Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Červenec 2011

Kapitán Euro

30. července 2011 v 17:41 Dokumenty

Dětská europropaganda: Kapitán Euro a Válka o malinovou zmrzlinu

Jednou z nečekaných zábav rodičovství je, když si přečtete propagandu Bruselu zacílenou na děti. Materiál je to k popukání a garantuju vám, že brzy se bude válet smíchy i vaše potomstvo.
Malým se nejvíc líbí Válka o malinovou zmrzlinu, která vypráví pohádku o skupině nebojácných dětí, jež cestují v čase, do barbarských dob, kdy ještě existovaly národní státy, a učí jejich obyvatele bořit hranice. Starší pak mají raději Rozbouřené vody, tintinovský komiks, jehož hrdinkou je lišácká poslankyně Evropského parlamentu. V tomhle dílku najdete i takové perly jako "Klidně se směj! Ale počkej, až uvidíš moje dodatky k návrhu Komise!" nebo "Vypadá to, že strávím celý život ve vlaku mezi Bruselem a Štrasburkem, ale nerada bych se rozhodovala mezi smaženými mušlemi a štrasburským cibulovým koláčem."
První cenu za hloupost ovšem musí dostat Kapitán Euro. Je to ale jen hloupost? Občas si říkám, zda to není spíš děsivé.
Tvůrci ukazují záporného hrdinu s nosem ve tvaru skoby a kozí bradkou jako v antisemitské karikatuře ve Völkischer Beobachter (nejen tam, pozn. redakce)? Jsem přecitlivělý? Tak si přečtěte, jak ho tvůrci popsali:
Nemilosrdný spekulant, kurátor a sběratel antických kuriozit David Viderius je bývalý finančník. Je multimilionářem uvyklým vydělávat peníze bez ohledu na to, zda tím druzí trpí. Kvůli neprofesionálnímu chování se již nesmí pohybovat na finančních trzích, vazbě za své skandály ale unikl. Na dlouhé roky zmizel, aby se objevil jako doktor D Vider. Řídí společnost Dividex, která kontroluje stovky různých podniků po celé Evropě i za jejími hranicemi...
Může to být samozřejmě zcela nevinné. Ale představte si, jen si to představte, jaká by byla reakce, kdyby takový komiks s padouchem Davidem, který vypadá jako Žid a získal peníze jako "nemilosrdný spekulant", uveřejnila euroskeptická skupina.

Co tím EU sleduje?

Před pár lety jsem narazil na interní zprávu Komise, která obsahuje mimo jiné i následující: "Děti mohou fungovat jako poslíčci, kteří mohou pomoci dostat naše myšlenky až k nim domů. Mladí lidé v praxi často hrají roli prostředníků mezi staršími generacemi a pomáhají jim porozumět euru."
Myšlenka, že vláda získává rodiče skrze jejich děti, je charakteristická pro autoritativní státy, ne liberální demokracie. Člověku vytane na mysli Orwellova fiktivní mládežnická organizace Špióni nebo rebelující Pavlík Morozov, který se stal hrdinou Sovětského svazu poté, co byl zavražděn vesničany za to, že udal svého otce kulaka.
Ne že by měla tato kratochvíle na děti v praxi nějaký větší vliv: v každé zemi jsou mladí voliči euroskeptičtější než ti starší. Nakonec je to možná tak, že o špatné myšlence lidi nepřesvědčí ani sebevětší publicita...
Z autorova blogu, 3. června 2011, přeložila a redakčně upravila Iveta Frízlová.

Výběr článků o Šumavě na Internetu

30. července 2011 v 17:39 Dokumenty
Posouzení aktuální situace v oblasti Ptačího potoka v NP Šumava
O co na Šumavě asi tak ,,opět" jde?
Kdo je větší škůdce - kůrovec nebo lobbysté?
Karel Matějka
IDS, Na Komořsku 2175/2a, 143 00 Praha 4
Zájmové území zabírá oddělení 44 a 45 v lesním hospodářském celku Modrava v centru Národního parku Šumava (Obr. 1). Celková plocha území 286 ha. Většina území (až na nejsevernější výběžek) byla do roku 2010 zařazena do území speciálního managementu (bezzásahové území, kde ke všem i drobným zásahům bylo potřeba projednat a schválit speciální výjimku).
Šumavská výzva
Ministr Tomáš Chalupa jmenoval ředitelem NP Šumava bez výběrového řízení Jana Stráského, dlouholetého kritika moderní ochrany přírody v národním parku, který proslul výrokem "Příroda je nepřítel, a proto se musí proti ní bojovat. Kdyby nebylo mých předků, kteří bojovali proti různým živočichům, tak bych tady nebyl."
http://sumavskavyzva.cz/ (pozn. redakce: pokud se vám stránky nenačtou, použijte TOR)
Koniáš Šumavy - Ing. Václav Krištůfek, CSc.
Má stánek na Modravě. Nad sebou transparent s nápisem "Šumavu nedáme, raději Národní park zbouráme". Je v lesnickém oděvu. Lesáci jej přivážejí autem k hloučku diskutujících občanů s policií ČR, lesáky a dalšími o situaci kůrovcové kalamity na Šumavě v oblasti na Ztraceném rohu. Je čtvrtek 28. července 2011 kolem desáté hodiny. Zapojuje se do diskuse. Oponujeme mu. Opakuje automaticky to, co již před chvílí řekl. Diskuse je ve slepé uličce.
Lesy ČR chtějí zrušit národní parky
Červenec 21, 2010 | Leo Kladívko
Státní podnik Lesy České republiky oficiálně navrhuje, aby vláda úplně zrušila samostatné národní parky, odebrala jejich řízení ministerstvu životního prostředí a převedla je "pod Lesy ČR jako samostatně účetně sledované jednotky". Na plán minulý týden upozornily Lidové noviny. Jak uvedla ekologická organizace Hnutí DUHA, příslušný dokument má rovněž k dispozici.
KKK na Šumavě
Petr Doubrava, 29.7.2011
Kolem Ptačího potoka v Národním parku Šumava se dějí podivné věci. Skupinka přesvědčených nenásilných ochranářů (nazývejme tak aktivisty z Hnutí Duha a jejich sympatizanty) vlastními těly brání stromy napadené škůdcem, aby zachránili les; ovšem nikoli proti kůrovci, ale proti novému škůdci, za kterého považují dále definované kácející ochranáře. Přesila dřevorubců se na pokyn správy národního parku (dále společně též jen "kácející ochranáři") chystá stromy podřezat, rozřezat a kdoví co ještě; prý také, aby zachránili les. Když nenásilní ochranáři neuhnou, mohli by se stát obětí násilí. Soud v Klatovech vydal předběžné opatření, podle kterého nenásilní ochranáři nesmí do lesa. Ale oni se nebojí a chodí tam. Navíc podali trestní oznámení na kácející ochranáře. Ovšem policie odpoutává nenásilné od stromů, aby je následně spoutala a odvedla (či odnesla) z lesa ven. U Huberta! Zmatek. Kůrovec, kácení, kolečka navíc - pěkná kulajda. KKK.
EU, ještě nám říkej, kdy chodit na záchod. Politici běsní kvůli Šumavě
29.7.2011 16:00 - Evropská komise požádala české ministerstvo zahraničí, aby jí vysvětlilo dění v Národním parku Šumava. Vměšování Evropské unie do záležitostí České republiky se ale nelíbí mnoha poslancům a senátorům napříč politickým spektrem, především ale v ODS.
Dřevorubci dostanou koláče, aktivisté možná pár facek
Situace Na Ztraceném nedaleko šumavské Modravy, kde ekologičtí aktivisté již dva týdny brání kácení kůrovcem napadených stromů, stále graduje. I ve čtvrtek pro nim musela zasahovat policie a roste i odpor místních lidí. Stále častěji se objevují hlasy volající po zrušení Hnutí DUHA a na pátek ráno je připraven happening, při němž chtějí obyvatelé Šumavy podpořit vedení Národního parku Šumava. Dají se tak očekávat střety nejen aktivistů s policií a dřevorubci, ale i s obyvateli Šumavy, kteří jsou proti jejich přítomnosti a dávají to stále více najevo.
Dopis starostů
Šumava, červenec 2011.
V roce 1991 byl usnesením vlády České republiky č. 163 vyhlášen na Šumavě národní park. Byl vyhlášen na území, které v minulosti prodělalo jeden z nejtragičtějších lidských exodů v novodobé historii, aby v jiné formě negativního dopadu na život šumavského člověka pokračoval dále. Vysídlení českého obyvatelstva v roce 1938, vyhlášení Sudet, poválečný odsun německého obyvatelstva, likvidace a vymazání z mapy Šumavy desítek vesnic, likvidace škol, kostelů, hřbitovů, likvidace kultury - dílo člověka, které bylo dovršeno nejhrůznější stavbou - železnou oponou.
Svaz šumavských obcí navrhuje zrušení národního parku
I dnes vyrazili aktivisté na Šumavu, aby bránili kácení v oblasti Na Ztraceném. Kromě tlaku policistů a správců národního parku se museli připravit i na pochod zhruba 150 místních obyvatel, kterým se odpor ekologů nelíbí. V boji s kůrovcem obyvatelé tamních vesnic podporují současné vedení šumavského parku a jeho plány zlikvidovat co nejvíc napadených smrků co nejdřív, protože brouk z nich vyletí
už za pár dnů.

Dále k tématu


Události – červen 2011 (L.Huďo)

29. července 2011 v 21:06 Videa
Události - červen 2011 (L.Huďo)Podivná korekce videí na You Tube

29. července 2011 v 12:07 Moje Maličkosti
Často kliknu na nějaký odkaz k videu ve svých oblíbených, abych jej sdílel s jinými uživateli, a objeví se jen hlášení o odstranění videa. Většinou z důvodu porušení autorských práv. Nyní však nalézám odůvodnění, která mi hlava nebere.
Pokud se domníváte, že cenzura skončila v roce 1989, pak vás žádám, všímejte si více současného dění. Troufám si tvrdit, že cenzura pokračuje a je stále intenzivnější. Jen s tím rozdílem, že dnes je mnohem sofistikovanější. Nenápadná pod tzv. bojem s dětskou pornografií, ochranou autorských práv atd. a velmi obtížně tedy prokazatelná.
Jistě jste již také našli ve své el.poště e-mail s upozorněním, aby jste v žádném případě neotevírali přílohu, která zaručeně obsahuje nebezpečný virus. Všímejte si více a nenechte se klamat.
Např.:
Gaza: We Will Not Go Down Gaza Tonight

Přiznání ředitele big pharmy

Ovládání mysli a Nový světový Řád


Tzv. šokující video ke stažení:


PS: Na jedné straně jsme přehlceni násilím a na straně druhé někomu velmi záleží, aby naše dušičky neutrpěli újmu při sledování šokujícího obsahu. To mi fakt nejde dohromady)))

Špehujte se a udávejte se

29. července 2011 v 12:05 Aktuálně
Jistě je mezi čtenáři mnoho dříve narozených, kteří poznali na vlastní kůži atmosféru nedůvěry ke svému okolí, kdy si jeden nebyl jist co na něj soused, kolega v zaměstnání, nebo rovnou příbuzný vědí a mohli by případně podat oznámení o vašich podezřelých aktivitách či jiném smýšlení než je žádoucí. Mohu jen smutně konstatovat - ,,už je to tady zas"!
Nové vnitřní bezpečnostní video zachycuje americké občany jako teroristy
Policie v USA spustila kampaň, kde nabádá občany, aby si všímali neobvyklého chování svých spoluobčanů a informovali o tomto bezpečnostní složky. Kampaň sestává z několika videí, přičemž jedno se věnuje i tématu terorismu. Není v něm však vidět žádný turban ani žádný občan arabského původu. Samotní Američané jsou v hledáčku policie zobrazováni jako potencionální teroristé.
Policie ve videu nabádá občany, aby si všímali podezřelých aktivit spoluobčanů, jako jsou: používání fotoaparátů, včetně mobilních telefonů, nošení batohů či jen podezřelé psaní poznámek do zápisníčku. Že přeháním?
Není třeba dodávat, že tento druh chování podporovali např. Musolini, Hitler a další diktátorské režimy. Rozšíření již nyní falešné války proti terorismu, zahrnutím Amerických občanů, coby potencionálních teroristů, je součástí plánu, na jehož počátku byl neústavní Patriot Act, který byl nedávno obnoven a dává vládě právo špehovat své občany.
Video:
FEMA Partners with Homeland Security on Psyops Campaign
Já si to pamatuju - J.NohavicaFed plánuje, jak řešit možný bankrot

25. července 2011 v 9:24 Aktuálně
Čelní představitelé Fedu ve středu prohlásili, že se Federální rezerva v čele blížící se lhůty na zvýšení stropu vládních půjček ve výši 14,3 bilionů dolarů aktivně připravuje na možnost, že by Spojené mohly zbankrotovat.
Charles Plosser, předseda filadelfské pobočky Federálné rezervy, řekl, že americká centrální banka v posledních měsících úzce spolupracovala s Ministerstvem financí v promýšlení scénářů, co by se stalo, kdyby největší světové ekonomice došly 2. srpna peníze.
"Jsme stále v procesu plánování," řekl Plosser Reuters v rozhovoru v regionální ústředně banky ve Filadelfii. "Podílí se každý… je to velice aktivní process."
Plosser řekl, že "cítí v žaludku," že president Barack Obama a Kongres přijdou s dohodou, která včas dovolí zvýšit pravomoc Ministerstva financí půjčit peníze, a tím se vyhnout bankrotu kvůli neschopnosti platit vládní obligace.
Obama se měl ve středu sejít s předními členy Republikánské strany, aby s nimi hovořil o svých nedávných pokusech ukončit spor o navýšení státního dluhového stropu; tato šarvátka zvýšila možnost, že Ministerstvu financí dojdou příští měsíc peníze na splácení účtů.
Ministerstvo financí opakovaně prohlásilo, že bonkrot je nemyslitelný a že k navýšení dluhového stropu není alternativa. Plosserovo vyjádření je zatím nevýznamnějším veřejným prohlášením týkající se příprav na bankrot od amerického veřejného činitele.
Mluvčí Ministerstva financí nebyla dostupná pro komentář. Jeden aspekt krizového plánu Fedu je čistě operativní: Fed plánuje postup, jakým způsobem by Ministerstvo financí oznamovalo, které účty budou splaceny a které ne.
Fed funguje prakticky jako banka Ministerstva financí - vyplácí všechny vládní položky od sociálního pojištění až po platy vládních zaměstnanců.
"Plánujeme proces a postup, kterým by nám Ministerstvo fnancí oznamovalo, co máme dělat," řekl Plosser a dodal, že úkol je v rámci jejich kapacit. "Co udělá Fed s palcením účtů vlády? Které z nich budou dobré. Které z nich nebudou dobré?

