Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

AKT-INFO č. 128

2. dubna 2010 v 1:04 |  Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Americká armáda připouští, že na kontrolních stanovištích byli zabiti nevinní Afghánci
- Izrael povolil první zásilku oblečení do Gazy po téměř třech letech
- Skeptiky vůči globálnímu oteplování financuje firma Koch Industries
- Britský vládní panel označil vědce z hackerského skandálu za nevinné

AMERICKÁ ARMÁDA PŘIPOUŠTÍ, ŽE NA KONTROLNÍCH STANOVIŠTÍCH BYLI ZABITI NEVINNÍ AFGHÁNCI
Američtí armádní činitelé v Kábulu připustili, že vojáci Spojených států a NATO od minulého léta zabili v blízkosti vojenských kontrolních stanovišť třicet Afghánců a zranili osm dalších. Ani v jednom případě nebylo prokázáno, že by oběti představovaly pro vojáky nebezpečí. Velitel spojeneckých vojsk v Afghánistánu, generál Stanley A. McChrystal, při nedávné videokonferenci doslova prohlásil: "Zastřelili jsme neuvěřitelně vysoký počet lidí, ale pokud vím, nebylo nikdy prokázáno, že by někdo z nich představoval hrozbu."
29/3/2010

IZRAEL POVOLIL PRVNÍ ZÁSILKU OBLEČENÍ DO GAZY PO TÉMĚŘ TŘECH LETECH
Izrael již povolil dopravu zásilky oblečení a obuvi pro Palestince žijící v Gaze, a to poprvé po téměř třech letech. Palestinští představitelé oznámili, že na čtvrtek je plánován příjezd deseti kamionů. Přísná izraelská blokáda Gazy trvá od června 2007 navzdory rozsáhlé mezinárodní kritice. Organizace pro lidská práva označují tuto blokádu za formu kolektivního trestu.
30/3/2010

SKEPTIKY VŮČI GLOBÁLNÍMU OTEPLOVÁNÍ FINANCUJE FIRMA KOCH INDUSTRIES
Organizace Greenpeace ve své zprávě označila americkou soukromou společnost Koch Industries, napojenou na ropný a chemický průmysl, za finančního sponzora skupin lidí
v Americe i v Evropě, které se v médiích stavějí skepticky ke globálnímu oteplování. Ze zprávy Greenpeace vyplývá, že firma Koch Industries od roku 1997 vydala již téměř 48 miliónů dolarů na financování těchto skupin a na jejich mediální aktivity.
31/3/2010

BRITSKÝ VLÁDNÍ PANEL OZNAČIL VĚDCE Z HACKERSKÉHO SKANDÁLU ZA NEVINNÉ
Parlamentní panelová komise ve Velké Británii prošetřila kontroverzní spor nazvaný "Climategate" a prohlásila, že nenašla žádné důkazy, jež by mluvily ve prospěch obžaloby, podle které mělo významné britské výzkumné centrum zkreslovat data týkající se globálního oteplování. Minulý rok hackeři pronikli do počítačového systému výzkumného oddělení University of East Anglia, a následně pustili do oběhu e-maily ze schránek špičkových vědců této instituce. Popírači globálního oteplování se snažili použít různé výňatky z těchto e-mailů jako důkazy, že tento ústav umlčuje odborníky, kteří zpochybňují podíl lidské činnosti na globálním oteplování. Panel prohlásil, že v dokumentaci nejsou žádné náznaky o potlačování skeptiků. Vědci zároveň varují, že přestože Evropa letos zažila relativně dlouhou zimu, celosvětový trend oteplování pokračuje. Světová meteorologická organizace potvrdila dřívější zprávy, že poslední desetiletí bylo zatím vůbec nejteplejším v meteorologických dějinách. Podle této organizace byl rok 2009 pátým nejteplejším měřeným rokem. Projevem postupného oteplování je také to, že na jezerech na severovýchodě Spojených států led roztál rychleji, než tomu bylo za posledních 120 let, od kdy se o tomto jevu vedou záznamy.
31/3/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.