Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Říjen 2010

Vzbuďďááárr!!!

31. října 2010 v 21:12 Moje Maličkosti
Geneticky modifikované organismy - Velmi lukrativní součást depopulačního světového holocaustu.

Pro Vás co netuší i pro všechny, kterým zmíněné dochází později nebo vůbec.

Vážení čtenáři. Tak zvaná ,,elita" světa, nás právě začala likvidovat jako potkany a ještě na tom vydělává horentní sumy.

,,My jsme však stále ,,Hapy" - Nepochopitelné(((


Snahy o řešení zákonnou cestou jsou slepou uličkou v baríéře byrokracie a neinformovaných ustrašených úředníků.
Nezbývá, než od základu změnit tento prohnilý systém.
Snahy o oproštění se z vlivu nadnárodních korporací a jejich nenasytných majitelů jsou stavěny mimo zákon a potírány.
Tímto je nám jasně dáno na jevo, že jakákoli konkurence je nežádoucí. Prvním názorným příkladem je omezení pěstování a distribuce léčivých bylin. Zde: Z EU zmizí léčivé byliny a keře

Určitě by stačilo,zasadit se o dodržování již léty platných pravidel, jako je na příklad Ústava ČR, vyvážených patřičnou morální kvalitou jejich obhájců.

Toto však není možné bez radikální změny našeho smýšlení a aktivní účasti každého jednotlivce.

nwoo nal.
... Toto však není možné bez radikální změny našeho smýšlení a aktivní účasti každého jednotlivce.

Klidně si moji maličkost přirovnávejte k bláznům. To ustojím.
Pokud se však rozhodnete setrvávat v pozici mrtvých brouků,
nebude již nikdo, kdo by měl možnost tuto zásadní chybu rozchodit.

Při sledování nezapomeňte myslet.


GMO -přednáška


Požehnání a kletba gentechniky


1)

2)

3)

4)

5)

6)

7)

8)

Geneticky modifikovaný člověk

Geneticky modifikovaný člověk se použije pro armádu a zde se otestuje.
Takto bude možné vytvořit mnoho odlišných typů lidí o různé velikosti se srstí nebo bude možné, i aby měl člověk čtyři ruce anebo třetí oko vzadu.
Rozmnožování podomácku v posteli se zakáže nebo se použije chemie, jež lidi zneplodní, jde o insekticidy.
Možná se podaří i geneticky urychlit zvětšení našeho mozku a tím bychom byli mnohem inteligentnější, ovšem jak nás minulost poučila tak vše jde i zneužít.
Napadá mě představa spojení genetických vlastností zvířat a tak by zde mohl být i člověk co by měl křídla a létal by nebo člověk co by uměl plavat jako ryba.
Tak jako je dneska obrovské množství typů automobilů tak by zde bylo i obrovské množství typů člověka.
Nadnárodní společnost nebo stát by zadal zakázku továrně na genetickou výrobu a ona by mu na zakázku vyrobila přesně to, co on potřebuje.
Samozřejmě že bychom nezůstali jenom u lidí, ale geneticky bychom upravovali i psy, kočky, ptáky, rostliny, hmyz, ryby, hady, atd.
Umíte si představit život v takovémto světě, kde by mnohé bylo na zakázku ve velkém geneticky vyrobeno?
Občas by se něco nepovedlo a stahovalo by se to ze systému k opravě nebo k likvidaci.

Video:

Kde se vzali v mytoligii všechny ty podivné bytosti?
Nehráli si naši předkové také na stvořitele?

Alex Jones – falešný bojovník za pravdu?

31. října 2010 v 19:53 Dokumenty
Disinformační program existuje doslova pro každého. Nezáleží na tom kdo jste - jaké jsou vaše zájmy, jaká je vaše víra, kterým směrem jste zaměřeni - někde existují přímo pro vás stránky, které vás vtáhnou a nasměrují vaše myšlení a vaši pozornost tak, abyste mysleli tak jak oni chtějí. -Laura Knight-Jadczyk


Temné mysli: když se nedůvěřivost promění v paranoiu

Nedávný článek v Salonu je další v sérii článků, které upozorňují na tirády Alexe Jonese, prostřednictvím jeho webového televizního programu a webových stránek infowars a prisonplanet. Zářijové vydání Psychology Today , s nadpisem Temné mysli: kdy se nedůvěřivost promění v paranoiu, také rozdýmáchává plameny,. S Alexem Jonesem jako vrcholné číslo se zde argumentuje, že ti kteří hledají pravdu, jsou v podstatě produkt duševní lability, díky povýšení Jonese na úroveň 'konspiračního krále' a přičlenění jeho čtenářů jako duševně nemocné.

V podobném duchu článek Salonu popisuje obavy rodiče o syna, že byl vtažen do "černé díry té internetové konspirační teorie, kterou vytvořil nějaký chlápek jménem Alex Jones." Po žádosti o pomoc následovala tato rada:

"Nechci skončit aniž bych učinil jednoznačné vyjádření, že pokud má dyslexii nebo jiný druh poruchy pozornosti, je to něco co by mělo být diagnostikováno a ošetřeno samo o sobě. Jestliže držení se matky za sukni mu zabránilo postavit se těmto možným problémům, to by mohlo přidávat k jeho úzkosti. Takže rozhodně bych, spolu s tábořením nebo výpravou do divočiny, udělal co je možné odhalit jakékoli biologické, diagnostikovatelné a léčitelné stavy které může mít."

V každém článku se naznačuje že: alternativní názory, v porovnání s masovými médii, na internetu byly vytvořeny a vedeny Alexem Jonesem, a lidé kteří jsou přitahováni těmito názory, trpí specifickou formou poruchy učení, nebo psychologickou poruchou.

Ve stejnou dobu bylo nedávno v tisku mnoho napsáno o Charlie Sheenovi a jeho nedávné spolupráce při zpochybňování oficiální verze 9/11. The Daily Telegraph a Daily Mail publikovaly téměř totožný článek.

Sheen, který hrál v úspěšném komediálním seriálu Dva a půl chlapa, učinil své prohlášení v přepisu fiktivního setkání s panem Obamou, nazvané Dvacet minut s prezidentem. Ten byl publikován na stránkách rozhlasového moderátora Alexe Jonese, dva dny předtím než Sheen dnes vystoupil v Jonesově pořadu. Většina jeho postřehů obecně tvoří základ všech konspiračních teorií, týkajících se teroristických útoků. Zastánci těchto teorií jsou v USA známí jako Truthers.

Oboje noviny jsou považovány za pravicové, podporující konzervativní/republikánskou agendu. Normálně se vyhýbají publikování jakýchkoli zpráv, které zpochybňují oficiální konspiraci o spoluúčasti vlády.

Proč má Alex Jones v současné době tak velkou pozornost médií?

Proč je Alex Jones vyobrazován jako HLAVNÍ mluvčí pro alternativní názory?

Proč jsou čtenáři jeho materiálu spojování s poruchami duševního zdraví?

Můžet to být proto, že se z Jonese stal Krysař extrémistického hledání pravdy, které ocejchuje všechny další jako duševně choré?
Falešný bojovník za pravdu
Alex Jones je, podle názoru Sott.net, součástí 'limited hang out' kampaně, s jejiž pomocí je pozornost a energie osob, které mají kapacitu uvědomit si, že v našem světě je něco velmi pokažené, nasměrována směrem k záležitostem, které jsou buď slepé uličky, nebo, v případě že jsou sledovány, je dovedou do záhuby. [Limited hangout je forma klamu, nepravdivých údajů nebo krytí, často spojované se zpravodajskými službami, zahrnuje publikaci nebo druh "mea culpa" přiznání, obsahující pouze část nebo řadu dříve skrytých citlivých informací, které vedou k vybudování hodnověrnosti toho, kdo informaci vypouští a který tímto přiznáním, podle všeho, "nalévá čistého vína" a jedná s mravní integritou, ale který ve skutečnosti, zadržováním klíčových faktů, chrání závažnější zločin, spolu s těmi kteří by mohli být odhaleni, kdyby došlo k odkrytí celé pravdy. V podstatě, pokud existuje podezření na spáchání řady trestných činů nebo přečinů, toto doznání přiznává menší přečin, zatímco zakrývá ty závažnější.] Jonesův "dostaňme zpět vládu" trik je právě takovým příkladem. Kdyby byl Jones hodný svého postavení vůdčí osobnosti v 9/11 atd. komunitě pravdy, směroval byl pozornost lidí ke čtení mezi řádky současných světových událostí. Nepovzbuzoval by survivalistické a revoluční postoje, které nakonec přímo nahrávají vyšší moci a podporují stupňování policejní brutality.

Jako čtenář tohoto článku si uvědomujete, že dnešní Amerika má veškeré rysy policejního státu, jak jasně dokazují nedávné útoky proti prostestujícím na summitu G20 v Pittsburghu. Mávat s prostestní vlajkou před vojáky se slzným plynem (odpusťte slovní hříčku), pravděpodobně skončí v slzách, přesto podobné konfrontační chování je předpoklané řešení pro AJ.


Tajná podpora

Stránky jako SOTT.net, se pravidelně setkávájí s diskrimanační cenzurou ze strany Googlu, jedničky na trhu vyhledávačů (Zmizelí: SOTT.net a patrné omise Googlu). Další stránky které se snaží seč mohou, aby prezentovaly objektivní pohled na řízené světových událostí, také trpí. Více: Google cenzuruje propalestinské zpravodajské stránky a Cenzoři z Googlu: Pravda je venku: Uruknet.info. Jak řekl Orwell, lži z vynechání jsou nejzávažnější a v porovnání, Prisonplanet, stránky které se vyhýbají zmínit negativní vliv izraelské lobby a sionistické krutosti, se daří dostat své 'zpravodajské' články do přehledu Google News. [Zkuste vyhledat jedno z jejich oblíbených témat 'Bilderberg' a sami uvidíte]. Protože je pro Google velmi snadné rozhodnout, které informace dostanou nejvíce pozornosti, nevrtá vám hlavou proč nebyly cenzurní nástroje použity na Jonesovy názory? Místo toho je jeho přítomnost nafukována napříč celým alternativním spektrem. Jeho talent propagovat sám sebe je s tím do jisté míry spojena, ale propagandistický matrix proti kterému brojí mu poskytuje pódium.

Mezi další varovné signály patří nenápadné zmínky o infowars, které se objevují ve vysílání hlavních televizních stanic, podle všeho se zdají být podezřele namířené na získání pozornosti. Následující video je dobrým příkladem. /video už nefunguje/Zhruba po jedné minutě se zpravodajství promění v nenápadnou informační reklamu - skoro jako kampaň guerrilla marketingu.

Skutečnost, že je Jonesovi dáván značný prostor a čas ve vysílání v hromadných médiích (obzvlášť v centrále dizinformace Fox News) podle všeho nevyvovalo žádné otázky mezi jeho věrnými následovníky.

Ftaláty a jejich vliv na zdraví

31. října 2010 v 19:39 Dokumenty
Jana Vašáková

Také se vám nelíbí představa, že stále ještě existují v průmyslové výrobě chemické látky, které poškozují lidské zdraví? Máte doma malé dítě a při čtení nadpi­sů v novinách typu: dětský bryndák uvolňoval nebez­pečné ftaláty nebo ftaláty vyvolávají u dětí poruchy chování, se chytáte za hlavu? Při výběru PVC výrobků buďte raději opatrní a kupujte jen to, co má na obalu uvedenou informaci: bez ftalátu!

Co jsou to ftaláty
Ftaláty (estery kyseliny ftalátové) patří do skupiny 40 chemických látek. Nejčastěji se používají jako změčovadla při výrobě PVC, kde představují 30-51 % hmotnostní podíl. Ftaláty ale můžete nalézt i v jiných v domácnosti běžně užívaných výrobcích. Tyto estery kyseliny ftalátové nejsou chemicky pevně vázané, a proto se mohou postupně uvolňovat, kontaminovat ovzduší, vodu, půdu a ohrozit tak nejen člověka na zdraví.

Kde všude se mohou ftaláty nacházet:
• PVC výrobky (hračky, holinky, pláštěnky, plastové ubrusy, plastové nádobí, erotické pomůcky, PVC linoleum apod.),
• zdravotnické výrobky,
• kosmetické výrobky,
čistící přípravky,
• podlahové krytiny,
• stavební materiály,
• barvy,
• adheziva,
• insekticidy,
• tučné potraviny (např. olej, mléko, sýry, maso a ryby).

Šest nejnebezpečnějších ftalátů
• di-isononyl ftalát (DINP),
• di-n-octyl ftalát (DNOP),
• di-iso-decyl ftalát (DIDP),
• butyl benzyl ftalát (BBP),
• dibutyl ftalát (DBP),
• di(2-ethylhexyl) ftalát (DEHP).

Jak působí ftaláty na lidské zdraví
Ftaláty člověk do svého těla může vstřebávat třemi různými způsoby. Za prvé vdechováním z kon­taminovaného ovzduší, kdy se ftaláty dostávají přes plíce do krevního oběhu. Za druhé přímým kontaktem se sliznicí se ftaláty přenáší přímo do krve. A v neposlední řadě se ftaláty nacházejí v potravinách balených do PVC jako je např. Termix nebo v příliš tučných výrobcích, odkud se přes sliznici v trávicím ústrojí dostávají do krevního oběhu. Důležité je vědět, že 60 až 90 % přija­tých ftalátů se z těla vyloučí ven během 24 hodin, zbytek se dále hromadí v organismu.
I když se často o omezování ftalátů hovoří především v souvislosti s dětmi, těhotnými a kojícími ženami, je důležité si uvědomit, že tyto látky neprospívají žádnému živému organismu. Mohou oslabit imunitu člověka, ohrozit funkci jater, ledvin a plic, zvýšit riziko vzniku alergií a astmatu. Mohou mít negativní vliv na srážlivost krve a hormonální a reprodukční systém, především do­spívajících chlapců a na hyperaktivitu u dětí.

Bezpečnější alternativy ftalátů
Nebezpečné ftaláty jsou již nyní v PVC průmyslu nahraditelné tzv. alternativními polymery. Ty neobsahují změkčovadla, protože jsou samy od sebe pružné. Patří mezi ně např. polyetylen, po­lypropylen, polyreutan, silikon, etyl vinyl acetát nebo mnohovrstvé laminátové plasty. Jediné, kde zatím nejsou čeští výrobci schopni nahradit nebezpečný ftalát fungující v tomto případě jako konzervač činidlo, je při výrobě vaků pro červené krvinky.


Příchody

31. října 2010 v 19:33 Videa
Předehra

1 pt 1- Základy příchodu Antikrista

2 pt 2 - Ovládání

3 pt 3 - Ovládání mysli

4 pt 4 - Zjevení 13

5 pt 5 - Architektura a energie

6 pt 6 - Mysl,tělo a duše

7 pt 7 - Svatý Korán

8 pt 8 - Stavby zasvěcené Faraonům a Bohům

9 pt 09 - Abdulah Hashem

10 pt 10 - Choroba

11 pt 11 - Antikrist

12 pt 12 - Jednooký Bůh ,,Om"

13 pt 13 - 13 úrovní

14 pt 14 - Holywood

15 pt 15 - Jak Holywood
hanobí lidi

16 pt 16 - Podpora Antikrista

17 pt 17 - Válka proti teroru

18 pt 18 - Pokrytectví demokracie

19 pt 19 - UFO úkazy

20 pt20 - Ufo úkazy II.

21 pt 21 - Co příjde teď?

22 pt 22 - Proč

23 pt 23 - Materialismus a vnitřní boj

24 pt 24 - Svoboda odpojena

25 pt 25 - Antikrist Dajjal je zde

26 pt 26 - Antikrist Dajjal je zde II.

27 pt 27 - Proč světový lídři praktikují satanismus

28 pt 28 - Proč elita praktikuje satanismus

29 pt 29 - Pravda o Bozích

30pt 30 - Kostkovaná podlaha a Bohové

31 pt 31- Velký podvod

32 pt 32 -Nejcennější pravda

33 pt 33 - Volba

34 pt 34 - Infiltrace do náboženství

35 pt 35- Šalamounův chrám

36 pt 36 - Příběh Ježíše

37 pt 37 - Sluneční Bůh

38 pt 38 - Příběh o Islámu

39 pt 39 - Pravda o12 imanech

40 pt 40 - Společný základ

41 pt 41- Pokrevní linie

42 pt 42 - Strážci brány

43 pt 43 - Symbolika útoků 911

44 pt 44 - Důležitost Káby

45 pt 45 - Kába a rituál 9-11

46 pt 46 - Úplný člověk

47 pt 47 - Svobodný člověk

48 pt 48 - Příchod Mahdího

49 pt 49 - Příchod Antikrista

50 pt 50 - Finále


Stuxnet jako záminka k převzetí internetu

30. října 2010 v 0:34 Dokumenty
Falešná operace, aby se uspíšilo schválení drakonické legislativy o kybernetické bezpečnosti? Izrael a Spojené státy se objevily jako primární podezřelí stojící za útokem červem Stuxnet, který infikoval íránský jaderný reaktor v Bushehr, následně po zjištění, že za tento útok škodlivým software musí být zodpovědná "bohatá skupina nebo země".

V neděli Infowars spekulovala, že Stuxnet je falešnou operací mající za cíl jak útok na Írán, tak poskytnutí záminky pro zavedení drakonické legislativy pro kybernetickou bezpečnost.
Toto podezření bylo značně posíleno novými důkazy, které prokazují, že tento virus byl "vytvořen experty pracujícími pro nějakou zemi nebo dobře financovanou soukromou skupinu", jak uvedl Liam O Murchu, ředitel operací bezpečnostní reakce Symantec Corp.
"Řada vlád majících komplexní počítačové znalosti by měla schopnost vytvořit takový kód. Patří k nim Čína, Rusko, Izrael, Británie, Německo a Spojené státy," uvádí zpráva Associated Press, která jasně naznačuje, že USA, Izrael, Velká Británie nebo všechny tři země společně stály za tímto útokem.

Červ Stuxnet nyní "řádí v Íránu", způsobuje zmatek v průmyslové infrastruktuře země a již nakazil nejméně 30,000 IP adres.
Rusko by nemělo naprosto žádný motiv být za tímto útokem, protože pomohlo vybavit palivem reaktor v Bushehr. Čína podporovala americké výzvy k sankcím v reakci na atomovou elektrárnu, ale stěží lze tvrdit, že Číňané se silně stavěli proti její výstavbě a vybavení palivem. Vlastně Čína byla v posledních letech pravidelným exportérem jaderné technologie a pomoci do Íránu.
Takže zbývají tři primární podezřelí, z nichž všichni se drželi identické zahraniční politiky a vehementně se stavěli proti cíli Íránu rozvinout mírovou jadernou energetiku.

Hlavní globalisté, jako Richard Falkenrath, šéf Chertoff Group a přispívající redaktor Bloomberg Television, již obvinili z útoku Izrael, a to dříve, než se objevily důkazy, že tento virus je dílem sofistikovaného národního státu.
netcenzor
Pokud se potvrdí zapletení Spojených států do tohoto útoku, zcela to zdiskredituje základy legislativy kybernetické bezpečnosti, která je prosazována jako prostředek obrany před kybernetickými útoky provedenými teroristy a jinými národními státy.
Nicméně pokud zůstane jakékoliv zapletení USA skryto, Stuxnet bude nafouknut jako primární důvod pro uspíšení schválení směsice zákonů Liebermana a Rockefellera, které, jak jsme zdokumentovali, mají jen málo společného s bezpečností, a naprosto vše se znemožněním svobody projevu na internetu, navzdory faktu, že Stuxnet byl šířen prostřednictvím USB zařízení, a nikoliv přes veřejný internet.

Liebermanova verze původního zákona obsahuje formulace, které by prezidentovi Obamovi poskytly pravomoc zavřít části internetu nejméně na čtyři měsíce, bez jakéhokoliv dohledu kongresu. Kombinovaná verze zdá se přesouvá tuto zodpovědnost na DHS, které by pod záminkou stavu národní nouze mohlo zablokovat veškerý internetový provoz do USA z jistých zemí a uzavřít konkrétní uzly a sítě, což vytváří zlověstný precedent pro vládní regulaci a kontrolu nad internetem.

Legislativa o kybernetické bezpečnosti je prosazována jako klíčový nástroj obrany životně důležité infrastruktury země před kybernetickým terorismem. Nicméně, jak jsme poukázali, hrozba kybernetického útoku na americkou rozvodnou síť nebo vodovodní síť je minimální. Pachatelé útoku na takovou infrastrukturu by museli mít přímý fyzický přístup k systémům, které tyto závody řídí, aby mohli způsobit nějakou škodu. Jakákoliv údajná hrozba ze strany veřejného internetu pro tyto systémy je proto zcela smyšlená a ve své nahotě ukazuje na to, co se mnozí bojí, že je skutečná agenda stojící za kybernetickou bezpečností - umožnit vládě regulovat svobodu projevu na internetu.

Obavy, že legislativu o kybernetické bezpečnosti lze použít pro potlačení svobody projevu, se zvýšily, když senátor Lieberman řekl Candy Crowley ze CNN, že skutečným motivem stojícím za tímto zákonem je napodobit komunistický čínský systém dozoru internetu.
"Právě nyní Čína, vláda, může odpojit části internetu v případě války, a my to tu potřebujeme mít také," řekl Lieberman.


Článek Stuxnet False Flag Launched For Web Takeover vyšel 27.9. na serveru Prison Planet. Překlad L. Janda. Zvědavec.orgSouvisející článek

Mimořádná síla internetuZ projevu Václava Klause k 28 říjnu

30. října 2010 v 0:30 Aktuálně
Je to jednak proto, že se problémy, rizika a nebezpečí umělé a překotné evropské integrace, před nimiž dlouhá léta varuji a které světová finanční a hospodářská krize tak obnažila a vyostřila, staly v mnohém - více méně téměř každému - dobře viditelnou realitou. Mluvit o nich dnes již žádnou odvážnou originálností není. Výrazně se ukázalo i to, že jsou oficiálně proklamovaná soudržnost, solidarita a altruismus evropského projektu spíše přáním než realitou. Že každý stát - velký či malý - má své vlastní zájmy, na které se v okamžiku jakéhokoli problému okamžitě rozvzpomene a upřednostní je před zájmy širšího mezinárodního seskupení.

klaus
To si v letošním roce v Evropě uvědomilo více lidí. Proto se i mé, dlouhodobě zastávané názory, za něž jsem byl po léta doma i v Evropě kárán, stávají součástí hlavního proudu dnešní evropské diskuse a necítím proto potřebu je právě dnes opakovat.

Avšak druhý - a ještě závažnější - důvod, proč s úvahou o další existenci a mezinárodním postavení českého státu dnes nehovořit o Evropské unii, je jiný. Chci upozornit na problém, kterého si naše politika, média, ale ani občané zatím příliš nevšímají, ač má - pro naši národní a státní budoucnost a pro svobodu a demokracii v celém západním civilizačním prostoru - význam zásadní.

Není možné si nevšimnout, že se "integrační" snahy politických elit největších zemí světa stále více a rychleji přesouvají ze sociálně inženýrského projektování v rámci států a kontinentů na rozměr interkontinentální, vlastně celosvětový. I ohledu jsou současné, na mnoha místech světa se vyskytující ekonomické problémy katalyzátorem a urychlovačem vývoje velmi problematického.

Jsme svědky toho, že seskupení ekonomicky nejsilnějších a politicky nejvýznamnějších států světa usiluje o to, stát se neformálním předstupněm globální světové vlády. Vlády zcela odtržené od demokratické legitimace občanů. Vlády, která - ať již bude mít formální rámec jakýkoli - bude fakticky rozhodovat o našich životech bez naší účasti a možnosti ovlivnění.

Právě tam, do světa bez občany stále znovu obnovované demokratické politické legitimace vlád, směřuje ambice rozhodujících politických, hospodářských a mediálních elit dnešního světa. Právě tam se již velmi konkrétně a prakticky rýsuje nové, značně pozměněné uspořádání budoucího světa.

Pokud si těchto tendencí včas nevšimneme, pokud nevstoupíme do diskuse o jejich nebezpečích, rizicích a nákladech, budeme brzy postaveni před hotovou věc. Pak už bude jakákoli úvaha o české státnosti jen historickou reminiscencí.

Začít tuto vážnou debatu je naší historickou odpovědností vůči tisíciletým dějinám naší země, vůči předcházejícím generacím, které jí přinesly často ty nejvyšší oběti a které nám jako dědictví zanechaly výsledky svého umu, nadání, práce svých rukou a bohatství svých myšlenek. Je to naší povinností vůči generacím současným, ale i budoucím, které štafetu české státnosti postupně převezmou od nás.11.9. LEŽ JAKO VĚŽ_kdo ještě věří

29. října 2010 v 0:27
11.9. LEŽ JAKO VĚŽ_kdo ještě věříMemorandum kongresu spojených států

Existuje velké množství veřejných názorů, jak z Ameriky, tak z celého světa, hovořících o tom, že událost z 11. září 2001 byla tajnou operací vlády.

Zákon o vlastizradě a ústavní odpovědnosti
Memorandum americkému Kongresu vyslovuje otázku zákona o zradě a ústavní odpovědnosti za událost z 11. září 2001. Toto memorandum má v úmyslu podrobně vysvětlit předběžné důkazy, které podporují návrh, aby Kongres Spojených států (nebo jiné těleso) ustavil nezávislého nebo zvláštního prokurátora, který by "vedl žalobu z vlastizrady proti bývalému prezidentu Spojených států Georgu W. Bushovi, víceprezidentu Richardu B. Chenyemu, ministru obrany Donaldu H. Rumsfeldovi a Johnu a Jane Doesovým za plánování a uskutečnění činů velezrady, jak definuje článek III. ústavy Spojených států - za provedení konspirace, za uskutečnění nebo zapříčinění ozbrojeného útoku na Spojené státy z 11. září 2001, jako součást klamné strategické operace.

MEMORANDUM (výňatek)
 Zářijové útoky z roku 2001 jsou činem vlastizrady podle článku III. ústavy Spojených států
Ústava Spojených států ve svém článku III., sekci 3 říká, že velezrada pro občany Spojených států je zaplést se do "vyhlášení války" proti Spojeným státům. Pokud se občan Spojených států vědomě podílel na plánování útoků 11. září 2001 na WTC a Pentagon, je tato účast jasnou velezradou. Existuje mnoho předběžných důkazů, že jmenovaní členové exekutivy Spojených států se na takovém plánování účastnili.
Tyto předběžné důkazy podpírají ústavní, společnou rezoluci Kongresu Spojených států, ustanovit nezávislého prokurátora na základě pravomoci článku III. americké ústavy, vést žalobu z vlastizrady proti výše jmenovaným, za plánování a provedení činu vlastizrady.

I. Jak mohla unesená letadla narazit do WTC a Pentagonu?
Kdyby byly toho rána 11.9. 2001 provedeny standardní operační procedury Federálním úřadem pro letectví (FAA) a americkou armádou, let AA 11 a UA 175 by byly odříznuty ještě předtím, než by doletěly na Manhattan a letu 77 by bylo zabráněno dlouho předtím, než by dosáhl Pentagonu (takové odvrácení letu je rutinou a provádějí se asi 100x do roka). Co se týče toho, proč se toto odvrácení neodehrálo, veřejnosti nebylo nikdy poskytnuto věrohodné vysvětlení. Vskutku, obdrželi jsme tři vzájemně nesourodé příběhy.
 Během prvních několika dní řekli armádní důstojníci, že žádný stíhací letoun nebyl NORAD (severoamerické velitelství protivzdušné obrany) vyslán, až po srážce v Pentagonu v 9:38, i když signály, že byl let 11 unesen byly obdrženy v 8:15. To by znamenalo, že ačkoli pronásledování letu stíhačkou trvá obvykle 15 minut, v tomto případě uplynulo přes 80 minut, než se stíhačky dostaly do vzduchu. Tato příhoda naznačuje, že byl vydán rozkaz "zůstat na zemi".
Během několika dní byl uveřejněn druhý příběh, podle kterého NORAD vyslalo stíhačky včas, aby zabránily útokům. Avšak kritika ukázala, že i kdyby sdělení FAA přišlo tak pozdě, jak NORAD tvrdí, bylo by stále dost času pro stíhačky, aby vyrazily. Tato druhá událost proto neodstraní podezření o tom, že byl vydán rozkaz "zůstat na zemi".
Zpráva komise z 11. září 2001 přichází se třetí zprávou, podle které, na rozdíl od časového přehledu z 18. září 2001, FAA nesdělila NORAD lety 175 a 77, dokud nenarazily na své cíle. Tato třetí varianta, kromě popírání příběhu číslo dvě a mnoha důkazů, že FAA sdělila armádě časový rozpis, obsahuje mnoho zásadních nepravděpodobností. Proto to neodstraní důvody k podezření, že byl vydán rozkaz "zůstat na zemi", podezření, ke kterému existuje výpověď svědka, který to slyšel.

II. Proč spadla "dvojčata" a budova 7 WTC?
Administrativa bývalého prezidenta G. W. Bushe a víceprezidenta R. Cheneyho také neposkytla věrohodné vysvětlení totálního kolapsu budov WTC. Podle oficiálního vysvětlení se "dvojčata" skácela kvůli nárazu letadel a žáru z následného požáru. Ale toto vysvětlení čelí několika problémům, které nelze podceňovat.

Zaprvé: Budova 7 se zhroutila také a to stejným způsobem. Tyto podobnosti ukazují, že všechny tři budovy se sesunuly kvůli stejným příčinám. Ale do budovy 7 letadlo nenarazilo, takže její pád se musí vysvětlit samotným požárem. To by vedlo k závěru, že všechny tři budovy se zhroutily vlivem samotného požáru.

Zadruhé: Jenže požáry v těchto třech budovách nebyly velké, nevydávaly takový žár a netrvaly dlouho, při srovnání s požáry v některých výškových budovách s ocelovou výztuhou, což nezapříčinilo žádný kolaps. V roce 1991 například požár ve Filadelfii hořel 18 hodin a v roce 2004 požár v Caracasu hořel 17 hodin. Ale žádný z těchto požárů nezpůsobil kolaps, dokonce ani částečný, natož úplný pád. Narozdíl od severní a jižní věže WTC, které hořely pouze 102 a 56 minut předtím, než se zhroutily. Navíc budova 7 měla požár pouze v pár patrech podle několika svědků a fotografických důkazů.

Zatřetí: Úplné zhroucení ocelové konstrukce výškových budov nezapříčinil požár nikdy před 11. zářím 2001, ani po něm, ani požár kombinovaný se strukturálním zničením od letadel. Všechna taková zhroucení byla způsobena explozemi, v procesu známém jako "řízená demolice".

Začtvrté: Zhroucení těchto třech budov WTC zobrazuje mnoho standardních znaků  řízené demolice, jako jsou: náhlý útok (zatímco ocel, byť zeslabená požárem, by se postupně začala sesouvat); zhroucení přímo, rovně dolů (oproti překotění se); zhroucení při rychlosti skoro volného pádu (naznačujíce, že spodní patra nabízely malou, pokud vůbec nějakou, odolnost); úplné zhroucení (naznačující, že sloupy masivní ocele v jádrech každé budovy, byly rozkouskovány na malé kusy, což je to, co vytvoří exploze, při řízené demolici); produkce roztavené oceli a výskyt mnohačetných explozí, které hlásilo na tucet lidí, včetně novinářů, policejních důstojníků, zaměstnanců WTC, lékařů ze záchranky a hasičů. Oficiální teorie nemůže vysvětlit ani jeden, ne-li všechny z těchto znaků, jak se fyzik Steven Jones vyjádřil, aniž by to porušilo několik základních zákonů fyziky. Ale teorie o řízené demolici snadno vysvětlí všechny.

Zapáté: Ačkoli otázka, zdali byly použity exploze, by mohla být zodpovězena prohlídkou ocelových sloupů budov, prakticky byla veškerá ocel okamžitě rozprodána obchodníky se šrotem, odvezena pryč a poslána na roztavení do Asie. Navíc, ačkoli je obvykle federálním zločinem odstraňovat cokoli z místa činu, v tomto případě na odstraňování dohlíželi vládní úředníci.

Zašesté: Teroristé z Al Kaidy by nemohli získat přístup do budov kvůli ohromnému množství hodin, kterých by bylo zapotřebí k usazení výbušnin. Ale otázka, jak by mohli agenti Bushovi a Cheneyho administrativy takový přístup získat, se může zodpovědět poukázáním na to, že Marvin Bush a Wirth Walter III. - prezidentův bratr a bratranec - byli ředitelé společnosti, která měla na starost bezpečnost WTC. Lze také pochybovat o tom, že teroristé Al Kaidy by v sobě měli takovou laskavost zajistit si, aby budova šla rovnou dolů, spíše než aby přepadla na další budovy.

III. Mohla by být oficiální zpráva Pentagonu pravdivá?
Podle oficiální zprávy byl Pentagon zasažen letem AA 77 pod kontrolou únosce Al Kaidy Hani Hanjoura. Tato zpráva se vzpírá mnohým faktům.

Zaprvé: Let 77 údajně poté, co udělal otočku do tvaru U na středozápadě, letěl zpět na Washington asi 40 minut nezachycen, i když pak bylo známo, že unesená letadla byla použitá jako zbraně, a to i když má armáda Spojených států nejlepší radarový systém na světě, kterým se vychloubá "nemine nic, co se odehraje v severním americkém vzdušném prostoru".

Zadruhé: Letadlo, aby narazilo do západního křídla Pentagonu, jak se uvádí, muselo by provést sestupnou spirálu pod úhlem 270°, což by podle některých expertů bylo pro Boeing 757 nemožné. Navíc Hanjour byl znám jako "hrozný pilot", který by nemohl dokonce letět ani s malým letadlem.

Zatřetí: Jak by mohl Hanjour s tak ubohými znalostmi nalézt cestu do Washingtonu, aniž by byl veden ze země?

Začtvrté: Pentagon je jistě tou nejlépe střeženou budovou na světě. Nemá pouze zakázaný vzdušný prostor o rozloze 30 km všemi směry od Monumentu ve Washingtonu (P-56-A), ale také 6 km ultra-zakázané zóny nad Bílým domem, Kapitolem a Pentagonem (P-56-B). Je to jen pár kilometrů od Andrewsovy letecké základny, které je svěřena ochrana těchto zakázaných letových zón, která má přinejmenším tři letky stíhaček celou dobu v pohotovosti (tvrzení zprávy Výboru 11/9, že žádné stíhačky nebyly v pohotovosti toho rána 11. září je zcela nepřijatelné). Také Pentagon je zajisté chráněn bateriemi raket země-vzduch, které jsou naprogramované ke zničení jakéhokoli letadla bez americké vojenské radiolokace vstupujícího do vzdušného prostoru Pentagonu (takže, kdyby let 77 vstoupil do vzdušného prostoru Pentagonu, mohl by se vyhnout sestřelení pouze, kdyby důstojníci v Pentagonu deaktivovali protileteckou obranu).

Zapáté: Teroristé, kteří dost brilantně prošli vojenským obranným systémem Spojených států by bývali nenarazili na západní křídlo z mnoha důvodů. Bylo vyztuženo, aby škoda byla méně závažná než náraz čímkoli jiným; stále se renovovalo, aby tam bylo relativně málo lidí; ministr obrany a všichni vysoce postavené osoby, které by teroristé pravděpodobně chtěli zabít, byli ve východním křídle; náraz na západní křídlo vyžadoval obtížný manévr, zatímco náraz do stropu by byl jasně snazším a smrtelnějším úderem.

Zašesté: Existuje množství důkazů, že letadlo, které narazilo do Pentagonu dokonce nebyl Boeing 757. Narozdíl od srážek s "dvojčaty", náraz do Pentagonu nevytvořil zachytitelný seismický signál. Také druh poškození a úlomky, které by byl vyprodukoval úder Boeingu 757 nebyl vytvořen srážkou s Pentagonem podle jak fotografií, tak očitých svědků. Karen Kwiotkowski, která byla podplukovníkem Air Force zaměstnaná v Pentagonu, píše o: "podivný nedostatek viditelných trosek na trávníku v Pentagonu, kde jsem stála pár chvil před úderem…neviděla jsem žádné úlomky kovu nebo nákladu." 
 Fotografie ukazují, že fasáda západního křídla asi 30 minut po nárazu stála a během té doby byla díra ve fasádě jenom 4,8 až 5,7 metrů v průměru. Boeing 757 má rozpětí křídel asi 37,5 metrů a ocelový motor je připevněn na každém křídle. Bývalý plukovník Air Force, Georege Nelson poukázal na to, že na žádné straně této díry nebylo viditelné poškození. Bývalý pilot Ralph Omholt vedl diskuzi jak o úlomcích, tak poškození na základě fotografií a píše: "…Neexistuje žádný podstatný důkaz o požáru leteckého paliva…předchozí kolaps sekce Pentagonu ukázal, že nebyly žádné trosky dopadající po směru letu…Nebyl tam žádný ocas letadla, žádná křídla, žádné škody v souvislosti se srážkou s B-757."

Dodatečný důkaz, že žádné velké letadlo se nesrazilo se západním křídlem poskytuje fakt, že kancelář Isabelle Slifer ve čtvrtém patře, která byla přímo nad zónou nárazu - mezi prvním a druhým patrem - nebyla zničena počátečním nárazem.
Kromě toho existuje další důkaz, že letadlo, které narazilo do Pentagonu, byla místo něj americká vojenská raketa. Tento důkaz se částečně shoduje s výpovědí Lona Rainise, který je redaktor Space News a který řekl: "Byl jsem přesvědčen, že to byla střela. Přišla tak rychle a nezněla jako žádné letadlo." Vyšší úředník managementu společnosti LAX řekl, že zaslechl členy bezpečnosti LAX, jak přijímají příkaz "zůstat v klidu" a říká, že později obdrželi zprávu, že "Pentagon zasáhla nějaká raketa". Profesor David Edwards z univerzity v Salisbury nahlásil, že toho rána 11. září nějaký mladý pár vtrhl do vagónu podzemní dráhy ve stanici "L´Eufaute Station" a začali křičet: "Stáli jsme na "Pentagon Station" a čekali až přijede vlak a uviděli jsme raketu, která letěla na Pentagon! Viděli jsme to!" Ministr obrany Donald Rumsfeld, kterému zřejmě uklouznul jazyk, řekl v rozhovoru "raketa zničila budovu".

Hypotézu o raketě také podporují fyzické důkazy. Dr. Janette Sherman z Alexandrie hlásila, že krátce po srážce její měřák Geiger ukázal úroveň radioaktivity asi 20 km po větru od Pentagonu, která byla 8-10krát vyšší, než je normál. O dva dny později, Bill Bellinger, expert na radiaci z EPA pro tuto oblast, řekl, že suť na místě srážky byla radioaktivní, dodávaje, že si myslí, že zdroj dopadu byla raketová uranová hlavice.
 Na základě všech důkazů, penzionovaný major Doug Rokke řekl: "Když se na celou věc podíváte, zvláště na místo srážky bez částí letadla a velikosti díry zanechané v budově, vypadá to jako práce rakety."

Zasedmé: Je tu důvod o oficiálním příběhu pochybovat, navíc všechny důkazy byly zničeny. Krátce po nárazu, posbírali vládní agenti úlomky z Pentagonu na místě dopadu, naskládali je do velkého kontejneru a odvezli. Krátce poté, byl celý trávník pokryt prachem a štěrkem, což ve výsledku znamená, že jakékoli zbývající forenzní důkazy byly zakryty. Agenti FBI také okamžitě zabavili videa z bezpečnostních kamer z dvou blízkých budov. Ačkoli ministerstvo spravedlnosti reagující na žádost podle zákona o svobodě informací, potvrdilo, že v majetku FBI je přinejmenším jedna z těchto videopásek, ministerstvo spravedlnosti je odmítlo uvolnit.
 Oficiální zpráva obsahuje mnoho rozporů, což vytváří problém, který naznačuje, že náraz na Pentagon byl zorganizován silami uvnitř vlády - čin, který jasně vymezuje vlastizradu.
 Alfred Webre                                    2.4. 2010
 překlad Karel Rašín EXOPOLITIKA

wanted

Globalizace

29. října 2010 v 0:25 Moje Maličkosti

Globalizace vtrhla do české kotliny nevídanou silou kolem roku 2000.
První obrázek o ni nám vykreslovala česká média před zasedáním MMF a světové banky v Praze. Ona se k nám však vplížila mnohem dříve a postupně se stala módou. Svaluje se na ni kde co a slouží jako výmluva i omluva pro všechny aspekty našich životů.
Co si však pod tímto pojmem vlastně představit?
Poodhrňme malinko závoj tajemna kolem tohoto cizojazyčného zaklínadla.

ukazatel
Globální svoboda


Ať už ji pojímáme jakkoli, globalizace nám přinesla mnoho možností, jež nám byly po léta odpírány. - Příliv zahraničního kapitálu, globální trhy, turistický ruch, kulturní vyžití, přímé přenosy severoamerické hokejové ligy i války v Perském zálivu a mnoho dalšího.
V neposlední řadě i nadbytek informací, kdy je nutné pečlivě vybírat.
Informace a jejich šíření má totiž v procesu globalizace rozhodující roli.


Stejně jako s vynálezem knihtisku vzrostla obava lidí u moci o své pozice, díky zvýšenému zájmu lidí o informace a vzdělanost, tak i dnes snadná dostupnost využívat internetové komunikační dálnice vzbuzuje opodstatněné obavy lidí, jež tolik usilují o globální svět.

Proč tedy hlasatelé globální svobody zpochybňují, zesměšňují a perzekuují každého, kdo si dovolí vyjádřit pochyby, nesouhlas či varování před narůstající centralizací moci?


Pokusím se vám napovědět v několika bodech, jež se týkají každého bez výjimky, ať už si tuto skutečnost uvědomuje či nikoliv.

Individualita vs. kolektivismus


Ideovou výzbrojí globalizace se stalo liberální pojetí.
Přijetí individualizovaného pojetí svobody však narazilo v některých regionech na hlubší tradiční uspořádání společnosti.
V Africe na místní komunitarismus, v Číně na tradiční kolektivismus a silnou roli rodiny. V očích Latinoameričanů se stalo nepřítelem, který jim bere práci a ničí tradiční uspořádání společnosti.


V politické oblasti je globalizace chápána jako proces centristický.
Z ekonomického pohledu je situace ještě mnohem horší.
Zastánci tzv. volného trhu opomíjejí zmínit jednu zásadní skutečnost.
Tedy, že tento volný obchod nemůže garantovat rovné podmínky všem zúčastněným v prostředí nadnárodních institucí a soukromích ekonomických gigantů. Tím to se dostáváme do situace, kdy stát jakož to instituce i ekonomicky nezávislí subjekt přestává plnit svoji funkci.

Tuto skutečnost ještě zastřešuje centrismus v podobě právě budované legislativy.
Jsou to prostě jednoduché počty:

minusová ekonomika státu + mínusové pravomoci státu = Plus pro diktaturu


Nemalé problémy přináší globalizace také na poli sociologie.
Právě probíhající snahy v procesu globalizace již prokázali, že tzv. politická teorie multikulturalismu není tak ideální jak je nám prezentováno.
Idealisté ji považují za jedinečnou možnost vzájemného obohacení a vítěztví jediného universalismu. ( Francis Fukuyama ,, Konec historie" )
Pesimisté v tom vidí jedinečnou příležitost k nekonečným svárům a válkám.
Je velmi snadné vytyčovat fyzické i duchovní hranice a následně se o ně přít.(válčit) - ( Samuel Hungtington ,, Střet civilizací" )


Lidem můžete vzít mnoho. Majetky, rodinu, vlast, ale nikdy jim nesmíte sáhnout na jejich víru.
Nabízí se otázka, kdo potřebuje vyvolávat konflikty, kdo na tom profituje?

Peníze


Není pochyb, že první z mnoha významů dali globalizaci ekonomové.
Obchodníci přivážející do středověké Evropy hedvábí a koření, byli průkopníky toho, co dnes představují blikající terminály světových burz.
Rozdíl je v tom, že dřív se obchodovalo s hmatatelným zbožím a dnes většina burziánů ani nezná produkty, s nimiž obchoduje.
V tomto systému hraje nejdůležitější roly komunikace. Malá chyba, výpadek či zpoždění v komunikaci, může mít za následek nemalé finanční ztráty.


Po druhé Světové válce se začal prosazovat tzv. spekulativní kapitál.
Jeho vlastníci se účastní dění světových burz jako hráči v kasinu. Kupují a prodávají za účelem rychlého maximálního zisku. Následky svých rozhodnutí se nikterak nezaobírají.

Hlavním nebezpečím tohoto kapitálu je jeho nevázanost, jeho mobilita a schopnost způsobovat krize.

Nejvýraznějšími hráči jsou globální finanční instituce a nadnárodní soukromé společnosti. V zásadě se jedná o tři celosvětové instituce.

WB - Světová banka
IMF - Mezinárodní měnový fond
WTO - Světová obchodní banka

Kritici ekonomické globalizace považují tyto tři instituce pod vedením USA za tu největší metlu chudých zemí.


Součástí globální ekonomiky jsou nadnárodní společnosti, tzv. multinational corporation. Chod těchto společností a institucí ovlivňuje stále stejná globální elita.


Vznikajícím protipólem těmto institucím je vytváření nevládních globálních organizací. Důvodem jejich působení je porušování lidských práv a nekontrolovatelnost financování zmíněných korporací.
Metody globálních finančních institucí neustále zvyšují rozdíl mezi bohatými a chudými. Snaha těchto institucí něco na této skutečnosti změnit je neviditelná, troufám si tvrdit, že je nulová. Zda se jedná o lhostejnost nebo záměr již není podstatné. Důležitá je cena, kterou za toto počínání uhradíme všichni.
A ta stále roste.

Zvyšující se sociální rozdíly jsou vždy živnou půdou nové tyranie.


Globální občan


Národní státy byly dosud nejdůležitějším faktorem pro konstrukci sociální identity jejich občanů. Zpochybnění národních států vlivem globalizace, přineslo i problém zpochybnění této sociální, a tedy i politické identity.
Je otázkou, zda i proklamované dlouholeté budování globální společnosti v civilizacích, jejichž základem jsou na příklad kolektivistické ideologie, může mít úspěch. Po demokratických experimentech prvního post koloniálního období se řada států postupně vrátila k tradičním formám politického uspořádání.
Na formování globálního občana má vliv jeho vnitřní pocit, zda se může účastnit sociálního a politického života.

Nemalý vliv má také migrace jednotlivců i velmi početných skupin.
Tito lidé mohou mít jakou si dvojí identitu: kulturní a politickou.
Migrace a pojetí občanství souvisí s pojetím suverenity. Protože právě vlivem globalizace se mění i suverenity států.

Globální občanská společnost se zatím jen vyvíjí. Její tlak je tak silný, že nutí aktéry globálního systému, chovat se jako uvnitř systému státního.

Vývoz demokracie


Jak přesvědčit např. obyvatele afrických či asijských zemí, že v rámci demokratizace musejí upravit své politické chování založené na jiných tradicích?
Kde se bere ona drzost doporučovat, jaký režim je pro tu kterou zemi nejvhodnější?
Kde se bere ona berlička, o niž se opírají zastánci intervencí do vnitřních záležitostí státu?

Je nás opravdu příliš mnoho?


Opravdu začíná být naše planeta přeplněna příslušníky rodu Homo sapienens sapiens? Za jak dlouho dosáhne naše planeta svých mezí a přestane být schopna uživit populaci? Je opodstatněná populační politika prosazující nutnost regulace počtu obyvatel? Je opodstatněný argument, že omezování porodnosti zvyšuje životní úroveň s časovým odstupem jedné až dvou generací?

Jídla je prý dost


Globální problém s obávaným přelidněním nespočívá v nedostatku potravin ale v jejich špatné distribuci.
Asi 800 milionů lidí na světě trpí podvýživou, přičemž vědci tvrdí, že planeta může uživit ještě o něco více obyvatel, než na ni v současnosti žije.

Zvyšováním vzájemného obchodu s potravinami mezi rozvinutými zeměmi, klesá podíl vývozu do chudých zemí.

Frankensteinovy potraviny


Severoameričtí obhájci volného trhu argumentují tím, že pokud by se produkce potravin výrazně zlevnila, tak by si rozvojové země mohly dovolit nakupovat větší množství potravin ze zemí, jako jsou právě USA.

Toto by dle jejich tvrzení umožnila produkce geneticky modifikovaných organismů.(GMO)

Odpůrci GMO však varují před dopadem produkce GMO na narušení soběstačnosti států v potravinách, jako jeden z atributů státnosti. Obávají se především toho, že upravené geny mohou vytvářet nekontrolovatelné mutace. Následky takovéhoto počínání si dnes stěží dokáže někdo jen představit.

Na místě by jistě byla pomoc chudým zemím v podobě budování vlastní potravinové soběstačnosti. Z toho vak do budoucna neplynou vyhlídky na horentní zisky.


K čemu toto počínání
směřuje, už snad není nutné ani napovídat.

,,Džin už je venku z lahve a ovlivňuje lidský život ze všech stran." (P.Kennedy)

Čeká nás boj o geneticky upraveného člověka?

Jediný Bůh


Globalizační snahy otevřeli prostor pro stýkání a potýkání náboženských okruhů.
Ne všichni totiž reagují tak, jak by se dalo z euroatlantického hlediska - centra globalizace - očekávat. Postoje obyvatel různých světových regionů totiž určují především hodnoty a identita vybudovaná na základě náboženství.
To vytvořilo nový konflikt postavený na kultuře, tedy i na náboženství a sekulárním státem. Jiný pohled na vztah globalizace a náboženství je možný z hlediska eroze tradičních hodnot.
Proces vycházející ze šíření technologií s sebou nese výrazný trend sekularizace tradičních náboženských společenství a zároveň individualizaci sociálního života.
Energii, kterou Západ vydává na šíření demokracie, by měl vyvinout i na pochopení ostatních náboženských celků. Těžko lze tvrdit, že globalizace vytváří společnou kulturu.
Způsobem jak tyto bariéry obejít, by mohlo být nalezení nebo vytvoření nového spasitele, kterého by akceptovala všechna náboženská společenství.

(přemýšlejte o tom, prosím, a mějte oči otevřené)

Kdo koho ovlivňuje


V úvodu jsem zmínil, jak podstatnou roly v procesu globalizace hraje šíření a výběr informací. Mediální teoretikové v USA vytvořili závislostní teorii médií.
Tato předpokládá, že závislost příjemců na masových médiích lze empiricky určit.
Základní tezí je, že čím více je publikum závislé při získávání informací na masových médiích a při tom v témže čase je společnost ve stavu krize či nestability, tím větší moc budou pravděpodobně masová média mít.

Drtivou většinu globálních médií, ne-li již všechny, vlastní a ovládají
společnosti z bohaté části světa. Jejich obsah je také v této části kontrolován.
Námitky ze strany zemí třetího světa, že globální média pro ně znamenají především šíření komerční amerikanizace, jsou do velké míry oprávněné.

Kdo vlastně rozhoduje o tom, jakou informaci z obrovského množství vybrat a předat příjemci, která je v dané chvíli nepodstatná nebo kterou je nutno přímo zatajit?

Čí verzi světa (sociální reality) média prezentují?

Verzi těch bohatých.Pokud se stále složitější systém, vybudovaný na základech liberální demokracie a volného trhu, nezačne měnit - a to i našim přičiněním - nemá šanci přežít, protože směřuje k euroatlantické centralizaci.

(Tolik velmi zevrubně o globalizaci. Další aspekty si již prosím vyhledejte a posuďte sami. Snad Vám tato malá nápověda bude k užitku)

Definice globalizace


Netroufá si na ni ani renomovaná
,,Encyclopaedia Britannica" ani další příručky. Nezbývá, než zmíněné shrnout a nazvat věci pravým jménem.

,,Globalizace, je skrytá forma budování angloamerického celosvětového impéria, kde veškerá moc by měla být soustředěna v rukou několika jedinců.
Tito si usurpují právo na naše majetky a svobody, životy i duše. Tečka !!!"


Zdroj:
Globalizace pro a proti
PhDr. Martin Ehl
Akedemie věd ČR 2001

PS. Cituji:,,Tato kniha je počátečním pokusem ke sblížení českého člověka s globalizací."


AKT-INFO č. 152

29. října 2010 v 0:02 Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Dokumenty na portálu WikiLeaks odhalují, že Spojené státy daly Iráku souhlas k mučení a vraždám
- Kandidát do amerického Kongresu zastřelil dva neozbrojené Iráčany
- Pravicový pochod roznítil nepokoje mezi Palestinci a izraelskou policií
- Karzáí dostává od Íránu i USA velké množství hotovosti

DOKUMENTY NA PORTÁLU WIKILEAKS ODHALUJÍ, ŽE SPOJENÉ STÁTY DALY IRÁKU SOUHLAS K MUČENÍ A VRAŽDÁM
Hlavní vyšetřovatel OSN v případech mučení vyzývá americkou vládu, aby vydala pokyn pro řádné vyšetřování role americké armády při porušování lidských práv v Iráku. Manfred Nowak s touto výzvou přišel poté, co informační portál WikiLeaks zveřejnil téměř 400 000 tajných dokumentů americké armády, které podrobně popisují, jak americké ozbrojené složky napomáhaly a tiše souhlasily se zneužíváním, týráním, znásilňováním a dokonce i vražděním ze strany iráckých vojáků i policie. Kromě toho válečné záznamy z WikiLeaks odhalují, že zahynulo nejméně o 15 000 iráckých civilistů více, než se původně předpokládalo. Místní obyvatelé v ulicích Bagdádu tvrdí, že dokumenty, které se dostaly na veřejnost, jen potvrzují to, co oni vědí už celé roky. Jeden z místních obyvatelů řekl novinářům: "Myslím, že zde nejde o žádné nové informace, protože všichni Iráčané byli svědky událostí následujících po invazi a válce. Nejméně v každé rodině se vyskytuje někdo, jenž byl zadržen a týrán ve vězení, nebo znají někoho, kdo byl zavražděn, ať už iráckými, nebo zahraničními ozbrojenými složkami. Je to něco, o čem všichni víme. Nepotřebujeme k tomu žádné dokumenty. Těmito dokumenty je vše pouze oficiálně potvrzeno."
25/10/2010

KANDIDÁT DO AMERICKÉHO KONGRESU ZASTŘELIL DVA NEOZBROJENÉ IRÁČANY
Kandidát do amerického Kongresu ve státě Severní Karolína vzbudil vášnivé diskuse, neboť vyšlo najevo, že během své služby v Iráku zabil dva neozbrojené Iráčany. Ilario Pantano, jehož podporuje hnutí Tea Party, prohlásil, že kvůli tomuto činu nemá žádné výčitky svědomí. Pantano zastřelil dotyčné Iráčany z bezprostřední blízkosti po jejich zadržení v blízkosti města Fallúdža v dubnu 2004. Žalobci později obvinili Pantana z exemplárního zabití, neboť do mužů střelil celkem šedesátkrát a na jejich mrtvá těla pověsil nápis "Neexistuje lepší přítel, neexistuje horší nepřítel" (motto amerického námořnictva, které se datuje od dob římského diktátora Sullyho). Pantano nepopřel, že po zastavení jejich vozidla při kontrole do mužů opakovaně střílel, ani že pověsil zmíněný nápis. Přiznal, že do Iráčanů vystřílel celý zásobník, vyměnil nový a do těl znovu třicetkrát vypálil. Navzdory svému přiznání byl Pantano americkou armádou v roce 2005 zproštěn viny. Nyní se účastní těsného boje o místo v Kongresu.
 27/10/2010

PRAVICOVÝ POCHOD ROZNÍTIL NEPOKOJE MEZI PALESTINCI A IZRAELSKOU POLICIÍ
Tuto středu vypukly v severoizraelském městě Umm al-Fahm roztržky mezi palestinskými občany Izraele a izraelskou policií. Izraelská policie stříkala slzným plynem na Palestince protestující proti pochodu pravicově orientovaných Izraelců městem. Někteří z pochodujících Izraelců nesli nápisy sdělující, že Izrael bude "očištěn" od arabských obyvatel. Tento pochod následoval po řadě útoků Izraelců na palestinské olivové háje na okupovaném Západním břehu. Robert Serry, koordinátor OSN pro mírový proces na Blízkém východě, v úterý prohlásil: "Nutnost ukončení okupace a vyhlášení státu je zjevná už jen z ošklivých faktů, které jsou vidět ve vesnici Tormos Ayya. Pouze v této vesnici za poslední týdny extrémističtí osadníci zničili stovky stromů jedem a pokácením."
27/10/2010

KARZÁÍ DOSTÁVÁ OD ÍRÁNU I USA VELKÉ MNOŽSTVÍ HOTOVOSTI
Afghánský prezident Hamíd Karzáí potvrdil, že jak íránská, tak i americká vláda poskytly jeho úřadu velké množství peněz v hotovosti, které může bez kontroly utratit. Tajné platby se staly skandálním tématem v neděli, kdy deník The New York Times publikoval článek, který odhaluje, jak íránský velvyslanec v Afghánistánu vyplácí členy Karzáího vlády. Karzáí se v pondělí k těmto íránským platbám vyjádřil slovy: "Jde o záležitost, kterou jsem také diskutoval v sídle Camp David s prezidentem Bushem. Není to nic tajného. Spojené státy dělají to samé, některým našim úřadům také poskytují hotovost."
26/10/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

AKT-INFO č. 151

28. října 2010 v 1:37 Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích


SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Vojáci v Kongu se dopouštějí hromadných znásilnění
- Studie dává do spojitosti americké hnutí Tea Party s násilnými a rasistickými skupinami
- Video zachycuje indonéské vojáky při mučení západních Papuánců
- Spojené státy obviňují Čínu z nezákonného dotování projektů obnovitelné energie


VOJÁCI V KONGU SE DOPOUŠTĚJÍ HROMADNÝCH ZNÁSILNĚNÍ
Organizace spojených národů varuje, že vojáci Demokratické republiky Kongo znásilňují a vraždí ve stejných oblastech, kde povstalecké jednotky páchaly stejné zločiny před pouhými několika týdny. Zvláštní zástupkyně OSN, generální tajemnice pro sexuální násilí ve válečných konfliktech Margot Wallström sdělila ve čtvrtek Radě bezpečnosti OSN, že konžská vojska se sexuálně zneužívala obyvatele v oblasti Walikale. Když v červenci a srpnu rwandští a konžští povstalci vtrhli do zdejších vesnic, bylo znásilněno 300 až 500 žen, dívek a kojenců. Margot Wallström prohlásila, že obyvatelé Walikale jsou terorizováni, protože se v jejich oblasti vyskytuje nerostné bohatství: "Hromadná znásilnění ve Walikale názorně dokazují souvislost mezi nezákonnou těžbou přírodních zdrojů ozbrojenými živly a pachateli sexuálního násilí. Je jasně patrné, že obce ležící ve výnosných těžebních oblastech jsou obzvláště ohrožené. Nerostné bohatství, které by mělo být zdrojem jejich prosperity, je místo toho zdrojem jejich nejhoršího utrpení."
15/10/2010

STUDIE DÁVÁ DO SPOJITOSTI AMERICKÉ HNUTÍ TEA PARTY S NÁSILNÝMI A RASISTICKÝMI SKUPINAMI
Méně než dva týdny před volbami do amerického Kongresu centristická afro-americká organizace NAACP zveřejnila zprávu, která odhaluje vztahy mezi různými skupinami z hnutí Tea Party a skupinami motivovanými rasovou nenávistí. Zpráva v rozsahu devadesáti čtyř stran nazvaná "Nacionalizmus v hnutí Tea Party" byla vypracována Institutem pro výzkum a vzdělávání v oblasti lidských práv. Zpráva analyzuje šest nejaktivnějších skupin Tea Party v zemi a popisuje vztahy mezi frakcemi hnutí Tea Party a různými bělošskými rasistickými skupinami, anti-imigračními skupinami a pravicovými ozbrojenými skupinami. Tyto spojnice představují především lidé, kteří mají vedoucí postavení jak v Tea party, tak v krajně pravicových skupinách. Ve zprávě stojí: "Organizace Tea Party umožňuje antisemitům, rasistům a bigotním věřícím hlasitý výstup na veřejnosti i v mediích. Kromě toho tyto protestní skupiny přitahují bílé extrémní nacionalisty, kteří hledají potenciální rekruty a snaží se dotlačit sympatizanty Tea Party k více vědomým a ideologickým rasistickým postojům." V červenci tohoto roku NAACP vyvolala polemiku, když zástupci této organizace na svém sjezdu vydali prohlášení odsuzující rasismus v hnutí Tea Party. Správní rada NAACP toto prohlášení minulý týden ratifikovala.
20/10/2010

VIDEO ZACHYCUJE INDONÉSKÉ VOJÁKY PŘI MUČENÍ ZÁPADNÍCH PAPUÁNCŮ
Na serveru YouTube bylo zveřejněno video názorně zobrazující mučení domorodých obyvatel Západní Papuy indonéskými vojáky. Tento téměř pět minut dlouhý film byl v sobotu zveřejněn Asijským výborem pro lidská práva, ovšem ještě téhož dne byl z YouTube vymazán pro příliš šokující obsah. V jedné scéně mučitelé drží krk téměř nahého Papuánce ležícího na zemi. V jiné scéně jsou oběti pomocí rozžhavené bambusové tyče páleny genitálie. Indonésie se zmocnila Západní Papuy v roce 1962, a přestože jí byla v roce 2001 udělena nezávislost, porušování lidských práv Západních Papuánců indonéskou armádou stále pokračuje.
19/10/2010

SPOJENÉ STÁTY OBVIŇUJÍ ČÍNU Z NEZÁKONNÉHO DOTOVÁNÍ PROJEKTŮ OBNOVITELNÉ ENERGIE
Americká vláda oznámila záměr prošetřit, zda Čína svými mohutnými státními dotacemi čínským výrobcům větrných turbín, produktů sluneční energie, energeticky úsporných vozidel a technologicky vyspělých baterií neporušuje mezinárodní obchodní pravidla. Čínská vláda na to americkému prezidentovi Baracku Obamovi odpověděla důraznou výtkou, přičemž ho obvinila z hraní politiky ve prospěch své vlastní strany pro nadcházející americké volby.
18/10/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz