Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Radar jako memento

27. dubna 2010 v 1:50 |  Dokumenty
Volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží a politické strany se předhánějí v ujišťování, že vůle občanů je pro ně posvátná. V případě některých z nich to zní hodně nevkusně.
Po dva roky nám tvrdili představitelé tří koaličních stran, že občan  nemá právo rozhodovat o skutečně důležitých věcech, jako je americký radar na našem území. Pouze politici mají informace, pouze oni jsou kompetentní.
Podle nejnovější zprávy amerických a ruských odborníků nás radar nijak neochrání před případnými raketami z Iránu. Mirek Topolánek (ODS), Vlasta Parkanová (KDU-ČSL), Karel Schwarzenberg ani Martin Bursík (SZ) Tuto zprávu ano slovem nekomentovali.
Jejich jednání je nepochopitelné. Pokud by přece mysleli vážně to, co celou tu dobu tvrdili, museli by nyní své odhodlání chránit Evropu americkým radarem inzerovat na všech billboardech jako svůj hlavní volební trumf. Jejich televizní spoty by se měly jen hemžit bílou koulí v Brdech.
Namísto toho v nich vidíme defilovat krávy a voly, což je pro Evropu jistě vysoce signifikantní informace. Z kóty pro radar v tichosti mizí žiletkový drát. Vypadá to, že projekt byl potichu odpískán. Už se ani nedovíme, jaké cíle vlastně sledoval. Ty obranné dost dobře nemohl.
Když přesně totéž, co dnes tvrdí expertní komise, vyložil v Praze koncem minulého roku jeden z předních amerických odborníků na raketovou obranu, Mirek Topolánek zesměšňoval jeho informace řečmi o tom, že Američan si jel zřejmě před Vánocemi do Prahy jen nakoupit. Mohl by snad takto mluvit kompetentní politik? Stejný člověk nyní žadoní, aby mu občané, jimž prý vždy pozorně naslouchal, dali opět svůj hlas. Nemůže se dočkat, až  po volbách zase ukáže prostředníček.
Kateřina Jacques se nikdy neomluvila za své výpady proti odpůrcům radaru. Dodnes nikdo nedementoval obvinění, že pracují v ruském žoldu. Bursíkova účast na podvodu s radarem přitom významně přispěla k rozpadu zelených. Napravuje to tím, že pózuje na žebřiňáku. Už by na něm mohl zůstat, nadělá tam méně škod.
                                  Autor je sociolog, kandiduje za DSZ
                                  do Evropského parlamentu

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.