Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Prosba

14. dubna 2013 v 21:56 |  Aktuálně
PODPIS TÉTO PETICE BY MĚL BÝT TÉMĚŘ POVINNÝ.
NIKDO NEVÍ, KDY SI SÁM SOBĚ PODĚKUJE, ŽE JI PODEPSAL.http://www.hlasprozivot.cz/


Hlas pro život

Každý třetí člověk během života onemocní rakovinou a každý pátý bohužel zhoubnému nádoru podlehne. Lékaři desítky let čekali na pokrok v technologii, který posune hranice léčby. Posledním výrazným posunem se stala možnost rozšířit medicínské využití protonových částic, které dokáží zničit nádor a přitom jsou šetrné k okolním zdravým tkáním.

V Praze vloni zahájilo činnost protonové centrum, které může doplnit současný systém onkologické léčby. Dětští pacienti se zde mohou léčit bez dopadu na zdravý vývoj, muži po léčbě rakoviny prostaty neztrácejí potenci a nenesou si další nepříjemné následky. A přesto - koho dnes centrum léčí? Převážně cizince. U českých zdravotních pojišťoven totiž centrum zatím bojuje o své místo na slunci.

Ministerstvo zdravotnictví nejmodernější zdravotnické zařízení na světě zcela ignoruje. Ředitel největší tuzemské zdravotní pojišťovny VZP Zdeněk Kabátek hromadně zamítá žádosti pacientů o uhrazení jejich léčby. Pacienti čekají a ubíhá jim čas…

Hlas pro život je hlasem těch, kteří chtějí podpořit existenci moderní léčby a nárok českých pacientů na ní. Pokud nejste lhostejní k osudu druhých a souhlasíte s naší peticí, dejte nám prosím svůj hlas.

Petici již podepsalo: 39042 lidí.
· Protonové centrum je připraveno na léčbu - jak pro koho)))

Proton Therapy Center (PTC) kontaktují stovky pacientů, kteří mají zájem o nejmodernější dostupnou léčbu rakoviny. V poslední době jsou uváděni v nejistotu kampaní Všeobecné zdravotní pojišťovny z hlediska dostupnosti protonové léčby. Proto cítíme povinnost se k některým zavádějícím informacím, která se objevily v prohlášeních VZP a následně v médiích, vyjádřit.

Celé zde:
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Protonove-centrum-je-pripraveno-na-lecbu-ceskych-pacientu-264252

Protonová léčba a pojišťovny

Rakovina se dá vyléčit
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.