Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Únor 2011

Jesse Ventura a ropná katastrofa v Mexickém zálivu

20. února 2011 v 15:31 Dokumenty
Ropná katastrofa v Mexickém zálivu. Byla to sabotáž, které se dalo předejít? A je součástí větší smrtící konspirace proti nám? Jesse Ventura a jeho tým míří do bažiny v Lousianě a odhalují šokující zabijácký plán, který sahá hodně daleko za ropu. Důkaz, že byla při čištění použita toxická látka s devastujícími globálními účinky. Nemilosrdný plán k využití této katastrofy k donucení lidí z domovů. A ďábelská vládní konspirace, která začala Kathrinou a neskončí, dokud nevytvoří pustinu. A šokující obvinění plánu CIA, který zasahuje až do Oválné pracovny...
hrib

Video:
conspiracy theory with jesse venturaZávěrečná řeč z filmu


Nemocní Američané v Mexickém zálivu žebrají u politiků o pomocSe mnou nepočítejte

20. února 2011 v 15:25 Aktuálně
Sčítání (selekce?) lidu 2011 - statistika nebo sběr osobních dat? - (Pro jaký účel?)

Sčítání může být cokoliv
http://myslichvost.blogspot.com/2011/02/scitani-muze-byt-cokoliv.html

Se mnou nepočítejte
http://www.svobodni.cz/media/clanky/1143-zalom-se-mnou-nepocitejte/

Podle dat ze Sčítání lidu se plánuje nákup vakcín pro děti
Data ze Sčítání lidu, domů a bytů 2011 (SLDB 2011) najdou své využití rovněž na ministerstvu zdravotnictví. Jedna z oblastí, kde je přesnost dat velmi důležitá, se dotýká nákupu očkovacích vakcín pro děti. Uvedla to vedoucí oddělení epidemiologie na ministerstvu zdravotnictví Sylvie Kvášová.

AKT-INFO č. 164

18. února 2011 v 15:26 Aktuálně
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Podle rozhodnutí soudu má firma Chevron zaplatit 17 miliard dolarů za znečišťování Amazonie
- Západní politici reagují na nepokoje na Blízkém východě nedůsledně
- Egyptská revoluce je označována za vzpouru občanů
- Evropské energetické společnosti tajně sledovaly aktivistické skupiny
- Oxfam varuje před zneužitím humanitární pomoci pro politické či vojenské účely

PODLE ROZHODNUTÍ SOUDU MÁ FIRMA CHEVRON ZAPLATIT 17 MILIARD DOLARŮ ZA ZNEČIŠŤOVÁNÍ AMAZONIE
V dlouholetém soudním řízení dostal ropný gigant Chevron nařízeno zaplatit přes 17 miliard dolarů pokuty a odškodného za to, že se dlouhodobě podílel na znečišťování životního prostředí Ekvádoru. Obyvatelé amazonských pralesů zažalovali společnost Texaco, jejímž pozdějším vlastníkem se stala právě společnost Chevron, za to, že od sedmdesátých let minulého století vypouštěla miliardy litrů toxického odpadu do ekvádorských deštných pralesů. V pondělí soud rozhodl, že firma Chevron musí zaplatit pokutu v hodnotě 8,6 miliard dolarů a ve stejné výměře pak i odškodné. To je doposud druhá největší částka udělená za poškozování životního prostředí. Chevron tímto následuje společnost BP, které byla udělena pokuta 20 miliard dolarů za únik ropy v Mexickém zálivu. Představitelé společnosti Chevron se proti rozhodnutí odvolali a prohlásili, že společnost tuto částku za žádných okolností nezaplatí. Proces až k vynesení rozsudku trval dlouho, poprvé byla firma zažalována u newyorkského soudu již před sedmnácti lety. V roce 2003 se firmě Chevron podařilo případ odsunout pouze k ekvádorským soudům. V roce 2008 se objevily zprávy, že zástupci Chevronu lobbovali u americké vlády s požadavkem, aby odstoupila od svých zvláštních obchodních preferencí pro Ekvádor. Američané by tak zajistili, aby vláda Ekvádoru soudní řízení zastavila.
15/2/2011 (Zdroj: DemocracyNow)

ZÁPADNÍ POLITICI REAGUJÍ NEDŮSLEDNĚ NA NEPOKOJE NA BLÍZKÉM VÝCHODĚ
Rok 2011 by se mohl stát historickým průlomovým rokem pro obyvatele Blízkého východu a severní Afriky. Lidová povstání vypukla v Tunisku, později v Egyptě a pouliční protesty se šíří po celém regionu. V poslední době byly nepokoji zachváceny i Bahrajn, Libye a Írán. V Bahrajnu už čtvrtý den pokračují protivládní demonstrace, desetitisíce lidí protestovaly v pondělí také v Íránu. V Íránu nejméně dva lidé zemřeli a větší počet byl zraněn, když bezpečnostní složky proti protestujícím použily slzný plyn a obušky. Západní politici včetně amerického prezidenta Baracka Obamy ostře kritizují reakce íránských úřadů, přestože při nepokojích v Egyptě spíše podporovali přehnané policejní reakce na pokojné demonstrace. Rovněž v běžných médiích ani od Obamy není slyšet kritika bezpečnostních sil v Bahrajnu, kde demonstranti také čelí policejnímu násilí a zatýkání. Tento týden nejméně šest demonstrantů v Bahrajnu zemřelo při policejních zákrocích a 60 lidí je stále pořešováno. Mezi znraněnými jsou i děti. Rozdíl v reakcích zapadních médii je v tom, že Bahrajn je blízkým americkým spojenecem a na jeho území se nachází strategická vojenská základna pro amerického námořnictva.
16/2/2011 (Zdroj: DemocracyNow)

EGYPTSKÁ REVOLUCE JE OZNAČOVÁNA ZA VZPOURU OBČANŮ
Po pádu egyptského režimu nastávají obavy, která skupina či skupiny převezmou moc. Na řadu přicházejí také úvahy o tom, kdo vlastně stál za protestním hnutím. Při zpětném pohledu na dokumentaci organizování akcí vyvstávají překvapivé skutečnosti. Přestože v Egyptě existují silná seskupení, včetně opozičního hnutí Muslimské bratrstvo a levicových skupin vystupujících proti režimu, tak zahájení protestů, které skutečně způsobily pád režimu, nastalo jako reakce na výzvy několika jednotlivců a ani po celou dobu trvání protestů nebyl zjištěn žádný organizátor. Jedním z nejvlivnějších mluvčích vyzývajících k protestům byla šestadvacetiletá Egypťanka Asmaa Mahfouz, která před nedávnem organizovala protest, jehož se účastnili pouze tři lidé. Ovšem 18. ledna zveřejnila na Facebooku své video, ve kterém vášnivě vybízí Egypťany, aby 25. ledna odvolali svou vládu. Tato nahrávka byla umístěna na Facebook a během krátké doby dosáhla několika stovek tisíc zhlédnutí. Na tomto videu Mahfouz říká: "Já, dívka, jdu na náměstí Tahrir, kde budu stát osamělá. A budu držet transparent. Pořizuji toto video, abych vám předala jednoduchý vzkaz: 25. ledna chceme jít na náměstí Tahrir. Pokud stále ještě máme svoji čest a chceme žít v této zemi důstojně, musíme sem 25. ledna přijít. Přijdeme a budeme požadovat svá práva, svá základní lidská práva." Přestože valná část internetové koordinace demonstrací v Egyptě vznikla na základě anonymních vývěsek, na svých zveřejněných videozáznamech mluví Mahfouz přímo na kameru a odhaluje svou totožnost. Odvážnost tohoto činu, že jako žena, a navíc tak rozhodným způsobem vyjádřila svůj názor, inspirovala mnohé další, aby rovněž zobrazili svou podobu online. Mahfouz znovu promluvila 24. ledna, kdy vyjádřila k tomu, jak se lidé od dětí až ke starším chopili iniciativy, aby pomohli podpořit tento protest a mluvila o nepatrné šanci na nějakou skutečnou změnu: "Pokud zítra vyjádříme své stanovisko, a to i přes všechno, co nám mohou bezpečnostní složky provést, budeme stát jako jeden člověk v pokojném protestu. Bude to znamenat první krok na cestě ke změně, první skutečný krok, který nás posune dál a naučí nás spoustu věcí. Naše soudržnost při plánování je sama o sobě úspěchem. Už pouhé vědomí, že musíme požadovat svá práva, je úspěch." Následující den po zveřejnění této nahrávky proudily stovky tisíc lidí na káhirské náměstí Tahrir, náměstí Svobody, aby vyjádřily svůj požadavek na odstoupení prezidenta Mubaraka a ukončení jeho režimu. Množství zúčastněných bylo mimořádné a o tři týdny později byl Mubarak donucen rezignovat. Stále není jasné, zda si egyptská armáda neponechá větší část své vládní moci, ale historie by měla zaznamenat, že toto byla revoluce občanů.
15/2/2011 (Zdroj: DemocracyNow a Akt-info)
               .
EVROPSKÉ ENERGETICKÉ SPOLEČNOSTI TAJNĚ SLEDOVALY AKTIVISTICKÉ SKUPINY
Britský deník The Guardian odhalil, že tři významné britské a skotské energetické společnosti prováděly tajné špionážní akce za účelem shromažďování informací o ekologických aktivistech. Zveřejněné dokumenty ukazují, že soukromé bezpečnostní firmy pronikly do emailových účtů aktivistů, na emailových seznamech se vydávaly za aktivisty a infiltrovaly se do protestních skupin, včetně organizace za klimatickou spravedlnost Rising Tide.
15/2/2011 (Zdroj: DemocracyNow)

OXFAM VARUJE PŘED ZNEUŽITÍM HUMANITÁRNÍ POMOCI PRO POLITICKÉ ČI VOJENSKÉ UČELY
Mezinárodní humanitární organizace Oxfam vydala zprávu, v níž upozorňuje na zesilující tendenci vyspělých zemí věnovat více své zahraniční pomoci těm zemím, které považují za politicky a vojensky důležité, zatímco přehlíží jiné země, jejichž potřeby jsou naléhavější a jejichž obyvatelé pomoc akutně potřebují. Zpráva uvádí, že miliardy dolarů humanitární pomoci se utrácí za neudržitelné, drahé a někdy až nebezpečné projekty, neboť dárci využívají pomoc, aby podpořili krátkodobé cíle své zahraniční politiky a svých bezpečnostních zájmů. V období mezi lety 2001 až 2008 sice objem zahraniční pomoci rostl, nicméně 40 procent tohoto nárůstu bylo utraceno pouze ve dvou zemích, v Afghánistánu a Iráku. 150 zbývajících přijímajících zemí se muselo podělit o zbytek této pomoci. "Jsme svědky znepokojujícího vývoje, kdy některé státy využívají zahraniční pomoc k získání rychlých politických bodů místo toho, aby nahlížely na širší kontext a snažily se doopravdy zmírnit chudobu," prohlásil autor zprávy Mike Lewis. "Účinná pomoc zachraňuje životy, snižuje chudobu, přispívá k rozvoji zdravotní péče a vzdělávání, posiluje ekonomiky chudších zemí. Pomoc cílená na krátkodobé politické a vojenské účely se míjí s opravdovými potřebami těch nejchudších a vůbec nepřispívá k budování dlouhodobé bezpečnosti…" Spojené státy utratily v Afghánistánu spolu s dalšími členskými státy NATO miliardy dolarů za drahé a neudržitelné "projekty s rychlým výsledkem", které měly za cíl získat podporu místních obyvatel. Mnoho místních obyvatel se ale naopak obávalo, že tyto projekty jen přilákají útoky Tálibánu. Důsledkem politizace a militarizace zahraniční pomoci je to, že se nyní jeví mnohem obtížnější doručit pomoc těm, kteří ji potřebují. V letech 2008 až 2010 se v Somálsku americká zahraniční pomoc, v minulosti největší zdroj pomoci některým nejchudším obyvatelům této země, snížila až na osminu. Došlo k tomu poté, co americká vláda uvedla některé ozbrojené skupiny kontrolující střední a jižní část země na svém seznamu teroristů. Svou pomoc ukončila s tím, že pokud organizace přijímající pomoc nemohou zajistit, že se třeba i část pomoci nedostane do rukou teroristů, USA v pomoci nemohou pokračovat.
10/2/2011 (Zdroj: Oxfam)

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší vybrané zprávy z několika ostře prověřených mezinárodních zdrojů:
- Program DemocracyNow televizní stanice Pacifica (http://www.democracynow.org/recent.pl)
- Organizace Amnesty International (http://www.amnesty.org/en/features-news-and-updates)
- Deník The Guardian (http://www.guardian.co.uk/world)
- Organizace Human Rights Watch (http://www.hrw.org/en/news)
- Organizace Global Voices (http://globalvoicesonline.org/)
- Oxfam International (http://www.oxfam.org/en/pressroom)
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o svých aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy Akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektory a dobrovolníky, kteří mohou hledat a prověřovat zajímavé zprávy. Pokud můžete pomoci, kontaktujete nás na: akt-info @ seznam.cz.

Běžně nás znásilňují, říkají americké vojačky a žalují Pentagon

18. února 2011 v 15:25 Dokumenty
Ženy v armádě USA jsou běžně beztrestně znásilňovány a ministři obrany Robert Gates a jeho předchůdce Donald Rumsfeld nezabránili porušování jejich ústavních práv. Uvádí to skupinová žaloba podaná proti nim u federálního soudu ve Virginii.
"Jak Gates, tak Rumsfeld vedli instituce, v nichž jsou pachatelé povyšováni, zatímco navrhovatelé a další poškození se stali otevřeně terči odvety a je jim přikazováno, aby mlčeli," píše se v žalobě 15 vojaček a dvou jejich mužských kolegů.
"V armádě jsou tři druhy žen - potvory, lesby a děvky," citoval server The Daily Beast bývalou seržantku, osmadvacetiletou pyrotechničku Rebeccu Havrilovou. Všechna tato pojmenování si vyslechla během čtyřměsíční služby v Afghánistánu od kolegů i velitelů, řekla. Nadřízený ji denně osahával a poslední den ji znásilnil voják, kterého považovala za přítele. Pentagon uznává růst počtu incidentů - v roce 2009 to bylo o 11 procent víc. Každá třetí žena v armádě hlásí sexuální delikty vůči sobě.

I tak armáda prošetří jen pouhých osm procent případů, zatímco civilní justice stíhá asi dvě pětiny údajných pachatelů, připomněla Americká unie občanských svobod.

Vojenské řízení je kromě toho poznamenáno problémy - v kauze civilistky Christine Smithové například zmizelo z důkazních materiálů proti pachateli její spodní prádlo. Když byl dotyčný zproštěn obvinění, zavolaly jí vojenské úřady, aby si prádlo vyzvedla. V roce 2005 Kongres uložil Pentagonu, aby problém znásilňování řešil. Audit po třech letech zjistil, že ačkoli vynaložil patnáct miliónů dolarů (270 mil. Kč), nic podstatného ve věci neudělal.

Na Zemi začala magnetická bouřka

18. února 2011 v 15:24 Aktuálně
Magnetická bouřka, vyvolaná nejsilnější za posledních 5 let sluneční erupcí, začala na Zemi v pátek ráno, informují odborníci z Lebeděvova fyzikálního ústavu. Od roku 2000 bylo na Zemi zaznamenáno 12 podobných bouřek, jež měly za následek vyřazení energetických systémů, přerušení rádiového spojení a polární záře, jež byly vidět až na ekvátoru. Poslední taková bouřka byla zaregistrována 11.září 2005.


více:

Slnečné erupcie nám priamo neublížia, ale ochromia život na Zemi

Bude v roku 2013 na Slnku taká erupcia, že by nás mohla ohroziť? Slnko vstupuje v tomto období do svojej najväčšej činnosti. Čo to pre nás znamená? Aj o tomto sme hovorili s riaditeľom Astronomického ústavu SAV v Tatranskej Lomnici, astrofyzikom a odborníkom na výskum Slnka, Alešom Kučerom.

Celé:

Zdražením soudních poplatků proti ústavnímu právu

18. února 2011 v 15:23
Nárok na soudní ochranu je základním právem chráněným Listinou základních práv a svobod. Každý, kdo se marně pokoušel vyvolat trestní stíhání úředních činitelů, o nichž se domnívá, že neblaze zasáhli do jeho práv, ví ale své o nejisté dosažitelnosti soudní ochrany.
Pomineme-li nezpůsobilost oznamovatele vysvětlit srozumitelně svou věc, nejčastějšími překážkami bývají byrokratické obstrukce, pohodlnost či přímo nekompetentnost činitelů vyhodnocujících podání, ale v případě trestního řízení také stavovské a kolegiální vazby, jež slouží k ochraně podezřelých před vyšetřováním.
Jako by to nestačilo, v civilním řízení bývají překážkou přístupu k soudní ochraně peníze. Existují sociální skupiny, pro které je zaplacení soudního poplatku nebo jistiny při žádosti o předběžné opatření neřešitelným problémem. K tomu přistupuje složitost právního řádu, která postupně a stále více zužuje okruh právních záležitostí, jež může průměrně vzdělaný občan u soudu řešit bez nákladné pomoci advokáta.
Každý má právo domáhat se prominutí nebo snížení soudních poplatků či požadované jistiny a může získat bezplatnou právní pomoc. To je ovšem šedivá teorie. Zeleným stromem života je soudní praxe při projednávání žádostí o prominutí poplatků. Stále znovu mě překvapují zamítavá rozhodnutí žádostí důchodců a žen-samoživitelek s malými dětmi. Většinou se v mně známých případech žadatelé domohli svého až v odvolacím řízení. Ale také jsem se setkal se vzkazem soudu důchodci, jenž měl zaplatit poplatek ve výši dvojnásobku důchodu, že si má potřebnou částku půjčit. Soud nemá povolit prominutí soudního poplatku, vztahuje-li se k návrhu, jenž je zjevně neúčelný. Ovšem v takovém případě by měl o žádosti rozhodovat soudce, nikoli vyšší soudní úředník, jemuž soudní praxe dává moc předjímat soudní rozhodnutí.
Bude-li uzákoněn návrh ministra spravedlnosti na zvýšení soudních poplatků, který vláda propustila k projednání v Parlamentu, význam peněz jako překážky v přístupu k právu se dále zvýší. Pan ministr argumentuje mimo jiné tím, že od r. 2000 se soudní poplatky neupravovaly, jejich vývoj nesledoval inflaci a obecný růst nákladů. Zapomíná při tom na to, že také životní podmínky obyvatelstva se zhoršily, přičemž zvlášť trpí sociálně slabé vrstvy. Uvedl, že naše soudní poplatky jsou jedny z nejnižších v Evropě, ale nezmínil se, že je možný i jiný přístup k soudní ochraně práv občanů, jejíž obstarání patří k základním povinnostem státu vůči veřejnosti: čl. 119 španělské ústavy stanoví bezplatnost soudního řízení.
V návrhu se uvádí, že dosažení smíru bude důvodem k vrácení 80% zaplaceného soudního poplatku. Ale podle současné právní úpravy se v některých případech vrací plných 100%.
Nicméně chápu, že státní pokladně se nedostává peněz, prohospodařených v minulých letech loupeživými politiky, státními úředníky a různými lobbisty a spekulanty, takže obyvatelstvu nezbývá než sáhnout hlouběji do poloprázdných kapes také před branami justice. Pokud by se zjednodušil způsob projednávání žádostí o prominutí poplatků sociálně znevýhodněným skupinám obyvatelstva a začala by se v přístupu k nim uplatňovat přiměřená velkorysost, se zvýšením některých poplatků bychom se mohli smířit. Za nepřijatelné bych ale považoval např. zvedání nákladů na řízení o výživném.
Za mravně zvrácený považuji úmysl zpoplatnit řízení o odškodnění za škody, způsobené státem. Zde se návrh staví do cesty uplatnění základního práva, zajištěného čl.36 odst.3 Listiny základních práv a svobod. Stát má občanům ručit za to, že jeho orgány se vůči nim nedopouštějí bezpráví. Pokud to nedokáže, nemůže vytvářením finančních překážek bránit postiženým, aby se domáhali svých práv. Zvlášť se to týká požadavků na náhradu za neoprávněně uvalenou vazbu nebo uložení trestu odnětí svobody. Každé odnětí svobody je ničivým zásahem do finanční bilance postiženého. Pokud mu stát způsobil škodu, nemá právo požadovat, aby si platil za vymáhání odškodnění. Není ani na místě se odvolávat na zneužívání práva kverulanty či předkladateli šikanozních návrhů: určitě netvoří většinu mezi žalobci a není správné kvůli kverulující menšině postihnout i ty, jejichž nároky jsou opodstatněné.
K omezení počtu žádostí o odškodnění vede jiná cesta: zavedení tvrdých postihů státních zástupců a soudců, kteří nekvalitním výkonem služby zavinili neoprávněné odnětí svobody. Její nastoupení by časem vedlo k zvýšení odpovědnosti při zacházení se svobodou účastníků řízení, následně by nastal pokles celkového počtu uvalených vazeb a trestů odnětí svobody. Na to, aby se pan ministr pustil touto cestou, by ovšem musel překročit svůj stín a rozloučit se jak s vyhraněně represivním pojetím funkce justice, tak s příznačnou nechutí zasahovat proti svévoli státních zástupců a soudců.

Spiklenec, který chystal Americe další 11. září, dostal doživotí

18. února 2011 v 15:23 Aktuálně
WASHINGTON  - Americký federální soud ve čtvrtek poslal na doživotí za mříže islamistu, který se na letišti Johna F. Kennedyho v New Yorku chystal vyhodit do povětří budovy, palivové nádrže a potrubí. Informuje o tom televize CNN.

Sedmašedesátiletý vyznavač islámu Russell Defreitas, naturalizovaný Američan původem z Guyany, pracoval jako zaměstnanec letiště a dobře je znal. Právě toho chtěl využít a s dalšími třemi spiklenci plánoval bombový útok, který měl zabít tisíce lidí a zničit podstatnou část jednoho z nejrušnějších leteckých přístavů v Americe.
"Russell Defreitas chystal teroristický útok, který by mohl konkurovat atentátům z 11. září," řekla u soudu žalobkyně Loretta Lynchová.
Defreitas, zatčený v roce 2007, byl obviněn ze spiknutí, jehož cílem bylo zavraždit co nejvíce lidí a ochromit leteckou dopravu.
Jeden z jeho společníků Abdal Kadir, také muslim z Guyany, si vyslechl trest loni v prosinci. Rovněž on dostal doživotí.
Další spilklenec z Guyany Abdal Núr byl potrestán patnácti lety za účast na jiném spiknutí. Čtvrtý člen skupiny z Trinidadu a Tobaga zatím nepředstoupil před soud. Důvodem je jeho těžká nemoc.
Zdroj : Mediafax
Foto : Wikipedia

Související?

Kongres tiše připravuje obnovu Patriot Act

Zákonné sledování neprošlo

Globalisté prohrávají. Vyhlásí proto novou válku?

18. února 2011 v 15:16
Úředníci spolupracující s NWO odebírají svobodným lidem v EU dle svého uvážení děti a zakazují sňatky. Velmi podobné tragické životní příběhy se dály v Československu před rokem 1990.
(Zdroj: http://www.novinky.cz/koktejl/189915-urady-odebraly-divce-dite-pry-neni-dost-chytra-aby-ho-vychovala.html; http://www.lite-news.com/uk-couple-flee-to-save-unborn-baby-from-social-workers.)

united 1

NWO agenda a zákaz uctívání Boha napříč Evropou. "Rakouský publicista Udo Ulfkotte shromáždil fakta o tom, jak v adventu a o Vánocích r. 2009 musely v řadě zemí zmizet všechny křesťanské symboly a výrazy. V holandském Amsterodamu např. Mikuláš nesměl mít podle nařízení úřadů na mitře kříž. V Německu musely být tradiční křesťanské Martinské slavnosti přejmenovány na "slavnosti světla" nebo "slavnosti brambor". Ve Vídni nesměl Mikuláš přijít do tamních mateřských škol. V britském Oxfordu vydaly městské orgány nařízení, že v pouličních plakátech a veřejných vystoupeních nesmí být použito slovo "Vánoce". V jedné škole v britském Nottinghamu se poprvé v dějinách nesmělo hrát drama o narození Ježíše Krista - prý by to "uráželo" muslimské přistěhovalce. V justičním paláci belgického Bruselu bylo zaměstnancům zakázáno mít v kanceláři vánoční výzdobu."
(Zdroj: Glaube und Kirche, 12/2009, http://www.euportal.cz/Articles/5541-krestanske-symboly-se-v-demokraticke-evrope-nesmeji-pouzivat.aspx.)

Podle bezpečnostní analýzy připravené týmem Alexe Jonese, se kterým spolupracuje řada patriotů v bezpečnostních službách na celém světě, dostaly síly NWO v lednu značně "na frak". NWO nyní ustupuje na všech frontách. Je to ovšem ale zároveň paradoxně velké nebezpečí, neboť mnoho amerických bezpečnostních expertů predikuje: budou se tedy muset vytvořit nějaké jiné krize. Jelikož marketingové a fiktivní manipulace s veřejným míněním nezabraly, budou muset nastoupit opravdu nebezpečné, tentokrát reálné hrozby, které již nebude možné odvrátit jenom na základě svobodného odmítnutí, dostatku informací apod. Varování ze strany patriotických členů CIA, FBI a tlumočené Jonesem hovoří o tom, že "další útok" zřejmě "přijde" v rozmezí "3 - 6 měsíců". Jedním z možných cílů by mohly být mj. zimní olympijské hry ve Vancouveru, klasicky vyostřená krize s válečnou operací vůči Íránu, Izraeli nebo atomová krize lokálního dopadu nastavená podobně jako 9/11 atd. Musíme se snažit, aby bezpečnost občanů nebyla ohrožena žádnými uměle vyvolávanými krizemi. Našim přesvědčením a posláním v rámci bezpečnostních sil by mělo být: "My nevystavujeme civilisty žádným rizikovým situacím, dokonce ani těm pouze potenciálně nebezpečným a to ani proto, abychom zachránili sami sebe. Někdy to znamená, že prohrajeme bitvu a někdy budeme dokonce muset obětovat naše vlastní životy. Ale pokud nejste schopni učinit toto rozhodnutí, pak nemůžete nosit svou uniformu."
(Zdroj: http://www.twiztv.com/scripts/ds9/season4/ds9-418.txt; kapitán Sisko - http://en.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Sisko - k Worfovi - http://en.wikipedia.org/wiki/Worf - podle Deep Space Nine - http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Trek:_Deep_Space_Nine, IV,18.)

Jones pokračuje a důrazně varuje před nebezpečím vzniku nové války, pomocí které by se podařilo odvrátit hrozící porážku sil NWO včetně zamezení informačnímu probouzení miliónů svobodných lidí. Válečný stav by samozřejmě vyžadoval speciální opatření včetně potlačení svobod a mohl by být velmi dlouho prodlužován bez možnosti vrátit posléze lidem ztracené svobody zpět. Tento fakt by se samozřejmě také dotkl legálně vlastněných zbraní na celém světě. Jonesův team varuje: "Nejprve nás odzbrojí a pak nás domestikují." "Vláda vás chce totiž vždycky chránit, ale málokdy vám dovolí, abyste se chránili sami." "Žádná vláda se nemá co vlamovat do našeho ústavního práva na nošení zbraně." Je to podobné, jako kdyby chtěli "regulovat nošení bot."
(Zdroj: Alex Jones Show, 3.2.2010.) Některá americká města již v minulosti tato opatření zavedla.

Zmiňovaná kandidátka na guvernérku Texasu Debra Medina má na danou otázku podobný názor. Sama je vlastníkem ruční palné zbraně. Umí s ní velmi dobře zacházet. Zná patřičné zákony Texasu, federální zákony a přesně podle toho se zodpovědně chová. Opět nicméně rostou snahy o omezení lidí, kteří se chovají zodpovědně a chápou vlastnictví střelné zbraně jako důležitou součást ústavní svobody. Je to "klasický příklad" rozdílu mezi někým, kdo "rozumí" pojetí "konstituční republiky", kdo "rozumí americké ústavě" a snahou o likvidaci svobodných občanů. Prožili jsme si již "příliš mnoho tragédií" jako např. "Virginia attack, 9/11, Fort hood" a vždycky, když nás potkaly tyto katastrofy, tak "odpověď silné vlády zní: odzbrojte občany". Ale to je zásadní chyba, protože už naši "otcové zakladatelé chápali význam vlastnictví střelné zbraně jako základní prvek svobody". Je to "nezbytná součást svobodné společnosti". Musíme zabránit povinné registraci všech zbraní. "Registrace zbraní byla v dějinách využívána vždy především k jejich konfiskaci." Alex Jones se s Debrou shodli na tom, že svobodní občané by měli být vždy z hlediska ručních palných zbraní "lépe vyzbrojeni než vláda" proto, aby se zabránilo vzniku tyranie. "Limity pro držení zbraní mohou stanovit svobodně pouze občané a zastupitelé daného státu." Nelze lidem "zakazovat to, aby bránili sami sebe a své rodiny." "Nesmíme občanům přikazovat, jak mají žít, jaké mají mít svobody a majetek." (Zdroj: Alex Jones Show, 15.1.2010.)

V tomto textu již mnohokrát zmiňovaný soudce Andrew Napolitano jakožto všeobecně respektovaná a uznávaná autorita jasně deklaruje: "Jsou to pořád ty falešné argumenty o souboji mezi svobodou a bezpečností", kdy se nám Progresivci snaží namluvit, že vláda nám "musí sebrat naší svobodu proto, aby zajistila naši bezpečnost". "Svoboda je naším právem od narození, tu nám nedává vláda, je součástí naší lidskosti." "Jakou hodnotu má bezpečnost, když nejsme svobodní?" "Neexistuje nic takového jako vyvažování svobody", nicméně progresivní agenda NWO se nám to snaží vnutit. My ale "nebudeme se svobodou obchodovat, ani ji za nic jiného nevyměníme". "Může nás vláda 100% ochránit? Nemyslím si to." Letadla jsou dnes bezpečnější kvůli krokům "soukromého sektoru a lidí, nikoliv vlády". "Vidíte, co se děje, když spoléháte příliš na vládu /.../. Vláda dokáže být strašný a velmi nedůvěryhodný panovník /.../ a nechce nám dát pokoj." "Zvyšuje daně." "Zachází s námi jako s nesvéprávnými dětmi nebo důchodci." "Co s tím? Nenechejte si to líbit." "Ukazujte a rozkrývejte skutečnou agendu vlády svým přátelům a známým. Vyučujte každého." "Bůh, který nám dal život, nám dal také svobodu. Miluje nás. Chvalte jej odevšad a proste ho, ať nás zachrání před naší vládou, která je již bez kontroly lidu." (Zdroj: Glenn Beck Show, 8.1.2010.)

Alex Jones nazývá budoucnost naší Země při pokračování této veškeré zlé NWO agendy jedním velkým vězením. Prostě buď se podřídíte a stanete se členy nejrůznějších organizací NWO, přestanete svobodně uvažovat, stanete se jen vykonavateli cizí vůle tak, jako za dob nacismu, nebo Vás zničí. Proč ale neexistuje možnost nechat prostě lidi na pokoji? Nedělat jim problémy, nezvyšovat daně, nechat je žít svobodně jejich životy, přestat se jim hrabat v soukromí a neustále je sledovat, vymýšlet nové regulace, krize, zkoušet jejich reakce, házet jim klacky pod nohy a neustále na ně něco vymýšlet. Řekněme společně NWO DOST! NECHTE NÁS BÝT!  

Vynikající zprávu přinesla světová média z amerického Utahu. Zdejší parlament vyslal do celého světa báječný signál odporu agendě NWO, když odhlasoval rezoluci o prospěšnosti CO2 pro rostliny a život člověka. Vyzval Obamovu vládu včetně všech enviromentalistů k zastavení jejich totalitní agendy. Republikán Mike Noel také statečně konstatoval: Enviromentalisté stojí ve skutečnosti za spiknutím, jehož účelem je dosažení kontroly světové populace pomocí sterilizace obyvatel naší planety a podpory potratové politiky. Vždyť již americký filosof a spisovatel Harry Binswanger to řekl velmi dobře: "Neměli bychom dovolit, aby bylo s našimi občany zacházeno jako s dobytkem." (Zdroj: Glenn Beck Show, 8.1.2010.)
(Zdroj: http://www.guardian.co.uk/environment/2010/feb/12/utah-climate-alarmists.)

Dokonce i tak mocná ekologická platforma jakou je IPCC se musela omluvit za tzv. vědecké falšování dat o globálním oteplování a podléhání politickým tlakům NWO ve smyslu zastrašování světových vlád katastrofickými vizemi budoucnosti. Předseda IPCC pan Rajendra Pachauri nejprve přiznal jednu chybu ve výsledcích vědecké práce svého týmu a posléze musel potvrdit a omluvit se za mnoho dalších. Velký etický problém však představuje to, že o závažných pochybeních a manipulacích věděl v době před konáním Kodaňské konference minulý rok v prosinci, nicméně se vše snažil utajit jen proto, aby zde mohla byl podepsána pod nátlakem smlouva o vytvoření globální vlády NWO. Tento cíl stejně naštěstí nebyl dosažen.
(Zdroj: http://www.timesonline.co.uk/tol/news/environment/article7009081.ece.)

Světová kapacita v oboru klimatologie profesor Phil Jones, jenž byl až do svého spojení s aférou "Climate Gate" považován za jednoho z největších zastánců globálního oteplování, nyní vystoupil se senzačním tvrzením: Svět byl zřejmě daleko teplejší ve středověku než je tomu nyní a podle něj je najednou možné, že za oteplováním nestojí člověk. Nejdůležitější však bylo, když prohlásil: POSLEDNÍCH PATNÁCT LET TADY NEDOŠLO K ŽÁDNÉMU "STATISTICKY SIGNIFIKANTNÍMU" OTEPLOVÁNÍ.  
(Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/news/article-1250872/Climategate-U-turn-Astonishment-scientist-centre-global-warming-email-row-admits-data-organised.html?ITO=1490.)

Ve světle těchto odhalení je naprosto nepřípustné, když se tzv. vědci pokoušejí zničit ještě dokonce i to, na co se tolik lidí těší: krásné sluneční dny plné pohody, radosti, štěstí. Plánují pro tento účel dokonce vědecké konference na nejvyšší úrovni (http://www.infowars.com/geoengineering-conference-to-discuss-blocking-sun). V rámci tzv. boje s globálním oteplováním nám chtějí vědecké kapacity blokovat slunce mj. pomocí erupcí vulkánů. Tento projekt opět silně podporuje Obamova administrativa, další síly kolem NWO. Chtějí tak vytvořit opravdovou ´dobu temna´. Nestačí jim zotročení lidí novými daněmi, zlikvidování ústavních svobod, ale podle nich je nutné ještě zdrtit i to poslední, co ještě může dělat svobodnému člověku radost: západ, východ slunce, krásný den.
(Zdroj: http://www.infowars.com/mad-scientists-want-to-simulate-volcanoes-to-block-sun.)

Pomatení špičkoví vědci jako Dr. James Hansen nebo hlasatelé enviromentální propagandy NWO (Keith Farnish - http://www.thesietch.org/memberpages/keith/index.htm) s vlivem na vedoucí světové politiky volají po zničení naší civilizace. Rádi by viděli vymazání měst z mapy a oslavují drakonickou redukci populace. Dokonce veřejně hlásají nutnost sabotáží včetně eko-teroristických útoků.
(Zdroj: http://www.infowars.com/mad-scientists-want-to-simulate-volcanoes-to-block-sun.)
(Zdroj: http://www.infowars.com/nasa-global-warming-alarmist-endorses-book-that-calls-for-mass-genocide.)

Jedno z největších vítězství nad zločinnou agendou NWO se podařilo dosáhnout - byť dočasně - v bitvě proti povinnému očkování právě v České republice. Na tomto případě se jasně ukázalo: pravice i levice se dokáží spojit proti NWO a postupovat jednotně v době nejvyššího ohrožení naší země. Velmi pozitivní zjištění přátelé, jelikož cílem NWO je rozdělit občany na atomizované jedince s nemožností se na ničem shodnout z hlediska odporu vůči agendě NWO. Obrovskou zásluhu na tomto skvělém vývoji mají kromě pana presidenta Klause předně čestní lékaři, nebojácní občané a média. Důvěra v českou novinářskou obec tak byla alespoň pro tento případ obnovena. Čeští politici se museli tedy konečně projevit před svými voliči buď jako ochránci demokracie, ústavních svobod, svobody volby zdravotní péče nebo jako totalitáři podporující NWO agendu, vystavující stovky tisíc (byly připraveny plány na další rozšiřování) našich spoluobčanů povinně zdraví nebezpečné životní situaci. Inu stalo se. Karty byly rozdány. Totalitáři naštěstí zatím ustoupili. Nyní je jasné, komu ještě snad můžeme věřit. Připomeňme si:

Lékař Wolfgang Wodarg, jakožto někdejší předseda zdravotního podvýboru Parlamentního shromáždění Rady Evropy, vystoupil odhodlaně s požadavkem na oficiální vyšetřování všech záležitostí kolem tzv. prasečí chřipky: uměle stanovované limity (http://www.cnsnews.com/news/article/48316) pro vyhlašování pandemie ze strany WHO, strašení lidí připravenými mediálnímu kampaněmi, především nucení světových vlád k nakupování ohromných množství neprověřených a nikým negarantovaných vakcín za tučné peníze daňových poplatníků apod. Doktor Wodarg deklaroval před milióny posluchačů v pořadu Alexe Jonese: Dlouhé roky jsem studoval "chřipková onemocnění" a zjistil jsem, že chřipkou onemocnění "každým rokem zhruba 10 % populace". "Takže když jsem slyšel o tom, co se stalo loni" v "Mexiko City" , byl jsem nesmírně "šokován, že někteří mluvili o pandemii" již v době, "kdy bylo jen 200 nakažených". Když si uvědomíte, že hlavní město Mexika má přibližně 9.000.000 obyvatel, tak určitě musel někdo s tím vyhlašováním pandemie přehánět. Vždyť jen v mém malém městečku (německý Flensburg má přibližně 89.000 obyvatel) bylo nakaženo každý rok běžnou chřipkou více lidí v průběhu 2-3 týdnů než v celém Mexiku: tak jsme to začali "vyšetřovat". "Přišel jsem na to, že se tak stalo díky změně definice pandemie ze strany WHO." "Jelikož chřipka se rozšiřuje každý rok a to takovou rychlostí jako třeba létá letadlo", pak mi nebyla jasná ta náhlá změna definice pandemie právě ze strany WHO: "nedávalo to totiž smysl". "Na Mexiku nebylo nic extra speciálního" a "prostě nevím, proč změnili tu stupnici a podmínky" pro vyhlašování pandemie. Rozhodli jsme se tedy "v polovině prosince 2009" celou záležitost vyšetřit. "Chtěli jsme opět obnovit důvěru ve WHO, jelikož obyvatelé Evropy jsou nyní neskutečně naštváni na tuto organizaci." Musíte si uvědomit, že farmaceutické firmy měly "přímo ve smluvních kontraktech paragrafy", které se odkazovaly na WHO a čekalo se, že pokud "WHO" vyhlásí "pandemii", tak se to celé spustí. Začnou obrovské zakázky z hlediska výroby vakcín proti tzv. prasečí chřipce. "Lidé byli naštěstí více chytřejší než vláda" a nebrali ty vakcíny. Zajímali se: co se děje. "Nyní již totiž je normální chřipková sezóna nazývána pandemií a to je totiž ten důvod, proč mají vlastně farmaceutické společnosti svůj business zajištěn donekonečna." "Byl to prostě marketingový trik" velkých farmaceutických společností jak rychle dostat nevyzkoušenou látku na trh a jak ji rychle a s velkým ziskem prodat. "Hlavním problémem je nyní to, co budou vlády dělat s těmi milióny vakcín." "Tyto vakcíny jsou otestovány jen na starých lidech". Navíc tento typ pandemické vakcíny H1N1 s "adjuvanty" prostě "není dostatečně otestován především na dětech" a proto nebyly některé typy vakcíny proti prasečí chřipce vůbec "puštěny do USA". "My v Evropě jsme to prostě pustili do oběhu pro většinu dětí, na těhotné ženy a nebyly tady v tomto ohledu učiněny žádné klinické testy na dětech" a navíc "jsou zde také jiné typy vakcín, o kterých jsme hovořili vzhledem k vojákům"; "tyto vakcíny jsou silnější, obsahují kompletní virus a tedy je předpoklad daleko větších vedlejších účinků". "Adjuvanty" obsažené ve vakcínách "jsou samozřejmě velmi nebezpečné pro imunitní systém člověka." "Vypadá to, jako kdyby se to někomu velmi, velmi hodilo", že byly redefinovány podmínky pandemie ze strany WHO a ten někdo byl na to rychle připraven. "Musíme si být jisti, jak to celé bylo." Již dnes máme důkazy: mnoho poradců, politiků, lidí z farmaceutického průmyslu, byli společně domluveni, nebo pro sebe navzájem dokonce pracovali. Vyšetřování ještě pokračuje, takže se máme na co těšit. Já jsem přesvědčen: nelze podrobovat milióny lidí "nepotřebným vakcinacím". Zasadím se o to, aby došlo k "obvinění WHO", která náhle změnila onu dotyčnou klasifikaci pandemie. My "musíme zastavit tuto invazi soukromých farmaceutických firem do veřejného sektoru". Tyto společnosti by "neměly mít žádnou moc nad rozhodováním veřejných orgánů zdravotní péče", "protože tyto orgány rozhodují a chrání nás občany". Těm by nemělo jít o zisk, ale o princip, proto si je lidé platí. Musíme požadovat po "WHO" daleko více "transparentnosti". Alex Jones podotkl: tyto praktiky přece musí být zastaveny nebo to "bude pokračovat donekonečna". Doktor Wodarg: "Ano a to je úloha vlád, které definují úlohu WHO." Obrovský problém představuje právě teď to, jak se vyvázat z těch utajených kontraktů na nákup vakcín. Částečně se to podařilo v Německu a ve Francii.
(Zdroj: Alex Jones Show, 3.2.2010; http://www.infowars.com/investigation-chief-swine-flu-pandemic-was-a-hoax; http://www.infowars.com/dr-wolfgang-wodarg-on-alex-jones-tv-whos-2009-swine-flu-threat-now-exposed-as-a-hoax.)
(Zdroj: http://www.wodarg.de/show/3067977.html.)

Ze stovek dalších předních kapacit uveďme dále např. profesora Ulrich Keila, jenž jako odborný poradce WHO důrazně doporučoval změnu strategie a zamezení obrovských, zbytečných investic z peněz daňových poplatníků do nejrůznějších pandemických scénářů, založených na chabých důkazech. České veřejnosti samozřejmě tato fakta minulý rok oficiální domáčí činitelé většinou nesdělovali.
(Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/news/article-1246370/Drug-firms-drove-swine-flu-pandemic-warning-recoup-billions-spent-research.html.)

Paradoxní je, že ačkoliv se síly NWO obecně snaží vakcíny vnucovat povinně zatím hlavně státním zaměstnancům (na ně mají silné páky skrze legislativu a smluvní vztah), tak přejmout zodpovědnost za toto své jednání posléze většinou odmítají. Protest dvou set postižených britských pracovníků ve státním sektoru je jen jedním z tisíců případů neblahých účinků některých vakcín. Pro totalitáře vydávající rozkazy k povinnému očkování je však každý zničený lidský život pouze zanedbatelnou setinou procenta v jejich výkazu. Pro postižené lidi díky akceptaci povinné vakcinace nikoliv. Nežádoucí účinky se totiž projeví až za mnoho let, když je už většinou těžké požadovat nápravu a zničené zdraví samozřejmě nelze vyčíslit penězi.
(Zdroj: http://www.express.co.uk/posts/view/150804/Fury-at-vaccine-scandal.)

Národe český

18. února 2011 v 15:13 Pozvánky na AKCE
Národe český, je nejvyšší čas se sjednotit, neboť jedině v jednotě je naše síla, které dokáže něco trvale změnit!

Národe český,

Naší vlastí se šíří vztek, zoufalství a nedůvěra - konečně, můžeme si za to sami. Vláda nám ukazuje zdvižený prostředníček - pomož si občane sám!

Zdravotnictví, doprava, vnitro, školství atd., korupce a skandály. Dokonce můžeš protestovat a není ti to nic platné, protože držet se koryta je lákavější, než PRACOVAT pro občana.
Došli jsme tak daleko, že věříme i tomu: PENÍZE NEJSOU.
cr

Nenech se mýlit "národe český" Naše vláda vybere dost peněz na daních a i zdravotním i sociálním pojištění. Na území ČR byl v roce 2010 zjištěn počet obyvatel celkem 10.526.685.
Pokud bychom vzali z toho 5 500 000 lidí, kteří měsíčně odevzdají daně ve výši 4 000 Kč.
Celkem: měsíčně 22 000 000 000 Kč ročně 264 000 000 000 (miliard) Kč. Pojistné u zaměstnanců odvádíme 2x. Kdybychom vzali nějaký průměr i za podnikatele a měsíčně pojišťovnám odevzdali 3.000 Kč (zde už odvádíme i za děti), tak do kasy pojišťoven připluje MĚSÍČNĚ, za 6.000.000 pojištěnců - 18.000.000 000 Kč.

Nejsou zde zahrnuty další daně, jako např. z DPH, nemovitosti, pohonných hmot, alkoholu, cigaret atd, pomocí kterých se z lidí, tedy z nás, vybere ještě mnohem více, než z daní z příjmu. Opravdu si myslíte, že peníze nejsou? Nevěřte tomu a nesnažte se podléhat šíření paniky, o kterou této vládě jde.

Myslíte si, že jeden člověk udělá málo? Podívej, ve které zemi se lidé spojili díky internetu a nenechali se vysmívat.

Politik, vláda tě národe potřebuje pro tvoření HDP. Jako samostatná jednotka nic nezmůžeš, ale jako skupina, která má svobodnou vůli, ANO. Není třeba volit násilí. Jako jsou dny bez aut, přidej se ke dni bez médií, lékaře, léků, nákupů. Dne 1. 3. 2011 od nás odejde mnoho lékařů, je to jejich volba i právo.

Kdo není lékař, neposuzuj. Uvědomíš si tím, jak jsi závislý. Dne 1. 3. 2011 jako jednota, my všichni společně!!! Přidejte se., jeden den bez médií (TV, rádio, časopisy, noviny), lékaře (ne akutní případy), nákup v lékárnách i obchodech. Jeden jediný den narušit onen koloběh peněz. Tak uvidíš, jak jsi mocný, národe český.

* Je to pro tebe těžké?
* Jsi tak moc závislý na 24 hodinovém nákupu, nevážíš si lidí, kteří tam pracují?
* Jsi tak moc závislý a potřebuješ sledovat média plná lží a manipulace?

Dokaž, že ti o něco jde a připoj se na 1 den 1. 3. 2011 DEN BEZ lékaře, nákupů, médií!!!

Akce NWOO k "mezinárodnímu" dni informování o chemtrails

18. února 2011 v 15:11 Pozvánky na AKCE
řekněte své - STOP CHEMTRAILS
chemtrails nal.

Na 26.3. kdosi vyhlásil den informovanosti o chemtrails. Máme zato, že podobná iniciativa je potřeba, ať už ji vymyslel kdokoliv, a bude dobré nějak ji podpořit a toto téma lidem předložit v jakékoliv formě - jen ne násilně :-)

Rozhodli jsme se, že vás čtenáře nwoo.org a dalších alternativních médií oslovíme a vyzveme k akci. To co máme na mysli je jednoduché a může to opravdu podniknout kdokoliv.

Zkrátka a dobře, do 30.února 2011 nám na email chemtrails@nwoo.org zasílejte videa se záznamem z vaší akce, na které jste veřejně a fyzicky (prostě ne na internetu) informovali lidi o chemtrails.

Jak to udělat? Zavolejte kamarádům nebo známým, ať do toho jdou s vámi. Jinak to, ale určitě zvládnete i sami. Vezměte jakoukoliv kameru, foťák nebo mobil. Na papír, nebo na karton, na desku nebo na plachtu, fixem, propiskou nebo sprejem napište

STOP CHEMTRAILS

A s touto cedulí jděte ven mezi lidi. Někam, kde ji uvidí hodně lidí - na náměstí, do obchodního centra, na letiště, na silnici, do hospody...prostě tam, kde se lidé scházejí, kde to někdo uvidí. A při tom natáčejte , nebo alespoň vyfoťte jak ta vaše akce probíhala a vypadala . To pak pošlete na výše uvedený email, opatřeny popisky, kde se akce konala a kdy. My pak materiál sestříháme do video-dokumentu, doplníme o popisky a hudbu a začátkem března rozšíříme do sítě. Ukážeme tak světu, že víme o chemtrails a že nenecháme zabíjet a mrzačit ani sebe ani Zemi.

Pokud chcete být ještě aktivnějsí, vytvořte si informační letáky o chemtrails a ty můžete během akce rozdávat, nebo vylepovat. Nezapomeňte na leták uvést nějaky zdroj, kde se lidé můžou dozvět více. Pokud již teď máte nápady, grafiku či texty vhodné na leták či na samolepky, uvítáme když nám pošlete i je.

Ještě nějaké technické drobnosti:

- neposílejte fotografie chemtrailsů, pouze záběry z akce
- ujistěte se, že se ze záběrů bude dát vyčíst záměr akce a nápis na transparentu bude čitelný
- max. délka videa 3min
- max. počet fotografií 5
- max.velikost souboru 10mb
- do emailu uveďte místo (např. Praha - Václavské nám.,) a datum akce.

Naší "nwoo" iniciativou letos bude zřejmě "demonstrace" na Palackého nám. v Praze dne 25.3. odpoledne. V případě, že se budete chtít zůčastnit, sledujte náš web pro podrobnější a aktuálnější info.

Jedna z našich prvních akcí proti chemtrails - inspirace:

Budeme potřebovat druhou Zemi, tvrdí ochránci přírody

18. února 2011 v 15:08 Dokumenty
Paříž - Značně pesimisticky vidí budoucí život na planetě ekologičtí odborníci ze Světového fondu na ochranu přírody.
Ve studii, kterou vypracovali pro potřeby nadcházející konference OSN o biodiverzitě, varují před příliš rychlým ubýváním přírodních zdrojů a nadměrným znečišťováním ovzduší v atmosféře.
"V roce 2007 žilo na Zemi 6, 8 miliard lidí. V roce 2030 bude vzhledem k počtu lidí, jejich využívání přírodních zdrojů a klimatickým změnám potřeba druhé zeměkoule, aby bylo možné absorbovat emise oxidu uhličitého," uvádí se v dokumentu.
Kritická slova adresují autoři do Washingtonu a Abú Zabí či Dubaje.
"Kdyby každá země produkovala tolik emisí a využívala tolik zdrojů jako Spojené státy Americké a Sjednocené arabské emiráty, bude lidstvo potřebovat čtyři a půl nových zeměkoulí," tvrdí studie, nazvaná Žijící planeta.
USA a Sjednocené arabské emiráty jsou země s největším podílem vyprodukovaných skleníkových plynů v přepočtu na jednoho obyvatele.
Studie vyjmenovává celkem 71 zemí, které příliš rychle a neefektivně spotřebovávají své zdroje pitné vody.
Světový fond pro ochranu přírody dlouhodobě varuje, že v důsledku klimatických změn, průmyslového znečištění a lovu mizí ze světa mnoho druhých zvířat a rostlin.
Summit OSN o ochraně biodiverzity začne 18. října v japonské Nagoji.


Zrod hyperburžoazie

18. února 2011 v 15:07 Dokumenty
Nová trieda sa zmocňuje pák medzinárodnej vlády. Kto povie globalizácia kapitalizmu, má často na mysli hŕstku miliardárov, ovládajúcich planétu. Títo by nijako nestačili na zvládnutie všetkých pák vlády. Preto sprevádza globalizáciu zrod novej platenej buržoázie, ktorej ambície ohrozujú záujmy terajších stredných vrstiev v jednotlivých štátoch.
Video:

Filozof Clément Rosset učí, že život nemá iný zmysel ako nadšenie zo skutočnosti, ktorá je opakom ničoty. No my ľudia ťažko znášame spinozovskú radosť zo života a stále sa ponáhľame vyfabrikovať všetkému nejaký zmysel; napr. zmysel pre hore a dole. Celá história sa zdá byť bojom za nájdenie výšiny, z ktorej by sa dali ovládnuť ostatní, ako keby boli dole; keby nechceli, treba ich k tomu prinútiť.
Vytvorenie liberálneho svetového poriadku sa nevymanilo z tejto schémy: dovoľuje samozvanej elite vznášať sa nad oceánom jednoduchých ľudí bez hodnosti. Nechápe ekonomický vývoj, kto nevidí, že tu ide o tú istú hru spomenutých veličín. Moc sa však už nemeria podľa kritérií jednotlivých samostatných štátov, ale podľa váhy multinacionálnych koncernov. Za abstraktnými tokmi peňazí vzniká nová sieť symbolického rámca politiky a spoločnosti. Vytvára sa nová vedúca trieda s celosvetovým rozpätím moci. Je čas pustiť sa do jej rozboru (2).
Detská hra, priznávajúca bratovi predmet jeho túžby len preto, aby ho oň mohla pripraviť, odsudzuje vládnuceho na samotu uprostred nenávisti. Ak má elita prežiť, je nevyhnutné organizovať triedy. Pri každej zmene vlastníka hodnoty niektorí majitelia účastín strácajú a okruh schudobnených pracujúcich za mzdu a nezamestnaných sa rozrastá. Jean-Claude Milner vysvetľuje, že keby buržoázia neudržovala svoju číselnú váhu svojimi spreneverenými nadmernými zárobkami, umožnenými politickou ľubovôľou v rámci pekelného mechanizmu nadhodnoty, zanikla by v priebehu pár desaťročí.
To platí tým skôr v čase globalizácie: pri slobodnej hre planetárneho trhu by sa kapitalizmus sám zožral v krátkom čase. Preto si musí vydržovať a platiť rozsiahlu riadiacu triedu na celom svete, ktorá je oveľa širšia ako ten obmedzený krúžok pár tisíc miliardárov, ktorých zoznam každoročne uverejňuje časopis Forbes. Keby to nerobil a keby vo svete, kde sa zbohatnutie kompenzuje schudobnením, majetok rástol len o 1 % ročne, bude ešte pred koncom budúceho storočia absolútnym pánom všetkých ľudských osudov hŕstka najbohatších rodín.
Táto moc bude mať svoj rub: Keď bude 90 % ľudí závislých od tých istých známych pánov, budú títo žiť v stálom strachu pred osudnou revoltou. Preto je pre svetový kapitalizmus vitálne dôležité, aby úmerne s rastom jej moci aj početne rástla nová buržoázia, ktorá by udržovala občianske vzťahy s ostatnými zložkami "svojho" sveta. Ako však budovať túto novú triedu novej buržoázie bez regulačnej možnosti štátu a bez kritérií, dohodnutých pre stvárnenie tejto svetovej elity? Ako ju kombinovať so strednými triedami? Jej moc bude rásť len podľa toho, ako sa bude izolovať od iných tried a ako bude ignorovať pohľad a pozornosť iných (vidno to napr. pri nemožnosti financovať štúdie o svetovej buržoázii).
Pretože si myslí, že stojí "nad" svetom, budeme novú vznikajúcu riadiacu triedu volať hyperburžoáziou; je zásadne odlišná od triedy ohromných bohatstiev a od tzv. peňažnej aristokracie, ktoré sú oddávna internacionálne; je ich funkčným predĺžením, ich armádou "bezprostredných spolupracovníkov". Blíži sa nadtriede (overclass) politológa Michaela Linda (4), ale jej skutočnosť nemá nič spoločné s futuristickou a romantickou "hypertriedou" Jacquesa Attaliho (5).
Hyperburžoázia spája v sebe postavenie politickej moci a znaky kultúrnej súdržnosti. Prvé vyplýva z účasti vo finančných, poradenských alebo právnických skupinách, t.j. na kapitánskych mostíkoch peňažných tokov a autoritatívnych rozhodnutí. Možno síce zostúpiť na úroveň strategického manažmentu produkcie, ale keďže veľké bohatstvá (a ich premýšľajúce hlavy ako aj miliardoví selfmademeni) (6) zväčša zanechali priemysel a venujú sa finančníctvu, informatike, médiám, distribúcii, luxusu a turistike, aj celá hypertrieda sa dala do pohybu smerom preč od sveta inžinierov.
Ešte väčšmi ako horná trieda Angloameričanov, ktorej je vlastne dedičkou, je táto svetová hyperburžoázia v podstate delenie kľúčových pozícií pre ovplyvňovanie a rýchle rozhodovanie. Nedávno sme to videli pri dohovorených chirurgických zásahoch proti ázijským menám; boli z nich aj zisky, ktoré sa použili ako západné investície v poškodených oblastiach. Účinná ale ohraničená hospodárska záhuba stoviek miliónov obyvateľov ukazuje na rozhodcovskú činnosť hyperburžoázie, ktorá je skôr politicky efektívna ako finančnícka.
Čo do spôsobu života sa hyperburžoázia modelovala najprv podľa vzoru americkej a medzinárodnej triedy boháčov. Dávajúc prednosť životu v metropolách uskutočnila prvú fúziu príjmov z majetku (renty) a platov za vládnutie, čoho symbolom v ich nadmerných platoch bolo veľké prideľovanie akcií. Tam, kde boli americkí boháči častejšie protestanti a židia ako katolíci, a skôr episkopáli ako metodisti alebo baptisti, pripustila hyperburžoázia rôznorodejšie spoločenské správanie. Ale aj keď pochádzali z Ázie alebo Latinskej Ameriky, prevzatie puritánskeho individualizmu bolo vítanejšie ako iné náboženstvá; svedčí o tom aj ohromný úspech pentakostalistov.
Americký model ostáva vzorom pre celú hyperburžoáziu. Dobre sa dá rozoznať "medzinárodný pobrežiar" - má doktorát jednej z najchýrečnejších amerických súkromných univerzít a ostrý prízvuk, vychutnáva francúzske vína a zahraničné syry, číta Harper's Magazine, sleduje na kanáli PBS komentátorov McNeila a Lehrera (ak má ešte televíziu), hrá skvaš a trávi každý rok dva mesiace v Európe, - od "lokálneho kontinentálca", ktorý má diplom nejakej malej štátnej univerzity, hovorí rozvláčne, pivom zapíja svoje koláčiky s arašidovým maslom, hrá bowling, sleduje káblovú televíziu vo svojom zapadákove a krátke weekendy trávi v Disneylande alebo v Las Vegas.
Všade, kde sa v posledných rokoch vytvorila miestna kontinentálna elita, či to už bolo v Rusku vychádzajúc z nomenklatúry, ktorá obrátila kabáty (7), alebo v Číne na podklade tradičných korporácií, ktoré komunistická strana nikdy úplne nevykántrila, všade bola hyperburžoázia vstave stvárniť vlastný zrod. A podobne ako v Amerike, ani tu to neboli podnikateľské činnosti, ktoré vyháňali rozličné odnože, ale platené zamestnania. Ako predchádzajúca nacionálna buržoázia, aj nová hyperburžoázia necháva podstatnú časť podnikateľského rizika na ťarchu malého majetku dôchodcov; radšej riadi ich situáciu z postavení, ktoré nezávisia od náhod trhu, a to tým účinnejšie, že kontroluje veľa týchto náhod.
Príslušníci "nadtriedy" doplňujú svoje platy rozličnými odmenami a províziami, ale ich štatút zaručuje v prvom rade ich príslušenstvo k súkromnej byrokracii. V Spojených štátoch je to hodnosť chief executive officer (CEO - hlavný výkonný riaditeľ), ktorá zaručuje stokrát vyšší plat ako má robotník. Hyperburžoázia je teda v postavení niekdajšej triedy vedúcich platených úradníkov a v ešte väčšej miere politickou organizáciou so stálymi príjmami, ktoré veľmi účinne stabilizuje tak, že do hry zapája profesionálne korporácie, pôsobiace ako sprostredkovateľne zamestnania a priame páky vlády, napr. chýrna American Bar Association (Americká asociácia advokátov).
Hyperburžoázia sa nepripája k miestnym alebo celoštátnym buržoáziám: nahradzuje ich.
Jean-Claude Milner zastáva názor, že kapitalizmus sa v budúcnosti zaobíde bez buržoázie a že "nadplaty" v peniazoch alebo v čase (ktoré zaťažujú kapitál vydržovaním širokej strednej triedy zamestnancov) bude treba znížiť, aby sa stále viac bohatstva mohlo investovať do nadhodnoty. Bude mať pravdu, ak sa politická a symbolická potreba buržoázie pre kapitalizmus nepotvrdí aj pre prechod na svetovú scénu. Drastické znižovanie privysokých platov je očividné, ale týka sa len tých frakcií buržoázie, ktorých strategický význam upadá: teda tých, ktoré boli napojené na štát ako mecenáša alebo na miestny nacionálny priemysel.

Kukučková stratégia

Ale prečo nahrádza hyperburžoázia voľakedajšie stabilizované buržoázie a neuspokojí sa s tým, že im pridá niektoré vlastnosti vyššej úrovne?
Pre tri príčiny, ktoré navzájom súvisia. Po prvé, pretože buržoáziu vytvorili kapitalisti z politických dôvodov, závisí táto od ich logiky. Nedajú sa povedať jedným dychom dve vety: "Za riadiacu triedu vymenúvame priemyselných kapitánov" a súčasne "Pánmi sú tu zástupcovia majiteľov akcií". Ak padne rozhodnutie pre druhú alternatívu, bude úplne normálne, že riaditeľ s úlohou roztrieštiť podnik na desať úlomkov a šesť z nich predať alebo uspať, dostane stonásobný plat, ako mal predchádzajúci klasický generálny riaditeľ, príliš poplatný paternalistickej priemyselnej logike dlhodobých záväzkov. Ak kapitálová politika prizná prednosť tým, čo obracajú peniaze rýchlejšie, pred tými, čo vytvárajú hodnoty, preváži sa vahadlo hodnotenia zo strany produktívnej buržoázie na stranu buržoázie špekulujúcej s ukladaním a investovaním peňazí. Nedá sa naraz tvrdiť, že "najlepšia kvalifikácia sú diplomy" aj "záleží iba na schopnosti udržovať v chode masmediálne divadlo a zaujať záujem más". Ak padne rozhodnutie pre druhú alternatívu, bude úplne normálne, ak bude mať televízny showmaster oveľa vyšší plat ako univerzitný profesor, ktorého si prizve na obrazovku alebo ho z nej odstráni podľa potreby.
Druhá príčina je ekonomická: ak predaj presiahne výrobu, čistý rast sa znižuje; prehriatie konjunktúry sa vždy platí konkurzmi. Nová hyperburžoázia sa nezakladá na trvalých prebytkoch v jednotlivých oblastiach (až po svetovú centralizáciu), ale na prerozdelení koláča, ktorý sa sotva znateľne zväčšil. Zmocňuje sa príjmov, ktoré už boli určené pre iné frakcie buržoázie.
Posledná príčina je organizačná: tam, kde sa hyperburžoázia dostáva k ústrednému rozhodovaniu, preberá vlastne úlohy predošlej buržoázie, ale v celosvetovom meradle; až dosiaľ ich mala kapitalistická oligarchia, ale chýbala jej priama politická moc. Vojaci vedia, že veľkosť hlavného štábu nie je závislá od počtu vojakov v armáde; nedá sa rozhodnúť o viac ako niekoľkých tisícoch pohybov, či už má armáda stotisíc alebo desať miliónov vojakov. Z toho istého dôvodu sú podriadené funkcie v ekonomike odôvodnené len vtedy, ak nie sú k dispozícii inovačné zložky, hlásiace stav na jednotlivých scénach do dobre informovaného strediska, ktoré je schopné vydávať tisíce simultánnych príkazov. Keďže takéto inovácie sú hojné (informatizácia, spoje, racionálny manažment), nepotrebuje hlavný štáb zjednodušenej svetovej ekonomiky väčší počet spolupracovníkov, ako mali niekdajšie lokálne strediská.
Niekdajšia vládnuca buržoázia si nezachová svoje postavenie; aj za predpokladu, že si zachová niektoré terajšie posty, ktoré sa podľa novej stupnice hodnôt stali príliš nákladnými, budú tieto mať len tieň svojej bývalej moci. Aj gigantické konglomeráty najrozličnejších činností môže dnes riadiť pár šéfov; celé oddelenia, nakúpené v stave vysokej úrovne rozhodovania, môžu byť naraz zrušené aj so svojou riadiacou funkciou. Stanú sa kanceláriou predáka a dostanú za úlohu uskutočňovať politiku, o ktorej sa rozhodlo na vyššej úrovni.
Preradenie do nižšej kategórie sa týka aktuálnych kádrov, ale aj nových mladých diplomantov. Jeden mladý inžinier, ktorý skončil najlepšie francúzske a zahraničné školy, nám takto líči svoje rozčarovanie vo firme Rhône-Poulenc po jej fúzii s americkým obrom Rorer:

"Už na druhý deň po fúzii sa u nás vylodili americké kádre. Spočiatku sa veľmi neukazovali. Teraz však chcú mať všetky strategické miesta, dokonca aj strednej úrovne. Nemám pre svoju kariéru ani zďaleka také perspektívy, ako som mal pred pár rokmi."

Bolo by naivné oddávať sa viere, že nahrádzanie národných alebo štátnych techno-byrokratických elít globálnou elitou je vlastnosťou spoločností zameraných na vonkajší svet (USA) alebo chaotických (bývalé komunistické štáty). Plne to platí aj pre západnú Európu, kde sa hyperburžoázia už dávno snaží preventívne rozbiť funkčnú buržoáziu formujúceho sa spoločného štátu. Všade sa očakáva ten istý výsledok: platy a zodpovednosti bývalých rámcových kategórií sa musia znížiť; ich destabilizované postavenia sa musia zhoršovať. Ich oddanosť podniku sa nahlodáva a stáva zraniteľnou až do korupcie. Hyperburžoázia sa zahniezďuje v prostredí národných buržoázií, ale prepúšťa ich, len čo sa naskytne príležitosť.

Kultúra dravcov

Ekonomická hra bez iných zábran ako filtre vedenia podniku pripúšťa niektoré národné socializácie, ale väčšinu ich ošklbe. Najprv sa vytvára akási multikulturálna elitná dedina, ktorú skoro nepozorovať, kým jej kolonialistické črty splývajú s navyknutými kulisami. Vzniká tisíc luxusných enkláv, ponorených do tradičného prostredia, ale v skutočnosti sa všetko vzďaľuje od bežného osudu stredných tried ľudskej spoločnosti.
Na pohľad sú "tí milí noví obyvatelia predmestí" menej rasistickí, demokratickejší, voľnejší a otvorenejší, ako bývalé strnulé a na seba sústredené elity, ktoré nevychádzali z Cambridge alebo zo XVI. okresu, cestovali len z klubu do klubu a manželstvá uzatvárali len medzi pármi s riadne overenými rodokmeňmi. Stačí však malá finančná kríza v obyčajnej strednej triede a stane sa zrejmým, že sa koleso obrátilo. Keďže rozdielnosť sa chráni aj za vysokú cenu, spoločnosť sa proti tomu niekedy ohradí: jeden odvolací súd v Kalifornii nedávno rozhodol, že mrežová ohrada okolo osady Whitley Hights (Los Angeles) predstavuje "nezákonný návrat do čias feudalizmu").
Je isté, že časť bývalej buržoázie prejde do novej. Nepravý nový boháč, v skutočnosti ratolesť zruinovanej dobrej rodiny, ostáva postavou vymyslených klasických success stories (historiek o úspechu). Adaptácia predpísaná pre vstup do klanu hyperburžoázie vylučuje rekonverziu väčšiny klasických elít do novej elity: výmena "kultúrneho kapitálu" by bola príliš drahá. A vysoká schopnosť národných buržoázií vyjednať si priaznivé dohody so spoločnosťou nezaváži veľa v novom systéme hodnôt, ktorý stavia na rýchlej predácii (zmocnení sa firmy rýchlosťou a spôsobom dravca).
Samozrejme, medzi starými a novými bohatstvami sa spriadli aliancie. Ohrozené elity nechali svoje drahé dietky už veľmi skoro dopĺňať si polytechnické štúdiá pobytmi v Harvarde. Tentoraz je však konkurencia príliš tvrdá. Vyžaduje sa viac ako kultúrna glazúra. Naučiť sa viesť podnik alebo americké právo už nestačí. Teraz treba veľmi skoro opustiť Goetheho a Moliera - a osvojiť si úlomky celkom globalizovanej kultúry.

Stredná trieda vo zveráku?

No ani v tomto prípade nezaručujú nijaké prísahy oddanosti príslušnosť k novej triede a aj brownovské agitácie (mrvenie sa) kádrov verejných podnikov či ich "tvrdých jadier" pri príprave štvrtenia bývalých dinosaurov vo vlastný prospech sú celkom zbytočné. Len čo dokončia rekonštrukciu firmy a svetoví investori ju uznajú za dosť peknú na vydaj, budú sami prvou obeťou zmien. Čím väčšia bude ich preventívna kolaborantská horlivosť, tým väčšie bude ich sklamanie. Nové vedenie neposudzuje svojich podriadených podľa ich nadšenia pre liberálne dogmy alebo podľa zlej medzinárodnej angličtiny, ba ani podľa učenlivosti pri multinacionálnych kurzoch ako "vládnuť" a hádam aj ako byť neúprosný pri prepúšťaní najslabších, ale podľa ich hlbokej kultúry, vštepovanej im už v mladosti.
Na rozdiel od veľkých kapitalistov v minulosti, ktorí pri svojich impériách stavali na ich trvácnosti a prenosnosti (rodiny Rotschild, Albrecht, Mulliez, Livanos, Hass, Walton, Cargill, Agnelli, Tsai Van-lin a iní), hyperburžoázia má ťažkosti s "patrimonializáciou" často úžasných ale špekulatívnych ziskov. Je tu napr. prípad šéfa armád, ktorý ešte stále nie je celkom prijatý do inner circle (vnútorného kruhu). Dosiahol stabilizáciu svojich príjmov, ale nie stálosť svojho sociálneho postavenia. A vedúci riaditelia spoločnosti Calpers, známeho kalifornského úradníckeho penzijného fondu, oveľa mocnejší ako obchodní bankári, nemajú ani osobné ani rodinné bohatstvo.
Rekonverzia elít zahrnuje okrem toho ozajstné kultúrne znehodnotenie, porovnateľné len so zjednodušením hodnotenia obehu peňazí, zbaveného záväzkov voči občianskej spoločnosti.
Nová hyperburžoázia znehodnocuje v prvom rade občiansku kultúru. Michael Lind pripomína, že nová škola historikov sa snaží vygumovať z dejín národné prvky a do tej miery ich relativizovať, že v nich prevládne význam náboženstva alebo ekonomiky. Na negáciu "francúzskej histórie" anglickým filozofom Michaelom Oakeshottom (8) odpovedá s humorom, že "existujú trvanlivejšie stopy niečoho, čo sa volá Francúzsko, ako niečoho, čo sa volá Michael Oakeshott". To je pravda, ale prepisovanie dejín, aby sa z nich vymazal národ ako "historicky závažný subjekt", prezrádza, že ide o zásadnú záležitosť.
Hyperburžoázia, samozrejme, nenavrhuje nič, čo by nahradilo symbolickú civilizačnú funkciu pripomienky národa. Keď Richard J. Barnet a John Cavanagh interviewovali riaditeľov multinacionálnych koncernov, nevedeli títo nič

"o sociálnych a politických dôsledkoch toho, čo ich firmy produkujú a čo vôbec robia. … Zodpovednosti, ktoré sú ochotní uznať za svoje, sú síce vo svojom rozsahu globálne, ale súčasne sú prejavom myslenia v duchu lokálpatriotizmu." Žurnalisti urobili záver, že "je málo nádeje, že by sa názory o spôsobe, ako by sa mohol uskutočniť prechod do postnacionálnej éry, a čo by bolo alternatívou pre anarchistický neporiadok pri rozklade národov, vyslovili na schôdzke direktorov finančných spoločností" (9).

Hyperburžoázia je aj "antikultivovaná". Prečo? Keďže najvyššou hodnotou ľudskej činnosti je narábanie s kapitálom, ktorý je schopný radikálne premeniť bohatstvá celých kontinentov, funkčná nadtrieda odmieta všetko, čo brzdí zmenu hodnôt pripisovaných ľuďmi predmetom ich záujmu. Rúca oltáre, lebo konečný cieľ peňazí spočíva v burzovom vyparení všetkých predmetov, čo je konečná manifestácii schopnosti zničiť druhého.
Ako jednotlivec musí hrdina hry s bohatstvom prejavovať inteligenciu bez páru, založenú na vysokej kultivovanosti (páni George Soros, Vincent Bolloré a iní). Ako kolektív sa však hyperburžoázia vystatuje svojím odporom "k pyšným intelektuálom" (ktorí ju nútia premýšľať o jej zhubnosti aj tam, kde chce iba podkurovať) a svojím odmietaním "prebytočných výdavkov" Unesca alebo Európskej komisie (ktorá ju núti socializovať sa tam, kde sa ona chce len izolovať). Rada má divú fascináciu pre vyzývavé formy jedinej hodnoty ovládania: mať viac ako sused, mať to viditeľnejšie, chránenejšie, nekonečne drahšie atď.
Už nie sú výsadou výnimočného občana Kane z tridsiatych rokov: falošná rímska vila, fontány obrovských bazénov, rozsiahle trávniky, symfónia mnohofarebných áut; dnes sú to všetko nálepky sebavedomej hyperburžoázie z jedného konca sveta na druhý. Odporný zlý vkus hrabivca sa presadzuje všade a sprevádza ho besná snaha vykántriť drahocennú skúsenosť, ktorú poskytuje otium (odpočinok), táto politická sloboda, kultivovaná každou civilizovanou vládnucou triedou (10).
Stredná trieda, socializovaná univerzitou, sa nachádza v kliešťach dvoch nekultúr, vydávajúcich sa za "novú svetovú kultúru". Od podtried sa vyžaduje nielen to, aby volili svoje hodnoty (čiapky, tričká, topánky, mená hrdinov televíznych seriálov) podľa "víťazov nad svetom", čo len zvyšuje posmech z vlastných miestnych elít; tieto sú ponižované aj "zhora", keď sa musia dívať, ako mocní a bohatí prijímajú za svoje ideály zbavené každej inej skúsenosti ako cirkulácia vyzývavosti.
Stará kultivovaná buržoázia, v triaške sa lepiac na strednú triedu, počatú vďaka starostlivosti štátu, je teraz odsúdená trpieť bez odvrávania deštruktívne reformy ľavíc a pravíc zúfalo sa snažiacich zasiahnuť do kultúry, výskumu a univerzity s cieľom preniesť ich podstatu do hyperburžoázie - predložiť ich na podnose mladej kukučke, ktorej neuhasiteľný hlad treba uspokojiť.
No odmietnutie tohto presunu kultúrnych a občianskych hodnôt k nepravdepodobným horizontom je nielen odporom prebraným z minulosti. Je prejavom skúsenosti, že len ucelený systém kultúrnych vzťahov môže zabrániť pánovi, ktorému moc stúpla do hlavy, aby sa dal do ničenia všetkého okolo seba len na dôkaz svojej moci. Tento systém prikazuje ako postupovať, zmierňuje a socializuje spotrebu, určuje spôsoby šetrenia, ktoré sú menej iracionálne ako čistá hra (napr. investície do umeleckých predmetov alebo mecenášstvo). Takýto systém sa môže vyvinúť len "v republike názorov", ktorá už definíciou svojho názvu uniká trhovisku. Medzi vyhasením hodnôt (napr. stratou identity pri projekcii veľkých umeleckých diel na obrovských obrazovkách rozsiahleho domu p. Billa Gatesa v Seattle numerickou anonymitou) a civilizovanou formou pohľadu na veci je miesto pre komentár, jeho rozbor a záver univerzitnej inštitúcie. To je však možné len vo vzťahu ku kultúrnym požiadavkám obyvateľstva, no nie pri zmenách hodnôt na príkaz pánov peňazí.
Pri čakaní na ustanovenie uznanej svetovej kultúrnej inštitúcie trpíme teda na nedostatok civilizácie novej vládnucej triedy. Zarážajúca nekultúrnosť v občianskych záležitostiach, presahujúca rámec pomeru síl, jej dovoľuje obludnú nesvedomitosť panovačných sklonov, ktoré si vášnivo pestuje napriek nebezpečenstvu pre schodnú budúcnosť.
Je všetko len divočina v tom kraji hypertriedy? Nová hyperburžoázia sa vydáva za humanistickú, univerzalistickú a multikulturálnu. Prejavuje pocity miloty a krajnej dobroprajnosti voči ohrozeným exotizmom od Yanománov až po Pygmejcov. Predstiera, že zvládla otázku národností. Téma integrálneho multikulturalizmu (zmierenie Indiánov, Hispáncov, Ázijčanov a černochov, odprosovanie za otroctvo a genocídy) sa stala stredobodom oficiálnej ideológie; bola pozdvihnutá na supranacionálnu úroveň v protiklade k národným štátom, odsudzovaným za ich spiatočnícke a dokonca rasistické názory.
Ale tento pluralizmus, pripúšťajúci len pár zblížení s veľkou reklamou, organizuje len povrchné skríženia pri nariadených stretnutiach (v kluboch a na podnikových oslavách). Bieli tvoria stred sietí hyperburžoázie a z multikulturalizmu dobrého svedomia ťažia viac ako čierni alebo hispánski príslušníci strednej triedy; nežiada sa od nich, aby zanechali svoju prax diskrétneho apartheidu. Pretrvávajúca endogamia (sobáše medzi sebou) bielych elít kontrolujúcich veľkú časť spoločenského bohatstva je zakotvená v zdedenej praxi kočovníctva medzi usadenými spoločenstvami; iba juhoamerické elity sú otvorenejšie a zrastenejšie.
Endogamia a pozdvihnutie sa na štatút "federálnej" a potom "medzinárodnej triedy" išli v tejto tradícii vždy ruku v ruke, čo umožnilo, že nevymreli, ale zaujali priestor bývalého britského celoplanetárneho impéria. Od neho zdedila nadtrieda svoju dvojakosť: "myslieť liberálne" sa stalo podmienkou "žitia na pravici".

Dobré svedomie alebo demokracia?

Od ekumenického multikulturalizmu je ľahký prechod k dvojznačnej podpore osobitností. Nie, že by hyperburžoázia bola sektárska, ale "nativizmy" (teórie o vrodenosti) a fundamentalizmy jej uľahčujú zdôrazňovať odmietnutie nacionálnych integrácií, ktoré zahrnujú právo občiansky regulovať jej právo na investície. Dvojznačnosť je tu očividná: hlása sa odpornosť christian reconstructionists (kresťanských rekonštrukcionistov, americká náboženská pravica) alebo Národného frontu p. Le Pena, ale keď títo stupňujú svoje požiadavky etnických alebo cirkevných škôl, uľahčuje to nadtriede vzdať sa vzájomnej občianskej lojality v štátoch, ktoré to zreteľne odmietajú. Rozdelenie voličstva Spojených štátov na oblasti baptistov, episkopálcov a katolíkov, pretrvávanie kultúrnych opozícií medzi juhom a severom v Nemecku, triumfujúce regionalizmy v Španielsku a Taliansku, to všetko sú potešenia pre hyperburžoáziu, lebo škodia štátnej, národnej, alebo federálnej jednote.
Zhovievavosť voči sektárskej mentalite usvedčuje zdroje jej uvažovania: od Maxa Webera vieme, že cirkvi aj sekty vystavujú výborné posudky predavačom, ktorí sú eticky dôveryhodní, morálne kontrolovateľní a pracujú so zanietením. Michael Lind má teda pravdu, keď zdôrazňuje, že spojenectvo medzi multikulturalistami a autochtonistami triešti aj posledné ostatky spoločných identít na subkultúrne fragmenty.
Celosvetový multikulturalizmus hyperburžoázie skrýva v sebe aj nový druh opovrhovania, o ktorý táto opiera svoj elán: opovrhovanie "svetákov" miestnym obyvateľstvom, najmä ľuďmi Juhu; ako by im to dávalo právo odňať Južanom ich rajské sídla globálnej hodnoty. V tomto ohľade sa kúpa rozsiahlych území v povodí Amazonky severoamerickými ekologickými združeniami neveľmi líši od privatizácie nie jedného argentínskeho jazera "demokratickými" hviezdami Hollywoodu, či od oplotenia nedohľadných lesných zón v Kastílsku, Sologne alebo Tarn v prospech loveckých alebo rybárskych spolkov, organizujúcich z času na čas návštevy sympatických penzistov.
Nakoniec treba spomenúť, že hyperburžoázia vytvára aj zrkadlový obraz seba samej, a to novú infratriedu, tiež odtrhnutú od zábezpek štátu, ale tentoraz "zdola". Jej členovia sa všade regrutujú spomedzi pracovnej sily skôr migrantov ako imigrantov; hyperburžoázia ich často zamestnáva pre svoje súkromné služby. Hoci počet ilegálnych prisťahovalcov v takom veľkom štáte ako sú USA je pomerne malý, zamestnanie nachádzajú hlavne v ekonomike domácností a v práci na čierno. Medzi hyperburžoáziou sa považuje za bontón, mať doma rodinu Filipíncov, kým pre susedské vzťahy (samozrejme po komplikovanejších zbližovaniach primeranejšie) sa uplatňuje skôr inšpirácia klasickou buržoáziou. Hyperburžoáziu fascinuje globálnosť, ktorá pridáva klasickému svetáctvu jej predchodcov okamžitý prostriedok na kontrolu všetkých výmen medzi ľuďmi. No pletúc sieť týchto nových symbolických vzťahov zhora a zdola nie je hyperburžoázia schopná vidieť, že tu a teraz sú telesnosť aj susedstvo rovnako skutočné ako zapnutá virtualita. Nevníma ľahostajnosť skutočnosti voči nepokojnosti vlády, lebo tak ju zajala vášeň "zmyslu" (či ho niečo má alebo nemá, byť v centre alebo na periférii, byť hore alebo dole atď.).
Nedá sa čakať, kým hyperburžoázia pripustí pozitívnu stránku starých ochranných opatrení občianskosti, ktoré tak divo rozbíja. Nemôže sa však vzdať všetkej kultúry, ktorá vytvára aj štýl legitímnej spotreby. Nemôže ani ďalej zanedbávať politickú kultúru, ktorá jediná jej umožní prežiť chaos, z ktorého ťaží. Medzi dvoma doplňujúcimi sa a protirečivými pólmi - prepísať sociálne ovládnutie na celo-svetový jav a pretrvať ako nová elita - musí hyperburžoázia vybudovať kompromis, lebo inakšie zahynie pri návrate nekontrolovateľných ozbrojených konfliktov.
Politické problémy hyperburžoázie splývajú do jedného: vyplniť prázdnotu inštitúciami, ktoré by s jej súhlasom neutralizovali jej samovražedné pohnútky. Jednou perspektívou by tu bol demokratický univerzalizmus, ku ktorému vedie cesta cez svetové inštancie, vychádzajúc zo súčasných medzinárodných ustanovizní. Účinnou formou odporu civilizovaných buržoázií a vzdelaných stredných tried by bolo žiadať zastavenie operácií demoralizácie kultúrnych štruktúr (ekonomická nezávislosť, sociálna solidarita, výskum, výchova) ako predzvesť vytvorenia celoeurópskych alebo svetových štruktúr, zakladajúcich sa na rešpekte k rozličnosti jazykov, spoločností a kultúr. Pri takom cieli by hyperburžoázia mohla vyjednávať svoje postavenie s inými zložkami sveta, ku ktorého zjednoteniu prispieva. Pre jeho a svoje dobro alebo zlo.


Jak se tvoří manipulace? Nebo rovnou podvod ?

17. února 2011 v 0:08 Dokumenty
Fox News byl přistižen při podvodu. Jak je to možné?

"CPAC" (Conservative Political Action Conference) Jde o konferenci za svobodu, založenou v roce 1973 americkou konzervativní unií a mladými Američany. Na začátku to bylo spíš takové malé shromáždění, ale časem se rozrostlo a dosahovalo tisíců návštěvníků. Na této konferenci letos pořádali již tradičně anketu o případné prezidentské podpoře. Ron Paul zde získal 30% hlasů, další v pořadí byl Mitt Romney 23% hlasů a zbytek si rozdělili další jako Sarah Palin či Tim Pawelenty a podobně.
Ale k věci.

ruce

Obama vyzývá arabské země: Následujte Egypt!

17. února 2011 v 0:04 Propaganda
WASHINGTON  - Americký prezident Barack Obama dnes vyzval arabské země a Írán, aby následovaly příkladu Egypta a prosadily demokratické reformy. Protivládní protesty po Egyptu a Tunisku zmítají mimo jiné Alžírskem, Jemenem nebo Bahrajnem.
Obama
"Nemůžete si udržet moc prostřednictvím nátlaku. V každé společnosti musí být na určité úrovni souhlas," prohlásil Obama na tiskové konferenci ve Washingtonu na adresu arabských zemí a Íránu.
Obama na tiskové konferenci kritizoval zásah íránské policie při pondělních protestech na podporu Egypta a Tuniska v Teheránu. Při střetech demonstrantů s pořádkovou policií zemřeli dva lidé.
"Lidé by měli mít možnost vyjádřit svůj názor a rozhořčení a požadovat lepší vládu," řekl americký prezident. "Odpovědí íránské vlády bylo však střílet lidi, bít a zatýkat," pokračoval.
"Dali jsme našim spojencům v oblasti jasně najevo, aby si vzali příklad z Egypta a ne z Íránu," prohlásil Obama.


Jiný úhel pohledu - vyberte si

Januárové udalosti

Cíl Írán

Tip na knihu:

Cíl Írán

Pravda o plánech Bílého domu na změnu režimu v Íránu

ahmad.2

"MOHU TĚ OBEJMOUT- ZADARMO"

16. února 2011 v 12:02 Ostatní
"MOHU TĚ OBEJMOUT-ZADARMO"

TOTO VYMYSLELI STUDENTI V DÁNSKU - přidáte se?

PS: Pozor na kapsáře

Video:

svetl.3

Free Hugs Campaign - Official Page (music by Sick Puppies.net )

http://www.youtube.com/watch?v=vr3x_RRJdd4

FREE HUGS in Cheb, Czech Republic

http://www.youtube.com/watch?v=OikxfuZ4TVo

Free Hugs - Brno

http://www.youtube.com/watch?v=gJfbtjiAPKk

FREE HUGS - Plzeň

http://www.youtube.com/watch?v=G8BM0_bZzsI

Free Hugs Amsterdam

http://www.youtube.com/watch?v=9BE1YqDYlLo

Free Hugs Scotland

http://www.youtube.com/watch?v=KgzBrxXwzdI

Free Hugs in China!

http://www.youtube.com/watch?v=BLImQtyjI10

Free Hugs - Shibuya Tokyo - another True Story

http://www.youtube.com/watch?v=nNooFXV-OYc

Free Hugs Hamburg

http://www.youtube.com/watch?v=bPmiU4pfUWc

free Hugs - World

http://www.youtube.com/watch?v=WaLqr5XqUCo


AlterLine

14. února 2011 v 11:40 Aktuálně
Nové informační periodikum z alternativních zdrojů ZDE:Bush byl nucen zrušit návštěvu Švýcarska

12. února 2011 v 14:07 Dokumenty
George W. Bush zrušil návštěvu Švýcarska, údajně z bezpečnostních důvodů. Ženevští představitelé přiznali, že by nemohli zaručit plnou kontrolu nad velkými protesty, které by podle očekávání přivítaly bývalého amerického prezidenta.
bush1
Avšak lidskoprávní skupiny říkají, že proti němu připravili kriminální obžalobu z důvodu autorizace mučení (pozn. "výjimky z Ženevské dohody"), a že se zkrátka bojí zatčení.
Novinář Afshin Rattansi řekl, že neexistovala realistická šance, že by toto bylo uvedeno v praxi, a jednalo se více o publicitu.
"Mým pocitem je, že švýcarské autority se spíše bály toho, že kdyby George W. Bush objevil u této pro-sionistické organizace v Ženevě, mnoho demonstrujících by po něm házelo boty." řekl Rattansi. "Možná je tentokrát nechytil, nebo se jim nevyhnul, jako kdysi v Bagdádu."
Rattasi také prohlásil, že podle jeho názoru se mezinárodní právo ukázalo spíše nepoužitelné, když dojde ke stíhání za mučení, a je velmi pochybné, že ti, kteří jsou odpovědní za povolení mučení, budou někdy odsouzeni.
"Vypadá to, že Haag se více zabývá pokusy o to, předejít válkám v místech jako je Súdán, vydáváním obsílek řekněme sudánskému al-Bashirovi, přičemž se Haag samozřejmě lidí, kteří jsou odpovědní za mučení,nedotkne," řekl RT.


bush boot


Zdroj:

Nežádoucí účinek: smrt

12. února 2011 v 13:58 Dokumenty
JohnVirapen

J.Vipert
Len málokedy sa do prvej trojky bestsellerov dostane literatúra faktu od úplne neznámeho autora.  Johnovi Virapenovi sa to podarilo, čim len dokázal, že téma, o ktorej sa  rozhodol písať a zasvätiť jej život, je výsostne aktuálna a pre ľudí zaujímavá.

Jeho bestseller Nežiaduci účinok: Smrť je šokujúcim priznaním bývalého riaditeľa farmaceutického priemyslu, ktoré odhaľuje zločiny páchané dennodenne v odvetí, ktoré by sa malo starať o zdravie ľudí. A keďže John Virapen bol hosťom na tohtoročnej Bibliotéke, niet divu, že som neodolal jedinečnej príležitosti spraviť s ním rozhovor.
chripka

Dobrý deň, pán Virapen. V anotácii k Vašej knihe sa píše, že ste strávili dlhé roky pôsobením vo farmaceutickom priemysle.
Áno, presne tak. Bolo to dlhých 35 rokov. Robil som pre niekoľko veľkých spoločností. Začínal som ako obchodný zástupca a postupne som si vyskúšal všetky oddelenia. Chcel som sa naučiť čo najviac a bol som úspešný. Vďaka tomu som sa dostal až úplne na vrchol a stal sa generálnym riaditeľom pre švédsku pobočku spoločnosti Eli Lilly & Company. A potom sa začali diať rôzne veci. Všimol som si, že spoločnosti vôbec nezaujíma predstavovanie nových liekov, ktoré by pomohli ľuďom. Keď sa pozriete na celý farmaceutických priemysel, ich jediným cieľom je potláčať symptómy, oni nechcú liečiť choroby.
Takže ich cieľom je potlačiť symptómy, aby sa ľuďom zdalo, že ich lieky pomohli?
 Nie. Ich jediným cieľom je zarobiť veľa peňazí. Čo myslíte, prečo ešte nevynašli liek na AIDS?
Budem hádať, nechcú?
Samozrejme! Veď ide o miliardy dolárov. Alebo taká cukrovka! Kto by ju chcel vyliečiť? Veď tí, čo ňou trpia, si musia kupovať lieky každý deň až do smrti. A to isté sa týka napríklad Parkinsona.

Takže vy tvrdíte, že ak by chceli, tak by tieto choroby mohli liečiť? Alebo minimálne by vedeli vynájsť lieky na ich vyliečenie?
Áno, presne tak.
A bolo to takto vždy? Vždy išlo farmaceutickým firmám iba o zisk, alebo sa
niečo zmenilo postupom času?
Myslím, že chlapíci, ktorí založili tieto spoločnosti, to jest chlapíci, ktorí boli prevažne lekárnici a chemici, boli čestní ľudia, ktorí chceli ľuďom skutočne pomôcť, ale potom prišli draví a výkonní riaditelia. Super mozgy s titulmi z Harvardu a podobne a jediné, čo ich skutočne zaujímalo bolo: "Ako môžem zarobiť veľa peňazí?" A keďže investori, ktorí investujú obrovské prostriedky do ich spoločností sa zaujímajú iba o návratnosť svojich investícií, farmaceutické spoločnosti sa musia zaujímať o zisky investorov, nie o ľudí, ktorí sú chorí.

Ale to je dosť smutné...
To je veľmi smutné! Pozrite sa napríklad na najväčší podvod, ktorý robia už dlhé roky - očkovanie. Peniaze prichádzajú od daňových poplatníkov, v podvode je zahrnutá aj vláda...

Podľa vás teda očkovanie nefunguje? Alebo nie je potrebné?
Je to odpad!

Čo napríklad taká žltačka? Žiadne očkovanie nie je účinné? Ľudia predsa nedostanú žltačku, keď sú zaočkovaní, nie?
Ale oni by ju nedostali, ani keby neboli zaočkovaní! Žltačka alebo taká detská obrna sú však veľmi špecifické choroby, ktoré majú veľmi špecifických prenášačov. Ale napríklad chrípka, ktorú dostanete každú jeseň. Kto už len potrebuje očkovanie proti chrípke?

Starí ľudia? Deti?
Nie! A nie! Takáto chrípka je prirodzený fenomén.

Čiže očkovanie je podľa vás zbytočné aj v takýchto prípadoch? Lebo všeobecne sa tvrdí, že dostať chrípku v pokročilom veku môže byť veľmi nebezpečné.
Áno, presne to nám tvrdia. Ale vy skutočne veríte všetkému, čo vám tvrdia médiá?

To samozrejme nie, ale o mňa predsa ani nejde. Ja som ešte relatívne mladý a očkovanie proti chrípke nepotrebujem. Ale ak mi bude doktor tvrdiť, že moja babička potrebuje očkovanie, aby náhodou nezomrela na bežnú chrípku, tak ju k tomu doktorovi snáď aj vyženiem.
Ale veď tu nejde ani o babičku! Oni nám všetkým v prvom rade tvrdia, že by sme mali očkovať deti. A to je problém! Áno, deti sú samozrejme druhou časťou všeobecnej osvety. Ale deti predsa nepotrebujú očkovanie! Myslíte, že keď Boh stvoril človeka, tak povedal: "OK, chlapci. tak tu ste, ale nezabudnite sa občas zaočkovať?" Nie, on nám dal spôsob, ako sa ochrániť, je to náš imunitný systém. Ale my sa o seba nestaráme. Všetci vy, mladí ľudia... Ničenie životného prostredia... Nevraviac o smažených kuriatkách z Kentucky alebo takom Burger Kingovi...

Áno, rozumiem. Ale na našu obranu musím prehlásiť, že na Slovensku nemáme Burger King. (smiech)
No aspoň niečo. Takže keď chce spoločnosť zarobiť obrovské peniaze, tak sa dá na výrobu vakcín. Ale ak má byť vakcína komerčne úspešná, tak do nej musí spoločnosť napchať množstvo chemikálií, ktoré sa volajú adjuvanty. Ich úlohou je nakopnúť vakcínu, aby fungovala. Aj keď v skutočnosti len akopnú váš imunitný systém. A to je hlúposť. Pretože tieto chemikálie majú množstvo vedľajších účinkov. Účinkov, ktoré zabíjajú ľudí, prípadne Ešte viac zhoršujú ich zdravotný stav. A keď ochoriete, tak samozrejme zarobia ešte viac peňazí.

Takže tým, že sa necháme zaočkovať, riskujeme množstvo vedľajších účinkov, ktoré nám spôsobia ďalšie zdravotné komplikácie, ktoré bude následne liečiť tá istá spoločnosť, ktorá ich spôsobila a výsledkom bude jej vyšší zisk?
Presne tak. Vy si to asi nepamätáte, ale pred pár rokmi, a nie je to tak dávno, sa dávala deťom vakcína Thimerosal, ktorá obsahovala ortuť.

Vážne? A nie je ortuť jedovatá?
Samozrejme, že je! Veď to je základná vlastnosť ortuti! No a u tisícov a tisícov detí po celom svete spôsobila autizmus. Teraz sa to snažia ututlať a tvrdia, že ich autizmus nebol zapríčinený touto vakcínou, ale existujú hodnoverné štúdie, ktoré dokazujú, že práve táto prekliata vakcína, obsahujúca ortuť, môže za prudký nárast autizmu u týchto detí.

Ako potom spoločnosti riešia tieto prípady? Rodičia postihnutých detí sa určite ozývajú.
Nuž, riešenie je jednoduché. Proste povedia, že rodičia sa zbláznili. A ľudia im veria. Pretože oni vlastne platia ľuďom za to, aby im verili. Pozrite. Určite ste počuli o prasacej chrípke. Iste. Minulý rok som bol v Belgicku na stretnutí so sekretárom ministerstva zdravotníctva. Počas stretnutia na chvíľu opustil miestnosť a ja som si na jeho stole všimol dokumenty. Nedalo mi to a prezrel som si ich. V tých dokumentoch jasne stálo, že spoločnosť GlaxoSmithKline (štvrtá najväčšia farmaceutická spoločnosť na svete pozn. -jš-) jedná s belgickou vládou o cene vakcíny proti prasacej chrípke. A to bolo v januári 2009. Debata o potrebe očkovania proti tejto chrípke začala v máji 2009.

Takže sa pripravovali na potenciálnu epidémiu, o ktorej ešte nikto ani nevedel?
Asi tak. Nejaký bacil sa "náááhodou" objavil v Mexiku. Oni ho tam doviezli. Ale nikdy sa z toho nestala pandémia. Rozumiete?

Hm, ale to sa mohlo ľahko stať, nie? Nie je to príliš nebezpečné, zahrávať sa takto s nebezpečnými vírusmi? Čo ak by naozaj vypukla pandémia?
No ak by naozaj vypukla, potom by samozrejme museli dodať nejaký reálne fungujúci liek, ale rozhodne by to nebola tá vakcína, ktorú bežne ponúkali. Spomínate si na vtáčiu chrípku?

To asi každý. Ďalší hoax?
Vtedy sa vyrobilo nepredstaviteľné množstvo vakcín, ale čo s nimi? Zaočkujú vtákov?

Vakcína bola predsa určená ľuďom, nie?
Áno, ale tá vakcína nebola neskutočným očkovaním. Lebo ani vtáčia chrípka v skutočnosti neexistovala!

Tvrdíte, že vtáčia chrípka nebola nebezpečná, alebo že vôbec neexistovala?
To druhé! Bol to celé jeden veľký podvod!

A čo na to WHO (Svetová zdravotnícka organizácia)? Tým takéto maniere nevadia?
WHO je banda k*****v. A určite to tam napíšte!

Vidím, že ste presvedčený o zbytočnosti tejto organizácie...
Absolútne! To, čo skutočne potrebujeme, sú nezávislé skupiny, ustanovené jednotlivými vládami, ktoré by vytvorili systém regulácie, ktorý by bol schopný kontrolovať, čo robia títo ľudia.

Je to vôbec možné? Veď títo ľudia majú obrovské finančné prostriedky...
Veď práve. Skutočne neviem, či je to možné. Títo ľudia platia politikov, diktujú im legislatívu, vlastnia takmer celý výskum. 70% výskumu vlastnia a riadia farmaceutické spoločnosti. Len pred nedávnom poslala jedna z najväčších spoločností list všetkým významným profesorom, ktorí niečo znamenajú v oblasti farmaceutického výskumu, aby ho podpísali. A oni to spravili. Všetci do jedného.

A čo bolo obsahom toho listu?
Obrovská kopa marketingových žvástov! Ten list nepísal žiadny odborník, ale nejaký marketingový expert. Na tom však predsa nezáleží, keď za jeden podpis dostanete deväť miliónov dolárov, však?

Deväť miliónov za jeden podpis?
Áno. Za jeden podpis. Robí vôbec ešte niekto farmaceutický výskum okrem farmaceutických spoločností? Farmaceutické spoločnosti nič neskúmajú. Len vedci môžu skúmať.

V poriadku, ale spoločnosti tento výskum platia, nie?
Áno.

Ale v tom prípade je v poriadku, že chcú byť na tom výskume ziskoví, nie? Veď ho platia.
Nie, nie je to v poriadku! Pretože oni nefinancujú výskum, oni diktujú vedcom, čo musia vynájsť. Bez ohľadu na reálne výsledky!

Takže tieto výskumy nemajú žiadne reálne výsledky? Alebo sa reálne výsledky nikdy nedostanú na trh?
Reálne výsledky výskumov sa nikdy nedostanú na trh. Teda ak im nevyhovujú. Nemajú problém zatajovať výsledky výskumov, ktoré im nevyhovujú. Pred časom sa odohral súdny proces, pri ktorom musela istá farmaceutická spoločnosť zaplatiť pokutu 1,4 miliardy dolárov, pretože zatajovali rôzne skutočnosti a hlavne predávali liek bez legálneho povolenia. Vedľajšie účinky tohto lieku boli obrovské. Ten liek zarába 4,5 miliardy dolárov ročne! Mimochodom, volá sa Zyprexa a spoločnosť ho nikdy nepredala predávať.
Napriek pokute 1,4 miliardy dolárov! A zákon im ani nekáže, aby tak spravili. Dostali pokutu a tým to hasne. Jediný, kto by to mohol spraviť, je FDA (Food and Drug Administration - americká Správa potravín a liečiv pozn. -jš-), ale tí to nespravia, lebo sú podplatení.

Je vôbec na svete nejaká krajina, kde situácia nie je natoľko kritická?
Kde legislatíva reálne funguje? Alebo je to všade na svete rovnaké? Všade je to rovnaké. Kedysi bolo aspoň Švédsko krajinou, ktorá na tom nebola tak zle, ale v súčasnosti sú už rovnako skorumpovaní ako všetci. Veď ja sám, osobne, som podplácal švédsku vládu, aby schválila psychoaktívny liek. Pokojne to tam napíšte.

To sa spoľahnite. A museli ste? Nútil vás niekto?
Nuž, ak som chcel dosiahnuť výsledky, tak som musel.

Kto robí tieto rozhodnutia? Sú do nich zahrnuté celé spoločnosti, alebo o podplácaní rozhoduje len top manažment?
Len manažment. Viete, musíte byť šikovný ako ja. Jednoducho som prišiel za vedením a povedal som im: "Ak chcete, aby bol tento liek schválený, budeme ich musieť podplatiť" A oni povedali: "V poriadku, spravte to." Keď si pozrel špecifikáciu lieku zodpovedný profesor a vedec, tak sa smial. Sám prehlásil, že ten liek je úplne na nič. Ale peniaze mu boli sympatické, tak nám pomohol liek schváliť.

Ach... Je teda vôbec na trhu nejaký liek, ktorý skutočne funguje? Oplatí sa vôbec niečo kupovať?
Nie. Všetky tie chemické lieky môžete vziať a hodiť ich do rieky.

A čo napríklad lieky na potláčanie bolesti?
Ajáááj, to sú tie najhoršie!

Prečo? Veď fungujú!
To kto povedal?

Ja! Keď ma bolí hlava, prehltnem zázračnú ružovú pilulku a hlava už ma neboli
(sústrastný pohľad)

Ale nie! Nevravte mi, že je to len placebo! Veď to už nebude teraz fungovať!
Nebojte sa, bude. Stačí, ak tomu budete aj naďalej pevne veriť. Ale ak vás už aj bolí hlava, stojí to za to, vziať si liek s množstvom negativných  účinkov, na ktorom môžete ostať závislí do konca života?

Tak to, že si občas vezmem tabletku proti bolesti neznamená, že sa na nich stanem závislý.
To možno nie, ale riskujete napríklad vnútorné krvácanie. To je reálna hrozba takého acylpyrínu.

Acylpyrín je nebezpečný?
Veľmi nebezpečný!

Ale veď acylpyrín je považovaný za jeden z najbezpečnejších liekov. Jediné, čo vlastne robí je, že zrieďuje krv, nie?
Áno, presne tak. Ale ak prídete do lekárne s bolesťou hlavy a vaša krv je normálna a nepotrebuje zriediť, tak môžete byť mŕtvy skôr, než dorazíte k dverám. Ak by ste dnes išli do akejkoľvek krajiny na svete a snažili sa zaregistrovať liek, ako je acylpyrín, nikde by vám ho neschválili. Protože klinické dáta tohto lieku sú tak zlé, že by to neriskovali nikde na svete.

Takže ak by bol acylpyrín objavený až teraz, nikdy by sa na trhu nezjavil? Samozrejme ak si odmyslíme očividne bežnú prax úplatkov.
Presne tak. Ale úplatky a pokuty nie sú pre farmaceutické spoločnosti problém. Napríklad liek Zyprexa, ktorý sme už spomínali. Spoločnosť zaň dostala pokutu 1,4 miliardy dolárov. Hneď ten istý mesiac zdvihla cenu tohto lieku o 11,9%. Takže kto nakoniec zaplatil tú pokutu?

A čo si myslíte o liekoch, ktoré sa používajú v chirurgii, alebo na chemoterapiu a podobne? Ani tie nefungujú?
To je niečo iné! Ja celý čas hovorím o liekoch, ktoré si bežne kupujete v lekárňach, prípadne vám ich predpisuje doktor. Nemám nič proti liekom používaným v chirurgii. Ale lieky na predpis? Doktori sú uplácaní, aby vám predpisovali konkrétne lieky.

Myslím, že to je všeobecne známe, že doktori sú platení, aby predpisovali konkrétne lieky.
Áno, ja viem. Veď som sa im čosi naplatil. Ale dám vám radu. Ak sa chcete dožiť môjho veku, tak sa na ich lieky vykašlite. Inak nebudete mať šancu.

Čo teda radíte? Čo by mali ľudia robiť, keď dostanú napríklad chrípku?
Choďte a zoberte si príručku vašej babičky. V nej určite nájdete, že si máte dať horúcu polievku, ostať v posteli a oddýchnuť si. To vám skutočne pomôže. A nie ako dnešní mladí ľudia, ktorí si radšej zoberú nejaké svinstvo, aby mohli ísť v sobotu večer von s kamarátmi piť pivo a vymýšľať blbosti.

Ale veď to funguje. V sobotu je ich vždy plné mesto!
Áno, teraz to funguje. Ale do desiatich rokov ich to zabije. Ale opäť - je to ich rozhodnutie. Mňa viac trápi napríklad štatistika, koľkým deťom sú už v útlom veku podávané psychoaktívne látky! To je to, čo ma skutočne trápi a čo je podstatou môjho boja proti farmaceutickým spoločnostiam. Mnohí si myslia, že som túto knihu napísal len kvôli peniazom, ale to nie je pravda. Samozrejme, ak sa bude kniha predávať, tak z nej budem mať zisk, ale ten sotva pokryje náklady, ktoré som do jej vydania investoval. Keď kniha vyšla prvýkrát, tak vydavateľstvo, ktoré ju vydalo, do mesiaca skrachovalo, len tak z ničoho nič. A na problémy narážam neustále.

Nie je to nebezpečné, vydať takúto knihu? Keď môžu nechať zbankrotovať vydavateľstvo, prečo to nespravia aj vám?
Veď aj spravili. Finančne som na dne. Z prvých troch vydaní tejto knihy som nevidel ani cent kvôli podozrivým bankrotom, súdnym sporom, a tak ďalej. Má to však aj výhodu - teraz už mi nemôžu nič spraviť. Stal som sa jedným z najznámejších predstaviteľov boja proti týmto spoločnostiam. Som príliš populárny. Nevraviac o tom, že mám fyzické dôkazy, že všetko, čo tvrdím, je pravda.

Takže hlavným cieľom boja sú deti. Kedy ste sa rozhodli zmeniť stranu a prejsť "k nepriateľovi"? A prečo?
Pred šiestimi rokmi, keď sa mi narodil syn.

Čiže vaše jediné dieťa zmenilo váš postoj?
Áno, presne tak. Vo veku 62 rokov sa mi narodil syn a ten všetko zmenil.

(nasledoval môj pád zo stoličky) Takže vy máte teraz 69 rokov? Skutočne na svoj vek nevyzeráte.
Ďakujem, to preto lebo neužívam lieky. (smiech) Takže, keď som uvidel svojho syna a videl som, aké svinstvá chcú do neho pchať pod zámienkou, že ide o neškodné očkovania, tak som si spomenul na všetko, čo som v tomto priemysle zažil. Na všetko, čo sme spravili. Na všetku tú korupciu. Lebo o tom to je o korupcii a výbornom plate. Nové auto každý rok, množstvo dobrého jedla a pitia, ženy, sex, všetko. Asi si viete predstaviť, ako takýto korporátni chlapci fungujú. A ja som bol jeden z nich. Ale syn to všetko zmenil. Už som nechcel viac spávať s mladými slečinkami a viesť takýto život. A tak som dva roky strávil písaním tejto knihy, stálo ma to celý môj majetok, ale ja sa nevzdám. Kvôli nemu. Môjmu synovi.

Želám vám veľa úspechov vo vašom boji a osvete. Ďakujem za rozhovor.

John Virapen - sa narodil v roku 1943. Pracoval viac ako 35 rokov vo farmaceutickom priemysle. Bol výkonným riaditeľom švédskej pobočky Eli Lilly & Company, jednej z najväčších medzinárodne činných farmaceutických spoločností. Zapojil sa do rozvoja agresívnych marketingových stratégií, ktoré vo viacerých prípadoch zahŕňali nesmiernu korupciu. V súčasnosti sa venuje odhaleniu aceutických praktík a vytvoreniu povedomia o tom, ako farmaceutický priemysel pracuje s prvoradým cieľom, ktorým je jeho vlastný záujem. Svoju prvú knihu o činnosti manažéra vo farmaceutickom priemysle pod názvom Rubiove rozhovory - Príbeh farmaceutického znalca napísal v roku 2006 pod pseudonymom John Rengen. Teraz je známy ako profesionálny informátor o nezdravých praktikách farmaceutického priemyslu.

Zdroj:

související:

Prasečí chřipka a jiné sviňárny, jak se dělá pandemie atd