Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Aktuálně

AKT-INFO 139

20. července 2010 v 18:14
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích


SEZNAM
ZPRÁV
V TOMTO
VYDÁNÍ
- Současné sliby o omezování emisí povedou ke zvýšení teploty o čtyři stupně do roku 2100
- Velká Británie zahájila vyšetřování své role při mučení zahraničních vězňů v amerických věznicích
- Nelegální izraelské osady ovládají 42 procent území Západního břehu Jordánu
- Předseda republikánské strany tvrdí, že Afgánistán je "válkou Obamova rozhodnutí"

SOUČASNÉ
SLIBY O OMEZOVÁNÍ EMISÍ POVEDOU
KE ZVÝŠENÍ TEPLOTY O ČTYŘI STUPNĚ
DO ROKU 2100
Podle nové analýzy dat svět směřuje ke zvýšení teploty, které velmi převyšuje odhady učiněné na světové konferenci o klimatu, která se loňského roku uskutečnila v Kodani. Podle organizace Climate Interactive Scoreboard se průměrná teplota do konce století zvýší o téměř čtyři stupně Celsia, čímž bude dvojnásobně překročen maximální tolerovatelný nárůst, který byl v Kodani určen na dva stupně. Jiná analýza Postupimského institutu v Německu říká, že je "doslova nulová šance", že za současného stavu bude zvýšení teploty možno udržet pod dvěma stupni. Místo toho tato analýza odhaduje nárůst teploty na 3,5 stupně. Rozvojové země již dlouho varují, že by nárůst teploty neměl přesáhnout 1,5 stupně, jinak dojde k enviromentální katastrofě.
7/7/2010

VELKÁ BRITÁNIE ZAHÁJILA VYŠETŘOVÁNÍ SVÉ ROLE PŘI MUČENÍ ZAHRANIČNÍCH VĚZŇŮ V AMERICKÝCH
VĚZNICÍCH
Britská vláda oznámila, že bylo zahájeno nezávislé vyšetřování, které má prokázat, zda se britská armáda účastnila mučení cizích zajatců v amerických vojenských věznicích. Britský premiér David Cameron učinil prohlášení před britským parlamentem: "Před soud byl postaven zhruba tucet případů týkajících se chování britských posádek. Jedná se například o to, že se v době po 11. září 2001 měly vyskytnout případy hrubého zacházení se zajatci jako třeba používání kápí a železných řetězů. Toto vedlo k podezření, že se Británie měla účastnit na zneužívání vězňů. Čím déle zůstanou tyto otázky nezodpovězeny, tím větší skvrna ulpí na naší pověsti země věřící ve svobodu, spravedlnost a lidská práva." Cameron také prohlásil, že kromě vyšetřování by Británie mohla poskytnout finanční odškodnění některým obětem mučení, které se s žalobou obrátily na britské soudy. Americká Unie lidských práv vyzdvihla tento krok a ve svém prohlášení požádala, aby americká vláda následovala příklad Británie: "Obamova vláda by měla nejenom zastavit svoji snahu zabránit dosažení spravedlnosti pro oběti a dohnání mučitelů k zodpovědnosti, ale také jít ve šlépějích Británie a rozšířit vyšetřování i na Ameriku."
7/7/2010

NELEGÁLNÍ IZRAELSKÉ OSADY OVLÁDAJÍ 42 PROCENT ÚZEMÍ ZÁPADNÍHO BŘEHU JORDÁNU
Nová zpráva izraelské občanské organizace B'Tselem uvádí, že židovské osady nyní ovládají více než 42 procent území Západního břehu Jordánu. Toto uskupení tvrdí, že budovy těchto osad v současné době pokrývají pouhé jedno procento rozlohy území Západního břehu, ale užívají a kontrolují více než 42 procent této rozlohy. Velká část území ovládaná osadami byla zabavena Palestincům. Samostatné vyšetřování deníku The New York Times odhalilo, že Ministerstvo financí Spojených států pomáhá udržovat nelegální izraelské osady na Západním břehu tím, že poskytuje daňové zvýhodnění pro jejich dotace. Nejméně 40 amerických neziskových sdružení rozeslalo za poslední desetiletí finanční dary odpočitatelné z daňového základu jejich dárců v celkové výši více než 200 miliónů dolarů na podporu rozšíření osad.
6/7/2010

PŘEDSEDA
REPUBLIKÁNSKÉ
STRANY TVRDÍ, ŽE AFGHÁNISTÁN
JE "VÁLKOU OBAMOVA ROZHODNUTÍ"
Předseda americké Republikánské strany Michael Steele čelí výzvám k rezignaci, poté co prohlásil, že Afghánistán je "válkou Obamova rozhodnutí", přestože válka začala už roky před Obamovým nástupem do prezidentského úřadu. Proslulí republikánští komentátoři William Kristol a Liz Cheneyová ho vyzvali k rezignaci. Senátor John McCain se vyjádřil v tom smyslu, že Steele "bude muset posoudit, zda vůbec ještě může vést Republikánskou stranu." Rand Paul, republikánský kandidát na senátora za stát Kentucky, obhajoval svého předsedu se slovy, že "Steele má naprostou pravdu - Afghánistán je nyní Obamovou válkou. Během své kampaně v roce 2008 trval Obama na tom, že do Afghánistánu má být posláno více vojáků. Obama požadoval rozšíření této války, přestože se prohlašoval za mírového kandidáta."
6/7/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
   
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

AKT-INFO 138

2. července 2010 v 10:09
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích


SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Tálibánští bojovníci napadli základnu NATO
- Devět set lidí bylo v Torontu zatčeno při protestu proti politice G20
- Vyhoštěný honduraský prezident obviňuje USA z napomáhání převratu v roce 2009

TÁLIBÁNŠTÍ BOJOVNÍCI NAPADLI ZÁKLADNU NATO
V afghánském městě Džalalabád tálibánští bojovníci zaútočili na základnu organizace NATO. Několik bojovníků na ni zaútočilo poté, co se jeden ze sebevražedných bojovníků odpálil u její brány. Podle organizace NATO přišlo o život osm útočníků. Televizní stanice Al-Džazíraoznámila, že Tálibán nazval tuto operaci "vzkazem Davidu Petraesusovi". Cílem bylo ukázat, že americkou základnu může Tálibán napadnout kdykoli. Americký Kongres se právě chystá oficiálně schválit jmenování generála Davida Petraeuse do čela velení amerických sil a jednotek NATO v Afghánistánu. Ten by měl nahradit odvolaného Stanleyho McChrystala. V průběhu projevu před členy amerického Kongresu Petraeus potvrdil nedávná prohlášení americké vlády, podle nichž je červenec 2011 jako nejzazší datum odsunu vojáků z Afghánistánu v podstatě cílem, který lze již nyní ignorovat. V dalším kontroverzním prohlášení Petraeus také oznámil, že až nastoupí do funkce, zváží odvolání nařízení, které omezuje vzdušné bombardování Afghánistánu. Tato nařízení byla zavedena jako pokus o snížení počtu civilních obětí. Podle kritiků z řad americké armády však toto nařízení znamenalo, že američtí vojáci museli spíše podstupovat rizika v boji, než aby bombardovali podezřelé oblasti.
30/6/2010

DEVĚT SET LIDÍ BYLO ZATČENO V TORONTU PŘI PROTESTU PROTI POLITICE G20
Kanadská policie v Torontu zatkla devět set lidí včetně několika novinářů během protestů proti globálnímu ekonomickému summitu zemí G20. Mnohá z těchto zatýkání proběhla v neděli při policejní razii na budovu torontské univerzity, kde nocovali protestanti účastnící se demonstrací. Organizace Amnesty International vyzvala k nezávislému vyšetřování policejního zásahu. Tato mezinárodní organizace zabývající se ochranou lidských práv ve svém tiskovém prohlášení konstatovala: "Důležitá lidská práva spojená s možností mírumilovného protestu byla během víkendu v Torontu hrubě porušena." Protesty byly převážně pokojné, ačkoliv došlo k zapálení několika policejních aut a rozbití několika výkladních skříní. Přinejmenším jeden ze zatčených novinářů, Jesse Rosenfeld zastupující britský The Guardian, byl zbit kanadskou policií, když přímo na scéně dělal rozhovor s protestanty. Video zveřejněné na internetu zachycuje policejní těžkooděnce bijící skupinu pokojných demonstrantů při zpěvu kanadské národní hymny. Ve dnech předcházejících summitu bylo nahlášeno několik případů, kdy byli protiváleční aktivisté sledováni policií nebo byli zatčeni při pokusu o vstup do Kanady.
29/6/2010

VYHOŠTĚNÝ HONDURASKÝ PREZIDENT OBVIŇUJE USA Z NAPOMÁHÁNÍ PŘEVRATU V ROCE 2009
Bývalý honduraský prezident Manuel Zelaya přímo obvinil Spojené státy za to, že stály v pozadí státního převratu v roce 2009, který vedl k jeho vyhoštění ze země. V dopise uveřejněném v pondělí Zelaya píše: "To, co jsme zpočátku jen tušili, bylo nyní potvrzeno. Za převratem stály Spojené Státy." Dále pokračuje: "Honduraští občané jsou důvěryhodnými svědky toho, jakou roli v této tragické události hrály ekonomické zájmy USA." Spojené státy jsou největším zahraničním investorem v Hondurasu a zodpovídají za velkou část zdejšího obchodu. Zelaya v současné době žije v exilu v Dominikánské republice. Tisíce lidí v Hondurasu si připomnělo výročí převratu pochodem v ulicích hlavního města Tegucigalpa a provoláváním hesel požadujících Zelayův návrat. Jeden z demonstrantů, David Castillo, prohlásil: "Pozorujeme, že protesty každým dnem nabývají na síle."
30/6/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

AKT-INFO 137

25. června 2010 v 20:05
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Deset afghánských civilistů usmrceno při útoku NATO
- Izrael pokračuje v demolici palestinských domů ve východním Jeruzalémě
- Začlenění Romů do běžných škol ušetří státu miliardy
- Společnost BP sdělila veřejnosti výrazně odlišné odhady úniku ropy, než jaké byly v jejích interních dokumentech
         
DESET AFGHÁNSKÝCH CIVILISTŮ USMRCENO PŘI ÚTOKU NATO
V afghánské provincii Khost přišlo o život při sobotním útoku organizace NATO nejméně deset civilistů. Mezi oběťmi bylo nejméně 5 žen a dětí. Podle nové zprávy OSN se míra násilí v Afghánistánu od posledního roku téměř zdvojnásobila. Počet náloží nastražených u cest se v prvním čtvrtletí tohoto roku zvýšil o 94 procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Počet civilistů usmrcených militantními skupinami stoupl o 45 procent a to na přibližně sedm mrtvých za týden. Mezitím byl americký vrchní velitel vojenských sil v Afghánistánu generál Stanley McChrystal propuštěn poté, co se objevil text, v němž McChrystal kritizuje politiku amerického prezidenta Baracka Obamy v Afghánistánu. Rezignoval také britský velvyslanec v Afghánistánu Sherard Cowper-Coles. Cowper-Coles měl časté neshody se svými americkými protějšky co se týče kroků v Afghánistánu. Prosazoval totiž snahu o usmíření a to včetně dohod s Tálibánem a dalšími povstaleckými skupinami. Dále pak vyjádřil jisté pochyby o snaze americké vlády prosadit v Afghánistánu vojenské řešení. V roce 2008 byl citován, jak říkal, že americká strategie Afghánistánu je "předurčená k neúspěchu". O okupaci prohlásil, že je "součástí problému, nikoli jeho řešením".
 23/6/2010

IZRAEL POKRAČUJE V DEMOLICI PALESTINSKÝCH DOMŮ VE VÝCHODNÍM JERUZALÉMĚ
Izraelská vláda pokročila se svými plány na demolici více než dvaceti palestinských rodinných domů ve čtvrti Silvan ve východním Jeruzalémě. Izrael má v úmyslu postavit na jejich místě archeologický turistický park. K těmto krokům dochází jen dva týdny před plánovou schůzkou izraelského premiéra Benjamina Netanyahua s americkým prezidentem Obamou ve Spojených státech amerických. Izrael také nařídil vyhoštění čtyř palestinských politiků, jimž bylo odňato povolení k pobytu, protože byli považovaní za "neloajální" k Izraelskému státu.
23/6/2010

ZAČLENĚNÍ ROMŮ DO BĚŽNÝCH ŠKOL UŠETŘÍ STÁTU MILIARDY
Podle iniciativy Společně do školy stát ušetří desítky miliard korun z rozpočtu, pokud odstraní systémovou diskriminaci romských žáků a víc jich začlení do běžných škol. "Diskriminace romských žáků na základních školách, kterou nedávno potvrdila Česká školní inspekce a v oficiálním stanovisku i bývalý ombudsman Otakar Motejl, totiž nepředstavuje jen problém právní a sociální. Pokračující segregace romských žáků do škol pro děti s mentálním postižením znamená také miliardové ztráty pro celou českou ekonomiku - Světová banka je vyčíslila na nejméně 16 miliard ročně," uvádí se v tiskové zprávě iniciativy, které sdružuje 15 nevládních organizací. Zpráva Světové banky přitom vycházela ze statistik, které odhadují počet sociálně vyloučených lidí na padesát tisíc. Místní odborníci však odhadují, že jde o mnohem větší počet lidí, a tím pádem i větší ztrátu. Zatím co Česká republika je kritizována na mezinárodním poli za vysoký počet hlavně romských dětí v běžných školách, Česká školní inspekce konstatovala, že některé praktické (dříve zvláštní) školy vzdělávají zdravé děti jako lehce mentálně postižené, přičemž na speciální výchovu pobírají dotace.
22/6/2010

SPOLEČNOST BP SDĚLILA VEŘEJNOSTI VÝRAZNĚ ODLIŠNÉ ODHADY ÚNIKY ROPY, NEŽ JAKÉ BYLY V JEJÍCH INTERNÍCH DOKUMENTECH
Nově vydané interní dokumenty ukazují, že ropná společnost BP odhadovala, že při úniku ropy v Mexickém zálivu může denně vytéci až 100 000 barelů ropy, což je zhruba 15,9 milionů litrů. Tento údaj dalece přesáhl nejhorší odhady americké vlády, které se pohybovaly kolem 60 000 barelů. Je to také stonásobek množství, které BP uvedla pro média a dvacetinásobek množství, které mluvčí společnosti uvedli při slyšení před americkým Kongresem. V televizním interview kritizoval BP člen Kongresu Ed Markey za to, že své odhady utajovala: "… hned od začátku BP buď lhala, nebo byla zcela nekompetentní. Nejprve řekli, že je to 1000 barelů, pak řekli, že je to 5000 barelů, a teď jsme na 100 000 barelech." Mezitím se objevily i nové zprávy o bezpečnostních chybách a nedostatečné kontrole, které úniku ropy předcházely. Podle deníku Wall Street Journal používala BP typ vrtu, který vyšetřovatelé americké vlády označili jako riskantní, co se týče možnosti exploze. Tento nejlevnější typ vrtu používá BP na 35 procentech svých hlubokomořských vrtů v Mexickém zálivu. Pracovník BP, který pracoval na vybuchlé vrtné plošině, sdělil zpravodajství BBC, že v bezpečnostním vybavení vrtu našel týden před výbuchem netěsnost. Pracovník Tyrone Benton řekl, že BP neopravila špatný pojistný ventil, místo toho ho jen zastavila a použila náhradní. Oprava pojistného ventilu by znamenala, že po dobu jeho opravy by se dočasně zastavilo čerpání ropy.
21/6/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

AKT-INFO 136

21. června 2010 v 20:06
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Mezinárodní trestní soud zařadil agresi na seznam zločinů
- Červený křiž prohlásil, že izraelská blokáda Gazy je ilegální
- Bohaté národy budou moci podle nové klimatické dohody zvyšovat emise
- Učitelkám v USA hrozí trest za tichý protest proti válce

MEZINÁRODNÍ TRESTNÍ SOUD ZAŘADIL AGRESI NA SEZNAM ZLOČINŮ
Členské státy Mezinárodní trestního soudu odhlasovaly to, aby útok na jinou zemi byl přidán na seznam zločinů stíhatelných tímto soudem s platností od roku 2017. Podle této smlouvy to bude hlavně Bezpečnostní rada OSN, která bude vynášet rozhodnutí, zda došlo k útoku. V případech, kdy Bezpečnostní rada OSN nevynese rozhodnutí o činu agrese, Mezinárodní trestní soud bude moci přistoupit k vlastnímu soudnímu řízení. Dopad jeho soudní moci bude však omezen, neboť za současných pravidel se signatářské státy Mezinárodního trestního soudu mohou jednoduše zprostit působnosti soudu. Mezinárodní trestní soud, který je chápán jako zásadní mezinárodní nástroj nenásilného řešení konfliktů, uznává 111 signatářských zemí. Pozici soudu však oslabuje také to, že několik silných zemí, jako je Čína, Indie, Rusko a USA,se vyjadřují vůči tomuto soudu kriticky a odmítají ho ratifikovat.
16/6/2010

ČERVENÝ KŘÍŽ PROHLÁSIL, ŽE IZRAELSKÁ BLOKAÁDA GAZY JE ILEGÁLNÍ
Mezinárodní výbor Červeného kříže poprvé vydal prohlášení, že izraelská blokáda Gazy je podle Ženevských konvencí ilegální. V prohlášení stojí: "Celá civilní populace Gazy je trestána za činy, za které nenese žádnou odpovědnost. Blokáda je tedy kolektivním trestem, který je přímém rozporu s povinností Izraele respektovat mezinárodní humanitární právo." Červený kříž dále prohlásil, že kvůli blokádě není v Gaze dostupných více než sto základních léků a chybí i velké množství základního lékařského vybavení. Podle nové zprávy izraelské organizace pro lidská práva B'Tselem vedla blokáda Gazy k ekonomickému kolapsu: 95 procent továren je uzavřených, 98 procent obyvatel trpí výpadky elektřiny, 93 procent vody v Gaze je znečištěno. Ve čtvrtek izraelská vláda prohlásila, pod mezinárodním nátlakem kvůli zabití devíti aktivistů na humanitarní lodi směřující do Gazy, že změní podobu blokády. Podle izraelských úřadů do Gazy budou pouštět další potraviny, dětské hračky, matrace a osušky, ale dovoz stavebních materiálů na rekonstrukce domů zničených při rozsáhlých izraelských útocích v roce 2009 bude nadále zakázaný. Mezitím se objevily nové informace o zabíjení pasažérů na palubě lodi, která byla součástí konvoje, který vezl do Gazy humanitární pomoc a usiloval o prolomení blokády. Na internetu se objevilo video, na kterém je údajně vidět poprava jednoho z pasažérů lodi Mavi Marmara. Na videu je vidět, jak izraelští vojáci kopou do pasažéra, který leží na podlaze lodi, vojáci poté vystřelili do oběti jeden až dvě rány z bezprostřední blízkosti. Video bylo původně vysíláno na stanici Turkish TV. Objevily se také důkazy, že některá videa šířená izraelskými médii, která zachycují jak pasažéři lodi Mavi Marmara útočí na izraelské vojáky tyčemi a shazují je z paluby, jsou zfalšovaná. Zatím autentičnost těchto videozáznamů nebyla odborníky potvrzena ani vyvrácena.
17/6/2010

BOHATÉ NÁRODY BUDOU MOCI PODLE NOVÉ KLIMATICKÉ DOHODY ZVYŠOVAT EMISE
V Bonu se sešli mezinárodní vyjednavači, aby uzavřeli novou dohodu o opatřeních týkajících se globálního klimatu. Deník The Guardian přinesl zprávu, že dohoda je formulována takovým způsobem, že umožňuje bohatým státům zvýšit své uhlíkové emise o osm procent nad úroveň roku 1990. Umožňují to nepřesné formulace závazků. Nová tajemnice Rámcové dohody OSN o klimatických změnách, Christiana Figueres, otevřeně připustila, že závazky bohatých států nestačí k tomu, aby se průměrná teplota nezvýšila více než o dva stupně, což byl závazek stanovený na loňském summitu v Kodani.
11/6/2010

UČITELKÁM V USA HROZÍ TREST ZA TICHÝ PROTEST PROTI VÁLCE
Dvěma učitelkám v USA ve státě Massachusetts hrozí disciplinární řízení a případná ztráta zaměstnání za to, že tiše protestovaly proti válce v průběhu školního shromáždění. Ve škole Dennis-Yarmouth Regional High School na slavnostním shromáždění pro žáky, kteří po zakončení studia odchází do armády, učitelky Marybeth Verani a Adeline Koscher držely transparent s nápisem "Ukončeme válku". Učitelky tvrdí, že chtěly vyjádřit svůj nesouhlas, protože podle nich slavnostní školní akt působil jako reklama školy pro armádní náboráře. Do školy pak volaly desítky lidí, kteří žádali, aby učitelky byly vyhozeny za vyjadřování protiválečného názoru.
16/6/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

Bilderberg 2010

13. června 2010 v 1:39

Mocenská elita- od finančníkov cez politikov po médiá - zo skupiny Bilderberg sa zišla v termíne 4.-7.júna v španielskom letovisku, aby len tak debatovala a počúvala prednášky. Neškodní starčekovia, senilní politici, humánne založení intelektuáli a nezávislí novinári - to by nám chcel nahovoriť hlavný mediálny prúd. Keby sme mali vychádzať z takých kapacít a odborníkov ako u nás exminister financií a šedá eminencia modrých súdruhov Ivan Mikloš, cár tretieho sektora a bývalý šéf diplomacie Pavol Demeš či fundovaný exminister, zostavovateľ novej vlády a demokraciou ošľahaný šľachtic zo susednej krajiny Karel Schwarzenberg, ktorí majú prekliato blízko k tomuto mocenskému spolku, fámy o Bilderbergu sú len psychopatické nezmysly a táraniny. Konšpirátori a osoby trpiace stihomamom pripisujú abnormálnu moc a vplyv na celosvetové dianie spolku, kde ide vlastne len a len o zaujímavé prednášky, pričom účastníci nechcú byť rušení uškriekaným davom, aby ich to nevytrhlo z krásnych myšlienok o blahu ľudstva. Navyše, keď ako o tom píše povestný týždenník na Slovensku pod vedením akejsi HríboHuby, ktorý je malým okruhom tzv.pseudointeleguánov uctievaný ako komunistami Manifest, väčší vplyv ako mocenská elita z Bilderbergu má americká moderátorka Oprah Winfreyová. Zabudli ešte dodať, že možno aj Larry King zo CNN, no len bez doplnenia, že je to presne naopak- mediálni šašovia tancujú podľa pokynov práve neškodného spolku údajne bezvýznamných ministrov a bývalých byrokratov.
Táto verzia je veľmi pravdepodobná pre súdne uvažujúceho človeka, stačí sa len pozrieť na najnovší zoznam účastníkov terajšieho stretnutia v Španielsku- okrem iných sú tam Josef Akcermann z Deutsche Bank, Keith Alexander z americkej Národnej bezpečnostnej agentúry, Jaap Hoop Scheffer-generálny tajomník NATO, Neelie Kroesová-eurokomisárka, Michael Ringier-šéf vydavateľstva Ringier( u nás na Slovensku okrem ďalších periodík vydáva najčítanejší denník), David Rockefeller(meno hovorí za všetko) či Robert Zoellick zo Svetovej banky.
Tento druh ľudí sa pravidelne schádza, aby podriemkával na nezáživných prednáškach, prípadne počúval slovenského reformátorského guru Ivana M.(skratka ako pre zločinca je oprávnená), ktorý podľa svojich slov zaujal výkladom reforiem na slovenskom obyvateľstve, keď tu bol dvakrát ako pozvaný účastník.
Zaujímavé, že okrem debatovaní o golfe, zdraví vnúčat či pozitívnych vízií v prospech celej modrej planéty(keď veríme profesionálnym vymazávačom mozgov z hlavnoprúdových kanálov a stok) to s čím začínali pred desaťročiami, ešte v 50-tych rokoch minulého storočia, sa v praxi napĺňa presne podľa ich vízií - od európskej integrácie a jednotnej európskej meny cez hospodárske kolapsy či vojny s vytipovanými krajinami až po projekty multikulturalizmu a láskavého globalizmu. Navyše to realizujú ľudia, ktorí sa dostanú k politickej a ekonomickej moci, len čo zadkami trošku zoderú lavice pri počúvaní nezáväzných prednášok pri každoročnom stretnutí Bilderbergu(len zopár z nich- Bush,Blair, Clintonová, Biden, Obama, van Rompuy a nekonečný rad šéfredaktorov, bankových manažérov, šéfov tajných služieb a ministrov hospodárstva či silových zložiek). To je náhodička-pravidelná, dlhoročná a overená praxou. Buď sú to neskutoční vizionári ako Vanga či Nostradamus, alebo len mafiánska banda nikým nezvolených mocenských parazitov, ktorí využívajú svoj vplyv a moc v duchu ruku ruku myje a z mediálne masírovaného stáda si robia štatistov. Tých pár protestujúcich či naozajstných novinárov ako Daniel Estulin a James Tucker-lovci Bilderbergov, a najnovšie Charles Skelton, bývalý reportér z denníka Guardian ,ktorí pravidelne vďaka dobrým zdrojom aj z okruhu Bilderbergovcov(ani tam všetkých neustrážia) informujú o ich plánoch, aktivitách a nastrčených figúrkach, neohrozuje ich postavenie- zatiaľ! Vďaka internetu ignorácia a zavádzanie hlavnoprúdových propagandistických trúb dostáva vážne trhliny. Dnes už vieme, že mocenská elita na svojej seanse v španielskom letovisku Sitges, neďaleko Barcelony chránená pred dotieravou a nehodnou verejnosťou kalkuluje s vojnou proti Iránu, prehlbovaním hospodárskej krízy, pádom eura, vytvorením centrálneho ministerstva financií(kto ovláda finančné zdroje ten určuje politiku a celý spoločenský systém) a nástupom celosvetovej vlády. Už majú toľko odvahy, že nerobia okolo toho clonu. V nedávnom prejave šéf Medzinárodného menového fondu a člen skupiny Bilderberg na prednáške v Zurychu vyhlásil: Globalisti musia chápať krízu ako príležitosť na presadenie novej svetovej meny vydanej svetovou centrálnou bankou. A krízu vyvolal kto? Vznikla len tak, neviditeľnou rukou trhu, sama od seba-kdeže zámer mocenských elít typu Bilderberg, Trilateralisti či CFR, to len zopár nenásytných špekulantov.
Modrá planétka pod jediným riadiacim a kontrolným centrom, schopným určovať život každámu jedincovi podľa predstáv vyvolených, samozrejme pod rúškom tzv.demokracie, slobodných volieb a zdanlivej dobrovoľnosti ovčanov, ktorým stačia chlieb a hry- dlhodobo a usilovne napĺňaná predstava Bilderbergu o chode sveta. Rímska ríša a Sovietsky zväz sú len rozprávočky na dobrú noc, aby verejnosť príjemne podriemkávala pred nástupom obludnej totality, ktorá prekoná aj G. Orwellove predstavy s jeho 1984. No jej nástup určite zahatí svojim vplyvom Oprah Winfreyová, Larry King, nadácie a tretí sektor, ktoré bdejú na slobodou občana pred zlým štátom, ale o Bilderbergu a jeho aktivitách nevedia nič, nechcú vedieť alebo to na nás šikovne hrajú. Len tak ďalej, ale aj medzi ovcami pribúdajú nezaslepení odporcovia mocenských pijavíc.
M.Morés


Neviňátka

http://www.youtube.com/watch?v=DbtMLzraX-g&feature=player_embedded


Anti - NWO

http://www.youtube.com/watch?v=nubjNCt71Ow&feature=player_embedded


zdroj: http://www.tvina.sk/


Informace z USA

10. června 2010 v 23:35
Píše jeden z našich čtenářů:
prijel kamarad z ameriky se spatnymi zpravami...urcite vis o tom prorvanym ropnym vrtu v mexickym zalivu....nu...pri pokusu ho uzavrit doslo ke zhrouceni vrtu avznikla tam obrovska dira, kterou zjistili, ze neni mozne zacpat...v podstate spojeni se sopkou... spousta magmatu, kovu, jedovatych plynu a sklenikovych plynu spolecne s ropou unika
neskutecnym tempem... tady o tom ocividne nikdo nevi, ale evakuujou floridu, voda, vzduch, vsechno v prdeli..prijel odtamtud a ukazoval mi
olejovy film, ktery se mu udelal na aute... vzhledem k tomu, ze se to ted spojilo na tom dne v sopku, ktera zamori do 3 mesicu vsechny oceany a zabije zelenou alegae, ktera nam dela 90 procent kysliku.... blizi se panika a boj o preziti..protoze v mediich v evrope o tom ani o evakuaci neni ani zminka, rekl jsem si, ze bys to mel vedet... jestli Ti ta informace k necemu bude, zalezi na Tobe..... :-(

zdroj : http://www.osud.cz/

AKT-INFO č. 135

10. června 2010 v 23:12
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích


SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Izrael zajal další humanitární loď plující do Gazy
- Pracovníci CIA prováděli experiment na vězních
- Množství ropy unikající v Mexickém zálivu vzrůstá

IZRAEL ZAJAL DALŠÍ HUMANITÁRNÍ LOĎ PLUJÍCÍ DO GAZY
Izraelské jednotky zajaly další humanitární loď přivážející pomoc do Gazy. Loď usilovala o prolomení blokády uvalené na Gazu Izraelem. V sobotu brzo ráno obsadily jednotky izraelského námořnictva irskou loď Rachel Corrie a odvezly ji do izraelského přístavu. Loď vezla 1000 tun zdravotnického a stavebního materiálu. Mezi cestujícími byla i laureátka Nobelovy ceny míru Mairead Maguire a bývalý asistent generálního tajemníka OSN Denis Halliday. Incident nastal pět dní poté, co izraelské jednotky zabily devět lidí na turecké humanitární lodi Mavi Marmara. Pitva provedená v Turecku odhalila, že většina zabitých byla střelena několikrát a z těsné blízkosti. Britský deník The Guardian uvedl, že pět ze zabitých bylo střeleno buď do týla nebo do zad. 
7/6/2010

PRACOVNÍCI CIA PROVÁDĚLI EXPERIMENTY NA VĚZNÍCH
Nová zpráva organizace Lékaři za lidská práva obvinila vládu bývalého amerického prezidenta George Bushe z provádění ilegálních a neetických experimentů na vězních, které držela ve vazbě CIA. Zpráva podrobně popisuje, jak lékaři, psychologové a další odborníci zkoumali účinek dlouhodobé spánkové deprivace na více než tuctu vězňů. Dále zaznamenali efekty simulovaného topení za pomoci vstřikování větší množství vody do plic vězňů. Frank Donaghue z organizace Lékaři za lidská práva řekl: "Zdá se, že CIA porušila všechny právní a etické standardy, které platily od druhé světové války a chránily vězně před tím, aby na nich byly prováděny experimenty. Nejen, že jsou tyto činy hrubým porušením lidských práv, ale jsou i těžkou urážkou základních amerických hodnot."
7/6/2010

MNOŽSTVÍ ROPY UNIKAJÍCÍ V MEXICKÉM ZÁLIVU VZRŮSTÁ
Přední vědec z týmu sestaveného americkou vládou pro zkoumání úniku ropy v Mexickým zálivu varuje, že množství ropy unikající do zálivu se v posledním týdnu výrazně zvýšilo. Ira Leifer, člen technického týmu odhadujícího množství unikající ropy prohlásil, že z vrtu nyní možná uniká až 100 000 barelů ropy denně, což mnohem převyšuje oficiální odhady, které se pohybují mezi 12 000 a 19 000 barely za den. Leifer prohlásil, že množství unikající ropy se zvýšilo poté, co společnost BP seřízla poškozené potrubí, aby na něj mohla nasadit takzvaný odsávací zvon. Leifer prohlásil pro McClatchy Newspapers, že jakmile bylo potrubí vyčištěno, již nic nebránilo tomu, aby mohla ropa stoupat vzhůru k protierupčnímu zařízení. BP se nyní daří část ropy odsávat do tankeru, ale podle Leifera se skutečné množství unikající do zálivu zvýšilo. V téže době uveřejnila společnost investigativních novinářů ProPublica sérii interních vyšetřování ve společnosti BP. Zpráva poukazuje na to, že v uplynulém desetiletí byli starší manažeři ropné společnosti BP upozorňováni na to, že společnost opakovaně nedbala na bezpečnost, porušovala enviromentální pravidla a riskovala vážnou nehodu, pokud by nedošlo k nápravě. Zpráva uvádí případy, kdy management přehlížel bezpečnostní pravidla tím, že nedbal na stárnutí vybavení, nutil zaměstnance, aby neohlašovali problémy a zkracoval nebo odkládal inspekce z důvodu snížení výrobních nákladů. Interní zpráva z roku 2001 uvádí, že společnost zanedbala klíčové vybavení pro nouzovou uzávěrku včetně bezpečnostních uzavíracích ventilů a detektorů plynů a ohně, které mohly zabránit požáru a výbuchu na plošině Deepwater Horizon v Mexickém zálivu. 
8/6/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

