Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

3.světová - 1/1

6. května 2010 v 22:49 |  Dokumenty
V souvislosti s totálním globálním ekonomickým kolapsem vyhlídky na velkou mezinárodní válku rostou. Historicky se období imperiálního propadu a ekonomické krize vyznačují zvýšeným mezinárodním násilím a válkou. Rozklad velkých evropských impérií znamenal první a druhou světovou válku, spolu s velkou hospodářskou krizí, která se odehrála v mezidobí.

Andrew Gavin Marshall

1. díl - Imperiální strategie nového světového řádu: Původ třetí světové války

V současné době je svět svědkem rozpadu amerického impéria, které se samo zrodilo z druhé světové války. Jako poválečný imperiální hegemon řídila Amerika mezinárodní peněžní systém a vládla coby obránce a arbitr globální politické ekonomie.
Aby mohly globální politickou ekonomii řídit, vytvořily USA největší a nejsilnější vojenskou sílu v historii světa. Neustálá kontrola nad globální ekonomikou si vyžaduje neustálou vojenskou přítomnost a vojenské akce.
mapka

Nyní, kdy se jak americké impérium, tak globální politická ekonomie rozpadá a kolabuje, se vyhlídky na násilný konec amerického imperiálního věku drasticky zvyšují.
Toto pojednání je rozděleno do tří jednotlivých částí, první část se zabývá geopolitickou strategií USA-NATO od konce studené války, na počátku nového světového řádu, vyznačující se západní imperiální strategií, která vedla k válce v Jugoslávii a "válce proti terorismu". Druhá část analyzuje povahu "měkkých revolucí" či "barevných revolucí" v americké imperiální strategii, zaměřující se na nastolení nadvlády nad východní Evropou a centrální Asií. Třetí část analyzuje povahu imperiální strategie vybudování nového světového řádu, zaměřenou na rostoucí konflikty v Afghánistánu, Pákistánu, Iránu, latinské Americe, východní Evropě a Africe; a potenciálem, který tyto konflikty mají pro začátek nové světové války s Čínou a Ruskem.

Definování nové imperiální strategie

V r. 1991, s kolapsem Sovětského svazu, musela zahraniční politika USA-NATO předefinovat svoji roli ve světě. Studená válka sloužila jako prostředek pro ospravedlnění americké imperialistické expanze do celého světa, s jediným účelem, kterým bylo ukování protisovětské aliance. Když SSSR zanikl, NATO nemělo žádný důvod pro existenci a USA musely najít nový účel pro svoji imperiální strategii ve světě.
V r. 1992 americké ministerstvo obrany, pod vedením ministra obrany Dicka Cheneyho (pozdějšího vice-prezidenta George Bushe ml.) pověřila prvního náměstka Pentagonu pro obranu a politiku Paula Wolfowitze (pozdějšího náměstka ministra obrany George Bushe ml. a ředitele Světové banky) sepsáním obranného dokumentu, který měl být rámcem pro americkou zahraniční politiku v éře po studené válce, která je běžně nazývána "novým světovým řádem".
Dokument rámce obranného plánování unikl na veřejnost v r. 1992 a ukázalo se, že "v širokém prohlášení nové politiky, která je ve své závěrečné přípravné fázi, ministerstvo obrany prosazuje, že se v západní Evropě, Asii nebo na jiných územích bývalého Sovětského svazu nesmí objevit konkurenční velmoc" a že "tajný dokument připravuje na svět ovládaný jedinou velmocí, jejíž pozice může být trvale udržována konstruktivním chováním a dostatečnou vojenskou silou, aby se odstrašila jakákoliv země nebo skupina zemí postavit se americké nadvládě".
Dále, "nový návrh načrtává svět, ve kterém existuje jediná dominantní vojenská velmoc, jejíž vůdci "musí udržet mechanismy pro odstrašení potenciálních konkurentů, aby aspirovali na větší regionální nebo globální roli"." K nezbytným výzvám americké nadvládě tento dokument "přiřadil regionální války proti Iráku a Severní Koreji" a Čínu a Rusko označil za hlavní hrozby. Dále se tam "doporučuje, aby Spojené státy zvážily také rozšíření bezpečnostních závazků východo- a středoevropských zemí, podobně, jak byly tyto závazky rozšířeny u Saudské Arábie, Kuvajtu a dalších arabských zemí kolem Perského zálivu".(1)

Válka proti terorismu a Projekt pro nové americké století (PNAC)

Když se Bill Clinton stal prezidentem, neokonzervativní jestřábi z vlády George H. W. Bushe vytvořili mozkový trust nazvaný Projekt pro nové americké století, či PNAC. V r. 2000 zveřejnili zprávu nazvanou Přebudování americké obrany: Strategie, síly a zdroje pro nové století (Rebuilding America's Defenses: Strategy, Forces, and Resources for a New Century). Ta stavěla na dokumentu Rámec pro obranné plánování a uvádí se tam: "Spojené státy si musí zachovat dostatek sil schopných rychlého nasazení a musí být schopny vyhrát řadu simultánně probíhajících velkých válek."(23) Dále, existuje "potřeba zachovat si dostatečné bojové síly, které budou schopny vyhrát řadu téměř simultánně probíhajících rozsáhlých velkých válek"(24), a že Pentagon musí začít s kalkulacemi rozsahu sil nezbytných pro ochranu, a to nezávisle, amerických zájmů v Evropě, východní Asii a oblasti Zálivu, v jakémkoliv okamžiku".(25)
Je zajímavé, že v dokumentu se uvádí, že "Spojené státy se po desítky let snažily hrát permanentnější roli v regionální bezpečnosti Zálivu (Perského - p.p.). Zatímco nevyřešený konflikt s Irákem poskytuje okamžité ospravedlnění, potřeba výrazné americké vojenské přítomnosti v Zálivu přesahuje otázku režimu Saddama Husseina."(26) Nicméně při obhajování masivního nárůstu vojenských výdajů a expandujícího amerického impéria do celého světa, včetně značné destrukce mnoha zemí prostřednictvím velkých válek, zpráva uvádí, že: "Dále, proces transformace, dokonce i když sebou nese revoluční změnu, bude pravděpodobně dlouhý, pokud nedojde k nějaké katastrofické a katalyzující události - jako nový Pearl Harbor."(27) Tato událost přišla o rok později, a to události 9/11. Mnoho z autorů zprávy a členů Projektu pro nové americké století se stalo představiteli Bushovy vlády a bylo příhodně na svém místě, aby začali se svým "projektem" poté, co dostali svůj "nový Pearl Harbor".
Plány pro válku "již byly vyvíjeny pravičáckými mozkovými trusty v 90. letech, organizacemi, ve kterých válečníci z dob studené války z vnitřního okruhu tajných služeb, z evangelických církví, zbrojařských korporací a ropných společností kuli šokující plány pro nový světový řád". Aby to bylo možné, "USA budou muset použít veškeré prostředky - diplomatické, ekonomické a vojenské, dokonce i válečnou agresi - aby dosáhly dlouhodobé kontroly nad zdroji planety a schopnost udržet možné rivaly slabými".
K lidem zapojených do PNAC a plánů na impérium patří "Dick Cheney - vice-prezident, Lewis Libby - Cheneyho náčelník štábu, Donald Rumsfeld - ministr obrany, Paul Wolfowitz - Rumsfeldův zástupce, Peter Rodman - pověřen "záležitostmi globální bezpečnosti", John Bolton - ministr pro kontrolu zbraní, Richard Armitage - náměstek ministra zahraničí, Richard Perle - bývalý náměstek ministra obrany za Reagana, nyní šéf Rady pro obranou politiku, William Kristol - šéf PNAC a Bushův poradce, známý jako mozek prezidenta, Zalmay Khalizad", který se stal velvyslancem jak v Afghanistanu, tak v Iráku, následně po změnách režimu v obou zemích.(28)

)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tončí Tončí | Web | 6. května 2010 v 22:50 | Reagovat

AHOJUKÝÝÝÝÝ
PROSÍMTĚ KLIKNEŠ NATENTO ODKZA?
JE TO STRAŠNĚ DŮLEŽITÉ
MOC MOC MOC DĚKUJU

http://soutez.kinotip.cz/penize.php?id=43

2 Mikbel Mikbel | E-mail | Web | 12. prosince 2011 v 14:47 | Reagovat

Souhlas

3 Mca Mca | E-mail | Web | 7. března 2012 v 3:27 | Reagovat

Moc hezký článek =).

4 Dorothysow Dorothysow | E-mail | 18. července 2017 v 22:22 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170718

5 HelenTag HelenTag | E-mail | 17. června 2018 v 15:35 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

6 GREAT ILLUMINATI ORDER GREAT ILLUMINATI ORDER | E-mail | 2. května 2019 v 13:58 | Reagovat

Pozdrav z velkého řádu světel sjednocenému státu a po celém světě, to je otevřená příležitost vstoupit do bratrstva Iluminátů, kde můžete obnovit své ztracené sny a také tam, kde můžete vidět světlo bohatství a štěstí. bez oběti krve. A my také zaplatíme částku 650 000 USD, abychom uvítali všechny nové členy, kteří se připojí k bratrství, a také dům podle svého výběru a umístění s investicemi, spolu s touto příležitostmi v životě, aby byli slavní.

VÝHODY NOVÝM ČLENŮM, KTEŘÍ PŘIJÍT ILLUMINATI.
1. Peněžní odměna ve výši 650 000 USD USD.
2. Nový elegantní model CAR v hodnotě 150 000 USD USD
3. Dům snů zakoupený v zemi dle Vašeho výběru.
Měsíc schůzky s 5 nejlepšími na světě.
Vůdcové a 5 nejdůležitějších osobností na světě. Pokud máte zájem, kontaktujte prosím předchozí e-mailovou adresu = greatilluminate99@gmail.com

POZNÁMKA; toto bratrstvo Iluminátů, ke kterému se můžete připojit kdekoli na světě Indie, Turecko, Afrika, Spojené státy, Malajsie,
Dubaj, Kuvajt, Velká Británie, Rakousko, Německo, Evropa. Asie, Austrálie atd.,

Pozdravy TEMPLE ILLUMINATI SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ

7 GREAT ILLUMINATI ORDER GREAT ILLUMINATI ORDER | E-mail | 3. září 2019 v 20:45 | Reagovat

Zdravím z VELKÉHO OBJEDNÁVKU ILLUMINATI do Spojených států a ve světě, je to otevřená příležitost připojit se k bratrstvu ILLUMINATI OBJEDNÁVKY, kde můžete obnovit své ztracené sny a také tam, kde můžete vidět světlo bohatství a štěstí bez jakékoli krevní oběti. A v průběhu let máme světové vůdce, miliardy, vědce, SUPERSTARY a všechna díla života, jste na světě vítáni v závislosti na vaší rase, náboženství a národnosti, VÍTEJTE v Síni slávy a dobroty.
Laskavě nám napište do naší soukromé pošty: greatilluminate99@gmail.com

Ahoj TEMPLE ILLUMINATES UNITED STATES.666

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.