Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

AKT-INFO č. 132

20. května 2010 v 21:58 |  Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Dopad úniku ropy v Mexickém zálivu bude horší, než se očekávalo
- Pentagon nepravdivě prohlásil raketový systém za úspěšný
- USA přezírá Iránskou dohodu o uranu a nadále pokračuje ve své politice sankcí

DOPAD ÚNIKU ROPY V MEXICKÉM ZÁLIVU BUDE HORŠÍ, NEŽ SE OČEKÁVALO
Těžařská společnost BP prohlásila, že dosáhla jistého úspěchu s odčerpáváním ropy, která se stále vylévá do Mexického zálivu. BP uvedla, že do vrtu vložila potrubí, kterým vede část ropy k soupravě plovoucí na hladině. Podstatná část ropy však stále uniká na dno Mexického zálivu. Od 20. dubna, kdy explodovala vrtná plošina Deepwater Horizon, uniká každý den do vod Mexického zálivu až 70 000 barelů ropy. Mezitím se objevila řada důkazů, které naznačují, že rozsah úniku ropy je větší než BP a vláda Spojených států původně oznámily. Vědci zkoumající moře sdělili, že pod hladinou objevili obrovské ropné oblaky. List New York Times přinesl zprávu, že jeden z oblaků je šestnáct kilometrů dlouhý, skoro pět kilometrů široký a místy i sto metrů hluboký. Vědci se obávají, že ropné skvrny mohou snižovat obsah kyslíku v zálivu natolik, že v blízkosti skvrn zahyne většina mořských živočichů.
17/5/2010

PENTAGON NEPRAVDIVĚ PROHLÁSIL RAKETOVÝ SYSTÉM ZA ÚSPĚŠNÝ
Nový výzkum opět zpochybňuje technické schopnosti amerického systému takzvané "raketové obrany". Výzkumníci z Massachusettského technologického institutu (MIT) a Cornellovy univerzity tvrdí, že Pentagon vloni vydal nepravdivá prohlášení o úspěšnosti testů klíčové zbraně, známé jako SM-3. Armáda prohlásila, že protibalistické střely SM-3 během testů zasáhly 84 procent cvičných cílů. Jenže nová hodnocení ukazují, že rakety měly úspěšnost pouze 10 až 20 procent. Spoluautor této studie a bývalý poradce Pentagonu Theodore Postol říká: "Tento systém je křehký a nestabilní a bojové hlavice zasáhne jen náhodně, pokud vůbec." Americký prezident Barack Obama během své kandidatury do Bílého domu raketový systém kritizoval, ale od převzetí úřadu ho začal propagovat.
18/5/2010

USA PŘEZÍRÁ IRÁNSKOU DOHODU O URANU A NADÁLE POKRAČÁJÍ VE SVÉ POLITICE SANKCÍ
Americká vláda se vyjádřila, že bude nadále pokračovat ve snaze udělit Íránu mezinárodní sankci, a to i navzdory faktu, že Írán podepsal s Tureckem a Brazílií novou úmluvu. Představitelé Íránu v pondělí oznámili své rozhodnutí zavázat se k odeslání většiny svého obohaceného uranu do Turecka. Výměnou za tento krok by pak měl Írán získat slabě aktivní jaderné palivo k lékařskému reaktoru. Tuto dohodu uzavřeli ministři zahraničních věcí Íránu, Turecka a Brazílie. Podle vyjádření íránské strany má tato výměna proběhnout pod dohledem jaderné agentury OSN. Americké deník Los Angeles Times napsal, že tato dohoda by mohla znamenat průlom v mezinárodním sporutýkajícím se íránského jaderného programu, neboť vyjednávání již léta stála na mrtvém bodě. Nicméně tiskový mluvčí Bílého domu Robert Gibbs řekl, že ani tato dohoda nebude znamenat bod obratu v politické linii Spojených států, které prosazují mezinárodní sankce proti Íránu.
19/3/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.