AKT-INFO č.134

4. června 2010 v 2:11
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Nejméně devět lidí bylo zabito při izraelském útoku na humanitární flotilu směřující do Gazy
- Bezpečnostní rada OSN vyzývá k vyšetření izraelského útoku
- Únik ropy v Mexickém zálivu bude pravděpodobně pokračovat až do srpna

NEJMÉNĚ DEVĚT LIDÍ BYLO ZABITO PŘI IZRAELSKÉM ÚTOKU NA HUMANITÁRNÍ FLOTILU 
SMĚŘUJÍCÍ DO GAZY
Izraelská armáda zaútočila na flotilu lodí, které vezly humanitární pomoc do okupovaného pásma Gazy. Flotila měla prolomit tříletou blokádu Gazy. Nejméně devět lidí bylo zabito a desítky dalších byly zraněny, když izraelské jednotky v pondělí brzy ráno
zaútočily na vedoucí loď konvoje - tureckou loď "Mavi Marmara". K útoku došlo v mezinárodních vodách, 75 mil od pobřeží Izraele a Gazy. Izraelská armáda použila lodě, helikoptéry, letadla a zhruba tisíce vojáků k zastavení flotily šesti lodí, z nichž tři byly osobní a tři nákladní. Všechny lodě byly zadrženy. Přinejmenším na jednu z nich, tureckou loď s šesti sty pasažéry, která mohla komunikovat pomocí satelitního vysílání, zaútočila izraelská armáda ostrou municí. Izraelská armáda prohlásila, že když vojáci vstoupili na loď, byli napadeni holemi a noži. Z lodi bylo vysíláno živé obrazové zpravodajství přenášené přes satelit, které do svého vysílání převzaly společnosti CNN, Al Jazeera, Press TV a mnoho dalších médií. Ve vysílání z lodi není jediný snímek, který by ukazoval, že pasažéři představovali pro vojáky nebezpečí nebo že by drželi objekty použitelné jako zbraně. Těsně předtím než byly lodě zadrženy izraelskou armádou, prohlásil Huwaida Arraf, předseda organizace Free Gaza Movement, pomocí satelitního spojení: "Nikdo přece nemůže věřit, že naše loď představuje pro Izrael jakoukoliv hrozbu. Vezeme lékařské vybavení, pomůcky pro rekonstrukci a dětské hračky. Mezi našimi pasažéry je i laureát Nobelovy ceny a jeden bývalý člen amerického Kongresu. Předtím, než jsme vypluli, byla naše loď prohledána a získala bezpečnostní osvědčení od Kyperského přístavního úřadu a nikdy jsme se ani nepřiblížili k Izraelským vodám." V současné době trpí kvůli izraelské blokádě 1,5 miliónu Palestinců žijících v pásmu Gazy nedostatkem jídla, nedostatečnou lékařskou péčí a nedostatkem dalších základních potřeb.
31/5/2010
BEZPEČNOSTNÍ RADA OSN VYZÝVÁ K VYŠETŘENÍ IZRAELSKÉHO ÚTOKU
Bezpečnostní rada OSN odsoudila jednání, které vedlo ke smrti civilistů na humanitárních lodích mířících k pásmu Gazy. V prohlášení vydaném po několika hodinách rozhovorů požaduje Rada mimo jiné okamžité propuštění lodí a vyzývá k nestrannému vyšetřování. Všichni stálí členové Rady bezpečnosti, kromě Spojených států, důrazně vyzvali Izrael k přerušení tři roky trvající blokády pásma Gazy. Stovky pasažérů ze zmíněných lodí jsou drženy v izraelských věznicích a téměř padesát jich bylo deportováno.  Tisíce lidí po celém světě vyšly do ulic, aby protestovali proti útokům na humanitární konvoj. V pondělí odpoledne, jen několik hodin po útoku, se sešla malá skupina protestujících i na Staroměstském náměstí v Praze. V sobotu 5. Června organizace International Solidarity Movement koordinuje další demonstrace v Praze, tentokrát na Václavském náměstí v 15 hodin.
1/6/2010
ÚNIK ROPY V MEXICKÉM ZÁLIVU BUDE PRAVDĚPODOBNĚ POKRAČOVAT AŽ DO SRPNA
Po neúspěšném pokusu společnosti BP utěsnit trhlinu v podmořském vrtu se nyní očekává, že ropa v Mexickém zálivu bude dále unikat až do srpna. Poradkyně amerického prezidenta pro energetiku a změny klimatu Carol Brownerová v neděli prohlásila, že tento únik ropy je pravděpodobně nejhorší ekologickou katastrofou v historii Spojených států. Minulý týden se společnost BP pokusila únik zastavit operací zvanou "top kill". Jednalo se o napumpování speciálního těžkého bahna do poškozeného vrtu. Ovšem odborníci se nyní obávají, že tato akce mohla vrt a jeho pojistný ventil ještě více poškodit, což znesnadňuje další pokusy. Společnost BP, která přislíbila ropnou skvrnu vyčistit, se ale nyní pokouší rozsah ekologických škod popírat. Výkonný ředitel společnosti BP Tony Hayward zpochybnil tvrzení odborníků, že odhalili rozsáhlé ponorné jazyky ropy, které se šíří pod mořskou hladinou. Hayward prohlásil: "Ropa je na povrchu. Žádné jazyky zde nejsou." Hayward navíc před reportéry zpochybnil tvrzení, že by desítky pracovníků a rybářů onemocněly z toxických disperzantů používaných k rozpouštění ropy ve vodě. Místo toho spekuloval nad možností, že pracovníkům nesedlo místní jídlo.
1/6/2010
=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
   
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

Vládnoucí režim v ČR začíná od 1. června regulovat....

3. června 2010 v 3:58
Vládnoucí režim v ČR začíná od 1. června regulovat video-obsah na internetu, OSUD.cz bohužel donucen zastavit veřejné vysílání své televize a publikování převzatých videí pro veřejnost

Milí čtenáři, máme pro vás nemilou zprávu. Dnešním dnem naše redakce ZASTAVUJE volné zveřejňování volně přístupných videí, a to včetně přebíraných videí z You Tube a dalších servrů. Zpravodajské servry vysílající videa jsou od dnešního dne považovány za televize a tudíž státem regulované a ovládané.

Je zřejmé, že se režim snaží zastavit trend a dostat pod kontrolu stále většího zveřejňování skutečného pozadí mezinárodních událostí i budoucích chystaných komplotů. Připomeňme, že zastavení falešné epidemie tzv. prasečí chřipky přispěl právě tento způsob "občanské publicistiky" včetně zveřejňování mnoha dokumentů a rozhovorů. S tím se nyní vládnoucí režim při očekávání věcí příštích rozhodl tvrdě skoncovat.
Před časem jsem napsal článek, že daně je třeba platit a platím je s určitým skřípěním zubů rád. Ale pouze v případě, že si mne stát bude jako svého plátce vážit a vytvářet mi podmínky pro mé podnikání. Stát však dělá pravý opak a v tom případě bych musel být blázen, pokud bych ho nadále podporoval.
Vzhledem k obrovským statisícovým daním a stále horšícími se podmínkami pro podnikání, stejně tak jako zvyšující se cenzurou, tedy v tuto chvíli veřejně oznamuji, že vydavatel OSUD.cz zvažuje odchod z České republiky:
a) se servrem, aby unikl politické cenzuře
b) s registrovanou firmou, abych unikl rostoucímu dańovému zatížení
Krajní a zatím nepřipouštěnou možností je pak i můj osobní odchod - emigrace z České republiky. Snažím se však na ni v případě zvyšující se perzekuce režimu již připravit.
Další politický a legislativní vývoj v této zemi pak ukáže, co všechno budu muset podstoupit. OSUD.cz si hodlá za každou cenu udržet nezávislost a to co nejdéle to půjde. Spoléhá při tom na pomoc a podporu tisíců svých zatím mlčících a pasivních příznivců a čtenářů, kteří se odmítají smířit s nástupem globálního korporátního fašismu a snad se do budoucna rozhoupou k aktivnímu odporu.

Lodní konvoj do Gazy byl plánovanou provokací, řekl Přemysl Sobotka

3. června 2010 v 3:55
Podle šéfa českého Senátu Přemysla Sobotky byl konvoj s pomocí Gaze plánovanou provokací. Izrael má právo na tvrdé kroky vůči radikálnímu hnutí Hamás, které pásmo Gazy ovládá, prohlásil Sobotka, který je na návštěvě v Izraeli

Sobotka zdůraznil, že palestinské hnutí Hamás, které Gazu ovládá, bylo i Evropskou unií před časem označeno za teroristické. Izrael má podle něj právo ke krokům proti Hamásu, včetně blokády území, které tato organizace kontroluje.
"Nemohu nevyjádřit politování v souvislosti s tím, že zemřeli lidé. Zároveň ale není pochyb, že konvoj byl plánovanou provokací, jejímž cílem bylo nastražit Izraeli léčku," prohlásil podle místního ruskojazyčného serveru MIGnews.com Sobotka na schůzce s šéfem Knessetru Reuvenem Rivlinem. Podotkl, že podle informací, které má nejen z izraelské strany, humanitární pomoc do Gazy "proudí plnými doušky".
V Evropě mnozí sdílejí tento názor, ale bojí se jej vyjádřit otevřeně," dodal šéf českého Senátu. Rivlin Sobotkovi poděkoval za podporu.

Pondělní útok

V pondělí izraelská armáda zasáhla proti konvoji lodí směřujících do pásma Gazy, které Izrael blokuje. Při útoku na tureckou loď zahynulo devět lidí. Zadrženi byli všichni lidé na palubách včetně čtyř Čechů. Izrael se nakonec rozhodl všech 680 lidí propustit, protože čelí velkému mezinárodnímu tlaku. [celá zpráva]
Rada bezpečnosti OSN i ministryně zahraničí EU Catherine Ashtonová v pondělí použití násilí odsoudila a jménem Evropské unie vyjádřila lítost nad ztrátou životů. [celá zpráva]
Česká diplomacie se k jejímu prohlášení přihlásila. Odlišný postoj od Sobotky mají i zástupci české levice. "Reakce Izraele byla naprosto neadekvátní, incident se stal v mezinárodních vodách, jde o porušení mezinárodního práva," řekl poslanec a zahraniční expert ČSSD Jan Hamáček.

Předseda českého Senátu se v Izraeli zajímal i o osud českých občanů, kteří byli při zásahu zadrženi. Podle Sobotky se v tomto směru velmi činí české velvyslanectví v Izraeli.
"Myslím si, že vztahy mezi Izraelci a Čechy umožní, aby se dostali domů relativně velmi brzo," uvedl. Do Prahy se už vrátil kameraman České televize Jan Línek, který mezi prvními podepsal souhlas s deportací. "Tři, kteří jsou ještě zadržováni, se v brzkých hodinách, dnes nebo zítra dostanou do České republiky zpět," řekl velvyslanec ČR v Izraeli Tomáš Pojar.
Jan Línek v českých médiích kritizoval, jakým způsobem Izraelci se zadrženými zacházeli.
Zdroj:

Související článek:
Koľko ľudí sa stalo obeťami židovského teroristického komanda?


gaza - utok na konvoj

AKT-INFO č. 133

28. května 2010 v 22:23

Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích


SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Rozšířené operace americké armády zahrnují špionáž pro možný útok na Írán
- Odhady množství ropy vytékající do Mexického zálivu byly příliš nízké
- BP přiznává "zásadní chybu" krátce před katastrofou
- V USA bylo zatčeno 7 aktivistů bojujících proti pobřežní těžbě
- Palestinský bojkot zboží z osad rozčiluje izraelskou vládu

ROZŠÍŘENÉ OPERACE AMERICKÉ ARMÁDY ZAHRNUJÍ ŠPIONÁŽ PRO MOŽNÝ ÚTOK NA ÍRÁN
Zatímco počet amerických vojáků rozmístěných v Afghánistánu převýšil jejich počet v Iráku, schválily Spojené státy významné rozšíření tajných vojenských operací v zahraničí, které zahrnují shromažďování tajných informací pro možný útok na Írán. Podle deníku New York Times, vydal v minulé září vrchní velitel amerických sil na Blízkém východě generál David Petraeus tajný rozkaz rozšiřující úlohu jednotek speciálních operací po celém Blízkém východě, ve Střední Asii a na Somálském poloostrově. Toto nařízení požaduje shromažďování tajných informací a vytvoření vazeb s místními ozbrojenými silami k potlačení bojových skupin stojících v opozici proti Spojeným státům. Rovněž umožňuje špionážní mise v Íránu, které by mohly připravit cestu pro útok americké armády. Mezi tyto povolené operace patří také objevování opozičních skupin, které by mohly potenciální americký útok podpořit.
25/5/2010

ODHADY MNOŽSTVÍ ROPY VYTÉKAJICÍ DO MEXICKÉHO ZÁLIVU BYLY PŘÍLIŠ NÍZKÉ
Je to už pět týdnů, co vybuchl ropný vrt společnosti BP. Únik ropy v Mexickém zálivu je považován za nejhorší v dějinach Spojených států amerických. Tento týden BP oznámila, že její odhady množství ropy vytékající do Mexického zálivu byly příliš nízké. Minulý čtvrtek BP oznámila, že již dokáže z celkového množství unikající ropy zachytit každý den 5000 barelů. Předtím však tvrdila, že ten samý objem představuje celkový každodenní objem vytékající ropy. Americká státní ochranářská organizace Environmental Protection Agency mezitím společnosti BP nařídila, aby použila nový druh chemikálie, která rozpouští vytékající ropu. Důvodem jsou obavy z účinku původního rozpouštědla na mořské živočichy. BP však proti příkazu protestuje a zatím odmítá používané chemikálie změnit. Odbornici se obávaji, že ropný vrt BP by mohl dále propouštět stovky tisíc galonů ropy denně minimálně do srpna.
26/5/2010

BP PŘIZNÁVÁ "ZÁSADNÍ CHYBU" KRÁTCE PŘED KATASTROFOU
Společnost BP uznala, že pokračovala s pracÍ na podmořském ropném vrtu v Mexickém zálivu krátce před výbuchem přesto, že pracovníci zaznamenali varovné náznaky většího technického problému. Během středeční schůzky s americkými zákonodárci představitelé BP řekli, že firma mohla učinit "zásadní chybu" při práci na vrtu v hodinách těsně před výbuchem. Americká vláda mezitím slibuje pečlivější vyšetřování společnosti BP, protože se objevily nové podrobnosti o nedbalém dozoru při těžbě ropy v Mexickém zálivu v letech před tímto únikem. Deník New York Times přináší informace o inspekci státního kontrolora, která odhalila skutečnost, že federální regulační orgány americké vládní agentury pro nerostné suroviny, Minerals Management Service (MMS), umožnily představitelům průmyslu vyplňovat své vlastní inspekční zprávy. Regulační orgány poté tyto písemné dokumenty obkreslily perem a předložily jako své vlastní. Jeden státní úředník také řídil inspekce ropných plošin ve stejné době, kdy si dojednával pracovní místo v dané těžební společnosti. Tímto šetřením se rovněž zjistilo, že představitelé důlního úřadu MMS v Louisianě opakovaně přijímali dary od nejméně jedné naftařské a plynárenské společnosti.
26/5/2010

V USA BYLO ZATČENO 7 AKTIVISTŮ BOJUJÍCÍCH PROTI POBŘEŽNÍ TĚŽBĚ
V pondělí bylo zatčeno sedm amerických aktivistů z ekologické organizace Greenpeace v přímé akci proti pobřežní těžbě. Dva z těchto aktivistů vyšplhali na těžařskou zásobovací loď vypravenou z Louisiany na Aljašku pro výzkumný projekt pobřežních vrtů prováděný ropným gigantem Shell. Za použití ropy ze skvrny v Mexickém zálivu namalovali aktivisté na kapitánský můstek vzkaz znějící "Příště Arktida? .
25/5/2010

PALESTINSKÝ BOJKOT ZBOŽÍ Z OSAD ROZČILUJE IZRAELSKOU VLÁDU
Izraelská vláda tlačí na palestinskou samosprávu, aby odvolala bojkot zboží vyrobeného v ilegálních izraelských osadách na Západním břehu Jordánu. Palestinský prezident Mahmúd Abbás podepsal vyhlášku, která zakazuje Palestincům pracovat v izraelských osadách a prodávat zboží vyrobené v osadách. Izraelský ministr obchodu a práce, Benjamin Ben-Eliezer, vyzval ve čtvrtek k ukončení bojkotu a prohlásil, že to odporuje "atmosféře, kterou se snažíme v našem regionu vytvářet". Palestinský aktivista Haitham Kayaleh, jeden z tisíců Palestinců účastnících se kampaně, která informuje veřejnost, které zboží je bojkotováno, řekl: "V těchto dnech palestinští aktivisté, kterých se nyní na této kampani podílí asi 3000, chodí dům od domu a předávají lidem informace, které jim pomohou vyhnout se produktům z osad, a samozřejmě je povzbuzují, aby tyto produkty nahradili produkty palestinskými."
21/5/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz


AKT-INFO č. 132

20. května 2010 v 21:58
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Dopad úniku ropy v Mexickém zálivu bude horší, než se očekávalo
- Pentagon nepravdivě prohlásil raketový systém za úspěšný
- USA přezírá Iránskou dohodu o uranu a nadále pokračuje ve své politice sankcí

DOPAD ÚNIKU ROPY V MEXICKÉM ZÁLIVU BUDE HORŠÍ, NEŽ SE OČEKÁVALO
Těžařská společnost BP prohlásila, že dosáhla jistého úspěchu s odčerpáváním ropy, která se stále vylévá do Mexického zálivu. BP uvedla, že do vrtu vložila potrubí, kterým vede část ropy k soupravě plovoucí na hladině. Podstatná část ropy však stále uniká na dno Mexického zálivu. Od 20. dubna, kdy explodovala vrtná plošina Deepwater Horizon, uniká každý den do vod Mexického zálivu až 70 000 barelů ropy. Mezitím se objevila řada důkazů, které naznačují, že rozsah úniku ropy je větší než BP a vláda Spojených států původně oznámily. Vědci zkoumající moře sdělili, že pod hladinou objevili obrovské ropné oblaky. List New York Times přinesl zprávu, že jeden z oblaků je šestnáct kilometrů dlouhý, skoro pět kilometrů široký a místy i sto metrů hluboký. Vědci se obávají, že ropné skvrny mohou snižovat obsah kyslíku v zálivu natolik, že v blízkosti skvrn zahyne většina mořských živočichů.
17/5/2010

PENTAGON NEPRAVDIVĚ PROHLÁSIL RAKETOVÝ SYSTÉM ZA ÚSPĚŠNÝ
Nový výzkum opět zpochybňuje technické schopnosti amerického systému takzvané "raketové obrany". Výzkumníci z Massachusettského technologického institutu (MIT) a Cornellovy univerzity tvrdí, že Pentagon vloni vydal nepravdivá prohlášení o úspěšnosti testů klíčové zbraně, známé jako SM-3. Armáda prohlásila, že protibalistické střely SM-3 během testů zasáhly 84 procent cvičných cílů. Jenže nová hodnocení ukazují, že rakety měly úspěšnost pouze 10 až 20 procent. Spoluautor této studie a bývalý poradce Pentagonu Theodore Postol říká: "Tento systém je křehký a nestabilní a bojové hlavice zasáhne jen náhodně, pokud vůbec." Americký prezident Barack Obama během své kandidatury do Bílého domu raketový systém kritizoval, ale od převzetí úřadu ho začal propagovat.
18/5/2010

USA PŘEZÍRÁ IRÁNSKOU DOHODU O URANU A NADÁLE POKRAČÁJÍ VE SVÉ POLITICE SANKCÍ
Americká vláda se vyjádřila, že bude nadále pokračovat ve snaze udělit Íránu mezinárodní sankci, a to i navzdory faktu, že Írán podepsal s Tureckem a Brazílií novou úmluvu. Představitelé Íránu v pondělí oznámili své rozhodnutí zavázat se k odeslání většiny svého obohaceného uranu do Turecka. Výměnou za tento krok by pak měl Írán získat slabě aktivní jaderné palivo k lékařskému reaktoru. Tuto dohodu uzavřeli ministři zahraničních věcí Íránu, Turecka a Brazílie. Podle vyjádření íránské strany má tato výměna proběhnout pod dohledem jaderné agentury OSN. Americké deník Los Angeles Times napsal, že tato dohoda by mohla znamenat průlom v mezinárodním sporutýkajícím se íránského jaderného programu, neboť vyjednávání již léta stála na mrtvém bodě. Nicméně tiskový mluvčí Bílého domu Robert Gibbs řekl, že ani tato dohoda nebude znamenat bod obratu v politické linii Spojených států, které prosazují mezinárodní sankce proti Íránu.
19/3/2010

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

UPOMÍNKA - Přijďte všichni

20. května 2010 v 15:41
Volební systém v naší zemi není jednoduchý a navíc je za léta demokracie opředen celou řadou předsudků a zavádějících informací. Valná část voličů nejde k volbám proto, že jsou znechuceni stávajícími politiky a tím i politikou celkově. Nevěří, že by mohli cokoliv ovlivnit či změnit. Mimo jiné proto, že ze všech stran slyšeli: "nemá smysl volit 'malé' strany, protože ty se stejně do sněmovny nedostanou.Ať již tedy půjdete vhodit svůj platný hlas do volební urny či nikoliv,ať už máte jasno kterým zástupcům dáte či nedáte důvěru, nebo stále váháte,dovolím si osvěžit Vám malinko naši děravou paměť.


Ze všech stran se na nás obracejí usměvavé tváře nových i staronových kandidátů plné optimismu,slibů a universálních řešení,uzurpující si přímo patent na rozum.Vesměs nás lákají na kosmetické úpravy byrokratického soukolí,jenž potřebuje již pořádnou generální opravu,nejlépe výměnu za nové,jednodušší,plně funkční a spolehlivé.Je až neuvěřitelné jaké bludy se ozývají z mediálního éteru.Uvedu zde jeden příklad za všechny,kdy z rozhlasu při diskusi na téma pravice nebo levice,se k mému nevěřícímu sluchu dostalo nové politické moudro.Kdosi tam zcela vážně tvrdil,že pojem levice je od slova ulevovat.Pak si zákonitě domýšlím,že pojem pravice bude patrně od slova upravovat.
Chci věřit,že se ještě najdou výjimky jenž z vlastního přesvědčení dávají ze sebe to nejlepší ve prospěch celku.Tyto výjimky jsou však velmi těžce rozpoznatelné v tom dravém proudu plném morálního bahna, valícího se na nás z médií přímo v HD kvalitě.Přes všechny vznešené cíle bývaj často pohlceny, zdiskreditovány či jinak vyšachovány.V lepším případě odcházejí znechuceně samy do ústraní.

Vážení spoluobčané.Důrazně Vás vyzývám, zvedněte zadky a volte s rozumem v hrsti.
Neseďte nečinně doma za pecí s falešným přesvědčením,že si na konec korýtkáři stejně udělají co již mají dávno v plánu.Nečekejte že se v některém pohne svědomí, když povětšinou žádné nevlastní.Nikdo jiný než-li ,,MY" jim nemůže zabránit v další demolici našeho Česka.
Ohlédněte se malinko zpátky a všímejte si faktů. - Zjistíte,že jsme dali svoji důvěru několika Jidášům,jenž své choré názory šíří na nic netušící okolí.
Nechci zde propagovat ani hanět některý politický subjekt či jednotlivce.Nabádám vás ve vlastním zájmu,začněte se zajímat a ověřte si,kdo skutečně hájí naše zájmy a kdo leští kliky například v Bruselu, vyhlížejíc nějaký ten drobeček v tom neprůhledném toku financí.
Žádejte objektivní informace a nenechte se ohlupovat bulvárem.Čeká vás nejedno překvapení.

Stejní lidé jenž nám nyní mažou med kolem pusy,pro ,,nás" v nedávné minulosti prosadili následující:


Zatím co jsme nechali úspěšně odvést naši pozornost na atraktivní,avšak nepodstatná témata,
byla úspěšně a povětšinou šeptem či v naprosté tichosti přijata legislativa omezující naše osobní svobody.Pakliže je Vám tento pojem již cizí a upřednostňujete raději slevy na vybrané zboží,
pak ani nečtěte dál.

Jen malý výčet pro připomenutí:
EUSSSR

Brzezinski varuje

20. května 2010 v 15:39

Paul Joseph Watson(

Spoluzakladatel Trilaterální komise říká, že roztržky mezi elitami, v kombinaci s probuzením lidstva na celém světě, překáží tahu k celosvětové vládě.
Ve svém posledním projevu v Council on Foreign Relations v Montrealu spoluzakladatel Trilaterální komise, spolu s Davidem Rockefellerem, a pravidelný účastník Bilderberg Zbigniew Brzezinski varoval, že "globální politické probuzení", v kombinaci s bojem mezi elitou, hrozí, že vykolejí vlak směřující k celosvětové vládě.
Brzezinski vysvětlil, že globální politické vedení se stalo "mnohem diverzifikovanějším, oproti tomu, jak to bylo relativně ještě nedávno", poukázal na vzestup Číny jako geopolitické mocnosti, a na to, že globálnímu vedení v kontextu G20 "chybí vnitřní jednota, kdy jsou mnozí členové v bilaterálním antagonismu".
Jinými slovy, globální elita válčí mezi sebou a to ohrožuje snahu zachránit agendu globální vlády, která zdá se prohrává téměř na všech frontách.
Brzezinski pak vysvětlil další významný faktor, a to, že "poprvé v celé lidské historii je lidstvo politicky probuzeno - to je totálně nová realita - ve většině lidské historie nevídaná."
Brzezinski pokračoval: "Celý svět se politicky probouzí," a dodal, že na celém světě jsou si lidé vědomi toho, co se děje politicky, a jsou si "vědomě vědomi globálních nespravedlností, nerovností, nedostatku respektu, vykořisťování".
"Lidstvo je nyní politicky probuzené a neklidné," řekl Brzezinski, a dodal, že toto, v kombinaci s roztříštěnou elitou, "vytváří mnohem obtížnější kontext pro jakoukoliv velkou mocnost, včetně stávající hlavní velmoci, Spojených států."
Během následující části otázek a odpovědí byl Brzezinski dotázán, jestli si myslí, že by OSN měla nahradit jiná organizace, jako de facto "světová vláda", na což Brzezinski odpověděl: "Měla by existovat taková organizace," než pak poukázal na to, že OSN ji ve své současné roli není.
Jak text na konci videa činí jasným, Brzezinského připuštění, že lidstvo prošlo politickým probuzením, není pro elitu pozitivním vývojem.
Ve své knize z r. 1970 Mezi dvěma věky: Úloha Ameriky v technotronické éře, Brzezinski napsal následující:
"Do technotronické éry patří postupné objevování se více kontrolované společnosti. Taková společnost by byla ovládána elitou, neomezenou tradičními hodnotami. Brzy bude možné provádět nepřetržité šmírování každého občana a udržovat aktualizované kompletní svazky obsahující dokonce i ty nejosobnější informace o občanech. K těmto svazkům budou mít autority okamžitý přístup."
K "elitě", o které se Brzezinski zmiňuje, patří mnoho těch, kteří navštívili jeho projev na setkání CFR. Globální politické probuzení, které Brzezinski probíral, je součástí odporu vůči společnosti ovládané právě touto elitou, a vůči systémům kontroly, zotročování a šmírování, které uvalila na lidskou rasu v honbě za "kontrolovanější společností" a celosvětovou vládou.
Článek Brzezinski Decries "Global Political Awakening" During CFR Speech vyšel 19. května na serveru prisonplanet.com. Překlad L. Janda. Můžete mu také poděkovat za to, že článek je otevřen. Pan Janda se vzdal platby za překlad, protože - jak řekl - je to dobrá zpráva a za dobré zprávy se neplatí. :-)
nwoo.log

Český mír – upoutávka k filmu

15. května 2010 v 1:41
cesky mir2

Celovečerní dokumentární komedie Český mír mapuje tři roky společenské i mediální "války" o americký radar. Události, které po tři roky plnily stránky novin, dokumentaristé ukazují zblízka a s nadsázkou.
Filmová groteska ve 104 minutách nezaujatě a přitom nesmlouvavě portrétuje obě barikády sporu: vládní kampaň v čele s lobbistou Tomášem Klvaňou a lidový odpor, jehož přirozeným vůdcem se stal starosta malé obce Trokavec, Jan Neoral. Film zachycuje nebývale silnou odezvu občanské společnosti. Dle výzkumů veřejného mínění se až 70 % českých občanů nesmířilo s plánem, že by v brdských lesích, v téže místech, odkud Rusové mířili na Západ, měla stát americká základna. Film - v němž se autoři neuchylují ke komentáři, který by diváka naváděl, co si má myslet - odhaluje, že příběh radaru byla nejspíš jedna velká blamáž. Politici buď z nevědomosti (a nekompetentnosti), nebo z tajemně úmyslných důvodů neříkali celou pravdu... Film otevírá diskuzi na téma, zda se musí Česko přimknout k velmoci nebo se jí bát a zda neobstojí samo. Ukazuje ideologické pohnutky v tomto rozhodování jako liché. Vrcholem paradoxu je také zjištění, že pointa předchozího filmu dvojice Klusák-Remunda Český sen o falešném hypermarketu je v ledasčem podobná s vyústěním radarové kauzy. Český mír je dokumentární komedie o povaze a kvalitě české demokracie 20 let od revoluce.

cesky mir4
Popisky:

Co se například diváci filmu dozvědí a co uvidí?

  • Jaký tajný červený vzkaz určený budoucím generacím ukryli tvůrci ve filmu?
  • Jaký dar vezl Mirek Topolánek Georgi Bushovi do Washingtonu?
  • Ovlivní Český mír české volby?
  • Jak reagovala americká vláda na píseň Vlasty Parkanové?
  • Dá se natáčet, pokud se dostanete do chvatu vojenské policie?

cesky mir3

Dopis z ministerstva obrany ČR

14. května 2010 v 13:29
Reakce ministerstva obrany ČR na akci Irák na prodej z 15.3. 2010.

M.obr.odpov. irak na prodej

New World Order Opposition Organization Navrhovaná odpověď Ministerstvu obrany na tento dopis:
http://www.facebook.com/pages/New-World-Order-Opposition-Organization/61731121893?v=photos#!/photo.php?pid=5251692&id=61731121893

Kdo chcete připojit své jméno (budeme posílat emailem) či máte nějaké doplňující poznámky, připojte do komentáře nebo napište na nwoo@nw...oo.org

Ministerstvo Obrany ČR
Tiskový odbor
Tychonova 1
160 00 Praha 6

Vážený pane ministře, vážení pracovníci tiskového odboru Ministerstva obrany ČR

Děkujeme Vám za Vaši odpověď, byla vskutku nečekaná. Překvapilo nás, že s námi Váš úřad vůbec komunikuje. Je to pro nás rozhodně příjemné překvapení.

Rádi bychom Vám sdělili, že jsme si dobře vědomi povahy a obsahu Bezpečnostní strategie ČR, stejně jako aktuálních spojeneckých závazků. Také jsme si velmi dobře vědomi obtížné politicko-strategické situace ČR, ve které se nyní nacházejí naše vedoucí orgány politické i vojenské.
Chtěli bychom Vám sdělit, že za největší nebezpečí pro bezpečnost ČR nyní nepovažujeme mezinárodní terorismus, tak jak je uvedeno např. v Dlouhodobé vizi MO ČR. Za skutečný problém považujeme narůstající ztrátu důvěry veřejnosti v bezpečnostní složky - jak armády tak policie. Netýká se to jen ČR, ale také NATO, EU, OSN a celého euroatlantického společenství. Tato nedůvěra pramení z více jevů.
První podstatná oblast se týká zásahů, které provedlo NATO v uplynulých letech, zejména zásahů v bývalé Jugoslávii, invaze do Afghánistánu a do Iráku. Všechny tyto zásahy mají některé společné body:
- cílená předcházející i následná mediální propaganda ze strany odpovědných politických činitelů založená na neprověřených či naprosto vylhaných informacích mající za cíl ospravedlnit útok
- vysoké civilní ztráty
- používání zakázaných či nepřiměřených útočných prostředků (kazetové bomby, munice s ochuzeným uranem, atd…)
- ignorování absence mandátu rady bezpečnosti OSN
- napadnutí do té doby suverénních států, které žádným prokázaným způsobem nezaútočily na území či občany NATO
- evidentní geostrategický ekonomicko-politický prospěch vojensko-průmyslových, těžařských a dalších korporací pocházejících převážně z USA

Jsme toho názoru, že existuje dostatek důkazů o tom, že Severoatlantická aliance už dávno neslouží zájmům občanů, kteří jsou jejími členy. Navíc z nás všech dělá v očích celého ostatního světa nenáviděné brutální agresory.

Takovou roli rozhodně odmítáme.

Doufáme, že Vy, jenž tento text čtete, máte dostatek inteligence a informací a stále ještě existující svědomí, které by Vás mělo motivovat k důkladnému zamyšlení se nad uvedenými poznámkami. K zamyšlení se nad tím, čemu vlastně ve své roli člena Armády ČR sloužíte a jestli by nebylo vhodné tuto roli přehodnotit.

V případě, že tomu tak je, tak bychom Vás (kohokoliv) rádi pozvali na nějaké setkání a diskuzi zaměřenou na problematiku současné bezpečnostní situace ČR.
Můžete si být jist, že se bude jednat o objektivnější a otevřenější diskuzi, než kterou mohli nedávno vidět diváci ČT např. zde:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210572230810007-kontexty/
Záleží jen na Vašich časových možnostech, přizpůsobíme se Vám.

Celé ZDE:

Otazníky nad formou evropské integrace

1. května 2010 v 16:05
Vystoupení Václava Klause v rámci série "Humboldtovských projevů o Evropě", Institut evropského ústavního práva Waltera Hallsteina, Humboldtova univerzita, Berlín, dne 29. 4. 2010.

Z mé strany není to, co dnes říkám, nic nového. Právě zde, na půdě Humboldtovy univerzity, jsem v lednu 2002 pronesl projev o Evropě. Bylo to na Ekonomické fakultě a své vystoupení jsem tehdy nazval "Dnešní evropská debata: liberalizace či opětovná regulace evropského kontinentu?" [1] Když jsem si tento projev s odstupem osmi let přečetl, neměl jsem pocit, že bych měl cokoli měnit. Dva roky před naším vstupem do Evropské unie jsem řekl mj. toto: "Budoucnost Evropy a Západu nás nezajímá o nic méně než ty, kteří v západní Evropě žijí. Zdá se mi ale, že lépe rozumíme nebezpečnému paradoxu evropské unifikace: její víře v možnost zachovat tradiční evropské hodnoty a přitom zničit původní instituce, které vítězství těchto hodnot umožnily."

Obával jsem se již tehdy, že dalekosáhlá evropeizace podstatných aspektů našich životů povede ke ztrátě identity evropských, zejména malých zemí. Proto jsem tehdy řekl, že "otázka identity by neměla být karikována jako překonaný či dávno poražený nacionalismus. Identita by neměla být zaměňována s kulturou, neboť země jako je Česká republika v kulturním slova smyslu evropské byly vždy. Pokud by někdy byla potřeba jakési kulturní unifikace, ta probíhala sama a přirozeně bez ohledu na formální členství v EU."

Považoval jsem za nutné říci i to, že probíhající a stále se urychlující "internacionalizace či globalizace různých druhů lidských aktivit neznamená nic pokud jde o architekturu politického systému, svobodu či demokracii, pokud jde o koncept politické reprezentace a vztah mezi jednotlivcem a státem." Kritizoval jsem i to, že "Charta základních práv obsahuje vedle základních občanských, politických a ekonomických svobod i intervencionistické výsady a nároky typické pro tzv. stát blahobytu, a označuje je za fundamentální práva, nikoli za ideologicky podmíněné formy sociální politiky." To všechno jsou problémy, které mne trápí dodnes a které za uplynulých osm let nebyly vyřešeny. Spíše se naopak prohloubily.

Přesto se za ta léta něco stalo. Něco se změnilo v realitě světa a Evropy a něco v myšlení Evropanů, občanů jednotlivých evropských zemí.

V realitě EU došlo, a to současně, k rozsáhlému tzv. rozšiřování a prohlubování. Počet členských zemí se téměř zdvojnásobil a EU se proto stala daleko méně homogenní než dříve. To snížilo její schopnost rozhodování, což všechny architekty stále těsnější evropské integrace znervózňuje. Vyvolalo to i výrazné zvýšení transakčních nákladů vynakládaných na fungování EU.

Nové členské země - přes svou tragickou zkušenost s komunismem a s ním spojenou formou násilné integrace zemí střední a východní Evropy - k mému velkému zklamání nesehrály roli tolik potřebného korigujícího faktoru k dosavadnímu modelu evropského integrování. Z důvodů krátkodobých zájmů se rozhodly jít jinou cestou. Chtěly být co nejdříve "in", aby nepřišly o možnost podílet se na krátkodobých pozitivních efektech probíhajícího integračního procesu. Jeho negativní efekty zcela a to mimořádně lehkomyslně přehlížely. Nepřispěly proto k zastavení a dokonce ani ke zpomalení paralelního procesu, kterým bylo ono prohlubování, ono přesouvání kompetencí do Bruselu a narůstající regulování Evropy z jednoho místa.

Ve stejné době se změnil i okolní svět. Byly zahájeny velmi těžké a bez vyhlídky na ukončení trvající války v Iráku a v Afghánistánu. Výrazně zesílil islamismus. Čína, ale i některé další země třetího světa prožívají bezprecedentní ekonomický vzestup. Sílí ničivý diktát politické korektnosti (jak se "politicky korektně" říká obyčejnému pokrytectví). Donedávna byla nekritizovatelná i zhoubná doktrína globálního oteplování. Znovu - po dekádách Margaret Thatcherové, Ronalda Reagana a po euforii, která následovala po pádu komunismu - dominuje sociáldemokratismus se svým pečovatelským státem, vysokým zdaněním, vysokou mírou přerozdělování a se stále se zesilujícím potlačováním a deformováním trhu.

Podstatnou změnou však je ale i to, že sami občané členských zemí EU nejsou přesvědčeni o prospěšnosti současného evropského vývoje. Vidí nejrůznější defekty evropského integračního procesu a začínají si uvědomovat, že to nejsou podružné vedlejší efekty, ale spíše vrozené vady, které nejsou odstranitelné. Všimli si nedemokratických postupů při prosazování užšího a těsnějšího modelu evropské integrace a nechápou, proč musí mít Evropa ústavu za každou cenu. Sledovali neúspěšná referenda ve Francii, v Nizozemí a v Irsku a viděli hru, která s nimi byla sehrána přetransformováním Evropské ústavy v Lisabonskou smlouvu. Právě teď prožívají neslavné okamžiky zahájení nového, postlisabonského modelu fungování institucí EU. Začínají se stále více a stále častěji ptát, jaký to všechno má smysl.

Nejsem detailním znalcem německých diskusí na toto téma, ale vím, že je ve Vaší zemi diskuse na toto téma velmi bohatá a v Evropě -s výjimkou Velké Británie - asi nejbohatší. Některých vystoupení si nevšimnout nemohu. Nemohu si nevšimnout síly a hloubky ústavní stížnosti skupiny německých poslanců k německému Ústavnímu soudu a závěrů, který tento soud učinil, sleduji veřejně publikované příspěvky bývalého spolkového prezidenta Romana Herzoga, znám názory poslance Petera Gauweilera i bývalého ústavního soudce Paula Kirchhofa, pozorně jsem si přečetl i nedávný projev významného německého básníka a esejisty H. M. Enzensbergera v Kodani.

H. M. Enzensberger charakterizuje ve svém projevu evropský demokratický deficit jako chronickou nemoc, která nás vrací zpátky do doby ústavních bojů 19. a 20. století. Vidí to jako návrat do předústavního stavu, který zcela vyhovuje exekutivě. [2] Skoro identická slova používám již řadu let.           

V podobném stylu argumentují Roman Herzog, Fritz Bolkenstein a Lüder Gerken ve svém letošním článku v FAZ nazvaným "EU škodí myšlence Evropy." [3] Vidí, že "EU ztrácí na přijatelnosti, neboť zavádí - a to za zády občanů - stále větší rozsah regulace." Jejich návrh proto zní: "Z členských zemí musí přijít jasná zpráva, že je regulace na úrovni EU přípustná pouze v záležitostech výrazně přesahujících hranice států."

Citovat by bylo možné dlouhou dobu, ale i toto stačí, abychom mohli říci, že nemůže být sebemenšího sporu, že ohledně dnešního i budoucího vývoje EU (a já záměrně říkám Evropské unie a ne Evropy) žádný konsensus neexistuje. I když se nám to různí eurokraté snažili a snaží stále namlouvat. Naopak, kritické názory sílí a dosavadní "konvenční moudrost" přestává dominovat. Je to podobné jako s globálním oteplováním. Evidentní fakta prostě nelze dlouho zamlčovat.

Moje současná kritika - známá např. z mého loňského projevu v Evropském parlamentu (únor 2009) [4], z projevu v Bertelsmannově nadaci zde v Berlíně (jaro 2008) [5], z mého vystoupení v Bochumi (únor 2009) [6] či z Pasova (září 2009) [7] - vychází zejména z mých zkušeností s procesem ratifikace Lisabonské smlouvy, kterou Hans Magnus Erzensberger trefně označuje jako "ústavní náhražku". Klíčovou otázkou je, zda existence Lisabonské smlouvy do evropského prostoru přinese více demokracie, svobody a prosperity. Má odpověď zní nikoli. Pokládám za scestné usilovat o hladší a rychlejší fungování EU na úkor svobody a demokracie, o což zjevně usilují jiní. Nejrychlejší a nejhladší fungování společnosti je samozřejmě v diktatuře, ale tu - doufám - nechceme.

V jistém slova smyslu nastal podivný stav. Politické elity EU - na první pohled - dosáhly svého: EU má svou ústavu, prezidenta, ministryni zahraničí. Je tedy státem - i když bez vlajky a hymny. Ve skutečnosti je ale všechno jinak. Vlajky EU naopak vlají skoro všude a hymna EU se hraje stále častěji, i když byly z Lisabonské smlouvy výslovně vyškrtnuty. Přitom ale současně všichni vidí, že funkce prezidenta a ministra zahraničí jsou spíše formální a že skutečná moc i nadále spočívá v tandemu Německo-Francie. Jeho síla je Lisabonskou smlouvou ještě posílena.

Nejsem si jist, zda to ve své většině občané členských států vědí a už vůbec ne, jestli to tak skutečně chtěli. Obávám se, že ani jedno, ani druhé. Bude proto zajímavé sledovat, jak budou na praktické důsledky uspořádání EU podle Lisabonské smlouvy v následujících letech reagovat. Očekávám, že dojde k narůstání nacionalistických nálad, což je pravý opak ideálů, jimiž byly a jsou vedeny politické elity rozhodujících zemí EU při svých pokusech o stále těsnější a hlubší integraci. Je zřejmé, že dojde k dalšímu narůstání demokratického deficitu a k dalšímu vzdalování politiků od občanů.

Něco z toho už vidíme. V nové formě a síle se vynořuje problém menšin, a to jak menšin "historických", žijících v Evropě již delší dobu na územích sousedních států, tak menšin "nových", vytvořených v posledních desetiletích převážně ekonomickou imigrací. To bychom neměli podceňovat. Rozmazávání hranic států a přeměna Evropy z "Evropy států" na "Evropu regionů", obojí na bázi ideologie multikulturalismu, vyvolává již dnes řadu problémů. Vidím je ve své blízkosti v chování různých menšin, které relativně klidně žijí (a dlouhý čas žily) na území sousedních států, a které prohlubováním integrace a aplikací Schengenské dohody získaly zcela nové ambice. Podobně je to s důsledky masového přistěhovalectví ekonomického a sociálního typu.

Když se někdo v minulosti odvážil upozornit na sociálně-inženýrskou podstatu multikulturalismu, vysloužil si nálepku xenofoba. Je pochopitelné, že takovou nálepku většina politiků nechtěla. Proto se tomuto vážnému tématu nevěnovali a to se proto dostalo do rukou nově se rodících, z hlediska demokratické budoucnosti velmi problematických politických vůdců. I to bude pravděpodobně dále pokračovat. Musíme proto mít odvahu vstoupit s ideologií multikulturalismu do zásadní polemiky. Jedině tak začne náš kontinent opět fungovat podle vyzkoušených demokratických pravidel.

Ve své knize věnované problematice globálního oteplování s názvem "Modrá, nikoli zelená planeta", která od konce roku 2007 existuje i v německém překladu, se ptám "Co je ohrožena: klima, nebo svoboda?" Nyní, po Lisabonu, se musím analogicky ptát: "Co je ohroženo v Evropě?" Má odpověď je podobná jako v případě tzv. globálního oteplování: "Ohrožena je svoboda a prosperita."

Co dělat? Stačí jen brzdit rychlost či tempo evropského integračního procesu, když víme, že sama cesta, na které se nacházíme, není správná?  Nebo je třeba vydat se jinudy? Není nejvyšší čas náš pohled na evropskou integraci přehodnotit a vrátit se k tomu, co dělalo Evropu Evropou? Není čas na období skutečné sebereflexe - místo její karikatury, jaká byla prováděna v letech po francouzském a holandském referendu? Já jinou cestu nevidím.

Václav Klaus
ukazatel

AKT_INFO 131

23. dubna 2010 v 0:04
AKT-INFO
Zprávy, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích
Vydání č. 131
=============================================

SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
- Vojáci NATO zabili čtyři afghánské civilisty
- Vojáci NATO zabili začátkem letošního roku více afgánských civilistů než loni
- Irácká vláda byla obviněna z mučení sunnitů v tajné věznici
- Bývalý argentinský diktátor byl odsouzen k dvaceti pěti letům vězení
- Z technických důvodů nebudou zprávy Akt-info tři týdny vycházet

VOJÁCI NATO ZABILI ČTYŘI AFGHÁNSKÉ CIVILISTY
V pondělí vojáci organizace NATO zabili v Afghánistánu ve východní provincii Khost nejméně čtyři civilisty, když jejich konvoj zahájil střelbu na projíždějící vůz. Při identifikaci obětí se zjistilo, že se jednalo o dvanáctiletého chlapce, afghánského policistu a dva prodavače z místního tržiště. V tiskovém vyjádření prohlásilo americké vedení vojenské jednotky NATO, že oběťmi byli dva "známí povstalci" a jejich "spojenci". K tomuto tvrzení však neposkytlo žádné důkazy a ani nepopřelo tvrzení afghánské strany, že oběti nebyli ozbrojené. Ke střelbě došlo týden poté, kdy američtí vojáci usmrtili nedaleko Kandaháru pět civilistů a dalších osmnáct zranili při střelbě na autobus.
21/4/2010

VOJÁCI NATO ZABILI ZAČÁTKEM LETOŠNÍHO ROKU VÍCE AFGHÁNSKÝCH CIVILISTŮ NEŽ LONI
Tento rok zabili vojáci NATO v Afghánistánu více než dvojnásobek civilistů oproti loňsku. V prvních třech měsících roku 2010 to bylo sedmdesát dva civilistů, zatímco v loňském roce ve stejném období jich bylo dvacet devět. Zároveň se objevily nové důkazy o mučení v americké vojenské věznici v afghánském Bagramu. Novináři z BBC News oznámili, že získali prohlášení devíti svědků, kteří popsali případy porušování lidských práv v této tajné věznici, a to v době, kdy už byl v úřadu americký prezident Barack Obama. Jeden z vězňů přiznal, že toto tajné zařízení je známé jako "Černá díra". Vězni uvádějí, že tam byli podrobováni spánkové deprivaci, působení mrazu a jinému týráni. Jeden z nich si postěžoval, že mu americký voják vyrazil úderem pažby polovinu zubů. Tentýž vězeň také uvedl, že při cestě na toaletu musel tancovat podle hudby.
19/4/2010

IRÁCKÁ VLÁDA BYLA OBVINĚNA Z MUČENÍ SUNNITŮ V TAJNÉ VĚZNICI
Irácká vláda čelí obvinění z provozování tajné věznice v Bagdádu, kde měli být údajně mučeni sunnitští vězni. Americký list Los Angeles Times tento týden napsal, že více než sto sunnitů bylo v této věznici bito, vystaveno elektrickým šokům a dušeno igelitovými sáčky. Vězni byli zatčeni loňského roku v severní části země iráckou armádou, která je pod dominantním vlivem šíitů. Tyto případy týrání vyšly najevo teprve před měsícem, poté co rodinní příslušníci vězňů strávili několik měsíců jejich hledáním.
21/4/20

BÝVALÝ ARGENTINSKÝ DIKTÁTOR BYL ODSOUZEN K DVACETIPĚTI LETŮM VĚZENÍ
Bývalý argentinský diktátor byl odsouzen ke dvaceti pěti letům vězení za únosy a mučení disidentů v době argentinského vojenského režimu. Reynaldo Bignone spolu s pěti dalšími bývalými vysokými vojenskými hodnostáři byl v úterý odsouzen za více než padesát případů porušení lidských práv v nechvalně známé vojenské věznici Campo de Mayo. Bignone byl v čele argentinské vojenské junty mezi roky 1982 a 1983, ale odsouzen byl za zločiny, které spáchal jako velitel Campo de Mayo.
21/4/2010

Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ NEBUDOU ZPRÁVY AKT-INFO TŘI TÝDNY VYCHÁZET
Pro dočasnou nepřítomnost klíčového technického spolupracovníka bude mít zpravodajství Akt-info tři týdny pauzu. Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří umožňují každé vydání našich zpráv. Dobrovolní překladatelé, korektoři i techničtí redaktoři si zaslouží pauzu a možnost dobít své síly. Naše zpravodajská služba se vrátí v půlce května plná nové energie a se zajímavými zprávami, které uvidíte málokde jinde než právě zde - v nezávislém a nekomerčním zpravodajství.
13/12/07

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.
=============================================
    
INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

Izrael se bojí míru

18. dubna 2010 v 19:06

Izraelská vláda je hluboce znepokojena, že USA se pokusí nastolit blízkovýchodní mírové řešení, že by Palestinci mohli jednostranně vyhlásit svůj stát a že Washington mohl ukončit napětí ve vztazích se Sýrií, konstatuje analýza americké agentury AP.
Tyto obavy jen zdůrazňují, jak hluboké jsou současné rozdíly mezi USA a Izraelem a že jdou daleko nad rámec nedávného nevyřešeného diplomatického sporu o pokračující výstavbě židovských osad. Místo toho se dál prohlubuje propast mezi vizemi izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a amerického prezidenta Baracka Obamy, což -- bez ohledu na jeho proklamovanou neotřesitelnost -- vyvolává otázky o pevnosti americko-izraelského spojenectví.

pal3
Netanjahu se obává, že by Izrael mohl být donucen k nevítaným ústupkům, což by posílilo jeho protivníky. Jeho vláda prosazuje, aby byla pozornost zaměřena výhradně na hrozby ze strany Hizballáhu, Hamasu a -- především -- Íránu a jeho sporného jaderného programu.
Obama naopak mluví o příslibu míru a podnikl několik neobvyklých kroků, přičemž veřejně označil izraelsko-arabský spor za škodlivý pro americké zájmy. Mnozí si to vykládají jako předehru k nátlaku na nastolení míru.
Sedmička nejvýznamnějších izraelských ministrů se minulý týden hned třikrát sešla, aby našla způsoby, jak oteplit chladné vztahy s Obamou, na žádném konkrétním kroku -- jakým by bylo třeba zastavení židovské výstavby ve východním Jeruzalémě -- se ale nedokázala shodnout, konstatovaly anonymní zdroje k jednání, která byla uzavřená.
Izrael stále neodpověděl na řadu požadavků, které Obama 23. března údajně vznesl při napjatém jednání s Netanjahuem ve Washingtonu. Vedlo to ke spekulacím, že se Netanjahu snaží získat čas v naději, že Obama nebude s blížícími se listopadovými kongresovými volbami ochotný na Izrael tolik tlačit, protože podpora židovských Američanů je ve volbách klíčová.
Frustrace z nulového pokroku na Blízkém východě vedla v Obamově vládě k diskusím, zda nenavrhnout americký mírový plán, který by jasně nastínil, co Bílý dům v regionu očekává. Izraelci se obávají, že by se tak dostali pod silný tlak k územním ústupkům, čemuž se doposud rozhodně bránili. "Všichni, kdo podporují vynucené řešení, ho ve skutečnosti činí méně pravděpodobným," prohlásil náměstek izraelského ministra zahraničí Danny Ayalon.
Izrael strávil minulý týden snahami poukazovat na myriády hrozeb, kterým v regionu podle svých slov čelí. V době, kdy USA vracejí svého velvyslance do syrského Damašku, izraelské zpravodajské služby prohlásily, že se domnívají, že Sýrie dodává gerilám Hizballáhu do Libanonu smrtící rakety Scud. Sýrie to popřela, Hizballáh jen přiznává, že se masivně vyzbrojuje už od izraelské invaze do Libanonu v roce 2006, nicméně načasování těchto zpráv jasně svědčí o tom, že je Izrael Obamovou politikou vůči Sýrii zneklidněn.
Současné americko-izraelské rozpory mohou být nevyhnutelným výsledkem faktu, že v USA je vláda liberální, zatímco v Izraeli krajně pravicová. Nicméně vzhledem k tomu, že merzinárodní image Izraele je po loňské zničující invazi do Gazy v troskách - při současné urgentní americké potřebě získat si v muslimském světě skutečné spojence k dokončení svých cílů v Afghánistánu a Iráku - může trpělivost s 43 let trvající okupací Palestinců opravdu docházet.
Stejně frustrovaný palestinský premiér Salámem Fajjád si pohrává s myšlenkou, že by příští rok jednostranně vyhlásil palestinský stát, čímž vyprovokoval izraelského ministra zahraničí Avigdora Liebermana k hrozbám, že anuluje stávající mírové dohody a anektuje části Západního břehu.
V americko-izraelském napětí se skrývá i dost ironie. Izrael dává najevo hlubokou nedůvěru v Obamu a jeho vládu i přes to, že v jeho návrzích jsou záruky přežití Izraele coby židovského a demokratického státu - s přihlédnutím k tomu, že Arabové na územích tvořících historickou Palestinu Židy brzy početně převýší.
Netanjahu odmítá územní kompromisy hlavně proto, že si myslí, že budou ohrožovat bezpečnost Izraele, jeho tvrdý postoj však ve svém důsledku může zhatit jeho snahy získat si mezinárodní podporu pro jeho hlavní cíl, kterým je zabránit Íránu v získání jaderných zbraní.
Obamův vyslanec pro Blízký východ George Mitchell v příštích dnech znovu přijede do oblasti a pokusí se oživit plán na zahájení nových nepřímých rozhovorů. Tlak na Netanjahua před samotnými rozhovory zatím neměl žádný výsledek, pokud ale Bílý dům na Netanjahua zatlačí v rámci rozhovorů, přičemž na stole bude skutečný mírový plán, pro izraelského vůdce nastane okamžik pravdy, v němž bude muset zvolit mezi svými jestřábími koaličními partnery a umírněnější koalicí, mezi kompromisem a snahou udržet celé území.
Zdroj:

Suverenita v bulváru

17. dubna 2010 v 22:56
Chcete změny - volte ženy.

bobobul.2
bobobul.1
 
 

Reklama