Rozprava o dobrovolném otroctví

25. července 2011 v 9:22 Knihy - tip
Rozprava o dobrovolném otroctví
…aneb ,,Diktatura slasti."
Proč vlastně lidé souhlasí se svým vlastním zotročením? Proč na ně přistupují? Proč dobrovolně, ba ochotně slouží? Proč poslouchají a podporují zlou vládu, která ve společnosti vždy tvoří pouze mizivou menšinu? Proč si sami vytváří své vlastní tyrany? Proč si volí své neštěstí?
Jak je možné, že lidé bojují za své zotročení jako za svou spásu? A jak se mohou (tedy jak se my můžeme) vymanit z okovů oné masochistické slasti, z okovů, které nás dnes možná svírají ještě pevněji než v době vzniku La Boétieho Rozpravy o dobrovolném otroctví?
Výjimečně prozíravý, ba prorocký text napsaný před téměř pěti sty lety, který dosud nebyl přeložen do češtiny, přináší pronikavou úvahu s nadčasovou platností o podstatě tyranské vlády a poddanství. Její autor, jenž je nejvíce znám jako blízký přítel proslulého francouzského esejisty Michela de Montaigne, jako první myslitel v dějinách evropského myšlení obraci naruby tradiční představu o vztahu mezi vládcem a ovládaným, mezi pánem a rabem. Nezaměřuje se totiž na analýzu moci, mocenského aparátu, nýbrž vychází z vůle pokořeného, z jeho chtění: ovládaný není pasivní obětí v rukou despotického tyrana, nýbrž sám chce být ovládán.
Autor - étienne de la boétie
Vydavatelství - Rybka Publishers 2011
Ochutnávka :
Všem, kdo se nechávají dobrovolně zotročovat
,,Jak je možné, že člověk slouží tak dobře a tak ochotně, že by člověk při pohledu na něj usuzoval nikoli na to, že ztratil svou svobodu, nýbrž že si vydobyl své otroctví"?
,, Kde by tyran vzal tolika očí, jimiž vás špehuje, kdybyste mu je neposkytli sami? Jak by nabyl tolika rukou, jimiž vás ubíjí, kdyby si je nebral přímo od vás? A odkud má nohy, kterými zadupává vaše města do země, když ne od vás? Cožpak vás ovládá ještě nějakou jinou mocí než tou, kterou jste mu vy sami svěřili?"
Naznačuje nám La Boétie prorocky to, jaký bude osud všech ,,zrazených" revolucí, revolucí, které skončí obnovením starých pořádků či nastolením nových tyranií?
Ona ,,osudná nectnost", o níž hovoří La Boétie, je nectností samotné struktury.
Není třeba tyranovi cokoli brát, stačí mu nic nedávat."
,,Nikoli jednotni, nýbrž jedni"
PS: Rozhodně si tato písmenka nenechte ujít lidičky.

Žoužel a jiné povídky

25. července 2011 v 9:16 Knihy - tip
Být humoristou není žádná legrace. Ale brát věci s humorem je vždy ta nejlepší reakce na cokoliv. Pavel Kantorek nabízí všem zájemcům o inteligentní humor soubor povídek, doplněných svými vtipnými ilustracemi ke každé povídce.

Autor: Pavel Kantorek

Žánr: Literatura česká - Humor

Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2007, počet stran: 127

Ochutnávka:
,,To máte tak," řekl pán, v každém člověku žijí dvě zvířata. Jedno hodné zvíře a jedno zlé zvíře.
To hodné zvíře je pracovité, pozorné, pomáhá a slouží lidem, a to zlé zvíře, to je sobecké, líné, požitkářské, útočí a zraňuje. No a ta dvě zvířata se mezi sebou neustále perou o to, které bude vládnout.
To je zajímavý pohled, pomyslel jsem si. ,, A které z nich je silnější, které zvíře vyhrává? Zeptal jsem se se zájmem.
,,Jo, příteli" odvětil šedovlasý pán, ,,to záleží jen na tom, které z těch dvou zvířat krmíte."

Pentagon připravuje útok na některé části mozku lidí

20. července 2011 v 1:43 Videa
Uniklé video z prezentace bakteriologických zbraní (a chřipek) nové generace. Upozorňujeme, že toto video je z hlediska dopadu na vaši psychoku poměrně drastické.

Likvidace střední třídy ….že se vás to netýká?

19. července 2011 v 14:35 Videa
Většina z vás stále netuší, nerozumí nebo nechce věřit, o co dnes běží.

Není dnes nic důležitějšího, než-li šířit, pokud možno objektivní informace, pečlivě filtrované a překrucované v médiích, a ovlivňovat kolektivní vědomí.

Všímejte si zvyšující se demoralizace a nesnášenlivosti současné tzv. demokratické společnosti.

Všímejte si zvyšujících se sociálních rozdílů, jenž jsou vždy živnou půdou nové tyranie.
Atd,atd…

Prostě, mějte oči otevřené.

Schopnost milovat, soucítit a myslet je faktor, který z nás dělá lidské bytosti. Nenechme si tento dar vzít.

video:Video: ke stažení

Konference Luhačovice_p.StaněkThe Real Bill Gates Agenda

10. července 2011 v 14:08 Videa
The Real Bill Gates Agenda "Reducing Population Growth" Must See

Masová média

9. července 2011 v 4:33 Videa
,,Pravda se nejlépe uschová mezi dvě lži"
...aneb, říkáme Vám, co si máte myslet.
Masmédia - metody manipulace
Masová média
Masová média - mediální produkty
Masová média - sociálně patologické jevy
video:
Média a zákon
D.Icke o médiích
Alternativní média
Vliv mediální manipulace na podvědomí
Kraviny v TV
ke stažení:
Sociálně patologické jevy
Masmedia_final (L.Huďo)

Koučing prežitia sociálneho kolapsu

9. července 2011 v 4:30 Dokumenty
Můžete ignorovat realitu, ale nemůžete ignorovat důsledky ignorování reality." Ayn Rand
[pozn. prekladateľa: Tento článok je vymyslený. Akákoľvek podobnosť zo súčasnoťou je čisto náhodná]

Môžete si odpustiť, že ste boli neinformovaní, ale NÁSLEDKY neodpúšťajú nikomu.


Neriskujeme len prírodné alebo človekom vytvorené katastrofy. Riskujeme finančný, obchodný, politický a sociálny kolaps. Veci sa môžu pokaziť - a potom sa môžu pokaziť ešte viac. Bez obchodu, práce, dopravy, bankovníctva a výroby sa naše životy môžu ľahko premeniť na zúfale prežívanie. Pravdepodobne siedmy z desiatich z nás čoskoro zomrú, takým alebo onakým spôsobom.
Nie to, čo nepoznáte, vám ublíži. Je to to, čo viete, že to tým nie je.
Napísať tento článok je náročné - a môže byť ťažké aj ho čítať.
Otvára Pandorinu skrinku možností.... a riešení.
Veríte, že prírodné zdroje dovoľujú večnú prosperitu? Chápete svoj spôsob života ako ľudské právo na život? Dokážete si vybrať udržateľný životný štýl? Zredukujete vaše životné štandardy? Mlžete byť donútení urobiť tieto zmeny ... kolaps bude veľmi rýchly .... veľmi hlboký ... a najviac zasiahne rozvinuté krajiny. Prežitie nie je otázka šťastia.
V roku 1997 utrpel New York výpadok elektriny na jednu noc. Vyše 3000 ľudí bolo zadržaných za rabovanie, 400 policajtov bolo zranených, vypuklo 500 požiarov, bolo realizovaných vyše 25.000 tiesňových hovorov a na pohotovosti bolo prijatých 4x viac prípadov ako obyčajne -- a to všetko pre jednu noc bez svetiel.
 1. Rozhodnite sa žiť - vyberte si prežitie!
 2. Väčšina ľudí neurobí nič - buďte pripravení.
 3. Udržujte si dobré zdravie a pochopte riziko.
 4. Učte sa čo robiť pred, počas a po pohrome.
 5. Veľa čítajte.
 6. Vaše najlepšie poistenie? Rozhodnite sa prežiť a zásobujte sa podstatnými vecami.

Otvorí sa váš sociálny padák?

Len málo informácií o riziku kolapsu a ťažkostiach prežitia je spomínaných v médiách. Tréning prežitia takmer neexistuje. Uistite sa, že stojíte na vlastných nohách.

V najlepšom prípade, život v dekádach pred nami bude vzrastajúco a intenzívnejšie lokálny a menší. Toto sa môže stať trvalým, ak dostupnosť lacnej energie sa zníži postupne a globálna súťaž o ňu nebude viesť k svetovým vojnám. Očávajte podniky závislé na energii a veľké mestá scvrkávajúce sa tak, ako sa bude zmenšovať dodávka lacnej energie.

Veľké mestá sú produktami priemyselnej revolúcie. Tak ako zmizne lacná energia, spolu s lacným priemyslom - očakávajte že sa hodnota bytov vo veľkých mestách dramaticky poklesne. Očákavajte, že ľudia, ktorí investovali svoje životné úspory do drahých bytov a domov vo veľkých mestách stratia svoj iluzórny majetok. Očakávajte prerušenie mestskej infraštruktúry a logistiky na vytvorenie nočných môr pre ľudí čo tam zostali.

Pri najlepšom, po rokoch kolektívnej paralýzy, váhavosti a nezhôd, sociálny prevrat dramaticky narastie. Očakávajte migráciu populácie z miest a nízkoležiacich pobreží, nedostatok ropy a vody a silno zredukovanú produkciu potravín. Očakávajte návrat k vidieckym hodnotám - a vzrastajúci záujem o sebestačnosť a malé rodinné farmy.

Arbeit Macht Frei

Práca oslobodzuje ... toto boli slová na bránach Auschwitzu a iných nacistických koncentračných táboroch. Za prvé, očakávajte milióny nezamestnaných kancelárskych a hi-tech pracovníkov - vzdelaných v nepotrebných odboroch. Očakávajte podmienky, ktoré po ekonomickom kolapse budú viesť k novodobému roľníctvu - úradníci sa stanú robotníkmi; nevoľníkmi pripútanými k produkcii jedla za zúfalých podmienok.

Ale bez modernej hygieny a zdravotnej starostlivosti, mor a epidémie zredukujú ich počet. Bez moderného vzdelávania niektoré akademické a profesionálne kategórie môžu prestať existovať. Očakávajte enormný nárast náboženstiev, ako sa západná civilizácia vráti k viac stredovekej štruktúre.

Dobre, Zle ... a Otrasne

Postupný kolaps nie je TAK zlý. Ak sa stane rýchly kolaps - stane sa veľmi rýchlo. Väčšina ľudí ostane "primrznutá", panická alebo nebudú veriť správam - pokiaľ nebudú motivovaní hladom, smädom alebo epidémiami. Mnohí z nich umrú. TERAZ je čas urobiť záchranné prípravy na poslednú chvíľu. Ako si môžete udržať základný majetok ... a svoj život?

Aký je zásadný rozdiel medzi tými čo prežijú a tými čo nie? Príprava!
Počas pohromy sa počíta každá sekunda! Čakanie na inštrukcie vás môže zabiť!

Potenciálne fázy kolapsu spoločnosti

Fáza 1: Finančný kolaps. Prestávate dôverovať bankám. Neviete odhadnúť risk a vaše finančné aktíva nie sú garantované. Ak sa finančné inštitúcie stanú insolventné, vaše peniaze sa môžu stratiť a nemôžete sa dostať k žiadnemu kapitálu. Sociálny nepokoj a samovraždy narastú. Letiská a hranice môžu byť uzavreté. Autority toto nazývajú dočasná pohotovosť.

Fáza 2: Obchodný kolaps. Prestávate dôverovať trhu. Peniaze môžu byť znehodnotené a/alebo nedostupné. Ľudia hromadia a obchodujú základné komodity, importné a obchodné články prestávajú pracovať a je siroký nedostatok základných potrieb na prežitie. Supermarkety sú chránené vojskom a počpvate príbehy o drancovaní za jedlom. Výnimočný stav môže byť vyhlasený v mestách alebo celoštátne. Nie je elektrika. Ste hladný/á a je vám zima.

Fáza 3: Politický kolaps. Prestali ste dôverovať vláde. Oficiálne pokusy poskytovať potreby na prežitie sú nefunkčné a politici stratili legitímnosť a zmysel. Na tiesňové volania nikto neodpovedá. Niektorí ľudia by vás mohli zabiť kvôli jedlu, zdravotníckym potrebám a zbraniam. Môžete počuť o vojenskom prevrate... alebo o invázii inej krajiny.

Fáza 4: Sociálny kolaps. Prestali ste veriť tomu, že niekto sa o vás postará. Miestne sociálne inštitúcie nemajú zdroje. Mŕtve ľudské telá sa povaľujú všade naokolo. Mestá cú centrami hladovania a chorôb. Moc je právo .... kto má zbrane? Koncentračné tábory môžu utajovať hlad a genocídu.

Fáza 5: Vojenský kolaps. Prestávate dôverovať vojesnkej sile, lebo stanné právo sa zmenilo v miestny diktát. Armáda vás môže vnímať ako cieľ, v rámci súťaže o rovnaké zdroje ako zháňajú oni sami - alebo ako o potenciálneho otroka. Môžu vytvoriť systém nútených prác a otroctva a bojovať v lokálnych vojnách o lokálne zdroje. Ľudskosť sa stane neznámym pojmom.

Fáza 6: Kolaps civilizácie. Prestávate veriť v nádej. Smrť je všade. Ľudia si nemôže dovoliť byť láskaví. Rodiny sú rozdelené aby hľadali vzácne zdroje. Vyskytnú sa príbehy kanibalizmu. Nič nie je nebezpčnejšie ako zúfalý človek. Môžete byť zabitý za kúsok cukru .... alebo pre vaše mäso.

Ste (aspoň trocha) pripravení?

Ťažko záleží na tom, čo to spôsobí - finančný kolaps, meteorit, sopka alebo mimozemšťania. V prípade kolapsu infraštruktúry bude v médiách dominovať neinformovanie. Inštrukcie a rady podané na zabránenie okamžitej širokej panike môžu len zhoršiť vašu šancu prežiť. Toto nemusí byť ten správny čas zostať doma a počúvať rádio. Toto by mohol byť ten správny čas vypadnúť z mesta pokiaľ môžete.

Vládne inštitúcie vás môžu uisťovať, že ak budete nasledovať ich inštrukcie, tak vám zaisťujú prežitie. Ale vaše nezávislé dlhodobé prežitie nemusí byť v súlade s ich cieľmi. Polícia vo väčšine krajín (vrátane USA) nie je právne viazaná chrániť vás ani teraz ... ak nie ste pripravení, môžete čoskoro zomrieť počas ekonomického kolapsu. Ak ste pripravení ... môžete "len" prežiť.

Počas finančného kolapsu sa stanú vaše papierové aktíva a možno aj bankovky nepoužiteľné. Udžiavajte si záznamy o vašich akciách a dlhopisoch, vkladných knižkách, poistenia a iných pre prípad, že sa všetko vráti do normálnych koľají. Ale buďte pripravení na hyperinfláciu a pripravte si zásoby použiteľných náhrad za peniaze, ktoré by ste mohli zobchodovať .... kávu, cukor, soľ, toaletný papier, bylinky, tabletky proti bolesti. Hromadenie nie je kriminálny čin.... zatiaľ.

Počas obchodného kolapsu sa vačšina spotrebiteľských tovarov stane nedostupným, okrem užitočných položiek alebo služieb. Personál obchodov a supermarketov bude hromadiť svoj tovar a jedlo očakávajúc nejaké známky oživenia trhu - a budú dodávať tieto tovary len ako platbu za ochranu - alebo za zbraň. Keď budú sklady jedla prázdne, začne sa rabovanie a oheň bude na streche. Neočakávajte, že polícia, armáda alebo hasiči budú chrániť vás alebo váš dom. Očakávajte že rabovači budú strieľaní pred vaším zrakom, nezávisle na veku.

Počas stanného práva zostane len málo slobody. Výnimočný stav býva zavedený vojenskými silami, keď civilná vláda zlyhá alebo sa rozpadne. Alebo v porazenej krajine alebo okupovanom teritóriu. Stanné právo môže byť vyhlásené jedným podpisom alebo v dôsledku invázie. Očakávajte zákaz večeného vychádzania, prídelový systém na jedlo a denné potreby, uzavreté hranice a zákaz cestovania .... neskôr budete počuť o uzavretých mestách, otrockej práci a koncetračných táboroch. (pozri Postupy pre americké jednotky v prípade domácich nepokojov).

Počas politického kolapsu väčšina služieb poskytovaných štátom zlyhá. Vaše povolenia, licencie a vratky daní nebudú mať žiadny zmysel. Polícia a armáda budú používať svoje zbrane na ochranu vlastných domovov a ochranu pred rabovaním jedla a pred ozbrojenými kriminálnymi skupinami. Počet samovrážd dramaticky vzrastie. Diaľnice sa budú podobať na parkoviská. Hladujúci ľudia z miest sa presunú na farmy blízko miest, do známych oblastí produkujúce jedlo a na chalupy a chaty. Očakávajte prísne pravidlá na ochranu pred epidémiami, cestné barikády a hromadné popravy aj za malé útoky.

Počas sociálneho kolapsu vačšina nemocníc, klikník a škôl prestane fungovať. Ich zamestnanci hoci nebudú platení, budú nútení pracovať (hoc pod hrozbou použitia zbrane), alebo budú podnikať vo výmennom obchode, za svoje služby budú chcieť jedlo alebo iné základné potreby. Choroby budú všade. Prístroje, ktoré si vyžadujú elektrickú energiu budú fungovať na generátory - pokiaľ bude dosť nafty... čo nemusú byť dosť dlho.

Počas vojenského kolapsu sa stane armáda novou aristokraciou založenou na výbere daní v naturáliách a feudálnom systéme farmárčenia. Veľa z vášho jedla a majetku si zoberú a veľmi málo úsilia (ak vôbec nejaké) budú investovať do vášho prežitia. Vraždy sa stanú bežnou vecou. Ste sebestační - no pokiaľ nemáte potrebné zručnosti, môžete sa ľahko stať otrokom alebo plateným vojakom.

Počas kolapsu civilizácie strávite väčšinu času zbieraním a ochranou čohokoľvek, čo sa vám podari nahromadiť, zobchodovať alebo nájsť, ochranou toho aby ste neboli okradnutí, zostročení.... alebo zjedení.

Koučing prežitia - Príprava

Elizabeth Kubler-Ross zadefinovala, ako sa ľudia vyrovnávajú s tragédiami: odmietnutie, hnev, vyjednávanie a depresia - to sú stavy pred prijatím skutočnosti. Používame túto vedomosť keď koučujeme ľudí pripraviť sa na smrť a k prekonaniu zneužívania alebo straty, vrátane smrti hospodárstva, zneužívania armádou alebo straty kultúry.

Zopár základných otázok:
 1. Čo je podstatné pre vaše prežitie?
 2. Čo by mohlo zjednodušiť alebo vylepšiť vaše prežitie?
 3. Ak nedokážete žiť bez prepychu - ako chcete zomrieť?
Pripraviť sa neznamené hromadiť .... zatiaľ...
Príprava je teraz lepšia investícia pred chaosom ako nakupovať akcie a dlhopisy. V rámci prípravy, zásobujte sa len tým potrebným. Je to lacné poistenie, ale buďte diskrétni, inak môžete byť obvinení z hromadenia. Počas krízy budete šťasťní, že môžete prežiť.

Šťastie praje pripraveným

Ak je váš životný štýl založený na pohodlí, sedliacky život môže pripomínať prežitok z minulosti. Vaši predkovia zavárali ovocie, zeleninu a údili mäso, ktoré skladovali v pivnici. Prežili aj bez elektriky.
 1. Udržujte si zdravie. Veľa sa prechádzajte a jazdite na bajku.
 2. Čítajte knihy o prežití. Používajte internet ale nebudte na ňom závislí. Ani na elektrike (PC).
 3. Vyriešte si vaše pocity strachu a obavy už teraz ... budete potrebovať jasnú myseľ na ochranu vašej rodiny počas zlých časov. Život bude dosť tvrdý aj bez depresie, neuróz a panických návalov.
 4. Suché potraviny ako ryža, obilie a fazuľa sú lacnou poistkou proti kríze. Odložte si dosť trvácneho jedla pre 4 člennú rodinu na 3 mesiace. Alebo pre jednu osobu na rok. Pravidelne tieto zásoby používajte a zásoby obmieňajte.
 5. Udržiavajte si zásobu pitnej vody ... ak prídete o elektriku, možno prídete aj o vodu.
 6. Stráňte sa návykových a nezdravých jedál. Objavte a učte sa o divorastúcich plodoch. Naučte sa, ktoré z tých vo vašom okolí sú vhodné a ktoré sú škodlivé.
 7. Odložte si potrebné lieky a nástroje prvej pomoci - naučte sa zásady prvej pomoci.
 8. 400 árov dobrej pôdy dokáže uživiť 4-10 ľudí donekonečna, v závislosti na prístupe k vode, nástrojom, ochrane pred zlodejmi a schopnostiach riadenia.
 9. Nájdite si odpočinok v oblastiach s malou obývanosťou - čím menšou tým lepšie - aspoň 160 km od akéhokoľvek veľkého mesta.
 10. Prežitie je najlepšia pomsta.
Obchodníci s liekmi nezarábajú na zdravých zákazníkoch. Väčšina fyzických a duševných chorôb je následkom nezdravého životného štýlu a nešťastných vzťahov. VYRIEŠTE SI TO!

Komunity na prežitie

Väčšine nepripravených ľudí zomrie veľmi skoro. Tí čo prežijú budú spolupracovať. Vo vzdialených oblastiach a v malých dedinách si susedia seba navzájom vážia. Naučte sa byť dobrými susedmi - vyriešte väčšinu vnútorných a vonkajších konfliktov, rozložte vzťahové väzby, transferencie a traumu na tréningoch Soulwork.

Vieme vás naučiť pracovať spolu, s dynamických zmyslom pre prežitie. Vieme vás naučiť riešiť zložitejšie problémy a rozložiť bloky, popri rešpektovaní cieľov a záujmov druhých ľudí.

Väčšina ľudí, hoci aj s obrovskou emocionálnou bagážou, hoci aj v obrovskej kríze, dokáže participovať v komunite - keď sa tak rozhodne. Toto si vyžaduje vybrať si spoluprácu pred individualizmom. Nemusí to byť ľahké, ale je to možné. Koučujeme ľudí ako vybudovať komunitu a vychovať lídrov.

V prípade kolapsu bude snom mnohých hladujúcich ľudí stať sa členom úspešnej komunity. Ako sa rozhodnete koho priberiete a koho pošlete preč? Ako priateľskí budete? Ako sa vyrovnáte s ozbrojenými votrelcami? Ako spustíte obchod s ostatnými komunitami? Možno by sa vám páčil náš tréning komunity. Ozvite sa.

Buďte inteligentnejší: Čítajte knihy o prežitíNuclear War Survival Skills, by Cresson H. Kearny (ultimate self-help book on civil defense.)
Sense of Survival, by J. Allan South (Timpanogos Publishers, 1990). Comprehensive. Includes fallout studies and protection. How to grow a garden, find drinkable water, and raise animals. This is useful knowledge if the infrastructure collapses.
The Long Emergency, by James Howard Kunstler (Atlantic Monthly Press, New York, 2005). Surviving the converging catastrophes of the 21st century. Very good summary of a large number of converging potential disasters.
Life After Doomsday, by Bruce D. Clayton, PhD (Paladin Press, 1980). Thoughtful and intelligent. General insights and specific survival strategies following economic collapse, civil unrest and natural disasters. Excellent fallout studies.
No Such Thing As Doomsday, by Phillip L. Hoag (Yellowstone Publishing, 1996) Useful information.
Sú toto tiene udalostí ktoré sa stanú, alebo sú to tiene udalostí čo sa môžu stať?
Charles Dickens, A Christmas Carol
Martyn Carruthers predtým ako sa stal profesionálnym koučom, pracoval pre Kanadskú vládu v Inštitúte pre opatrenia v prípade výnimočných udalostí.Tajemství královských rodů - sk

9. července 2011 v 4:27 Videa
Vrahové
Dynastie
Sláva a podvodníci
Polibek smrti _ právo a bezpráví
Touha a šílenci
Zabijáci a vojenští štváči
Ke stažení:
Tajný život starověkých vladařů-cz
Faraóni
Králové a královny Anglie
Ruští carové
Římští císaři
Svatí muži

Záhady duše

9. července 2011 v 4:25 Videa
Jak proniknout k prapůvodním motivům našeho jednání? Poutavým vzdělávacím cyklem provádí prof. MUDr. Cyril Höschl.
Ke stažení:
Záhada nevědomí
Záhady úzkosti
Záhada deprese
Záhada psychózy
Záhada schizofrenie
Záhada spánku
Záhada paměti
Záhada poruch příjmu potravy
Záhada partnerských vztahů
Záhada sexuálních poruch
Záhada agrese
související:
Psychiatrie: pomoc nebo hrozba?