Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Říjen 2013

Vláda lidu

28. října 2013 v 4:59 Moje Maličkosti
"Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie."
( Sokrates)Jen malé zamyšlení, nakolik si vlastně ten tzv.,,lid" vládne.

Poslední dobou stále častěji slýchám ze všech stran to kouzelné slovíčko,,demokracie".(demokratické principy, demokratické hodnoty, např.)

Nevycházím z údivu, že si stále tolik lidí toto slovíčko vysvětluje, coby synonymum svobody a vrchol blaha.
Domnívám se, že společnost jednoduše pro skutečnou demokracii ještě zdaleka nevyzrála. Jinak by ji došlo, že žádnou vládu nad sebou nepotřebuje.

Dnes byl na příklad, jeden demokrat vyzván demokratickou většinou, aby odstoupil ze své funkce. Nato následovala demokratická reakce - ,, a nepůjdu!)) - Ne a ne a ne…)))

Stejně, jako starověké kultury uctívali svá božstva, tak i dnešní, tzv. západní kultura bezhlavě uctívá své modly, jimiž jsou prospěch, prestiž, pokrytectví, sobectví a neukojitelná chamtivost.
Namísto, aby ten lid ,,společně" řešil aktuální existenčně závažné problémy, neustále se jen handrkuje o nějaké ismy, domnělé jediné pravdy, a honí se slepě, jako oslík za svou mrkvičkou, v podobě bankovek.

Tak jako malé dítě nechápe a nevěří, že se o horkou plotnu může popálit, dokud se skutečně nespálí, tak i ten zmíněný lid musí patrně padnout držkou na beton, aby konečně přišel k rozumu.


Nezbývá, než skončit otázkou, na kterou se mi nedostává odpovědi.

Jak to mám jen vysvětlit svým dětem?)))

Vývoz demokracie

Nezlobte USA, nebo vám přinesou demokracii


Platónova Sókratova obrana odhalila už před 2500 lety podstatu tzv. demokracie a chování davu

Slušného člověka Sokrata odsoudil k smrti demokratickou cestou zmanipulovaný dav. Důvod? Jeho názory překážely lidem, kteří si uzurpovali moc.Video: Proč je demokracie špatnou formou vlády


Proroctví:
Vidím mince,taví se,hořící bankovky v rukou nesčetných lidí.Budou mít malou hodnotu ty peníze,pořád menší a nikdo se od nich nebude chtít odtrhnout.(Maka - Šaman Atuka-Hé 1997)


Anketa: Rozum v hrsti


PoděkováníPodobné:
Dost bylo kokotů