Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Aktuálně

Cíl Írán

3. listopadu 2011 v 13:59
Útok na Írán zase reálnější
Britská armáda připravuje plán podpory amerického útoku na Írán
USA daly Izraeli zelenou pro útok na Írán
Tip na knihu : Cíl Írán : http://svetylko.blog.cz/0901/cil-iran

V čele Libye stanul občan USA

3. listopadu 2011 v 13:58

Globální revoluce live

18. září 2011 v 11:52
Právě teď začíná v New Yorku a na několika dalších místech akce Occupy Wall Street, aneb okupace/blokování bank - především na Wall Streetu. Lidé už si uvědomili, že finanční systém má zásadní podíl na likvidaci jejich práv a svobod.

Výzva Anonimous pro NATO

Globální revoluce live

komentář z FB
Vcera bola americka burza na Wall Street zatvorena kvoli protestom pred nou : http://www.youtube.com/watch?v=5jKhT9r1seM&feature=youtu.be :
SA : Vsimnite si tu absolutnu masmedialnu blokadu informacii o tomto. Nikde ani zmienka. Ale ako vidno, ludia sa zacinaju zobudzat uz aj v USA.

video:


hudební klipy - Otevřete oči !!!
Přidej se k nám za svobodný svět

Kde skončila TV bedýnka

18. září 2011 v 11:51
info z 911_2011
Pravda a Jan Hus vs. 9/11 a NWO
Fotoprůlet - 911/2011
Projevy
Jan Koral na ČT24_9/11_2011
Praha /FOTOGALERIE/ - Akci stoupenců konspiračních teorií sledovali na horním konci Václavského náměstí především zahraniční turisté
další fota:
911_2011 na ČT 24 (… aneb, to by nejeden zvracel)

USA odvrátily hrozbu bankrotu

2. srpna 2011 v 20:44
USA odvrátily hrozbu bankrotu, Obama podepsal navýšení dluhu
Prezident USA Barack Obama v úterý podepsal zákon, který navyšuje strop pro státní dluh, a to až o 2,4 biliónu dolarů z nynějších 14,29 biliónu dolarů. Normu krátce před tím schválil americký senát. Zákonodárci tak na poslední chvíli odvrátili hrozbu, že stát se bezprostředně ocitne bez peněz.

Celé zde: http://www.novinky.cz/ekonomika/240754-usa-odvratily-hrozbu-bankrotu-obama-podepsal-navyseni-dluhu.html?ref=boxF

Špehujte se a udávejte se

29. července 2011 v 12:05
Jistě je mezi čtenáři mnoho dříve narozených, kteří poznali na vlastní kůži atmosféru nedůvěry ke svému okolí, kdy si jeden nebyl jist co na něj soused, kolega v zaměstnání, nebo rovnou příbuzný vědí a mohli by případně podat oznámení o vašich podezřelých aktivitách či jiném smýšlení než je žádoucí. Mohu jen smutně konstatovat - ,,už je to tady zas"!
Nové vnitřní bezpečnostní video zachycuje americké občany jako teroristy
Policie v USA spustila kampaň, kde nabádá občany, aby si všímali neobvyklého chování svých spoluobčanů a informovali o tomto bezpečnostní složky. Kampaň sestává z několika videí, přičemž jedno se věnuje i tématu terorismu. Není v něm však vidět žádný turban ani žádný občan arabského původu. Samotní Američané jsou v hledáčku policie zobrazováni jako potencionální teroristé.
Policie ve videu nabádá občany, aby si všímali podezřelých aktivit spoluobčanů, jako jsou: používání fotoaparátů, včetně mobilních telefonů, nošení batohů či jen podezřelé psaní poznámek do zápisníčku. Že přeháním?
Není třeba dodávat, že tento druh chování podporovali např. Musolini, Hitler a další diktátorské režimy. Rozšíření již nyní falešné války proti terorismu, zahrnutím Amerických občanů, coby potencionálních teroristů, je součástí plánu, na jehož počátku byl neústavní Patriot Act, který byl nedávno obnoven a dává vládě právo špehovat své občany.
Video:
FEMA Partners with Homeland Security on Psyops Campaign
Já si to pamatuju - J.Nohavica

Fed plánuje, jak řešit možný bankrot

25. července 2011 v 9:24
Čelní představitelé Fedu ve středu prohlásili, že se Federální rezerva v čele blížící se lhůty na zvýšení stropu vládních půjček ve výši 14,3 bilionů dolarů aktivně připravuje na možnost, že by Spojené mohly zbankrotovat.
Charles Plosser, předseda filadelfské pobočky Federálné rezervy, řekl, že americká centrální banka v posledních měsících úzce spolupracovala s Ministerstvem financí v promýšlení scénářů, co by se stalo, kdyby největší světové ekonomice došly 2. srpna peníze.
"Jsme stále v procesu plánování," řekl Plosser Reuters v rozhovoru v regionální ústředně banky ve Filadelfii. "Podílí se každý… je to velice aktivní process."
Plosser řekl, že "cítí v žaludku," že president Barack Obama a Kongres přijdou s dohodou, která včas dovolí zvýšit pravomoc Ministerstva financí půjčit peníze, a tím se vyhnout bankrotu kvůli neschopnosti platit vládní obligace.
Obama se měl ve středu sejít s předními členy Republikánské strany, aby s nimi hovořil o svých nedávných pokusech ukončit spor o navýšení státního dluhového stropu; tato šarvátka zvýšila možnost, že Ministerstvu financí dojdou příští měsíc peníze na splácení účtů.
Ministerstvo financí opakovaně prohlásilo, že bonkrot je nemyslitelný a že k navýšení dluhového stropu není alternativa. Plosserovo vyjádření je zatím nevýznamnějším veřejným prohlášením týkající se příprav na bankrot od amerického veřejného činitele.
Mluvčí Ministerstva financí nebyla dostupná pro komentář. Jeden aspekt krizového plánu Fedu je čistě operativní: Fed plánuje postup, jakým způsobem by Ministerstvo financí oznamovalo, které účty budou splaceny a které ne.
Fed funguje prakticky jako banka Ministerstva financí - vyplácí všechny vládní položky od sociálního pojištění až po platy vládních zaměstnanců.
"Plánujeme proces a postup, kterým by nám Ministerstvo fnancí oznamovalo, co máme dělat," řekl Plosser a dodal, že úkol je v rámci jejich kapacit. "Co udělá Fed s palcením účtů vlády? Které z nich budou dobré. Které z nich nebudou dobré?

Flotila svobody mířící do Gazy je prý opět plná teroristů a zbraní…

8. července 2011 v 10:59
Podle izraelských médií přiváží aktivisté za práva Palestinců na Flotile svobody nebezpečné chemikálie, kterými údajně chtějí v případě konfrontace otrávit co největší počet vojáků IDF. Titul článku jedněch izraelských novin zní zní naprosto bombasticky: "přichází, aby nás zabili". Kromě jedu prý na palubě lodí Flotily svobody mají být i členové Hammásu a "různých teroristických organizací". To ale popřela v rozhovoru pro TRN jedna z organizátorek akce Huweida Arrafová - dotyčné osoby podle ní nejsou na seznamu cestujících. Stanovisko Izraele je očividně rozporuplné. Izraelci nebyli schopní identifikovat "podezřelé osoby", které se mají učastnit plavby, což vyvolává otázku, jak přišli k informacím, že členové Flotily svobody plánují vraždu izraelských vojáků. Podle Arrafové smrtelné chemikálie nejsou na seznamu věcí nakládaných na palubu. Oficiální vyjádření Izraele ohledně hrozby ze strany členů Flotily svobody kritizovalo několik izraelských ministrů. Podle jednoho z ministrů dostává veřejnost zcela odlišné informace od toho, co je prezentováno vládním činitelům.Flotila byla 2. července za nestandartních okolností zadržena u Řeckého pobřeží.
Mé příspěvky ohledně minulé plavbě Flotily, která byla vyústila v agresi ze strany Izraele:
Video:
Gaza Flotilla: The media battle in Israel
Ľubomír Huďo - Izraelská agresia voči humanitárnej pomoci Gaze
Zdroj:

Palestinci musí platit poplatky za bourání domů izraelskou armádou - Souhlasíte?

3. července 2011 v 11:11
Izrael se projevuje jako stát, který neuznává lidská práva. Izraelský parlament, Knesset, vymyslel nové pravidlo rovnající se snad už jen nacistickým zákonům.
Zákonodárci této zvláštní země schválili v prvním čtení zákon, který nařizuje, aby Palestinci uhradili náklady za demolici svých domovů a to rovnou izraelské vládě. Izraelské buldozery zničí Palestincům jejich domovy a oběti ještě musí Izraelcům zaplatit za to, že na ně zaútočili. To je neuvěřitelné. Chová se takto civilizovaný stát? Vžijte se do role postiženého Palestince, musí to být hrozné - v rozporu se všemi mezinárodními právy k vám přijedou buldozery, srovnají vaše obydlí se zemí, vyženou vás i s rodinou na ulici a ještě těm agresorům budete platit za to, že vám zničili život.
Svět by se měl vůči takovým krokům ohradit. Svět by měl jednání izraelských zákonodárců zastavit. Kde je OSN? Kde jsou ochránci lidských práv? Doposud izraelská strana ničila životy lidí ze svého. Nyní budou účty za náklady platit ubohé oběti. Nevím jak vám, ale mně tento postup připomíná nacistickou praxi. Během druhé světové války hitlerovský režim také posílal rodinám umučených lidí účty za popravy a zplynování. Proboha, kam jsme to dospěli?
Od roku 1967, kdy Izrael zavedl praxi bourání palestinských domů, bylo zničeno na 24 813 domů. Administrativní důvody demolice představují 90 % zničených domů. A jaké byly ty tzv. administrativní důvody? Majitelé zbouraných domů se ve skutečnosti nemuseli ničeho dopustit. Stačilo, aby se palestinské obydlí nacházelo na území okupovaném Izraelem, a bylo násilně stržené armádou.
Mnoho palestinských domů nemá tavební povolení. Stavební povolení není na okupovaném území vydáváno od roku 1967. Dům postavený na okupovaném území je automatický považován za černou stavbu. Doslova to znamená, že Palestinci nemají právo stavět obydlí.
Zbývajících 10% zdemolovaných domů představuje "trestné ničení domů". Pokud terorista zaútočil na Izrael, pak mu za trest strhnou dům. Je to dodatečný trest za teroristický čin. Je přeci jedno, že útočníkova rodina s odporným a odvržení hodným činem nemá nic co dočinění. V Izraeli se uplatňuje kolektivní vina. Jsi Palestinec, tak plať za vinu příslušníka své rodiny nebo národa.
Toto pojetí trestu a činu odporuje mezinárodním rezolucím OSN o lidských právech. Izrael byl několikrát uznán za stát, který páchá zločiny proti lidskosti. Je celkem zajímavé, že se sílícími tendencemi vzniku samostatné Palestiny Izrael bourání palestinských domů zrychlil. Během prvních pěti měsíců roku 2011 Izraelci připravili o domovy dalších 706 osob, včetně 341 dětí. Jak je možné, že západní média mlčí? Jak je možné, že obyvatelé Evropy ve velkém nevědí nic o trestném strhávání domovů?
Tak co na to říkáte? Vypadá takto stát, který je demokratický a svobodný? Izrael vyrábí nové bezdomovce, aniž by jim podal jakoukoli záchrannou nebo pomocnou ruku. Pokud zákon projde i druhým čtením a bude schválen, budou muset Palestinci zaplatit za jedno stržení svého domu na 1000 amerických dolarů. V oblastech, jako je Jeruzalém, jsou Palestinci již dnes nuceni k zaplacení nákladů za svůj násilně stržený dům.
Je tohle vůbec možné v dnešní moderní době? Proč se neustále vládní režimy uchylují k porušování lidských práv?
Na závěr si nelze nevšimnout, že izraelská armáda používá k demolici palestinských domů americké buldozery D9 od společnosti Caterpillar Corporation.
Palestinci jsou tedy nezákonně a proti všem zvyklostem civilizovaného světa zbavováni svých domovů. Izrael je zkrátka zemí nevšedních možností, kde si část obyvatel musí koupit za 1000 dolarů lístek k bezdomovectví. Kvůli pouhé tisícovce Izrael vytváří nové teroristy a útočníky. Za tyto peníze je pácháno nové zlo. Kdy krytí jednoho zla druhým zlem v této části světa skončí?
Video:
Palestine House Demolition
1)
2)
3)
Zdroj:

Grécko opäť znemožnilo odchod lodí s pomocou pre Gazu

3. července 2011 v 4:43
Grécke úrady v sobotu druhýkrát v priebehu dvoch dní zakázali vyplávať z gréckych prístavov flotile, ktorá chce do palestínskeho pásma Gazy dopraviť humanitárnu pomoc.


Izrael, ktorý pásmo blokuje, vopred varoval, že príchod lodí nepripustí, a naliehal na grécku vládu, aby plavbu znemožnila. Pri vlaňajšej podobnej akcii Izraelčania zabili deväť účastníkov výpravy.
Tento rok chcelo do Gazy odplávať deväť lodí s niekoľkými stovkami ľudí na palube. Grécke úrady im už v piatok zakázali opustiť prístavy a jednu z nich, ktorá napriek tomu vyplávala, dali odtiahnuť späť a zadržali jej kapitána.
Lode majú na palubách lieky, ambulanciu a cement a chcú poukázať na neoprávnenosť námornej blokády pásma Gazy. Izrael pásmo blokuje, aby zabránil pašovaniu zbraní radikálnej skupine Hamas, ktorá Gazu ovláda a ktorá Izrael neuznáva.
Možnosť ich odchodu z Grécka v minulých dňoch komplikovali aj technické problémy, o ktorých aktivisti vyhlasovali, že sú dielom izraelskej sabotáže. Hovorca izraelského ministerstva zahraničia v sobotu označil tieto obvinenia za smiešne.
zdroj: http://spravy.pravda.sk/grecko-opat-znemoznilo-odchod-lodi-s-pomocou-pre-gazu-pds-/sk_svet.asp?c=A110702_183651_sk_svet_p58

Kapitán lode smerujúcej do pásma Gazy je už vo väzbe

Video:
Eduard Chmelár - Protest proti útoku izraelskej armády na lode s humanitárnym nákladom

Realita dnešního Řecka

2. července 2011 v 12:55
Kolébka demokracie čelí diktatuře
Více než 500 osob již zraněno a tisíce mají dýchací potíže.
Policie zaútočila i na stanoviště první pomoci a lékaře.
PS: Co dělají Češi? - Dovolenkují.))))
Co se děje v Řecku?
To, co se děje v Athénách v těchto chvílích, je odpor proti invazi; invazi stejně tak brutální jako byla ta proti Polsku v roce 1939. Invazní vojsko má na sobě obleky místo uniforem a místo zbraní drží v rukou laptopy, ale nepropadejte omylu - útok na naši suverenitu je stejně tak násilný a důkladný. Soukromé zájmy bohatých diktují suverénnímu státu takové podmínky, jež jsou výslovně a přímo proti jeho národním zájmům. Pokud to ignorujete, tak na své riziko. Řekněte si, pokud si to přejete, že se to tam možná zastaví, a že exekutoři snad příště nedorazí do Portugalska a Irska. A potom do Španělska a Británie. Přesně to se však začíná dít. A to je důvod, proč byste si neměli dovolit ignorovat tyto události.

Mocní si dovedou představit, že zde je spousta věcí na prodej. Josef Schlarmann, zasloužilý člen strany Angely Merkelové, nedávno přišel s užitečným návrhem, že bychom mohli prodat některé z našich ostrovů soukromým kupcům, abychom mohli zaplatit úroky za ty půjčky, které nám byly vnuceny, abychom stabilizovali finanční instituce a neúspěšný měnový experiment. (Samozřejmě není náhodou, že nedávné vědecké výzkumy ukázaly ohromné zásoby zemního plynu v Egejském moři.)


Pustila se do toho i Čína, protože má ohromné měnové rezervy a více než třetina z nich je v eurech. Historické památky jako je Akropolis by mohly být zprivatizovány. Pokud neuděláme to, co nám bylo řečeno, je tu otevřená hrozba, že to zahraniční a odpovědnější politici udělají násilím. Udělejme z Parthenonu a starověké Agory Disneyland, kde se mizerně placení Řekové ustrojí jako Platón nebo Sokrates a budou se podbízet vrtochům bohatých.

Je nezbytné porozumět tomu, že nechci omlouvat mé spoluobčany za všechnu tu ostudu. Udělali jsme spoustu špatných věcí. Opustil jsem Řecko v roce 1991 a vrátil se až po roce 2006. Prvních pár měsíců jsem se rozhlížel a viděl zcela odlišnou zemi od té, kterou jsem kdysi opouštěl. Každý billboard, každá autobusová zastávka, každá stránka časopisu obsahovala reklamu na nízko úročené půjčky. Byla to peněžní samoobsluha. Máš půjčku, kterou nemůžeš zvládnout. Přijď a dostaneš od nás ještě větší půjčku, a my ti k ní přidáme jako bonus vystoupení břišní tanečnice. A podepsán pod těmito reklamami nebyl nikdo, koho bychom neznali: HSBC, Citibank, Credit Agricole, Eurobank, atd.
No coment

Video:

Zdroj:

související:
Jsou české banky ohrožené řeckou krizí? Na tuto otázku vám odpovíme velmi netradičním způsobem. Místo analýz přinášíme 4 různé seznamy bankovních institucí, podle kterých si každý může odpovědět sám. První seznam zveřejnil deník Guardian a obsahuje názvy nejohroženějších evropských bank řeckou krizí, tak jak ho sestavili analytici investiční banky UBS. Druhý seznam obsahuje názvy zahraničních bank a poboček, které působí v České republice. Třetí a čtvrtý seznam srovnává měnové finanční instituce v Řecku a v České republice. Necháváme na samotném čtenáři, jak s daty naloží a jaké z nich vyvodí závěry.

Filmový dokument

Dluhokracie (eng-titulky)

propusťte politického vězně p.Fialu

29. června 2011 v 12:30
Velmi důležité - jde o život:

Moc prosím o konkrétní reakci/pomoc v zájmu vězně svědomí/politického vězně,
pana ing. Jiřího Fialy. Jeho kauza viz dále. Pište, prosím, samozřejmě po
zvážení, řediteli věznice, panu Fialovi, poslancům Senátu i Parlamentu,
vládě, ... Každý dle svých sil a obdarování. No a modleme se. Děkuji
Martin
V.

http://www.k213.cz/JOOMLA/Hladovka-pokracuje-a-pokus-o-vrazdu-politickeho-vezne

http://www.k213.cz/JOOMLA/Vazte-si-advokata-chudych-vinu-pak-nesmyjete-snadno

http://k213.cz/JOOMLA/Kdo-je-Fiala

naše media a pan Fiala:
http://pinc.blog.idnes.cz/c/195141/Medialni-ticho-kolem-Jiriho-Fialy.html


adresa:
ing. Jiří Fiala
nar. 11.8.1963
Vazební věznice Praha - Pankrác
Soudní 988/1
P.O.BOX 5
140 57 PrahaVíce na:
Demonstrace:
http://www.youtube.com/watch?v=x5JPjdspE8w
Momentky ze soudu, včetně Štětiny a Fialy:
http://www.youtube.com/watch?v=oo7J6gfnPwo
rozhovor se senátorem Čunkem:
http://www.youtube.com/watch?v=q5rwbmBUhyo
Stop likvidaci rodin v ČR - propusťte politického vězně p.Fialu

Vláda připravuje rozsáhlé omezení práv českých občanů

23. června 2011 v 18:54
Společná tisková zpráva asociace ekologických organizací Zelený kruh, sdružení Arnika, Ateliér pro životní prostředí, Nezávislého sociálně-ekologického hnutí NESEHNUTÍ a Ekologický právní servis.

Nechte si na hlavu padat popel a mlčte, zní vzkaz české vlády občanům zašifrovaný v návrhu novely stavebního zákona. Změnit se má devatenáct let fungující způsob zapojení veřejnosti do rozhodování o životním prostředí skrze občanská sdružení. Lidé a obce svými připomínkami prý pouze zdržují a komplikují podnikání. O podobě měst, vesnic a krajiny by se měli napříště domlouvat pouze úředníci s podnikateli a developery.
Zatímco pokusy vlády o oslabení pozice zaměstnanců vůči podnikům přivádějí do ulic desítky tisíc naštvaných lidí, o snaze vyšachovat lidi ze správních řízení zatím téměř nikdo neví. Omezení práv by přitom postihlo všechny bez rozdílu. Podle nevládních organizací jde o útok na demokratické principy rozhodování. Změny mohou zhoršit stav životního prostředí a způsobit devastaci krajiny. Proti návrhu vystupují také odborníci na právo životního prostředí a ochranu lidského zdraví.

Úpravy se týkají stavebního zákona, procesu posuzování vlivů na životní prostředí (tzv. EIA), vodního zákona a zákona o ochraně přírody a krajiny. "Soudní dvůr Evropské unie i mezinárodní organizace kritizují Českou republiku za nedostatečnou ochranu práv veřejnosti. Ministerstvo pro místní rozvoj přesto podléhá tlaku průmyslových a stavebních lobby a chce občany připravit o již téměř dvacet let zaručené právo spolupodílet se na rozhodování o podobě místa, kde žijí," říká právnička Petra Humlíčková, koordinátorka Legislativního centra Zeleného kruhu.

"Důvodová zpráva ministerstva mluví jasně - lidé nejsou povolováním staveb nijak dotčeni, nenesou za ně odpovědnost a nemají proto do rozhodování co mluvit. Podle představ vlády máme zřejmě mlčky sedět doma, nechat si padat popel z továren na hlavu, dívat se, jak nás obkličují silnice, na polích rostou továrny, sklady a satelity a spoléhat, že nás stát ochrání," dodává Petra Humlíčková.

"Po schválení novely by se nejen lidé, ale ani obce nemohly účastnit stavebních řízení, kde se povolují dálnice, průmyslové podniky, spalovny nebo přehrady. U dalších záměrů jako jsou satelitní městečka, parkoviště a kancelářské komplexy by se veřejnost nesměla účastnit už vůbec žádných povolovacích procesů," říká právník Lukáš Matějka z Arniky. Účast občanských sdružení ve správních řízeních je přitom prakticky jedinou možností, jak může veřejnost rozhodování skutečně ovlivnit. Občané by měli být vyloučeni také ze stavebních řízení týkajících se vodních toků, tedy jedná-li se o přehradách, melioracích nebo betonování říčních koryt. Vláda chce navíc zachovat neomezenou moc takzvaných autorizovaných inspektorů, kteří mohou povolovat stavby místo stavebních úřadů bez ohledu na mínění občanů. Na pražské Pankrácké pláni takto autorizovaný inspektor vydal povolení ke stavbě mrakodrapu a nelze se proti němu odvolat. (1)

Vláda se při přípravě bezprecedentních škrtů občanských práv ohání konkurenceschopností českých podniků. Zjednodušeně řečeno, lidé nemají mluvit do rozhodování, protože to zdržuje úředníky a komplikuje podnikání. Argument, že ochrana životního prostředí a diskuse s občany brzdí ekonomický rozvoj, je ale naprosto scestný. Příklady severských států Švédska, Norska a Finska ukazují, že je tomu spíše právě naopak. Tyto země jsou známy vysokou úrovní demokracie a přísnou ochranou životního prostředí. Jejich ekonomiky a společnost patří k nejbohatším na světě.

"Jistě, pokud přestaneme chránit životní prostředí, některé podniky a developeři na tom krátkodobě vydělají. Je to však podobné, jako kdybychom uvažovali o zákazu odborů nebo povolení dětské práce. V civilizovaném světě je zkrátka potřebné chránit i jiné hodnoty, než jen ekonomický zisk soukromých firem," říká Martin Skalský, vedoucí Centra pro podporu občanů sdružení Arnika. (2)

Proti vládním návrhům ostře vystoupila také Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze. "Váš návrh, týkající se změny (...) zákona (...) o ochraně přírody a krajiny, považujeme za zásadní porevoluční zvrat v demokratickém vývoji českého práva a rezolutně proto požadujeme jeho vypuštění z předkládané novely a ponechání stávajícího platného znění," napsal prof. JUDr. Milan Damohorský, DrSc., vedoucí katedry práva životního prostředí a proděkan Právnické fakulty UK ministru pro místní rozvoj Kamilu Jankovskému (3).

"Environmentální legislativa patří mezi velké úspěchy posledních dvaceti let. Zajistila, aby podstatně (...) kleslo znečištění ovzduší i vod (...) a podstatně se zlepšila péče o přírodu a krajinu. Dobře připravené zákony se významně podílejí na tom, že se Češi mohou těšit lepšímu zdraví a žít příjemnější, kvalitnější život. Ubylo nákladů na zdravotní péči i zbytečného plýtvání surovinami v průmyslu. Zákonodárci a vládní exekutiva musí na tyto výsledky navázat (...) - nikoli udělat sérii velkých kroků nazpět. Schválení (...) legislativních změn by mělo vážné důsledky pro zdraví statisíců lidí a vedlo by k poškozování kvality prostředí v českých městech a obcích," uvedl k vládnímu návrhu předseda Komise pro životní prostředí Akademie věd České republiky MUDr. Radim Šrám, DrSc. (4).

Současné vládní návrhy jdou paradoxně proti doporučením, která vyplynula z tzv. ekoauditu legislativy (5). Ten byl zpracován v loňském roce a měl právě navrhnout cesty k odstranění zbytečné byrokracie a zefektivnit různé povolovací procesy.

V minulém týdnu schválila poslanecká sněmovna parlamentu návrh novely zákona o urychlení výstavby dopravní infrastruktury (6). Podle senátního návrhu mají být jaderné elektrárny, přehrady, jezy nebo elektrická vedení v České republice "privilegovanými" stavbami, pro které nemusí platit běžné stavební předpisy. To předpokládá omezení práva občanů na účast v rozhodovacích procesech a také usnadnění vyvlastňování. Ačkoliv vláda byla původně proti návrhu, ústy ministra průmyslu Martina Kocourka své stanovisko přehodnotila a rovněž tento zásah do občanských práv podporuje.


Poznámky a další informace:

(1) Viz http://arnika.org/tiskove-zpravy/postup-ecm-je-zavrzenihodny-a-protipravni

(2) Tři mýty o občanech, kteří dělají potíže
1. Občané zdržují stavby

Častý argument pro vyloučení občanů z rozhodovacích procesů je naprosto účelový. Občanská sdružení ani vlastníci nemovitostí nemohou zdržet ani zastavit žádnou stavbu - takovou pravomoc mají pouze úřady. Sdružení i vlastníci mohou v rámci správních řízení pouze předkládat své návrhy a argumenty. Problém české praxe je v tom, že ačkoliv úřady mají zákonem dané termíny na svá rozhodnutí, často je o mnoho měsíců a někdy i let překračují. Pomalá práce úřadů je pak dávána za vinu právě vlastníkům nemovitostí a občanským sdružením.
2. Ochrana životního prostředí ničí ekonomiku

Už dvacet let posloucháme, že na ochranu životního prostředí si nejdříve musíme vydělat. Je prý tak drahá, že některé podniky si ji ani nemohou dovolit. Ve skutečnosti taková argumentace jen maskuje bezohledné podnikání a zastaralé továrny. Český průmysl patří v Evropě k nejvíce energeticky náročným a nejméně efektivním. Příklady severských států ukazují, že myslet se dá i jinak. Norsko, Švédsko i Finsko jsou známé vysokou mírou demokracie, přísnou ochranou životního prostředí a zároveň patří k nejbohatším státům světa.
3. Námitky občanů paralyzují úřady

Zatímco v zemích západní Evropy je běžné, že úřady samy vyzývají lidi k vyslovení názoru a organizují různé informační kampaně, v České republice se rozhoduje zpravidla za zdmi úřadů. Lidé se o věcech dozvídají často pozdě a podávají pak připomínky v tak pokročilých fázích rozhodovacího procesu, že je obtížné tyto návrhy zapracovat. Řešením není omezit právo lidí na účast v rozhodování, ale zveřejňovat všechny koncepce a plány hned v době, kdy vznikají a ne až těsně před jejich schválením či realizací.
(3) Stanovisko katedry práva životního prostředí Právnické fakulty UK v Praze k novele stavebního zákona a předpisů souvisejících:
http://arnika.org/.../Stanovisko_KPP_k_novele_Stavz_a_1141992.pdf

(4) Stanovisko Komise pro životní prostředí Akademie věd ČR k návrhům Ministerstva průmyslu a obchodu na eliminování částí environmentální legislativy:
http://arnika.org/.../AVCR_KZP_stanovisko_skrty_Ministerstva_prumyslu-1.pdf

(5) Jak se připravuje okleštění občanských práv?

Vláda ČR nechala loni vypracovat takzvaný ekoaudit legislativy, který měl navrhnout způsob, jak zpřehlednit rozhodovací procesy, odstranit byrokracii a zjednodušit povolování. Výsledkem rozsáhlé studie je řada doporučení v různých variantách. Vláda ekoaudit schválila v březnu 2011
(http://kormoran.vlada.cz/usneseni/.../157%20uv110302.0157.pdf).

Ministerstvo pro místní rozvoj již v minulosti připravilo návrh na úpravu stavebního zákona. S odkazem na schválený ekoaudit připojilo ministerstvo pro místní rozvoj a ministerstvo životního prostředí k samotné novele stavebního zákona další změny zákonů. Jedná se o návrhy na změnu zákona o posuzování vlivů na životní prostředí (EIA), zákona o ochraně přírody a krajiny a vodního zákona. Návrhy se nyní dostaly do tzv. meziresortního připomínkového řízení, kde se k nim vyjadřují další ministerstva, státní orgány, různé svazy a samosprávy (návrh změn zákona: http://arnika.org/.../_MMR-30.3.2011.pdf). Do června 2011 by měla být novela stavebního zákona a dalších předpisů předložena vládě, která je následně pošle do parlamentu. Zelený kruh zpracoval k návrhu vlastní připomínky: http://arnika.org/.../KONKURENCESCHOPNOST.pdf

Změnu zákona o urychlení dopravní infrastruktury navrhla skupina senátorů již v dubnu 2010. Poslanecká sněmovna novelu schválila 11. května 2011 - přehled hlasování jednotlivých poslanců naleznete zde: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=53693. Novelu by nyní měl projednat senát. K nebezpečnosti tohoto návrhu pro demokratické principy a kvalitní životní prostředí viz zpráva z 15. března 2011 "Zrušení veřejné kontroly usnadní korupci": http://arnika.org/tiskove-zpravy/omezeni-verejne-kontroly-usnadni-korupci

(6) Návrh novely: http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=6&T=24.


Stránky věnované účasti veřejnosti v rozhodovacích procesech:

http://arnika.org/ucastverejnosti
http://www.ucastverejnosti.cz/cz/

Platnost Patriot Act prodloužena o další 4 roky

5. června 2011 v 14:13
Zvědavec.org
Dnes o půlnoci měla vypršet platnost tří problematických částí kontroverzního zákona Patriot Act: právo tajně prohledávat dokumenty firmy, plošné odposlechy a libovolné šmírování kohokoliv, o kom si někdo myslí, že je tzv. osamělý vlk, tj. někdo, kdo nemá kontakty na žádnou tzv. teroristickou skupinu. Tedy kdokoliv.
Kongres spěchal, aby zákony prodloužil. Podařilo se navzdory nesouhlasu Rona Paula a několika demokratů. Kontroverzní části budou platit další čtyři roky.
Podle zastánců Patriot Act kdyby se nepodařilo včas prodloužit platnost zákonů a došlo by - byť jen na krátký moment - k uvolnění, ohrozilo by to bezpečnost Ameriky, protože teroristé by toho využili.
Argumenty proti prodloužení Patriot Act bývalé zvláštní agentky FBI Coleen Rowleyová, která proslula upozorněním na to, že vedení FBI sabotovalo vyšetřování organizátora útoků 11/9 Z. Moussávího těsně před útoky na Dvojčata: Nechte Patriot Act zemřít - invazivní opatření, která mají brzy vypršet, nepřináší bezpečnost


Komentář:
1. Juan Cole píše, že Američané nyní mají volenou diktaturu: Congress is set to extend the unconstitutional law, which contravenes the 4th Amendment, for 4 years without debate.
So an elective dictatorship is imposing a dictatorial and unconstitutional law on Americans without so much as a discussion.
video:
Ron Paul - prodloužení platnosti Patriot Act: je koncem americké republiky?
zdroj:

Krátké zprávy

1. června 2011 v 11:57
Děje se toho tolik a v TV stále TICHO!.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
CIA nedosáhla svých cílů v Íránu
Európu ohrozuje smrteľná črevná baktéria,

Evropské banky v děsu čekají na důsledky nevyřešené řecké dluhové krize

u Madridu se už zase bojuje za nás!
koment
Nespokojení Španělé označovaní jako hnutí "rozhořčených" si na barcelonském náměstí plaza Catalunya vytvořili malé stanové městečko, kde několik dní protestovali proti vysoké nezaměstnanosti a současné politické a ekonomické situaci.
Ked pred 20 rokmi komunisticki policajti takto bili nenasilnych obcanov vyvolalo to revoluciu a zmenu rezimu. Vcera podobnym sposobom bili kapitalisticki policajti nenasilnych obcanov v Spanielsku. DOWN WITH THE SYSTEM!
chátra Španělská! Chodí se to povalovat po náměstích, místo aby šli do práce a vydělávali na splátky IMF! Není divu, že je tam přišla zvednou policie, aby jim připomněla, že ještě není siesta, aby se takhle povalovali po ulicích!
Ukradená revoluce - už je to tady
Odkud se ten Ruml zase vzal, zase vylezl odněkud z díry. Jinak souhlasím s tím, že tahleta povedená partička chce využít situace a zase tvrdit, že oni jsou ti jediní správní.
29.5. 2011 - začala Evropská stávková pohotovost
Organizační elitářská schůzka Bilderberg 2011 - 9 až 12.6. Švýcarsko
Požadavek objektivních informací ve zpravodajství
Co se doopravdy děje
O čem se nemluví
V tomto zamyšlení bych rád upozornil na pár témat, proplétajících se našimi životy… Máme silný sklon vidět pouze navyklé aspekty. Je to pohodlné, není třeba příliš přemýšlet, dělat si hlavu a hlavně bolestně měnit své zakořeněné postoje. K tomuto tématu mě přivedl nedávno uveřejněný zákaz roztoku chloritanu sodného, známého pod zkratkou MMS. Ve svém jiném článku se k této problematice jasně vyjadřuji. Kritici z řad oficiální medicíny razantně odsuzují jeho toxicitu. Ano. Tento roztok JE jedovatý, avšak zejména pro nádorové a infekční buňky, mající kyselé pH. Jeho užívání ve vyšších dávkách může skutečně poškodit naše orgány, zejména ledviny spuštěním masivní detoxikace. MMS nepoužívám. Je pro mě zarážející, že stejné vědecké kruhy nekritizují se stejnou rozhodností například cytostatika, tedy chemikálie používané k chemoterapii zhoubných nádorů. Ty jsou, jak je všem dobře známo mnohem nebezpečnější. Zejména proto, že poškozují VŠECHNY buňky, které se rychle množí. Tedy vedle nádorových buněk i například krvinky a tak ničí náš imunitní systém, který potřebujeme k uzdravení. Cytostatika už vůbec nepoužívám. Totéž, ne v tak silné míře, dělají např. antibiotika. Používat by se měla, jen pokud je ohrožen život. Farmakoprůmyslu však takové detaily nemohou zabránit v jejich gigantickém byznysu a všemožně je cestou vědeckého výzkumu a školení lékařů doporučují.
Často slýcháme nebo čteme, že nějaký léčitel či bylinkář poškodil svého klienta tím, že nedokázal odhalit jeho vážnou chorobu a tím mu nepřímo způsobil zdravotní komplikace. Ano, to se bohužel často stává. Proč se ale nemluví o tom, že jsou denně na celém světě poškozováni nemocní lidé v oficiálních zdravotnických zařízeních? Jsou poškozováni chemickými léky se spoustou nežádoucích účinků, zcela nevhodnou stravou (nedávno přiznal jistý vysoce postavený lékař, že v našich nemocnicích a léčebnách někteří pacienti umírají hlady!). Proč nikoho nevzrušuje, že pacienti jsou poškozování oficiální vědeckou medicínou při různých invazivních vyšetřovacích metodách, jako např. punkcích orgánů, lumbálních punkcích mozkomíšního moku, biopsiích a radiačních či nukleárních diagnostikách? Pokud se někdy stane, že léčiteli nebo alternativnímu lékaři zemře jeho pacient, je to skandál, že? Že se totéž děje MASOVĚ v režii vědecké medicíny, je samozřejmost, o které netřeba mluvit… Podívejme se nyní mimo oblast medicíny. Například všichni dobře známe chlapskou agresivitu. Opakovaně se dozvídáme, jak nějaká ubožačka trpí vedle svého opileckého, primitivního manžela (kterého si sama vybrala…), který ji pravidelně mlátí. Jistě, je to politování hodné a tato žena by měla co nejdříve takové hovado opustit. Proč se ale nikdo nezmiňuje o ženské agresivitě, která je minimálně stejně rozšířená, avšak má zcela jiný ráz. Je skrytá, nenápadná. Projevuje se neustálým stěžováním si, pomlouváním, podceňováním, zesměšňováním, tlacháním, atd. Její druh je denně sužován, energeticky vysáván, nemá klid a svobodu. Znám mnoho takových případů, kdy takový člověk onemocněl rakovinou nebo dostal infakrt či mrtvici. Není toto také vážné a politování hodné téma?! Známe termín syndrom týraného dítěte, že? Netřeba to dál rozebírat. Slyšeli jste ale o syndromu týraného RODIČE? Asi ne. Tento termín jsem si vymyslel. Vím však, že je stejně rozšířen a závažný jako ten známý, pořád psychology omílaný. Obojí existuje a je to zlé! Proč hledíme ale vždy jen jedním okem?
Poslední věcí, kterou předkládám k zamyšlení, je rasová otázka, která tak hýbe naší společností. Jsme rasisti, nesnášíme Romy, Asiaty, Černochy, Židy… V Německu a Francii mají podobné problémy. Třikrát ANO. Rasizmus je mi cizí a odsuzuji ho. Proč ale nevidíme, že stejný rasizmus je i na straně Romů, například. Úplně stejný. Jsme pro ně Gadžové, které je třeba pořádně vyčórovat. Zkuste si představit, že žijeme v jejich společenství, že jich je 10 miliónů a nás půl miliónu… Nějaký čas jsem s nimi žil. Když nějaké cikáně hodně zlobilo, říkali mu: "Jestli budeš křičet, přijde zlý gadžo a odnese si tě!" Stejný rasizmus je i u domorodých obyvatel Afriky, u ortodoxních Židů, u Arabů, atd. Jsou četná místa v Africe, kdy bílý řidič musí od dopravní nehody ihned uprchnout. Jinak mu hrozí, že jej místní lidé rozsekají na kusy. Rasizmus je prostě temná stránka LIDÍ. Agresivita a rasizmus není výsada mužů, rodičů či bělochů. Je to nedostatek lásky, skrytý strach… lidských bytostí.
Tak to bylo pár věcí namátkou, které se mi vybavují. Zkuste sami posuzovat život kolem vás a nečekejte, až vám někdo laskavě předloží co je správné. A hlavně, prosím, začněte vždy u sebe… Jedině tak něco pochopíte a změníte.
MUDr. Tomáš Lebenhart
PS. Vážení čtenáři. Vskrytu duše doufám, že si již samy najdete mnoho dalších závažných skutečností o kterých se nemluví a prostě je rozkecáte.
Související:
Kolaps již začal - 14 znamení
video:
Pro ty co již nespí

Revoluce ve Španělsku

26. května 2011 v 11:57
Taky ve Španělsku se nic neděje, o tom se vlastně ani nemusí/nesmí/psát.
Na Facebooku sic píšou, že je nějaká revoluce a i včera po Praze čeští Španělé rozdávali letáky o včerejší demonstraci v Praze v TV ani slovíčko, že včera večer v 17:00 na STAROMĚSTSKÉM NÁM. se demonstrovalo spanishrevolutin
obsah letáku:

15 M #spanishrevolution

Právě v této chvíli se stovky rozhněvaných Španělů pokojně shromaždují na náměstích po celé zemi a v zahraničí a vyžadují okamžitou rezignaci demokratického systému.
My Španělé žijící v České republice, se tímto na jejich protesty spojíme a vyjadřujeme podporu. Hnutí za skutečnou demokracii ( Democradia Real Ya! ) je :
. spontánní a bez jakékoli podpory od zahraničních stran nebo odborů;
. pokojný ale nekompromisní projev rozhořčení občanů.
Co tak rozhněvalo Španěly:
  • Světovou hospodářskou krizi odnesou obyčejní lidé a stát zachraňuje banky a bankéře, kteří ji způsobili.
  • Veškerá opatření proti krizi směrují k prospěchu trhu ekonomiky, nikdy občana.
  • Absurdní systém a ekonomická podpora zainteresovaných finančních koncernů umožňují, aby se v moci střídali už 30 let ty samé dvě politické strany:
  • Míra korupce těchto dvou stran je naprosto nepřijatelná, stala se dokonce jakousi soutěží "kdo má víc zkorumpovaných politiků v kandidátkách";
  • V hlavních tématech se jejích postoj neliší a tudíž nejsou vhodnými zástupci nejurgentnějších potřeb a starostí současné společnosti.
Nejsme proti systému, systém je proti člověku!
Oni nás nezastupují!
Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!
Vyžadujeme skutečnou demokracii!
*******************************************************************************************
proto se tam demostruje a proto naše tv ani weby zpravodajské o tom nic nepíšou /mají to dobře zaplacené nepsat o tom, co by mohlo ohrozit jejich živitele ! A u nás v česku - Lidi otevřte oči..Copak to včera bylo za demonstraci na Václavském náměstí? Pod kontrolou státniků, který z toho měli prdel...Drábek a spolk!! My je platíme .. !! A oni se nám smějí do očí!
Zde odkaz na video které na svém webu zveřejnil pan Jiří Mašek z OSUDU.CZ
TAKTO SE DĚLÁ DEMONSTRACE ! PÁNOVÉ Z ODBORŮ..TO CO SE PŘEDVEDLO NA VÁCLAVÁKŮ MÁ PACHUŤ DRÁBKA, KALOUSKA, NEČASE A JEŠTĚ TEĎ NA VÁCLAVÁKU PO NICH CÍTIT SÍRU.Jsem rád za tu demonstraci, ale chci tímto jen říct, že na ty hajzlíky je nutno zatlačit a to tvrdě! Být v ulicích dokud neodejde poslední svině, která je našim zaměstnancem a dělá si z nás prdel ! Ers to uděla následovně..Poslal jim výpověď. Kolik se nás k němu přidá?. Ne jen řvát, je to sviňárna, vyházíme je, ale konat a hlavně se vzbudit lidi..copak to nevidíte?
Video:

USA začínají s útokem na Sýrii

13. května 2011 v 10:49
Dmitrij Sedov
Situace v Sýrii se nezklidňuje. Brzy ráno 11. května během operace na potlačení nepokojů ostřelovaly tanky třetí největší město země Homs. Řadu malých měst kolem něj vzali vojáci pod kontrolu také. Je zablokováno západní předměstí Damašku. Během operaci probíhají zatčení a dochází k obětem na životech. Podle sdělení syrské vlády vojsko pronásleduje ozbrojené skupiny. Mimo zbraní a munice zabavili vojáci 150 motocyklů, používaných pro "přepadové nájezdy" opozice.

Američané zabili Usámu bin Ládina

2. května 2011 v 12:59
Jen otevřu prohlížeč, už se na mne valí samé svinstvo.
Další hezký den v prdeli.
Vypadá to, že je nyní na řadě Sýrie.
Obávám se, že se stane roznětkou pro velkou melu.
Američané zabili Usámu bin Ládina - Boj proti terorismu pokračuje?

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/232217-americane-zabili-usamu-bin-ladina.html

"Death" of Bin Laden Rescues Obama From Certificate of JIVE Birth Scandal

Obrázek zastřeleného bin Ládina byl podvrh
Fotografie, zachycující mrtvého Usámu bin Ládnia po útoku amerického komanda, byla podvržená. Pákistánské televize ji proto stáhly. Už dříve světové agentury uváděly, že pravost snímku není potvrzena a doporučily snímek neužívat.
Momentka z filmu - Vanishing on 7th street (2010)
Co nám tím chtějí naznačit TI ŠMEJDI. Proč k nim stále tolik lidí vzhlíží ???
Visí nad Evropou jaderná hrozba?


připomínáček:


PS: Pročpak hodili tělo B.L. do moře, jak tvrdí média.Proč u tak stěžejní osoby nebyl proveden test DNA ??? - Napadne to vůbec někoho?

PS: Tak přeci jen. - Úžasné

Testy DNA bin Ládinovu smrt dosud nepotvrdily

Manželka bin Ládina při zásahu nezemřela, naopak potvrdila identitu Usámy


Velká lež o smrti Osamy bin Ladena

Bin Ládin zemřel v roce 2001, tvrdí člen americké vlády
BU-BU-BU
Na internetu číhají zákeřné hrozby kvůli smrti Usámy bin Ládina
Co může následovat po smrti nejhledanějšího teroristy?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------10 príkladov, že už nežijeme v zemi slobody a domovu statečných

AKT-INFO 165

1. dubna 2011 v 19:51
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích


SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Výzkumníci tvrdí, že v Japonsku je únik radiace 160 000 krát horší než v USA roku 1979
- HRW informuje o zdravotním a ekonomickém dopadu nedostatečné rodičovské dovolené v USA
- Při útoku organizace NATO zahynuli dva afghánští civilisté
- Lidskoprávní aktivisté odsoudili zastrašování Romů v Maďarsku

ODBORNÍCI TVRDÍ, ŽE V JAPONSKU JE ÚNIK RADIACE 160 000KRÁT HORŠÍ NEŽ V USA ROKU 1979
Americký ústav pro výzkum energie a životního prostředí zveřejnil data, která dokazují, že únik radiace v Japonsku je mnohem horší než jaderné neštěstí na ostrově Three Mile Island ve Spojených státech v roce 1979. Během následujících dvou let po této nehodě se prudce zvýšila kojenecká, dětská a stařecká úmrtnost v oblastech okolo reaktoru. Odborníci odhadují, že z japonské elektrárny uniklo 160 000krát více radioaktivního jódu 131 než při nehodě v elektrárně Three Mile Island. Podle výzkumů byl únik radiace v Černobylu desetkrát větší než doposud v Japonsku. Ekologická organizace Greenpeace vyzvala minulý týden japonskou vládu, aby rozšířila dvacetikilometrovou evakuační zónu okolo postižené jaderné elektrárny Fukušima, přičemž uvedla, že byly naměřeny vysoké úrovně radiace i mimo tuto zónu. Nízké stupně radiace z japonské jaderné elektrárny byly mezitím naměřeny až na východě Spojených států. Jednalo se o nízkou koncentraci radioaktivity v dešťové vodě. Japonští představitelé připouštějí, že jádro poškozeného reaktoru jaderné elektrárny Fukušima mohlo prasknout nebo se částečně roztavit. Úřad pro jadernou bezpečnost prohlásil, že probíhá zkouška k určení příčiny vzniku trhliny, kterou uniklo nebezpečné množství radiace, a vzrostly tak obavy ze zamoření potravin a vodních zdrojů. Minulý čtvrtek byli hospitalizováni dva pracovníci elektrárny poté, co přišli do styku s kontaminovanou vodou.
29/3/2011 (Zdroj: DemocracyNow)

HRW INFORMUJE O ZDRAVOTNÍM A EKONOMICKÉM DOPADU NEDOSTATEČNÉ RODIČOVSKÉ DOVOLENÉ V USA
Minimálně ve 178 zemích existují zákony nařizující placenou dovolenou pro novopečené matky, a 50 zemí nabízí i otcovskou dovolenou. Tři země neposkytují rodičovskou dovolenou vůbec: Papua-Nová Guinea, Svazijsko a Spojené státy americké. Podle amerického zákona si mohou někteří zaměstnanci - zhruba polovina - vzít neplacené volno. Pouhých asi 11 procent zaměstnanců dostává finanční příspěvky, poskytované výhradně jejich zaměstnavateli. Při pohovoru v rámci nového výzkumu organizace Human Rights Watch rodiče uváděli, že krátké nebo žádné placené volno přispělo ke zpožďování imunizačních procesů u novorozenců, poporodním depresím a dalším zdravotním problémům. Mnoho z těch, kteří si vzali neplacené volno, se dostalo do dluhů. Výjimkou mezi americkými státy jsou Kalifornie a New Jersey, kde existují programy placené rodičovské dovolené. Většina kalifornských zaměstnavatelů v nedávném průzkumu uvedla, že tento program má pozitivní vliv na produktivitu, ziskovost, pracovní morálku a stálost zaměstnanců. Díky tomuto programu se období kojení u zúčastněných žen prodloužilo o polovinu. Studie z jiných zemí rovněž ukazují, že rodičovská dovolená zvyšuje produktivitu, snižuje náklady na zaměstnaneckou fluktuaci a zlepšuje zdraví.
23/2/2011 (Zdroj: Human Rights Watch)

PŘI ÚTOKU ORGANIZACE NATO ZAHYNULI DVA AFGHÁNŠTÍ CIVILISTÉ
Jednotka organizace NATO vedená Američany vydala další omluvu za to, že v Afghánistánu zahynuli afghánští civilisté. Podle organizace NATO přišli při středečním bombardování provincie Khost o život dva civilisté. Minulý týden při bombardování zemřely dvě děti a jeden devítiletý chlapec přišel o život při útoku začátkem tohoto měsíce.
25/3/2011 (Zdroj: DemocracyNow)

LIDSKOPRÁVNÍ AKTIVISTÉ ODSOUDILI ZASTRAŠOVÁNÍ ROMŮ V MAĎARSKU
Minulý měsíc organizace Evropské centrum pro práva Romů (ERRC), Amnesty International a Human Rights First zaslaly dopis maďarské vládě, v němž ji žádají o pomoc a ochranu romských obyvatel ve městě Gyöngyöspata. Extrémní pravicové sdružení Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület (Občanské sdružení pro lepší budoucnost) tam totiž od 1. března vysílá denní i noční hlídky, které mají město strážit. Ty podle zpráv během noci romským obyvatelům křikem pod jejich okny brání ve spánku, vyhrožují jim použitím zbraní a psů a sledují je pokaždé, když opustí své domovy. Místní policie nezasahuje. Od začátku těchto hlídek se romské děti ve městečku Gyöngyöspata bojí vyjít z domu, aby mohly jít do školy. Jdou jen ve větším uskupení. Dospělí lidé se jen složitě dostávají do práce, k lékařské péči nebo na nákup. Zpravidla raději zůstávají doma. Občanské sdružení pro lepší budoucnost prohlásilo, že poté, co se jim podařilo uvést do chodu strážní hlídky v tomto městě, hodlají rozšířit tuto praxi i do jiných měst. Strážní hlídky mají podporu krajně pravicové strany Jobbik, která 6. března svolala pochod tisíců lidí městem v černých vojenských uniformách. Podle organizace ERRC, která monitoruje situaci, bylo na Romy spácháno v období mezi roky 2008 a 2010 nejméně čtyřicet osm rasově motivovaných útoků. Celkově při nich zemřelo nejméně devět Romů.
18/3./2011 (Zdroj: ERRC)

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší vybrané zprávy z několika ostře prověřených mezinárodních zdrojů:
- Program DemocracyNow televizní stanice Pacifica (http://www.democracynow.org/recent.pl)
- Organizace Amnesty International (http://www.amnesty.org/en/features-news-and-updates)
- Deník The Guardian (http://www.guardian.co.uk/world)
- Organizace Human Rights Watch (http://www.hrw.org/en/news)
- Organizace Global Voices (http://globalvoicesonline.org/)
- Organizace European Roma Rights Centre (http://www.errc.org/)
- Oxfam International (http://www.oxfam.org/en/pressroom)
=============================================

INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o svých aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy Akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektory a dobrovolníky, kteří mohou hledat a prověřovat zajímavé zprávy. Pokud můžete pomoci, kontaktujete nás na: akt-info @ seznam.cz.

Mělo by Vás zajímat

29. března 2011 v 22:31
Mělo by Vás zajímat

Komunistický kapitalismus stahuje smyčku kolem EU pro model světového státu

Nechtěl jsem už dále lhát

Plány USA na stanné právo

Ron Paul: Obama nás žene pod jednu světovou vládu

světová revoluce se začala

 
 

Reklama