Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Červen 2010

AKT-INFO 137

25. června 2010 v 20:05 Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Deset afghánských civilistů usmrceno při útoku NATO
- Izrael pokračuje v demolici palestinských domů ve východním Jeruzalémě
- Začlenění Romů do běžných škol ušetří státu miliardy
- Společnost BP sdělila veřejnosti výrazně odlišné odhady úniku ropy, než jaké byly v jejích interních dokumentech
         
DESET AFGHÁNSKÝCH CIVILISTŮ USMRCENO PŘI ÚTOKU NATO
V afghánské provincii Khost přišlo o život při sobotním útoku organizace NATO nejméně deset civilistů. Mezi oběťmi bylo nejméně 5 žen a dětí. Podle nové zprávy OSN se míra násilí v Afghánistánu od posledního roku téměř zdvojnásobila. Počet náloží nastražených u cest se v prvním čtvrtletí tohoto roku zvýšil o 94 procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Počet civilistů usmrcených militantními skupinami stoupl o 45 procent a to na přibližně sedm mrtvých za týden. Mezitím byl americký vrchní velitel vojenských sil v Afghánistánu generál Stanley McChrystal propuštěn poté, co se objevil text, v němž McChrystal kritizuje politiku amerického prezidenta Baracka Obamy v Afghánistánu. Rezignoval také britský velvyslanec v Afghánistánu Sherard Cowper-Coles. Cowper-Coles měl časté neshody se svými americkými protějšky co se týče kroků v Afghánistánu. Prosazoval totiž snahu o usmíření a to včetně dohod s Tálibánem a dalšími povstaleckými skupinami. Dále pak vyjádřil jisté pochyby o snaze americké vlády prosadit v Afghánistánu vojenské řešení. V roce 2008 byl citován, jak říkal, že americká strategie Afghánistánu je "předurčená k neúspěchu". O okupaci prohlásil, že je "součástí problému, nikoli jeho řešením".
 23/6/2010

IZRAEL POKRAČUJE V DEMOLICI PALESTINSKÝCH DOMŮ VE VÝCHODNÍM JERUZALÉMĚ
Izraelská vláda pokročila se svými plány na demolici více než dvaceti palestinských rodinných domů ve čtvrti Silvan ve východním Jeruzalémě. Izrael má v úmyslu postavit na jejich místě archeologický turistický park. K těmto krokům dochází jen dva týdny před plánovou schůzkou izraelského premiéra Benjamina Netanyahua s americkým prezidentem Obamou ve Spojených státech amerických. Izrael také nařídil vyhoštění čtyř palestinských politiků, jimž bylo odňato povolení k pobytu, protože byli považovaní za "neloajální" k Izraelskému státu.
23/6/2010

ZAČLENĚNÍ ROMŮ DO BĚŽNÝCH ŠKOL UŠETŘÍ STÁTU MILIARDY
Podle iniciativy Společně do školy stát ušetří desítky miliard korun z rozpočtu, pokud odstraní systémovou diskriminaci romských žáků a víc jich začlení do běžných škol. "Diskriminace romských žáků na základních školách, kterou nedávno potvrdila Česká školní inspekce a v oficiálním stanovisku i bývalý ombudsman Otakar Motejl, totiž nepředstavuje jen problém právní a sociální. Pokračující segregace romských žáků do škol pro děti s mentálním postižením znamená také miliardové ztráty pro celou českou ekonomiku - Světová banka je vyčíslila na nejméně 16 miliard ročně," uvádí se v tiskové zprávě iniciativy, které sdružuje 15 nevládních organizací. Zpráva Světové banky přitom vycházela ze statistik, které odhadují počet sociálně vyloučených lidí na padesát tisíc. Místní odborníci však odhadují, že jde o mnohem větší počet lidí, a tím pádem i větší ztrátu. Zatím co Česká republika je kritizována na mezinárodním poli za vysoký počet hlavně romských dětí v běžných školách, Česká školní inspekce konstatovala, že některé praktické (dříve zvláštní) školy vzdělávají zdravé děti jako lehce mentálně postižené, přičemž na speciální výchovu pobírají dotace.
22/6/2010

SPOLEČNOST BP SDĚLILA VEŘEJNOSTI VÝRAZNĚ ODLIŠNÉ ODHADY ÚNIKY ROPY, NEŽ JAKÉ BYLY V JEJÍCH INTERNÍCH DOKUMENTECH
Nově vydané interní dokumenty ukazují, že ropná společnost BP odhadovala, že při úniku ropy v Mexickém zálivu může denně vytéci až 100 000 barelů ropy, což je zhruba 15,9 milionů litrů. Tento údaj dalece přesáhl nejhorší odhady americké vlády, které se pohybovaly kolem 60 000 barelů. Je to také stonásobek množství, které BP uvedla pro média a dvacetinásobek množství, které mluvčí společnosti uvedli při slyšení před americkým Kongresem. V televizním interview kritizoval BP člen Kongresu Ed Markey za to, že své odhady utajovala: "… hned od začátku BP buď lhala, nebo byla zcela nekompetentní. Nejprve řekli, že je to 1000 barelů, pak řekli, že je to 5000 barelů, a teď jsme na 100 000 barelech." Mezitím se objevily i nové zprávy o bezpečnostních chybách a nedostatečné kontrole, které úniku ropy předcházely. Podle deníku Wall Street Journal používala BP typ vrtu, který vyšetřovatelé americké vlády označili jako riskantní, co se týče možnosti exploze. Tento nejlevnější typ vrtu používá BP na 35 procentech svých hlubokomořských vrtů v Mexickém zálivu. Pracovník BP, který pracoval na vybuchlé vrtné plošině, sdělil zpravodajství BBC, že v bezpečnostním vybavení vrtu našel týden před výbuchem netěsnost. Pracovník Tyrone Benton řekl, že BP neopravila špatný pojistný ventil, místo toho ho jen zastavila a použila náhradní. Oprava pojistného ventilu by znamenala, že po dobu jeho opravy by se dočasně zastavilo čerpání ropy.
21/6/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

AKT-INFO 136

21. června 2010 v 20:06 Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Mezinárodní trestní soud zařadil agresi na seznam zločinů
- Červený křiž prohlásil, že izraelská blokáda Gazy je ilegální
- Bohaté národy budou moci podle nové klimatické dohody zvyšovat emise
- Učitelkám v USA hrozí trest za tichý protest proti válce

MEZINÁRODNÍ TRESTNÍ SOUD ZAŘADIL AGRESI NA SEZNAM ZLOČINŮ
Členské státy Mezinárodní trestního soudu odhlasovaly to, aby útok na jinou zemi byl přidán na seznam zločinů stíhatelných tímto soudem s platností od roku 2017. Podle této smlouvy to bude hlavně Bezpečnostní rada OSN, která bude vynášet rozhodnutí, zda došlo k útoku. V případech, kdy Bezpečnostní rada OSN nevynese rozhodnutí o činu agrese, Mezinárodní trestní soud bude moci přistoupit k vlastnímu soudnímu řízení. Dopad jeho soudní moci bude však omezen, neboť za současných pravidel se signatářské státy Mezinárodního trestního soudu mohou jednoduše zprostit působnosti soudu. Mezinárodní trestní soud, který je chápán jako zásadní mezinárodní nástroj nenásilného řešení konfliktů, uznává 111 signatářských zemí. Pozici soudu však oslabuje také to, že několik silných zemí, jako je Čína, Indie, Rusko a USA,se vyjadřují vůči tomuto soudu kriticky a odmítají ho ratifikovat.
16/6/2010

ČERVENÝ KŘÍŽ PROHLÁSIL, ŽE IZRAELSKÁ BLOKAÁDA GAZY JE ILEGÁLNÍ
Mezinárodní výbor Červeného kříže poprvé vydal prohlášení, že izraelská blokáda Gazy je podle Ženevských konvencí ilegální. V prohlášení stojí: "Celá civilní populace Gazy je trestána za činy, za které nenese žádnou odpovědnost. Blokáda je tedy kolektivním trestem, který je přímém rozporu s povinností Izraele respektovat mezinárodní humanitární právo." Červený kříž dále prohlásil, že kvůli blokádě není v Gaze dostupných více než sto základních léků a chybí i velké množství základního lékařského vybavení. Podle nové zprávy izraelské organizace pro lidská práva B'Tselem vedla blokáda Gazy k ekonomickému kolapsu: 95 procent továren je uzavřených, 98 procent obyvatel trpí výpadky elektřiny, 93 procent vody v Gaze je znečištěno. Ve čtvrtek izraelská vláda prohlásila, pod mezinárodním nátlakem kvůli zabití devíti aktivistů na humanitarní lodi směřující do Gazy, že změní podobu blokády. Podle izraelských úřadů do Gazy budou pouštět další potraviny, dětské hračky, matrace a osušky, ale dovoz stavebních materiálů na rekonstrukce domů zničených při rozsáhlých izraelských útocích v roce 2009 bude nadále zakázaný. Mezitím se objevily nové informace o zabíjení pasažérů na palubě lodi, která byla součástí konvoje, který vezl do Gazy humanitární pomoc a usiloval o prolomení blokády. Na internetu se objevilo video, na kterém je údajně vidět poprava jednoho z pasažérů lodi Mavi Marmara. Na videu je vidět, jak izraelští vojáci kopou do pasažéra, který leží na podlaze lodi, vojáci poté vystřelili do oběti jeden až dvě rány z bezprostřední blízkosti. Video bylo původně vysíláno na stanici Turkish TV. Objevily se také důkazy, že některá videa šířená izraelskými médii, která zachycují jak pasažéři lodi Mavi Marmara útočí na izraelské vojáky tyčemi a shazují je z paluby, jsou zfalšovaná. Zatím autentičnost těchto videozáznamů nebyla odborníky potvrzena ani vyvrácena.
17/6/2010

BOHATÉ NÁRODY BUDOU MOCI PODLE NOVÉ KLIMATICKÉ DOHODY ZVYŠOVAT EMISE
V Bonu se sešli mezinárodní vyjednavači, aby uzavřeli novou dohodu o opatřeních týkajících se globálního klimatu. Deník The Guardian přinesl zprávu, že dohoda je formulována takovým způsobem, že umožňuje bohatým státům zvýšit své uhlíkové emise o osm procent nad úroveň roku 1990. Umožňují to nepřesné formulace závazků. Nová tajemnice Rámcové dohody OSN o klimatických změnách, Christiana Figueres, otevřeně připustila, že závazky bohatých států nestačí k tomu, aby se průměrná teplota nezvýšila více než o dva stupně, což byl závazek stanovený na loňském summitu v Kodani.
11/6/2010

UČITELKÁM V USA HROZÍ TREST ZA TICHÝ PROTEST PROTI VÁLCE
Dvěma učitelkám v USA ve státě Massachusetts hrozí disciplinární řízení a případná ztráta zaměstnání za to, že tiše protestovaly proti válce v průběhu školního shromáždění. Ve škole Dennis-Yarmouth Regional High School na slavnostním shromáždění pro žáky, kteří po zakončení studia odchází do armády, učitelky Marybeth Verani a Adeline Koscher držely transparent s nápisem "Ukončeme válku". Učitelky tvrdí, že chtěly vyjádřit svůj nesouhlas, protože podle nich slavnostní školní akt působil jako reklama školy pro armádní náboráře. Do školy pak volaly desítky lidí, kteří žádali, aby učitelky byly vyhozeny za vyjadřování protiválečného názoru.
16/6/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz


Bilderberg 2010

13. června 2010 v 1:39 Aktuálně

Mocenská elita- od finančníkov cez politikov po médiá - zo skupiny Bilderberg sa zišla v termíne 4.-7.júna v španielskom letovisku, aby len tak debatovala a počúvala prednášky. Neškodní starčekovia, senilní politici, humánne založení intelektuáli a nezávislí novinári - to by nám chcel nahovoriť hlavný mediálny prúd. Keby sme mali vychádzať z takých kapacít a odborníkov ako u nás exminister financií a šedá eminencia modrých súdruhov Ivan Mikloš, cár tretieho sektora a bývalý šéf diplomacie Pavol Demeš či fundovaný exminister, zostavovateľ novej vlády a demokraciou ošľahaný šľachtic zo susednej krajiny Karel Schwarzenberg, ktorí majú prekliato blízko k tomuto mocenskému spolku, fámy o Bilderbergu sú len psychopatické nezmysly a táraniny. Konšpirátori a osoby trpiace stihomamom pripisujú abnormálnu moc a vplyv na celosvetové dianie spolku, kde ide vlastne len a len o zaujímavé prednášky, pričom účastníci nechcú byť rušení uškriekaným davom, aby ich to nevytrhlo z krásnych myšlienok o blahu ľudstva. Navyše, keď ako o tom píše povestný týždenník na Slovensku pod vedením akejsi HríboHuby, ktorý je malým okruhom tzv.pseudointeleguánov uctievaný ako komunistami Manifest, väčší vplyv ako mocenská elita z Bilderbergu má americká moderátorka Oprah Winfreyová. Zabudli ešte dodať, že možno aj Larry King zo CNN, no len bez doplnenia, že je to presne naopak- mediálni šašovia tancujú podľa pokynov práve neškodného spolku údajne bezvýznamných ministrov a bývalých byrokratov.
Táto verzia je veľmi pravdepodobná pre súdne uvažujúceho človeka, stačí sa len pozrieť na najnovší zoznam účastníkov terajšieho stretnutia v Španielsku- okrem iných sú tam Josef Akcermann z Deutsche Bank, Keith Alexander z americkej Národnej bezpečnostnej agentúry, Jaap Hoop Scheffer-generálny tajomník NATO, Neelie Kroesová-eurokomisárka, Michael Ringier-šéf vydavateľstva Ringier( u nás na Slovensku okrem ďalších periodík vydáva najčítanejší denník), David Rockefeller(meno hovorí za všetko) či Robert Zoellick zo Svetovej banky.
Tento druh ľudí sa pravidelne schádza, aby podriemkával na nezáživných prednáškach, prípadne počúval slovenského reformátorského guru Ivana M.(skratka ako pre zločinca je oprávnená), ktorý podľa svojich slov zaujal výkladom reforiem na slovenskom obyvateľstve, keď tu bol dvakrát ako pozvaný účastník.
Zaujímavé, že okrem debatovaní o golfe, zdraví vnúčat či pozitívnych vízií v prospech celej modrej planéty(keď veríme profesionálnym vymazávačom mozgov z hlavnoprúdových kanálov a stok) to s čím začínali pred desaťročiami, ešte v 50-tych rokoch minulého storočia, sa v praxi napĺňa presne podľa ich vízií - od európskej integrácie a jednotnej európskej meny cez hospodárske kolapsy či vojny s vytipovanými krajinami až po projekty multikulturalizmu a láskavého globalizmu. Navyše to realizujú ľudia, ktorí sa dostanú k politickej a ekonomickej moci, len čo zadkami trošku zoderú lavice pri počúvaní nezáväzných prednášok pri každoročnom stretnutí Bilderbergu(len zopár z nich- Bush,Blair, Clintonová, Biden, Obama, van Rompuy a nekonečný rad šéfredaktorov, bankových manažérov, šéfov tajných služieb a ministrov hospodárstva či silových zložiek). To je náhodička-pravidelná, dlhoročná a overená praxou. Buď sú to neskutoční vizionári ako Vanga či Nostradamus, alebo len mafiánska banda nikým nezvolených mocenských parazitov, ktorí využívajú svoj vplyv a moc v duchu ruku ruku myje a z mediálne masírovaného stáda si robia štatistov. Tých pár protestujúcich či naozajstných novinárov ako Daniel Estulin a James Tucker-lovci Bilderbergov, a najnovšie Charles Skelton, bývalý reportér z denníka Guardian ,ktorí pravidelne vďaka dobrým zdrojom aj z okruhu Bilderbergovcov(ani tam všetkých neustrážia) informujú o ich plánoch, aktivitách a nastrčených figúrkach, neohrozuje ich postavenie- zatiaľ! Vďaka internetu ignorácia a zavádzanie hlavnoprúdových propagandistických trúb dostáva vážne trhliny. Dnes už vieme, že mocenská elita na svojej seanse v španielskom letovisku Sitges, neďaleko Barcelony chránená pred dotieravou a nehodnou verejnosťou kalkuluje s vojnou proti Iránu, prehlbovaním hospodárskej krízy, pádom eura, vytvorením centrálneho ministerstva financií(kto ovláda finančné zdroje ten určuje politiku a celý spoločenský systém) a nástupom celosvetovej vlády. Už majú toľko odvahy, že nerobia okolo toho clonu. V nedávnom prejave šéf Medzinárodného menového fondu a člen skupiny Bilderberg na prednáške v Zurychu vyhlásil: Globalisti musia chápať krízu ako príležitosť na presadenie novej svetovej meny vydanej svetovou centrálnou bankou. A krízu vyvolal kto? Vznikla len tak, neviditeľnou rukou trhu, sama od seba-kdeže zámer mocenských elít typu Bilderberg, Trilateralisti či CFR, to len zopár nenásytných špekulantov.
Modrá planétka pod jediným riadiacim a kontrolným centrom, schopným určovať život každámu jedincovi podľa predstáv vyvolených, samozrejme pod rúškom tzv.demokracie, slobodných volieb a zdanlivej dobrovoľnosti ovčanov, ktorým stačia chlieb a hry- dlhodobo a usilovne napĺňaná predstava Bilderbergu o chode sveta. Rímska ríša a Sovietsky zväz sú len rozprávočky na dobrú noc, aby verejnosť príjemne podriemkávala pred nástupom obludnej totality, ktorá prekoná aj G. Orwellove predstavy s jeho 1984. No jej nástup určite zahatí svojim vplyvom Oprah Winfreyová, Larry King, nadácie a tretí sektor, ktoré bdejú na slobodou občana pred zlým štátom, ale o Bilderbergu a jeho aktivitách nevedia nič, nechcú vedieť alebo to na nás šikovne hrajú. Len tak ďalej, ale aj medzi ovcami pribúdajú nezaslepení odporcovia mocenských pijavíc.
M.Morés


Neviňátka

http://www.youtube.com/watch?v=DbtMLzraX-g&feature=player_embedded


Anti - NWO

http://www.youtube.com/watch?v=nubjNCt71Ow&feature=player_embedded


zdroj: http://www.tvina.sk/Každý můžeme být bohatý

10. června 2010 v 23:43 Moje Maličkosti
Často slyšíme o tom, že dneska už máme všichni rovné šance, že každý může být bohatý, záleží především a jen na něm.

Vybavil se mi následující obraz:

Skupina běžců stojí na startu orientačního závodu. Pořadatel je ujišťuje:

"Dnes večer může být každý z Vás milionářem. Všichni máte stejnou šanci. Záleží jen na každém z Vás."
Ale pravidla závodu mohou být dvojího typu.

Buď: VÍTĚZ dostane milion (a ostatní nic).

Nebo:

KAŽDÝ, kdo doběhne v určitém časovém LIMITU, dostane milion.

V obou případech je pravda, že teoreticky může být večer KAŽDÝ milionářem.

Ale v praxi je taktika závodníků naprosto odlišná.


Každý můžeme být bohatý – dodatek.

10. června 2010 v 23:42 Moje Maličkosti
,,Dospěl jsem k poznání toho, jak snadné je být nepochopen a jak obtížné je být zcela srozumitelný."(Milton Friedman, Two Lucky People)  
Vážení čtenáři. Velmi děkuji za vaše příspěvky. Velmi si vážím, že alespoň někdo si přečte jiný názor.Také malinko pamatuji dobu nedávno minulou, kdy byl pro existenci ve společnosti rozhodující kádrový posudek. Dnes se může každý vyjádřit svobodně,(nevzdávám se naděje,že tuto iluzi brzy prohlédnete) - a paradoxně, nikdo nenaslouchá.


Konspiračním znalcům

10. června 2010 v 23:37 Moje Maličkosti
Tento článeček bych rád věnoval panu Kaňákovi a jemu podobným, co by reakci na jeho článek ,,Nový Světový Řád:NWO - zde: http://kanak.blog.idnes.cz/c/141683/Novy-Svetovy-Rad-NWO.html (velikost diskusních příspěvků je totiž omezena) Pan A.Huxsley měl krutou pravdu.,,Lidé své otroctví začínají milovat".
Vážený autore článku o NWO a ostatní čtenáři. Patrně dnes nedokážu být stručný.
Udělejte si v klidu kávu, jelikož  svinstvo, skrývající se za tímto pojmem se nedá obsáhnout v jednom článku, jenž by byl naprosto srozumitelný všem.

NWO - New World Order - Nový světový řád:

Pojem, jenž nenápadně nahrazuje jiný, méně evokující. Tzv. ,,globalizaci, mající údajně za cíl sjednotit národy ke vzájemné spolupráci a užitku všech zúčastněných, je ve skutečnosti pozvolné a nenápadné budování angloamerického impéria, kladoucího si za cíl ovládnout Eurásii a tím i celé lidstvo.
Předpokladem úspěchu budovaného impéria, fungujícího a prosperujícího na principech korporativního fašismu, je několik zásadních skutečností, jenž  předchází oficiálnímu plánovanému nastolení NWO. Nejde o nic nového. Historie se neustále opakuje a tak též principy fungování totalitních společností. Zjednodušeně řečeno - každá totalitní říše prochází stále stejnými stupni. Předstupněm, tedy podmínkou pro úspěch při prosazování mocenských zájmů, je udržování občanů v nevědomosti a sběr dat pro následnou selekci na vhodné, přizpůsobivé a nevhodné. Dalším stupněm je vytvoření chaosu, krizí, potravinové a energetické závislosti budoucích ovládaných území. Nejlepším prostředkem jsou války, kdy vyčerpané, hladové a zdecimované obyvatelstvo ochotně uvěří a přijme nabízené řešení mocných.

Reakce autora

Obrázek si udělejte samy. Nechci nikomu vnucovat svůj postoj.

Zde:
Zdravím, jen bych chtěl podotknout, že není dobré chápat mé články doslovně, mají svůj účel...

dodávám, že pokud jde o NWO tak tvrdím, že čím dál větší znalostí systému ve kterém žijeme máme možnost jej lépe hlídat a nabourávat, navíc využít jej samotný k našemu prospěchu a prospěchu mnoha lidí kterým se dá takto pomoci... jen poukazuji, že není pravdou, že by NWO musel být jen špatným...

ps. toto bylo psáno ještě před přečtením Vašeho článku, to abych nezapomněl :)

mimochodem, nenapadlo Vás, že patřím na Vaši stranu a všelijakým balastem o kterém píši se pouze snažím zapadnout a zvýšit svou čtenost, abych následně mohl vkládat jiné než běžné názory? to jen tak na popřemýšlení;)

Informace z USA

10. června 2010 v 23:35 Aktuálně
Píše jeden z našich čtenářů:
prijel kamarad z ameriky se spatnymi zpravami...urcite vis o tom prorvanym ropnym vrtu v mexickym zalivu....nu...pri pokusu ho uzavrit doslo ke zhrouceni vrtu avznikla tam obrovska dira, kterou zjistili, ze neni mozne zacpat...v podstate spojeni se sopkou... spousta magmatu, kovu, jedovatych plynu a sklenikovych plynu spolecne s ropou unika
neskutecnym tempem... tady o tom ocividne nikdo nevi, ale evakuujou floridu, voda, vzduch, vsechno v prdeli..prijel odtamtud a ukazoval mi
olejovy film, ktery se mu udelal na aute... vzhledem k tomu, ze se to ted spojilo na tom dne v sopku, ktera zamori do 3 mesicu vsechny oceany a zabije zelenou alegae, ktera nam dela 90 procent kysliku.... blizi se panika a boj o preziti..protoze v mediich v evrope o tom ani o evakuaci neni ani zminka, rekl jsem si, ze bys to mel vedet... jestli Ti ta informace k necemu bude, zalezi na Tobe..... :-(

zdroj : http://www.osud.cz/

AKT-INFO č. 135

10. června 2010 v 23:12 Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích


SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Izrael zajal další humanitární loď plující do Gazy
- Pracovníci CIA prováděli experiment na vězních
- Množství ropy unikající v Mexickém zálivu vzrůstá

IZRAEL ZAJAL DALŠÍ HUMANITÁRNÍ LOĎ PLUJÍCÍ DO GAZY
Izraelské jednotky zajaly další humanitární loď přivážející pomoc do Gazy. Loď usilovala o prolomení blokády uvalené na Gazu Izraelem. V sobotu brzo ráno obsadily jednotky izraelského námořnictva irskou loď Rachel Corrie a odvezly ji do izraelského přístavu. Loď vezla 1000 tun zdravotnického a stavebního materiálu. Mezi cestujícími byla i laureátka Nobelovy ceny míru Mairead Maguire a bývalý asistent generálního tajemníka OSN Denis Halliday. Incident nastal pět dní poté, co izraelské jednotky zabily devět lidí na turecké humanitární lodi Mavi Marmara. Pitva provedená v Turecku odhalila, že většina zabitých byla střelena několikrát a z těsné blízkosti. Britský deník The Guardian uvedl, že pět ze zabitých bylo střeleno buď do týla nebo do zad. 
7/6/2010

PRACOVNÍCI CIA PROVÁDĚLI EXPERIMENTY NA VĚZNÍCH
Nová zpráva organizace Lékaři za lidská práva obvinila vládu bývalého amerického prezidenta George Bushe z provádění ilegálních a neetických experimentů na vězních, které držela ve vazbě CIA. Zpráva podrobně popisuje, jak lékaři, psychologové a další odborníci zkoumali účinek dlouhodobé spánkové deprivace na více než tuctu vězňů. Dále zaznamenali efekty simulovaného topení za pomoci vstřikování větší množství vody do plic vězňů. Frank Donaghue z organizace Lékaři za lidská práva řekl: "Zdá se, že CIA porušila všechny právní a etické standardy, které platily od druhé světové války a chránily vězně před tím, aby na nich byly prováděny experimenty. Nejen, že jsou tyto činy hrubým porušením lidských práv, ale jsou i těžkou urážkou základních amerických hodnot."
7/6/2010

MNOŽSTVÍ ROPY UNIKAJÍCÍ V MEXICKÉM ZÁLIVU VZRŮSTÁ
Přední vědec z týmu sestaveného americkou vládou pro zkoumání úniku ropy v Mexickým zálivu varuje, že množství ropy unikající do zálivu se v posledním týdnu výrazně zvýšilo. Ira Leifer, člen technického týmu odhadujícího množství unikající ropy prohlásil, že z vrtu nyní možná uniká až 100 000 barelů ropy denně, což mnohem převyšuje oficiální odhady, které se pohybují mezi 12 000 a 19 000 barely za den. Leifer prohlásil, že množství unikající ropy se zvýšilo poté, co společnost BP seřízla poškozené potrubí, aby na něj mohla nasadit takzvaný odsávací zvon. Leifer prohlásil pro McClatchy Newspapers, že jakmile bylo potrubí vyčištěno, již nic nebránilo tomu, aby mohla ropa stoupat vzhůru k protierupčnímu zařízení. BP se nyní daří část ropy odsávat do tankeru, ale podle Leifera se skutečné množství unikající do zálivu zvýšilo. V téže době uveřejnila společnost investigativních novinářů ProPublica sérii interních vyšetřování ve společnosti BP. Zpráva poukazuje na to, že v uplynulém desetiletí byli starší manažeři ropné společnosti BP upozorňováni na to, že společnost opakovaně nedbala na bezpečnost, porušovala enviromentální pravidla a riskovala vážnou nehodu, pokud by nedošlo k nápravě. Zpráva uvádí případy, kdy management přehlížel bezpečnostní pravidla tím, že nedbal na stárnutí vybavení, nutil zaměstnance, aby neohlašovali problémy a zkracoval nebo odkládal inspekce z důvodu snížení výrobních nákladů. Interní zpráva z roku 2001 uvádí, že společnost zanedbala klíčové vybavení pro nouzovou uzávěrku včetně bezpečnostních uzavíracích ventilů a detektorů plynů a ohně, které mohly zabránit požáru a výbuchu na plošině Deepwater Horizon v Mexickém zálivu. 
8/6/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

AKT-INFO č.134

4. června 2010 v 2:11 Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Nejméně devět lidí bylo zabito při izraelském útoku na humanitární flotilu směřující do Gazy
- Bezpečnostní rada OSN vyzývá k vyšetření izraelského útoku
- Únik ropy v Mexickém zálivu bude pravděpodobně pokračovat až do srpna

NEJMÉNĚ DEVĚT LIDÍ BYLO ZABITO PŘI IZRAELSKÉM ÚTOKU NA HUMANITÁRNÍ FLOTILU 
SMĚŘUJÍCÍ DO GAZY
Izraelská armáda zaútočila na flotilu lodí, které vezly humanitární pomoc do okupovaného pásma Gazy. Flotila měla prolomit tříletou blokádu Gazy. Nejméně devět lidí bylo zabito a desítky dalších byly zraněny, když izraelské jednotky v pondělí brzy ráno
zaútočily na vedoucí loď konvoje - tureckou loď "Mavi Marmara". K útoku došlo v mezinárodních vodách, 75 mil od pobřeží Izraele a Gazy. Izraelská armáda použila lodě, helikoptéry, letadla a zhruba tisíce vojáků k zastavení flotily šesti lodí, z nichž tři byly osobní a tři nákladní. Všechny lodě byly zadrženy. Přinejmenším na jednu z nich, tureckou loď s šesti sty pasažéry, která mohla komunikovat pomocí satelitního vysílání, zaútočila izraelská armáda ostrou municí. Izraelská armáda prohlásila, že když vojáci vstoupili na loď, byli napadeni holemi a noži. Z lodi bylo vysíláno živé obrazové zpravodajství přenášené přes satelit, které do svého vysílání převzaly společnosti CNN, Al Jazeera, Press TV a mnoho dalších médií. Ve vysílání z lodi není jediný snímek, který by ukazoval, že pasažéři představovali pro vojáky nebezpečí nebo že by drželi objekty použitelné jako zbraně. Těsně předtím než byly lodě zadrženy izraelskou armádou, prohlásil Huwaida Arraf, předseda organizace Free Gaza Movement, pomocí satelitního spojení: "Nikdo přece nemůže věřit, že naše loď představuje pro Izrael jakoukoliv hrozbu. Vezeme lékařské vybavení, pomůcky pro rekonstrukci a dětské hračky. Mezi našimi pasažéry je i laureát Nobelovy ceny a jeden bývalý člen amerického Kongresu. Předtím, než jsme vypluli, byla naše loď prohledána a získala bezpečnostní osvědčení od Kyperského přístavního úřadu a nikdy jsme se ani nepřiblížili k Izraelským vodám." V současné době trpí kvůli izraelské blokádě 1,5 miliónu Palestinců žijících v pásmu Gazy nedostatkem jídla, nedostatečnou lékařskou péčí a nedostatkem dalších základních potřeb.
31/5/2010
BEZPEČNOSTNÍ RADA OSN VYZÝVÁ K VYŠETŘENÍ IZRAELSKÉHO ÚTOKU
Bezpečnostní rada OSN odsoudila jednání, které vedlo ke smrti civilistů na humanitárních lodích mířících k pásmu Gazy. V prohlášení vydaném po několika hodinách rozhovorů požaduje Rada mimo jiné okamžité propuštění lodí a vyzývá k nestrannému vyšetřování. Všichni stálí členové Rady bezpečnosti, kromě Spojených států, důrazně vyzvali Izrael k přerušení tři roky trvající blokády pásma Gazy. Stovky pasažérů ze zmíněných lodí jsou drženy v izraelských věznicích a téměř padesát jich bylo deportováno.  Tisíce lidí po celém světě vyšly do ulic, aby protestovali proti útokům na humanitární konvoj. V pondělí odpoledne, jen několik hodin po útoku, se sešla malá skupina protestujících i na Staroměstském náměstí v Praze. V sobotu 5. Června organizace International Solidarity Movement koordinuje další demonstrace v Praze, tentokrát na Václavském náměstí v 15 hodin.
1/6/2010
ÚNIK ROPY V MEXICKÉM ZÁLIVU BUDE PRAVDĚPODOBNĚ POKRAČOVAT AŽ DO SRPNA
Po neúspěšném pokusu společnosti BP utěsnit trhlinu v podmořském vrtu se nyní očekává, že ropa v Mexickém zálivu bude dále unikat až do srpna. Poradkyně amerického prezidenta pro energetiku a změny klimatu Carol Brownerová v neděli prohlásila, že tento únik ropy je pravděpodobně nejhorší ekologickou katastrofou v historii Spojených států. Minulý týden se společnost BP pokusila únik zastavit operací zvanou "top kill". Jednalo se o napumpování speciálního těžkého bahna do poškozeného vrtu. Ovšem odborníci se nyní obávají, že tato akce mohla vrt a jeho pojistný ventil ještě více poškodit, což znesnadňuje další pokusy. Společnost BP, která přislíbila ropnou skvrnu vyčistit, se ale nyní pokouší rozsah ekologických škod popírat. Výkonný ředitel společnosti BP Tony Hayward zpochybnil tvrzení odborníků, že odhalili rozsáhlé ponorné jazyky ropy, které se šíří pod mořskou hladinou. Hayward prohlásil: "Ropa je na povrchu. Žádné jazyky zde nejsou." Hayward navíc před reportéry zpochybnil tvrzení, že by desítky pracovníků a rybářů onemocněly z toxických disperzantů používaných k rozpouštění ropy ve vodě. Místo toho spekuloval nad možností, že pracovníkům nesedlo místní jídlo.
1/6/2010
=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
   
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz


Vládnoucí režim v ČR začíná od 1. června regulovat....

3. června 2010 v 3:58 Aktuálně
Vládnoucí režim v ČR začíná od 1. června regulovat video-obsah na internetu, OSUD.cz bohužel donucen zastavit veřejné vysílání své televize a publikování převzatých videí pro veřejnost

Milí čtenáři, máme pro vás nemilou zprávu. Dnešním dnem naše redakce ZASTAVUJE volné zveřejňování volně přístupných videí, a to včetně přebíraných videí z You Tube a dalších servrů. Zpravodajské servry vysílající videa jsou od dnešního dne považovány za televize a tudíž státem regulované a ovládané.

Je zřejmé, že se režim snaží zastavit trend a dostat pod kontrolu stále většího zveřejňování skutečného pozadí mezinárodních událostí i budoucích chystaných komplotů. Připomeňme, že zastavení falešné epidemie tzv. prasečí chřipky přispěl právě tento způsob "občanské publicistiky" včetně zveřejňování mnoha dokumentů a rozhovorů. S tím se nyní vládnoucí režim při očekávání věcí příštích rozhodl tvrdě skoncovat.
Před časem jsem napsal článek, že daně je třeba platit a platím je s určitým skřípěním zubů rád. Ale pouze v případě, že si mne stát bude jako svého plátce vážit a vytvářet mi podmínky pro mé podnikání. Stát však dělá pravý opak a v tom případě bych musel být blázen, pokud bych ho nadále podporoval.
Vzhledem k obrovským statisícovým daním a stále horšícími se podmínkami pro podnikání, stejně tak jako zvyšující se cenzurou, tedy v tuto chvíli veřejně oznamuji, že vydavatel OSUD.cz zvažuje odchod z České republiky:
a) se servrem, aby unikl politické cenzuře
b) s registrovanou firmou, abych unikl rostoucímu dańovému zatížení
Krajní a zatím nepřipouštěnou možností je pak i můj osobní odchod - emigrace z České republiky. Snažím se však na ni v případě zvyšující se perzekuce režimu již připravit.
Další politický a legislativní vývoj v této zemi pak ukáže, co všechno budu muset podstoupit. OSUD.cz si hodlá za každou cenu udržet nezávislost a to co nejdéle to půjde. Spoléhá při tom na pomoc a podporu tisíců svých zatím mlčících a pasivních příznivců a čtenářů, kteří se odmítají smířit s nástupem globálního korporátního fašismu a snad se do budoucna rozhoupou k aktivnímu odporu.

Lodní konvoj do Gazy byl plánovanou provokací, řekl Přemysl Sobotka

3. června 2010 v 3:55 Aktuálně
Podle šéfa českého Senátu Přemysla Sobotky byl konvoj s pomocí Gaze plánovanou provokací. Izrael má právo na tvrdé kroky vůči radikálnímu hnutí Hamás, které pásmo Gazy ovládá, prohlásil Sobotka, který je na návštěvě v Izraeli

Sobotka zdůraznil, že palestinské hnutí Hamás, které Gazu ovládá, bylo i Evropskou unií před časem označeno za teroristické. Izrael má podle něj právo ke krokům proti Hamásu, včetně blokády území, které tato organizace kontroluje.
"Nemohu nevyjádřit politování v souvislosti s tím, že zemřeli lidé. Zároveň ale není pochyb, že konvoj byl plánovanou provokací, jejímž cílem bylo nastražit Izraeli léčku," prohlásil podle místního ruskojazyčného serveru MIGnews.com Sobotka na schůzce s šéfem Knessetru Reuvenem Rivlinem. Podotkl, že podle informací, které má nejen z izraelské strany, humanitární pomoc do Gazy "proudí plnými doušky".
V Evropě mnozí sdílejí tento názor, ale bojí se jej vyjádřit otevřeně," dodal šéf českého Senátu. Rivlin Sobotkovi poděkoval za podporu.

Pondělní útok

V pondělí izraelská armáda zasáhla proti konvoji lodí směřujících do pásma Gazy, které Izrael blokuje. Při útoku na tureckou loď zahynulo devět lidí. Zadrženi byli všichni lidé na palubách včetně čtyř Čechů. Izrael se nakonec rozhodl všech 680 lidí propustit, protože čelí velkému mezinárodnímu tlaku. [celá zpráva]
Rada bezpečnosti OSN i ministryně zahraničí EU Catherine Ashtonová v pondělí použití násilí odsoudila a jménem Evropské unie vyjádřila lítost nad ztrátou životů. [celá zpráva]
Česká diplomacie se k jejímu prohlášení přihlásila. Odlišný postoj od Sobotky mají i zástupci české levice. "Reakce Izraele byla naprosto neadekvátní, incident se stal v mezinárodních vodách, jde o porušení mezinárodního práva," řekl poslanec a zahraniční expert ČSSD Jan Hamáček.

Předseda českého Senátu se v Izraeli zajímal i o osud českých občanů, kteří byli při zásahu zadrženi. Podle Sobotky se v tomto směru velmi činí české velvyslanectví v Izraeli.
"Myslím si, že vztahy mezi Izraelci a Čechy umožní, aby se dostali domů relativně velmi brzo," uvedl. Do Prahy se už vrátil kameraman České televize Jan Línek, který mezi prvními podepsal souhlas s deportací. "Tři, kteří jsou ještě zadržováni, se v brzkých hodinách, dnes nebo zítra dostanou do České republiky zpět," řekl velvyslanec ČR v Izraeli Tomáš Pojar.
Jan Línek v českých médiích kritizoval, jakým způsobem Izraelci se zadrženými zacházeli.
Zdroj:

Související článek:
Koľko ľudí sa stalo obeťami židovského teroristického komanda?


gaza - utok na konvoj