Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Bývalí představitelé CIA: Ano, falšovali jsme videa s bin Ladinem a Sadámem Hussajnem

28. května 2010 v 22:26 |  Dokumenty
Steve Watson
Dva bývalí představitelé CIA připustili vytvoření falešného videa, ve kterém se členové tajné služby oblékli jako Osama Bin Laden a jeho kumpáni, v rámci snahy očernit vůdce teroristů na celém Středním východě.
ladin 2
Podrobnosti jsou uvedeny v článku Washington Post investigativního novináře a bývalého člena armádní rozvědky Jeffa Steina.
Steinovy zdroje mu řekly, že během plánování invaze do Iráku v r. 2003 operační skupina CIA pro Irák zvažovala vytvoření falešného videa se Saddamem Husseinem při sexuálních hrátkách s pubertálním chlapcem, a pak kopiemi této nahrávky zaplavit Irák.
Tato myšlenka, spolu se zfalšováním iráckých zpravodajských bulletinů, se nikdy nezavedla do praxe, jak uvedli bývalí představitelé ICA, protože nebylo možné dosáhnout dohody o této věci mezi iráckou skupinou a Úřadem technických služeb CIA.
Nicméně tyto dva zdroje odhalily, že agentura dříve již vytvořila nejméně jedno falešné video s Bin Ladenem:
Agentura v podstatě vyrobila video líčící, jak Osama bin Laden a jeho kumpáni sedí u táboráku a přehazují si láhve s alkoholem a vychutnávají si chlapce, vyjevil jeden z bývalých důstojníků CIA po zapátrání v paměti. Herci byli vybráni "z našich řad - zaměstnanci s tmavší pletí", řekl.
Bývalí důstojníci Steinovi řekli, že tento projekt byl převzat armádou a pak se zastavil:
Realitou bylo, řekl bývalý důstojník, že agentura opravdu neměla dost peněz a znalostí, aby tento projekt mohla provést.
"Armáda je převzala," řekl jeden z nich. "Měli aktiva v psychologické válce ve Ft. Bragg," ve středisku zvláštního válčení armády.
Toto poslední odhalení podporuje důkazy, že výzvědné agentury, a zřejmě ještě výrazněji armáda, byly zapojeny do výroby videí s Bin Ladenem již v minulosti.
Jak jsme rozsáhle zdokumentovali, Intelcenter, americká monitorovací skupina, která běžně zveřejňuje videa a audia s Bin Ladenem, z nichž většina se ukázala být buď předělanými starými nahrávkami, nebo přímo podvrhy, je odbočkou IDEFENSE, internetové bezpečnostní společnosti, která monitoruje informace ze Středního východu.
IDEFENSE je plná dlouhodobě sloužícími bývalými členy vojenské rozvědky, jako hlavní šéf vojenských psychologických operací Jim Melnick, který sloužil 16 let v americké armádě a Obranné výzvědné agentuře (DIA) v psychologických operacích. Melnick pracoval také přímo pod bývalým ministrem obrany Donaldem Rumsfeldem.
Intelcenter pravidelně zveřejňoval pásku se "smějícími se únosci" a tvrdil, že je to video Al-Kejdy, i přes fakt, že tuto nahrávku pořídila "bezpečnostní agentur" při projevu Bin Ladena v r. 2000.
Intelcenter byl také nachytán, jak přidává své logo na pásek, vedle loga tak zvané mediální paže Al-Kejdy As-Sahab, což dokazuje, že tyto dvě organizace jedno a totéž jsou.
Mohla by za nechvalně známým videem s "tlustonosým" Bin Ladenem z prosince 2001, které se zázračně objevilo v domě v Jalalabadu poté, co dorazili protitalibanské síly, stát stejná skupina "herců tmavé pleti" ze skupiny CIA?
Na této pásce byl tlustý Obama, smějící se tropící si žerty z toho, jak provedl 9/11. Video bylo také chybně přeloženo, aby se zmanipuloval názor diváka, a ukazovalo "Bin Ladena" chválícího dva z únosců, až na to, že uvedl jejich špatná jména. Tento Osama používal pro psaní také špatnou ruku, a měl zlaté prsteny, tedy něco, co je v naprostém rozporu s muslimskou vírou.
Navzdory faktu, že muž na videu vůbec nevypadá jako Bin Laden, CIA na tom trvala a prohlásilo za oficiální "video, kde se přiznává k 9/11".
Poslední odhalení také vrhají světlo na další minulou nahrávku s Bin Ladenem - pásku, na které se směšně prohlásil za společníka Saddama Husseina, několik týdnů před invazí do Iráku.
Názor, že projekt CIA byl převzat a drasticky vylepšen Pentagonem někdy po r. 2003, odpovídá zlepšení kvality videí s Bin Ladenem v pozdějších letech. Nejpozoruhodnější je video, které bylo zveřejněno bezprostředně před volbami v r. 2004, a jeho digitálně upravená kopie z r. 2007, kde měl Bin Laden obarvené vousy.

Kdo je Usáma bin Ládin? - http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=288

Video:
Syn bin Ladina
- na videích není můj otec

Některá nejznámější pochybná videa s Bin Ladenem ZDE:

ladin 1
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.