Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Prosinec 2011

Julian Assange: Novináři jsou váleční zločinci

26. prosince 2011 v 1:38 Dokumenty
pokud války začínají lží, potom mír může začít pravdou.
Přinášíme vám starší překlad projevu Juliana Assange z protiválečného shromáždění v Londýně, které se konalo 8. října 2011 k desátému výročí války v Afghánistánu. Dnes, na pokraji války s Íránem, považujeme téma za důležité. Věděli jste, že počátek každé války má původ ve lžích? Napadlo vás někdy, že novináři, nikoliv vojáci, jsou váleční zločinci?


Anas Altikriti, organizátor: "Bratři a sestry, přátelé, dámy a pánové, náš další řečník je někdo, kdo navždy změnil pohled na zpravodajství. Náš další řečník musel žádat o to, aby se sem mohl dostavit, protože je už 306 dní držen v domácím vězení bez jediného obvinění. Je to někdo, koho všichni známe, někdo, koho respektujeme, někdo, koho obdivujeme za to, co udělal pro zpravodajství na celém světě. Prosím, přivítejte Juliana Assange."Julian Assange: "Děkuji. Děkuji. Jste skvělí. Ne každý den se dostanu mezi tolik lidí. Je velmi povzbudivé vědět, že se vás tolik zajímá o hodnoty, které jsou tak důležité. Je tu něco, o čem chci mluvit. Jak můžeme zastavit války?
Margaret Thatcherová měla pravdu: Nic takového jako společnost neexistuje. Jsou tu nadnárodní skupiny, které v jednom kole rozdělují svět daněmi. Nemusíme se nikoho ptát, zda nám povolí bojovat s těmito skupinami. Boje se musíme ujmout sami. Musíme vytvořit společnost se vzájemnými hodnotami, které by se postavily sobeckým hodnotám válečných štváčů v této a jiných zemích, kteří ruku v ruce vytvořili alianci za účelem získat peníze z USA, z každé země NATO a z Austrálie - aby prali špinavé peníze přes Afghánistán, aby je prali přes Irák, aby je prali přes Somálsko, aby je prali přes Jemen, aby je prali přes Pákistán - a smáčeli ty peníze v lidské krvi.
Nemám potřebu vyprávět vám o nemravnosti válek. Všichni až příliš dobře znáte výjevy válečných uprchlíků a každodenní bídu a barbarství válek. Slyšeli jste o smrti 130 000 civilistů v Iráku - o mrtvých, které americká armáda zatajuje a popírá, že by se někdy podílela na jejich usmrcení. Místo toho bych vám chtěl říct, jak začínají války.
V demokraciích (nebo pseudodemokraciích, kam dnes dospěly vývojem) jsou příčinou válek lži. Válka ve Vietnamu byla důsledkem incidentu v Tonkinském zálivu (lži). Proslulá válka v Iráku byla výsledkem lží. Války v Somálsku jsou důsledkem lží. Druhá světová válka a invaze do Polska byla výsledkem pečlivě připravených lží.
Je to válka médií. Ptejme se sami sebe: jaká je spoluvina médií, ve většině případů mainstreamového tisku? Jaký je průměrný počet mrtvých, které můžeme připsat každému novináři? Když už jsme pochopili, že války vznikají důsledkem lží předkládaných britské a americké veřejnosti a všem těm dalším po celé Evropě a jinde, tak kdo jsou pak ti váleční zločinci? Nejsou to vojáci, jsou to novináři. Novináři jsou váleční zločinci.
Jeden by si mohl myslet, že propadneme v zoufalství, protože realita kolem nás je utvářená lháři. Mělo by nás to ale také dovést k poznání, že pokud války začínají lží, potom mír může začít pravdou. A to je náš společný úkol. Jděte a hledejte pravdu. Navštivte baseballové hřiště, seberte míč, dejte nám ho a my ho budeme šířit po celém světě."
Zdroj:


související:
Wikileaks - Válka lži a video


Ročenka 2011

26. prosince 2011 v 1:29 Dokumenty

Připomínáček událostí z domova, ze světa,byznysu, kultury i sportu na serveru lidovky.cz

Máte-li mezi svátky dlouhou chvíli, můžete třeba hledat rozdíly, co se týče popisku událostí a realitou, a podělit se s ostatními.

Celé ZDE: http://www.lidovky.cz/ln-infografika.asp?grafika=rocenka_2011


MOBY DICK: Týden Václava Havla

26. prosince 2011 v 1:27 Dokumenty
Breaking News, proměna smutku v sílu, pilní korupčníci a začátek Vánoc
******************************************************
Neděle 18. prosince 2011, poslední adventní neděle
"A teď Havel. Už mě unavuje číst nekrology svých přátel a blízkých. Mohli byste laskavě zůstat ještě chvíli naživu?" (Salman Rushdie, britský spisovatel.)
Na Hrádečku umřel Václav Havel. Nastal nefalšovaný smutek národa, i smutek mediální. CNN i BBC mají náplň svých Breaking News a Headlines. ČT nevysílá nic jiného.

Smutek je národní i mezinárodní. Vůdcové národů vyjadřují soustrast. Jen z Kremlu se ozývá výmluvné mlčení.

Žena Moby Dicka: "Nediv se. Když Havel nedávno označil současný ruský režim »řízené demokracie« za »jednu z nejtvrdších forem postkomunismu, prazvláštní kombinací starých stereotypů s novou třídou mafiánských podnikatelů…«, tak ho asi mafiánští stalinisté nemají v oblibě."

Zítřejší titulní stránky světového tisku jsou plny Havla.

Někde vzadu je zmínka, že US Army dnes definitivně odešla z Iráku. Ráno přejel hranice poslední konvoj 100 obrněných aut s 500 vojáky. Íráčané vydali zatykač na svého viceprezidenta Tárika Hášimího. Jest podezřel z "teroristických aktivit".

Pondělí 19. prosince 2011
V sobotu zemřel Kim Čong-il. Severokorejci zjevně závidějí Čechům světovou účast, a tak zprávu zveřejnili již dnes, ačkoliv se ještě kolem skleněné rakve diktátora nestačily shromáždit všechny flotily zlomené bolem. Prostý lid KLDR předvádí smutek, jaký jsme u nás snad naposledy zažili při úmrtích Josifa Vysserijanoviče Stalina/Džugašviliho a Klementa Gottwalda. Ale snad ani tehdy našinci tak demonstrativně nebučeli.

Žena Moby Dicka: "Nediv se. Kdyby patřičně nebučeli, jdou do koncentráku."

CNN i BBC mají náplň svých Breaking News a Headlines. Patří tam i zpráva o zkoušce severokorejských raket krátkého doletu. Prý se tak na scénu uvádí generál Kim Čong-un: "Musíme proměnit smutek v sílu a odvahu a překonat současné obtíže." Kimologové se obávají, že by se Kim III. mohl pokusit vylepšit svoji domácí imič dalším pokusným jaderným výbuchem anebo "omezeným vojenským útokem" na jižní Koreu.
USA zopakovaly svůj "historický závazek bránit stabilitu Korejského poloostrova a bezpečnost svých spojenců".

Česká vláda se sešla, aby zplodila návrh zákona: "Václav Havel se zasloužil o svobodu a demokracii." Kdo ze zákonodárců by byl takový sup, aby se postavil proti?

Žena Moby Dicka: "Komunisti. Ti navrhnou protinávrh: KSČ se zasloužila o svobodu a demokracii."

Mrtvá Kočka: "Ano. Svým vyhnitím, rozkladem a neschopností."

Pražský magistrát začal přemýšlet, kterou ulici pojmenovat po VH. Režisér Fero Fenič navrhuje přejmenovat "Letiště Praha Ruzyně" na "Letiště Václava Havla". Připomínalo by to prý i pobyt VH na Ruzyni. Ne na letišti. Ve věznici.

Žena Moby Dicka: "A nemuseli by si lidé v obětované ulici měnit občanky, řidičáky a Opencardy."

Když mají Francouzi letiště Paris - Charles De Gaulle, Američani letiště Johna F. Kennedyho a Izraelci letiště Ben Guriona, tak by to bylo docela příhodné.

Mrtvá Kočka: "A co přejmenovat nějaké nádraží? Nejlépe to před zbouráním."

Úterý 20. prosince 2011, po západu Slunce začíná Chanuka
I ruská média se věnují komentování Havlovy životní dráhy. Tedy ne té umělecké, ale politické. Havla oceňují hlavně opozičníci a ochránci lidských práv. Ale ze stran některých politických komentátorů se ozývají výtky hlavně kvůli tomu, že se "stavěl proti členství Ruska v NATO", že Rusko "nebral jako plnohodnotného západního partnera" a že se v době rusko-gruzínské války postavil na stranu Gruzie.

Mrtvá Kočka: "A dokonce se v srpnu 1968 nehezky vyjadřoval o bratrských vojscích."

Žena Moby Dicka: "A že už v roce 1990 Gorbačovovi pravil, že Československo a Sovětský svaz jsou »rovnocennými partnery« ve všech dalších jednáních. Pamatuju se na ten kyselý Gorbiho ksicht."

Kolikže měl Havel divizí?

Mrtvá Kočka: "Celé NATO."

Rusko provedlo úspěšný test taktické protiraketové rakety.

Už se ví, kdy bude pohřeb VH. V pátek. Student Agency nasazuje všechny autobusy. A ke svým vlakům přidává vagon. České dráhy na ten den posílily spoje o 7 tisíc míst. Hlavním důvodem vyprodanosti místenek jsou vánoční svátky.

Středa 21. prosince 2011
V České republice začíná státní smutek. V 8.00 vyjíždí pohřební auto s Havlovou rakví od Pražské křižovatky přes Karlův most až na Loretánské náměstí. Černý automobil následují příbuzní a tisíce lidí, nejen z Prahy. V devět zaplouvá pohřební vůz do palácových kasáren Hradní stráže u Martiniců. Tělo VH se dostává z péče rodiny do péče státu. V deset vyplouvá rakev na lafetě houfnice, která byla ke stejnému účelu použita pro TGM. (Pozor - k lafetě patří i dělová hlaveň ráže 10 cm!) Houfnici s rakví táhne šestice kladrubáků, okovaných umělohmotnými podkovami.

"Je ticho. Ticho rakev nese." (Jiří Orten, český básník, 1940)

Při průjezdu zaplněným Hradčanským náměstím se ozývá spontánní potlesk obecenstva. A cinkot klíčů v upomínku na listopad 1989. Na hradních nádvořích se ozývá jen zvon z věže katedrály svatých Víta, Václava a Vojtěcha. Rakev s ostatky VH poté trůní ve Vladislavském sále. Václav Klaus má projev, prý nejlepší za své politické éry. V každém případě přiměřeně krátký.

Žena Moby Dicka: "Pěkné, ale pohřební průvod TGM měl tedy, co se týče návštěvnosti, větší sukces."

Mrtvá Kočka: "Protože ho nevysílali v televizích."

ČT 1, ČT 24, Nova a TA3 vysílají přímý přenos. Prima vysílá už dříve natočený pořad "Nikdo není dokonalý". Ale u loga má černou stužku, aby se vědělo, že smích, ozývající se nad hloupostí oslovených občanů, kteří nevědí, co znamená výraz "harakiri", je vlastně vyjádřením smutku nad onou hloupostí.

Žena Moby Dicka: "Kolik z těch smějících se diváků se smálo úlevou, že se nezeptal nikdo jich?"

Taky Senát uspořádal tryznu za VH, jíž se zúčastnili všichni senátoři, i ti bývalí.

Kim Čon-un, dřívější "vynikající soudruh" postoupil v hodnocení severně korejského tisku na "výjimečného vůdce". Přesto nemá takové postavení v armádě, jak by odpovídalo čtyřhvězdičkovému generálu. Do kteréžto funkce ho nedávno jmenoval papínek, aniž by bylo známo, že tento vynikající soudruh byl kdy předtím vojákem. Kim III. tak má vládnout "společně" se strýčkem, jeho armádou a jejími raketami a jadernými hlavicemi. A tetinkou.

Také Kuba drží třídenní státní smutek. Hádejte za koho.

Ze sportu: Anketu Sportovec roku vyhrála Petra Kvitová, tč. druhá na žebříčku WTA. Kolektivem roku se stal tenisový tým ČR, který (i díky Kvitové) letos vyhrál Fed Cup. Státně smutná televize nevysílá přenos, vyhlášení však proběhlo.

Čtvrtek 22. prosince 2011, v 6:30 SEČ nastává zimní slunovrat
Policie obvinila čtyři současné i bývalé managory Ředitelství rozbombardovaných silnic a houpavých dálnic z korupce. Další tři občané byli zatčeni. Mezi obviněnými je i Petr L., ředitel oné zmíněné zloorganizace v letech 2002-2007. Zhamtli ho včera při předávání úplatku ve formě směnek na 15 milionů korun. A to "v nejmenované restauraci v centru Prahy".

Mrtvá Kočka: "Blbec si nevšimnul, že už je po sezoně."

Městský soud v Praze zrušil zrušení stíhání Martina K., bývalého poradce bývalého ministra životního prostředí Pavla D. Ká chtěl bakšiš od ouředníka banky za umožnění ukládání volných peněz Státního fondu životního prostředí. Tedy to tvrdí onen ouředník. Státní zástupce pravil, že bakšiš není úplatek ani korupce, ještě když je "údajný". Svědectví prý nestačí.

72 mrtvých při koordinovaných útocích v Bagdádu, při kterých byly napadeny šíitské cíle na 14 místech v 11 čtvrtích. Jedním ze strategických cílů byla i mateřská škola. Útoky nejspíš provedla sunnitská odnož Al-Kejdy.

Zase se stojí hodinové fronty na Havla.

V Karolinu se sešli honorabiles a spectabiles, aby si zavzpomínali na kolegu Honoris causa VH. Jedna vzpomínka mě zaujala. Po rozpadu direktivního hospodářství se na začátku roku 1990 začaly projevovat potíže - jedna továrna si stěžovala, že nemá hřebíky, druhá, že nemá řemeslníky. A žádná Strana nerozhodla o nápravě. "Jedinou možností byla rychlá privatizace - ať už to dopadne, jak dopadne." Žeby Václav Klaus? Nebo Tomáš Ježek? Ne - Jan Sokol!

Mrtvá Kočka: "No já čumim."

"Žádný zvláštní nápis na náhrobku nechci, ba ani nechci žádný titul či povolání. Jako u ostatních pouze jméno a datum narození a smrti." (Václav Havel v knize "Prosím stručně")

Všechny knihy Václava Havla jsou vyprodány, docházejí dokonce i Spisy!

Pátek 23. prosince 2011
"To kalné ráno si pamatuj, mé dítě." Děti si ho pamatovat budou - zejména ty, kterým ředitelé škol zrušili vánoční besídky. A to po přípisu z Ministerstva školní mládeže, které to "doporučilo".

České a slovenské televize vysílají přímý přenos ze státního pohřbu, jenž se koná v katedrále VVV. BBC ho přebírá v plném rozsahu, CNN nejzajímavější kousky. Na letišti Havel-jih přistálo na 30 vládních letadel. Do Prahy alespoň na pár hodin přibylo 41 hlav států, někteří tedy asi vlakem, jiní autobusem - a někteří nejspíš stopem.

A byla mše a byly projevy. Zněl Dvořák a nakonec hymna, podmalovaná salvami z děl. Ano, a po skončení obřadu doprovázel rakev pana prezidenta, plující na ramenech statných vojáků, zase potlesk - i v kostele.

Žena Moby Dicka: "Měl to pěkný."

Mrtvá Kočka: "Musím uznat dokonalý timing tohoto týdenního happeningu, Vašku!"

Sobota 24. prosince 2011, Štědrý den
Dominik Duka, arcibiskup pražský: "Začínají Vánoce. Václav Havel je slaví s námi."

Zdroj:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/moby-dick-tyden-vaclava-havla-dj0-/p_doupe.asp?c=A111223_201529_p_doupe_wag


