Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Březen 2013

Mistrovství světa ve šmírování zná své vítěze

29. března 2013 v 14:46 Dokumenty
Největší slídilové v našem soukromí za rok 2012 odhaleni!
Výsledky 8. ročníku soutěže Big Brother Awards za rok 2012 byly vyhlášeny 16. ledna
v kině Atlas. Cenu si odneslo například MPSV za sKartu, Microsoft za projekt
šmírování domácností prostřednictvím zařízení Kinect nebo Ruská federace za plány na
monitorování a ovlivňování obsahu sociálních sítí a cenzuru internetu.

Z letošních výherců lze zmínit Ministerstvo práce a sociálních věcí za projekt sKarty, Prahu 13 za přebujelý kamerový systém nebo lyžařská střediska, která zavedla nové způsoby kontroly lyžařů s permanentkami.


4 důvody, proč je světový bankovní systém na pokraji smrti

29. března 2013 v 12:30 Dokumenty
V posledních dnech se staly hitem zprávy o bankovním systému Kypru. Z jakéhosi důvodu je však nejčastěji kladenou otázkou, co s tím udělají ruští oligarchové, protože právě oni si tam vytvořili vlastní daňový ráj. Budou se poohlížet po nových daňových rájích? Vrátí peníze zpět do Ruska? Zůstanou na Kypru a akceptují novou realitu života na tomto ostrově? V podstatě jsou však tito oligarchové a jejich záležitosti, co se týká žebříčku významnosti, na okraji zájmu. Celý tento vývoj přivádí do středu pozornosti mnohem závažnější věci, jako například budoucnost světového bankovního systému, který je nemocný již velmi dlouhou dobu. Události na Kypru poskytují důkazy, že tento systém je na pokraji smrti…
Toto jsou známky potvrzující uvedený výrok.
Celé zde:


Nenechte si ukrást domy a pozemky!

16. března 2013 v 20:58 Dokumenty
Před časem byl (evidentně na základě "objednávky" realitních bossů) schválen zákon, který může v nedaleké budoucnosti znamenat pro většinu občanů existenční katastrofu. Je příznačné, že kolem tohoto nového zákona se rozhostilo "ticho po pěšině", skoro se zdá, že je před lidmi držen v tajnosti. Z hlediska mafiánských struktur, které ho vymyslely a pomocí korupce i prosadily, se není čemu divit - právě na neinformovanosti lidí je celý tento zločinný záměr založen.Expremiér Jan Stráský: Museli jsme zhasnout, aby si ti šikovnější mohli nakrást

16. března 2013 v 20:56 Dokumenty
Dlouhá léta provázela českou cestu ekonomické transformace spousta podezření z krádeží a podvodů. Mnozí kritici tvrdili, že jejím cílem byl rychlý převod majetku od státu do soukromých rukou, v podstatě za jakoukoli cenu. A byla vysoká. Jen za státními bankami, které půjčovaly na pokyn politiků lidem, kteří pak úvěry nikdy nesplatili, zůstal dluh zhruba 500 miliard korun, které jsme zaplatili my všichni.

Celé zde:

Nový papež obviněn z obchodu s dětmi a dalších zločinů.

16. března 2013 v 20:55 Dokumenty
Papežem byl v rekordním čase dvoudenního konkláve zvolen člověk obviněný ze zločinů, který se stal prvním jezuitským papežem v historii.
Bývalý kardinál a zvolený papež "František I.", Jorge Mario Bergoglio, je obviněn z napomáhání únosům během tzv. "Špinavé války" za argentinské vojenské junty v 70. letech, a z obchodu s dětmi http://www.eldia.com.ar/edis/20110502/acusan-cardenal-bergoglio-robo-bebes-durante-dictadura-20110502214006.htm , a to právníky a členy skupiny pro lidská práva Plaza de Mayo (Los Angeles Times, April 17, 2005, "Argentine Cardinal Named in Kidnapping Lawsuit".
Kromě své osobní kriminality Bergoglio jako jezuita zastupuje skupinu nejvíce odpovědnou za zločiny proti lidství a za genocidu prováděné po celá staletí, za něž byl jezuitský hlavní představitel shledán vinným 25. února 2013, společně s Josefem Ratzingerem a dalšími představiteli Vatikánu.
Jezuitský řád vytvořil v severní Americe v polovině 19. století vražedný systém internátního školství pro Indiány, a od svého založení v 16. století vedl ničení a zabíjení miliónů nekatolíků po celém světě.
Pod tajnou přísahou http://www.biblebelievers.org.au/jesuits.htm povinnou pro každého člena jsou jezuité oprávněni a podněcováni k zabíjení, mučení a svržení každého oponenta Vatikánu a papeže.
Tato fakta, obvinění v Argentině a jeho účast na globální konspiraci proti dětem, vyhlášená v kanonickém právu jako Crimen Sollicitationis, činí nového papeže způsobilým pro okamžité zatčení a odsouzení dle mezinárodního práva a verdiktu Soudu občanského práva z 25. února 2013.
ITCCS chápe volbu papeže tak, že zvolení Bergoglia bylo rychlým a nepopiratelně domluveným plánem, jak je evidentní z rychlého provedení - během dvou dnů, což je rekordní rychlost volby.
Zvolení Bergoglia činí obvinění Vatikánu a jeho nejvyšších představitelů ze zločinů proti lidskosti ještě závažnějšími. Nový papež, jako hlavní zmocněnec Vatikánu, přebírá tuto vinu a odpovědnost.
Bergoglia se proto týká okamžité zatčení dle znění nařízení Soudu pro občanské právo z 5. května 2013, vydaného Mezinárodním občanským právním a soudním dvorem pod autoritou "ius gentium" , Práva nárdů a Římského statutu mezinárodního soudního dvora.
V souladu s tím náš tribunál vydává Mezinárodní občanský zatykač na nového římského pontifika Jorge Maria Bergoglia - papeže Františka I., za zločiny proti lidskosti a účast na globální zločinné konspiraci se základnou v Římě.
ITCCS brzy zveřejní další důkazy o genocidálních cílech a činech jezuitského řádu v souvislosti s probíhajícími zločiny, které jsme zdokumentovali, a důkazy o zločinech, z nichž je Bergoglio podezřelý v Argentině.
13. března 2013
Centrála ITCCS, Brusel
Zatykač vydaný 15. 3. 2013:Zdroj:

SEDM KROKŮ K PŘEKONÁNÍ EGA

16. března 2013 v 20:53 Dokumenty
Zde je sedm návrhů, které Vám pomohou překonat hluboce zakořeněné představy o vlastní důležitosti. Všechny jsou navrženy tak, aby Vám pomohli zabránit falešnému ztotožnění se s domýšlivým egem.

Celé zde:

Kdo zabil Kennedyho - video, které vyrazí dech.

7. března 2013 v 20:11 Videa
Posuďte sami...stojí to za to

Kdo zabil Kenedyho . video, které vyrazí dech

http://www.youtube.com/watch?v=c6mqAtHWdF0&feature=player_embedded


Mlčení

4. března 2013 v 18:25 Videa
Lidé pravdu vždy vycítí


Ziegler: Hlad je organizovaný zločin

4. března 2013 v 18:20 Dokumenty
Jean Ziegler neúnavne bojuje proti hladu a gamblerom, ktorí so stávkami na potraviny zhrabujú miliardy.

Na celom svete zomiera každých päť sekúnd jedno dieťa hladom. Toto nenecháva Jeana Zieglera, bývalého zvláštneho spravodajcu OSN pre právo na potraviny, na pokoji. V interview s derStandard.at hovorí o "bankovom banditizme", agrárnych špekulantoch, o kanibalskom svetovom poriadku a pôvode globálneho hladu.
"Dospelý človek môže spravidla žiť tri minúty bez dýchania, tri dni bez toho, že by pil, tri týždne bez toho, že by jedol. Viac nie. Potom začína telesný úpadok. Pri podvyživených deťoch sa prejavuje boj so smrťou omnoho skôr. Najprv spotrebuje telo svoje rezervy cukru, potom tuku. Deti začnú byť letargické. Strácajú rapídne na váhe. Zrúti sa imúnny systém. Hnačky zrýchlia vyčerpanie. Ústni paraziti a infekcie dýchacích ciest spôsobujú strašné bolesti. Potom začne odbúravanie svalov. (…) Ich ruky sa bezvládne kyvocú na tele. Ich tváre sa podobajú starcom. Potom nasleduje smrť." (Koniec: nechávame ich vyhladovať. Hromadné ničenie v Treťom svete)

derStandard.at: Vám nie je zaťažko, zdôrazňovať vo vašej knihe, že každých päť sekúnd zahynie hladom jedno dieťa pod 10 rokov. Aký podiel má hrabivosť surovinových špekulantov na tomto hladomore?
Ziegler: Nie ja to tvrdím, ale Svetová organizácia pre výživu FAO. Mechanizmy, ktoré vedú k tomuto masovému vraždeniu sú veľmi komplexné. 2008/2009 najprv bankový banditizmus spustošil finančné trhy, následne pristúpili hedžové fondy, velkošpekulanti zväčša na surovinové burzy vo všeobecnosti a na burzy agrárnych surovín špeciálne. To je trh so zákazníkmi - zajatcami, pretože jesť musí každý.
derStandard.at: Avšak legálny trh.
Ziegler: Obchodník, ktorý špekuluje so základnými potravinami, je činný na všetkých frontoch a pohltí všetko, čo mu môže niečo priniesť. So špekuláciami na základné potraviny vyprodukuje s Futures (termínovanými obchodmi), Short Sellings, Leverage (pákovým efektom) a tak ďalej, celkom legálne astronomické profity. V priebehu jedného roku stúpla cena na svetovom trhu pre kukuricu o 63 percent, pre ryžu o 31,8 percenta, a cena pre tonu pšenice sa zdvojnásobila.
derStandard.at: Nie je to príliš jednoduché, urobiť zodpovedných za stúpajúce ceny surovín špekulantov?
Ziegler: Špekulant nie je jediným pôvodcom stúpania ceny, ale jeho zásahom sa zrýchľujú cenové pohyby. Od ostatných hospodárskych aktérov ho odlišuje okolnosť, že nič nekupuje pre vlastnú spotrebu. Vezmite si príklad: Tak pestovateľ obilia v Argentíne na jednej strane, ako aj majiteľ jednej siete pekární v New Yorku na druhej strane má záujem na fixnej cene. Obaja potrebujú plánovaciu bezpečnosť, aby mohli kalkulovať nasledujúci produkčný cyklus. Tento druh termínových obchodov je špekulatívny. Cena je umelá a nezodpovedá efektívnej tržnej cene. To je legitímne. Ak však účastníci trhu nie sú ani producenti, ani spotrebitelia, ide o čistú burzovú špekuláciu, ktorá nezodpovedá žiadnemu hospodárskemu osohu.
derStandard.at: Nástroje, ktoré používajú surovinoví špekulanti, sú deriváty a termínované kontrakty, trhy, preto - žiaden vynález posledných rokov. Čo sa teda zmenilo?
Ziegler: Nechajte ma odpovedať Olivierom Pastré, jedným z rozhodujúcich odborníkov na tomto poli: "Trhy pre derivátové produkty boli vytvorené už začiatkom 20. storočia v Chicagu. Avšak od začiatku 1990-tych rokov sa tieto novodobé finančné produkty zmenili z čistých poistných produktov na čisté špekulatívne produkty. Za menej ako tri roky sa podiel nekomerčných aktérov na trhu s kukuricou zvýšil zo 17 na 43 Percent." Dnes držia veľké hedžové fondy 12.000 až 15.000 komoditných termínových kontraktov na kukuricu, sóju, obilie, ryžu a podobne, ktoré kupujú, predávajú, znovu kupujú a tak ďalej. Keď príde moment realizácie, cena na svetovom trhu exploduje.
derStandard.at: Na druhej strane stúpa hlad…
Ziegler: Kukurica, obilie a ryža kryje 75 percent svetovej spotreby základných potravín. Zatiaľ čo hedžové fondy v obvyklých manieroch investujú miliardy a miliardy špekulatívneho kapitálu, sú zo siedmych miliárd ľudí celosvetovo 1,2 miliardy "extrémne chudobných". To znamená, že musia prežiť s menej ako 1,25 dolára na deň, najčastejšie však s oveľa menej. World Food Report hovorí, že svetové poľnohospodárstvo v dnešnej fáze vývoja by mohlo bez problémov denne uživiť 12 miliárd ľudí. To je zhruba dvojnásobok svetového obyvateľstva. Od začiatku tohto tisícročia neexistuje viac žiadny objektívny nedostatok potravín. Každé dieťa, ktoré práve teraz, keď spolu hovoríme, zomrie, je zavraždené.
Tento masaker sa deje v absolútnej a ľadovej normalite. Nie je to žiadne umieranie v diaľke. Každý o tom vie. 57.000 ľudí denne zomrie hladom, jedna miliarda z tých siedmych miliárd obyvateľstva sveta sú permanentne podvyživení. Ak vezmeme všetky dôvody smrti spolu, zanecháva každý rok túto planétu 70 miliónov ľudí. V roku 2012 zomrelo hladom, alebo bezprostredne na jeho následky 18,2 miliónov ľudí.
derStandard.at: Vy ste osem rokov neustále cestovali ako zvláštny spravodajca OSN pre právo na potraviny po územiach v núdzi tohto sveta. Stále ešte nestrácate silu.
Ziegler: Netrpím iracionálnou zlosťou, ale hnevom. Hnevom na túto totálnu absurdnosť. Hlad je dnes najväčším, najbrutálnejším, najdôležitejším dôvodom smrti na tejto planéte. Hlad je jeden organizovaný zločin, je dielom ľudí a ľudia ho môžu premôcť.
derStandard.at: Vy vidíte teda zodpovednosť v každom jednotlivcovi?
Ziegler: Každý vie, že toto strašné masové vraždenie by bolo možné zastaviť prostredníctvom spravodlivých ústavných reforiem v demokraciách už zajtra ráno. Len náhoda fyzického narodenia nás oddeľuje od obetí, nič iného. Nadchádza uvedomenie si solidarity, povstanie svedomia. Som o tom presvedčený. Che Guevara povedal: "Aj tie najhrubšie múry padnú kvôli trhlinám."
derStandard.at: Kto môže teda skrotiť surovinových špekulantov?
Ziegler: Žiadna burza nefunguje v bezprávnom priestore. Ak by bol tlak občanov dostatočne silný, mohli by parlamenty okamžite uskutočniť revíziu a všetkých účastníkov trhu, ktorí nie sú výrobcovia, alebo spotrebitelia, vylúčiť z trhu so základnými potravinami. Neexistuje teda žiadna fatálnosť.
derStandard.at: V uplynulých rokoch všetky veľké investičné banky vo veľkej miere nastúpili s derivátmi do obchodu s agrárnymi surovinami. Teraz špekuluje aj Deutsche Bank znovu s potravinami.
Ziegler: Šéf Deutschen Bank, Jürgen Fitschen, si myslí, že špekulácie na agrárne suroviny je jeden normálny trhový proces. Tak ďaleko to aj súhlasí. Čo však zatajuje: ak jedným úderom vstúpia na trh tisícky špekulantov, stúpne cena za komoditné termínované kontrakty.
Jean-Paul Sartre napísal: "Pour aimer les hommes, il faut détester fortement ce qui les opprime" - aby sme ľudí milovali, treba veľmi silno nenávidieť, čo ich utláča". Rozhodujúcim je slovo "čo". Ide o štrukturálne násilie a nie o osoby.
derStandard.at: Mimo zákazu burzových špekulácií s potravinami žiadate aj zákazy pre motorové biopalivá.
Ziegler: Američania spálili posledný rok 138 miliónov ton kukurice - to je 40 percent celej úrody kukurice - a stovky miliónov ton pšenice, aby vyrobili bioetanol a bionaftu. Je pravda, že sa klíma vyvíja k horšiemu. Je pravda, že je za to zodpovedný neprimeraný únik CO2. Je aj pravda, že tento CO2-únik pochádza z fosílnych energií. Nápad, nahradiť fosílnu energiu obnoviteľnou, nie je na prvý pohľad totálne absurdná. Avšak: vo svete, kde každých päť sekúnd zomiera hladom jedno dieťa, je agropalivo, vyrobené zo spálenej potraviny, zločinom proti ľudskosti.
derStandard.at: V EÚ má 2020 desať percent vynaloženej energie pozostávať z obnoviteľnej energie…
Ziegler: Táto direktíva musí byť anulovaná. V EU-27 nemajú roľníci potrebnú pestovateľskú plochu, aby mohli zabezpečiť toto masívne pestovanie rastlín. A čo robí prezident Európskej komisie José Barroso? Pred nedávnom dohodol z Mozambikom prenájom 55.000 hektárov ornej pôdy. Táto má dodávať palmový olej a cukor pre výrobu bioetanolu. Naviac sa to deje tam, kde je hlad medzi africkými roľníkmi a obyvateľstvom najhorší.
Kanibalský svetový poriadok je ovládaný celkom úzkou triedou finančnej oligarchie podľa princípu maximalizácie profitu: desať koncernov kontroluje 85 percent celosvetovo obchodovaných potravín. Samozrejme sa títo nesnažia bojovať proti hladu v Somálsku. Je to štrukturálne násilie, ktoré obsahuje tento kanibalský svetový poriadok, nie zlomyseľnosť jednotlivca.
derStandard.at: Ako môže byť toto štrukturálne násilie zlomené?
Ziegler: Peter Brabeck-Letmathe, jeden Villachčan, je vysoko postavený výkonný prezident najväčšieho potravinárskeho koncernu na svete: Nestlé. Je civilizovaným človekom, vie čítať a písať, chodí zrejme do kostola, zdá sa byť relatívne rozumným človekom. Ak však Brabeck ročné zhodnotenie akcionárom Nestlé nevyženie hore o určité percento, je sám behom najkratšej doby bez práce. Bodka.
To isté platí napríklad aj pre skupinu Cargill, ktorá posledný rok kontrolovala 29,8 percenta všetkého obchodovaného obilia na svete. Keď tam tamojší šéf exekutívy ročnú mieru zisku masívne nezvýši, je preč. To je to štrukturálne násilie na našej planéte. Diktatúra koncernov na tom to svete musí a môže byť zlomená slobodnými občanmi a občiankami. Francúzsky spisovateľ Georges Bernanos povedal: "Dieu n'a pas d'autres mains que les nôtre" - Boh nemá žiadne iné ruky, ako naše. Buď zlomíme tento kanibalistický svetový poriadok, alebo to neurobí nikto.
(Interwiev : Sigrid Schamall, derStandard.at, 21.2.2013)
Jean Ziegler - narodil sa v roku 1934 ako Hans Ziegler v Thune vo Švajčiarsku. Je sociológom, politikom a autorom. Od 1967 až do jeho odvolania 1983 a znovu od 1987 do 1999 bol ženevským poslancom Národnej rady za Sociálne demokratickú stranu. Od 2000 do 2008 bol zvláštnym spravodajcom OSN pre právo na potraviny. 2008 bol Ziegler zvolený do poradného výboru Rady pre ľudské práva. Do 2002 bol mimo to profesorom pre sociológiu na Ženevskej univerzite, ako aj stálym hosťujúcim profesorom na Sorbonne v Paríži. Ziegler bol spriatelený s Jean-Paul Sartrom a Simone de Beauvoir, ktorí ho primäli zmeniť si meno na Jean. Počas Kubánskej účasti na prvej svetovej konferencii OSN o cukre 1964 v Ženeve, bol dvanásť dní šoférom Che Guevaru. Žije v druhom manželstve s historičkou umenia Erica Deuber-Ziegler a je otcom jedného syna.
Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: http://www.protiprudu.org/ziegler-hlad-je-organizovany-zlocin/

Poznámka:
A čo o boji proti hladu hovoria Afričania? Keňský ekonomický expert hovorí v rozhovore pre DER SPIEGEL: "Preboha, prestaňte prosím vás s tou pomocou…"11 věcí, které se stanou?

3. března 2013 v 13:16 Dokumenty
Z jakého důvodu je dnes Španělsko, Itálie, Portugalsko a mnoho dalších zemí v situaci, která se podobá ekonomické depresi?kráceno
Je to z toho důvodu, protože tyto země jsou tolik zadlužené. Proč mají takový dluh? Je to proto, protože dovolily, aby je zotročili bankéři. Půjčovat si peníze od bankéřů může na krátkou dobu poskytnout zemi vyšší životní standard, ale jeho následkem je vždy nižší životní úroveň z dlouhodobého pohledu. Proč je tomu tak? Je to proto, protože musíte bankéřům vždy zaplatit více, než si od nich vypůjčíte. A jakmile se dostanete do bodu, kdy váš koeficient HDP přesahuje 100 %, v podstatě se topíte v dluzích. Velké množství peněz, které by jinak mohly být použity na poskytování základních služeb a mohly by stimulovat vaši ekonomiku, je nyní zapotřebí na to, aby bylo možné platit úroky z toho hrozivého dluhu.
Řecko, Španělsko. Itálie, Portugalsko a zbývající země západního světa se nedostaly do takového dluhu náhodou.
Toto se stalo záměrně.


A my nyní můžeme sledovat na příkladu toho, co se děje v Řecku a ve Španělsku, co se přihodí, pokud tento systém začne odhalovat svoji podstatu.
Následujících 11 věcí se může přihodit, pokud dovolíte, aby vaši zemi zotročili bankéři:
#1 Země, které se nacházejí v dluzích, musí v určitém okamžiku implementovat "úsporná opatření", aby se pokusily zachránit svoji solventnost. Toto způsobí ekonomické zpomalení a nezaměstnanost prudce stoupne. Vidíme, že se právě toto nyní děje v Řecku, ve Španělsku a v řadě dalších zemí. Za minulé čtyři roky řecká ekonomika ztratila 25 procent. Právě tento týden bylo oznámeno, že nezaměstnanost se zvýšila na 23.1 procenta. Před rokem to bylo pouze 16.8 procent. Ve Španělsku je míra nezaměstnanosti ještě vyšší. Vyšplhala se na 24.6 procent a někteří analytici předpokládají, že se brzy vyšplhá na 30 procent. K tomu by nikdy nedošlo, pokud by se tyto země nedostaly do takového dluhu.
# 2 V rámci systému, který je založen na dluhu, může jít ekonomický vývoj časem nazpátek. V Řecku dnes velké množství obyvatel přestalo používat auta a vrátili se k užívání kol... Velké poplatky za užívání silnic, velké daně, vysoká cena benzínu a oprav nutí Řeky ve velkém počtu, aby přestali používat auta. Podle řeckého úřadu pro vládní statistiku se počet aut na řeckých silnicích snížil dva roky za sebou o více než 40 procent. Mezitím se prodalo o 200.000 kol více, což je o čtvrtinu více, než v předešlém roce.
#3 V určitém okamžiku musí nezbytně dojít ke zhroucení bankovního systému země. Každá dluhová bublina jednou praskne a vládní orgány po celé Evropě se nyní zoufale snaží zabránit implozi celého evropského bankovního sektoru. Navzdory jejich úsilí však lidé v zemích jižní Evropy vybírají peníze z bank závratnou rychlostí. Jen se podívejte na to, co se nyní děje ve Španělsku... Odliv kapitálu ze Španělska byl v květnu čtyřikrát vyšší, pokud jej srovnáme se stejným měsícem v roce 2011. Podle údajů, které byly vydány v úterý Španělskou centrální bankou, opustilo v minulých pěti měsících roku 2012 zemi 163 miliard eur. Během téhož období, o rok dříve, opustilo Španělsko 14.6 miliard eur.
#4 Ve všech zemích, jejichž systém se zakládá na dluhu, časem dojde ke zvýšení daní do absurdní výše. Když došlo v roce 1913 ve Spojených státech k zavedení daně z příjmu, většina Američanů byla zařazena do skupiny 1% daně. V průběhu let jsme slyšeli bezpočet slibů, že dojde ke snížení daní, ale vždy zůstalo jen u slibů. I když vláda sníží daně jednou rukou, obvykle to končí tím, že její druhá ruka zvýší daně deseti nejrůznějšími způsoby. Lidé ve Spojených státech jsou dnes doslova zavaleni daněmi na tucty a tucty nejrůznějších způsobů. Naši politici rádi navrhují takové daně, které, podle nich, ani nepocítíme. Nakonec nám ale seberou vždy takové množství, o kterém se domnívají, že by jim ještě mohlo projít. Jen se podívejte na to, co se nyní děje ve Francii. Nově zvolený socialistický prezident Francie říká, že jeho strana plánuje zvýšit horní daň ve Francii na 75 procent. Ale, i když nás politici zdaní až k smrti, vždy ještě dokáží navrch toho všeho navrstvit gigantickou horu dluhů.
#5 Vaše měna se pomalu, ale jistě, stane bezcennou. Většina lidí si neuvědomuje, že inflace je daň. Každý dolar, který máte v současné době v bance, neustále ztrácí hodnotu. Děje se to proto, protože v takovém systému, jaký máme my, jenž je založený na dluhu, se počítá s tím, že celkové množství peněz a dluhu se neustále zvětšuje. Od doby založení Federální rezervy klesla hodnota dolaru o 95 procent. To se nestalo náhodou. Každá další větší měna, která existuje, se trvale snižuje její hodnota.
#6 Pokud se věci dostatečně zhorší, začnou pouliční nepokoje. Před několika týdny více než milion zaměstnanců ve veřejných službách vyšlo protestovat do ulic ve více než 80 španělských městech. Odehrály se rovněž násilné srážky mezi demonstranty a policií.
#7 Když se zhroutí ekonomika založená na dluhu, není dostatek peněz a je málo zboží. Jen se podívejte, co se odehrává v Řecku. Nedostatečné zásobení léky se stalo ohromným problémem. Následující popis pochází z nedávného článku Bloomberg news... Mina Mavrou, která vede lékárnu na předměstí Atén, kde žije střední třída, stráví každý den hodiny času úpěnlivými telefonáty s výrobci léků, velkoobchody a se svými kolegy, jen, aby zajistila léky pro své klienty. Léky, které zachraňují život, jako je přípravek od firmy Sanofi (SAN) na ředění krve, Clexane, či ihalátor proti astmatu Flixotide od firmy GlaxoSmithKline (GSK), se objevují na obrazovce počítačů v lékárně často v červených řádcích. To znamená, že tyto produkty nejsou na skladě, nebo, že lékárníci nebyli s to objednat tolik jednotek, kolik potřebovali. "Vždy, když vidíme červenou barvu, chce se nám brečet", říká Mavrounová. "Situace se zhoršuje každým dnem". 12.000 lékáren, které jsou doslova na každém rohu řeckých měst, jsou vlásečnicemi komplexního systému, kterým se léčení dostává až k pacientům. Panhelénská asociace lékárníků hlásí nedostatky u téměř poloviny z 500 v zemi nejvíce užívaných léků.
#8 Obyvatelstvo vaší země propadne takovému zoufalství, že se posléze začne shlukovat do gangů za účelem rabování jídla a zásob z obchodů. Pokud lidé nemají zaměstnání a nemohou uživit svoje rodiny, dělají často věci, které by si dříve ani nedokázali představit. Jen se podívejte na to, co se děje právě nyní ve Španělsku... Nezaměstnaní pracující v zemědělství a další členové odborů vtrhli do dvou supermarketů, první z nich se nachází ve městečku Ecja (u Sevilly) a druhý v Arcosu de la Frontera (u Cadízu) a naložili plné vozíky základních životních potřeb. Tvrdili, že "lidé byli zcela zbaveni majetku a oni zabavují majetek těch, kteří toto způsobili". Jídlo, všetně mléka, cukru, římského hráchu, pasty a rýže, bylo poskytnuto charitám za účelem jeho distribuce. Tyto charity tvrdí, že nejsou s to uspokojit všechny požadavky o pomoc, které dostávají. Nezaměstnanost v Sierra de Cadiz je 40 procent.
#9 Pokud se věci dostatečně zhorší, začnou se hroutit dokonce i základní služby. Úřady v Řecku mají opodstatněné obavy, že by mohlo začít docházet k přerušování dodávek plynu a elektřiny. Zásobovatelé nechávají své účty nezaplacené po dlouhou dobu a jednoho dne se miliony obyvatel Řecka mohou probudit a zjistit, že dodávky energie do jejich domovů byly přerušeny. Řecký regulátor energie RAE řekl v pátek Reuters, že na příští týden svolává pohotovostní jednání, aby došlo k odvrácení zhroucení systému dodávek elektřiny a plynu, jenž se dostal do dluhu. "RAE svolá krizový štáb příští týden, aby se zabránilo kolapsu dodávek plynu a elektřiny", prohlásil pro Reuters šéf společnosti Nikos Vasilakos. RAE přijal toto rozhodnutí, když obdržel dopis od řecké společnosti pro zemní plyn DEPA, která v něm vyhrožuje, že přeruší dodávky elektřiny, pokud se těmto výrobcům nepodaří vyrovnat své závazky vůči této společnosti.
#10 V ekonomické depresi mnoho lidí zcela ztratí naději. Stále se zvyšující počet rodičů čelí tak zoufalé situaci, že dokonce opouštějí své vlastní děti. Následující výňatek je z nedávného článku CNBC... Podle SOS vesniček, evropské charity, která se pokouší pomáhat rodinám ve finanční tísni, aby nedocházelo k opouštění dětí, bylo pouze v minulém roce rodinami v Řecku opuštěno 1200 dětí a 750 bylo opuštěno v Itálii. To je téměř dvojnásobek počtu opuštěných dětí v Itálii oproti minulému roku. Opuštěných dětí v Řecku bylo za celý rok 2003 pouze 114.
#11 Viděli jsme to rovněž v průběhu Velké hospodářské krize ve 30.letech. Ekonomické kolapsy s sebou vždy nesou strmý nárůst počtu sebevražd. Něco podobného, co se odehrává dnes Řecko ještě nikdy nezažilo. Počet sebevražd rychle narostl neskutečným způsobem.
Následující výňatek pochází z článku v Reuters z dubna:
V pondělí se 38letý učitel geologie oběsil na lampě pouličního osvětlení v Aténách a ve stejný den se 35letý kněz vrhl vstříc smrti z balkonu na severu Řecka. Ve středu se kulkou do hlavy sprovodil ze světa 23letý student. V období před volbami, které se konaly 6. května, byla tato středomořská země - a její média - zcela šokované zprávami, které se týkají nárůstu počtu sebevražd díky ekonomické krizi. Dříve patřilo Řecko mezi země s nejnižším počtem sebevražd na světě.
Pokud žijete ve Spojených státech, sledujte pozorně, co se nyní děje v Evropě, protože podobné podmínky budou brzy i v zde. Stejně jako v Evropě jsme dovolili bankéřům, aby nás zotročili a teď za to poneseme důsledky. Je smutné, že většina Američanů nemá ani ponětí, jakým způsobem jsme se do tohoto maléru dostali.
Následující výňatek pochází z nedávno zveřejněného článku profesora Stevena Yatese:
Mělo nám být jasné, že země - vlastně celá západní civilizace - je na špatné cestě, když vlády a centrální banky, které pracují v součinnosti, se zbavily vzájemných vazeb mezi měnami a vzácnými kovy a dovolily tak, aby došlo ke spuštění masivní expanze půjček a k dramatickému nárůstu národního dluhu - a umožnily takovýmto způsobem pseudoprosperitu a hýření v 90. letech. Když Nixon "uzavřel zlaté okno" (oddělení dolaru od vazby zlato, k němuž došlo v roce 1971 - p.p.), byl náš národní dluh kolem 400 miliard. O deset let později tento dluh překročil práh 1 trilionu dolarů. A o dalších 10 let později dosáhl 6 trilionů dolarů. V době, kdy George W.Bush odcházel z úřadu, zanechal za sebou nejvyšší republikánský dluh v dějinách. Dluh vzrostl na 11 trilionů dolarů. V dnešní době, pod dohledem katastrofálního Obamova vedení, již tento dluh překročil 16 trilionů dolarů. A konec toho všeho je v nedohlednu.
Spojené státy nahromadily nejvyšší dluh v historii světa a v jistém okamžiku nás tento dluh zcela zničí. Velká většina Američanů žije, bohužel, od výplaty k výplatě a jsou zcela nepřipraveni na ekonomický chaos, který přichází. Jedna studie uvádí, že 64 procent Američanů nemá v bance víc než 1000 dolarů.
Je to vůbec možné?
I když bychom klidně mohli být na prahu další globální potravinové krize, většina Američanů nemá dostatečné zásoby potravin ve svých domovech, které by vydržely déle než jeden měsíc. I když se ekonomika USA nalézá na prahu další recese, většina Američanů stále kupuje hračky, které nepotřebuje a platí za ně prostřednictvím kreditních karet, které by neměly být vůbec používané. Pokud vás zajímá, kam míříme, jen se podívejte na Řecko a Španělsko. Tyto země procházejí ekonomickým peklem a my je budeme brzy následovat. Připravte se na to, dokud je to ještě možné.
Zdroj:

Nerušit vraždíme

3. března 2013 v 12:40 Dokumenty
Tím, že jste otevřeli tento článek, jste projevili svobodnou vůli si jej přečíst. Textem není míněno nabádání ke změně stravování či jiných aktivit, které jeho přečtení může vyvolat. Jste zodpovědní pouze za sebe, své chování a jeho následky, které z něho vyplývají.
Celé k zamyšlení zde:

Kdo s námi manipuluje

2. března 2013 v 12:33 Knihy - tip
Petr Novotný


Většinu z nás znepokojuje, že právě ti, kteří zapříčinili například devastaci přírody, rabování surovinových zdrojů, úpadek mezilidských vztahů, válečné napětí, světovládnou moc koncernů, bezzubost demokracie nebo eskalaci závažných nemocí, nám slibují rovněž brzkou nápravu těchto nebezpečných jevů. Kdo za těmito lstivými lidmi a institucemi stojí, jaké mají motivy, proč s námi manipulují a prozatím zcela beztrestně deformují naši individualitu, aby nás už konečně všechny dostali do jednoho pytle poslušné, výkonné a koupěchtivé masy? Společně s pozorným autorem nahlédneme pod prsty masmédiím, politikům, státním institucím, reklamním specialistům, farmakoncernům či organizátorům šoubyznysu. Pochopíme motivy jejich snažení, mazanost, cynismus a doslova ďábelskou schopnost vychýlit nás z přirozených životních cest, abychom pak pod jejich taktovkou nadšeně jásali v rolích šťastných loutek...
Zakoupit možno např. zde:

Dokument Rockefellerovy nadace

2. března 2013 v 11:58 Dokumenty
"Scénáře pro budoucí technologie a mezinárodní rozvoj"
Vzestup autoritářství
Ta první znepokojivá předpověď začíná v roce 2012, kde se předjímá "roky trvající světová pandemie", která nakonec nákazou postihne téměř 20 procent světové populace a vyžádá si 8 milionů životů. V důsledku této pandemie, podle nástinů Rockefellerovy nadace bude veřejnost vítat daleko autoritativnější vládu a tužší kontrolu nade všemi aspekty života včetně biometrické identifikace všech občanů.


Bombové útoky na Olympiádu 2012 v Londýně
V tomto dokumentu od Rockefellerovy nadace se "předpovídá", že období 2010-2020 se bude říkat "dekáda zkázy" kvůli vlně teroristických útoků, přírodním katastrofám, ale také občanským vzpourám a finančním kolapsům.
Roky 2010 až 2020 dostanou přezdívku "dekáda zkázy" z dobrého důvodu: bombové útoky na Olympiádu 2012, s asi 13 000 mrtvými, krátce nato budou následovat zemětřesení v Indonésii, která budou mít na svědomí 40 000 lidí, tsunami, co téměř smetou Nikaraguu, a propukne hlad v západní Číně způsobený tisíciletým suchem spojeným s klimatickou změnou.
To se odrazí v událostech běžného života, dokument rovněž předpovídá, že do roku 2015 bude velký podíl vojsk USA znovu povolán ze zemí, jako je Afghánistán, aby byla rozmístěna doma, kde budou zjevně představovat pomůcku proti strachu.
V roce 2015 USA přemístí velkou část svých obranných výdajů na domácí hrozby, stáhnou se z Afghánistánu - kde se opět moci chopí znovu oživený Talibán.
Co se týče nynějších událostí, dokument naznačuje, že národy ztratí kontrolu nad svými financemi kvůli masivnímu zadlužení s tím, že zřejmě finanční suverenitu předají bankovní technokracii.
Dokument ale nepojednává jen o tomto tématu. Je v něm také od Rockefellerů pojednána i rostoucí nedůvěra v očkování, když konstatují, že kvůli korupci v národních a globálních orgánech, jako je např. WHO, povedou vakcíny s předstíranou potřebností k masovým úmrtím. Podle této práce následná nedůvěra v očkování povede velké množství rodičů, aby se očkování vyhýbali, což povede ale ke vzrůstu kojenecké a dětské úmrtnosti na úroveň, jakou nikdo od 70. let neviděl.
V kontextu slabého zdravotního systému, korupce a přezírání standardů - ať už v jednotlivých zemích či v globálních orgánech jako Světová zdravotnická organizace WHO - v několika afrických zemích do veřejného zdravotního systému proniknou vadné vakcíny. V roce 2021 zemře na Pobřeží slonoviny 600 dětí kvůli vakcíně předstírající, že je na hepatitidu B, což však bude blednout v porovnání se skandály vyvolanými masovými úmrtími kvůli vadným lékům proti malárii v následujících letech. Tato úmrtí a následné skandály drsně poznamenají důvěru veřejnosti v dodávky vakcín; rodiče se začnou nejen v Africe, ale i jinde vyhýbat očkování svých dětí a stejně, jako tomu už dlouho nebylo, kojenecká a dětská úmrtnost vyroste do úrovní od 70. let nevídaných.
Technologie se ve vzrůstající míře v dekádě zkázy začne stávat bojištěm s tím, jak se organizace kybernetického terorismu a hackerské mafie budou dále a dále šířit. Znepokojivou předpověď nastiňuje pojednání "bio-hackingu" v tomto dokumentu, kdy GMO a Udělej si sám biotechnologie protlačí globalistickou lásku k transhumanismu dále.
Zajímavé, že ne všechno to "hackování" bude zlé. Geneticky modifikované plodiny (GMO) a kutilská biotechnologie (DIY) se stanou garážovými aktivitami pro zadní dvorek a budou vytvářet důležité pokroky. V roce 2017 síť afrických vědeckých renegátů, již se vrátí do svých domovských zemí po práci u západních nadnárodních společností, poprvé odhalí sadu nových GMO, která prudce zvedne zemědělskou produktivitu na tomto kontinentu.
Přesně tak, jak už globalisté sto let sní, rozvinutý svět začne upadat zpět do feudalismu, když rozestup mezi boháči a chudáky vyroste do úrovní, které stovky let už nikdo neviděl, jak tak vymizí střední třída.
Boháči se přestěhují do lesních komplexů, zatímco chudina bude nucena se odstěhovat do ghett. Dokument líčí, jak do roku 2030 už nebude rozdělování na "rozvinuté" a "rozvojové" národy relevantní ani rozlišitelné.
Agenda 21
Zpráva rovněž nastiňuje několik environmentálních scénářů vycházejících z klimatické změny, mezi něž patří i celosvětový ekonomický systém založený na Zelené infrastruktuře do roku 2018.
Tato nadace popisuje, jak následný kolaps společnosti bude vyžadovat exodus z venkovských oblastí do městských oblastí kvůli přežití, což je bizarní pojetí reality, když ti, kdo žijí v městském prostředí, mají daleko omezenější možnosti k soběstačnosti, než ti ve venkovských oblastech mající možnosti si daleko snadněji vypěstovat vlastní jídlo.
Dalším zrcadlením Agendy 21 je předpověď tohoto dokumentu, že pouze ti velice bohatí budou mít možnost cestovat, jelikož ceny raketově vyrostou a omezení ve jménu bezpečnosti dosáhnou tak vysoké úrovně, že chudí si jednoduše nebudou moci dovolit cestovat mimo svou komunitu.
Závěr
Stejně jako u dalších takových dokumentů, třeba těch vydaných RAND a MoD v Británii, jsou tyto předpovědní práce oknem do snah mozkových trustů, jež pomáhají utvářet světové události. Ačkoliv se tyto dokumenty vždy líčí jako jednoduché predikce, je důležité si uvědomit, že mnoho z těchto spisů bylo v minulosti zlověstně přesných, a tudíž se s nimi musí počítat, když se v budoucnu takové scénáře začnou rozvíjet.

Dokumentace:
http://www.rockefellerfoundation.org/mwg-internal/de5fs23hu73ds/progress?id=xkf1l3SJWF

Zdroj: