Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Collateral Murder a WikiLeaks

6. dubna 2010 v 18:10 |  Dokumenty

Videa:
Collateral Murder - Wikileaks - Iraq


Wikileaks leaked video of Civilians killed in Baghdad - Full video


WikiLeaks tweet:


Konečně jsme rozlouskli šifrování k Americkému vojenskému videu, v kterém jsou zastřeleni novináři, mimo jiné. Díky všem, kteří darovali $/procesorový čas.


Pokud se tohle ukáže být pravda (a já nemám žádné pochyby, že je) - tak to může způsobit, že ta jejich propaganda, kterou vydávají, bude mimo. Pokud je Americká vláda schopná tohoto, myslíte, že může být schopná i falešných událostí jako 9/11? Víme, že události v Tonkinském zálivu (důvod pro vstup USA do války s Vietnamem) a útok na USS Liberty byly předem zinscenované.


Jak možná víte, současná hlava CIA je také předseda New Yorské burzy - s předchozími předsedy společně s George HW Bushem.


Od Techh-Buzz:


WikiLeaks slíbila uvolnit informace o Pentagonském krytí vražd do Amerického národního tiskového klubu dne 5. dubna 2010. I tak je něco málo informací o původu této informace dostupných na WikiLeaks . Je to natolik citlivé, že to může donutit Americkou vládu k akci.


Několik přívalů posledních tweetů na oficiálním WikiLeaks tweetu ukazuje, že jsou právě pod agresivním sledováním od Ameriky a Islandu. Tady jsou poslední tweety od WikiLeaks v chronologickém pořadí.

WikiLeaks je právě pod agresivním Americkou a Islandskou sledovací operací. Sledují nás / fotografují / filmují / zadržují.
*
Pokud se nám něco stane, víte proč. Je to kvůli našemu filmu z 5. dubna. A také víte, kdo to způsobil.
*
Ve čtvrtek dva muži v diplomatickém oblečení sledovali našeho editora(http://www.skup.no) z Islandu
*
Jedna příbuzná osoba byla zadržena na 22 hodin. Počítač byl zabaven. To je http://www.skup.no
*
Víme, že naše vlastnictví dekódovaného videa leteckého útoku je nyní diskutováno v nejvyšších místech Amerického velitelství
*
Pokud víte více o operacích proti nám, kontaktujte nás na https://secure.wikileaks.org
*
Při zadržení nám byly ukázány tajné fotografie našeho produkčního setkání a byli nám položeny specifické otázky spadající k leteckému útoku
*
Máme letecké záznamy Státního oddělení / CIA hlav. Nemyslete si, že se toho jen tak zbavíte. Tohle je WikiLeaks.

V minulosti hrála WikiLeaks stěžejní roli v odhalování špatností. Byla vedena tak, aby zůstala věrná svým principům, a to zveřejňováním dokumentů o politických, diplomatických nebo etických otázkách. Přes ty roky, byla vedena, aby získala respekt a reputaci za pozitivní dopad.


Právě teď, ta největší otázka je: Nevzala si WikiLeaks větší kus, než může zvládnout?

Ne že by měli upřímní blogeři jako já k tomu co říct.

Pokud se editorům WikiLeaks cokoliv stane, svět to bude díky civilním žurnalistům vědět a nebude se tomuto stroji bát vzepřít.


zdroje:

http://www.abovetopsecret.com/forum/thread554898/pg1

http://fascistsoup.com/2010/03/24/wikileaks-video-of-us-shooting-journalists-and-civilians/

Čítajte viac: http://dolezite.sk/WikiLeaks_Video_ve_kterem_americka_vlada_nechava_zastre_160.html#ixzz2ArKHA4hv


"Nemají brát děti do války"

Hlas z vysílačky je potom vyzve, ať je "všechny vyhodí do povětří". Po následné střelbě zůstanou na zemi ležet bezvládná těla. O chvíli později na místo přijede dodávka, která se pokouší naložit zraněné. I po ní začne americký apache pálit. Celkový účet je 12 mrtvých.

CO JE WIKILEAKS

WikiLeaks zveřejňuje citlivé materiály získané od vlád nebo jiných organizací, přičemž chrání své zdroje. Jejími zakladateli jsou čínští disidenti, ale také novináři nebo matematici z Asie, Evropy i USA. Členové WikiLeaks si nedávno stěžovali, že je americká vláda nechává sledovat a že jim vyhrožují i vlády jiných států.

autor: ČTK
Rozhovor mezi vojáky pokračuje: "To vypadá, jako by se v dodávce něco pohnulo. Vypadá to jako dítě." Vojáci na zemi potvrdí, že jsou mezi oběťmi dvě děti, a souhlasí, aby byly odvezeny do nemocnice. "No je to jejich chyba, že berou děti do války," ozve se posléze z vysílačky.

Wikileaks uvádí, že záběry zachycují i smrt dvou zpravodajů agentury Reuters, kteří zemřeli ten samý den v Bagdádu. Mluvčí zpravodajské agentury ale prohlásil, že si nejsou jistí, jestli jde o 22letého fotografa Namíra Noora-Eldeena a jeho řidiče Saída Chmagha.

Mluvčí americké armády Shawn Turner řekl, že vojsko incident z roku 2007 vyšetřilo. Vojáci prý byli přesvědčeni, že bojují proti skupině povstalců, a netušili, že jsou na palubě vrtulníku lidé s kamerou a mikrofonem. "Litujeme ztráty nevinných životů, ale tento incident byl okamžitě vyšetřen a nikdy jsme neměli v úmyslu ho tajit," řekl Turner.

Zdroj idnes.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.