Zlo přichází z Mordoru a z Prahy

26. prosince 2011 v 1:25 Dokumenty
V Praze jsou všechna ministerstva a všechny centrální úřady. V Praze se rozdělují veškeré velké peníze, Praha je semeništěm korupce, která se šíří do zbytku republiky jako mor. Je to Praha, která se přezíravě dívá na ostatní občany republiky, jež do Prahy posílají svoje daně, které se v Praze rozkradou. V Praze jsou média, která svou vlažnou kritikou projevují loajalitu "straně a vládě" a tím udržují celou tuto zhoubnou mašinérii při životě. V Praze, v ústředí politických stran propojených s různými lobby a "podnikavci", se nejvíce posílil mafiánský kapitalismus, který se zde velmi dobře uchytil a navíc se rychle rozrostl do celé země. Nyní se jeho "efektivní účinnost" zřetelně projevuje jako organizovaný zločin fungující na nejvyšší úrovni, v nejvyšších patrech státní správy.
Jejich praktiky jsou tak markantní, že už je nelze nijak zakrýt ani zamaskovat. To, co se nyní děje právě v Praze mezi ODS, TOP09 a ČSSD, jen názorně ukazuje "dobře" zavedené mafiánské manýry a chování všech těch uhlazených pěkně oblečených pánů, které vidíme denně v naší veřejnoprávní televizi, která nám je s naprostou vážností představuje jako platné a ctnostné elity. Námi placená veřejnoprávní televize nám všem toto prezentuje jako normu správného "top" chování a normu "řádného" chodu společnosti. Je to čistokrevná faleš, egoismus, klientelismus, legalizace zločinu a zhoubný pád etiky a morálky v mezilidských vztazích.
Ve všech zemích jsou hlavní města automaticky ekonomicky preferovaná, ale v Praze se zlořády velmi rychle dotahují k dokonalosti (viz Okamura: Pražákům je hej. A co venkov?) a svým působením zamořují zbytek republiky. Pojem demokracie je jenom jeden z mnoha klamů, které jsou vnuceny lidem v zavedené diktatuře iluzí.
To, co z Prahy nejčastěji slyšíme jako odpověď občanům na tyto zjevné a nezamaskovatelné skutečnosti, je primitivní a hloupé nařčení lidí ze závistivosti. V Praze (a samozřejmě nejen tam) počítají s tím, že občané budou stále jenom mlčky přihlížet jakou další korupční faleš a "vychytávku" si "šikovní" podnikavci vymyslí a zavedou do praxe. Jenže nejedno jejich tzv. "podnikání" se zakládá pouze ve zdokonalování napojení na veřejné finance, jejich následném tunelování a celkovém zvyšování míry korupce. Tím následně vzniká větší a větší zadlužování státu, které následně padá nejen na bohaté obyvatele Prahy, ale na všechny občany v naší zemi.
Nejcyničtější ze všech tvrzení, které se snaží občanům namluvit, je lež o nutnosti "reforem", které vše vyřeší. Tyto tzv. "reformy" vytvářejí především zdání šetření (viz článek Hluší demokraté - zcela nefunkční projekt Státní pokladna, pozn. ER), jejich dopad bude znamenat pokles životní úrovně především středních a nižších vrstev.
Vždyť všichni vidíme, že stamiliardy utíkají úplně jinudy. Prolhané divadlo, které se nám odehrává před našima očima, a kterého jsme nedobrovolní účastníci, je nadále naprosto neúnosné a jeho protagonisté si musí být vědomi, že se blíží jejich konec.
A na závěr se ptám, kdy se probudí naší přední novináři, sídlící v Praze, kdy konečně přestanou být v "ladném a dobromyslném souznění" s celou touto mafiánskou "kulturou" a začnou pořádně dělat svoji práci.
.
* * *
Poznámka redakce: Tento text se snaží být především kulturním impulsem. Jeho smyslem není zvyšování nevraživosti či nepřátelství vůči Praze. Velmi hlubokým problémem je, že si nenápadně a postupně zvykáme na určité poměry, které však zcela jistě nejsou dobré, nejsou normální. Je evidentní, že jasné vědomí toho, že řada věcí není v pořádku, postrádá stále více a více občanů ČR.
Výše uvedené je dobře patrné např. v kontrastu s myšlenkami, které zazněly v pořadu ČT Před půlnocí (25. 11. 2011, čas 23:30) do kterého si moderátorka ČT Pavla Pilařová (děkujeme!) pozvala světoznámého cestovatele a fotografa pana Jiřího Kolbabu, nebo ve srovnání s tím, co řekl téměř před 20 lety známý český jógin, pan Eduard Tomáš, mj. již tehdy i o kapitalismu: Ukázka z filmu Život v pravdě.
Text dále ve stejném duchu komentuje MUDR. Jan Hnízdil: Tento obludný systém se reformovat nedá! (7. 2. 2011, ČT24).
Problému chybějící motivace u novinářů z velkých médií se dotýká mj. text Poznámka k 22. výročí 17. listopadu: Od skutečných řešení problémů k mlácení prázdné slámy. Mezi reálnou politikou a občany stojí jen média. Pokud selžou politici a část z nich se napojí na mafiánské struktury, záleží už pouze na médiích, zda vyvinou potřebný tlak na změnu. A centrální média, která mají zásadní vliv, jsou v Praze. Jejich selhání má neblahé následky, které jsou popsané v textu.
Zdroj:

Ľudo Huďo opäť o udalostiach za mesiac november

6. prosince 2011 v 23:45 Videa
1. Rotácia (kádrov) politikov v Európe - 0:12
2. Irán a jeho jadro - 5:41
3. Udalosti v Sýrii - 8:34
4. Konflikt NATO s ruským medveďom - 12:12
5. Odsúdení politici - 14:15
6. J. F. Kennedy - 15:51

ke stažení: