlivňovat světové dění. Byl to krok zpátky. Bylo to v době, kdy se řešil radar. Švejnar by byl určitě jeho velkým propagátorem.

Jak to, že se jim to nepodařilo, když elity disponují takovými prostředky? Kde udělaly elity chybu? Co to znamená?
To znamená, že ten systém je natolik komplexní a jeho dynamika neuchopitelná, že když se to vymodeluje, tak v těch modelech vychází strašně moc možností. Aby došlo k jednomu konkrétnímu scénáři, se musí setkat tolik parametrů, že je opravdu téměř nemožné to uchopit, proto se to musí zkoušet neustále a na všech frontách. Protože toto úsilí je strašně náročně. Ta práce, která za tím je - snažit se implementovat nový světový pořádek - je neuvěřitelná. I přes ty technologické prostředky, které se zdokonalují také proto, aby to vůbec bylo uskutečnitelné. Proto se ti lidé mapují, proto jsou podchycena veškerá data, aby to bylo centralizované a aby se mohlo čím dál tím více manipulovat. To znamená - minule to nevyšlo, teď to vyjde, protože už budeme zase o krok dál v technologiích moci. Například kdo tady prosazoval přímou volbu prezidenta? Možná, že přímá volba prezidenta je technologií, která umožňuje větší manipulaci a větší kontrolu nad tím výsledkem...

Všechna tato jména také spojuje osobnost bývalého prezidenta Václava Havla. Co byste řekl o něm?
Že je členem mnoha podivných mezinárodních skupin a neví o tom, což je zvláštní. Například je členem Římského klubu (The Club of Rome, spolek, který se ve svých oficiálních materiálech netají záměrem na snížení populace lidstva, pozn. red.). Nebo je členem Výboru pro současné nebezpečí (The Committee on the Present Danger, pozn. red.). Mne to překvapuje, že to neví, protože buď to zapomněl, nebo nikdy nevěděl, nebo to nechce vědět. Ptal jsem se ho, zdali jsou jeho zahraničně politické názory ovlivněny faktem, že je v takové skupině a on mi řekl, že si není vědom, že by tam byl. Jak to že ho nějaká skupina může takto zneužívat, dát si ho na webové stránky i s fotografií, aniž by on o tom věděl? A to je skupina, kde jsou dost prominentní lidé, například bývalý ředitel CIA.

Proč Havel podporuje právě zelené?
Ta jeho podpora zelených je trochu zvláštní. Tvrdí, že je zelenej, přitom celý život kouřil, nikdy mu nezáleželo na ničem zeleném. Přitom on podporuje jen zelené Martina Bursíka. To bylo pikantní. Před evropskými volbami podpořil zelené a já jeho podporu uvítal a protože jsem také kandidoval do Evropského parlamentu (za DSZ, pozn. red.), dal jsem jeho podporu na svůj web. Stálo tam: Evropa potřebuje zezelenat. Bude skvělé, když se zelení v Evropském parlamentu rozmnoží i o Čechy. Já si řekl, výborně, my jsme také zelení, to je hezké, že nám fandí někdo, kdo má nějakou reputaci, ať už my si o něm myslíme cokoli. A došlo k tomu, že najednou se ozval Bursík, co to je za nehoráznost, že si to ukradla DSZ. Reagovala na to Havlova kancelář. Jeho tajemnice vzkázala, že Václav Havel dal před volbami do Evropského parlamentu podporu Jiřině Šiklové a Straně zelených, za niž kandiduje. Já to celé samozřejmě udělal jako recesi, ale je fakt, že se hned ozvali někteří lidé od nás, kteří řekli, že okamžitě odstupují z kandidátky, pokud máme podporu Havla.

Havel tedy podporuje zelené proto, že tam má své koně?
Samozřejmě. Ondřej Liška je jeho kůň, Liška pro něj dělal Forum 2000. To je přesně ta parta, která si sem zvala ty ředitele CIA, Woolseyho, všechny tyto disidenty, kteří cestují a žijí z apanáže CIA a podobných spolků, které se věnují podvracení různých režimů.

Už jsme mluvili o Karlu Schwarzenbergovi, ten byl ministrem za zelené...
Ten možná ví jen kulové, co se skutečně děje. Jemu se to možná líbí, být mezi těmi elitami, ale je to spíše takový kavárenský floutek. Kdo žil ve Vídni, tak o něm věděl, co je to za "týpka". Není nic špatného chodit po kavárnách, hospodách a užívat si života. Ano, je to sympatické. A on taky na tuto notu hraje, protože to on umí nejlíp. To není žádný vzdělanec, politik, filosof, to je bonviván, který hraje na notu bonviána a protože naši jsou taky bonviváni, rádi pijí víno - na Moravě a v Čechách pijí rádi pivo, dobře papají, jsou taky trošku lenošiví, když můžou... V tom případě - ano, on může být někomu idolem.

Je pravda, že Schwarzenberg nyní dělá kampaň stylem, že chodí po hospodách, pije pivo a klábosí s lidmi...
Ano, hraje na tuto notu, protože pochopil, že toto je lidem blízké, že to je jejich společný jmenovatel. Co by je také jinak zajímalo? Že má degenerované předky? Dobře. Možná do té míry nikdo degenerované předky nemáme, protože jsme nebyli oběti tohoto křížení ve jménu zachování rodu a pozemků a rodového majetku...

To myslíte vážně?
To se přece ví, že šlechtické rodiny aplikovaly tyto racionální sňatky mezi sebou. To, že to vede k degeneraci, se také ví. Takže říci o někom, že je v důsledku rodinného křížení degenerovaný, myslím není urážkou, ale konstatací faktu. Jestli to bude brát jako urážku, tak by si sám sobě oponoval, protože on přece hraje na notu toho vtipného vídeňského Augustína, který si dělá ze všeho legraci, i ze sebe. Degenerovaní jsme svým způsobem všichni, já jsem to o něm řekl proto, abych ukázal, že obdivujeme něco, co není zas až tak moc obdivuhodné. Já myslím, že kdyby si mohl každý z nás vybrat, tak by raději nebyl degenerovaný. Legraci si z toho dělal přece i Jan Werich v Čochtanovi...

Nechme knížete. V jednom svém příspěvku jste mluvil o Janu Rumlovi a že byl do Strany zelených vyslán, aby ji zachránil. Jak jste to myslel? A proč, pokud Havel tu stranu ovládá už přes ty její stávající funkcionáře?
Do SZ tato klika investovala strašně moc. Oni ten projekt nemohou opustit. Musí ho zachránit. Jako krachující banka nebo firma, do které stále dáváte peníze, abyste odvrátili ten krach. Takže do vyčerpání prostředků oni o to budou bojovat, protože jsou to někomu dlužni. Nemohou dopustit, aby někdo řekl - vy jste neudělali maximum pro to, abyste to zachránili, tedy vy jste se na zkáze tohoto projektu podíleli a dostáváte proto černý puntík.

Rumla by pravděpodobně ještě před rokem ani nenapadlo, že bude členem Strany zelených. To je jasné. Bojují o přežití toho subjektu. Myslím ale, že ten zánik je neodvratný a jak je vidět, tak mobilizovali poslední želené rezervy proto, aby jejich investice nepřišla vniveč. Protože by vypadali jako hloupí Honzové před těmi svými zaměstnavateli. Ale to si zaslouží, protože oni sice velmi pěkně mluví a té politice také jakoby rozumí, ale on žádný strom neroste do nebe...

Ani Topol...
Prosím?

Ani Topolánek. Jaká byla vlastně jeho role? Petr Hájek o něm v knize Smrt ve středu tvrdí, že v ODS to byl zase on, kdo tuto stranu napojil na neokonzervativní kruhy.
Já myslím, že Topolánek vůbec nevidí tak daleko. Ten vidí maximálně někam do zahraniční země na výpis svého tajného účtu a šlo mu akorát o to, aby se nabalil. Nemyslím si, že on byl hybatelem. Hybatelem byl Vondra, za zkázou ODS stál Vondra. Možná, že likvidace ODS nahrála vzniku TOP 09. Ne že by ale ten plán byl cíleně zlikvidovat ODS a paralelně vytvořit TOP09, která by převzala její roli, kde by ale bylo mnohem více kontroly z těchto kruhů. To si nemyslím. Myslím si ale, že krysy opouštějí potápějící se loď. Poté, co selhala v určitých otázkách KDU-ČSL, tak se dal Kalousek dohromady s "pravdoláskou", aby spolu udělali, co udělali. Aby nabídli nějaký záchranný kruh v případě, že by se loď ODS potopila.

Zmínil jste "pravdolásku". Tak se říká příznivcům prezidenta Havla. A ti jakoukoli kritiku do svých řad shazují otázkou - co je špatného na pravdě a lásce? Co je špatného na pravdě a lásce?
Na pravdě a na lásce samozřejmě není nic špatného. Ten paradox - a každý, kdo toto sousloví používá pejorativně, tomu rozumí - je v tom orwellovském duchu, že podle Orwella je v jím vylíčené distopii mír válkou, svoboda otroctvím a nevědomost sílou. Prostě oxymora. Tak si myslím, že právě to je ten vtip, proč se používá termín pravdoláska. Ať už to někdo dělá záměrně, protože zná Orwellův román 1984 a nebo protože to cítí a vidí. Že někdo, kdo se ohání pravdou a láskou, přitom způsobuje nenávist, kamarádí se s ženskou, která říká, že půl milionu dětí, kteří zemřeli v důsledku nějakého embarga, je v pořádku, že to za to stojí - myslím tím Madeleine Albrightovou, která toto řekla do televize v pořadu 60 Minutes a zmiňuje to i ve svých memoárech... Nebo někdo, kdo říká, že bombardování civilního obyvatelstva v Jugoslávii je humanitární, to jsou lidi, kteří rozhodně termín pravda a láska zprofanovali. Za to si mohou oni sami, že když dnes někdo řekne pravdoláska, že to řekne s úšklebkem. Tito lidé, kteří se tady sdružovali pod praporem pravdy a lásky, ho totálně pokáleli lží a nenávistí.




AKT_INFO 131

23. dubna 2010 v 0:04 Aktuálně
AKT-INFO
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích
Vydání č. 131
=============================================

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Vojáci NATO zabili čtyři afghánské civilisty
- Vojáci NATO zabili začátkem letošního roku více afgánských civilistů než loni
- Irácká vláda byla obviněna z mučení sunnitů v tajné věznici
- Bývalý argentinský diktátor byl odsouzen k dvaceti pěti letům vězení
- Z technických důvodů nebudou zprávy Akt-info tři týdny vycházet

VOJÁCI NATO ZABILI ČTYŘI AFGHÁNSKÉ CIVILISTY
V pondělí vojáci organizace NATO zabili v Afghánistánu ve východní provincii Khost nejméně čtyři civilisty, když jejich konvoj zahájil střelbu na projíždějící vůz. Při identifikaci obětí se zjistilo, že se jednalo o dvanáctiletého chlapce, afghánského policistu a dva prodavače z místního tržiště. V tiskovém vyjádření prohlásilo americké vedení vojenské jednotky NATO, že oběťmi byli dva "známí povstalci" a jejich "spojenci". K tomuto tvrzení však neposkytlo žádné důkazy a ani nepopřelo tvrzení afghánské strany, že oběti nebyli ozbrojené. Ke střelbě došlo týden poté, kdy američtí vojáci usmrtili nedaleko Kandaháru pět civilistů a dalších osmnáct zranili při střelbě na autobus.
21/4/2010

VOJÁCI NATO ZABILI ZAČÁTKEM LETOŠNÍHO ROKU VÍCE AFGHÁNSKÝCH CIVILISTŮ NEŽ LONI
Tento rok zabili vojáci NATO v Afghánistánu více než dvojnásobek civilistů oproti loňsku. V prvních třech měsících roku 2010 to bylo sedmdesát dva civilistů, zatímco v loňském roce ve stejném období jich bylo dvacet devět. Zároveň se objevily nové důkazy o mučení v americké vojenské věznici v afghánském Bagramu. Novináři z BBC News oznámili, že získali prohlášení devíti svědků, kteří popsali případy porušování lidských práv v této tajné věznici, a to v době, kdy už byl v úřadu americký prezident Barack Obama. Jeden z vězňů přiznal, že toto tajné zařízení je známé jako "Černá díra". Vězni uvádějí, že tam byli podrobováni spánkové deprivaci, působení mrazu a jinému týráni. Jeden z nich si postěžoval, že mu americký voják vyrazil úderem pažby polovinu zubů. Tentýž vězeň také uvedl, že při cestě na toaletu musel tancovat podle hudby.
19/4/2010

IRÁCKÁ VLÁDA BYLA OBVINĚNA Z MUČENÍ SUNNITŮ V TAJNÉ VĚZNICI
Irácká vláda čelí obvinění z provozování tajné věznice v Bagdádu, kde měli být údajně mučeni sunnitští vězni. Americký list Los Angeles Times tento týden napsal, že více než sto sunnitů bylo v této věznici bito, vystaveno elektrickým šokům a dušeno igelitovými sáčky. Vězni byli zatčeni loňského roku v severní části země iráckou armádou, která je pod dominantním vlivem šíitů. Tyto případy týrání vyšly najevo teprve před měsícem, poté co rodinní příslušníci vězňů strávili několik měsíců jejich hledáním.
21/4/20

BÝVALÝ ARGENTINSKÝ DIKTÁTOR BYL ODSOUZEN K DVACETIPĚTI LETŮM VĚZENÍ
Bývalý argentinský diktátor byl odsouzen ke dvaceti pěti letům vězení za únosy a mučení disidentů v době argentinského vojenského režimu. Reynaldo Bignone spolu s pěti dalšími bývalými vysokými vojenskými hodnostáři byl v úterý odsouzen za více než padesát případů porušení lidských práv v nechvalně známé vojenské věznici Campo de Mayo. Bignone byl v čele argentinské vojenské junty mezi roky 1982 a 1983, ale odsouzen byl za zločiny, které spáchal jako velitel Campo de Mayo.
21/4/2010

Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ NEBUDOU ZPRÁVY AKT-INFO TŘI TÝDNY VYCHÁZET
Pro dočasnou nepřítomnost klíčového technického spolupracovníka bude mít zpravodajství Akt-info tři týdny pauzu. Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří umožňují každé vydání našich zpráv. Dobrovolní překladatelé, korektoři i techničtí redaktoři si zaslouží pauzu a možnost dobít své síly. Naše zpravodajská služba se vrátí v půlce května plná nové energie a se zajímavými zprávami, které uvidíte málokde jinde než právě zde - v nezávislém a nekomerčním zpravodajství.
13/12/07

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

T.Baťa

23. dubna 2010 v 0:03 Fota
bata

Včera,dnes, - a co zítra?

21. dubna 2010 v 22:47 Fota
VČERA:
par 1
Par.2
DNES:
Par.3
A CO ZÍTRA???
pamatnik

Izrael se bojí míru

18. dubna 2010 v 19:06 Aktuálně

Izraelská vláda je hluboce znepokojena, že USA se pokusí nastolit blízkovýchodní mírové řešení, že by Palestinci mohli jednostranně vyhlásit svůj stát a že Washington mohl ukončit napětí ve vztazích se Sýrií, konstatuje analýza americké agentury AP.
Tyto obavy jen zdůrazňují, jak hluboké jsou současné rozdíly mezi USA a Izraelem a že jdou daleko nad rámec nedávného nevyřešeného diplomatického sporu o pokračující výstavbě židovských osad. Místo toho se dál prohlubuje propast mezi vizemi izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a amerického prezidenta Baracka Obamy, což -- bez ohledu na jeho proklamovanou neotřesitelnost -- vyvolává otázky o pevnosti americko-izraelského spojenectví.

pal3
Netanjahu se obává, že by Izrael mohl být donucen k nevítaným ústupkům, což by posílilo jeho protivníky. Jeho vláda prosazuje, aby byla pozornost zaměřena výhradně na hrozby ze strany Hizballáhu, Hamasu a -- především -- Íránu a jeho sporného jaderného programu.
Obama naopak mluví o příslibu míru a podnikl několik neobvyklých kroků, přičemž veřejně označil izraelsko-arabský spor za škodlivý pro americké zájmy. Mnozí si to vykládají jako předehru k nátlaku na nastolení míru.
Sedmička nejvýznamnějších izraelských ministrů se minulý týden hned třikrát sešla, aby našla způsoby, jak oteplit chladné vztahy s Obamou, na žádném konkrétním kroku -- jakým by bylo třeba zastavení židovské výstavby ve východním Jeruzalémě -- se ale nedokázala shodnout, konstatovaly anonymní zdroje k jednání, která byla uzavřená.
Izrael stále neodpověděl na řadu požadavků, které Obama 23. března údajně vznesl při napjatém jednání s Netanjahuem ve Washingtonu. Vedlo to ke spekulacím, že se Netanjahu snaží získat čas v naději, že Obama nebude s blížícími se listopadovými kongresovými volbami ochotný na Izrael tolik tlačit, protože podpora židovských Američanů je ve volbách klíčová.
Frustrace z nulového pokroku na Blízkém východě vedla v Obamově vládě k diskusím, zda nenavrhnout americký mírový plán, který by jasně nastínil, co Bílý dům v regionu očekává. Izraelci se obávají, že by se tak dostali pod silný tlak k územním ústupkům, čemuž se doposud rozhodně bránili. "Všichni, kdo podporují vynucené řešení, ho ve skutečnosti činí méně pravděpodobným," prohlásil náměstek izraelského ministra zahraničí Danny Ayalon.
Izrael strávil minulý týden snahami poukazovat na myriády hrozeb, kterým v regionu podle svých slov čelí. V době, kdy USA vracejí svého velvyslance do syrského Damašku, izraelské zpravodajské služby prohlásily, že se domnívají, že Sýrie dodává gerilám Hizballáhu do Libanonu smrtící rakety Scud. Sýrie to popřela, Hizballáh jen přiznává, že se masivně vyzbrojuje už od izraelské invaze do Libanonu v roce 2006, nicméně načasování těchto zpráv jasně svědčí o tom, že je Izrael Obamovou politikou vůči Sýrii zneklidněn.
Současné americko-izraelské rozpory mohou být nevyhnutelným výsledkem faktu, že v USA je vláda liberální, zatímco v Izraeli krajně pravicová. Nicméně vzhledem k tomu, že merzinárodní image Izraele je po loňské zničující invazi do Gazy v troskách - při současné urgentní americké potřebě získat si v muslimském světě skutečné spojence k dokončení svých cílů v Afghánistánu a Iráku - může trpělivost s 43 let trvající okupací Palestinců opravdu docházet.
Stejně frustrovaný palestinský premiér Salámem Fajjád si pohrává s myšlenkou, že by příští rok jednostranně vyhlásil palestinský stát, čímž vyprovokoval izraelského ministra zahraničí Avigdora Liebermana k hrozbám, že anuluje stávající mírové dohody a anektuje části Západního břehu.
V americko-izraelském napětí se skrývá i dost ironie. Izrael dává najevo hlubokou nedůvěru v Obamu a jeho vládu i přes to, že v jeho návrzích jsou záruky přežití Izraele coby židovského a demokratického státu - s přihlédnutím k tomu, že Arabové na územích tvořících historickou Palestinu Židy brzy početně převýší.
Netanjahu odmítá územní kompromisy hlavně proto, že si myslí, že budou ohrožovat bezpečnost Izraele, jeho tvrdý postoj však ve svém důsledku může zhatit jeho snahy získat si mezinárodní podporu pro jeho hlavní cíl, kterým je zabránit Íránu v získání jaderných zbraní.
Obamův vyslanec pro Blízký východ George Mitchell v příštích dnech znovu přijede do oblasti a pokusí se oživit plán na zahájení nových nepřímých rozhovorů. Tlak na Netanjahua před samotnými rozhovory zatím neměl žádný výsledek, pokud ale Bílý dům na Netanjahua zatlačí v rámci rozhovorů, přičemž na stole bude skutečný mírový plán, pro izraelského vůdce nastane okamžik pravdy, v němž bude muset zvolit mezi svými jestřábími koaličními partnery a umírněnější koalicí, mezi kompromisem a snahou udržet celé území.
Zdroj:

Nezlobte USA,nebo vám přinesou demokracii!!!

17. dubna 2010 v 23:16 Videa
Video v Aj zde:



majak
Tak teď vážně nevím.Jedná se v obrázku o lidovou tvořivost nebo skutečnost?

Jak to na tom světě chodí - "TOP SECRET"

17. dubna 2010 v 23:13 Dokumenty
Sexuální otrokyně nastiňují otřesný obrázek poměrů na špičce pyramidy vládců světa.

Dvě Ilumináty mučené ženy s vypláchnutým mozkem a prostitutky, vykreslují neutěšený obraz, jak to na světě skutečně chodí. Obě říkají, že jako děti byly prostitutky světových vůdců.
Tyto informace mohou některé lidi rozčílit nebo dokonce rozzuřit. Mučení a zkaženost, které popisují, jsou trýznivé. I psaní o těchto věcech je těžké.



Kráceno

Jsou to Brice Taylor, autorka Thanks for the Memories (1999, Díky za ty vzpomínky) a Cathy O'Brien (spolu s Markem Phillipsem), autorka Trance-Formation of America (Trans-Formace Ameriky, 1995).

Tyto knihy jsou konzistentní a potvrzují odhalení iluminátské programátorky "Svali" ("Illuminati Defector Details Pervasive Conspiracy"), a pokud chcete pochopit svět, musíte si přečíst knihy těchto tří žen.

Pašování drog, bílé otroctví, prostituce a pornografie financují tajné programy.
Elementy v CIA, FBI, Pobřežní stráži, armádě a policii jsou zapojeny rovněž, stejně jako Mafie.

Tyto ženy mohly i nadále mlčet a nalézt více zaslouženého klidu a štěstí. Místo toho velmi riskují, aby varovaly lidstvo před nebezpečím. Budeme jim naslouchat?

Kniha O'Brienové je k dostání přímo u ní. Je rovněž k dostání na amazon.com (hledejte Mark Phillips).



Rozhovor s Andy Pero, obětí programovaní"Superman" na základně Montauk

Od Eve Frances Lorgen, M.A
http://educate-yourself.org/mc/andyperointerview13jun00.shtml
June 13, 2000

Exkluzivní rozhovor z Andy Pero, obětí projektu ovládání mysli, s cílem vytvořit"super vojáka" s nadprůměrnými fyzickými a psychickými schopnostmi.

Celý článek zde:

Případ Cathy O´Brian

Mé jméno je Marquart (Mark) Ewing Phillips. Narodil jsem se 17. května 1942 v Nashville ve státě Tennessee. Nemám vedený trestní rejstřík a nikdy jsem nebyl označen a nebo diagnostikován jako duševně nemocný člověk. Nejsem ani spisovatel či lékař zabývající se psychologií a nebo psychiatrií. Na druhé straně jsem ovšem mezinárodně uznávanou kapacitou v rámci výzkumu týkající se tajných výzkumů v oblasti externí kontroly mysli. V první části tohoto materiálu se vám pokusím vysvětlit jakým způsobem jsem se k tomuto výzkumu dostal. A jaký charakter mělo studium přísně tajných technologií, které mohou být společnosti známé jako: "Trauma - based mind control". V posledních letech došlo k odtajnění jistých dokumentů především pod tlakem některých společenských organizací. Na veřejnost se tak dostaly skutečnosti na které muselo americké ministerstvo obrany (DOD) reagovat. Připustilo tak, že skutečnosti týkající se tohoto doslova starověkého mechanismu kontroly je natolik nebezpečný pro jisté vlivné a řídící instituce, že příslušné dokumenty musí zůstat označené jako "TOP SECRET".

Celé zde:


"Pravda žije mnohdy velmi ubohý život, ale vždy přežije lež".

Odkazy na videa
Ovládáni

Jaký je nejefektivnější způsob ovládání světa. - Ovládání mysli.


Architekti ovládání - film


Vědí cos dělal v pátek

Podobně jako se děti nejlépe učí a připravují zábavnou formou hry na život ve světě plném pro ně zatím nepochopitelných složitostí, například na dopravním hřišti. I my dospěláci jsme nenápadně připravováni
na život ve světě, pro většinu zatím nepochopitelné reality. K tomuto účelu jsou nejvhodnější různé reality show.

Televize láká na novou reality show, tentokrát své kandidáty bude hypnotizovat.

Na jaře chystá speciální novinky, které se orientují hlavně na to, aby se diváci
bavili. Špatných zpráv je kolem nás dost, takže se snažíme, aby si diváci
oddechli a trochu se pobavili," řekl generální ředitel…

Od počátku března ,,tv" nachystala pořad Vím, cos dělal v pátek, v němž hraje hlavní roli hypnóza. Soutěžící je na jeden den uveden do hypnózy a hypnotizér mu postupně vsugeruje fakta, která jsou v rozporu s realitou.

Veškeré nové poznatky, jenž nám údajně mají usnadnit žití se mohou, a také se tak děje,
zneužít k opačnému účelu.
Například prostředky,jenž mají údajně zajistit naši bezpečnost, slouží ve skutečnosti k zajištění naši totální kontroly atd. O čem zde píši si prosím zjistěte za domácí úkol.
Nápověda: ,,Vyvolení"

Vím cos dělal v pátek

Zhypnotizovaná žena věří, že hladí imaginární kočku


Hypnoza

Co je to hypnóza?
Hypnóza je stav navozený druhou osobou, lékařem, hypnotizérem. Tento stav umožňuje vynikající komunikaci s nevědomou myslí (s druhým já) hypnotizovaného člověka. K hlavním rysům hypnózy patří zvýrazněná ovlivnitelnost, v níž je možné hypnotizovanému vložit do mysli různé pokyny, ovlivnit jeho vnímání (např. pocit horka), pohyby, paměť.

Všech těchto věcí se využívá při léčbě různých poruch, u kterých lze předpokládat psychické ovlivnění. Hypnóza se zpravidla navozuje sugescí, pracuje s dočasnou ztrátou paměti a ztrátou bolestivosti.

Léčebná hypnóza se používá k léčení mnoha psychických a tělesných potíží a nemocí. Může se ale dobře uplatnit například i při učení cizích jazyků. Hypnotická sugesce pomáhá rovněž při posilování vůle k životu u depresivních pacientů a v řadě závažných onemocnění.

Hypnóza - bleskové uvedení do hypnotického stavu předvádí a komentuje hypnoterapeut Libor Činka.
MP3 nahrávku hypnotické motivace k dosahování cílů můžete stahovat z: http://www.abcentrum-iq-psychologie-k...
Nahrávka byla pořízena při setkání s klientem, který se rozhodl studovat hypnoterapii a přišel s přáním dozvědět se pravdu o metodě používané např. v pořadu: "Vím cos dělal v pátek".

Video:

Suverenita v bulváru

17. dubna 2010 v 22:56 Aktuálně
Chcete změny - volte ženy.

bobobul.2
bobobul.1

Bilderberg 2010

16. dubna 2010 v 23:44 Aktuálně
Letošní setkání elit se uskuteční ve Španělsku ve dnech 3-6. června.

Setkání Bilderbergu bude následovat svou bratrskou skupinu Trilaterální komisi, která bude mít shromáždění ve Four Seasons v Dublinu 6-10. května. Lídři ze skupiny Bilderberg se rovněž zúčastňují setkání Trilaterální komise, aby naplánovali svoje společné záměry. Asi 300 lidí se zúčastní setkání Trilaterální komise, tajná jednání se budou konat v hlídaných patrech hotelu. Z těchto lidí se pak asi 100 ještě zúčastní setkání Bilderbergu. Celá oblast bude hlídána četou uniformovaných policistů a soukromými bezpečnostními službami.

Bilderberg doufá, že udrží globální recesi po dobu ještě alespoň jednoho roku, jak řekl jeden mezinárodní finanční konzultant, který se zná osobně z mnoha členy. A to proto (mimo mnoho dalších důvodu), že Bilderberg stále doufá ve vytvoření globálního "ministerstva financí" pod patronou OSN. Bilderberg si poprvé dal tento závazek při svém zasedání v Řecku, ale snaha byla zablokována nacionalisty v Evropě a ve Spojených státech. Nacionalisté (toto slovo je bráno jako sprosté slovo v Bilderbergu) se odmítli vzdát své suverenity ve prospěch OSN.

AmericanFreePress zdroj ukázal na slova francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho, který v projevu pro levicovou Columbijskou Univerzitu řekl: "Měli bychom vymyslet nový globální finanční řád."

Jasně přitom odkazoval na nedávno navržené globální "ministerstvo financí".

Konečný cíl Bilderbergu je stále stejný: Přeměnit OSN do globální vlády, ve kterém budou jednotlivé státy představovat pouze zeměpisné údaje. Evropská unie se má stát jednotnou politickou entitou, následovaná Americkou unii a konečně Asijsko-pacifickou unii. Do Americké unie má patřit celá západní polokoule společně s Kubou a dalšími pobřežními státy.

Při centralizaci moci se stává občan stále méně a méně důležitým, jeho hlas je stále menším procentem v celku. Všudypřítomná korupce a prospěchářství vede k tvorbě zákonů vyhovujícím hlavně dobře platícím sponzorům, korporacím. Demokracie se tak stává pouhou fraškou, zvolení zástupci neobhajují naše zájmy.

Jeden by mohl namítnout, že je potřeba tvořit takovéto velké celky, jako obranu před nebezpečími, třeba čínskou ekonomikou a jejich levnými výrobky. Je to však pouze na občanech, zda budou podporovat sebe, nebo někoho jiného.

Vytvořením jednotné celosvětové vlády by se ukončily všechny války. Ale kdo vede války v dnešním světě? Korporace a jejich političtí sluhové, kteří zmanipulováním obyvatelstva zabíjí obyvatele jiných států kvůli jejich nerostnému bohatství.

Terorismus jako prostředek ke kontrole obyvatelstva.

http://www.americanfreepress.net/html/bilderberg_found_217.html

bild.2010

Internet zhoršil pandemii prasečí chřipky

16. dubna 2010 v 23:42 Aktuálně
Internet měl rušivý dopad na zvládnutí pandemie prasečí chřipky, a to spekulacemi a fámami, tvrdí Světová zdravotnická organizace (WHO).

WHO chřipkový šéf Keiji Fukunda řekl, že šetření ukázalo, že Internet přidal novou dimenzi do oblasti oznamování věcí o veřejném zdraví, vše začalo být zřejmé přes minulý rok.

I když to znamenalo, že informace o prasečí chřipce se staly více dostupné, zároveň se tvořily "novinky, pověsti, velké množství spekulací a kritiky v různých oblastech", zahrnující blogy, sociální sítě a webové stránky, řekl.

"Protivakcínové zprávy byly velmi aktivní, dělaly mnoho potíží v oblasti zdravotnictví v mnoha zemích," uvedl Fukunda v části devítiměsíčního přezkoumání mezinárodní odezvy na A(H1N1) chřipkovou pandemii.

Několik vlád se již snaží zrušit objednávky za stovky milionů na speciální prasečí chřipkové vakcíny objednané minulý rok.

Kampaně za hromadné očkování v Evropě vyšly naprázdno, vznikly pochybnosti o významu imunizace a to díky velmi mírným symptomům, spekulacím o bezpečnosti vakcíny a znepokojením o vlivu farmaceutického průmyslu.

Dřívější WHO šéf infekčních nemocí David Heymann řekl AFP, že Internet a sociální sítě se musí vzít jako nový faktor v oblasti veřejného zdraví, především kvůli obavám veřejnosti z bezpečnosti vakcín obecně.

"Je velmi těžké napravit jakékoliv nedorozumění", řekl pan Heymann, zdůrazňujíc rozdíly s tradičními médii.

Autor překladu: Vidím to jako velký úspěch, že s námi musí počítat při manipulování s veřejným míněním.


vit

TERORISMUS

16. dubna 2010 v 1:14 Dokumenty
Co znamená slůvko terorismus.
Terorismus je nemilosrdné,bezafektní a vypočítavé metodické zabíjení lidí.


typy terorismu:
1.
muslimská,hlavně sunnitská tradice náboženského teroru.
2.
ruská tradice individuálního teroru.
3.
německá (evropská) tradice, podle které je násilí mravní nutností.(přijaté v mnohých iracionálních doktrínách)
4.
tisíciletá tradice středomořského pirátství.
5.
státní terorismus
6.
Informační terorismus

Takovéto zaškatulkování nás však nikterak nepřiblíží ke zjištění, z čeho vychází leckterý zjištěný typ teroru a jak je možné se jej na vždy zbavit. Jestliže lidstvo radikálně nezasáhne a nezlikviduje teror, který nemá žádné opodstatnění, budeme potencionální teroristy k akci jen ,,vyzývat".

Kde se na světě vzal všehoschopný terorista?
unosci
Výtah z faktů o událostech z 11.září 2001:

Jak muselo být pro FBI trapné, když se najednou vynořili někteří z označených únosců živí a zdraví a prohlašující svou nevinu! A ještě hůře, seznamy pasažérů, které letecké společnosti poskytly CNN neobsahovaly ani jedno arabské jméno. Navíc se ani jedno jméno z těch seznamů neprokázalo, jako krycí jméno žádného Araba. Jak se tedy dostali na palubu bez toho, že by byli v seznamu pasažérů? Pokud užili falešné doklady, jak byly potom vypátrány jejich pravé dokumenty? A jak je možné, že ani jedno z jmen v seznamech nebylo odhaleno jako falešné jméno únosce? 19 typických Arabů se dostane do letadla s nearabskými falešnými doklady se 100% úspěšností? Proč nejsou na žádném záznamu z letištních bezpečnostních kamer?
Když byla historka o "identifikaci" únosců během pár týdnů rozmetána, FBI musela připustit, že nemá ponětí, kdo byli únosci. Přesto se oněch 19 jmen a tváří stále beze změny objevuje v hlavních médiích, jako by se nic nedělo. Fraškovitá "vyšetřovací komise událostí z 9.11" přijala 19 únosců jako skutečnost, přemítala nad "nedostatečnými zpravodajskými informacemi" v souvislosti s jejich činností před 11. zářím.

Terorismus není ani prvním,ani posledním pokusem uvést lidi v omyl.
Stal se strašákem,abychom se dobrovolně vzdali svých posledních práv a svobod,
a uměle vytvořeným nepřítelem k vedení neomezených válek kdekoli na světě.

Přátelé,jen dvě malé otázky na konec.Jak je prosím možné že 14.8 2002 NCRI (Národní rada íránského odporu,považovaná za mezinárodní teroristickou organizaci působící pod záštitou organizace Mudžahedín-e Khaly (MEK),si uspořádá tiskovou konferenci přímo ve Washingtonu???

Jak je možné že člověk jenž osobně dohlížel na vyzbrojování Al Kaidy (p.Zbigniew Brzezinsky),
jenž působil jako poradce Jimmyho Cartera ,působí i nyní ve vysoké politice příštího presidenta
Baracka Obamy? Atd,atd…….

Mohl by mi tyto skutečnosti osvětlit nějaký odborník? Co je to za nepořádek v tom boji proti terorismu a všem kdo jej podporují? Musíme apelovat na své zákonodárce a přinutit je k větší důslednosti.NECHCI další 11. září a věřím že ,,Vy" také.

NENECHTE SE VÍCE KLAMAT!!!

Likvidace Československa - předvolební připomínka

16. dubna 2010 v 1:05 Aktuálně
Elity to v podstatě nemohly provést lépe. Dlouholetou podporou antikomunistické opozice způsobily pád bývalého režimu a celého ost-bloku. Ano, cinkali jsme na náměstích a doufali, že bude lépe. Netušili jsme, kam nás Havel a jeho parta zavede. Poté elity a loutkovodiči zamakali a navedli 15 milionové Československo k rozdělení, neboť 2 menší státy jsou z hlediska politického ovládnutí lepší než jeden větší. Samozřejmě stanovily, že nic lepšího než EU (NATO) pro nás neexistuje. Pak díky mnoha nařízením a kvótám začaly ničit české zemědělce, podle hesla chcete-li zničit národ, zničte jeho (potravinovou a surovinovou) soběstačnost. Pak následoval průmysl... řízenými krachy přešly mnohé funkční továrny do rukou zahraničního kapitálu, o bankách nemluvě. Pak snížily kurs koruny tak, že to začalo likvidovat naše vývozce a průmysl vůbec . Pak jim řekly: zajistěte se proti vysoké hladině české koruny, výrobci to udělali a splakali nad výdělkem, neboť koruna začala prudce oslabovat. Tím elity dolividovaly další část výrobců a spokojeně si zamnuly ruce.
Klaus v posledních měsících pochopil a prohlédl.. pozdě, leč přece. Nejdříve v těch prasečinkách jel také.. ale teď se v něm částečně probudilo svědomí, částečně byl ke svému jednání přinucen a pokouší se ze zrychlujícího vlaku vystoupit. Bojuje jako o život.. protože mu jde.. ano, o život. :) To, že nás v Bruselu nyní brání "očištění" mafiáni let minulých, trio Klaus - Železný - Bobošíková, je jen smutným paradoxem dějin, resp. připomínkou totálního vyhoření opravdových osobností na domácí scéně

Už tomu začínáte rozumět, co se v dnešní Evropě děje? A stále si myslíte, že je Evropská Unie ta nejlepší varianta pro vás? Opravdu si myslíte, že globalizaci nevymyslela jiná hlava, než mamonem postižená a nemocná hlava? Proč lidé přijali něco, co je pro ně tak zoufale nevýhodné? Stále tomu nemohu věřit... kdo a proč nás stále dokola opíjí rohlíkem? Kdy si přiznáme, že Evropská Unie je okultní organizace fungující na satanských principech, která nám chce přinést socialismus s lidskou tváří? Do kdy budou domácí novináři pod hrozbou (ne)splácení svých hypoték (jedné z nejdokonalejších pastí režimu na občana vůbec) křičet eurooptimisticky, proradarově a vůbec celkově tak nějak pomýleně hurá?
Podle ankety iDnes zhruba 70% procent lidí souhlasí s Klausem, který včera zaútočil ostře na Evropskou Unii. Jsou to pravděpodobně stejní Češi, kteří si před několika lety odhlasovali v referendu vstupu do EU a je to stejný politik, který nás tam, trošku teatrálně v předvečer se svou cestou na Blaník, přivedl a podepsal. Je obrovskou lží, že tenkrát nebyly jiné varianty, než vlézt do EU. Samozřemě byly. Například vytvoření konkurenčního projektu a úzká spolupráce s Ruskem, případně Čínou, Indií a dalšími zeměmi. Také téměř 50% našich čtenářů v naší anketě přiznává, že byli s projektem Evropské Unie naivní (a to díky našemu magazínu velmi dobře věděli o hrozících rizikách, ale nechtěli je vidět).. dobrá, proč ale necháváme ty naivní rozhodovat? Ať již v tzv. "demokratickém systému", nebo na nejvyšších politických postech? Bude vůbec něco platné, že dav politiky, až se krize a události v Praze pořádně rozběhnou, naháže do Vltavy? Možná, že se stihne obvinit Havla, Zemana, Grosse, Klause, Špidlu, Paroubka, Dlouhého, Vondru, Schwarzenberga, Svobodu, Parkanovou, Bursíka a mnohé další z vlastizrady, možná ne. Nepokoje v České republice ve finále způsobí vznik protektorátní zóny a Vltavou rozdělené východní a západní Evropy. Tak pravil špion již někdy v letech 1985. Naplňuje se tento scénář? Co nutí elity zašlapat Čechy (a Slovany) do země?
Nezdá se vám ale, že lidé opakují stále stejné chyby? Lze jim vůbec nějak pomoci? Proč moc vždy uzme úzká skupinka spiklenců, kteří odvedou pozornost, naslibují nemožné, vytvoří pseudorealitu a pseudoproblémy a poté intriky dosáhnou vlastních cílů, které jsou zcela proti (už v té chvíli zírajícím, ale bezbranným) občanům?
Na trůn usedl poslední vůdce, černý papež (ano, samozřejmě že většina proroků špatně vyhlíží svatého otce černocha, ale míněn je právě nastoupivší Barack Obama), konec je tedy otázkou let. Konec čeho a nástup čeho? Je ekonomický a společenský kolaps předzvěstí něčeho ještě většího?
Pouze pokud možno co největší osamostatnění a decentralizace dává jakous takous naději na přežití. Úprk nejen od nadnárodního superstátu v podobě uměle vytvářené Evropské Unie, ale dokonce i prudký odklon od národních států. Jejich zkorumpované vlády nám v tuto chvíli již nepřinášejí nic dobrého, přesně naopak. Ano, zřejmě se brzy dočkáme doby, kdy Brno, Pardubice, nebo Horní dolní vyhlásí nezávislost na České republice, stejně jako Štrasbourg na Francii. A bude to jedině správné, jediné možné. Národní státy jsou v tuto chvíli ve stádiu klinické smrti. Který politik to první pochopí, je z toho schopen pro své šiky vytlouct aspoň na chvíli ještě jakýs takýs kapitál.
Střední a východní Evropa nyní stojí před totálním krachem, říkají někteří ekonomičtí analytici (narozdíl od německých majitelů Mladé Fronty Dnes, kteří se ptají: Jaká krize?). Je to vina politické neprozřetelnosti našich politiků i ekonomů, je to především vina nás všech, kteří jsme neuměli včas posoudit, kam spěje budoucnost. Následky budou takové, že si je jen málo kdo dokáže představit... a konečně budeme mít, co jsme chtěli. Nebo nechtěli?

Evropská analytická skupina GEAB/LEAP, která jako jediná už v roce 2006
předpověděla přesně současný vývoj, definovala již v té době i její
příčiny i možnosti řešení.Bohužel současné vlády a světoví vůdcové
neřeší příčiny globální hospodářsko-politické krize, ale snaží se pouze
potlačit její symptomy - přebytek nekrytých dolarů a v USD
denominovaných aktiv v bankách a na bursách. Tím, že jejich přebytek
nadále zvyšují- tentokrát pro jistotu geometrickou řadou,což je stejné
jako bychom pacienta umírajícího na extrémní horečku strčili do sauny a
pro jistotu za ním zamkli dveře.
Poslední šance zastavit tento infaustní vývoj směřující k exitu je
jednání summitu G 20 v dubnu 2009. Tomu však nikdo příliš nevěří, neboť
současná elita je ve vleku zcela chybných ekonomicko- politických chimér
a vlastní naivních přání. Jiné motivace, o kterých se již běžně hovoří,
zde raději ani nezmiňujeme.

Pokud tedy G 20 za 2 měsíce nebude konstatovat, že systém zcela selhal a
je třeba vybudovat systém zcela nový, a začne provádět v tomto směru
konkrétní kroky - systém nekontrolovatelně a samovolně zkolabuje.
Finanční základ celého poválečného finančně - měnového globálního
systému doslova vymizí .../Disappearance of the financial base (Dollar &
Debt) all over the world/. Začne rozpad světového hospodářství mezi nově
utvářené mocenské bloky a začne hra Chacun pour soi / Každý sám za sebe
/. Nastane naprostá ztráta důvěry k čemukoli, co má jen papírovou
hodnotu / papírové peníze, zápisy v bankách a jiné bankovní instrumenty,
akcie, o derivátech snad ani nemluvě/.

Nejvíce postiženy budou dnes nejvíce imperialistické protektorské a
paternalistické režimy / USA a Velká Británie / , jejichž hegemonie se
jim rozpadne před očima. Stejně tak i jimi chráněné oblasti, státy a
lokální režimy ztratí jejich ochranu a octnou se bez pomoci v
nastávajícím regionálním chaosu ....

Bože, ochraňuj nás ... a naše tisícileté České království ... a věčnou
říši Slovanů

Zdroj: