Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Červenec 2010

AKT-INFO 141

30. července 2010 v 10:17 Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Server WikiLeaks zveřejnil 92 000 tajných dokumentů o válce v Afghánistánu
- Ve měste Falúdža prudce vzrostla kojenecká úmrtnost a výskyt rakoviny
- Írán je připraven diskutovat o jaderné energii "bez kladení jakýchkoli podmínek"

WIKILEAKS ZVEŘEJNIL 92 000 TAJNÝCH DOKUMENTŮ O VÁLCE V AFGHÁNISTÁNU
V neděli bylo zveřejněno více než 90 000 tajných vojenských záznamů o americk0 válce v Afghánistánu, které poskytují nové důkazy o tom, že veřejnost byla ohledně této války po léta klamána. Tyto dokumenty ukazují šokující ilustraci války v Afghánistánu za posledních šest let. Odhalují, jak koaliční jednotky v neohlášených incidentech zabily stovky civilistů, jak tajná jednotka "speciálního vojska" stíhá lidské objekty pro likvidaci nebo k uvěznění bez soudního řízení, jak prudce vzrostly útoky Tálibánu a jak Pákistán podněcuje vzpouru v Afghánistánu. Zveřejnění těchto dokumentů americká vláda okamžitě zkritizovala. Poradce pro národní bezpečnost James Jones prohlásil, že "Spojené státy ostře odsuzují toto zveřejnění, které by mohlo ohrozit životy Američanů a našich partnerů a ohrozit národní bezpečnost." Tyto dokumenty zveřejnil server WikiLeaks a první je otiskl americký deník The New York Times, britský deník The Guardian a německý týdeník Der Spiegel.
26/7/2010

VE MĚSTĚ FALÚDŽA PRUDCE VZROSTLA KOJENECKÁ ÚMRTNOST A VÝSKYT RAKOVINY
Britský deník The Independent informuje o novém lékařském výzkumu, který zjistil, že v iráckém městě Falúdža, bombardovaném v roce 2004 americkou námořní pěchotou, dramaticky vzrostl výskyt rakoviny, leukémie a kojenecká úmrtnost. Byl zde zjištěn čtyřnásobný nárůst počtu všech typů rakoviny a dvanáctinásobný nárůst rakoviny u dětí ve věku do čtrnácti let. Kojenecká úmrtnost je zde více než čtyřnásobná oproti sousednímu Jordánu a osminásobná oproti Kuvajtu. Zpráva uvádí, že tyto typy rakoviny jsou "podobné jako u lidí, kteří přežili Hirošimu a byli vystaveni ionizujícímu záření po výbuchu bomby a uranu v radioaktivním spadu."
26/7/2010

ÍRÁN JE PŘIPRAVEN DISKUTOVAT O JADERNÉ ENERGII "BEZ KLADENÍ JAKÝCHKOLI PODMÍNEK"
Írán oznámil Agentuře pro atomovou energii, že souhlasí se svou účastí na jednáních týkající se jaderného programu, aniž by kladl jakékoli podmínky. Vyjednavač íránského jaderného programu Asghar Soltanieh řekl: "Jasným posláním tohoto dopisu bylo demonstrovat naprostou připravenost íránské strany vyjednávat o palivu pro teheránský reaktor, aniž bychom si kladli jakékoli podmínky." Zatímco zahraniční komentátoři mluví o podobnostech mezi tlakem na Írán a mezi tvrzeními předchozí americké vlády o existenci iráckého programu pro vývoj jaderné zbraně, bývalý zbrojní inspektor OSN Hans Blix v úterý podal svědectví před britským úřadem pro válečné šetření, v němž prohlásil, že týmu OSN bylo známo, že Irák neměl žádné jaderné zbraně, ale že USA tato shledání odmítaly přijmout. Blix opakovaně kritizoval Bushovu vládu za "absurdní" zdůvodnění invaze do Iráku v roce 2003. Velkou Británii dále pak označil za "vězně jedoucího v americkém vlaku". Prohlásil: "Chtěli jsme kauzu s jaderným programem uzavřít. Je však jasné, že jsme to nemohli udělat my, to bylo v kompetenci Rady bezpečnosti. A jedno svědectví, které jsem slyšel zde, mě utvrzuje v názoru, že i Velká Británie měla podobný záměr celou kauzu jaderného programu uzavřít. Bylo však zřejmé, že Spojené státy takový krok odmítaly."
28/7/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

AKT-INFO 140

25. července 2010 v 8:04 Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích


SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Vyšetření ukázala, že firma BP věděla o problémech ještě před ropnou havárií
- Tajné nahrávání zachytilo izraelského premiéra, jak se chlubí manipulováním americké politiky
- Palestinec odsouzen za znásilnění poté, co měl dobrovolný sexuální styk s izraelskou židovskou ženou
- USA a Venezuela ze slíbených peněz na pomoc Haiti stale nic nedali

VYŠETŘENÍ UKÁZALA, ŽE FIRMA BP VĚDĚLA O PROBLÉMECH JEŠTĚ PŘED ROPNOU HAVÁRIÍ
Vyšetřování havárie ropného vrtu Deepwater Horizon v Mexickém zálivu přinesla nové důkazy o tom, že společnost BP věděla o problémech na plošině ještě před 20. dubnem, kdy výbuch zabil 11 pracovníků, zničil plošinu a spustil největší únik ropy, ke kterému kdy v amerických vodách došlo. Pracovník firmy BP v úterý potvrdil, že v době před výbuchem zařízení na plošině Deepwater Horizon, které mělo zabraňovat možnému výbuchu, bylo poškozeno a docházelo k úniku ropy. Firma BP však nepostupovala v souladu s celostátními nařízeními a operace ropného vrtu nepozastavila. Tisk Houston Chronicle k tomu dále dodává, že dva dny před ničící havárií zástupci společnosti Halliburton upozorňovali firmu BP na to, že existuje pravděpodobnost, že v místě dochází k závažným problémům týkajících se úniku plynu. Současná vyšetřování dále odhalila, že audit, který ve firmě BP proběhl v září roku 2009, objevil, že 390 plánů týkajících se údržby plošiny vykazovalo zpoždění v jejich realizaci.
21/7/2010

TAJNÉ NAHRÁVÁNÍ ZACHYTILO IZRAELSKÉHO PREMIÉRA, JAK SE CHLUBÍ MANIPULOVÁNÍM AMERICKÉ POLITIKY
Čerstvě zveřejněný videozáznam zachycuje izraelského předsedu vlády Benjamina Netanjahua, jak otevřeně projednává svůj záměr zaútočit na palestinskou vládu, porušit mírové dohody z Osla a navést Spojené státy k tomu, aby mu zaručily svůj souhlas. Nahrávka z roku 2001 ukazuje setkání Netanjahua s nelegálními izraelskými osadníky na okupovaném Západním břehu Jordánu. Po svém prvním období ve funkci premiéra byl Netanjahu v době nahrání hovoru mimo vládu. Očividně si neuvědomoval, že by mohl být nahráván a otevřeně mluvil o "rozsáhlém útoku" na palestinskou vládu. Doslova řekl: "Hlavní a přední záležitostí je zasáhnout. Ne pouze jedním úderem, ale ranami tak bolestivými, že jejich cena bude neúnosná." Netanjahu také naznačil, jak by porušil dohody z Osla z roku 1993, které stanovily základy pro izraelsko-palestinské mírové rozhovory. Izrael měl podle něho prohlásit jakékoliv půdy na Západním břehu, kterou si chce Izrael udržet, za "vojenské" a "bezpečnostní zóny". Na adresu možného odporu Spojených států vůči izraelské rozpínavosti Netanjahu prohlásil: "Vím, jaká je Amerika. Amerika je věc, se kterou můžete pohybovat velice snadno a ve správném směru. Nepostaví se nám do cesty."
19/7/2010 

PALESTINEC ODSOUZEN ZA ZNÁSILNĚNÍ POTÉ, CO MĚL OBOUSTRANNĚ DOBROVOLNÝ SEXUÁLNÍ STYK S IZRAELSKOU ŽIDOVSKOU ŽENOU
Izraelský tisk Haaretz přinesl zprávu o tom, že palestinský muž Sabbar Kashur byl odsouzen za znásilnění poté, co měl sexuální styk s izraelskou ženou, která si myslela, že muž je Žid. Žena se sexuálním stykem souhlasila. Kashur byl odsouzen k osmnácti měsícům vězení. Soud totiž prohlásil, že se provinil klamáním za účelem znásilnění, neboť se podle soudu vydával za svobodného Izraelce. Když později zmíněná žena zjistila, že nešlo o Izraelce, ale o Palestince, podala na muže k soudu obvinění ze znásilnění a nepřístojné chování. Prohlásila, že by se sexuálním stykem nesouhlasila, kdyby věděla, že Kashur není Žid. Také MADRE, mezinárodní organizace za práva žen, ostře kritizovala usnesení soudu.
21/7/2010

USA A VENEZUELA ZE SLÍBENÝCH PENĚZ NA POMOC HAITI STÁLE NIC NEDALY 
Ze zpráv CCN vyšlo najevo, že pouze čtyři země splnily svůj závazek a zaplatily svou část z celkové sbírky 5,3 miliardy USD, jak slíbily v březnu na významné dárcovské konferenci na pomoc obnově Haiti, které bylo v lednu zasaženo ničivým zemětřesením. Jediné země, které doposud splnily své dárcovské sliby, jsou Brazílie, Norsko, Estonsko a Austrálie, což představuje pouhé dvě procenta z celkové slíbené sumy. Dárci s největšími sliby, Spojené státy a Venezuela, doposud nic nevyplatili. Náměstek generálního tajemníka OSN pro humanitární záležitosti John Holmes se ve čtvrtek vyjádřil, že Spojené národy jsou ještě hodně daleko od svého cíle vybudovat provizorní přístřeší pro lidi, kteří přišli o domov během zemětřesení: "Lidé se nyní strachují zejména o přístřeší a musíme si znovu připomenout, že téměř 1,5 miliónu lidí, kteří stále žijí ve stanech nebo pod celtami, je ve velice svízelné situaci." Francouzská vláda mezitím prohlásila, že zvažuje podat právní žalobu na původce falešné internetové zprávy, která žertovně uvádí, že Francie splatí ony miliardy dolarů, které si od Haiti vzala v období od devatenáctého století do 2. světové války. Francie přinutila Haiti platit tzv. "reparace" v hodnotě 90 miliónů zlatých franků na pokrytí svých finančních ztrát kvůli haitskému povstání proti cizí kolonizaci. Na videozáznamu, který předstírá, že pochází z francouzského Ministerstva zahraničí, vystupuje jako mluvčí francouzské vlády herec, který sděluje, že tyto peníze budou nyní vráceny Haiti. 
16/7/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

AKT-INFO 139

20. července 2010 v 18:14 Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích


SEZNAM
ZPRÁV
V TOMTO
VYDÁNÍ
- Současné sliby o omezování emisí povedou ke zvýšení teploty o čtyři stupně do roku 2100
- Velká Británie zahájila vyšetřování své role při mučení zahraničních vězňů v amerických věznicích
- Nelegální izraelské osady ovládají 42 procent území Západního břehu Jordánu
- Předseda republikánské strany tvrdí, že Afgánistán je "válkou Obamova rozhodnutí"

SOUČASNÉ
SLIBY O OMEZOVÁNÍ EMISÍ POVEDOU
KE ZVÝŠENÍ TEPLOTY O ČTYŘI STUPNĚ
DO ROKU 2100
Podle nové analýzy dat svět směřuje ke zvýšení teploty, které velmi převyšuje odhady učiněné na světové konferenci o klimatu, která se loňského roku uskutečnila v Kodani. Podle organizace Climate Interactive Scoreboard se průměrná teplota do konce století zvýší o téměř čtyři stupně Celsia, čímž bude dvojnásobně překročen maximální tolerovatelný nárůst, který byl v Kodani určen na dva stupně. Jiná analýza Postupimského institutu v Německu říká, že je "doslova nulová šance", že za současného stavu bude zvýšení teploty možno udržet pod dvěma stupni. Místo toho tato analýza odhaduje nárůst teploty na 3,5 stupně. Rozvojové země již dlouho varují, že by nárůst teploty neměl přesáhnout 1,5 stupně, jinak dojde k enviromentální katastrofě.
7/7/2010

VELKÁ BRITÁNIE ZAHÁJILA VYŠETŘOVÁNÍ SVÉ ROLE PŘI MUČENÍ ZAHRANIČNÍCH VĚZŇŮ V AMERICKÝCH
VĚZNICÍCH
Britská vláda oznámila, že bylo zahájeno nezávislé vyšetřování, které má prokázat, zda se britská armáda účastnila mučení cizích zajatců v amerických vojenských věznicích. Britský premiér David Cameron učinil prohlášení před britským parlamentem: "Před soud byl postaven zhruba tucet případů týkajících se chování britských posádek. Jedná se například o to, že se v době po 11. září 2001 měly vyskytnout případy hrubého zacházení se zajatci jako třeba používání kápí a železných řetězů. Toto vedlo k podezření, že se Británie měla účastnit na zneužívání vězňů. Čím déle zůstanou tyto otázky nezodpovězeny, tím větší skvrna ulpí na naší pověsti země věřící ve svobodu, spravedlnost a lidská práva." Cameron také prohlásil, že kromě vyšetřování by Británie mohla poskytnout finanční odškodnění některým obětem mučení, které se s žalobou obrátily na britské soudy. Americká Unie lidských práv vyzdvihla tento krok a ve svém prohlášení požádala, aby americká vláda následovala příklad Británie: "Obamova vláda by měla nejenom zastavit svoji snahu zabránit dosažení spravedlnosti pro oběti a dohnání mučitelů k zodpovědnosti, ale také jít ve šlépějích Británie a rozšířit vyšetřování i na Ameriku."
7/7/2010

NELEGÁLNÍ IZRAELSKÉ OSADY OVLÁDAJÍ 42 PROCENT ÚZEMÍ ZÁPADNÍHO BŘEHU JORDÁNU
Nová zpráva izraelské občanské organizace B'Tselem uvádí, že židovské osady nyní ovládají více než 42 procent území Západního břehu Jordánu. Toto uskupení tvrdí, že budovy těchto osad v současné době pokrývají pouhé jedno procento rozlohy území Západního břehu, ale užívají a kontrolují více než 42 procent této rozlohy. Velká část území ovládaná osadami byla zabavena Palestincům. Samostatné vyšetřování deníku The New York Times odhalilo, že Ministerstvo financí Spojených států pomáhá udržovat nelegální izraelské osady na Západním břehu tím, že poskytuje daňové zvýhodnění pro jejich dotace. Nejméně 40 amerických neziskových sdružení rozeslalo za poslední desetiletí finanční dary odpočitatelné z daňového základu jejich dárců v celkové výši více než 200 miliónů dolarů na podporu rozšíření osad.
6/7/2010

PŘEDSEDA
REPUBLIKÁNSKÉ
STRANY TVRDÍ, ŽE AFGHÁNISTÁN
JE "VÁLKOU OBAMOVA ROZHODNUTÍ"
Předseda americké Republikánské strany Michael Steele čelí výzvám k rezignaci, poté co prohlásil, že Afghánistán je "válkou Obamova rozhodnutí", přestože válka začala už roky před Obamovým nástupem do prezidentského úřadu. Proslulí republikánští komentátoři William Kristol a Liz Cheneyová ho vyzvali k rezignaci. Senátor John McCain se vyjádřil v tom smyslu, že Steele "bude muset posoudit, zda vůbec ještě může vést Republikánskou stranu." Rand Paul, republikánský kandidát na senátora za stát Kentucky, obhajoval svého předsedu se slovy, že "Steele má naprostou pravdu - Afghánistán je nyní Obamovou válkou. Během své kampaně v roce 2008 trval Obama na tom, že do Afghánistánu má být posláno více vojáků. Obama požadoval rozšíření této války, přestože se prohlašoval za mírového kandidáta."
6/7/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
   
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

Deset irracionálních jevů v západní civilizaci

2. července 2010 v 10:15 Dokumenty
Irracionalita první: Kdekoliv se rozhlédnete, tam je vidět potřeba práce, přitom deset procent lidí je trvale nezaměstnaných! Příčina pozorovatelného má být v tom, že "nejsou potištěné papírky" (peníze). Žádoucí "potištěné papírky" smí tisknout vždy jen jedna instituce, do které nikdo nevidí. To je zabezpečeno zákony. Hodnotu peněz vytváří množství a kvalita práce, tělesné a duševní tvorby člověka, kterou mají symbolizovat a zastupovat. Ale jsou vypláceny i těm, kteří žádnou hodnotu nevytvoří ani k její tvorbě jinak nepřispívají. Zejména v poslední době se tak objevil přebujelý státní aparát, přeplácení manažéři a ti, kteří závadný systém udržují při životě.
bunos
Mezi mnohými jinými jsou přepláceni i sportovci, umělci, herci. Kolik a čeho se vytvoří hodně dlouhým hodem koulí nebo malbou obrazu do soukromých sbírek ve srovnání s lékařem, který obnovil zrak nebo zdraví? Koupil by si takový obraz a za tu cenu ten, kdo si své peníze vydělal "okopáváním řepy"? Vyplácením nepodloženého výkonu penězi, které vytvořené mají reprezentovat, dochází k nepřetržitému znehodnocování peněz, k inflaci. Co se koupilo za dolar nebo korunu v roce 1900, 1950, 2010?

Iracionalita druhá: Práce duševní i tělesná jako zdroj hodnoty peněz je obecně poslední a nejméně efektivní způsob, jak si tyto "potištěné papírky" legálně obstarat! (V islámu dokonce trest boží.) Žádný miliardář (až na pár výjimek) nikdy nepracoval a nic nevytvořil. Proto měl čas na konstrukci finančních her a intrik na okradení a obehrání mnohých. Těmito sponzory ovládaná média do veřejného mínění infiltrovala jako přijatelné, že nejvyšším stupněm "chytrosti a úspěšnosti" v životě člověka je jakékoliv přijití k penězům. Neboli se "umět narodit", nebo v roli manažéra organizovat tvorbu hodnot tak, aby tvořící zchudli, ale organizátor zbohatl. Nesmí být ovšem ve způsobu organizování chycen právními institucemi. Nepřetržitou devalvací jsou navíc okrádáni ti pracující poctivci, kteří si chtějí šetřením zajistit existenční jistotu a tím nezávislost myšlení. Žití pracujících "z ruky do huby" je pravý cíl temných duchů v pozadí, protože by se jim uvolnil čas na přemýšlení o všem! Kdo žije "den ze dne" nemá na přemýšlení čas a volí pak ty, kteří jsou namalováni na největším počtu zdí a plakátů.

Irracionalita třetí: Státní právo a soudy jsou vždy na straně darebáka! Je tomu tak proto, že darebák dopředu studuje psané zákony, protože pro svou nepráci na to má čas. Svá darebáctví, většinou jak přijít bez práce k penězům, konstruuje následně tak, aby před formálně pracujícími soudy obstál. Ví, že v prakticky ateistické společnosti neexistuje sám pojem spravedlnost a soudci se musí řídit literou zákona (zevní formou), ač by někdy i nechtěli, nikoliv se pídit po jeho duchu. Naproti tomu normálního člověka, který se musí živit prací a nemá čas na studium zákonů, stále "bere fantas", že soudy jsou instituce pro realizaci toho, co většina lidí cítí jako přirozenou spravedlnost. A tak je stále a stále zaskakován tím, že ve formulaci jeho přirozený práv někde "chybí nebo přebývá tečka". Tím i nepochybně spravedlivou věc ve při s darebáky soudně prohrává. Dále je "zařízeno", že je prakticky nemožné, aby si lidé za velikost platu za práci mohli najímat advokáta. Uměle nadsazenou cenou práce advokáta si klaka temných duchů zámyslem zajišťuje právní předstih nad "těmi na práci".

Irracionalita čtvrtá: Úžernictví neboli život z úroků a majetku se stalo nejen možným, ale mravním vzorem! Jak se vůbec může mluvit o křesťanské civilizaci, když křesťanství úrok evidentně nepřipouští. Ježíš jako bankéř? Proto EU vlastně je rovná, když křesťanskou "nálepku" v EU ústavě odmítá. Již žádná křesťanská Evropa není. Je jen Evropa trhu se vším. Navíc se tato forma absence duchovnosti evropské společnosti, rentiérství, nadále stupňuje. Mít majetek je po pádu komunizmu čím dál výnosnější, pracovat čím dál méně finančně přínosné. Z povalujících a bezdětně se pářících rentiérů na plážích a ostrovech udělala média idoly úspěšnosti současnosti! Stačí pohlédnout do podprahově hypnotizující TV filmů a seriálů. Smyslem života v ateistické civilizaci se stalo "dostání se nějak k majetku" a pak jen užívat plodů práce jiných. Toleruje však parazitování duchovní dimenze?

Irracionalita pátá: Čím dál se vyrábí více "účinných" léků a přesto nebo v důsledku toho je čím dál více nemocných! Příčinou tohoto paradoxu je to, že farmakoncernům je zdraví lidí ukradené. Jsou organizovány temnými přece proto, aby vydělávaly peníze a ne pro zdraví lidí. Jejich faktickým cílem se stalo, aby pracující to, co vydělali, jim odvedli za léky, rychle odstraňující zevně syndrom. I za cenu toho, že brzy po skončení práceschopnosti umřou na podlomení vitality těla, a také na vedlejší účinky léků. Organizátoři zdravotnického výzkumu ze své podstaty "nemají v popisu práce" dávat něco na velmi nákladný výzkum skutečných příčin nemocí. Jsou tedy přednostně vyvíjeny tisíce nákladných preparátů, které potlačují zevní projev. Jejich vysoká cena pak zajistí návratnost a zisku. Lékaři, ač by většina nechtěla, jsou pomocí pravidel "lege artis" drezúrováni k tomu, aby neodbočovali do výzkumem koncernů neprověřených cest. Takový začarovaný kruh: protože se něco nezkoumá, nemůže to být prověřeno. A protože to není prověřeno, nesmí se to použít. Lékaři jsou tak vtlačováni do rolí vysoce kvalifikovaných distributorů farmak, potlačujících projev syndromu. Tento přístup prostoupí atmosféru zdravotnictví natolik, že jsem se setkal dokonce s tím, že takto indoktrinovaní lékaři hovoří o prevenci, přitom za ni považují včasnou diagnostiku a medikaci nemoci. Odstraňování příčin nemoci vyvolávající jim vůbec nevešlo na mysl.

Irracionalita šestá: Vláda této civilizace skrze populační nepolitiku provádí genocidu civilizačně vyspělých a práce schopných vrstev společnosti a podporuje rozmnožování deklasovaných a nevzdělavatelných živlů! Děje se tak vytvářením pracovní a společenské atmosféry, která prakticky neumožňuje zaměstnanému páru mít více než jedno dítě, aniž by rodiče upadli do materiální nouze. Atmosférou společnosti není hodnocena kvalitní matka více dětí jako v práci se uplatnivší mužožena. Naproti tomu deklasovaným nezaměstnaným živlům sociální zákony přímo nabízí zajištění životního minima. Ovšem jen tehdy, když si pořídí šest a více dětí. Tím se dosáhne dostatečná výše příjmu. Nepracující rodiče pak pohodlně žijí ze sociálních dávek na děti přesto, že ty rostou "jako dřevo v lese". Vznesením požadavku na zabránění neúměrné populace u těchto vrstev, jako to bylo učiněno v Číně politikou jednoho dítěte, by z dotyčného udělalo celostátní terč pseudohumanistů.

Irracionalita sedmá: Školství a celá výchova civilizace je zaměřena na to, aby vědomostmi vybavila žáky bez toho, aniž by jakkoli v prověřila nebo ovlivnila jejich charakter. Vědomostmi se ovšem potencují možnosti darebáků! Vysoce kvalifikovaný darebák je pro kohokoliv mnohem nebezpečnější než primitiv. Současný vzdělávací systém je kontrastem ve srovnání s chováním starověkých zasvěcenců v jejich školách. Ti prověřovali charakter žáků a adeptů zasvěcení a škol. Např. Pythagoras byl zabit a pythagorejci jako škola a středisko zasvěcení v Řecku byli rozehnáni jen proto, že odmítali za jakoukoliv cenu přijmout mezi své žáky bohaté darebáky. Ti, aby se jim pomstili, pak poštvali chátru a s její pomocí zničili filozofickou a vědomostní špičku.

Irracionalita osmá: Produktivita práce neustále roste a přesto produktivní lidé údajně nejsou schopni uživit penzisty! Problém leží jinde. Neustále rostoucí počet nic neprodukujících parazitů a zbytečných úředníků spolyká všechny výsledky přírůstků produktivity práce produktivních, takže na vysloužilé tvůrce hodnot nic nezbývá.

Irracionalita devátá: "Demokracie" neboli vláda lidu funguje tak, že drtivá většina nemajetných volí strany a poslance, kteří ihned po zvolení odhlasovávají zákony, které omezují práva voličů a umožňují snadněji hromadit příjmy a jmění v rukách hrstky. Na úkor těch manipulovaných chudáků, kteří je zvolili! Viz vývoj koncentrace majetku v důsledku burzovních, měnových a ekonomických her v rukách oligarchie a pozvolný zánik středně majetných tříd. Finančně neodvislá, dostatečně početná střední třída totiž omezuje všemoc oligarchů. Není ovládána prostřednictvím médií jako tupý dav propagandou.

Irracionalita desátá: Čím více policajtů a soudů, tím menší bezpečnost čehokoliv a větší množství podvodů! Bezpečnost osobní a majetková je totiž v rozhodující míře ovlivňována duchem společnosti, nikoliv represivními složkami. Je-li duch společnosti vadný, počet policajtů a soudců už nic nedohoní. Naopak, zločin vroste mezi ně.


Z výše uvedeného je zřejmé, že celá západní civilizace je ve stavu, kdy je nezbytně nutná zásadní společenská reforma. Ta musí přinést zejména změnu společenského klimatu a vnést žádoucí regulační prvky do mechanizmu trhu. Trh je velmi přirozená, tedy Bohem chtěná realita. Ovšem jen v oblastech regulace materiálních hodnot! Tržit spravedlnost, práva člověka, panenství apod. nelze. Demokracie je užitečná jen tehdy, jsou-li hlavní masou společnosti žity nadčasové, etické, boží zákony. Jen tehdy je hlas lidu, hlas boží!!! A spravedlnost boží je také v tom, že koho si lidé zvolí, tím jsou odměněni nebo potrestáni! Začne-li většina lidu myslet jako duchovní chátra, tj. bez žití duchovních principů, pozvedne volbami k totální moci všehoschopné darebáky. To v současné době ohrožuje samu existenci lidstva. Pevně věřím tomu, že jeho Tvůrce si jej ovšem nenechá zničit. Proto jsou uvedeny v pohyb neviditelné síly stvoření. Obnoví nějakým způsobem rovnováhu. Při tomto obnovování se každý přesvědčí, že staré pravdy svědomí nejsou pověry, jak říkají ateisté, ale objektivně existující nadčasové zákony a že jejich dodržování se vyplatí nejen v životě, ale i po smrti těla.


Josef Staněk


AKT-INFO 138

2. července 2010 v 10:09 Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích


SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Tálibánští bojovníci napadli základnu NATO
- Devět set lidí bylo v Torontu zatčeno při protestu proti politice G20
- Vyhoštěný honduraský prezident obviňuje USA z napomáhání převratu v roce 2009

TÁLIBÁNŠTÍ BOJOVNÍCI NAPADLI ZÁKLADNU NATO
V afghánském městě Džalalabád tálibánští bojovníci zaútočili na základnu organizace NATO. Několik bojovníků na ni zaútočilo poté, co se jeden ze sebevražedných bojovníků odpálil u její brány. Podle organizace NATO přišlo o život osm útočníků. Televizní stanice Al-Džazíraoznámila, že Tálibán nazval tuto operaci "vzkazem Davidu Petraesusovi". Cílem bylo ukázat, že americkou základnu může Tálibán napadnout kdykoli. Americký Kongres se právě chystá oficiálně schválit jmenování generála Davida Petraeuse do čela velení amerických sil a jednotek NATO v Afghánistánu. Ten by měl nahradit odvolaného Stanleyho McChrystala. V průběhu projevu před členy amerického Kongresu Petraeus potvrdil nedávná prohlášení americké vlády, podle nichž je červenec 2011 jako nejzazší datum odsunu vojáků z Afghánistánu v podstatě cílem, který lze již nyní ignorovat. V dalším kontroverzním prohlášení Petraeus také oznámil, že až nastoupí do funkce, zváží odvolání nařízení, které omezuje vzdušné bombardování Afghánistánu. Tato nařízení byla zavedena jako pokus o snížení počtu civilních obětí. Podle kritiků z řad americké armády však toto nařízení znamenalo, že američtí vojáci museli spíše podstupovat rizika v boji, než aby bombardovali podezřelé oblasti.
30/6/2010

DEVĚT SET LIDÍ BYLO ZATČENO V TORONTU PŘI PROTESTU PROTI POLITICE G20
Kanadská policie v Torontu zatkla devět set lidí včetně několika novinářů během protestů proti globálnímu ekonomickému summitu zemí G20. Mnohá z těchto zatýkání proběhla v neděli při policejní razii na budovu torontské univerzity, kde nocovali protestanti účastnící se demonstrací. Organizace Amnesty International vyzvala k nezávislému vyšetřování policejního zásahu. Tato mezinárodní organizace zabývající se ochranou lidských práv ve svém tiskovém prohlášení konstatovala: "Důležitá lidská práva spojená s možností mírumilovného protestu byla během víkendu v Torontu hrubě porušena." Protesty byly převážně pokojné, ačkoliv došlo k zapálení několika policejních aut a rozbití několika výkladních skříní. Přinejmenším jeden ze zatčených novinářů, Jesse Rosenfeld zastupující britský The Guardian, byl zbit kanadskou policií, když přímo na scéně dělal rozhovor s protestanty. Video zveřejněné na internetu zachycuje policejní těžkooděnce bijící skupinu pokojných demonstrantů při zpěvu kanadské národní hymny. Ve dnech předcházejících summitu bylo nahlášeno několik případů, kdy byli protiváleční aktivisté sledováni policií nebo byli zatčeni při pokusu o vstup do Kanady.
29/6/2010

VYHOŠTĚNÝ HONDURASKÝ PREZIDENT OBVIŇUJE USA Z NAPOMÁHÁNÍ PŘEVRATU V ROCE 2009
Bývalý honduraský prezident Manuel Zelaya přímo obvinil Spojené státy za to, že stály v pozadí státního převratu v roce 2009, který vedl k jeho vyhoštění ze země. V dopise uveřejněném v pondělí Zelaya píše: "To, co jsme zpočátku jen tušili, bylo nyní potvrzeno. Za převratem stály Spojené Státy." Dále pokračuje: "Honduraští občané jsou důvěryhodnými svědky toho, jakou roli v této tragické události hrály ekonomické zájmy USA." Spojené státy jsou největším zahraničním investorem v Hondurasu a zodpovídají za velkou část zdejšího obchodu. Zelaya v současné době žije v exilu v Dominikánské republice. Tisíce lidí v Hondurasu si připomnělo výročí převratu pochodem v ulicích hlavního města Tegucigalpa a provoláváním hesel požadujících Zelayův návrat. Jeden z demonstrantů, David Castillo, prohlásil: "Pozorujeme, že protesty každým dnem nabývají na síle."
30/6/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz