Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Spejblovo politické obludárium

16. května 2013 v 11:20 |  Knihy - tip

Jak to vidí Spejbl a Hurvínek

Politická situace není cizí ani známým loutkám Spejblovi a Hurvínkovi. Zajímá vás jejich názor?

Kniha Heleny Štáchové Spejblovo politické obludárium je tvořena devětašedesáti sloupky na aktuální společenská a politická témata, na která se díváme očima Spejbla, Hurvínka a jejich dámských protějšků, paní Kateřiny a Máničky.


Najdeme zde kapitoly jako Sexy mozek, Papežovy kondomy, Tahle země není pro starý, Státní maturity nebo Hurvínek for president. Každý sloupek má zhruba dvě stránky, a za ním je ještě vysvětleno, k jaké problematice se vztahuje. Text je často doplněn vtipnými ilustracemi od Jiřího Slívy.
Spejbla a Hurvínka všichni jistě znáte, takže si určitě dokážete představit, že je tato bezmála sto padesáti stránková knížka plná humoru a ironie. A právě díky tomu, že všichni víme, jak tito loutkoví hrdinové vypadají, jak se pohybují a jak mluví, si je dokážeme ve všech situacích bez problémů představit.


Tuto útlou knížečku bych doporučil milovníkům známých loutek, ale i všem, kteří se rádi zasmějí současné politické situaci.

Ukázka z knihy:


Vzdělání škodí

Hurvínek vztekle nakopne školní brašnu, která pamatuje jeho třiaosmdesát zbytečných školních let, zatímco Spejbl netečně pokračuje v luštění křížovky: "Neodbytný člověk na šest písmen," mumlá si, "ááá, už vím - otrava!" "To spíš učitel," opraví ho synáček. Otec zpozorní. "Kluku, co ti zase vadí na škole?" "Na škole nic," odsekne jeho ratolest, "budova je to pěkná, ale s učiteli se nedá vydržet. A to ještě chtějí vyšší platy!" "Synu, být v dnešní době učitelem je rizikové povolání, které si žádá zbrojní pas a nervy ze železa!" "A co my, školáci? Jen se dřeme a nám nedá nikdo nic!" kvílí kluk. "Ty se tak nadřeš," rozzlobí se hlava rodiny, "vždyť nic neumíš!" "Protože mě v té škole nic nenaučili!" vzteká se dál školák. "A jak by taky mohli, když sami nic neumí!" "Jak jsi zase na tohle přišel, Hurvínku?" "Třeba naše učitelka, ta se mě v jednom kuse na něco ptá!" žaluje Hurvajz. "A co ty?" vyzvídá Spejbl. "Nic! Nechám ji, ať si na to přijde sama!" "Ajajaj," zasténá nešťastný rodič v předtuše blížícího se vysvědčení, "to zas bude pohroma! To máš z toho, že se neučíš! Jestlipak víš, co bude z žáka, který se místo učení honí za mičudou?" "Milionář," odpoví chlapeček. "Kluku," vede si svou Spejbl, "prachy jsou sice fajn, ale takové vzdělání je k nezaplacení!" "Taky za něj nikomu pořádně neplatěj. Copak už jsi u nás viděl bohatýho intelektuála?" trumfuje syn…


K objednání zde:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.