Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Výzva všem občanům České republiky

15. dubna 2010 v 16:47 |  Aktuálně
Obracím se na všechny občany České republiky, kteří budou způsobilí v květnu volit, s následující výzvou. Nemá charakter petice, není určena politikům ani státním úředníkům, proto ji netřeba podepisovat. Svůj souhlas můžete (do)statečně vyjádřit tím, že ji rozešlete dál a to jakoukoliv formou. Svoji odpovědnost pak vyjádříte tím, že se zachováte v duchu této výzvy.
Po dvaceti letech svobody jsem zjistil, že se zmítáme v začarovaném kruhu lží a polopravd. Státní kasa je neustále ždímána nesmyslnými státními zakázkami, hanebnými příspěvky na činnost politických stran, velkorysými sociálními dávkami, které ve svém důsledku nestačí na důstojný život a spoustou dalších zbytečných vydání. Na druhou stranu se vládci postarali o to, aby byl společný majetek předán do soukromých rukou a pak rozkraden či zničen. To málo, co nám zbylo, se pokoušejí nesmyslně rozprodat nyní. Podívám-li se do uplynulých dvaceti let, zjistím, že těch, co za tento nelichotivý stav mohou, není mnoho. Zjistím, že stále sedí s imunitou v Poslanecké sněmovně, Senátu či v dozorčí radě nějakého dobrého podniku.
Přesto se nám tyto strany a tito lidé opět snaží namluvit, že po nových volbách se budou chovat jinak. Lépe. Za naše peníze se nám smějí z billboardů a sdělují nám nesmysly. Na druhou stranu jsme uváděni v omyl, že se s tím stejně nedá nic dělat, že k volbám nakonec jít ani nemusíme, že jsme jen hloupé ovečky. A tomu všemu věříme, protože je nám to předkládáno každý den. Všechny předvolební výzkumy jsou nějakým způsobem zmanipulované. I tato výzva je manipulací. Ovšem základní otázka je: Komu to slouží a proč. Zatímco oficiální masírování má přinést moc a peníze pouze hrstce vyvolených, tato výzva by měla přinést prospěch všem občanům této země. Jsem o tom hluboce přesvědčen. A proto:
- vyzývám všechny občany České republiky, kteří budou způsobilí volit, aby si uvědomili svoji jedinečnou příležitost vyjádřit svůj názor, aby si uvědomili svou odpovědnost a šli k volbám
- vyzývám všechny voliče, aby si uvědomili, jak nás parlamentní strany svým nehospodárným chováním poškodily a v těchto volbách dali svůj hlas pouze neparlamentním stranám
- vyzývám všechny občany, aby se zúčastňovali předvolebních akcí politických stran, zejména těch parlamentních, neboť se značnou měrou podílejí na jejich financování a mají tedy právo se za své peníze kvalitně bavit
V ideálním případu se ze současných parlamentních stran (včetně TOP 09, která se sice tváří jako nová strana, ale chová se poněkud jinak) stane politická opozice. Najednou zjistí, jaké to je, dostávat každoročně ze státních peněz ne desítky a stovky milionů, ale jen desítky a stovky tisíc. Najednou si uvědomí, že je třeba hlídat vládnoucí politické strany a budou vykonávat to, co v naší zemi zoufale chybí - opozici. Vůbec si nemyslím, že musíme mít jednoho vítěze voleb. Parlament může přece být mnohobarevný, stejně tak i vláda. Pak se lépe prosadí demokracie v politice.
Žádám všechny, kterým není osud České republiky lhostejný, aby se nad svojí odpovědností zamysleli a přehodnotili své chování během voleb. Dále prosím všechny o aktivní šíření této výzvy mezi své známe a přátele. Na webových stránkách Putování Hrocha můžete rovněž hlasovat mezi neparlamentními stranami, případně si stáhnout tento text k dalšímu užití. Již jsme si vyzkoušeli, jak vypadá převzetí mocí shora, nyní máme možnost vyzkoušet cestu zdola. Poslední variantu - revoluci, si ponechejme ještě v záloze. Využijme velkou výhodu našeho volebního systému, je tajný.
OMNIA VINCIT AMOR

Petr H.Roch Binder, poutník Hroch

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.