Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Květen 2010

Jediné přednášky, na kterých kníže neusíná

29. května 2010 v 7:22 Dokumenty

Také bych chtěl být na takové přednášce. To musí být něco. Žádné blbiny. Protože když se kecají blbiny, kníže-admirál spí. Tady ale ne. Na Bilderbergu si totiž velmi kvalitní přednášky Karel Schwarzenberg vždy s chutí vyslechne. Bez klimbání.karel spí

Spíme skarlem: Neváhejte a objednávejte!

Zde:

http://srsen.wordpress.com/2010/05/24/lol-fatboy%c2%ae-the-original-%e2%80%9espime-bilderbergem-cz%e2%80%9c-%e2%80%93-sedaci-vak-s-bilderbergem/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Měli bychom se proto šlechtice zeptat - co je to za přednášky? Co je to za prezentace? Co je to za fórum a co se na něm probírá?
Odpověď ale nedostaneme. Až na kost transparentní předseda TOP 09 zarytě mlčí. Prostý lid by zřejmě nepobral tu tíhu vznosných myšlenek, kterými se na Bilderbergu mocní obšťastňují.

Inu, dobrá. Setkání bilderbergovců je tajné setkání okultní skupiny. Dovedeme pochopit, že kníže nechce říci, co se za zavřenými dveřmi šeptá. Třeba složil nějakou tajnou přísahu, a kdyby ji porušil, museli by ho potrestat. Vykuchat mu břicho nebo tak nějak podobně, jako to činí zednáři svým žvanivým soudruhům. A to bychom mu jistě nepřáli.

Pak se ale rovnou nabízí otázka, proč si Karel Schwarzenberg dává na billboardy svou kostru a jakési slogany o transparentnosti. Lidem je pak akorát pro smích.

Když pomineme, že to ani nebyl on sám, kdo stál za rentgenem, jeho sdělení je značně dvojznačné. Má snad TOP 09 kostlivce ve skříni? Nebo je kníže napojen na tajné bratrstvo Skull & Bones, když už tak rád objíždí setkání, kde se mocní spikávají? Těžko říci. Může to znamenat všechno, jen ne to, že je předseda průzračný.

To by totiž už před dvěma lety přiznal, o čem se na Bilderbergu mluví. Místo toho slyšíme jen samé vytáčky.

"Bilderberg je setkání velice zajímavé, probírají se tady různé problémy na světě, ale to vždycky za předpokladu, že se o tom nemluví. Je to soukromé setkání ´bilderbergů´, jsou tu vynikající diskuze a přednášky," říkal tehdy, když byl načapán na tajném setkání v americkém Chantilly.

"Vůbec žádné tajemné pozadí, probíhá to docela veřejně už čtyřicet nebo padesát let. Novináři zřejmě nejsou příliš zvídaví a zajímají se spíše o to, co se děje tady, než na mezinárodní půdě. Žádné tajemno v tom není," řekl také tehdy opět při jiné příležitosti, kdy byl na svůj zálet dotazován.

Když se pak ale novináři skutečně ptají, Schwarzenberg si jen ťuká na čelo a dělá si z nich blázny. Jako nedávno:

"Mají vynikající přednášky na vysoké úrovni. Ty jsem s radostí poslouchal, ale žádná rozhodnutí tam nepadají. Je tam spousta vlivných a zajímavých a bohatých lidí, kteří se tam setkávají, ale to není grémium, kde se dělají rozhodnutí," řekl před časem o bilderbergovcích v pořadu ČT.

Jindy zase vše označil za velkou psinu. "Jsou to všechno psychopatické nesmysly a bláboly. Lidé se mě na tyto věci hodně ptají. Musím říct, že se docela dobře bavím, protože jde o velkou legraci," odvětil na dotaz novináře.

S otázkou o Novém světovém řádu se pak vypořádal rázně. Se slovy, že to je pitomost.

No, nevím, ale o Novém světovém řádu už otevřeně mluví všichni významní politici na západě a to už hezkých pár desítek let.

I prezident Václav Klaus přiznává, že stačí vycestovat na summit EU-Latinská Amerika, tedy nikterak tajné setkání, aby člověk slyšel volání po novém světovém řádu z úst snad skoro všech lídrů západních států.

"Pitomost", potáhne Schwarzenberg z dýmky a vypustí obláček... "Pitomost. Prostě - jen zajímavé přednášky. Nic víc."

I když s těmi přednáškami má kníže určitě pravdu. Musí být zajímavé. O snížení populace, o končících měnách a chystané jednotné světové měně, o zániku států, demontáži národů a připravované globální vládě vyvolených elit, o tom, jak prodloužit uměle vyvolanou ekonomickou krizi či jak zavléci svět do války s Íránem - to jistě nejsou přednášky, u kterých by člověk nudou usnul.

Právě taková témata se na podobných schůzkách probírají. A nechce-li Karel Schwarzenberg, abychom si mysleli, že se na bilderbergovských seancích zabývá právě takovými úvahami, měl by konečně začít být transparentní a jít s pravdou ven.

Takže znovu: Proč, Karle Schwarzenbergu, jezdíte na Bilderberg?

Jen prosím nezačínejte tu o tom, že to je fajn místo pro setkání se zajímavými lidmi. To byste mne vážně unudil. To bych možná začal podřimovat.

Protože když kníže kecá hlouposti, pak je lepší jít raději spát.

Dobrou noc. Adam B.Bartoš

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/jedine-prednasky-na-kterych-knize-neusina/


Bývalí představitelé CIA: Ano, falšovali jsme videa s bin Ladinem a Sadámem Hussajnem

28. května 2010 v 22:26 Dokumenty
Steve Watson
Dva bývalí představitelé CIA připustili vytvoření falešného videa, ve kterém se členové tajné služby oblékli jako Osama Bin Laden a jeho kumpáni, v rámci snahy očernit vůdce teroristů na celém Středním východě.
ladin 2
Podrobnosti jsou uvedeny v článku Washington Post investigativního novináře a bývalého člena armádní rozvědky Jeffa Steina.
Steinovy zdroje mu řekly, že během plánování invaze do Iráku v r. 2003 operační skupina CIA pro Irák zvažovala vytvoření falešného videa se Saddamem Husseinem při sexuálních hrátkách s pubertálním chlapcem, a pak kopiemi této nahrávky zaplavit Irák.
Tato myšlenka, spolu se zfalšováním iráckých zpravodajských bulletinů, se nikdy nezavedla do praxe, jak uvedli bývalí představitelé ICA, protože nebylo možné dosáhnout dohody o této věci mezi iráckou skupinou a Úřadem technických služeb CIA.
Nicméně tyto dva zdroje odhalily, že agentura dříve již vytvořila nejméně jedno falešné video s Bin Ladenem:
Agentura v podstatě vyrobila video líčící, jak Osama bin Laden a jeho kumpáni sedí u táboráku a přehazují si láhve s alkoholem a vychutnávají si chlapce, vyjevil jeden z bývalých důstojníků CIA po zapátrání v paměti. Herci byli vybráni "z našich řad - zaměstnanci s tmavší pletí", řekl.
Bývalí důstojníci Steinovi řekli, že tento projekt byl převzat armádou a pak se zastavil:
Realitou bylo, řekl bývalý důstojník, že agentura opravdu neměla dost peněz a znalostí, aby tento projekt mohla provést.
"Armáda je převzala," řekl jeden z nich. "Měli aktiva v psychologické válce ve Ft. Bragg," ve středisku zvláštního válčení armády.
Toto poslední odhalení podporuje důkazy, že výzvědné agentury, a zřejmě ještě výrazněji armáda, byly zapojeny do výroby videí s Bin Ladenem již v minulosti.
Jak jsme rozsáhle zdokumentovali, Intelcenter, americká monitorovací skupina, která běžně zveřejňuje videa a audia s Bin Ladenem, z nichž většina se ukázala být buď předělanými starými nahrávkami, nebo přímo podvrhy, je odbočkou IDEFENSE, internetové bezpečnostní společnosti, která monitoruje informace ze Středního východu.
IDEFENSE je plná dlouhodobě sloužícími bývalými členy vojenské rozvědky, jako hlavní šéf vojenských psychologických operací Jim Melnick, který sloužil 16 let v americké armádě a Obranné výzvědné agentuře (DIA) v psychologických operacích. Melnick pracoval také přímo pod bývalým ministrem obrany Donaldem Rumsfeldem.
Intelcenter pravidelně zveřejňoval pásku se "smějícími se únosci" a tvrdil, že je to video Al-Kejdy, i přes fakt, že tuto nahrávku pořídila "bezpečnostní agentur" při projevu Bin Ladena v r. 2000.
Intelcenter byl také nachytán, jak přidává své logo na pásek, vedle loga tak zvané mediální paže Al-Kejdy As-Sahab, což dokazuje, že tyto dvě organizace jedno a totéž jsou.
Mohla by za nechvalně známým videem s "tlustonosým" Bin Ladenem z prosince 2001, které se zázračně objevilo v domě v Jalalabadu poté, co dorazili protitalibanské síly, stát stejná skupina "herců tmavé pleti" ze skupiny CIA?
Na této pásce byl tlustý Obama, smějící se tropící si žerty z toho, jak provedl 9/11. Video bylo také chybně přeloženo, aby se zmanipuloval názor diváka, a ukazovalo "Bin Ladena" chválícího dva z únosců, až na to, že uvedl jejich špatná jména. Tento Osama používal pro psaní také špatnou ruku, a měl zlaté prsteny, tedy něco, co je v naprostém rozporu s muslimskou vírou.
Navzdory faktu, že muž na videu vůbec nevypadá jako Bin Laden, CIA na tom trvala a prohlásilo za oficiální "video, kde se přiznává k 9/11".
Poslední odhalení také vrhají světlo na další minulou nahrávku s Bin Ladenem - pásku, na které se směšně prohlásil za společníka Saddama Husseina, několik týdnů před invazí do Iráku.
Názor, že projekt CIA byl převzat a drasticky vylepšen Pentagonem někdy po r. 2003, odpovídá zlepšení kvality videí s Bin Ladenem v pozdějších letech. Nejpozoruhodnější je video, které bylo zveřejněno bezprostředně před volbami v r. 2004, a jeho digitálně upravená kopie z r. 2007, kde měl Bin Laden obarvené vousy.

Kdo je Usáma bin Ládin? - http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=288

Video:
Syn bin Ladina
- na videích není můj otec

Některá nejznámější pochybná videa s Bin Ladenem ZDE:

ladin 1

AKT-INFO č. 133

28. května 2010 v 22:23 Aktuálně

Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích


SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Rozšířené operace americké armády zahrnují špionáž pro možný útok na Írán
- Odhady množství ropy vytékající do Mexického zálivu byly příliš nízké
- BP přiznává "zásadní chybu" krátce před katastrofou
- V USA bylo zatčeno 7 aktivistů bojujících proti pobřežní těžbě
- Palestinský bojkot zboží z osad rozčiluje izraelskou vládu

ROZŠÍŘENÉ OPERACE AMERICKÉ ARMÁDY ZAHRNUJÍ ŠPIONÁŽ PRO MOŽNÝ ÚTOK NA ÍRÁN
Zatímco počet amerických vojáků rozmístěných v Afghánistánu převýšil jejich počet v Iráku, schválily Spojené státy významné rozšíření tajných vojenských operací v zahraničí, které zahrnují shromažďování tajných informací pro možný útok na Írán. Podle deníku New York Times, vydal v minulé září vrchní velitel amerických sil na Blízkém východě generál David Petraeus tajný rozkaz rozšiřující úlohu jednotek speciálních operací po celém Blízkém východě, ve Střední Asii a na Somálském poloostrově. Toto nařízení požaduje shromažďování tajných informací a vytvoření vazeb s místními ozbrojenými silami k potlačení bojových skupin stojících v opozici proti Spojeným státům. Rovněž umožňuje špionážní mise v Íránu, které by mohly připravit cestu pro útok americké armády. Mezi tyto povolené operace patří také objevování opozičních skupin, které by mohly potenciální americký útok podpořit.
25/5/2010

ODHADY MNOŽSTVÍ ROPY VYTÉKAJICÍ DO MEXICKÉHO ZÁLIVU BYLY PŘÍLIŠ NÍZKÉ
Je to už pět týdnů, co vybuchl ropný vrt společnosti BP. Únik ropy v Mexickém zálivu je považován za nejhorší v dějinach Spojených států amerických. Tento týden BP oznámila, že její odhady množství ropy vytékající do Mexického zálivu byly příliš nízké. Minulý čtvrtek BP oznámila, že již dokáže z celkového množství unikající ropy zachytit každý den 5000 barelů. Předtím však tvrdila, že ten samý objem představuje celkový každodenní objem vytékající ropy. Americká státní ochranářská organizace Environmental Protection Agency mezitím společnosti BP nařídila, aby použila nový druh chemikálie, která rozpouští vytékající ropu. Důvodem jsou obavy z účinku původního rozpouštědla na mořské živočichy. BP však proti příkazu protestuje a zatím odmítá používané chemikálie změnit. Odbornici se obávaji, že ropný vrt BP by mohl dále propouštět stovky tisíc galonů ropy denně minimálně do srpna.
26/5/2010

BP PŘIZNÁVÁ "ZÁSADNÍ CHYBU" KRÁTCE PŘED KATASTROFOU
Společnost BP uznala, že pokračovala s pracÍ na podmořském ropném vrtu v Mexickém zálivu krátce před výbuchem přesto, že pracovníci zaznamenali varovné náznaky většího technického problému. Během středeční schůzky s americkými zákonodárci představitelé BP řekli, že firma mohla učinit "zásadní chybu" při práci na vrtu v hodinách těsně před výbuchem. Americká vláda mezitím slibuje pečlivější vyšetřování společnosti BP, protože se objevily nové podrobnosti o nedbalém dozoru při těžbě ropy v Mexickém zálivu v letech před tímto únikem. Deník New York Times přináší informace o inspekci státního kontrolora, která odhalila skutečnost, že federální regulační orgány americké vládní agentury pro nerostné suroviny, Minerals Management Service (MMS), umožnily představitelům průmyslu vyplňovat své vlastní inspekční zprávy. Regulační orgány poté tyto písemné dokumenty obkreslily perem a předložily jako své vlastní. Jeden státní úředník také řídil inspekce ropných plošin ve stejné době, kdy si dojednával pracovní místo v dané těžební společnosti. Tímto šetřením se rovněž zjistilo, že představitelé důlního úřadu MMS v Louisianě opakovaně přijímali dary od nejméně jedné naftařské a plynárenské společnosti.
26/5/2010

V USA BYLO ZATČENO 7 AKTIVISTŮ BOJUJÍCÍCH PROTI POBŘEŽNÍ TĚŽBĚ
V pondělí bylo zatčeno sedm amerických aktivistů z ekologické organizace Greenpeace v přímé akci proti pobřežní těžbě. Dva z těchto aktivistů vyšplhali na těžařskou zásobovací loď vypravenou z Louisiany na Aljašku pro výzkumný projekt pobřežních vrtů prováděný ropným gigantem Shell. Za použití ropy ze skvrny v Mexickém zálivu namalovali aktivisté na kapitánský můstek vzkaz znějící "Příště Arktida? .
25/5/2010

PALESTINSKÝ BOJKOT ZBOŽÍ Z OSAD ROZČILUJE IZRAELSKOU VLÁDU
Izraelská vláda tlačí na palestinskou samosprávu, aby odvolala bojkot zboží vyrobeného v ilegálních izraelských osadách na Západním břehu Jordánu. Palestinský prezident Mahmúd Abbás podepsal vyhlášku, která zakazuje Palestincům pracovat v izraelských osadách a prodávat zboží vyrobené v osadách. Izraelský ministr obchodu a práce, Benjamin Ben-Eliezer, vyzval ve čtvrtek k ukončení bojkotu a prohlásil, že to odporuje "atmosféře, kterou se snažíme v našem regionu vytvářet". Palestinský aktivista Haitham Kayaleh, jeden z tisíců Palestinců účastnících se kampaně, která informuje veřejnost, které zboží je bojkotováno, řekl: "V těchto dnech palestinští aktivisté, kterých se nyní na této kampani podílí asi 3000, chodí dům od domu a předávají lidem informace, které jim pomohou vyhnout se produktům z osad, a samozřejmě je povzbuzují, aby tyto produkty nahradili produkty palestinskými."
21/5/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.czStrategie 2020: Dokument, o kterém se (kvůli volbám) nemluví

23. května 2010 v 17:54 Dokumenty
Národní strategie EU vzniká bez politiků
vlajky
Praha/Brusel - Ve stínu diskusí o předvolebních kampaních a budoucnosti eura dokončují české úřady strategický dokument, který má na dalších deset let určit směřování České republiky v pěti oblastech: zaměstnanost, věda a výzkum, redukce emisí, vzdělání a chudoba. Tzv. Strategii 2020, která je dalším významným plánem Evropské unie od přijetí Lisabonské smlouvy, má 17. června posvětit Evropská rada. Ještě před tím ji však musí schválit česká vláda. Politici přitom již nyní anoncují, že po volbách chtějí dokument upravit.

Autorem myšlenky o novém směřování Evropské unie - Strategie 2020 - je stálý předseda Evropské rady (evropský prezident) Herman Van Rompuy. Každý členský stát unie by se měl podle svých možností zaměřit na zvýšení zaměstnanosti populace v aktivním věku (až k 75 % úrovni); zajištění investic do oblasti vědy, výzkumu a inovací ve výši 3 % HDP; snížení emisí CO2 o 20 %; zvýšení zapojení mladé generace do vysokoškolského studia (až na 40 %) a snížení počtu Evropanů žijících pod oficiální hranicí chudoby o 20 milionů lidí.
České návrhy, jak k těmto cílům dojít, jsou ale podle odborů i Hospodářské komory nereálné a nevychází z aktuální ekonomické situace.

ZAMĚSTNANOST: Česká republika chce zvýšit zaměstnanost u lidí ve věku 20-64 let ze stávajících 69,9 % na 75 %. Produktivita práce by pak podle českých plánů měla vzrůst o 20 %, a to snížením odvodů na sociální pojištění za pracovníky s nízkými mzdami. Již tato část chystané české strategie však budí rozpaky. "Například se tam navrhuje snížení odstupného, zkrácení výpovědní lhůty, což je pro nás neakceptovatelné. Myslíme si, že máme jednu z nejkratších výpovědních lhůt v sedmadvacítce," konstatoval předseda OS KOVO Josef Středula.

VĚDA A VÝZKUM: V oblasti investice do vědy a výzkumu česká Strategie 2020 počítá s částkou 2,5 % HDP, přičemž ještě v loňském roce stát spolu se soukromými zdroji investoval do vědy 1,5 % (s podílem soukromých zdrojů 0,87 %). Další peníze chce strategie čerpat z evropských fondů a spolupráce soukromého a vědeckého sektoru. Tu by mohla zprostředkovat například Technologická agentura, jež však zatím teprve vzniká. Původní verze ministerského materiálu počítala i se zavedením školného na vysokých školách, ze kterého by peníze šly na výzkum. Po protestech odborů ale tato část z dokumentu zmizela.

Nejasné kontury chce zvýraznit ČSSD i ODS

Podle náměstka z ministerstva pro evropské záležitosti Michala Sedláčka jsou výše zmíněné údaje však jen podklady pro rozhodování české vlády. Ta v Bruselu představí pouze čísla, k jejichž plnění se chce Česká republika zavázat. Jak však konstatují někteří ekonomové, bez kvalitních podkladů není možné v Bruselu něco slibovat. Část připravované strategie přitom existuje pouze v nejasných konturách (například neuvádí, proč a o kolik by se měly snižovat odvody na sociální pojištění právě u méně placených pracovníků).
Nejasný je i způsob, jak bude Strategie 2020 v Čechách schválena. Odboráři i Hospodářská komora trvají na tom, že to nemůže být před schůzkou tripartity, která se chce 3. června dohodnout na úpravách. V tu chvíli však bude již znám také vítěz sněmovních voleb. Zásadní škrty a opravy proto avizují i politici. Zda k nim dojde ještě před 17. červnem, ale rovněž není jisté.

lídr ODS Petr Nečas: "Jsem přesvědčen, že bezprostředně po volbách se bude muset politická reprezentace k tomuto dokumentu vrátit a dát mu politické kontury."

lídr ČSSD Jiří Paroubek: "Určitě to chtělo minimálně hovořit s lídry politických stran, protože jak se na ta čísla zběžně dívám, tak se mi zdají být hodně idealistická."VIDEO:

O státním dluhu


Doporučený článek: Debakl Lisabonské strategie

Na přelomu století narůstala frustrace vůdců Evropské unie, protože nezaměstnanost v Evropě patřila k nejvyšším na světě a tempo ekonomického růstu bylo pomalejší než v zemích subsaharské Afriky. Zaostávání za USA narůstalo a Evropu začaly v životní úrovni předstihovat země jihovýchodní Asie. Politici EU proto přijali ambiciózní plán, který nazvali Lisabonská strategie.

Celé zde:

Řecku pomohli do krize američtí bankéři z Goldman Sachs

23. května 2010 v 17:46 Dokumenty
Goldman Sachs je vyšetrovaná za pomáhanie Grécku schovávať jeho rozsiahle dlhy.
Kontroverzná banka z Wall Street - prezývaná ako upírska chobotnica pretože jej chápadlá rozťahuje široko a ďaleko - je obvinená z profitovania z komplexných menových obchodov, ktoré Grécku pomohli sfalšovať jeho financie.

V rámci kontrolného podania v USA, Goldman odhaľuje, že je "predmetom viacerých vyšetrovaní a preverovaní rôznymi vládnymi a kontrolnými orgánmi" v rámci spojenia jej finančných transakcií s Gréckom.
Európska komisia už začala vyšetrovanie vzájomných vzťahov medzi bankou a Aténami. Z odhalenia nie je jasné koľko iných krajín by mohlo vyšetrovať jej obchody s týmto stredomorským štátom.
Gigant z Wall Street, podľa tvrdení, obdržal 192 miliónov libier za poplatky za uskutočnenie komplexných menových transakcií v roku 2001, ktoré pomohli Aténam požičať si hotovosť bez toho, aby sa to udávalo do kníh ako pôžička.
Tzv. "swapové" obchody pomohli Grécku dodržať limity eurozóny v rámci vládneho zadlžovania.
Táto dohoda bola povolená na základe pravidiel Európskej únie, ale po finančnom zrútení stredomorského štátu sa dostala pod oveľa prísnejšiu kontrolu.
Grécky deficit predstavuje bezmála 13 percent HDP a verejný dlh je takmer dvojnásobný ako oficiálny strop, a to 113 percent HDP.
Goldman Sachs bola kedysi považovaná za neporaziteľnú banku, ktorá mohla prebiť každú ponuku iných firiem. Vždy platila obrovské sumy svojim zamestnancom, t. z. že mohla zamestnávať najväčšie talenty finančného sveta.
V posledných týždňoch sa ale nadvláda tejto banky na finančných trhoch dostala do ohrozenia z dôvodu odhalenia, že je vyšetrovaná americkými orgánmi za podvod.
Americká komisia pre cenné papiere a burzu obvinila Goldman zo zavádzania jej vlastných klientov a ich povzbudzovania k investovaniu do produktu, ktorý bol odsúdený na neúspech.
Súdny spor sa zameriava na obchody uskutočnené hypotekárnym obchodníkom Fabricom Tourre, ktorý je odvtedy na správnej dovolenke.
Obchody Goldman Sachs sú taktiež vyšetrované kontrolórmi Veľkej Británie, orgánom finančných služieb.
http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1277038/Goldman-Sachs-probed-financial-transactions-Greece.html
Súvisiace:
Gréci hľadajú príčinu dlhov. Aj v amerických bankách
Gréci sa snažia zistiť, či ku zhoršeniu ich dlhovej krízy čiastočne neprispeli investičné banky zo Spojených štátov. Uviedol to v nedeľu grécky premiér Jorgos Papandreu. Americká prokuratúra začala už pred niekoľkými dňami hĺbkové vyšetrovanie v šiestich bankách na Wall Street.  "Áno, je tam veľká zodpovednosť. Nevylúčil by som, že tam bude aj nejaký postih," odpovedal Papandreu na otázku, či by Grécko mohli voči bankám z USA podniknúť právne kroky.
http://spravy.pravda.sk/greci-hladaju-pricinu-dlhov-aj-v-americkych-bankach-fw9-/sk_ekonomika.asp?c=A100516_170041_sk_ekonomika_p01

VIDEO:
Jede se podle plánu


Tajné Gorbačovovy záznamy odhalují agendu globalistů

23. května 2010 v 17:44 Dokumenty
gorb
V r. 1999 Moskevská kancelář Gorbačovovy nadace umožnila přístup ke svým rozsáhlým digitálním archivům omezenému počtu prověřených ruských výzkumníků historie. Jedním z nich byl Pavel Strojlov. Části archivu byly chráněny heslem, ale Strojlov si povšiml, že může vidět heslo, kdykoliv archivář kanceláře zpustil systém. Zapamatoval si ho a po několika návštěvách se mu podařilo ho použít a získat přístup k tajným kopiím záznamů čítajících 50,000 dokumentů.


Strojlov tomu, co četl, nemohl uvěřit. Tyto dokumenty s omezeným přístupem byly přepisy KGB soukromé a tajné konverzace Michaila Gorbačova během doby, kdy vedl Sovětský svaz (1985-1992).

V nedávném rozhovoru s časopisem City Journal řekl, že "vypráví zcela nový příběh o konci studené války. "Běžně akceptovaná" verze historie tohoto období se skládá téměř zcela z mýtů. Tyto dokumenty jsou schopny zničit jakýkoliv z těchto mýtů.

Strojlov se rozhodl, že tato fakta musí být přístupná veřejnosti. Emigroval do Londýna, kdy věděl, že by byl v Rusku pronásledován. Nemýlil se. Co však neočekával bylo, že žádný vydavatel nebo médium nebude mít na zveřejnění Gorbačovových archivů zájem. Nechce je použít žádná knihovna, nebo financovat jejich překlad. "V podstatě nemůže sehnat nikoho, kdo by se o to vůbec nějak více zajímal."

Důvodem je, že odhalují rozdíly mezi mýtem a skutečnou agendou NWO.

Mýtem je, že ekonomika Sovětského svazu zkolabovala pod masivní vahou vojenských výdajů a neefektivní byrokracie. Většina Evropanů věřila, že sovětská ekonomika se západnímu kapitalismu nevyrovnala. Většina Američanů stále věří, že bývalý hollywoodský herec bez pomoci donutil sověty k bankrotu tím, že zesílil závody ve zbrojení.
EUSSR

Sovětské přepisy konverzací z r. 1989 mezi Gorbačovem a současným španělským EU komisařem pro ekonomické a peněžní záležitosti Joaquin Almunia dokazují podporu sjednocení Německa přes zadní vrátka, jako krok k socialistické unifikaci celé Evropy. Almunia slíbil postavit se proti trvající nezávislosti pobaltských států a Ukrajiny.

V jedné konverzaci Gorbačov Almuniovi důvěrně sdělil, že "úspěch perestrojky znamená pouze jednu věc - úspěch socialistické revoluce v současných podmínkách. A že to je přesně to, co reakcionáři neakceptují."

Vedoucí rozhovoru Claire Berlinski poznamenává: "Je nemožné si představit, že postavy, které se těšily tak úzkým vztahům s nacistickou stranou - či Ku Klux Klanem nebo jihoafrickým režimem apartheidu - se budou těšit vrcholovým postům v dnešní Evropě. Pro komunistické souputníky jsou pravidla očividně jiná."

Strojlov odpověděl: "Nyní máme v EU nevolenou socialistickou stranu, která řídí Evropu. Vsaďte se, že tomu KGB nemůže uvěřit."

Co mají všichni tito socialisté a fašisté společného? Jsou to zednáři - ilumináti.

Tato vize světového komunistického státu je součástí dlouhodobého plánu. Ve slavném dokumentu "Rudá symfonie" Rakovsky poukázal na plán iluminátů smíchat komunismus a kapitalismus. V každém případě budou ilumináti (tj. "oni") kontrolovat bohatství a moc.

"V Moskvě je komunismus: v New Yorku kapitalismus. Je to vše stejné, jako teze a antiteze. Analyzujte obojí. Moskva zaujímá komunismus, ale (objektivně) státní kapitalismus. New York: zaujímá kapitalismus, ale komunistický cíl. Osobní syntéza, pravda: finančníci, mezinárodníci, kapitalisté, komunisté, jedno a totéž. "Oni". (str. 276)

Centrální banky a ekonomiky jako vchodu, tak západu jsou vlastněny stejnými iluminátskými židovskými rodinami. Komunismus a kapitalismus jsou jen fasády. Vše, co zůstává, je strhnout oponu: NWO.

To odráží šokující připuštění prezidenta Fordovy nadace H. Rowana Gaithera výzkumníkovi výboru pro neamerickou činnost Normanu Doddovi v r. 1953: "Používáme naši svoji rozhodující moc, abychom změnili život ve Spojených státech, aby je bylo možné pohodlně sloučit se Sovětským svazem." Gaither byl také spoluzakladatelem RAND Corporation, vojensko-výzvědného mozkového trustu, založeného v r. 1959.

Punkrocková skupina jednou odvysílala pravdu v písni s předpovídajícím názvem: "Stěny spadly": "Nemyslím, že existují nějací Rusové, a nejsou žádní Yankeeové, jen korporátní zločinci, hrající si s tanky".

Sovětský socialismus a mezinárodní korporátní kapitalismus byly celou doby výpalnictvím.

Výše uvedené odstavce naznačují plánovanou expanzi "mýtu o sovětském socialismu" směrem ke globálnímu socialismu - který není ani ruský, nebo americký, nebo židovsko-sionistický - ale ještě mnohem exkluzivnější a hrozivější.


MÝTUS O SOVĚTSKÉM SOCIALISMU

Autor Ruské socialistické strany Vladimir Sirotin sovětskou maškarádu vysvětluje.

"Sovětský socialismus je byrokratický státní kapitalismus. Převážná část výrobců výrobní prostředky nevlastní, a tak byli nuceni prodávat svoji práci skutečným vlastníkům těchto výrobních prostředků - zvláštní skupině zvané "nomenklatura". Členové této skupiny patřili k hierarchicky organizovanému systému pro vyvlastňování a distribuci přebytkových hodnot. Vládnoucí třídou Sovětského svazu byla proto státní buržoazie. Byla to vykořisťovatelská třída, která prostřednictvím vlastnictví státní moci, vlastníci výrobní prostředky, celou tak zvanou "národní ekonomiku"." - Opět zdůrazňuji, že moc nespočívá ve vlastnictví, ale v právu rozhodovat o využití a alokaci zdrojů - Luboš.

"Podobně jako fašismus, byl sovětský socialismus řízen prostřednictvím obrovského počtu nevolených byrokratů a kontrolou médií. "Spoléhali se na starodávné tradice ruského impéria, a ze setrvačnosti pokračovali ve formálním a pokryteckém používání pseudo-socialistických, pseudo-komunistických, pseudo-levicových a pseudo-marxistických sloganů. Takové slogany byly pohodlnými prostředky maskování jejich skutečných cílů, a hráli na upřímnou víru mnoha lidí, jak uvnitř země, tak v zahraničí."
eussr

ZÁVĚR

Podívejte se na časové rozvržení. Perestrojka, či rozmontování sovětské příkazové ekonomiky a "demokratizace" se odehrály v letech 1988-1991. K pádu berlínské zdi a znovusjednocení Německa došlo v letech 1989-90. Maastrichtská smlouva z r. 1992 zavedla euro. Nyní můžeme vidět, že tyto události byly všechny zinscenovány ilumináty, aby integrovali východ a západ. Byly určeny k tomu, aby prosadily EUSSR a nakonec komunisticko-kapitalistickou (iluminátskou) diktaturu světové vlády.

Jediným trnem v evropské "jednotě" byli nacionalističtí Poláci. No, víme, co se s nimi stalo…

Vedoucí rozhovoru Claire Berlinski poznamenává, že "není široce známo, že komunismus byl ve dvacátém století zodpovědný za smrt 150 milionů lidských bytostí. Svět zůstává ohledně nejsmrtelnější ideologie v historii nevysvětlitelně lhostejný a nezvídavý."

Skutečně, vysvětlení existuje. Komunismus je okultní satanismus. Je to ideologie kabalistických centrálních bankéřů, kteří kontrolují naši politiku, ekonomiku a prostředky komunikace. Naši vůdci jsou jejich komplicové.

Po "pádu" sovětského socialismu Gorbačov bez problémů postoupil na mocenské pozice nad suverénními vládami. Za Clintonovy vlády žil v Presidio v San Francisku, dokonce na své rezidenci vyvěsil zelený kříž Maltézských rytířů. Jeho rolí u OSN bylo prosazovat "zelené" náboženství NWO, upřednostňované OSN pro masy. Spolu s takovými postavičkami jako Maurice Strong a Al Gore napsal Gorbačov "Chartu Země", která má nahradit deset přikázání.

Tento plán je na zastřený světový komunistický policejní stát. Vzhledem k jejich historii, je těžké být ohledně vyhlídek lidstva optimistický.


VIDEO:

Evropská komise


Spolehlivý návod, jak postupně rozložit malý stát

23. května 2010 v 17:42 Dokumenty
Maďarský parlament se chystá novelizovat zákon, podle kterého by Maďarům žijícím v zahraničí bylo umožněno dvojí občanství. Zákon vyhlíží nevinně, a pokud by jej někdo kritizoval, dá se mu oponovat tím, že podobné zákony již existují v jiných zemích, a že nejde o nic špatného. Jistě, záleží ovšem na tom, jak se to vezme. Proč by například Maďar žijící na Slovensku nemohl mít vedle slovenského také maďarský pas? Když se to pojme takto izolovaně, tak každá námitka vypadá ihned zlovolně.

Jenže tyhle věci se právě izolovaně brát nesmějí. Představují ve skutečnosti pouze začátek procesu, který bývá zpravidla nevyhnutelný a nezadržitelný. Vůbec nejde o zvýšení práv národnostních menšin žijících mimo území některého státu, ale skutečně vždy a za všech okolností o pečlivě promyšlený postup vůči zemi, v níž menšina existuje. Té se mnohdy neděje nic zlého, často právě naopak, přesto se problém odněkud vynoří, nabobtná a žije vlastním nezadržitelným způsobem. Připomíná spíše živelní katastrofu než dílo lidského myšlení.
Co je zapotřebí k tomu, aby problém vznikl? Především musí na území některého státu žít národnostní menšina, která na rozsáhlejším teritoriu několika regionů získá majoritní pozici, dokonce i vůči národu, který je v zemi ve státotvorném postavení a má všude jinde výraznou početní převahu. Na daném území o ni však z různých důvodů postupně, často po dlouhém vývoji, přijde. Další dobrou - byť ne nezbytnou - podmínkou pro vznik problému je, aby region, ve kterém má menšina majoritu, ležel v těsné blízkosti státu, který "útisk svých lidí" starostlivě sleduje a nepřeje si nic jiného, než je ochránit před zlovůlí utiskovatelů. Hesla, pod kterými se zdánlivá péče o příslušníky národnostních menšin odehrává, jsou stále stejná. Nedostatek vyšších a odborných škol, absence nápisů v mateřské řeči, nutnost používat v úředním styku majoritní jazyk, málo novin, málo časopisů, málo knih, málo státních dotací, málo regionálních dotací, údajné potlačování kulturních aktivit a ještě pár dalších. Většinou je to pravda jen zčásti, nebo vůbec. Privilegia, jimiž si majoritní národ menšiny předchází, se nezmiňují. Pokrok v této oblasti je přehlížen, dosažené úspěchy nestojí za řeč.
Tato optika vzniká paralelně s přečíslením většinového národa národnostní menšinou na daném území. Je to vlastně proces fyzikální a matematický. Dokonce připomíná dialektický zákon o změně kvantity v jinou kvalitu.
Důležité je, že se s tím procesem nedá nic moc dělat, neboť se vždy bezpečně utrhne z řetězu. Jeho pravidla jsou jednoduchá a jen ve dvacátém století se zopakovala na několika místech Evropy způsobem, který připomíná buďto opisování ve škole nebo ukazuje na společného projektanta. Národ, který je tímto procesem ve svém vlastním státě dotčen, reaguje podle své vlastní úrovně. Je-li také alespoň lehounce nacionalistický, pak konflikt - k maximální spokojenosti provokatérů - akceleruje velice rychle. Příkladem je například Kosovo. To se v období jugoslávské federace - ovšem před příchodem Miloševiće, který se rozhodl "zachránit" Kosovo brutální silou - těšilo takové míře autonomie, že k úplné samostatnosti chyběl, obrazně řečeno, jediný milimetr. Přesto byli kosovští Albánci krajně nespokojeni.
Důvod je prostý. Ono totiž vůbec nejde o skutečná práva menšin. To jsou téměř ve všech případech pouhé záminky směřující k vyprovokování státotvorného národa k represím, které pak přejdou ve zdánlivě legální odboj vůči utiskovatelům. Přesně tento scénář uplatnil Konrád Henlein ve třicátých letech minulého století v Československu a velmi podobně postupovali i Albánci v Kosovu, jejichž jediným programem byla Velká Albánie a Jugoslávie nejenže nemohla jejich nároky nikdy uspokojit, ale ani nesměla. Pro nacionalisty nemůže být horšího výsledku, než když jsou vrchovatě splněny jejich požadavky. Musí si okamžitě vymyslet nové požadavky, až vyhodí na stůl tak vrcholnou nehoráznost, že i ten nejtrpělivější národ nakonec udělá to, co chtějí. Tedy se nechá vyprovokovat k neuváženému a represivnímu jednání. To je skutečný a jediný cíl nacionalistů. A pokud tito nacionalisté získají na svou stranu hlavní světová média, pak nakonec vypadají jako oběti a bojovníci za nezávislost. Toto jsou ale extrémní případy, jaké se snad už nikdy, alespoň v Evropě, nebudou opakovat, byť je "úspěch" Kosova v podstatě legalizoval a historicky rehabilitoval.
Většinový národ ale nemusí být nutně "také" nacionalistický. Může se dokonce jednat o velice rozumný, tolerantní, vstřícný a vysoce demokratický národ. Přesto mu to v jednání s majoritní menšinou a s jejími ochránci v zahraničí není vůbec nic platné. Taková rozumná a smířlivá centrální vláda snáší menšině modré z nebe, ale vděku se nedočká. Političtí zástupci minority vždy jen ohrnou nos a zabručí: "No dobrá, tak to jste splnili. Ale nemyslete si, že to stačí." Samozřejmě, že nestačí. Nikdy nebude stačit. O práva menšin nejde. O co jde, to je odtržení území od postiženého státu. Když to nejde - jako v Evropské unii - de iure, pak to musí jít alespoň de facto.
Národnostní situace v regionech, ve kterých menšina dosáhla většiny má své psychologické aspekty. Představme si, že se v části některého státu po nějaké době nedomluvíte úředním jazykem, neboť jej naprostá většina tamních obyvatel ignoruje jako vnucovanou cizotu. Tohle území v podstatě už v ničem nepřipomíná ostatní části státu. Obyvatelstvo, které v něm žije, si poměrně logicky a bez zlé vůle začne klást triviální otázku: "Proč máme patřit k těm, co mluví jinou řečí, když máme mnohem blíž k národu, který má svůj vlastní stát? Proč bychom se neměli stát součástí právě toho státu, a s těmi tady se rozloučit?"
Tyhle argumenty se těžko vyvracejí, a také je těžké se zlobit na lidi, kteří k podobným závěrům dojdou. Smutné je, že do konfliktu spadne devadesát procent lidí v podstatě úplně nevinně. Nacionalisté, kteří se rozeštváváním národnostních sporů výtečně realizují, a často i dobře živí, pohotově sáhnou do historie, aby dokázali, že dotčené území vlastně vždy patřilo jinam, čehož důkazem je i jeho současné osídlení. Tyhle účelové ponory do dějin jsou v Evropě zvláště stupidní, neboť podle takovéto filozofie by Maďaři měli uvolnit zemi potomkům Langobardů nebo i Moravanů a Češi by měli pozvat pod Říp dědice Markomanů nebo ještě raději současné Bretonce, Velšany a Basky, snad to příbuzné Bójů. Němci by se rozhodně měli stáhnout daleko od Baltu a vyklidit Rujánu, Usedom, a také obojí Lužici. Podle této logiky by v podstatě všem evropským národům rychle zmrzl úsměv na rtech a nestačily by balit kufry. Snad s výjimkou Řeků, kteří jsou ve své domovině už tak dlouho, že jim jejich právo může upírat jen opravdově hnidopišský badatel v oboru pohybů starověkých národů.
Dokud bude Maďarsko se Slovenskem sdílet společnou střechu Evropské unie, nemůže vůči svému sousedu vznášet žádné územní nároky. Tuhle hru Evropská unie - a tisíceré díky za to!- netrpí. Chráněna je dokonce i Vojvodina, neboť také Srbsko je potenciálním členem Unie. Ovšem na druhé straně nemůže nic zabránit tomu, aby zkrátka podstatná část slovenského či srbského nebo rumunského území nezačaly připomínat Maďarsko natolik, že příslušnost k jinému státu bude už ryze formální. Menšiny lze pod nevinnými hesly postupně vybavovat vším, až se jejich příslušníci stanou plnoprávnými občany jiného státu, i s volebním právem. Pak nastane otázka, co dál? Národy mají, na rozdíl od jednotlivců, dlouhé životy, takže si mohou počkat na vhodnou dobu. Nikde není řečeno, že Evropská unie bude věčně vypadat tak, jak vypadá dnes a bude se řídit stejnými chvályhodnými zásadami. Budoucnost je nejistá, pravil jistý klasik.


Oprava tiskové chyby

23. května 2010 v 17:41 S humorem
Na letácích ČSSD došlo k tiskové chybě:

Uvádí se, že v případě vítězství ČSSD "každý důchodce dostane
13. důchod".
Správné znění je "každý 13. důchodce dostane důchod".
Za prohození slov se tiskárna omlouvá. Za chybu je odpovědná chybná
elektrónka E15.Ochuzený uran – dárek na tisíce let

22. května 2010 v 22:22 Dokumenty
Skrytá tvář války proti terorismu v Iráku: ochuzený uran

"Jediné, co zlu stačí k vítězství, je, aby dobří lidé zůstali pasivní." - Edmund Burke

Armáda USA rozdává při svých "osvobozovacích misích" bomby s ochuzeným uranem. Použila je v Kosovu, Afghánistánu i Iráku. Podle mnoha vědců bude trvat stovky let, než se životní prostředí vypořádá s následky první války v Perském zálivu. Ještě 13let po první válce se v Iráku rodili děti s pahýly místo rukou a s jinými deformacemi. Druhá válka však předčila všechny předcházející "akce svobody" i množstvím použité radioaktivní munice.
Jak píše Christian Science Monitor, ozbrojené síly USA během války rozprostřely po Iráku přinejmenším 75 tun toxického ochuzeného uranu.
Nejmenovaný mluvčí Hlavního štábu armády USA Monitoru minulý týden prozradil, že koaliční vojska v průběhu válečných operací použila 300.000 průbojných střel pokrytých ochuzeným uranem (DU). "Jelikož běžná bojová směs těchto 30mm střel je tvořena v poměru pět průbojných DU projektilů na jeden tříštivý, zanechaly po sobě spojenci v Iráku 75 dun DU," napsal respondent Scott Peterson.
Peterson měřil na čtyřech místech v okolí Bagdádu místa zasažená municí z ochuzeného uranu. Narazil na vysoké úrovně radioaktivního zamoření, avšak jen na mizivý počet upozornění a zcela neinformované obyvatelstvo.
Zatímco Pentagon tvrdošíjně trvá na tom, že použitá munice potažená slabě radioaktivním nukleárním odpadem je relativně neškodná, Peterson si všiml, že američtí vojáci začali o své újmě tisknout letáky a rozmisťovat výstražné tabulky upozorňující na radioaktivní zamoření.
K ničemu rozstřílenému DU zásadně nechodíme, člověk by mohl dostat rakovinu," řekl jeden seržant, který si přál zůstat v anonymitě.
Na skupině opuštěných vypálených amerických muničních náklaďáků si Peterson povšiml tabulek, které tam umístili američtí vojáci. Výstražný nápis v arabštině zněl: "Pozor, nebezpečí - vyhýbejte se tomuto místu!" Místní prodavač řekl, že vojáci v maskách varovali jeho i ostatní lidi v okolí, aby tam nechodili.
To byla veškerá skutečná varování, na něž Peterson narazil. Dále píše, že navzdory pokusům armády sanovat toto místo buldozery a pokrýt ho okolní ornicí, registruje Geigerův počítač na této hromadě plné radioaktivního DU prachu stonásobky průměrných hodnot, přičemž DU šipka z 120mm tankového náboje emitovala záření, jež bylo 1.300-krát větší než normál.
Na dvou dalších náhodně vybraných místech, která navštívil, stála irácká pancéřovaná vozidla zničená DU projektily. Zbytky tanků povalujících se nedaleko tržnice na předměstí Bagdádu se staly populárním dětským hřištěm; Geigerův počítač zde, "u střepiny DU střely o velikosti gumy u tužky nacházející se kousek od jednoho z dětí", naměřil 1.000-násobek doporučeného normálu.
Žádné výstražné tabulky, které by informovaly obyvatelstvo o radioaktivním záření vycházejícím z těchto vraků, tam nebyly.
"Radiokativní? Opravdu?" zněla udivená reakce bývalého iráckého vysokého ministerského úředníka poté, když mu Peterson přímo na pozemku Ministerstva plánování ukázal Geigerův počítač registrující emise z vystřílených projektilů povlečených DU. Radioaktivita zde 1.900 krát převyšovala normální stav.
"Včera sem nastoupilo více než 1.000 zaměstnanců a o něčem takovém jsme neměli ani potuchy," mínil Iráčan. "Začínáme být nedůvěřiví k mnohému, co tvrdí americká vláda. Je samozřejmé, že okupanti by tady po sobě měli uklidit a starat se o zemi, kterou přepadli."
Zdroj: http://fc911.wordpress.com/2010/03/17/skryta-tvar-valky-proti-terorismu-v-iraku-ochuzeny-uran/
Fotky dětí zmrzačených při narození následkem použití ochuzeného uranu:


uran1
uran2
uran3

AKT-INFO č. 132

20. května 2010 v 21:58 Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Dopad úniku ropy v Mexickém zálivu bude horší, než se očekávalo
- Pentagon nepravdivě prohlásil raketový systém za úspěšný
- USA přezírá Iránskou dohodu o uranu a nadále pokračuje ve své politice sankcí

DOPAD ÚNIKU ROPY V MEXICKÉM ZÁLIVU BUDE HORŠÍ, NEŽ SE OČEKÁVALO
Těžařská společnost BP prohlásila, že dosáhla jistého úspěchu s odčerpáváním ropy, která se stále vylévá do Mexického zálivu. BP uvedla, že do vrtu vložila potrubí, kterým vede část ropy k soupravě plovoucí na hladině. Podstatná část ropy však stále uniká na dno Mexického zálivu. Od 20. dubna, kdy explodovala vrtná plošina Deepwater Horizon, uniká každý den do vod Mexického zálivu až 70 000 barelů ropy. Mezitím se objevila řada důkazů, které naznačují, že rozsah úniku ropy je větší než BP a vláda Spojených států původně oznámily. Vědci zkoumající moře sdělili, že pod hladinou objevili obrovské ropné oblaky. List New York Times přinesl zprávu, že jeden z oblaků je šestnáct kilometrů dlouhý, skoro pět kilometrů široký a místy i sto metrů hluboký. Vědci se obávají, že ropné skvrny mohou snižovat obsah kyslíku v zálivu natolik, že v blízkosti skvrn zahyne většina mořských živočichů.
17/5/2010

PENTAGON NEPRAVDIVĚ PROHLÁSIL RAKETOVÝ SYSTÉM ZA ÚSPĚŠNÝ
Nový výzkum opět zpochybňuje technické schopnosti amerického systému takzvané "raketové obrany". Výzkumníci z Massachusettského technologického institutu (MIT) a Cornellovy univerzity tvrdí, že Pentagon vloni vydal nepravdivá prohlášení o úspěšnosti testů klíčové zbraně, známé jako SM-3. Armáda prohlásila, že protibalistické střely SM-3 během testů zasáhly 84 procent cvičných cílů. Jenže nová hodnocení ukazují, že rakety měly úspěšnost pouze 10 až 20 procent. Spoluautor této studie a bývalý poradce Pentagonu Theodore Postol říká: "Tento systém je křehký a nestabilní a bojové hlavice zasáhne jen náhodně, pokud vůbec." Americký prezident Barack Obama během své kandidatury do Bílého domu raketový systém kritizoval, ale od převzetí úřadu ho začal propagovat.
18/5/2010

USA PŘEZÍRÁ IRÁNSKOU DOHODU O URANU A NADÁLE POKRAČÁJÍ VE SVÉ POLITICE SANKCÍ
Americká vláda se vyjádřila, že bude nadále pokračovat ve snaze udělit Íránu mezinárodní sankci, a to i navzdory faktu, že Írán podepsal s Tureckem a Brazílií novou úmluvu. Představitelé Íránu v pondělí oznámili své rozhodnutí zavázat se k odeslání většiny svého obohaceného uranu do Turecka. Výměnou za tento krok by pak měl Írán získat slabě aktivní jaderné palivo k lékařskému reaktoru. Tuto dohodu uzavřeli ministři zahraničních věcí Íránu, Turecka a Brazílie. Podle vyjádření íránské strany má tato výměna proběhnout pod dohledem jaderné agentury OSN. Americké deník Los Angeles Times napsal, že tato dohoda by mohla znamenat průlom v mezinárodním sporutýkajícím se íránského jaderného programu, neboť vyjednávání již léta stála na mrtvém bodě. Nicméně tiskový mluvčí Bílého domu Robert Gibbs řekl, že ani tato dohoda nebude znamenat bod obratu v politické linii Spojených států, které prosazují mezinárodní sankce proti Íránu.
19/3/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

UPOMÍNKA - Přijďte všichni

20. května 2010 v 15:41 Aktuálně
Volební systém v naší zemi není jednoduchý a navíc je za léta demokracie opředen celou řadou předsudků a zavádějících informací. Valná část voličů nejde k volbám proto, že jsou znechuceni stávajícími politiky a tím i politikou celkově. Nevěří, že by mohli cokoliv ovlivnit či změnit. Mimo jiné proto, že ze všech stran slyšeli: "nemá smysl volit 'malé' strany, protože ty se stejně do sněmovny nedostanou.Ať již tedy půjdete vhodit svůj platný hlas do volební urny či nikoliv,ať už máte jasno kterým zástupcům dáte či nedáte důvěru, nebo stále váháte,dovolím si osvěžit Vám malinko naši děravou paměť.


Ze všech stran se na nás obracejí usměvavé tváře nových i staronových kandidátů plné optimismu,slibů a universálních řešení,uzurpující si přímo patent na rozum.Vesměs nás lákají na kosmetické úpravy byrokratického soukolí,jenž potřebuje již pořádnou generální opravu,nejlépe výměnu za nové,jednodušší,plně funkční a spolehlivé.Je až neuvěřitelné jaké bludy se ozývají z mediálního éteru.Uvedu zde jeden příklad za všechny,kdy z rozhlasu při diskusi na téma pravice nebo levice,se k mému nevěřícímu sluchu dostalo nové politické moudro.Kdosi tam zcela vážně tvrdil,že pojem levice je od slova ulevovat.Pak si zákonitě domýšlím,že pojem pravice bude patrně od slova upravovat.
Chci věřit,že se ještě najdou výjimky jenž z vlastního přesvědčení dávají ze sebe to nejlepší ve prospěch celku.Tyto výjimky jsou však velmi těžce rozpoznatelné v tom dravém proudu plném morálního bahna, valícího se na nás z médií přímo v HD kvalitě.Přes všechny vznešené cíle bývaj často pohlceny, zdiskreditovány či jinak vyšachovány.V lepším případě odcházejí znechuceně samy do ústraní.

Vážení spoluobčané.Důrazně Vás vyzývám, zvedněte zadky a volte s rozumem v hrsti.
Neseďte nečinně doma za pecí s falešným přesvědčením,že si na konec korýtkáři stejně udělají co již mají dávno v plánu.Nečekejte že se v některém pohne svědomí, když povětšinou žádné nevlastní.Nikdo jiný než-li ,,MY" jim nemůže zabránit v další demolici našeho Česka.
Ohlédněte se malinko zpátky a všímejte si faktů. - Zjistíte,že jsme dali svoji důvěru několika Jidášům,jenž své choré názory šíří na nic netušící okolí.
Nechci zde propagovat ani hanět některý politický subjekt či jednotlivce.Nabádám vás ve vlastním zájmu,začněte se zajímat a ověřte si,kdo skutečně hájí naše zájmy a kdo leští kliky například v Bruselu, vyhlížejíc nějaký ten drobeček v tom neprůhledném toku financí.
Žádejte objektivní informace a nenechte se ohlupovat bulvárem.Čeká vás nejedno překvapení.

Stejní lidé jenž nám nyní mažou med kolem pusy,pro ,,nás" v nedávné minulosti prosadili následující:


Zatím co jsme nechali úspěšně odvést naši pozornost na atraktivní,avšak nepodstatná témata,
byla úspěšně a povětšinou šeptem či v naprosté tichosti přijata legislativa omezující naše osobní svobody.Pakliže je Vám tento pojem již cizí a upřednostňujete raději slevy na vybrané zboží,
pak ani nečtěte dál.

Jen malý výčet pro připomenutí:
EUSSSR

Brzezinski varuje

20. května 2010 v 15:39 Aktuálně

Paul Joseph Watson(

Spoluzakladatel Trilaterální komise říká, že roztržky mezi elitami, v kombinaci s probuzením lidstva na celém světě, překáží tahu k celosvětové vládě.
Ve svém posledním projevu v Council on Foreign Relations v Montrealu spoluzakladatel Trilaterální komise, spolu s Davidem Rockefellerem, a pravidelný účastník Bilderberg Zbigniew Brzezinski varoval, že "globální politické probuzení", v kombinaci s bojem mezi elitou, hrozí, že vykolejí vlak směřující k celosvětové vládě.
Brzezinski vysvětlil, že globální politické vedení se stalo "mnohem diverzifikovanějším, oproti tomu, jak to bylo relativně ještě nedávno", poukázal na vzestup Číny jako geopolitické mocnosti, a na to, že globálnímu vedení v kontextu G20 "chybí vnitřní jednota, kdy jsou mnozí členové v bilaterálním antagonismu".
Jinými slovy, globální elita válčí mezi sebou a to ohrožuje snahu zachránit agendu globální vlády, která zdá se prohrává téměř na všech frontách.
Brzezinski pak vysvětlil další významný faktor, a to, že "poprvé v celé lidské historii je lidstvo politicky probuzeno - to je totálně nová realita - ve většině lidské historie nevídaná."
Brzezinski pokračoval: "Celý svět se politicky probouzí," a dodal, že na celém světě jsou si lidé vědomi toho, co se děje politicky, a jsou si "vědomě vědomi globálních nespravedlností, nerovností, nedostatku respektu, vykořisťování".
"Lidstvo je nyní politicky probuzené a neklidné," řekl Brzezinski, a dodal, že toto, v kombinaci s roztříštěnou elitou, "vytváří mnohem obtížnější kontext pro jakoukoliv velkou mocnost, včetně stávající hlavní velmoci, Spojených států."
Během následující části otázek a odpovědí byl Brzezinski dotázán, jestli si myslí, že by OSN měla nahradit jiná organizace, jako de facto "světová vláda", na což Brzezinski odpověděl: "Měla by existovat taková organizace," než pak poukázal na to, že OSN ji ve své současné roli není.
Jak text na konci videa činí jasným, Brzezinského připuštění, že lidstvo prošlo politickým probuzením, není pro elitu pozitivním vývojem.
Ve své knize z r. 1970 Mezi dvěma věky: Úloha Ameriky v technotronické éře, Brzezinski napsal následující:
"Do technotronické éry patří postupné objevování se více kontrolované společnosti. Taková společnost by byla ovládána elitou, neomezenou tradičními hodnotami. Brzy bude možné provádět nepřetržité šmírování každého občana a udržovat aktualizované kompletní svazky obsahující dokonce i ty nejosobnější informace o občanech. K těmto svazkům budou mít autority okamžitý přístup."
K "elitě", o které se Brzezinski zmiňuje, patří mnoho těch, kteří navštívili jeho projev na setkání CFR. Globální politické probuzení, které Brzezinski probíral, je součástí odporu vůči společnosti ovládané právě touto elitou, a vůči systémům kontroly, zotročování a šmírování, které uvalila na lidskou rasu v honbě za "kontrolovanější společností" a celosvětovou vládou.
Článek Brzezinski Decries "Global Political Awakening" During CFR Speech vyšel 19. května na serveru prisonplanet.com. Překlad L. Janda. Můžete mu také poděkovat za to, že článek je otevřen. Pan Janda se vzdal platby za překlad, protože - jak řekl - je to dobrá zpráva a za dobré zprávy se neplatí. :-)
nwoo.log

Program promítání v kavárně Shakespeare

15. května 2010 v 1:43 Pozvánky na AKCE
Program promítání v kavárně Shakespeare,
vždy od 20ti h., budeme se těšit na shledanou:

19.5. - Irák na prodej - War profeteers (2006)
26.5. - Zero: An Investigation into 911 (2008)
2.6. - Saddám Hussein, nejlepší nepřítel Ameriky (2005)
9.6. - Loose Change (2007)
16.6. - Válkou se to vyřeší (2007)
23.6. - Fahrenheit 9/11 (2004)
30.6. - Oil Factor (2005)

Praha - Vršovice
mapka k schakesper kavarna

Český mír – upoutávka k filmu

15. května 2010 v 1:41 Aktuálně
cesky mir2

Celovečerní dokumentární komedie Český mír mapuje tři roky společenské i mediální "války" o americký radar. Události, které po tři roky plnily stránky novin, dokumentaristé ukazují zblízka a s nadsázkou.
Filmová groteska ve 104 minutách nezaujatě a přitom nesmlouvavě portrétuje obě barikády sporu: vládní kampaň v čele s lobbistou Tomášem Klvaňou a lidový odpor, jehož přirozeným vůdcem se stal starosta malé obce Trokavec, Jan Neoral. Film zachycuje nebývale silnou odezvu občanské společnosti. Dle výzkumů veřejného mínění se až 70 % českých občanů nesmířilo s plánem, že by v brdských lesích, v téže místech, odkud Rusové mířili na Západ, měla stát americká základna. Film - v němž se autoři neuchylují ke komentáři, který by diváka naváděl, co si má myslet - odhaluje, že příběh radaru byla nejspíš jedna velká blamáž. Politici buď z nevědomosti (a nekompetentnosti), nebo z tajemně úmyslných důvodů neříkali celou pravdu... Film otevírá diskuzi na téma, zda se musí Česko přimknout k velmoci nebo se jí bát a zda neobstojí samo. Ukazuje ideologické pohnutky v tomto rozhodování jako liché. Vrcholem paradoxu je také zjištění, že pointa předchozího filmu dvojice Klusák-Remunda Český sen o falešném hypermarketu je v ledasčem podobná s vyústěním radarové kauzy. Český mír je dokumentární komedie o povaze a kvalitě české demokracie 20 let od revoluce.

cesky mir4
Popisky:

Co se například diváci filmu dozvědí a co uvidí?

  • Jaký tajný červený vzkaz určený budoucím generacím ukryli tvůrci ve filmu?
  • Jaký dar vezl Mirek Topolánek Georgi Bushovi do Washingtonu?
  • Ovlivní Český mír české volby?
  • Jak reagovala americká vláda na píseň Vlasty Parkanové?
  • Dá se natáčet, pokud se dostanete do chvatu vojenské policie?

cesky mir3

Dopis z ministerstva obrany ČR

14. května 2010 v 13:29 Aktuálně
Reakce ministerstva obrany ČR na akci Irák na prodej z 15.3. 2010.

M.obr.odpov. irak na prodej

New World Order Opposition Organization Navrhovaná odpověď Ministerstvu obrany na tento dopis:
http://www.facebook.com/pages/New-World-Order-Opposition-Organization/61731121893?v=photos#!/photo.php?pid=5251692&id=61731121893

Kdo chcete připojit své jméno (budeme posílat emailem) či máte nějaké doplňující poznámky, připojte do komentáře nebo napište na nwoo@nw...oo.org

Ministerstvo Obrany ČR
Tiskový odbor
Tychonova 1
160 00 Praha 6

Vážený pane ministře, vážení pracovníci tiskového odboru Ministerstva obrany ČR

Děkujeme Vám za Vaši odpověď, byla vskutku nečekaná. Překvapilo nás, že s námi Váš úřad vůbec komunikuje. Je to pro nás rozhodně příjemné překvapení.

Rádi bychom Vám sdělili, že jsme si dobře vědomi povahy a obsahu Bezpečnostní strategie ČR, stejně jako aktuálních spojeneckých závazků. Také jsme si velmi dobře vědomi obtížné politicko-strategické situace ČR, ve které se nyní nacházejí naše vedoucí orgány politické i vojenské.
Chtěli bychom Vám sdělit, že za největší nebezpečí pro bezpečnost ČR nyní nepovažujeme mezinárodní terorismus, tak jak je uvedeno např. v Dlouhodobé vizi MO ČR. Za skutečný problém považujeme narůstající ztrátu důvěry veřejnosti v bezpečnostní složky - jak armády tak policie. Netýká se to jen ČR, ale také NATO, EU, OSN a celého euroatlantického společenství. Tato nedůvěra pramení z více jevů.
První podstatná oblast se týká zásahů, které provedlo NATO v uplynulých letech, zejména zásahů v bývalé Jugoslávii, invaze do Afghánistánu a do Iráku. Všechny tyto zásahy mají některé společné body:
- cílená předcházející i následná mediální propaganda ze strany odpovědných politických činitelů založená na neprověřených či naprosto vylhaných informacích mající za cíl ospravedlnit útok
- vysoké civilní ztráty
- používání zakázaných či nepřiměřených útočných prostředků (kazetové bomby, munice s ochuzeným uranem, atd…)
- ignorování absence mandátu rady bezpečnosti OSN
- napadnutí do té doby suverénních států, které žádným prokázaným způsobem nezaútočily na území či občany NATO
- evidentní geostrategický ekonomicko-politický prospěch vojensko-průmyslových, těžařských a dalších korporací pocházejících převážně z USA

Jsme toho názoru, že existuje dostatek důkazů o tom, že Severoatlantická aliance už dávno neslouží zájmům občanů, kteří jsou jejími členy. Navíc z nás všech dělá v očích celého ostatního světa nenáviděné brutální agresory.

Takovou roli rozhodně odmítáme.

Doufáme, že Vy, jenž tento text čtete, máte dostatek inteligence a informací a stále ještě existující svědomí, které by Vás mělo motivovat k důkladnému zamyšlení se nad uvedenými poznámkami. K zamyšlení se nad tím, čemu vlastně ve své roli člena Armády ČR sloužíte a jestli by nebylo vhodné tuto roli přehodnotit.

V případě, že tomu tak je, tak bychom Vás (kohokoliv) rádi pozvali na nějaké setkání a diskuzi zaměřenou na problematiku současné bezpečnostní situace ČR.
Můžete si být jist, že se bude jednat o objektivnější a otevřenější diskuzi, než kterou mohli nedávno vidět diváci ČT např. zde:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210572230810007-kontexty/
Záleží jen na Vašich časových možnostech, přizpůsobíme se Vám.

Celé ZDE:


Světlonoš

6. května 2010 v 23:27 Oznámení
Vážení čtenáři a příznivci.
svetl.1

Dovoluji si vás vyzvat ke spolupráci. Staňte se z vlastního přesvědčení světlonoši.
Pomozte šířit alternativní informace do všech stran.
Hovořte trpělivě s přáteli a trpělivě osvětlujte závažnost a důsledky dnešních událostí.
Pomozte publikováním info na vašich web. Místech.
Pomozte vylepovat a šířit tiskoviny.
Pomozte dle vašich schopností a možností.
Skládejte si i nadále dílky reálného světa a pomozte dalším.
Již není žádné ty nebo já - jsme již pouze ,,MY"!!!
Snad Vám i dalším tato skutečnost dojde co nejdříve.
V předchozím článku jsem vám záměrně přidal odkaz na video ,,Paradox volby"
Ještě tedy máme z čeho vybírat. Aktivita vs. Pasivita. Další je již na Vás.
Při vaši volbě nechť je vám nejlepším pomocníkem vaše svědomí.

svetl.2


Zájemci pište prosím na
nwoo@nwoo.org
- předmět ,,světlonoš",
Nebo sem na blog do zprávy autorovy.

Věřím ve vás a děkuji předem - Jaroslav Steidensvetl.3

Paradox volby

6. května 2010 v 23:00 Videa
Následující krátké video možná přesně vystihuje problém dnešní doby. Heslem všeho moc škodí ukazuje, jak že není dobré mít u všeho zbytečně velký výběr možností, a že každý musí mít mantinely. Nakonec se možná
i dozvíme, co je základní klíčem k lidskému štěstí.


3.světová - 1/1

6. května 2010 v 22:49 Dokumenty
V souvislosti s totálním globálním ekonomickým kolapsem vyhlídky na velkou mezinárodní válku rostou. Historicky se období imperiálního propadu a ekonomické krize vyznačují zvýšeným mezinárodním násilím a válkou. Rozklad velkých evropských impérií znamenal první a druhou světovou válku, spolu s velkou hospodářskou krizí, která se odehrála v mezidobí.

Andrew Gavin Marshall

1. díl - Imperiální strategie nového světového řádu: Původ třetí světové války

V současné době je svět svědkem rozpadu amerického impéria, které se samo zrodilo z druhé světové války. Jako poválečný imperiální hegemon řídila Amerika mezinárodní peněžní systém a vládla coby obránce a arbitr globální politické ekonomie.
Aby mohly globální politickou ekonomii řídit, vytvořily USA největší a nejsilnější vojenskou sílu v historii světa. Neustálá kontrola nad globální ekonomikou si vyžaduje neustálou vojenskou přítomnost a vojenské akce.
mapka

Nyní, kdy se jak americké impérium, tak globální politická ekonomie rozpadá a kolabuje, se vyhlídky na násilný konec amerického imperiálního věku drasticky zvyšují.
Toto pojednání je rozděleno do tří jednotlivých částí, první část se zabývá geopolitickou strategií USA-NATO od konce studené války, na počátku nového světového řádu, vyznačující se západní imperiální strategií, která vedla k válce v Jugoslávii a "válce proti terorismu". Druhá část analyzuje povahu "měkkých revolucí" či "barevných revolucí" v americké imperiální strategii, zaměřující se na nastolení nadvlády nad východní Evropou a centrální Asií. Třetí část analyzuje povahu imperiální strategie vybudování nového světového řádu, zaměřenou na rostoucí konflikty v Afghánistánu, Pákistánu, Iránu, latinské Americe, východní Evropě a Africe; a potenciálem, který tyto konflikty mají pro začátek nové světové války s Čínou a Ruskem.

Definování nové imperiální strategie

V r. 1991, s kolapsem Sovětského svazu, musela zahraniční politika USA-NATO předefinovat svoji roli ve světě. Studená válka sloužila jako prostředek pro ospravedlnění americké imperialistické expanze do celého světa, s jediným účelem, kterým bylo ukování protisovětské aliance. Když SSSR zanikl, NATO nemělo žádný důvod pro existenci a USA musely najít nový účel pro svoji imperiální strategii ve světě.
V r. 1992 americké ministerstvo obrany, pod vedením ministra obrany Dicka Cheneyho (pozdějšího vice-prezidenta George Bushe ml.) pověřila prvního náměstka Pentagonu pro obranu a politiku Paula Wolfowitze (pozdějšího náměstka ministra obrany George Bushe ml. a ředitele Světové banky) sepsáním obranného dokumentu, který měl být rámcem pro americkou zahraniční politiku v éře po studené válce, která je běžně nazývána "novým světovým řádem".
Dokument rámce obranného plánování unikl na veřejnost v r. 1992 a ukázalo se, že "v širokém prohlášení nové politiky, která je ve své závěrečné přípravné fázi, ministerstvo obrany prosazuje, že se v západní Evropě, Asii nebo na jiných územích bývalého Sovětského svazu nesmí objevit konkurenční velmoc" a že "tajný dokument připravuje na svět ovládaný jedinou velmocí, jejíž pozice může být trvale udržována konstruktivním chováním a dostatečnou vojenskou silou, aby se odstrašila jakákoliv země nebo skupina zemí postavit se americké nadvládě".
Dále, "nový návrh načrtává svět, ve kterém existuje jediná dominantní vojenská velmoc, jejíž vůdci "musí udržet mechanismy pro odstrašení potenciálních konkurentů, aby aspirovali na větší regionální nebo globální roli"." K nezbytným výzvám americké nadvládě tento dokument "přiřadil regionální války proti Iráku a Severní Koreji" a Čínu a Rusko označil za hlavní hrozby. Dále se tam "doporučuje, aby Spojené státy zvážily také rozšíření bezpečnostních závazků východo- a středoevropských zemí, podobně, jak byly tyto závazky rozšířeny u Saudské Arábie, Kuvajtu a dalších arabských zemí kolem Perského zálivu".(1)

Válka proti terorismu a Projekt pro nové americké století (PNAC)

Když se Bill Clinton stal prezidentem, neokonzervativní jestřábi z vlády George H. W. Bushe vytvořili mozkový trust nazvaný Projekt pro nové americké století, či PNAC. V r. 2000 zveřejnili zprávu nazvanou Přebudování americké obrany: Strategie, síly a zdroje pro nové století (Rebuilding America's Defenses: Strategy, Forces, and Resources for a New Century). Ta stavěla na dokumentu Rámec pro obranné plánování a uvádí se tam: "Spojené státy si musí zachovat dostatek sil schopných rychlého nasazení a musí být schopny vyhrát řadu simultánně probíhajících velkých válek."(23) Dále, existuje "potřeba zachovat si dostatečné bojové síly, které budou schopny vyhrát řadu téměř simultánně probíhajících rozsáhlých velkých válek"(24), a že Pentagon musí začít s kalkulacemi rozsahu sil nezbytných pro ochranu, a to nezávisle, amerických zájmů v Evropě, východní Asii a oblasti Zálivu, v jakémkoliv okamžiku".(25)
Je zajímavé, že v dokumentu se uvádí, že "Spojené státy se po desítky let snažily hrát permanentnější roli v regionální bezpečnosti Zálivu (Perského - p.p.). Zatímco nevyřešený konflikt s Irákem poskytuje okamžité ospravedlnění, potřeba výrazné americké vojenské přítomnosti v Zálivu přesahuje otázku režimu Saddama Husseina."(26) Nicméně při obhajování masivního nárůstu vojenských výdajů a expandujícího amerického impéria do celého světa, včetně značné destrukce mnoha zemí prostřednictvím velkých válek, zpráva uvádí, že: "Dále, proces transformace, dokonce i když sebou nese revoluční změnu, bude pravděpodobně dlouhý, pokud nedojde k nějaké katastrofické a katalyzující události - jako nový Pearl Harbor."(27) Tato událost přišla o rok později, a to události 9/11. Mnoho z autorů zprávy a členů Projektu pro nové americké století se stalo představiteli Bushovy vlády a bylo příhodně na svém místě, aby začali se svým "projektem" poté, co dostali svůj "nový Pearl Harbor".
Plány pro válku "již byly vyvíjeny pravičáckými mozkovými trusty v 90. letech, organizacemi, ve kterých válečníci z dob studené války z vnitřního okruhu tajných služeb, z evangelických církví, zbrojařských korporací a ropných společností kuli šokující plány pro nový světový řád". Aby to bylo možné, "USA budou muset použít veškeré prostředky - diplomatické, ekonomické a vojenské, dokonce i válečnou agresi - aby dosáhly dlouhodobé kontroly nad zdroji planety a schopnost udržet možné rivaly slabými".
K lidem zapojených do PNAC a plánů na impérium patří "Dick Cheney - vice-prezident, Lewis Libby - Cheneyho náčelník štábu, Donald Rumsfeld - ministr obrany, Paul Wolfowitz - Rumsfeldův zástupce, Peter Rodman - pověřen "záležitostmi globální bezpečnosti", John Bolton - ministr pro kontrolu zbraní, Richard Armitage - náměstek ministra zahraničí, Richard Perle - bývalý náměstek ministra obrany za Reagana, nyní šéf Rady pro obranou politiku, William Kristol - šéf PNAC a Bushův poradce, známý jako mozek prezidenta, Zalmay Khalizad", který se stal velvyslancem jak v Afghanistanu, tak v Iráku, následně po změnách režimu v obou zemích.(28)

)