Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Homo politicus parasitus

26. května 2012 v 12:49 |  Dokumenty
) Antropologové objevili nový druh člověka (
Je to biologický objev století, světová vědecká obec prožívá euforii. Tým českých antropologů objevil nový poddruh moderního člověka! V něco podobného nevěřili už ani největší optimisté. Vědci nový poddruh Homo sapiens sapiens neobjevili ani v nekonečné Amazonii, ani v zelených hlubinách Subsaharské Afriky, ani v neprobádaných džunglích odlehlých oceánských ostrovů, ale přímo v srdci Evopy - v České republice. Antropologové nově objeveného příslušníka rodu Homo nazvali Homo politicus parasitus čili Člověk politický cizopasný, jinak také politik český - obecný.
"Je to další potvrzení Darwinovy teorie, jak může prostředí formovat živočišný druh. Českého politika za posledních 20 let peníze a touha po moci tak zdeformovaly, že jsme se s kolegy zprvu zdráhali přiřadit jej vůbec do rodiny Homo," neskrývá nadšení profesor Holatý. "Ač vypadá jako Homo sapiens sapiens, má řadu znaků shodných s jinými živočichy. Např. podobně jako bezobratlí nemá žádnou páteř. Celou řadu vlastností má shodných zase s ptáky. Jako vynikající příklad bych uvedl páva modrého z čeledi hrabavých, který nejen že výborně hrabe, ale navíc se umí i znamenitě naparovat. S vrabcem jej pojí zase rozhazovačnost z cizího a se strakou hromadění kradených předmětů. A pak tady máme ještě křečka," vysvětluje vědec a ihned upozorňuje na jeden důležitý rozdíl. "Zatímco všichni ostatní živočichové se podle potřeby a možností nakrmí a pak jistou dobu v klidu tráví, tento druh trpí nevídanou chorobnou žravostí a nemá nikdy dost. Je dokonce horší než proslulé biblické kobylky. Zatímco sarančata vám sežerou jen jednu úrodu, tento druh vám vybílí státní kasu každoročně."
Podle výzkumného týmu byly u nového hominida největší vývojové změny zaznamenány na mozku, který se postupně zmenšuje a měkne. "Dosud jsme si mysleli, že evoluční vlivy jsou na organismech patrné v horizontu tisíciletí, nyní ale vidíme, že stačí pár let a u druhu Homo politikus došlo k totální degeneraci některých mozkových center," tvrdí profesor a ukazuje na umělohmotném modelu mozku nejmarkantnější rozdíly. "Např. centrum mravních charakterových vlastností, jako jsou třeba čestnost a pravdomluvnost, prakticky zcela zmizelo, podobně jako centrum svědomí, pracovitosti a altruismu. Naopak se v obou hemisférách fatálně zvětšily oblasti egoismu, podlosti, lenivosti, prolhanosti, domýšlivosti a zejména chamtivosti."
U Člověka politického došlo i k významné evoluční obměně genetické výbavy. "Objevili jsme u něj celý nový řetězec genů zodpovědných za sklony k trestné činnosti, různým deviacím, arogantnímu chování a korupčnímu jednání," říká genetik a evoluční biolog Evžen Chalupa a podotýká, že nový druh se vyznačuje zejména parazitickým způsobem života. "Jedná se o největšího cizopasníka na planetě. Jelikož čeští politici patří mezi savce, vysávají finanční prostředky, podobně jako Romové, ze státního rozpočtu, dále z evropských fondů, státem vlastněných firem apod."
Dále už jen ve zkratce několik primárních informací o životě, zvycích a výskytu.
Homo politicus parasitus si staví okázalá a honosná sídla. Někteří dominantní samci několikrát za život mění samici za mladší a hýčkaná mláďata posílají do soukromých škol. Typickou vlastností je marnivost.
S Homo sapiens sapiens pojí Člověka politického řada společných znaků, především schopnost řeči. Dokud nepromluví, může si jej laik lehce splést s normálním člověkem. Ačkoliv mluví dobře česky, běžní občané mu nerozumí, protože něco jiného říká a něco jiného dělá. S obyčejnými lidmi se nestýká. Pouze v období voleb se probouzí z letargie a začne předstírat zájem o problémy spoluobčanů. To pak hodně mluví, ale jako obvykle o ničem.
Zástupci nově objeveného druhu nejsou povětšinou příliš inteligentní, mnozí jsou duševně malátní, někteří dokonce vykazují známky lehké demence, což si kompenzují nákupem maturitních vysvědčení a vysokoškolských diplomů na českých, popř. slovenských, školách.
Člověk politický se vyskytuje pouze v České republice, ponejvíce v Praze, a to v těchto centrech: obě komory parlamentu, všechna ministerstva, sídlo vlády, pražský hrad, pražský magistrát a pražské radnice. Jinde pak na krajských hejtmanstvích.
Homo politikus se sdružuje do početných politických smeček, které mezi sebou bojují o kořist, často velmi nevybíravými způsoby. Příslušníci těchto uskupení se dále dělí na tzv. frakce, které mezi sebou rovněž neustále zápolí o podíl na moci. Na svých shromaždištích ve sněmovně a senátu se pak dále sdružují do různých výborů, podvýborů, klubů, grémií, užších a širších partajních vedení apod. Vůbec nejlépe se jim daří v různých sněmovních kuloárech a stranických sekretariátech, na schůzích a kongresech v luxusních podnicích, v levných státních bufetech na sněmovní půdě apod.
Je pozoruhodnné, že i takto cynický druh hominida se o své vysloužilé, nepohodlné, zkompromitované, trestané, vykroužkované či přestárlé členy smeček i nadále stará rozdáváním tzv. "trafik", takže se práce nemusejí do konce života obávat.
Někteří jedinci bývají často velice agresivní a nebezpeční. Ačkoliv se jedná o celospolečensky extrémně škodlivý druh, je v ČR nepostižitelný, navíc přísně chráněný, a to i při způsobení miliardových škod.
Obyvatelstvo celoroční hájení ostře kritizuje a žádá razantní snížení početních stavů odchytem a internací. Množí se ovšem i radikálnější hlasy. Např. dobrodruh a lovec kožešin Jaromil Slunéčko, který má doma sbírku vycpaných lidožravých bestií z celého světa, navrhuje: "Ty nejškodlivější vůdčí kusy, které plundrují stát od začátku devadesátých let a nelze je pořád odtrhnout od koryta, bude asi nutné už odlovit, jinak se jich nikdy nezbavíme!"

Video:
Ten dělá to a ten zas tohle
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 valdo valdo | E-mail | 27. května 2012 v 16:12 | Reagovat

Niečo tak výstižného a trefného som už dávno nečítal a môžem vysloviť poklonu pre autora. Len si dovolím povedať, že to platí istotne aj pre Slovenskú politiku. Oni totiž zradcovia národa sa nachádzajú vždy na tých vysokých funkciách. Až tam sa im dostáva vysokých odmien za zlé hlasovanie, poprípade za náhlu amnéziu pamäte. Nám ostatným sa to akosi nestáva, lebo nemáme toľko peňazí na tie očkovacie séra, čo nám na starosť vyrábajú trebárs aj Alzhaimera.

2 patrik-vlk patrik-vlk | E-mail | Web | 29. května 2012 v 6:38 | Reagovat

Naprosto souhlasím s předcházejícím komentářem - velmi výstižné a podáno s humorným nadhledem: prostě SUPER!
Ale s tím odlovem bychom měli začít už co nejdříve, než bude POZDĚ…

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.