Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Květen 2011

Přicházi daň z prdění

26. května 2011 v 12:02 Videa
Bič v rukou dnešních otrokářů má jméno ,,DAŇ"!
Je tato skutečnost k smíchu nebo k pláči. To už si posuďte samy.
Den daňové svobody je sledovaným ukazatelem především kritiků byrokracie.

Dává nám pomyslnou čáru mezi dny, kdy vše, co vyprodukujeme už neodvádíme státu, ale vyděláváme sami na sebe.

U nás výpočet dne daňové svobody provádí Liberální institut. Liberální institut při svém výpočtu vychází z odhadů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj.
Den daňové svobody bude letos stejně jako loni 20. června. Jsme však na nejlepší cestě tento den v budoucnu odsunout na 30. prosinec, či úplně zrušit. Naše mlčení je tichý souhlas.
Přicházi daň z prdění
Uhlíková daň přichází
Proč klimatologové tají svá data?
Čechům dluží dnešní režim 2 miliony Kč každému
O státním dluhu
Nigel Farage: Chyceni v ekonomické pasti
Ekonomický vrah - manuál
Příběh vašeho zotročení
PS. Co se jim na to z vysoka ,,vyprdnout"?

Nezákonné zabití

26. května 2011 v 12:00 Dokumenty
Nezákonné zabití (Unlawful Killing Official Trailer)

Cannes - Letošní filmový festival v Cannes čelí skandálu. Bude se tu totiž promítat dokument britského herce a režiséra Keitha Allena Unlawful Killing (Nezákonné zabití), který popisuje poslední okamžiky života lady Diany a následné vyšetřování. V dokumentu se přitom objevuje fotografie umírající princezny, která zahynula v roce 1997 po autonehodě v Paříži.
Žádný podobný snímek dosud přitom nebyl v Británii zveřejněn. Britové se bouří, v Cannes se mají lidé dívat na film, ve kterém je vyfocená umírající princezna Diana. Její rodina proti promítání dokumentu protestuje. Princové William a Harry odmítli aféru komentovat. Vyjádřila se nicméně přítelkyně lady Diany Rosa Moncktonová, která trávila s princeznou dovolenou jen několik týdnů před tím, než došlo k tragické nehodě. "Jestli je to pravda, je to absolutně nechutné. Fakt, že se někdo pokouší vydělat na její smrti, je opravdu neuvěřitelný, nemám slov," řekla v rozhovoru pro Daily Mail. Jenže tvůrci filmu se brání, že nedělají nic špatného. Film režíroval britský herec Keith Allen, vznik dokumentu přitom podporoval i Mohamed al-Fayed, syn Dodiho al-Fayeda, který při autonehodě zemřel spolu s Dianou. Mluvčí tvůrců dokumentu napsal agentuře Reuters: "Snímek byl publikován už před tím, v mnoha zemích světa. Fotografii jsme získali od italského magazínu, který ji publikoval v plném rozsahu. Snímek je také dostupný na webu. Jenom v Británii se rozhodli, že jí začerní obličej." "Náš film se nebude promítat v Británii, tam je dostupný pouze trailer k filmu. Nezveřejňujeme tedy nic, co by už neviděl zbytek světa," dodal. Jenže to není jediná kontroverze, kterou film vyvolává. Tvůrci se totiž snaží dokázat, že vyšetřování smrti lady Diany neprobíhalo podle práva, prý ho ovlivňovaly různé "temné síly". Allen o filmu říká: "Není to o konspiračních teoriích, co se odehrálo před nehodou. Je to o prokazatelném zamaskování zločinů po nehodě. Tenhle film je vyšetřování vyšetřování." Al-Fayed již několikrát zopakoval, že jeho otec a jeho přítelkyně lady Diana zemřeli na objednávku manžela královny Alžběty II., prince Philipa. Podle Al-Fayeda se nemohla královská rodina smířit s tím, že by si exmanželka prince Charlese mohla vzít muslima. Vyšetřování smrti lady Diany, které vedly společně francouzské a britské úřady, bylo uzavřeno s tím, že šlo o nehodu. Řidič, který byl navíc opilý, jel prý moc rychle a nezvládl řízení.


Nezákonné zabití (Unlawful Killing Official Trailer)Další záběry z filmu, které pronikly na veřejnost


Nezákonná likvidace princezny Diany a Dodi Al-FayedaRevoluce ve Španělsku

26. května 2011 v 11:57 Aktuálně
Taky ve Španělsku se nic neděje, o tom se vlastně ani nemusí/nesmí/psát.
Na Facebooku sic píšou, že je nějaká revoluce a i včera po Praze čeští Španělé rozdávali letáky o včerejší demonstraci v Praze v TV ani slovíčko, že včera večer v 17:00 na STAROMĚSTSKÉM NÁM. se demonstrovalo spanishrevolutin
obsah letáku:

15 M #spanishrevolution

Právě v této chvíli se stovky rozhněvaných Španělů pokojně shromaždují na náměstích po celé zemi a v zahraničí a vyžadují okamžitou rezignaci demokratického systému.
My Španělé žijící v České republice, se tímto na jejich protesty spojíme a vyjadřujeme podporu. Hnutí za skutečnou demokracii ( Democradia Real Ya! ) je :
. spontánní a bez jakékoli podpory od zahraničních stran nebo odborů;
. pokojný ale nekompromisní projev rozhořčení občanů.
Co tak rozhněvalo Španěly:
  • Světovou hospodářskou krizi odnesou obyčejní lidé a stát zachraňuje banky a bankéře, kteří ji způsobili.
  • Veškerá opatření proti krizi směrují k prospěchu trhu ekonomiky, nikdy občana.
  • Absurdní systém a ekonomická podpora zainteresovaných finančních koncernů umožňují, aby se v moci střídali už 30 let ty samé dvě politické strany:
  • Míra korupce těchto dvou stran je naprosto nepřijatelná, stala se dokonce jakousi soutěží "kdo má víc zkorumpovaných politiků v kandidátkách";
  • V hlavních tématech se jejích postoj neliší a tudíž nejsou vhodnými zástupci nejurgentnějších potřeb a starostí současné společnosti.
Nejsme proti systému, systém je proti člověku!
Oni nás nezastupují!
Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!
Vyžadujeme skutečnou demokracii!
*******************************************************************************************
proto se tam demostruje a proto naše tv ani weby zpravodajské o tom nic nepíšou /mají to dobře zaplacené nepsat o tom, co by mohlo ohrozit jejich živitele ! A u nás v česku - Lidi otevřte oči..Copak to včera bylo za demonstraci na Václavském náměstí? Pod kontrolou státniků, který z toho měli prdel...Drábek a spolk!! My je platíme .. !! A oni se nám smějí do očí!
Zde odkaz na video které na svém webu zveřejnil pan Jiří Mašek z OSUDU.CZ
TAKTO SE DĚLÁ DEMONSTRACE ! PÁNOVÉ Z ODBORŮ..TO CO SE PŘEDVEDLO NA VÁCLAVÁKŮ MÁ PACHUŤ DRÁBKA, KALOUSKA, NEČASE A JEŠTĚ TEĎ NA VÁCLAVÁKU PO NICH CÍTIT SÍRU.Jsem rád za tu demonstraci, ale chci tímto jen říct, že na ty hajzlíky je nutno zatlačit a to tvrdě! Být v ulicích dokud neodejde poslední svině, která je našim zaměstnancem a dělá si z nás prdel ! Ers to uděla následovně..Poslal jim výpověď. Kolik se nás k němu přidá?. Ne jen řvát, je to sviňárna, vyházíme je, ale konat a hlavně se vzbudit lidi..copak to nevidíte?
Video:

Kongresman Ron Paul

26. května 2011 v 11:56 Videa
Ron Paul: Keď sa dolár zrúti....
Kongresman Ron Paul - Přichází REVOLUCE s řešením
Ron Paul - Vykašleme se na Nový světový řád


UFO - Iluminátsko - satanistická udalosť 2012

26. května 2011 v 11:53 Videa
UFO - Iluminátsko - satanistická udalosť 2012, Bill Cooper a ďalší NWO výskumníci umlčaní


Uhni si z cesty člověče

20. května 2011 v 12:45 Videa
Komentář uživatele LEOŠ
Škoda, že má s válkou asi pravdu. Buď lidé budou neustále zavřeni v krabicích, nebo přijde něco, co je vyvede z omylu. Nikdo nechápe, že ani kontrola nad svými penězi nestačí, protože mocipáni chtějí peníze, majetek i vaše životy a životy Vašich dětí. Pro ně jste jen podřadná zvířata. Je to prostě hra, někdo určil pravidla, podle kterých se budou řídit ostatní a všichni na to přistupují, protože tak byli vychováni. Ale existuje i jiná hra s jinými pravidly, tak jak ukazuje The Zeitgeist Movement. Jak toho dosáhnout je jednoduché - mít kontrolu nad svou vládou. Proto vyjděte do ulic a ukažte své vládě, že zadlužování, přerozdělování, omezování (hlavně podnikání) a lichva (úrok) je nepřístupné, nenechte se obalamutit, protože to budou dělat. Ta změna nemusí být skok, napravovat se musí malými krůčky a pak můžeme přejít k dalším krokům.
Kdo je Peter Joseph?
Autor projektu a sólo tvůrce prvního z řady dokumentů Zeitgeist. Zakladatel hnutí Zeitgeist Movement a rozhodně člověk, který má všech 5 pohromadě. Peter Joseph svojí rétorikou hodně připomíná Michaela Rupperta z filmu Collapse, narozdíl od něj má ale odlišný vhled do budoucnosti. Místo nákupu semínek a vykopání zemljanky dává přednost sci-fi kultuře budoucnosti, kdy je vše řízeno chladnou vědou.
Myslím že nadpoloviční většina uživatelů těchto stránek tuší, že něco je špatně, že současný systém navěky fungovat nebude. Stejně tak zní rozumně argumenty o novém sociálním uspořádání a nepoučitelnost civilizace ve smyslu nutnosti kolapsu.
Video:
------------------------------------------------------------------------------------------------
Zeitgeist - final edition
Zeitgeist byl vytvořen jako neziskový projekt určený k inspiraci lidí a motivovat je ke kritičtějšímu pohledu na svět. Přimět je pochopit, že věci často nejsou takové, jaká je obecná povědomost.
Bohužel na google již nedostupné.
Dva díly ještě zde:
1)
3)
celé ke stažení zde:
Zeitgeist Addendum (slovenské/české titulky)
Transition Plan

The Zeitgeist Movement: Orientation Presentation

ZEITGEIST: MOVING FORWARD | OFFICIAL RELEASE | 2011

Potlačení protestů v Palestině

20. května 2011 v 11:49 Dokumenty
Palestinští aktivisté v reakci na sesazení egyptského prezidenta Mubaraka a další masivní protesty určili neděli 15. května, tedy den, kdy si arabský svět připomíná nakbu, coby datum zahájení 3. intifády. . Na rozdíl od předchozích dvou intifád mělo toto povstání podle egyptského novináře a politického analytika Abdelchálima Kandila zahrnovat celý arabský svět. Výzva k 3. intifádě se objevila na Facebooku, ale posléze byla odstraněna, možná i kvůli tomu, že během dvou týdnů přilákala 230 000 fanoušků a řadě uživatelů FB se nelíbil její "program". Webová stránka stoupenců 3. intifády v arabštině byla posléze přesunuta sem a obsahuje obecný plán povstání. Podle tohoto plánu se měly v pátek a sobotu 13. a 14. května uskutečnit mírové demonstrace před izraelskými ambasádami a konzuláty po celém světě včetně těch, jež se nacházejí v západních metropolích. V neděli 15. května měly z Egypta, Jordánska, Sýrie a Libanonu vyrazit miliony lidí do "historické Palestiny", tedy tam, kde se dnes nachází Izrael. Tento velikášský plán byl ale zrušen, i když se u příležitosti výročí nakbyřada protestů s účastí desítek tisíc osob uskutečnila, bohužel ale s tragickým vyústěním.
Nedělní protesty byly palestinskými zdroji označeny za "Krvavou neděli" , během níž izraelská armáda na okupovaných územích, v Sýrii a Libanonu usmrtila 21 osob a 200 dalších zranila. V Gaze demonstranty zasypal déšť kulek a střely vypálené z tanků. Ve vzduchu se objevily stíhací letouny F-16, notoricky známé helikoptéry Apache, které spustily krvavou lázeň na začátku 2. intifády v roce 2000, i bezpilotní letouny. V Libanonu, na Golanských výšinách a na Západním břehu izraelská armáda do demonstrantů pálila ostrou munici, gumové projektily a do davu házela granáty se slzným plynem… Izraelský premiér Benjamin Netanjahu se k tragickým událostem vyjádřil slovy, že Izrael je odhodlán své hranice a suverenitu ubránit. Západní lídři v čele s Barackem Obamou, Davidem Cameronem a Nicolasem Sarkozym tyto vraždy přešli mlčením. Již jsme si na jejich mlčení týkající se určitých případů zvykli, stejně jako na jejich halasný odsudek jiných událostí.
Video:
Palestinians break Syrian border on day of protests

O mezinárodní výzvě dne – alternativě vůči globálnímu diktátu

20. května 2011 v 11:45 Dokumenty
Čas, který máme ještě vyhrazený na obranu před "globálním lupičstvím", je téměř vyčerpán. Pro státy, které se ještě nevzdaly nároku na svou nezávislost a právo nakládat se svým přírodním bohatstvím, se tato situace stává otázkou života a smrti. Solidarita se zeměmi, které se staly obětí "kolektivního globálního správce", to je první překážka na cestě "legitimnímu lupiči".
Postupy rozpracované svého času ideologem "nenásilného globálního přerozdělení" Sharpem jsou široce využívány při přípravě barevných státních převratů v Srbsku, na Ukrajině a v Gruzii, a nejsou minulostí. Nejsou však důležité pro taktiku lupičů "demokratizátorů", kteří nyní sázejí na ozbrojenou moc a systematické přepracovávání informací na dezinformace.
V dnešní době je v zemích, v nichž se nepodařilo uplatnit Sharpovy metody, používáno k uchvácení moci metod NATO a CIA. Konkretně lhaní a falšování skutečnosti. Mezi davy se nastrkují ozbrojenci, na střechy střelci, provokuje se, způsobuje se krveprolití a dochází k obětem. V minulosti se například nezdařil převrat ve Venezuele a v Barmě. Nebyla tam totiž nainstalovaná "svobodná media" a "občanská společnost". Nyní se u toho státu, který "globální lupiči" označí, využívá princip "presumpce viny". U takového státu se považuje za zdůvodněné provádět akce připravené "opozicí", tedy ničení, bombardování, vraždy civilistů - pod záminkou jejich ochrany. Tyto postupy se předem zakotvily do dokumentů NATO, EU, OBSE a OSN. Odpovídají praktikám USA, jejich formulce "responsibility to protect" (odpovědnost za ochranu). V atlantických kruzích se to stalo natolik běžné, že to dostalo zkratku R2P.
Po konferenci všech kmenů v Tripolisu, která dala ohromnou podporu Kaddáfímu, se 11. května sešli v Addis Abebě členové Rady pro mír a bezpečnost Afrického svazu a Výboru pro politiku a bezpečnost Svazu, aby naléhavě jednali o Libyi. Zástupcům EU se nepodařilo přesvědčit předsedu Afrického svazu Pinga, který navrhl postup pro nevojenské řešení konfliktu, ukončení vměšování Západu do věcí Afriky a ponechání Kaddáfího na pokoji. Ping byl stejně neústupný při nedávných konzultacích s Clintonovou. V jeho postojích jej podporovalo i Alžírsko.
K okamžitému a prokazatelnému ukončení bojů v Libyi vyzval i Pan Ki-mun, ale žádný postup nenavrhl a jeho výzvy padly do ztracena.
Z iniciativy Afrického svazu proběhla v Addis Abebě za účasti RB OSN mezinárodní konzultační schůzka pro řešení konfliktu v Libyi. Kvůli požadavkům na ukončení libyjské války a za účelem řešení této otázky za stolem se v blízké době v Káhiře setkají představitelé Ligy arabských států, Organizace spojených národů, Evropské unie a Organizace islámské konference. Káhira je sídlem Ligy arabských států.
Falešné trumfy regionálního schválení akcí NATO, které měly dát oprávnění jeho akcím v Libyi, se rozplývají před očima. Byly rychle zorganizovány nové volby generálního tajemníka Ligy arabských států, jímž byl až dosud Amr Músa. Ten se snaží dostat se na post egyptského prezidenta a proto si nemůže dovolit přijmout k Libyi prozápadní postoj. Přišel by o hlasy voličů. Je tedy novým generálním tajemníkem zvolen ministr zahraničí Egypta Nabíl al-Arabí, který podpořil zřízení bezletové zóny nad Libyí.
Před časem byl na internetu rozšířen dopis občanů Ukrajiny, Ruska a Běloruska, kteří pracují v Libyi, v němž stojí: "Obracíme se na všechny čestné a ušlechtilé lidi na Západě i na Východě s prosbou o podporu naší výzvy ZASTAVIT VÁLKU PROTI LIBYI. Prosíme vás, abyste šířili toto poselství všude kde je možno - ve zpravodajských agenturách, v organizacích pro lidská práva a dalších mezinárodních i národních organizacích, mezi přáteli a známými s tím, aby byli donuceni američtí a evropští jestřábi ukončit agresi proti lidu Libye."
V jednom z článků, který uvedl zprávu o výzvě k Rusům ve věci solidarity s Libyí, napsaném z Tripolisu bývalým zvláštním zpravodajem APN v Tunisu N. Sologubovským, jsem narazila na ironicky hořký komentář k událostem: "Pozemní akce proti Libyi už je připravena a bude učiněna bez souhlasu OSN, kde by Rusko a Čína mohly uplatnit právo veta. I když i to by byla otázka. Západ může udělat tentýž trik, který použil před hlasováním o rezoluci č.1973 RB OSN. Tehdy se slzami v očích a třesoucím se hlasem řekli Moskvě: "Rusové, neznepokojujte se! Žádné bombardování Libye nebude! Žádné vměšování do jejích věcí! Dáváme čestné slovo!" Podobně o raketách v Rumunsku: "Vy jste je nazaměřili na nás?" "Néééé, ne na vás..." "Aha....tedy instalujte."
V tyto dny projednal generální tajemník NATO s prezidentem USA průběh libyjské kampaně. Výsledkem bylo prohlášení vedení NATO o budoucí účasti aliance v obnovení Libye po svržení Kaddáfího, o zintenzivnění bombardování a těsnější koordinaci s libyjskými povstalci, aby se vyšlo ze slepé uličky, do níž se rebelie dostala. V oficiálním komuniké se podtrhlo, že USA nevedou akce z poslední dekády března. Obama kongresmany informoval o tom, že je si vědom brzkého skončení šedesátidenní lhůty pro vojenskou akci bez schválení Kongresem.
Nyní je třeba říci něco o druhé používané zkratce - EGF, která znamená právo svévolně šířit vojenské akce v kterékoliv části světa, třeba v Rusku.
EGF (European Gendarmerie Force) je tajná polovojenská evropská policie, která byla před časem vytvořena v rámci projektu "Odpovědnost za ochranu" (R2P) Evropskou unií a USA. Existuje od roku 2007. Tato vcelku nová mezinárodní polovojenská policie dostala od EU armádní stanovy a schválení k provádění tajných operací. Je dobře známa francouzským nebo tuniským manifestujícím, které vystavovali slzotvornému plynu, dodanému z Francie spolu s EGF. Tato síla byla vytvořena v souladu s iniciativou Alliot-Marie, dřívějšího francouzského ministra obrany.
Útvar EGF je vytvořen pěti evropskými státy: Francií, Itálií, Nizozemím, Portugalskem a Španělskem. Za partnery mají ještě Polsko, Litvu, Turecko a v přípravě je členství Rumunska.
Z oficiálních stránek EGF lze zjistit, že polovojenská struktura je vybudována pro "posílení mezinárodního krizového managementu". V souladu s tím je cvičeno tři tisíce bojovníků mezinárodních specializovaných jednotek na "obnovení veřejného pořádku". Budou povoláváni ke "speciálním operacím proti obyvatelstvu" podle požadavku nebo v souhlase s mandátem EU, OSN, OBSE, zmocněné koalice nebo soukromé osoby a rovněž ke společným akcím s další vojenskou nebo policejní službou. "Členové EGF splňují potřebu provádět rychlá opatření na zajištění občanské bezpečnosti, někdy paralelně s vojenskou intervencí. EGF má řešit i krize, které vyžadují řízení policejními silami, obvykle v kritických situacích nebo v občanských krizích na straně armádních jednotek."
Tyto citace z oficiálních stránek této "mezinárodní policie" postačují k pochopení, že legitimizace pozemní operace v Libyi není pro interventy problém. Taktéž i řešení dalších otázek "speciálního charakteru". "Speciální jednotky" mezinárodní policie EU se nacházejí poblíž Libye, ve Vicenze, tam, kde jsou základny NATO. Do tzv. Smlouvy Wels (místo, kde byla smlouva přijata a na jejímž základě mezinárodní četnictvo existuje) je zakotvena imunita těchto "mezinárodních policajtů". Nespadají pod pravomoc soudů, jestliže zaviní smrt obyvatel, zničí infrastrukturu a podobně.
Z vytvoření mezinárodního četnictva byli znepokojeni jako první Francouzi, Němci a Italové, kteří pochopili, nakolik vážná je ztráta jejich národní suverenity existencí politického četnictva, které bylo Evropanům nepozorovaně podsunuto spolu s Lisabonskou smlouvou, náhražkou nepřijaté Evropské ústavy.
V Itálii, Francii, Belgii, Německu, Srbsku, Řecku a Latinské Americe - ve všech státech, které by mohly být potenciálními objekty globálního "krizového řešení", je úroveň solidarity s Libyi a dalšími oběťmi "legitimního lupičství" mimořádně vysoká. Organizovaný odpor národů Evropy nástupu "globální diktatury" už přináší první ovoce. V Itálii je například na pořadu dne otázka vyhoštění vojenských základen NATO i USA, a italský parlament je v této otázce už téměř rozdělen na polovinu.
Alternativně je pro Rusko na pořadu dne odpovědnost, kterou by bylo možno předpokládat. Je to odpovědnost využít existující porušení mezinárodních právních norem a principů nevměšování se do věcí suverenních států. Může být silným základem pro solidaritu s těmi státy a mezinárdními politickými silami, které se nechtějí podrobit globálnímu diktátu a jejichž počet roste.
Převzato z Fondsk.ru
Překlad: zajoch

Respekt: Na čem se veze nová vlna milovníků konspiračních teorií

20. května 2011 v 11:43 Dokumenty
Alex Jones si v přímém televizním přenosu nebere servítky. Usáma bin Ládin podle něj zemřel nejpozději v roce 2002. Tehdy mu údajně zdroj z americké vlády potvrdil, že nejhledanější terorista světa je mrtvý a "doslova zmražený" a bude vytažený, až se to bude hodit. Dva dny poté, co Barack Obama v projevu, národu oznámil, že muž odpovědný za útoky 11. září je mrtvý, jej tělnatý muž s naléhavým, vášnivým projevem a nepřirozeně hlubokým chraplavým hlasem v telemostu mezi Washingtonem a texaským Austinem obviňuje ze lži. Moderátorka je s hostem na stejné vlně, rozpaky nad prezidentovou verzí ani neskrývá. Údiv nad tónem vedení rozhovoru vysvětlí pohled na logo stanice: RT alias Russia Today je zpravodajský kanál v anglickém jazyce, přinášející pohled na svět z ruské perspektivy. A v rámci něho patří zpochybňování amerických akcí k dobrému tónu.
Sedmatřicetiletý rozhlasový moderátor a filmový dokumentarista Alex Jones sám sebe prohlašuje za bojovníka v předních liniích globální informační války. A není v ní vůbec neúspěšný. Jeho rostoucí popularita (v březnu tohoto roku o něm vyšly dva rozsáhlé profily v časopisech New York Magazine a Rolling Stone) ukazuje, že se něco mění. Konspirace, které líčí 11. září jako spiknutí americké vlády nebo vidí za každým rohem tajná společenství pokoušející se nastolit nový světový řád, prorůstají čím dál víc do mainstreamových médií. Stejně jako útok na WTC, tak aktuálně smrt Usámy bin Ládina už teď nepochybně vyprovokovala zástup autorů k práci na filmech a knihách, demaskujících oficiální verzi zásahu proti vůdci ¬al-Káidy.
Celý článek si můžete přečíst v novém čísle Respektu 20/2011, které vychází v pondělí 16. 5. 2011

10x jak nás sleduje policejní stát

20. května 2011 v 11:41 Dokumenty
Válka proti terorismu je celosvětová snaha, která podnítila masivní investice do globálního sledovacího průmyslu, který se zdá nyní započal válku proti "svobodě a soukromí." Vzhledem ke všem novým monitorovacím technologiím, které jsou implementovány je pobouření nad bezoprávněnými odposlechy diskutabilní.

High-tech země prvního světa jsou sledovány, stopovány a zaznamenávány doslova na každém rohu. Vlády, podporované soukromými společnostmi, shromažďují hory informací o obyčejných občanech, kteří jsou dosud ochotní vyměnit svobodu za údajnou bezpečnost. Zde jsou jen některé ze způsobů, kterými jsou shromažďovány data:

GPS - Globální poziční systém se nyní objevuje ve všem od amerických pasů přes mobilní telefony až po automobily. Další běžné použití zahrnuje sledování zaměstnanců a všechny formy soukromého vyšetřování. Apple nedávno oznámil že sbírá přesné umístění uživatelů iPhonů pomocí GPS pro veřejnost, kromě toho že je špehuje i jinými způsoby.

Internet - internetové prohlížeče sledují každý váš pohyb vytvářením podrobných cookies o vašich aktivitách. Národní bezpečnostní správa (National Security Administration ) byla odhalena, že má na svých stránkách cookies, které nevyprší až do roku 2035. Hlavní vyhledavače vědí, kde jste surfovali minulé léto a online nákupy jsou ukládny do datábazí, pravděpodobně pro použití při reklamě a zakáznickém servisu. IP adresy jsou sbírány a dokonce zveřejňovány. Kontroverzní webstránky mohou být interně označeny vládními stránkami, stejně jako může být přesměrován všechen provoz z blokovaných stránkek, které chce vláda cenzurovat. Bylo otevřeně přiznáno, že sociální sítě neposkytují žádné soukromí uživatelům, zatímco jsou používány pokročilé technologie pro monitorování sociálních sítí v reálném čase. Zákon o Kybernetické bezpečnosti se pokouší legalizovat shromažďování a využívání vašich osobních údajů. Applův iPhone také nahrává a ukládá data z procházení internetu. To vše navzdory drtivé opozici občanů vůči kybersledování.RFID - Zapomeňte na vaše kreditní karty, které jsou pečlivě sledovány, nebo členské průkazy pro věci tak bezvýznamné jako filmové půjčovny, které vyžadují číslo vašeho sociálního zabezpečení. Každý má kartu Costco, CVS, řetězce s potravinami a peněženky plnou dalších. RFID "bezdotykové karty" zvedají sledování na novou úroveň při použití od věrnostních karet, studentských ID, fyzickém přístupu po přístupu k počítačové síti. Mezi poslední vynálezy patří RFID prach vyvinutý Hitachi, u něhož je škála využití nekonečná - možná včetně sledování tvrdé měny, takže bychom nemohli držet peníze nepozorovaně. (Viz také mikročipy níže).

Dopravní kamery - rozpoznávání SPZ na dálku je automatická povinnost dopravní policie v USA, ale bylo prokázáno, že v Anglii slouží ke dvojímu užití - také k označení aktivistů podle Teroristického zákona. Nejběžnější užití bude vydělat peníze a podpořit rozpočtové shodky skrze dopravní přestupky, ale použití může klesnout k taktikám velkého bratra jako je zařízení říkající chodcům aby nedělali nepořádek, což nyní dělají mluvící kamery ve Velké Británii.

Počítačové kamery a mikrofony - Skutečnost, že notebooky - pořízené za přispění daňových poplatníků - špehovali školní děti (doma), je skandální. Před lety začal Google oficiálně používat počítačové "zvukové otisky" pro reklamní účely. Přiznal se že spolupracuje s NSA, vedoucí monitorovací sítí na světě. Soukromé komunikační společnosti již byly podrobeny směrování komunikace do NSA. Nyní je nástroj na klíčová slova - psaná a mluvená - připojen na globální bezpečnostní matrix.

Sledování věřejného zvuku - Tato technologie má za sebou dlouhou cestu od schopnosti pouze detekovat výstřely ve veřejných prostorech k nynejší schopnosti poslouchat šeptaná nebezpečná "klíčová slova". Tato technologie byla spuštěna v Evropě aby "monitorovala konverzace" a odhalila "verbální agresi" na veřejných místech. Sound intelligence je výrobce technologie na analýzu řeči, a jejich internetové webstránky ukazují jak snad může být integrována do jiných systémů.

Biometrika
- nejoblíbenější biometrické autentizační schéma použávané posledních několik let je rozeznávání duhovky. Mezi hlavní použití patří kontrola vstupu, bankomaty a vládní programy. Síťové společnosti a vlády nedávno využili biometrické autentizace včetně analýzy otisků prstů, rozpoznávání duhovky, rozpoznávání hlasu, nebo jejich kombinaci pro použití v národních identifikačních kartách.

DNA - Krev novorozenců bala odebírána všem kterým je do 38 let. V Anglii byla z rutinního testu píchnutí do paty posílána DNA do tajné databáze. Několik zpráv odhalilo skrytou databázi Pentagonu - DNA teroristů a nyní i všech občanů USA je zaznamenáno. Digitální DNA se nyní také používá v boji proti Hackerům.

Mikročipy - Partnerství Microsoft HealthVault a VeriMed má vytvořit RFID mikročipy k implantaci. Mikročipy pro sledování našich drahých mazlíčků se stávají samozřejmostí a slouží k přijmutí faktu jejich budoucího zavádění do našich dětí. FDA (Správa potravin a léčiv) již schválil tuto technologii pro člověka a představuje ji jako lékařský zázrak, a znovu pro naši bezpečnost.

Rozpoznání obličeje - Anonymita na veřejnosti je u konce. Jeho požití je přiznáváno při kampaních prezidenta Obamy, sportovních akcích, a také při nedávných protestech proti G8/G20 v Kanadě. Tato technologie také sbírá data z fotek na Facebooku a jistě bude vázána na dopravní-sledovací kamery na ulicích.

To vše vede k Technologi předvídání chováni - nestačí aby zaznamenávali a mapovali kde jsme byli, sledovací stát chce vědět kam se chystáte - přes psychologické profilování. Bylo to představeno pro takové použití jako je blokování hackerů. Zdá se, že věci postoupili do bodu, kde je skutečně vědecký orwellovská svět na dosah ruky. Odhaduje se, že počítač s 93 procentní přesností ví, kde budete, než uděláte váš první krok. Nanotechnologie je vybrána pro velkou roli v budoucím postupu, kdy vědci pomocí nanočástic přímo ovlivňují chování a rozhodování.

Mnozí z nás se ptají: Co by někdo dělal s všemi těmi informacemi, na co nás sledoval, stopoval a zaznamenával? Zdá se že konstruktéři neberou žádný ohled na právo na soukromí a touží po tom stát dozorci nás všech.

Zdroj: http://www.times-standard.com/business/ci_17997962
(Pozn. článek je psán pro USA, takže mnoho z příkladů odpovídá USA, ale mnoho z nich je stejných či podobných jako u nás)
Překlad: Bejbous
Související:

Cyberwarfare


Kam se poděly mé peníze

17. května 2011 v 21:14 Knihy - tip
Co vám váš daňový poradce neřekne.
Robert Kiyosaki

EUTANÁZIE – DOBRÁ SMRT?

16. května 2011 v 4:13 Dokumenty
Ve švýcarsku právě proběhlo referendum ve kterém se 80% občanů vyslovilo proti zákazu asistované sebevraždy. Proto budou i nadále švýcarské zákony umožňovat nevyléčitelným lidem ukončit svůj život pomocí speciálních organizací. Jak by asi dopadlo referendum o zavedení eutanázie v české republice? Naše zdravotnictví se nachází před finančním kolapsem a zavedení eutanázie by podle některých našich politiků přineslo značné úspory. Jaké je etické a morální pozadí asistované sebevraždy? Následující článek vám to možná objasní….
Dříve, než jsem se rozhodl napsat tyto řádky, jsem měl možnost přečíst si několik zajímavých článků na téma eutanázie. Prostudoval jsem názory jejích odpůrců i příznivců a pročetl řadu diskuzí na toto téma. Byl jsem překvapen, když jsem na stránkách prezentujících duchovní filozofii nalezl článek, ve kterém autor eutanázii v podstatě schvaluje a považuje za přípustnou. Smutně a zároveň zděšeně jsem pročítal vyjádření jednoho budoucího senátora, který přesto, že je lékařem, zpochybňoval ve svém článku Hippokratovu přísahu a snažil se přesvědčit o nezbytnosti zavedení eutanázie v naší zemi. Zdá se, že úpadek lidských hodnot stále akceleruje a je překvapující, k čemu je člověk ochoten přistoupit díky své bezohlednosti a nevědomosti.
Slovo "euthanasia" je latinského původu a znamená doslova "dobrou nebo krásnou smrt". Jde o úmyslné ukončení života člověka někým jiným než člověkem samotným na jeho vlastní žádost. Často také bývá užíván termín "asistovaná sebevražda". Dělí se na aktivní a pasivní - aktivní znamená ukončení života pacienta podáním smrtící látky a pasivní znamená přerušení léčby a odpojení pacienta od přístrojů, ať už na jeho přání nebo na žádost pozůstalých. Je tedy zřejmé, že pojem eutanázie můžeme používat výhradně pro úmyslné ukončení života. Podle veřejných průzkumů by pro eutanázii hlasovali většinou mladí a zdraví lidé. Podle jejich názoru má člověk plné právo svobodně rozhodovat o svém vlastním životě a toto právo by se mu neměl snažit odebra opačně smýšlející politik, ani kněz. To je dáno zřejmě neschopností našeho školství vštípit etické a morální zásady každému člověku již od útlého věku, a je také zřejmé, že v dnešní době dochází čím dál častěji k převrácení a ztrátě lidských hodnot.
Častým argumentem pro přijetí eutanázie bývá také nesnesitelná bolest, která umírajícího často provází. Dnes prakticky neexistuje bolest, se kterou by si vzdělaný lékař, případně specialista na léčbu bolesti, nedokázal poradit . Adekvátní k tomuto problému je tzv. paliativní medicína. Jedná se o celkovou léčbu a péči o nemocné, jejichž nemoc nereaguje na kurativní (běžnou odbornou) léčbu. Paliativní péče smrt ničím neurychluje ani neoddaluje, mírní bolest a jiné symptomy, začleňuje do komplexní péče i psychologické, sociální a duchovní aspekty a zahrnuje i péči o rodinu nemocného. Cílem paliativní medicíny je dosažení co nejlepší kvality života nemocných a jejich rodin. Lze ji zařadit do onkologické péče vedle léčby kurativní a podpůrné, přičemž všechny tyto přístupy se navzájem prolínají. Výsledkem kurativní léčby je úplné vyléčení, zatímco postupem paliativní medicíny se nemoc sice neodstraní, ale přesto se subjektivní stav pacienta zlepší. Cílem je dále provádět integrovanou komplexní péči, která předchází a zmírňuje všechny aspekty utrpení nemocného. Ve zcela ojedinělých situacích, kdy všechno selže, je zde možnost analgosedace, o které většinou lidé nevědí. Jde o umělé navození spánku po dohodě s nemocným, který nesnesitelně bolestivou situaci chce prostě prospat. Obyčejně se jedná o chronicky nemocné nebo o nemocné v poslední fázi života. Na většině lékařských fakult jsou dnes medici vzděláváni jak v paliativní medicíně, tak v lékařské etice. Jedna věc je však teorie, jiná věc je praxe. Záleží především na svědomí a na osobnosti lékaře i ostatních zdravotníků. Paliativní léčba je praktikována především ve specializovaných zařízeních v tzv. hospicích . Myšlenka hospice vychází z úcty k člověku, jako jedinečné a neopakovatelné bytosti, a z jeho potřeb: biologických, psychologických, sociálních a duchovních. Garantuje nemocnému, že nebude trpět nesnesitelnou bolestí, bude vždy respektována jeho lidská důstojnost a že v posledních chvílích nezůstane osamocen.
A právě v hospicích jsme svědky toho, že i snesitelné (nikoliv nesnesitelné) utrpení dokáže z průměrného nevýrazného človíčka udělat obdivuhodnou osobnost, před kterou se rodina a ostatní s úctou sklání. V hospicích nemocní o eutanázii nežádají, protože je v nich dbáno o uspokojení všech potřeb nemocného (tělesných, duševních, sociálních i duchovních). Není to jen nevědomost a neinformovanost veřejnosti, ale i hrubé chyby lékařů a zdravotníků, kteří nevyužívají všechny dnes dostupné možnosti paliativní léčby a péče. Nechávají lidi zbytečně trpět, proležet se atd. - není divu, že lidé, kteří byli něčeho takového svědky, by hlasovali pro eutanázii. Další chyba je i v mezilidských vztazích, neboť člověk, kterého zbavíme fyzické bolesti a který miluje a je svým okolím milován, na možnost eutanázie ani nepomyslí.
Možná by měl každý sám přemýšlet, jak chce prožít zbytek života a jak jej smysluplně završit. Často lidé prosazují eutanázii z obavy před nedůstojným a bolestivým koncem. Pokud má někdo pocit, že o důstojnost přichází, pak je vždy chyba v jeho okolí, které mu ji odpírá. Nešťastná stará paní z jednoho pečovatelského domu na Moravě žádala o povolení výjimky, přála si eutanázii. Žádost byla na ministerstvu zdravotnictví samozřejmě zamítnuta a dopis byl postoupen MUDr. Marii Svatošové (prezidentce Asociace poskytovatelů hospicové a paliativní péče) s tím, zda by jí k tomu nechtěla něco napsat. Vyměnily si spolu několik dopisů a ukázalo se, že paní má běžné obtíže při gonarthrose, ale s tou se už dávno naučila žít. Problém byl jinde. Potomci se k ní nechovali hezky a dlouhodobě jí neomaleným způsobem dávali najevo, že už je tu nadbytečná. Stačilo projevit jen trochu zájmu a problém se rozplynul. K Vánocům pak ještě poslala lístek s poznámkou, že si koupila hezký nový kobereček a několik dalších drobností a už zase má radost ze života. Je zřejmé, že mezi lidmi toužícími po eutanázii je mnoho opuštěných a nevědomých. Paradoxem je, že svobodná volba lékaře existuje i v Holandsku, kde je eutanázie legální, ale tamní důchodci prchají před svými doktory do Německa, kde je eutanázie zakázána.
Ale nejsou to jen praktické otázky hovořící proti eutanázii. Je to i samotná filozofie, pro kterou je nepřípustná. Již Sokrates, Aristoteles, I.Kant a mnoho dalších velkých myslitelů se jasně vyslovovali proti jakékoli sebevraždě. Filozofické hledání se zabývá správným chováním v životě, usiluje o morální převýchovu jedince nejen pro jeho vlastní prospěch, ale také pro velkorysý altruistický přístup ke společnosti. Zdůrazňuje altruismus jako převýchovu charakteru prostřednictvím činů. Člověk znalý vesmírných zákonů a zákonů etiky nemůže být pro přijetí eutanázie jako faktu ani jako zákona. Svoboda člověka by v žádném případě neměla spočívat v tom, že bude rozhodovat o ukončení svého života. Může běžný člověk se svým omezeným rozumem i chápáním vždy domyslet všechny důsledky takového rozhodnutí? Bez zvládnutí filozofického výcviku zahrnujícího etické principy, nemůžeme vyřešit problém významu dobra a zla. Pokud je součástí filozofie i služba druhým, tak přijetím eutanázie bychom přispěli k tomu, že se pravý smysl této služby vytratí. Jestliže přijímáme existenci vyšší síly za vesmírem, která řídí a umožńuje každičký život až do jeho konce, musíme pokorně uznat, že nám nepřináleží ukončit život svůj nebo kohokoliv jiného. Žádné rozhodnutí nemůže být správné, pokud je v rozporu s etickými principy. V člověku může existovat ušlechtilejší část jeho jáství, i když ještě nedospěl k svému duchovnímu cíli. Je smutným faktem, že většina lidstva projevuje trvale etickou netečnost a vyhýbá se morálním střetům. Předčasné ukončení života nikdy nemůže být milosrdné. Milosrdné je naopak dovolit nemocnému prožít život celý (vždyť je jedinečným darem a zároveň jedinečným úkolem, ke kterému je potřebný i daný čas), ovšem s odstraněným nebo minimalizovaným utrpením.
Měli bychom zabránit tomu, aby se uzákonění eutanázie stalo jen otázkou času, kdy z Nizozemí přes Belgii přijde i k nám. Úvahy o eutanázii jako zákonu jsou nepochybně projevem neúcty k lidskému životu, nerespektováním vyšších zákonů a obávám se také, že jsou ovlivněny i ekonomickými hledisky - totiž snahou ušetřit výdaje na péči v léčebnách pro dlouhodobě nemocné, která je jistě finančně náročná.
Povolení eutanázie v českém zdravotnictví je stále aktuálním tématem. Senátoři posuzují předlohu, která počítá s možností, aby nevyléčitelně nemocný člověk rozhodl o své smrti sám. Dne 18.09.2008 v senátu zákon o eutanázii naštěstí neprošel, ale jsou vyvíjeny stále větší tlaky na jeho schválení. Do roku 2002 bylo naší ústavou garantováno právo na život a to bylo zrušeno tzv. euronovelou . Jednalo se zřejmě o první krok k legalizaci eutanázie u nás. Široká laická veřejnost v naší zemi zdaleka není připravena na vážnější diskuzi o eutanázii, tím spíše ne na referendum o ní. Ti, kteří nejsou ochotní přijmout etické důvody k odmítnutí eutanázie, by tak mohli učinit alespoň z důvodu hrozby praktického zneužití.
Člověk nemusí být žákem filozofie, aby si na základě svého svědomí uvědomil, že přijetí zákona o eutanázii je jen dalším krokem vstříc propasti, ke které lidstvo již delší dobu směřuje.

Jak se dělá cenzura

16. května 2011 v 4:11 Dokumenty
Vít Olmer: Proč nesmím promluvit k českému národu
Tuhle mě volali z Radiožurnálu, jestli bych nepřišel na hodinový rozhovor do jejich rádia. Tyhle věci mě nebaví, ale zaujalo mě, že by to byl přímý vstup.
"Jdi tam," povídá žena, "a pěkně od plic řekni, co si myslíš o tom našem degenerovaném laputském království. Abys mě s tím pořád jenom neotravoval v kuchyni." Redaktor z rádia byl nadšený mým souhlasem, a teď, o čem prý bude řeč. "Posluchači by rádi," povídá, takový příjemný speech, třeba jak jste před dvaceti lety natáčel Tankový prapor... " "A jak", na to já, "mě Kratochvíl z Bontonu okrad a sám si koupil sportovní letadlo?" "Ale ne," na to chlápek, "něco příjemného, co posluchači vždycky rádi slyší - třeba jak jste utekl hrobníkovi z lopaty po transplantaci." "Poslyšte," navrhuju, "co takhle něco o dokumentu Hledání Jana Wericha, který teď točím. V roce 1977 jsem s ním udělal přes zákaz poslední desetiminutový rozhovor pro Slovenskou televizi, teď se filmeček našel a já jezdím po Čechách a zachycuju reakce prostých lidí na Werichovy myšlenky, které jsou aktuelní, ba padnou na naši dobu " jak prdel na hrnec". "Ojoj," zabědoval redaktor, už při vyslovení Werichova jména, jak kdybych mu zamával červeným hadrem před nosem. "Ale politiku, pane režisére, do toho plést nemůžeme!" "Ne?" divím se, "ale o té jsem chtěl hlavně mluvit, cožpak nejsem plnoprávným občanem Laputy? Neplatím snad daně?" "A vy byste..." ozval se již s hrůzou v hlase redaktor, "snad chtěl kritizovat jednotlivé politiky?" "To vám Véna písk," já na to, "už se na těším." "Nelze," slyším již ledový hlas, "náš pořad musí být vyvážený." Když slyším ono slovo, dostávám kopřivku. "Chceme po vás, pane Olmere," zkusil to ještě redaktor po dobrém, "milý, úsměvný rozhovor pro řidiče za volanty a posluchačky u sporáků." "A když si přesto pustím hubu na špacír?" Pauza. Pak se ozvalo nekompromisní: "Tak vás moderátor vypne."
Tak jsem zas já položil telefon. Národ moje podnětné myšlenky neuslyší.

Očkování - obchod se strachem

15. května 2011 v 22:24 Knihy - tip
Gerhard Buchwald
diskuze nad velmi diskutabilním přínosem většiny očkování, která mají často neblahé a mnohdy bohužel skryté vedlejší účinky
K objednání zde:

Máte slovo – očkování

15. května 2011 v 19:07 Moje Maličkosti
Nedávno byl odvysílán diskusní pořad paní Jílkové, zabývající se choulostivým tématem o očkování. Máte v tom jasno? - Nabízím vám trochu nadhledu v této záležitosti. Bohužel i v jiných oblastech našeho žití je situace podobná, ne-li identická. Co si má jeden vybrat a jak rozhodnout. Ano nebo ne? Tady je každá rada, rozuměj informace, drahá.
Předně velmi děkuji paní Jílkové, že pomáhá nebojácně prolomit ticho v této i dalších choulostivých záležitostech našeho žití.
Po shlédnutí zmíněného pořadu jsem byl zhnusen skutečností, jak je veřejnost neinformována, vystrašena a zmatena. Zazněli zde argumenty pro i proti a ve výsledku musel divák nabít přesvědčení, že bychom si vlastně měli vybrat menší zlo, když sebe či své blízké, necháme řádně očkovat proti každé nemoci. Vždyť statistiky hovoří jasně ,,pro", jak zde opakovaně zaznělo. Krom dalších nesmyslů, které jsem jakože neslyšel, mne definitivně usadilo do křesla, když odborník nadhodí vážné dilema, co by patrně jako argument, modelovou situaci, kdy údajně neočkovaný občan nakazí toho očkovaného, zda by měl následovat trestněprávní postih. V tomto modelovém příkladu se jednalo o černý kašel. - (BU-BU-BU - lidičky)
Tímto nám pan odborník prozradil, že žádné očkování není automaticky stoprocentní ochranou a pouze snižuje výrazně pravděpodobnost propuknutí konkrétního onemocnění. - Toto snad bylo a je každému dávno jasné.
Tolik stručně ke zmíněnému pořadu. Shlédnout a posoudit samy jej můžete ZDE:
Máte slovo - očkování
Diskutující: předseda České vakcinologické společnosti prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., PhD., rodiče, kteří odmítají povinnost očkovat a lékaři.

Někteří rodiče by uvítali, kdyby povinné očkování bylo zrušeno. Zastávají názor, že v otázce očkování existuje spousta velkých nejasností a nejistot a právě proto, je rozhodnutí rodičů nanejvýš důležité. Možnost odmítnutí jakéhokoli preventivního zákroku, včetně očkování musí být v demokratické společnosti jednou z možností volby. Naproti tomu odborníci tvrdí, že očkování je důležitou součástí zdravotní prevence, jehož základním významem je předcházení některým infekčním nemocem a proto by neměl převládat zájem jednotlivce před zájmem společnosti. To, že některá onemocnění končící těžkými následky, mnohdy smrtí, se již v populaci nevyskytují, vděčíme právě očkování. Pokud se ohlédneme do historie, přerušení očkování proti některé z nemocí z různých důvodů, mělo za následek větší počet nemocných touto chorobou.
Přehrát ZDE:

Diskuse k pořadu zde:

Jak se tedy věci mají?
Jak tedy vidím očkovací dilema já a mnoho dalších, kteří nečekají, co jim kdo nabulíkuje, a informují se samy?
Celé ZDE:


související:
Mohlo či mělo by Vás zajímat

Lékaři o vakcínách
Medzinarodny lekarsky koncil pre vakcinaciu (www.VaccinationCouncil.org) v tychto dnoch exkluzivne cez NaturalNews.com uvolnil zlomujuci dokument podpisany s viac ako 80-timi lekarmi, mozgovymi chururgami, profesormi patologie, chemie a imunologie, ktori sa zhodli v tom, ze vakciny predstavuju vazne riziko poskodenia zdravia deti a taktiez ze za vakcinacnou mytologiou nie je ziadna skutocna veda.


48 000 dětí paralyzováno po očkování proti obrně


Naděje pro odpovědnou politiku

13. května 2011 v 15:14 Knihy - tip
,,Živnostník v Kardašově Řečici pro nás musí být důležitější než blahobytný bankéř v obleku od Armaniho a v botách od Gucciho."
P.Nečas
Známé osobnosti společenského, politického, ekonomického a kulturního života kladly otázky lídrovi ODS Petru Nečasovi.
Vznikla tak jedinečná kniha o 150 stránkách, na kterých se ptají spisovatelka Eva Hudečková, psychiatr a pedagog Cyril Höschl, herec a novinář Martin Štěpánek, ekonom Miroslav Zámečník a publicista a esejista Jefim Fištejn. Jejich myšlenky jsou doplněny vysvětlujícími podotázkami a rozčleněny pro větší přehlednost do pěti samostatných tématických kapitol. Publikace je doplněna výběrem z článků a vystoupení Petra Nečase.


Počteníčko zde:

Od Antify po Schwarzenberga

13. května 2011 v 14:40 Dokumenty
Napsal: R.O. (Bratrství.net)
Nepředkládám zde záběr politického spektra od krajní levice až po konzervativní rádoby pravici, nýbrž poukazuji na temnou nit, která se táhne celou naší politikou. Pro tuto temnou sílu se nejčastěji vžil název pravdoláskaři.
Toto pojmenování se zřejmě ujalo, protože tuto skupinu nelze politicky jednoznačně identifikovat. Jedná se o značně komplikovaný konglomerát, jenž má však jeden společný cíl, a tím je vytvořit utopickou, beztvarou a homogenní společnost absolutní "lásky a pravdy". To, že se jedná o cíl nereálný, je snad jasné každému rozumně uvažujícímu člověkovi. Ne však těmto rádoby intelektuálům podporovaným finančníky a velkokapitálem, který hledá ve vytvoření stáda bez duše a vazeb k rodnému místu ideální levnou, nemyslící a nejednající pracovní sílu.

Pravdoláskařům se zatím sice nepodařilo vytvořit přímo na svých ideálech stranu, kdy jednotlivé pokusy např. ve formě Zelených většinou dopadly neslavně. Není se totiž čemu divit, oni lidu nemohou nabídnou nic jasného a tak přilákat masy. Tento relativní neúspěch pro ně však není vůbec omezující, protože se jim podařilo infiltrovat celou politickou scénu. Prakticky není strany, kde by na významnějším místě neseděl někdo z nich a tato strana si dovolila postupovat proti jejich základním dogmatům. Vystupovat proti vstřícné imigrační politice, globalizačním zájmům (nejen) USA atd. se rovná pro jakoukoliv stranu téměř sebevraždě.
Pravdoláskařům se totiž podařilo v rámci jejich "dlouhého pochodu institucemi" obsadit místa, jež utvářejí veřejné mínění. Ovládají masmédia, kde zejména vyniká Česká televize a školství, které jim umožňuje chrlit patřičně uvědomělou mládež. Postavit se jim pak znamená vystavit se nenávistným fanatickým útokům ze strany sdělovacích prostředků a zesměšňování nejen na akademické půdě. A tak se ve stranách stále častěji objevují emisaři "pravdy a lásky" (např. v ODS Vondra), až to někdy pomalu hraničí až s převzetím dané strany plně do jejich otěží (TOP 09, kde Havlovu frontu zastupuje nejen postavička Schwarzenberg podporovaný uhlobaronem Bakalou). Jako důkaz výše uvedeného slouží, že TOP 09 zaznamenala s masivní podporou sdělovacích prostředků raketový start, a to zejména u mládeže patřičně zpracované mašinérií českého školství.
Danou situaci je třeba si uvědomit. Pak se stanou malicherné spory stylu zda je pravicovější ODS nebo TOP09 směšnými. Volby v podání dneška se staly pouhým divadlem, které má dát lidu pocit možnosti podílet se na rozhodování. Musíme se postavit samotnému principu, na němž je současná pseudodemokracie založena, a ne se stát šašky v tom jejich teátru. Musíme odkrývat tuto lež, přetvářku, opovržení a nenávistné zlo, schovávající se za masku dobra a lásky.
Na závěr bych ještě umístil citaci, nad kterou se i sama slovutná Věra Tydlitátová rozohňuje pravou pravdoláskovskou nenávisti: "Jsme jediným národem na světě, kde jsou slova pravda a láska nadávkami. A to je "zásluha" někoho, kdo se stal s pomocí komunistů hlavou státu."