Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Dokumenty

Zlověstné puntíky !!!

24. ledna 2009 v 3:37
Mnoho lidí v USA používá pro dodávku novin červené, modré a žluté samolepky na poštovních schránkách.Ty signalizují kurýrům tiskovin, kdo odebírá ranní tisk, kdo odpolední a kdo víkendový.So if you go out and find a sticker on your mailbox it does not automatically mean you have been marked for anything more than newspaper delivery.Takže pokud majitel či nájemník najde na své schránce samolepku, neznamená to, že byla označena pouze pro donášku tisku.Pokud by se zeptali poštovních kurýrů jaké metody se užívají ke stanovení a rozlišení dodávky,hned by věděli že něco není v pořádku.Speak with your news carrier and find out what methods they use to determine delivery.
Citát z internetu :Nedávno jsem si všiml že na mé poštovní schránce je umístěna jakási oválná značka červené a modré barvy.Tato značka na niklovém podkladu je téměř neodstranitelná.Odolává povětrnostním vlivům a je reflexní.


Projel jsem vozem obhlédnout i jiné schránky a naprostá většina měla značky žluté barvy,viditelné díky světlům z mého vozu. Ve městě jsem si všiml větších značek umístěných na tabulkách popisných čísel domů.


Tyto značky mohou být určitě umístěny na každém tvrdém podkladu.


Vyjděte prosím za tmy ven z domu a zjistěte zda jsou také ve vaši oblasti.


Zaslal: alias Hlídač

Jistě již někoho napadlo, kam že se to případně podíváme
když NWO-maniaci uspějí?

Zažijeme snad svezení zdarma vlakem neznámo kam,
nebo snad letecký a následně námořní transport na vězeňskou loď někde u afrických břehu?
či to bude jen projížďka do lesa ?

Kde jsou ty "potencionální" tábory , kde by měly být zadrženi
ti "závadně myslící jedinci" v případě vyhlášení stanného práva
v důsledku války, živelné katastrofy, ekonomického kolapsu
či nenadálé situace ( Project Bluebeam alias falešná "invaze mimozemštanu",nebo něco dalšího "spešl")

odkaz 1

Za minulého režimu měly bolševičtí komunisti plány pro likvidaci disidentu v případe konfliktu s NATO.

Několik těchto táborů se nalézá i u nás ale poloha, jména a stav je neznámá, pokud tedy znáte někoho kdo o tom slyšel , poptejte se kde ty tábory jsou ,pár fotek nebo video neuškodí. Možná se bude jednat o podzemní lágry nebo budem shromaždováni v nějaké členské nebo přidružené zemi EU. Třeba v Kosovu na odběr orgánu, atd...

V USA existují červené,modré a žluté seznamy lidí.


Červení : 14 dní předem zastřelit nebo nechat "zmizet" (opoziční politikové, potenciální vůdci, spisovatele , možná někteří publicisté a blogeři - v podstatě "berani ve stádě")
Modří: zavřít na převýchovu nebo upracovat k smrti (lidé podporující červené či s nimi otevřeně souhlasící,ostatní nezávislí blogeři, novináři ,atd...)
Žlutí: ti kteří nic neví a nechtějí nic vědět , odsouzeni k pomalému umírání na podvýživu

"letní rekreační tábor"

Také bude speciální seznam "rektálních alpinistů" , kteří se budou mít dobře ( holt největší výplach rekta naší země Dlouhý, Vondra, atd...)
Černý list: "hypotetický seznam" jedinců , o které mají zájem naší vesmírné Ne/existence - to bude úplná noční můra .Modrou už máme všichni
Ani žloutenkou nezežloutneme
!!Co to dotáhnout na
červenou!!
Dle americké ústavy může být stanné právo vyhlášeno v případě povstání,invaze,nebo při průkazném ohrožení bezpečnosti.


V r.1878 kongres přezkoumal braný zákon jenž zakazuje vojenskou účast při zajištění bezpečnosti v rámci státu,bez schválení kongresu.


Není však jasné zda toto platí i ve vztahu k americkým občanům.


Vzhledem k tomu se zvýšila přímá spolupráce některých ozbrojených a civilních složek.


Barevně označkovaní občané, dle svého smýšlení ve vztahu k plánům NWO, evidovaní v patřičných (tajných) seznamech budou systematicky eliminováni,preventivně dříve než přijde noční můra i do domů nic netušících žlutých.


Nejprve červení a následně modří budou bez varování unášeni v časných ranních hodinách přímo z pelechu.Ti se budou následně svážet v helikoptérách,(již dávno existují nehlučné,díky speciální konstrukci vrtule) na jakási evakuační místa, kde budou na palubách velkokapacitních letadel dopraveni do utajených sběrných táborů či vytěžených dolů, dle svého označení buď k likvidaci nebo násilné převýchově.


Způsobů jak likvidovat nepohodlné je mnoho.


Nelze ani vyloučit že tento hrůzný očistec již probíhá.


Nechci nikoho strašit a děsit. Jste však na velikém omylu, pokud jste přesvědčeni že fašismus skončil v r.1945 s Hitlerem.

Tak dnes vás již nebudu trápit.


Až se trochu vzpamatujete z prvotního šoku, nestyďte se za své návrhy jak dle vašeho názoru udělat, co je potřeba udělat.


Musíme dokázat zapomenout na všechny své rozdíly ,dát hlavy dohromady a vytvořit sílu jenž nebude možné ignorovat.


Jinak je s náma konec a na boha nespoléhejte, vše je pouze na ,,Nás"!!!

VIDEO :
Alex Jones: The Red and Blue ListEU koncentration :zdroj a dokumentující videa :

Trilaterals commision

30. prosince 2008 v 14:11
Trojstran pověří:

Světová stínová vláda____________________________________________________________________________

Trojstranná komise byla ustanovená v roce 1973. Jeho zakladatel a primární finanční anděl byl mezinárodní finančník, David Rockefeller, dlouhodobý předseda milionáře rodina- řízená prohledávací Manhattan banka a nesporný přílišný - lord jeho rodinného globálního korporačního impéria.


Rockefellerova idea pro ustanovení komise se objevila potom co četl knihu oprávněnou Mezi dvěma věky napsaný organizací učenec, profesor Zbigniew Brzezinski Columbijské univerzity.

V jeho/něm knize Brzezinski navrhoval obrovské spojenectví mezi Severní Amerikou, západní Evropou a Japonskem. Podle Brzezinski, změny v moderním světě požadovaly tom.

"chránidlo jak to může, " Brzezinski psal jinde, " americký systém je nucený postupně vyhovět sám k tomu objevující se mezinárodní souvislosti, s americkou vládou vyzvanou vyjednávat, garantovat, a, k nějaký rozsah, chránit různá uspořádání která byla chtěná dokonce soukromý podnik."

V dalších slovech, je nezbytné pro mezinárodní vyšší třídu pro spojit dohromady chránit jeho/ho/něho zájmy, a zabezpečit, ve vyvinutých národech, že političtí vůdci byli přinesení k síle který by zajistila, aby globální finanční zájmy ( milionářů a ostatní vládnoucí elity) by byl chráněná přes ty obyčejného lidu.

POCANTICO KOPCE CONFABS

Ačkoli počáteční uspořádání pro komisi byla naservírovaná v sériích schůzek držených v Rockefellerův slavný Pocantico Hills majetek vně New York City, milionář poprvé uvedl představu komise ve valné hromadě Bilderberg skupiny, tento držený v Knokke, Belgie na jaře z 1972.( Bilderberg skupina je podobná jako trojstranná komise v že to je fond a silně ovlivněný milionářem impérium, a složený z mezinárodních finančníků, průmyslníků, mediálních velmoí, odborových šéfů, akademika a politických čísel.

(nicméně, moc staršího Bilderberg skupinového členství striktně je omezený na účastníky ze Spojených států, Kanady a západní Evropy: to jest NATO spojenectví. Pro více na Bilderberg skupině, držte oko ven pro budoucí příběhy v tomto papíru.

Trojstranná komise byla jedinečná, ačkoli, v že to přineslo japonskou vládnoucí elitu do vnitřních rad z globálních výkonových makléřů, rozpoznání Japonského rostoucího vlivu na světě hospodářská a politická aréna.

VLÁDNOUCÍ TŘÍDY SPOJÍ

" pověřovací účel je konstruovat trvalé společenství mezi vládnoucími třídami ze Severní Ameriky, západní Evropa a Japonsko - - z toho důvodu termín ' trojstranný' - - za účelem zabezpečit zájmy ze západního kapitalismu v explozivním světě. Soukromá komise pokouší se formovou veřejnou politiku a konstruovat rámec pro mezinárodní stabilitu v přicházejících dekádách."Pro zjednodušení, Trilateralists říká: Lidi, vlády a ekonomiky všech národů musí sloužit potřebám mnohonárodnostních bank a společností.

"zkrátka, Trilateralism je aktuální pokus podle předpisu elity řídit oba závislost a demokracii - - doma a do zahraničí."

Další trojstranný kritik, nyní- vysloužilý Sen. Barry Goldwater (R Ariz.), dívá se na komisi jak milionář rodinná operace skrz a skrz. Podle Goldwateru:

" trojstranná organizace vytvořený od Davida Rockefeller byl náhražka - - členové vybraný milionářem, jeho účely definovaný od Rockefeiler, jeho financování dodávaný milionářem. David Rockefeller tříděný a vybraný každý jednotlivý který byl pozvaný účastnit se."

SKLÍZENÍ POLITICKÝ ČINITEL

David Rockefeller a Brzezinski pak začal proces vybrání mezi "trojstrannými" národy několik sta elitních výkonových makléřů kterým by bylo dovoleno účastnit se trojstranného politického činitele v přicházejících letech.

Jeden z pověřovacích primárních cílů byly umístit trojstranného- ovlivněného prezidenta v Bílém domě v roce 1976, a dosáhnout že cíl je nezbytné upravit vhodného kandidáta který by byl ochotný spolupracovat s trojstranný zamýšlí.

Milionář a Brzezinski vybraná hrstka známých liberálních demokratů a rozptylování republikánů (v první řadě liberálního- internacionalisty sklonilo) sloužit u komise.

A ve snaze dát oblastní rovnováhu k pověřovacímu milionáři pozval pak- temný jediný- termín demokratický guvernér Georgie, Jimmy Carter, připojit se ke komisi.

MILIONÁŘ CENTRÁLNÍ JIH

Milionář měl dlouhodobé vazby do místního Atlanty politická a ekonomická organizace. Ve skutečnosti, velká část Rockefellerova osobního souboru investic je v Atlantě nemovitosti. (Podle Davida Horowitz, spoluautor milionářů, "Atlanta je milionář centrální jih.")

A milionář samotný měl jednou dokonce pozval Carter večeřet s ním v prohledávacím Manhattanu banka několik let před, již 1971, rok Carter začal porci jak guvernér.

Carter velmi rozhodně vtlačil milionáře a Brzezinski, ještě víc než další jižní demokrat, floridský guvernér. Reuben Askew, také vybraný, aby sloužil u komise a viděl, jako Carter, jak možný trojstranný kandidát.

Ve skutečnosti, podle Brzezinski, "to byl únik o vlas mezi Carterem a nakřivem, ale jsme byli ohromení že Carter otevřel nahoru obchodní oddělení pro stav, stát Georgie v Bruselech a Tokiu. To zdá se hodit se dokonale do konceptu trojstranu."

Carter, ve skutečnosti, jako nakřivo, oznamovalo pro 1976 demokratickou prezidentskou nominaci, ale kvůli Rockefellerovu zájmu, Carter měl uvnitř výstřelu.

Tak moc tak, že v řeči v pověřovací první valné hromadě v Kyoto, Japonsko v květnu z 1975, Rockefellerův lidský Brzezinski podporoval pak- ještě temný Carter jeho spolu - Trilateralists jak ideální kandidát na prezidenta.

JIŽ DEFINITIVNĚ HOTOVÝ

Z toho bodu na, to bylo všem/u již definitivně hotové. Podle Goldwateru: "milionář a Brzezinski našel, že Carter být jejich ideální kandidát. Oni pomoci mu vyhrát demokratickou nominaci a předsednictví."Pro vykonat tento účel, který oni mobilizovali peněžní- mocninu Wall Street bankéři, intelektuální vliv akademického společenství - - které je prospěšné v bohatství ohromných nezdaněných základů - - a mediální kontroloři reprezentované v členství v CFR a Trilateralists."

( výše uvedené zastupitelstvo na mezinárodních vztazích - - je další milionář- financovaná cizí politická nátlaková skupina podobný jako Trilateralists a Bilderberg skupina, ačkoli CFR je složená výhradně amerických občanů.)

(v jeho/něm knize Carter předsednictví a mimo, publikovaný v roce 1980 opevněními tisk, profesor Vavřinec H. Shoup věnuje celou kapitolu pro demonstrování jak trojstranný- spojený a trojstranná- řízená organizace média podporovala prezidentskou kandidaturu v roce 1976 z pak- temná Georgie guvernér. Jimmy Carter.)

Carter, samozřejmě, vedl tažení tak "populista" - - jak "muž lidí" - - jak "outsider" se žádnými vazbami k vládní klice. Fakt je, nicméně, Carter, který řekl on by nikdy ne- by by lhal, byl elitářský, interní pracovník, trojstranná komise- ovo "muž na bělouši."

A s mocninou komise a milionář impérium a jeho média ovlivňují za ním, Carter udělal jeho/ho/něho cestu do předsednictví, ustanovení první zcela opeřená trojstranná administrativa, jmenování početný Trilateralists ke klíčovému politickému činiteli pozice a provedení trojstranný program k jílci.
Trilateral commision - Členství

30. prosince 2008 v 14:08
Trilateral Commision

Členství
V jakési trojstranné komisy bylo prvotním záměrem,rovnající se množství členů z každého ze tří regionů. Čísla brzo začala růst, a stropy byly předepsaný asi 1980. Tyto stropy byly zvednuté od té doby jak nové země začaly být reprezentovány ve skupině. Evropská skupina, která zahrnuje členy z Rakouska, Belgie, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Norsko, Polsko, Portugalsko, republika Kypru, Slovinska, Španělska, Švédska, Nizozemí, a Spojené království, teď má strop 160 členů. Strop pro severoamerickou skupinu je 120, včetně 20 kanadských členů, 13 mexických členů a 87 amerických členů. Japonská skupina 85 členů rozšířených v roce 2000 stát se pokojnou asijskou skupinou a nyní zahrnuje 55 členy z Japonska, 16 členů z Korey, 9 z Austrálie a Nového Zélandu, a 19 z originálních pěti ASEAN zemí (Indonésie, Malajsie, Filipíny, Singapur a Thajsko). Nová pokojná asijská skupina také zahrnuje Triennium Participants z lidové Čínské republiky, Hongkongu, a Tchaj - wan.

Pro pomáhat uchovat pověřovací neoficiální charakter, členové kteří zdvihnou pozice v jejich národním administračním povolení - .p.) nahoru trojstranné pověřovací členství. Noví členové jsou vybraní na národním základu. Procedury užívaný pro oběh mimo a pro pozvání nových členů různí se od národní skupiny k národní skupině. Tři předsedové (jeden z každého regionu), zástupce předsedů, a ředitelé představují vedení trojstranné komise, spolu s výkonným výborem včetně 36 dalších členů. Aktuální plný seznam členů je k dispozici e - mailem nebo kontaktováním jakýkoli z oblastních kanceláří.

Předsedové, zástupce předsedů a ředitelů

Severoamerický předseda: JOSEF S. NYE, JR.

Univerzitní slavný služební profesor a bývalý Dean, John F. Kennedy škola vlády, Harvardovy univerzity, Cambridge, MA; bývalá židle, národní zpravodajské zastupitelstvo a bývalý USA Tajemník ministra obrany pro mezinárodní bezpečnostní záležitosti

Evropský předseda: PETER SUTHERLAND

Předseda, BP p.l.c., , Londýn; Předseda, Goldman Sachs mezinárodní; Zvláštní zástupce u Spojených národů generálního tajemníka pro stěhování; bývalý generální ředitel, GATT/WTO, Ženeva; bývalý člen Evropské komise; bývalý generální prokurátor Irska

Pokojný asijský předseda: YOTARO KOBAYASHI

Hlavní korporační rádce, Fuji xerox Co., , Ltd., , Tokio

Severoamerický zástupce předsedy: ALLAN E. GOTLIEB

Starší poradce, Bennett Jones LLP, Toronto, NA; Předseda, Sotheby- ovo, Kanada; bývalý kanadský velvyslanec v Spojených státech

Severoamerický zástupce předsedy: LORENZO ZAMBRANO

Předseda a hlavní výkonný úředník, CEMEX, Monterrey, NL, Mexiko

Evropský zástupce předsedy: HERVE DE CARMOY

Předseda, Almatis, Frankfurt- je - .p.)- hlavní; bývalý partner, Rhône skupina, New York & Paříž; Čestný předseda, Banque Industrielle et Mobilicre Privée, Paříž; bývalý předseda akciové společnosti, Societe Générale de Belgique

Evropský zástupce předsedy: ANDRZEJ OLECHOWSKI

Zakladatel, občanská platforma; bývalý předseda, bankovní Handlowy; bývalý ministr zahraničí a financí, Varšavy

Pokojný asijský zástupce předsedy: HAN ZPÍVANÝ- JOO

rezident, Korea univerzita, Soul; bývalý korejský ministr pro zahraniční věci; bývalý korejský velvyslanec v Spojených státech

Pokojný asijský zástupce předsedy: SHIJURO OGATA

Bývalý zástupce guvernéra, Japonské vývojové banky; bývalý zástupce guvernéra pro mezinárodní vztahy, banku Japonska

Severoamerický ředitel: MICHAEL J. O'NEIL

Evropský ředitel: PAUL REVAY

Pokojný asijský ředitel: TADASHI YAMAMOTO


Bývalí severoameričtí předsedové:

THOMAS S. FOLEY (2001 - 2008)

PAUL A. VOLCKER (1991 - 2001) čestný severoamerický předseda

DAVID MILIONÁŘ (1977 - 91) zakladatel a čestný severoamerický předseda

GERARD c. kovář (1973 - 77)

Bývalí evropští předsedové

OTTO GRAF LAMBSDORFF (1992 - 2001) čestný evropský předseda

GEORGES BERTHOIN (1976 - 92) čestný evropský předseda

MAX KOHNSTAMM (1973 - 76)

Bývalí japonští předsedové:

KIICHI MIYAZAWA , Hraní předseda (1993 - 97)

AKIO MORITA (1992 - 93)

ISAMU YAMASHITA (1985 - 92)

TAKESHI WATANABE (1973 - 85)

Výkonný výbor

Erik Belfrage, Starší viceprezident, Skandinaviska Enskilda Banken; Ředitel, investor AB, Stockholm

C. Fred Bergsten, Ředitel, Peterson ustanoví pro mezinárodní ekonomiku, washingtonský DC; bývalý USA Pomocný ministr financí pro mezinárodní záležitosti

Georges Berthoin, Mezinárodní čestný předseda, evropský pohyb; Čestný předseda, Jean Monnet asociace; Čestný evropský předseda, trojstranná komise

Jorge Braga de Macedo, Prezident, tropický výzkumný ústav, Lisabon; Profesor ekonomiky, Nova univerzita v Lisabonu; Předseda, fórum Portugalsko globální; bývalý ministr financí

Zbigniew Brzezinski, Poradce, středisko pro strategická a mezinárodní studia, washingtonský DC; Robert Osgood profesor amerických zahraničních věcí, Paul Nitze škola Pokročilých mezinárodních studií, Johns Hopkins univerzity; bývalý asistent k prezidentovi pro státní bezpečnost záležitosti

François Bujon de l'Estang, Ambassadeur de Francie; Předseda, Citigroup France, Paříž; bývalý velvyslanec v Spojených státech

Richard Conroy, Předseda, Conroy diamanty & zlato, Dublin; Člen senátu, republiky Irska

Vladimir Dlouhy, Starší rádce, útek; Mezinárodní rádce, Goldman Sachs; bývalý československý ministr ekonomiky; bývalý český ministr průmyslu & obchod, Praha

Bill Emmott, bývalý editor, Ekonom, Londýn

Plný seznam členů je k dispozici e - mailem nebo kontaktováním jakýkoli z oblastních kanceláří.Čtvrtá Říše

5. prosince 2008 v 15:41 | převzato
Když se redaktor ptal, co tak strašného se stane, když Češi a nakonec i Irové schválí Lisabonskou smlouvu, Hájek se hluboce zamyslel a citoval "jakýsi dopis někoho z Německa" :) a prohlásil Vierte Reich ...redaktor dělal, že mu nerozumí, ale on to opakoval znovu .. vierte reich , jo, čtvrtá říše to bude, asi víte co to znamená ... načež on zbledl a nervozně se snažil přejít na něco jiného a Dalík se tvářil, že tam vůbec není a přešel na opravu německé výslovnosti ...
Pozn .jm: Vida, to co říká OSUD od samého počátku, říkají nyní již i politici... vysoce postavení. Otázkou je, zda stačí JEN říkat... Na stránkách televize klikněte na Archív --> Talkshow --> Leaders Club 4.12.2008 - 21.05 (dva díly, výrok je v závěru druhého dílu, ale je to zajímavé celé)

Nové Desatero

2. prosince 2008 v 9:31 | převzato
Desatero

- Dodržovat budeš svobodu slova a projevu pro sebe i pro druhé.

- Řídit se budeš jen všemocnou ideologií volného trhu.

- Klanět se budeš soukromému vlastnictví a nebudeš mít jiné formy vlastnictví

- Své představitele budeš volit ve svobodných volbách.

- Za civilizovaný svět budeš pokládat jen ten,který se ti určí.

- Za demokratický svět budeš pokládat jen ten,který se ti určí.

- Budeš odsuzovat lidi jejichž myšlenky nejsou v souladu se současnou přijatou agendou.

- Klanět se budeš image a iluzím.

- Daně budeš pravidelně platit pouze nám a nikomu jinému.

- Nebudeš se nikdy ptát:Quo vadis Homo sapiens sapiens?

- Budeš ctít a dodržovat přikázání motroka bez toho aby sis tuto skutečnost uvědomoval.

(Převzato z knihy,,Kecy a fakta o tzv.demokracii" - Karol Ondriaš)

TRESTNÍ OZNÁMENÍ

30. listopadu 2008 v 18:30

Trestní oznámení na Karla Schwarzenberga

V den podpisu smlouvy mezi USA a CSR podal student třetího ročníku veřejné správy Martin Kadrman trestní oznámení na ministra zahraničních věcí ČR Karla Schwarzenberga. Oznámení podal symbolicky v 11.55, tedy za pět minut dvanáct. Martin mi text trestního oznámení poslal s tím, že jej mohu zveřejnit, což činím. O rekaci státních orgánů na toto oznámení vás budu informovat. Editor

poděkování od šmejdů

29. listopadu 2008 v 11:57
Děkovný vzkaz od Šmejdů

1.10.2008 10:28 | - anonymní autor
Září 22, 2008
Vedle tezí, podle nichž je nynější finanční krize v USA ve skutečnosti jen dokonale vymyšleným podvodem, který má ze státního rozpočtu do soukromých rukou přečerpat další stovky miliard, se na amerických webech objevil text, který by asi byla chyba opomenout.
"Ruku na srdce: v loterii nikdy nevyhrajete.
Na druhou stranu ale máte pěkně velkou jistotu, že v nějaké ubohé práci budete otročit po zbytek svého života. A to proto, že jste se podle všeho narodili do špatné sociální třídy. Přiznejme si to - jste příslušníky kasty pracujících. Je mi líto!......

Zajímavý dialog

29. listopadu 2008 v 11:50

Občan vs. vláda

Fiktivní dialog, líčí se v něm, jak po 11.září přešla Bushova vláda do ofenzívy ve věci patriotismu, legitimizování války a držení huby. Je to modelový příklad manipulativního dialogu nebo spíše nedialogu:
(Občan) Proč teroristé nenávidí Ameriku?
(Vláda) Nenávidí nás, protože jsou zlí.
(O) Nic jiného za tím nevězí?
(V)Správně. Oni jsou zlí. A nenávidí nás kvůli naší svobodě.
(O) Oni nás nenávidí kvůli naší svobodě?
(V) Ale vlastně proto, že jsou zlí.
(O) Já vím samozřejmě, že jsou zlí. Myslel jsem jenom, kdybychom třeba porozuměli, co bylo vlastně příčinou....
(V) Proč berete pod ochranu teroristy?
(O) Já je neberu pod ochranu. Jsou zlí. O to se přít nemusíme. Přece jenom je to tak : Když porozumíme...
(V) Proč se stavíte na stranu teroristů?
(O)Ale to já přece nedělám! Já teroristy opovrhuji! Myslím jenom, že pokud chceme příštímu útoku zabrá...
(V) Jak můžete obhajovat Al Kajdu?
(O) Věřte mi, já přece teroristy neobhajuji. To, co udělali, bylo strašné a nedá se ničím omluvit. Jsou zlí. Já jsem jenom chtěl...
(V) Tak proč tedy berete teroristy pod ochranu?
(O)To přece nedělám. Pokouším se jenom říct, že se z toho poučíme...
(V) Proč nenávidíte Ameriku?
//

Oba(v)ma

29. listopadu 2008 v 11:48

Obama: Je nepřijatelné, aby Írán vyráběl jaderné zbraně


Chicago - Nově zvolený americký prezident Barack Obama se na své první tiskové konferenci po úterní volbě vyjádřil k íránskému jadernému programu. Podle Obamy je nepřijatelné, aby režim íránského prezidenta Mahmúda Ahmadínežáda vyvíjel nukleární zbraně.
Mezinárodní společenství se musí snažit zabránit Íránu dál rozvíjet jaderný program, který by mohl sloužit k sestrojení nukleárních hlavic, prohlásil čerstvě zvolený prezident.

Prima parta

29. listopadu 2008 v 11:46

Zajímavá parta…

Ing. Mirek Topolánek, předseda
Překvapivě složitě vysvětloval prodej svého podílu ve firmě VAE a finanční pochody uvnitř firmy. Vládním speciálem si zaletěl zalyžovat do Innsbrucku a pak i do Vídně na finálový zápas mistrovství Evropy ve fotbale (vláda nakonec jaksi váhavě připustila, že mu to schválila), na dovolenou létá prostřednictvím firmy, která má zájem o Letiště Praha, miluje gestapácké (pro něj zřejmě ovšem jen "chlápácké") výrazy a neváhá posílat lidi do prdele, včetně všech jeho spoluobčanů, kteří mají nyní tu smůlu, že jsou vůči němu v jakémsi podřadném postavení.
Coby správný konzervativní politik si pořídil dítě s milenkou, místopředsedkyní parlamentu Lucií Talmanovou, s níž žije v tři plus jedna v centru Prahy za poloviční nájemné než všichni ostatní. Dlouho také odmítal vysvětlit, kde přišel k volvu, které užíval nejméně rok. Auto nakonec "koupila" Talmanová a kauza utichla.

Výroky prezidentů

29. listopadu 2008 v 11:45

Výroky amerických prezidentů

Woodrow Wilson v roce 1917 : "Budeme obchodovat s každým, ať chce nebo nechce. Kdo nám nehodlá otevřít své trhy, tomu vyrazíme dveře."

Harry S. Truman : "Celý svět musí byt jako Amerika, jinak nemůže Amerika přežít."
George W. Bush: "Skrze mne promlouvá Bůh. Jinak bych nemohl dělat svou práci."
"Naši nepřátelé jsou neustále ve střehu a vymýšlejí nové způsoby, jak poškodit Ameriku a její lid. My také."
"Kdo může za vraždy? Mohou za ně vrazi."
"Pokud neuspějeme, hrozí nám riziko neúspěchu."
"Nízká volební účast je znamením toho, že k volbám přichází méně lidí."
"Jsme nejvzdělanějším americkým národem na světě."
"Velká část amerického importu pochází z ciziny."
"Vím, že lidské bytosti a ryby spolu mohou žít v míru."
"Musíme zrušit teriéry!" (na mysli měl obchodní bariéry)
"Úžasnou věcí na knihách je, že jsou v nich občas fantastické obrázky."
"Máte u vás taky černochy?" (v rozhovoru s brazilským prezidentem) "Slibuji, že budu naslouchat tomu co říkáte i kdybych tady nebyl," ujistil prezident účastníky ekonomického fóra v Texasu. "Vidím, že při mé práci musíte věci opakovat znovu a znovu, dokud pravda nezakoření, dokud se nestane propagandou."

Ládin opět vyhrožuje ?

29. listopadu 2008 v 11:44
Hlava teroristické organizace Al-Kajdá Usáma bin Ládin vydal rozkaz k útoku na USA, který by měl být horší než atentáty z 11. září 2001. Akce je prý blízko, čeká se jen na vhodnou chvíli, uvedl v sobotu v rozhovoru pro arabský deník Al-Quds Al-Arabi nejmenovaný exvelitel jemenské pobočky al-Kajda. Zprávu přinesla italská média.

10. 11. 2008 03:55

"Usáma bin Ládin sleduje přípravy atentátu proti USA, který daleko předčí ten z 11. září," řekl Abdil Barí Atvan, který je podle deníku vydávaného v Londýně v těsném kontaktu se špičkami al-Kajdy v Jemenu.

"Cílem je změnit tvář světové ekonomiky a politiky. Má jít o reakci za odmítnutí Washingtonu přistoupit na příměří, které Usáma v uplynulých letech nabídl Západu, a především USA," dodal.

Bin Ládin už poslal vzkaz
Elita vyvolených?

29. listopadu 2008 v 11:30

Elitáři z Bilderberg Group ovládají svět

Režisér Jones: Boháči chtějí zabít 98 % lidstva
Jen 130 mocných rozhoduje, jak bude žít šest miliard lidí
Šokující plány asi 130 nejbohatších a nejvlivnějších lidí světa, kteří jsou sdruženi do tajné elitářské organizace Bilderberg Group, na vyhlazení 98 % lidstva odkryl ve svém dokumentu pro nezávislá média americký filmař Alex Jones. Do plánu jsou podle něj namočeni kromě jiných i magnát David Rockefeller, bankéřská rodina Rothschildů a třeba nizozemská královna Beatrix. Posledního setkání Bilderberské skupiny se letos v červnu účastnil šéf diplomacie ČR Karel Schwarzenberg.

Bilderberg 2008 seznam účastníků

29. listopadu 2008 v 10:10


Author

Message

Mobius
On the (winning) side of the angels?


Joined: 22 May 2008
Posts: 9
Location: Washington, DC

Posted: Fri Jun 06, 2008 7:46 pm
Post subject: 2008 Bilderberg Participant List and discussion


Radar - názor odborníka

29. listopadu 2008 v 10:05

Americký expert zpochybňuje účinnost protiraketového štítu


Americký odborník na protiraketovou obranu Theodore A. Postol ve středu v Praze kritizoval kvality systému protiraketové obrany, který chtějí USA vybudovat v Evropě. V rozhovoru pro Novinky.cz se vyslovil pro další testy. Umístění radaru v Brdech a antiraket v Polsku podle něj není vhodné pro zásah proti íránským střelám, ale hodí se spíš proti ruským střelám mířícím přes pól na USA.

Theodore A. Postol

:: Theodore Postol (*1946) je profesorem vědy, techniky a národní bezpečnostní politiky na Massachusetts Institute of Technology (MIT).


:: Vystudoval fyziku a získal doktorát z jaderné fyziky právě na MIT. Pracoval v Úřadu pro hodnocení technologií při Kongresu Spojených států, kde zkoumal metody rozmisťování raket MX. Pak působil jako vědecký poradce náčelníka štábu námořních operací.


:: Po odchodu z Pentagonu pomáhal na Stanfordské univerzitě vybudovat výukový program pro studium vývoje zbraňových technologií ve vztahu k obraně a kontrole zbrojení.


:: Postol upozornil v roce 1992, že systém Patriot nebyl tak účinný, jak tvrdila armáda.Postol především zpochybnil, že by úspěšné sestřelení neovladatelného satelitu, které se odehrálo letos v lednu, dokumentovalo schopnosti systému protiraketové obrany. Satelit byl sestřelen za pomoci námořního protiraketového systému Aegis vybaveného raketami SM-3.


"To nemá nic společného s tím, jak bude systém fungovat. Ani na počátku rozvoje systému protiraketové obrany nikdo nezpochybňoval, že lze přesně zasáhnout cíle ve vesmíru, i když se to zpočátku nedařilo. Satelit se pohybuje po dobře známé dráze a nejsou na něm žádná protiopatření proti zásahu," řekl Novinkám Postol, který se otázkám protiraketové obrany věnuje dvacet let.


Důležité je zasáhnout hlavici


Podle něj je podstatné zasáhnout nejen raketu, ale přímo samotnou hlavici. Upozornil přitom na celou řadu problémů: "Je podstatné rozlišit, co je hlavice a co klamné objekty. A když zasáhnete raketu, ale ne hlavici, může zůstat jaderná hlavice nepoškozena. Ve válce v Zálivu v roce 1991 jsme viděli tři případy, kdy raketa byla zasažena, ale hlavice přesto dopadla na zem. Jednou byl scud zasažen hned dvakrát, a hlavice přesto dopadla na zem a explodovala."
Zdůraznil, že je velmi málo případů, kdy je po zásahu rakety zničena i hlavice. "Hlavice pro balistické rakety jsou navrženy tak, že jsou velmi odolné, aby vydržely vibrace," zdůraznil odborník.


Patrioty proti scudům selhávaly, proti Iskanderům skoro bez šance


To však nebyl jediný problém, s nímž potýkaly protiraketové jednotky za války v Zálivu. Izraelci tehdy například zasáhli mnohem méně scudů vypálených z Iráku než Američané. To je podle Postola dáno tím, že na Saúdskou Arábii byly vypalovány rakety Scud B o doletu tři sta kilometrů, ale na Izrael rakety Al-Hussein o doletu dvojnásobném.


"Iráčané přidali o 20 procent více paliva a snížili hmotnost hlavice z tuny na 300 kilogramů," vysvětlil Postol a dodal: "Tak získali raketu o doletu 600 kilometrů. Ta ale vystoupala do výše 45 až 50 kilometrů nad povrch Země, zatímco původní Scud B jen do výše 30 kilometrů. Ve větší výšce ale její řídící plochy ztrácely účinnost. Vzhledem k tomu, že hlavice byla lehčí, posunulo se těžiště, takže po návratu do atmosféry jejich let nebyl rovný, ale klikatil se. Patrioty jej proto nebyly schopny zasáhnout, protože nedokázaly zareagovat na změny trajektorie scudu. Balistickou střelu minuly a explodovaly 500 až 600 metrů za ní."
To je jen jeden z problémů při likvidaci balistických střel, zdůraznil Postol, podle něhož ale nové verze Patriotů PAC 3 už mnoho problémů řeší, protože jsou lehčí, mají dokonalejší navádění a na těle věnec raketových motorů, které jim umožňují provádět okamžité manévry.


Podle Postola jde o jeden z nejúčinnějších systémů protiletadlové ochrany. "Proti ruským raketám Iskander by však měly jen velmi malou šanci," dodal.


Systém v Polsku a ČR může být určen proti Rusku


Postol také zpochybňuje umístění systému proti případné hrozbě z Íránu. "Pokud by byl radar umístěn více na jih, mohl by sloužit tomu, co se říká. A jasně by se ukázalo, že není určen proti Rusku. Bylo by možné antirakety umístit do ČR a radar více na jih, aby lépe viděl, co letí z Íránu," řekl Novinkám Postol s tím, že plánované místo dislokace podle něj vyvolává oprávněné obavy Moskvy.


"Současná konfigurace působí jako by šlo o to vypořádat se s ruskými balistickými střelami, antirakety by jinak nebyly umístěny co nejblíže Rusku," uvedl Postol. Takto totiž mohou podle Postola zasáhnout ruské střely vypálené přes pól na USA.


Postol ale dodal, že to je jen spekulace, která není potvrzena a systém by musel být systém rozšířen a zmodernizován.


Postol ale nevystoupil proti samotnému systému protiraketové obrany a vyjádřil se pro další testy, i když uznává, že ani úspěšné testy nezaručují, že systém bude účinný v boji.

Zpravy co nejsou v mediich

29. listopadu 2008 v 10:02

Zprávy, které nejsou, ale mohly by být v běžných médiích


SEZNAM ZPRÁV V TOMTO VYDÁNÍ
1 - Při amerických útocích byly zabity desítky Afghánců
2 - Rekordní volební účast v USA
3- Pákistán naléhá na Američany, aby zastavili raketové útoky
4 - Izrael zastaví finance pro neoficiální usedlíky
5 - Zimbabwe i USA hlasovaly proti nové dohodě OSN o obchodu se zbraněmi
6 - Obama nezaručuje podporu pro bushův raketový štít
7 - Poradci Pentagonu tvrdí, že americký vojenský rozpočet je "neudržitelný"
8 - Blokáda zabraňuje potravinové pomoci OSN pro pásmo Gazy
9 - Bush schvaloval útoky kdekoliv na světě

----
PŘI AMERICKÝCH ÚTOCÍCH BYLY ZABITY DESÍTKY AFGHÁNCŮ
Dnes zemřelo dalších sedm civilistů při bombardování amerických letounů v severozápadním Afghánistánu. Při větším americkém bombardování na jihu Afghánistánu začátkem týdne bylo zabito několik desítek civilistů. Televize Al Jazíra informuje, že zemřelo nejméně třicet civilistů a mnoho dalších zůstalo uvězněno v troskách ve vesnici Shah Wali Kot. Místní lidé odhadují, že zahynulo mezi třiceti až devadesáti osobami, hlavně ženy a děti. Svědkové v provincii Kandahár tvrdí, že tyto oběti se právě účastnily svatební slavnosti, když vtom se na ně snesl útok. Afghánský prezident Hamid Karzai vyzval budoucího amerického prezidenta Baracka Obamu, aby hned po nástupu do funkce zavedl opatření k omezení počtu civilních obětí leteckých útoků. "Prvním požadavkem pro čerstvě zvoleného amerického prezidenta je to, že musí zastavit zabíjení civilistů a přemístit válku do úkrytů a tábořišť teroristů," řekl Karzai
6/11/08

REKORDNÍ VOLEBNÍ ÚČAST V USA
V úterý zvítězil Barack Obama výraznějším poměrem při hlasování než kterýkoliv jiný demokrat od zvolení Lyndona Johnsona v roce 1964, přičemž porazil Johna McCaina v poměru 52 ku 46 procentům. Volební účast se odhaduje na 64 procent, což je nejvíce za sto let. Tisková agentura Associated Press uvádí, že svůj hlasovací lístek vhodilo údajně více než 136 miliónů Američanů, čímž byl překonán rekord 122 miliónů z roku 2004. Podle průzkumu této agentury, více než šedesát procent voličů dalo na první místo svých politických zájmů ekonomiku. Deset procent voličů uvedlo válku v Iráku, zatímco devět procent uvedlo terorismus a dalších devět procent zdravotní péči.
5/11/08

PÁKISTÁN NALÉHÁ NA AMERIČANY, ABY ZASTAVILI RAKETOVÉ ÚTOKY
Pákistánský ministr obrany Chaudhry Ahmed Muchtar naléhá na Spojené státy americké, aby zastavily raketové útoky v Pákistánu, neboť pouze podněcují protiamerické nálady a nepomáhají řešit bezpečnostní situaci: Chaudhry Ahmed Muchtar takto otevřeně varoval generála Davida H. Petraeuse, nového amerického velitele amerických vojenských sil na celém Blízkém východě a ve střední Asii. Za poslední dva měsíce došlo při sedmnácti amerických leteckých útocích k úmrtí nejméně sto pákistánských civilistů.
4/11/08

IZRAEL ZASTAVÍ FINANCE PRO NEOFICIÁLNÍ USEDLÍKY
Izraelská vláda se rozhodla zastavit finanční podporu pro neoficiální židovské usedlíky na Západním břehu Jordánu poté, co došlo k několika střetům mezi židovskými usedlíky a izraelskými bezpečnostními složkami. Rozhodnutí se týká více než stovky tzv. divokých kolonií, které byly postaveny na Palestinském území na Západním břehu. Napětí mezi usedlíky a Izraelskou vládou se v posledních týdnech zvyšovalo. Jeden rabín z usedlostí na Západním břehu přirovnal Izraelské bezpečnostní složky k "Nacistům v Polsku" za Druhé světové války. Mezitím šéf Izraelské domácí tajné služby Shin Bet sdělil kabinetu, že se "extrémně obává" pokusů pravicových extremistů o provedení atentátů v průběhu únorových voleb. Jeden ze členů Izraelského kabinetu prohlásil: "Usedlíci nemyslí jako my, jejich myšlení je mesianistické, mystické, satanistické a iracionální. Před třinácti lety, 10. listopadu, byl židovským extremistou zavražděn premiér Itzhak Rabin při mírovém shromáždění v Tel-Avivu. Přes to, že izraelská vláda začala omezovat podporu pro nelegální usedlíky na palestinském území, ve čtvrtek vypukly další boje mezi izraelskou armádou a palestinskými ozbrojenci. Palestinci vypálili několik raket proti Izraeli poté, co izraelská armáda zaútočila na bojovníky v Gaze.
5/11/08

ZIMBABWE I USA HLASOVALY PROTI NOVÉ DOHODĚ OSN O OBCHODU SE ZBRANĚMI
Spojené státy americké společně se Zimbabwe hlasovaly jako jediné dva státy proti návrhu nové smlouvy Organizace spojených národů, která by upravovala regulaci mezinárodního obchodu se zbraněmi. Podle britského velvyslance při OSN, Johna Sawerse, došlo v souvislosti s obchodem se zbraněmi k "celkem podivuhodnému spojeni" těchto dvou údajných protivníků. Američtí představitelé se k tomu vyjádřili tak, že sice nechtějí podporovat nelegální obchodování se zbraněmi, ale že zároveň odmítají přijmout přísnější pravidla. Sawers řekl, že se očekává nástup nového amerického prezidenta do úřadu, neboť jeho politika vůči obchodu se zbraněmi by měla být jiná, než politika George W. Bushe. "Dohoda by měla právě ten dopad, že by vyvíjela tlak na nezodpovědné a nezákonné přemisťování zbraní a jejich vývoz," řekl Sawers. Někteří další velcí vývozci zbraní, jako jsou Rusko, Čína nebo Izrael, se zdržely hlasování, čímž rovněž daly výrazně najevo svou neochotu k přijetí nových pravidel.
4/11/08

OBAMA NEZARUČUJE PODPORU PRO BUSHŮV RAKETOVÝ ŠTÍT
Nově zvolený americký prezident Barack Obama odmítá zaručit další pokračovaní kontroverzního systému raket a vojenských základen ve střední Evropě, který doposud silně prosazoval George W. Bush. Mluvčí nově zvoleného prezidenta objasnil jeho stanovisko poté, co polský prezident Lech Kaczyński řekl, že obdržel ujištění, že v programu bude pokračováno i za nové americké vlády. Americký experimentální systém raketové obrany, jehož součástí je i radarová základna v České republice, je často kritizován jako finančně nákladný, technicky vadný a zcela nepoužitelný z hlediska ochrany národní bezpečnosti. Bushova vláda tvrdí, že systém raket má chránit Evropu před iránskými raketami, ale v Evropě je systém převážně vnímán jako zbraň umožňující budoucí vojenské útoky proti Rusku a dalším protivníkům nebo jako geopolitická strategie, jejímž cílem je oslabit vojenskou a zahraničně-politickou integraci Evropy. Obama se také již vyjádřil k některým dalším projektům, které se budou zásadně lišit od dosavadního směru Bushovy politiky. Například vězni v Guantanámu by měli být buď propuštěni nebo zákonně souzeni americkými soudy. Dalším krokem by také měl být zvrat Bushovy daňové politiky, která snížila daně těm, jejichž příjmy byly vyšší než 250 000 dolarů za rok.
10/11/08

PORADCI PENTAGONU TVRDÍ, ŽE AMERICKÝ VOJENSKÝ ROZPOČET JE "NEUDRŽITELNÝ"
Skupina amerických vojenských poradců "Defense business board" varuje nově zvoleného amerického prezidenta Baracka Obamu, že současný rozpočet Pentagonu "není ekonomicky udržitelný" a měl by být snížen. V jedné zprávě pro vnitrovládní použití poradci píší, "Současnou rutinu není možně dále provozovat." Podle deníku Boston Globe doporučili poradci Obamovi zrušit drahé a zastaralé zbrojní programy a soustředit se na jiné priority. Zmíněné zbrojní programy zahrnují například protiraketový štít, o kterém se řada vědců domnívá, že je technicky nerealizovatelný. Rozpočet Pentagonu a další náklady Ministerstva obrany tvoří polovinu všech ročních amerických federálních výdajů, mimo dlouhodobých fondů. Nicméně do toho ani nejsou započítány další náklady spojené s vojenskými záležitostmi mimo ministerstvo jakými je například vývoj nových jaderných zbraní v rámci ministerstva energetiky (9,93 miliardy dolarů), sociální podpory veteránům (33,2 miliardy dolarů) a dokonce ani náklady na války v Iráku a v Afghánistánu (170 miliard v roce 2007). Dohromady vynakládá americká vláda kolem jednoho biliónu dolarů na výdaje spojené s obranou. Nedávná státní studie odhalila, že v devadesáti pěti největších zbrojních programech Pentagonu překročil rozpočet počáteční odhady o téměř 300 miliard dolarů. I podle konzervativních odhadů utrácejí Spojené státy za zbrojení téměř tolik, co všechny ostatní země na světě dohromady.
11/11/08

BLOKÁDA BRÁNÍ POTRAVINOVÉ POMOCI OSN PRO PÁSMO GAZY
Humanitární agentura OSN varuje, že v důsledku poslední izraelské blokády pohonných hmot docházejí na palestinských územích potraviny. Statisíce lidí nyní čelí nedostatku potravin a hrozbě hladu. OSN zodpovídá za přísun potravin pro 750,000 Palestinců v pásmu Gazy. Izrael tvrdí, že poslední blokádu uvalil v reakci na vypálení palestinské rakety, jenž přišlo po izraelském raketovém útoku, ve kterém minulý týden zahynulo šest lidí. OSN tvrdí, že Izrael zablokoval několik lodí s humanitárním nákladem, včetně jedné určené pro školu zrakově postižených dětí. Mluvčí OSN Christopher Guiness novinářům sdělil: "Tyto nevidomé děti, pokud jsem si vědom, rakety neodpalují…Statisíce obyčejných lidí, včetně nevidomých dětí, kterým bychom mohli poskytnout pomoc, jsou prakticky trestáni principem kolektivního trestu." Dále izraelská vláda tento týden také blokuje všem mezinárodním novinářům vstup na území pásma Gazy. Asociace mezinárodních novinářů odsuzuje tento krok jako "vážné porušování svobody tisku". Mezitím na izraelské vojenské základně poblíž pásma Gazy prohlásil odstupující izraelský premiér Ehud Olmert, že eventuálně bude na Gazu zahájen rozsáhlý vojenský útok.
13/11/08

BUSH SCHVALOVAL ÚTOKY KDEKOLIV NA SVĚTĚ
Podle amerického listu The New York Times provedla americká vojska od roku 2004 v Sýrii, Pákistánu a v dalších zemích více než deset útoků. Tajné rozhodnutí k útokům podepsal tehdejší ministr obrany Donald Rumsfeld, načež je pak schvaloval president Bush. Tato politika vznikla na základě tajného nařízení prezidenta. Ten umožňoval americké armádě zaútočit kdekoli na světě v případě, že se tam objevila i nejmenší zmínka o hledané Al-Kajdě. Zdá se, že útok provedený minulý měsíc v Sýrii je zatím nejnovější z řady útoků, ke kterým došlo na základě tohoto nařízení. Sýrie tvrdí, že při útoku bylo zabito osm civilistů. Na těchto útocích se často podílela také CIA.
10/11/08

=============================================
Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.

====

INFORMACE:
Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:
Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem "přihlásit" na adresu: akt-info@seznam.cz.

JAK POMOCI:
Všimli jste si, že běžná nebo "mainstreamová" média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

Bilderberg II.

29. listopadu 2008 v 9:51

BILDERBERG GROUPMocná globální elita - tak bývá obvykle charakterizována tzv. Bilderberg group. Spolu s jejími sesterskými organizacemi - Trilaterární komisí (Trilateral Commission) a Výborem pro zahraniční vztahy (CFR, Council on Foreign Relations) - se jí připisuje poválečné ovládnutí celého demokratizačního procesu. Opatření, implementovaná touto skupinou, dodnes zajišťují kontrolu nad celosvětovou ekonomikou s využitím nepřímých politických vlivů a prostředků.


Skupina má svoje jméno od hotelu Bilderberg v nizozemském Oosterbeeku, kde se v roce 1954 uskutečnilo její první setkání. Bylo motivováno zájmem, vyjádřeným v té době mnoha významnými osobnostmi na obou stranách Atlantiku - aby spolupráce západní Evropy a severní Ameriky na celosvětových otázkách kritické důležitosti byla mnohem užší. Tito lidé měli pocit, že pravidelné neoficiální a neformální diskuze by mohly přispět k lepšímu porozumění celému komplexu sil a hlavních trendů, ovlivňujících západní civilizaci v obtížném poválečném období. Kromě toho vytvoření několika demokratických monarchií v západní Evropě zabránilo členům jejich královských rodin hrát přímé aktivní role v politickém procesu. I pro ně se tak stala skupina Bilderberg vhodnou platformou k uplatňování jejich vlivu.
Stručně řečeno - Bilderberg je uznávané, flexibilní a neformální diskuzní fórum předních světových osobností, kde mohou být volně vyjádřeny různé pohledy a názory na diskutovaná témata, což má přispět k vzájemnému porozumění.
Vznik Bilderberg Group

Velice významnou osobností, spojenou se vznikem a vytvořením skupiny Bilderberg, byl Joseph H. Retinger (známý také jako Jeho Šedá Eminence). Jeho pestrá celoživotní kariéra ho dovedla až na špičku světových mocenských elit. Jako katolík býval často považován za agenta Vatikánu, fungoval jako prostředník v jednáních mezi papežem a generálem jezuitského řádu. Jedním z nejznámějších Retingerových úspěchů v evropské politice bylo ustavení evropského parlamentu (Council of Europe) 5. 5. 1949 ve Štrasburgu. Jeho výkonný výbor mu poskytl první významnou platformu pro jeho expanzívní ideologii. Od svého studia na francouzské Sorbonně věřil

Snímek z historického prvního zasedání v hotelu BilderbergRetinger na větší evropskou jednotu, ve vojenské i ekonomické oblasti. Značnou část svého života věnoval naplňování těchto ambicí. Svého času navrhoval i sjednocení východní Evropy propojením Rakouska, Maďarska a Polska jako tripartitní monarchie pod vedením jezuitského řádu. Retingerovy aktivity se neomezovaly pouze na Evropu. Během několika svých cest do Mexika hrál klíčovou roli ve vytvoření odborového hnutí v roce 1920. Díky bezprecedenčnímu úspěchu získal důvěru mexické vlády, přesvědčil ji k znárodnění amerických naftařských zájmů v Mexiku a vedl za ni tajná jednání s vládou USA. Aktivní byl i ve válce. Byl politickým poradcem generála Sikorského a pracoval pro polskou exilovou vládu v Londýně. Ve věku 58 let seskočil padákem do Němci okupovaného území u Varšavy provést sabotážní akce. Díky všem těmto zkušenostem byl schopen v padesátých letech udržovat kontakty s mnoha významnými politickými, vojenskými i církevními činiteli. Jeho hlavním cílem bylo sjednotit svět v míru. Záruky měly být pod kontrolou nadnárodních mocných organizací. Byl přesvědčen, že takové organizace budou imunní proti krátkodobým ideologickým konfliktům, vznikajícím mezi vládami jednotlivých států. Považoval za nedůležité ekonomické ideologie jednotlivých zemí a věřil, že rozdíly budou srovnány mocnými mnohonárodními organizacemi, určujícími a zajišťujícími silnou ekonomickou a vojenskou politiku a tím vytvářejícími jednotu a vazby mezi národy. Díky svým poněkud levicovým názorům věřil, že i vůdcové vznikajících socialistických a komunistických států budou ochotni s ním jednat.
Retinger ovšem věděl, že "kontroly" světa nelze dosáhnout bez účasti Spojených států amerických. Proto zahájil kampaň pro vytvoření Atlantického společenství. Tím se měl stát vývoj Evropy důležitým politickým cílem i pro americké politiky, což by zabránilo jejich izolaci. S vědomím toho všeho zapojil do celé záležitosti svého blízkého a vlivného přítele, prince Bernharda Nizozemského, který byl v té době významnou postavou naftového průmyslu a ovládal Royal Dutch Petroleum (Shell Oil) a Societe Generale de Belgique. V roce 1952 mu navrhl uspořádání tajné konference za účasti vedoucích představitelů NATO za účelem otevřené a upřímné diskuze o mezinárodních záležitostech za zavřenými dveřmi. Setkání mělo zúčastněným umožnit svobodně vyjadřovat své názory, protože by se nezúčastnili žádní novináři. Princ Bernhard tento plán bezvýhradně podpořil a společně vytvořili organizační výbor pro přípravu akce. Benhard oslovil Trumanovu administrativu

(vládu USA) a informoval je o celém záměru. Navzdory pozitivnímu přijetí se první skupina amerických partnerů vytvořila až za vlády D. Eisenhowera. Americká skupina byla od samého počátku výrazně ovlivněna Rockefellerovou rodinou, majiteli Standard Oil Company (konkurenční k Royal Dutch Petroleum). Od té doby se na činnosti Bilderbergu projevovaly vždy zájmy naftařského průmyslu.
Retingerův hlavní cíl při vytvoření skupiny Bilderberg měl další důležitější aspekty než jen vytvoření neformální skupiny světové elity. Předpokládalo se, že zavedením dynamických skupinových technik a vytvořením mezinárodního mozkového trustu se podaří ovlivnit i ty "méně osvícené" z členů skupiny směrem k přechodné diplomacii studené války.
Na prvním setkání vytvořené skupiny 29. - 31. května 1954 byly prezentovány různé, i diametrálně odlišné ideologie. Ve Spojených státech v té době vrcholilo období McCarthyismu, zatímco evropští účastníci byli touto propagandou zděšeni a měli pocit, že Amerika směřuje k ultrapravicovému fašistickému státu. S ještě čerstvými vzpomínkami na druhou světovou válku považovali evropané tento koncept za odporný. Američtí účastníci jednání zřejmě také nebyli jednoznačnými zastánci těchto koncepcí, protože ve snaze nastolit stav vzájemné důvěry prohlásili, že věří, že při příštím zasedání v následujícím roce již bude McCarthy pryč z politické scény.
Od té doby se (kromě roku 1976) koná setkání Bilderberg Group každoročně - v posledních letech to bylo 1. až 3. 6. 2000 Brusel, Belgie, 24. až 27. 5. 2001 Gothenburg, Švédsko, 30. 5. až 2. 6. 2002 Chantilly, VA, USA, 15. až 18. 5. 2003 Versailles, Francie, 3. až 6. 6. 2004 Stresa, Itálie, 5. až 8. 5. 2005 Rottach-Egern, Německo.
Účast

Každoročního zasedání se účastní obvykle 100 až 130 osobností, 80 ze Západní Evropy a zbytek ze Severní Ameriky. Asi jedna třetina je z vládních a politických kruhů, zbývající dvě třetiny z průmyslu, financí, školství a komunikací. Všichni se účastní zasedání ve svém volném čase a jako soukromé osoby, bez ohledu na své funkce. Účastníky zve předseda po konzultacích se členy řídicího výboru, sboru poradců a čestných tajemníků. Tento výběr zajišťuje kvalitní, informovanou a vyváženou diskuzi o předložených tématech. Osobnosti jsou vybírány na základě jejich znalostí, postavení a zkušeností. Všichni dodržují zásady, že se o ničem nehlasuje, nenavrhují se žádné rezoluce a nečiní se žádná politická prohlášení. Účastníci zasedání dostávají na závěr stručné písemné materiály, žádné materiály však nejsou nikdy poskytovány médiím.
V posledních letech byli mezi účastníky z obecně známějších osob např. nizozemská královna Beatrix, švédský král Carl XVI Gustaf, Tony Blair, Angela Merkel, Henry Kissinger, Donald Rumsfeld (ministr obrany USA), Jorma Ollila (CEO Nokia), Gunter Verheugen, Hans van den Broek, Romano Prodi, John Kerry, David Rockefeller, John Edwards, Bill Gates, Melinda Gates, Paul Wolfowitz, Colin Powell, Dick Cheney ad. V roce 2003 se setkání zúčastnil i Michal Žantovský, dřívější velvyslanec ČR v USA.
Financování

Náklady na zasedání jsou obvykle na bedrech členů řídicího výboru z pořádající země. Jsou pokryty výhradně soukromými příspěvky účastníků.
Řídicí orgány

Bilderberg group nemá žádný oficiální statut, není to tudíž žádná organizace ani společnost.
Prvnímu zasedání Bilderbergu předsedal princ Bernhard of the Netherlands, který pak v této funkci setrval 22 let. Po něm se této funkce ujal Lord Home of the Hirsel (dřívější ministerský předseda Spojeného království), který předsedal 4 roky. Na zasedání v roce 1980 od něho převzal funkci Walter Scheel, dřívější prezident Spolkové republiky Německo. Ten odstoupil po pěti letech a nahradil ho Lord Roll of Ipsden (prezident společnosti


S. G. Warburg Group plc.). Od roku 1989 byl předsedou Lord Carrington (dřívější generální tajemník NATO, předseda představenstva Christie's International) a v současné době je to belgický politik Étienne Davignon, dřívější viceprezident Evropské komise, předseda představenstva Société Générale de Belgique.
Řídicí výbor (Steering Committee) tvoří předseda, generální tajemník pro Evropu a Kanadu, generální tajemník pro USA, pokladník a dalších 24 členů z 15 evropských zemí, USA a Kanady.
Skupinu poradců (Advisory Group) tvoří dalších 9 členů.
Průběh zasedání

Fórum Bilderbergu je výjimečné tím, že se ho účastní nejrůznější významné osobnosti z vládních i nevládních kruhů, které přes rozdílné postoje, názory a zkušenosti mají upřímnou snahu o vzájemné porozumění a nalezení společných východisek z diskutovaných problémů. Tato setkání jsou jednou za rok, třídenní, zcela soukromá, každý je tam pouze sám za sebe, diskutuje se zcela neformálně bez přítomnosti médií. To vše umožňuje účastníkům vyjadřovat zcela svobodně, otevřeně a nezávazně svoje názory.
Další podobné skupiny
Koncepce Bilderbergu nebyla něčím zcela novým. Ačkoliv již v době jeho vzniku existovaly podobné skupiny, žádná ale nepřitáhla tolik pozornosti a nebylo okolo ní vytvořeno tolik mýtů.
Skupina Bohemian Grove, založená v roce 1872 v San Franciscu, hrála v poválečné politice USA rovněž důležitou úlohu. Jejím přičiněním se např. stal D. Eisenhower republikánským kandidátem na prezidenta v roce 1952. Další skupinou s podobným cílem byla Ditchley Park Foundation, založená v roce 1953 v Anglii. V roce 1952 navrhl maršál Montgomery pořádání velitelských cvičení NATO (na papírové úrovni, nikoliv s reálnými přesuny sil) a bylo vytvořeno jeho velitelství - Supreme Headquarters Allied Powers in Europe Exercise, SHAPEX. Od té doby se konalo každoročně zasedání tohoto orgánu v jeho sídle nedaleko belgického Mons, a jednání se postupně rozšiřovala i na nevojenská témata. Idea zakládání takových skupin nezmizela ani po vzniku Bilderbergu.
V roce 1957 se uskutečnila první Pugwashská konference o světových a vědeckých otázkách. Jejím hostitelem byl pandit Nehru. Mezi zakladateli byly osobnosti jako Bertrand Russell nebo Albert Einstein. Zúčastnili se vědci z USA i ze Sovětského svazu, velmi aktivní roli hrála Británie. Konference propojovala lidi z východu, západu i nezařazených zemí. Pugwashská konference hrála významnou roli zejména v období, kdy vztahy mezi Východem a Západem byly na mrtvém bodě. Jednou z posledních vzniklých skupin je Williamsburg, známý i pod jménem Asijské okno. První zasedání v roce 1971 financoval J. D. Rockefeller a skupina funguje dodnes.
Žádná z těchto skupin, včetně CFR (Výbor pro vztahy se zahraničím) a Trilaterals, však nezískala na vytváření a určování globální politiky takový vliv, jako Bilderberg.
Další informace:

Hotel Bilderberg, kde se uskutečnilo první zasedání v roce 1954
Bilderberg 2007

27. listopadu 2008 v 20:46
Bilderberg 2007

Turecko, Istanbul, 21. květen 2007. K hotelu Ritz Carlton přijíždějí černé limuzíny s tmavými skly. Téměř sto třicet hostů s pozvánkou v ruce se schází k zahájení pětapadesátého shromáždění skupiny s názvem Bilderberg. Světová elita - nejvlivnější osobnosti z oblasti byznysu, médií a politiky - má údajně za cíl "vytvořit světovou vládu, která nevyvolá už nikdy žádné války a zaručí mír a prosperitu veškerého lidstva". Tento plán zformuloval už v roce 1991 někdejší předseda skupiny Bilderberg a stálý člen jejího řídícího výboru David Rockefeller. Pečlivě střežené prostory nejluxusnějšího istanbulského hotelu se uzavírají zevnitř. Hosté usedají k velké tabuli v abecedním pořadí a jednání světové vlády začíná. Neoficiálně a v utajení za zavřenými dveřmi.

Chobotnice se stala symbolem, který v každém člověku vzbuzuje přinejmenším respekt. I když si v lepší restauraci dopřejete například grilovanou chobotničku, zažíváte kromě jisté noblesy i pocit určitého vítězství. Je to moment, kdy můžete pozřít molocha, který za jiných okolností může sežrat vás.

Chobotnice je symbolem moci a na jejích chapadlech většinou číhá smrt. Není tomu tak jen v říši pod hladinou moře nebo ve "fiktivních" příbězích o pirátech, komisařích a mafiánech. Náš "skutečný" svět je totiž taky plný událostí, které by mohly poukazovat na existenci jistého tajemného mechanizmu, který všechno řídí. Tento úhel pohledu značně zkomplikoval život všem, kdo se kdy pokusili odpovědět na otázku "Kdo vládne světu?". Je totiž možné, že skutečná moc, skutečné řidicí centrum není v žádném parlamentu, v žádné vládě ani v žádné instituci tohoto druhu, která je známá a relativně přístupná široké veřejnosti; fenomén, který řídí svět, se možná skrývá v tajemném příšeří. Pod rouškou manévrů, které nás mají oblbovat a odvádět naši pozornost, ovlivňuje vše ve svůj prospěch. Nikdo, kdo se kdy pokusil této všemocné síle vzepřít nebo ji vylákat z hlubin a přivést na světlo boží, nevyvázl se zdravou kůží - většinou nevyvázl vůbec. Proto se této temné vládě říká chobotnice. Jestliže na chvíli uvěříme v její existenci, můžeme se dostat k jednomu z životně důležitých orgánů tohoto krakena, který nese známý, ale neoficiální název Bilderberg.

Sdružení neboli skupinu Bilderberg tvoří světová elita nejbohatších a nejmocnějších lidí našeho světa a je ponořena do tajemné temnoty od hlavy až k patě. Proto se tedy jenom předpokládá, že byla založena v roce 1954. Nese název jistého nizozemského hotelu v Oosterbeeku, kde se konalo první shromáždění. Skupina se schází docela pravidelně, každý rok někdy na přelomu jara a léta a pokaždé v jiné zemi. Místem shromáždění je samozřejmě vždy ten nejluxusnější hotel nebo vila. Účast každého člena nebo hosta je podmíněna pozváním. Přesto, že na některá zasedání je umožněn přístup pečlivě vybranému novináři nebo jinému zástupci médií, veřejnost se o těchto jednáních dozvídá vždy ex post a každá zpráva podléhá nejpřísnější cenzuře. Každý účastník konference je totiž vázán přísnou mlčenlivostí a hlavouni tohoto shromáždění přesně určí, co z probíraných témat se smí dostat na veřejnost, a co ne. Lze předpokládat, že výběr novinářů a zpravodajů je pečlivě připraven a zaměřuje se jenom na ty kandidáty, kterých poslušnost je zaručená. I kdyby se náhodu někdo z nich pokusil vypustit do éteru jiné než "povolené" informace, zaručeně by neměl v dalším postupu žádné šance a pravděpodobně by vypustil "jenom" duši.

Přesto, že pozvánky na bilderberské schůzky většinou končí na stolech těch nejvýznamnějších protagonistů světové politické scény, účast každého jednoho z nich je pokaždé neoficiální. Na různých seznamech se objevují osobnosti, jako je například lord Peter Carrington, bývalý generální tajemník NATO, který je předsedou Bilderbergu od roku 1991, nizozemská královna Beatrix, jejíž otec princ Bernard se vzdal předsednictví tohoto elitního klubu v roce 1976, kdy se zapletl do aféry Lockheed, dále šéf Fiatu Giovanni Angelli, italský politik Giulio Andreotti a schůzky ve skotském hotelu Gleneagles se zúčastnil také princ Charles. Stálicí, neměnnou a věčnou konstantou na všech listinách hostů, zůstávají ovšem jména dvou světových eminencí: Henry Kissinger a David Rockefeller. Oba pánové patří údajně k malému řídícímu výboru skupiny. Otázkou ale zůstává, v čem spočívá ona "malost".

Termín "za zavřenými dveřmi" v sobě ukrývá mnohem víc než jenom zevnitř zamčené dveře. Každý z luxusních hotelů, který si skupina zvolí za svoji rezidenci na pár dnů, je samozřejmě uzavřen pro jakékoliv jiné hosty a oblast široko daleko kolem se stane přísně zakázanou a téměř militantní zónou. Každé z těchto divadel je provázeno tichem smrti. Například 35. kongres Bilderbergu se konal u italského Lago di Como v luxusní vile d'Este. Už několik dní před začátkem akce dostali obyvatelé obce Cernobbio, rybáři a majitelé půjčoven lodí písemný zákaz přiblížit se k pobřeží vily na méně než tři sta metrů, a to pod pohrůžkou pokuty. Na mrtvolně prázdném jezeře tak zůstaly jenom tři hlídkující policejní čluny.

Ve vodách jezera pátrali potápěči po bombách. Samotná obec koncentrací vojáků a policajtů připomínala okupované území. Vilu hermeticky uzavřelo 1200 policajtů, karabiniérů a příslušníků finanční stráže a celé okolí čtyřiadvacet hodin denně hlídali ostřelovači z okolních domů. Jedinou zvukovou kulisou celého tyátru byl mrazivý zvuk vojenského vrtulníku, který hlídal vzdušný prostor. Podobně to vypadalo i v roce 2002, kdy se kongres skupiny konal v hotelu Westfields Marriott poblíž Washingtonu. Organizátoři se obávali útoků teroristů z Blízkého východu, a tak byly na obou washingtonských letištích zavedeny ty nejextrémnější bezpečnostní standardy. Jediná příjezdová cesta k hotelu byla uzavřena a pro pozvané hosty byly připravené vrtulníky, které je měly přepravit z letiště přímo k místu setkání. Podivuhodné je, že většina světové elity dala přednost černým limuzínám s tmavými skly, které je k hotelu dovážely za doprovodu policejní eskorty.

Kongresy skupiny Bilderberg jsou tedy schůzky nejmocnějších lidí světa. Už jenom samotný fakt, že jejich průběh i obsah podléhají nejpřísnějším utajením, musí vzbudit naši zvědavost.

S postupem času se neustále vyjasňuje vliv této skupiny a její minulosti na světové veřejné dění. Výsledky konferencí nejsou určeny veřejnosti, přesto ovlivňují rozhodování prezidentů těch nejbohatších, a tím pádem nejvlivnějších světových firem, jako jsou například IBM, SAAB, Fiat nebo Unilever. Není tedy pochyb
o tom, že během těchto schůzek se formují důležitá rozhodnutí, která určují celosvětové dění. To by ovšem znamenalo, že veškeré procesy a tendence, které se halí praporem demokracie a lidské svobody, jsou opět jenom dalším divadlem, svoboda člověka jenom pohádkou na dobrou noc a člověk jako takový je jenom loutkou. Jejím vodičem ovšem není osud, bůh nebo nějaký vyšší princip, nýbrž chobotnice, tvořená lidmi s patřičnými znalostmi a značným kapitálem. Hrůzostrašnou všemocnost skupiny Bilderberg může zesílit i okolnost, že toto sdružení je jistým tichým a neoficiálním společným jmenovatelem dvou organizací, které jsou známé pod zkratkami CFR a ERT. Tyto organizace mají svá sídla na americkém a evropském kontinentě a disponují všemi prostředky, aby mohly tiše, ale doopravdy vládnout. Americká CFR - Council on Foreign Relations, tedy Rada pro zahraniční vztahy, byla založena v roce 1922 a její zrod neiniciovalo nic menšího než klan rodiny Rockefellerů. Založení této Rady bylo hlavním cílem monopolistického usilování celé rodiny. Starý Rockefeller totiž dobře věděl, že si svoje ekonomické postavení udrží jenom tehdy, když podchytí i politickou scénu. Nikdy mu nebyly cizí gangsterské zásady. Bez problémů podplácel senátory a na správná místa dosazoval své přisluhovače a přikazoval jim, co je kde třeba udělat, aby i nadále vzkvétala například jeho společnost Standard Oil. Hlavním cílem Rady je dnes především nastolení celosvětové vlády, která nebude řízena nezávislými, případně demokraticky volenými politiky. Bude kontrolována supervelmocemi a především Rockefellerovým impériem. Jinak řečeno, Rada má podle všeho prsty v tom, čemu se dnes s takovou oblibou říká globalizace.

Jestli je to pravda, pak veškeré antiglobalizační demonstrace jsou jenom komedií a mládež zahalená šátky a kuklami může do policajtů házet klidně granáty, nic jí to nepomůže. CFR má totiž poctivě vypracovaný systém a v rukou zbraně mnohem těžšího kalibru. Za zmínku stojí, že členem této rady byl i otec atomové bomby J. R. Oppenheimer, z něhož se postupem času a získáváním nových poznatků stal odpůrce jaderné energie. Jakmile projevil svoje nové přesvědčení a odmítl se angažovat v dalším využívání atomu a nukleární technologie, v politice jako vládní poradce k otázkám atomové energie si víc neškrtl. Podle všeho může být rád, že neskončil na dně řeky nebo připoután k nějaké testovací bombě. Rada na něj během dvanácti let vyvíjela ovšem takový tlak, že poslední roky svého života trávil ponořen v alkoholu a zemřel na rakovinu hrtanu.

Prostřednictvím rady CFR natahuje chobotnice svoje chapadla i na akademickou půdu takových univerzit, jako jsou Princeton, Harvard nebo Yale. Různá bratrství, jako je například Skull and Bones - Lebka a hnáty - jsou prvními síty, kde si tajemná vláda vybírá své přisluhovače. Nejlepší absolventi těchto univerzit, většinou synáčkové z mocných rodin, pak pokračují ve studiích v zahraničí za značné finanční pomoci stipendií, jako je například Rhodesovo stipendium, které je nezbytné pro studium na Oxfordu.

Tito elitářští zájemci o politickou kariéru se pak ucházejí o práci v některém z mohutných myšlenkových trustů, odkud pronikají do grémií největších a nejvlivnějších ústavů. Je tedy jasné, že elitářská vláda má ve svých kruzích opravdové mozkové kapacity, jejichž poslušnost je navíc dokonale prověřena. ERT je mladší evropskou sestrou americké CFR. European Round Table of Industrialists - Kulatý stůl evropských průmyslníků - byla založena v Paříži v roce 1983 švédským průmyslníkem Pehrem Gyllenhammarem, šéfem firmy Volvo. Hlavním cílem této organizace bylo sjednocení Evropy a zavedení jednotné měny, tedy další jednotící čili globalizační procesy.

Jejich smyslem tak není rozšíření pocitu svobody a nějaké jednotnosti, nýbrž rozšíření a upevnění impéria a udržení si kontroly nad evropským a světovým hospodářstvím. ERT nastolila kupodivu stejný program jako americká CFR a zaměřila se na představitele evropských univerzit. V roce 1988 tak vzniklo Fórum univerzit a průmyslu. ERT, mezitím se sídlem v Bruselu a plně legalizovaná belgickou vládou, se sloučila s Groupe des Présidents. Tento krok byl pravděpodobně plánován a připravován dlouho dopředu stejně jako vznik samotné ERT, protože zakladatelem skupiny prezidentů nebyl nikdo jiný než šéf Fiatu Gianni Angelli. Chapadla chobotnice se tedy alespoň částečně vynořují z temnoty.

Přinejmenším propojují existenci tajných mocenských spolků, jako je americká CFR, mezinárodní, až nadnárodní Bildergberg a evropská společnost kolem kulatého stolu ERT. Za duchovního otce Bilderbergu se totiž považuje jistý Polák dr. Joseph Hieronim Retinger. Ten se po příjezdu do Ameriky dostal prostřednictvím CFR k rockefellerské elitě a spolu s tehdejším ředitelem CFR Georgem Franklinem a pozdějším šéfem tajné služby CIA založili Americký výbor pro spojenou Evropu. A globalizace je na světě. Amerika se tak stává kolébkou myšlenky sjednocené Evropy a spolek Bilderberg prostřednictvím všech možných i nemožných mocenských organizací se postaral o její realizaci. Nic proti, ale co je tedy opravdovým cílem sjednocené Evropy? Sjednoceného světa, kde veškerá opravdová moc spočívá v rukou neznámých, ale nejbohatších bossů a vládců nadnárodních koncernů? První zmínky a doklady nekonečné moci skupiny Bilderberg pocházejí už z období druhé světové války. V roce 1940 se jistý mladík na schůzce pracovní skupiny přiznal, že je součástí spiknutí, které převezme kontrolu nad Velkou Británií, Evropou a africkými zeměmi. On sám prý bude jednou ministerským předsedou. Ten mládenec se jmenoval Harold Wilson a o dvacet let později skutečně zastával funkci britského premiéra. Spiknutí, o kterém mluvil, mělo být plánem úzkého spolku významných evropských osobností. U zrodu této skupiny stál princ Bernard Nizozemský, částečný vlastník Dutch Shell Oil, který se v roce 1954 stal prvním předsedou Bilderbergu. Pod vlivem všech těchto souvislostí si každý jistě domyslí, že chobotnice má dobře podchycené veškeré důležité informační zdroje a jen tak snadno nevypustí do éteru informace, které by její moc mohly nějak odhalit nebo ohrozit. Není divu, že oficiální média se veřejnosti pokoušejí namluvit, že spiklenecké teorie a existence chobotnice jsou jenom výmysly.

O mnoha výsledcích jednání se nakonec se značným zpožděním dozvídáme. Jedním z konkrétních příkladů je sjednocená Evropa a dlouho připravovaná jednotná měna euro. Jen tak pro zajímavost - duchovní otec eura a nositel Nobelovy ceny Robert Mundell v současné době pracuje na vytvoření koncepce jednotné světové měny, která má název Intor. Mnohé osobnosti se na vrchol moci dostaly až po setkání se členy této skupiny. Bývalý arkansaský guvernér Bill Clinton se například rok po obdržení pozvánky mezi bilderberskou elitu stal prezidentem Spojených států.

Kdo nechce, neuvěří. Žádná z výše uvedených informací nedokládá existenci chobotnice jako tajné skupiny lidí, která ovládá svět. Nedoloženo ovšem neznamená vyvráceno! CFR a ERT existují; skupina Bilderberg existuje, schází se a bude se scházet i nadále; bossové nadnárodních koncernů existují; korupce, obchody s drogami a zbraněmi za účasti CIA... samozřejmě existují také. Nechte klidně oči zavřené.
Bilderberg v roce 2007
Konference se konala od 31. května do 3. června v istanbulském hotelu Ritz Carlton. Přítomni:
* Henry A. Kissinger, Kissinger Associates (USA)
* Hubert Burda, šéf mediálního koncernu (Belgie)
* Franco Bernabé, Rothschild Europe (Itálie)
* Nicolas Beytout, šéfredakor Le Figaro (Francie)
* Bertrand Collomb, prezident Lafarge (Francie)
* George A. David, prezident Coca-Cola (USA)
* John Elkann, viceprezident Fiat (Itálie)
* Timothy F. Geithner, prezident a CEO Federal Reserve Bank of New York (USA)
* Jaap G. Hoop de Scheffer, generální sekretář NATO
* Allan B. Hubbard, National Economic Council (USA)
* John Kerr of Kinlochard, viceprezident Royal Dutch Shell plc (Holandsko)
* Thierry de Montbrial, Francouzský institut mezinárodních vztahů (Francie)
* David Rockefeller (USA)
* Dennis B. Ross, ředitel washingtonského institutu pro politiku Blízkého východu (USA)
* Jean-Claude Trichet, guvernér Evropské centrální banky (Francie)
* Holandská královna Beatrix
* Belgický princ Philip
* Španělská královna Sofie
* Robert W. Scully, Morgan Stanley
* Jürgen E. Schrempp, DaimlerChrysler
* Rudolf Scholten, Rakouská Kontrollbank AG
* Andrzej Olechowski, předseda Občanské platformy (Polsko)
* George Soros, (Opens Society Institue) Soros Foundation, ( USA)
* Jacob Wallenberg, prezident, Investor AB (Švédsko)
* Frank McKenna, člen Carlyle Group (Canada)
* Jorma Ollila, prezident Royal Dutch Shell plc/Nokia (Finsko)

Čip pro všechny

26. listopadu 2008 v 14:28

Očipovat každého! Potvrzují se zprávy, že pro masové zavedení čipů bude zneužito hrozby pandemie ptačí chřipky...


Máme vakcínu proti ptačí chřipce, křičí Američané (informuje o tom server Digiweb.cz). A většině čtenářů možná unikne, že vakcína mění DNA. Co vlastně mění a proč mění? To už se nikdo nedozví. Možná právě proto muselo zahynout tolik biologů zabývajících se právě ptačí chřipkou (více například zde).

Vincent L. Guarisco - 17. července 2008

"Přemýšlejte sami za sebe a zpochybňujte autoritu" - Timothy Leary (1920-1996)
Americký spisovatel, psycholog, futurista a průkopník výzkumu psychedelických drog a jejich použití.

Nenávidím být strašákem nebo poslem špatných zpráv, které jsem zveřejnil v mnoha svých esejích, ale poslouchejte: v tomto autoritářském 21. století, tak plném orwelliánských výtvorů, může do našeho života brzy nastoupit taktika vědecké kontroly, aby každému ukradla jeho osobní svobody. Ano, stávající mocenská klika chce implantovat malé drobné mikročipy do našich těl za účelem šmírování, manipulace chování a dalších věcí…

Pro mě je již pouhá myšlenka na tento vetřelecký Machiavelliho plán srovnatelná s pořádně příšerným a divokým šlehem plným halucinací. V podstatě považuji celou tuto věc za mnohem nebezpečnější, než se předávkovat LSD a pak divoce pobíhat uprostřed dálnice v nějakém velkoměstě během dopravní špičky. Skutečně jsem si jist, že Timothy Leary by tento jeho citát velmi ocenil! A jsem si stejně tak jistý, že kdyby dnes žil, nabídl by mi nějaký "vyprošťovák", abych se s touto myšlenkou ohledně očipování všech vypořádal. Jednou řekl, že "věda je pouze metafora". Jak ironické a jak často pravdivé. Ale Leary je nejvíce známý díky svému pořekadlu "zapni, nalaď, vyhoď". Nicméně poté, co jsem se dozvěděl o tomto elektronickém útoku technologie, jsem si jist, že by pravděpodobně nabídl následující moudrou radu - otoč mně, přilož své rty na moji prdel a zemři. Skutečně, vsadil bych na to svoji svéprávnost.

Myšlenka kontrolovat světovou populaci prostřednictvím nové a vylepšené vědecké elektronické kontrolní technologie byla vylepšována desetiletí. Je to přetrvávající sadistický sen zrozený v lůně starých programů CIA, jakým byla projektová skupina MKULTRA
dr. Jose Delgado. Cíl je jednoduchý, mocenská elita chce nalézt lepší, jednodušší a efektivnější způsob kontroly všech a mít na ulicích co nejméně jednotek.

Rychle, štípněte mně, a pořádně. A jestli mám před probráním zemřít, pošlete prosím můj popel v letadle do prostoru, stejně jak to učinil před mnoha lety Timothy Leary. Protože i já mohu brzy chtít uniknout ze svého pozemského jha. Brzy si mohu začít myslet, že tato zatracená planeta nestojí za zážitek. Nejsem "figurkou" ze starého loutkového divadla, abych si nechal tahat za špagátky podle libovůle.

Věřte tomu, nebo ne, tato realita nyní dosahuje kritické křižovatky, kde hrozí naprosté vymazání svobody, kterou jsme znali a těšili se z ní po 232 let. Podstatné je, že tato nová technologie slibuje nástup nové éry moderního otroctví - do extrému. Pokorného, monstrózního dítka, které by mohlo fungovat po generace.

Reálné manipulativní elektronické implantáty mají být skutečností. A tyto nové čipy jsou připraveny, aby byly bez vědomí vstříknuty do veřejného krevního řečiště skrze jakoukoliv hypodermickou jehlu. Zamysleme se nad možností, že program masivního očkování může být na klinice ve vaší ulici brzy oznámen, a každý bude nucen nechat si dát povinné očkování, ve jménu "bezpečnosti veřejnosti". Ačkoliv tento plán byl zahalen tajemstvím a držen za zavřenými dveřmi, bezpečnost otčiny (a FEMA) již mají platné prezidentské dekrety na rychlé zavedení toho čipového programu do praxe, na rozkaz. Konspirační teorie? Zamyslete se…

O čem ty mikročipy vůbec jsou, říkáte? No, tihle šílení vědci vyvinuli tuto šílenou technologii dalece přesahující schopnost jednoduchého sledování u GPS přes satelit. V podstatě udělali značné pokroky v oblasti "neurovědy". Připravte si šampus - za zády nám stojí pokusné opice.

Mimo schopnosti snadno vystopovat místo pobytu každého na celé planetě (stejně jako v případě našich současných pasů a peněz), mohou nyní monitorovat a nebo řídit náš fyzický a emoční stav ve skutečné lidské formě. Takže jakmile bude čip na místě, budou schopni nás manipulovat dle libosti, ať již na základě elektronických přenosů na dálku, nebo spoléháním se na předem vložený program v čipu. Něco jako vrazit disk přímo do počítačového harddisku, jen jsme to my, a ne počítače.

Úděsné! Ano, mohou nyní dostatečně měnit naše přirozené emocionální funkce, nervový systém a genetiku, nebo receptory a sítě, aby řídili žádoucí a nežádoucí chování, myšlenkové procesy a dokonce motorické schopnosti. V podstatě mohou měnit způsob, jakým naše tělo metabolizuje serotonin. Neskutečné? Zamyslete se znovu. Nemá to omezení, patří sem i "smrt", a to na pouhé stisknutí tlačítka, budou-li si to přát. Jak pohodlné, nyní mohou do našich těl vstříknout miniaturního vymahače výpalného.

Dovolte mi to vysvětlit dále. Ohledně fungování těla může serotonin ovlivnit srdce, svaly a různé prvky endokrinního systému, nebo hormony a žlázy. Snažím se to udržet co nejjednodušší, ale chemie našeho těla je velmi komplexní; obsahuje řadu různých hormonů, neurotransmiterů a dalších látek, které ovlivňují, jak myslíme, cítíme a jednáme. Chci, abyste zvážili rozsah toho, kdy bude mít každý schopnost ovlivnit jakoukoliv z těchto změn ve vašem těle… jo, vím, že to zní jako nějaká zatraceně šílená akta X, rovnou z fantazie Chrise Cartera. Ale je to skutečné… není to fikce.

Po zvážení, kde se v dnešním velkém globálním plánu nacházíme, je to skutečně tak těžké k uvěření? Elita přenášela hory desetiletí, aby globalizovala planetu pod jedním monetárním praporem. Jednou světovou vládou používající veškerou populaci jako levnou poslušnou pracovní sílu, která bude uspokojovat její přání a potřeby. Myšlenky jako je tato pouze zajišťují, že tento cíl bude dosažen ještě rychleji a efektivněji. Ano, tomuto projektu byla věnována spousta času, peněz a zdrojů.

Existuje lepší způsob, jak zničit nezávislé myšlení a svobodnou vůli (a životy), pak zabít vnitřek našich těl, dříve než to bude moct začít? Jak těžké pro ně může být nás kontrolovat, jakmile jsou čipy implantovány? Božíčku, toto je konečná forma absolutní kontroly, aniž by se poškrábal jediný kousíček povrchu zemského. Atomové zbraně a většina konvenčních zbraní by mohly být v blízké budoucnosti věcí minulosti. Proč znečišťovat a ničit průmyslové továrny, důležitou infrastrukturu, zemědělská pole, malá města nebo velkoměsta, když mohou ukrást životy, kontrolovat naše myšlenky, manipulovat funkce našeho těla a sklízet plody otroctví, aniž by vypálili jedinou ránu? To je kontrola!

Nakonec jsem vám poskytl ohledně této problematiky dostatek informací, abych vás inspiroval provést si svůj vlastní výzkum. Přirozeně, mohl jsem lhát. Neočekávám, že se spokojíte s mým slovem. Chci, abyste si našli své vlastní odpovědi. Teprve tehdy zjistíte úplný stav své situace. Pravda tam venku vždy byla, jen ji musíte najít - a pak podle toho jednat. Strašlivá technologie je zde, jedinou otázkou je, kolik přesvědčování bude třeba, aby nás učinili poslušnými, a abychom to přijali, dokonce s radostí?

Jedna věc je jistá - bude to postupovat ve jménu národní bezpečnosti a bezpečnosti veřejnosti. Věříval jsem, že se to odehraje pomalu, krok za krokem. Ale nyní si myslím, že to brzy vyvrcholí. Možná již v polovině roku 2009. Zapamatujte si to dobře - pokud se dovolí, aby se to stalo, budeme zavedeni na místo, kam by nikdo, pokud se nad tím někdy zamyslel, jít nechtěl. Jakmile onu hranici překročíme, již se z této šílenosti nedostaneme…

Bilderberg a další Čeští zástupci

21. listopadu 2008 v 10:00

Tajné jednání mocných poznali už čtyři Češi. Mluvili jsme s jedním z nich


Štěstí být na tajném setkání mocných lidí světa se zatím naskytlo jen čtyřem Čechům. Jednání skupiny Bilderberg dosud kromě Karla Schwarzenberga navštívil politolog Jiří Pehe, český velvyslanec při NATO Karel Kovanda a velvyslanec v Izraeli Michael Žantovský. Redakce iDNES.cz jednoho z nich vyzpovídala.


Jiří Pehe se zúčastnil setkání skupiny Bilderberg už v roce 2001. Sám byl prý zaskočen tím, mezi jak významnými lidmi se nečekaně ocitl.


"Přiznám se, že když jsem tam byl pozván, neměl jsem tušení, o jaké setkání se jedná. Bral jsem to jako normální konferenci, až pak jsem byl překvapen úrovní těch účastníků," řekl iDNES.cz Jiří Pehe.


Jako zástupce ze střední Evropy ho pozval zástupce šéfredaktora německého deníku Die Welt. "Proč si mne tenkrát vybral, to nevím. Možná to bylo proto, že se tam mluvilo o střední Evropě, Evropské unii a přistupování nových členů do Unie," domnívá se Pehe.


. Kdo je Jiří Pehe


Politický analytik a ředitel pražské New York University, bývalý ředitel politického odboru exprezidenta Václava Havla, člen správní rady Sorosova Open Society Fund, člen výkonného výboru Bakalova sdružení Lípa, člen Zieleniecova klubu Osma a Havlovy Nadace Forum 2000. Dříve ředitel výzkumu a analýzy Rádia Svobodná Evropa, ředitel východoevropských studií amerického think-tanku Freedom House. Několik let byl členem dozorčí rady CEELI, amerického vzdělávacího programu pro východoevropské právníky. Absolvoval mezinárodní vztahy na Kolumbijské univerzitě v New Yorku. Angažoval se v politickém hnutí Impuls 99. Vede zároveň Pražský institut pro demokracii, ekonomii a kulturu Newyorské univerzity (PIDEC) a přednáší na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.


Účastníky pravidelných tajných setkání podle něj vybírá speciální výbor skupiny. Ten vytipovává hosty, které pak osloví s pozváním na konferenci, nastínil Pehe, jak mechanismus funguje.


Několikadenní setkání vlivné skupiny mocných je vždy vyplněno přednáškami na různá témata. Všichni účastníci sedí ve velké místnosti a kdokoli se může do diskuse zapojit.


"Ti lidé se navzájem myšlenkově oplodňují," chválí si debaty Pehe, podle kterého je předností tohoto setkání skutečnost, že monarchové, státníci a miliardáři se zde pohybují jako běžní hosté, protože jejich ochranky zůstávají za dveřmi. - podívejte se na fotografie přijíždějících hostů


Slova, která nejsou určena pro veřejnost
Pehe vzpomíná, že z diskusí ho nejvíce zaujala debata o velmocenském vzestupu Číny. "Samozřejmě se hovořilo i o rostoucím konfliktu mezi západním a islámským světem, o střetu civilizací - to bylo také důležité téma, i když to bylo ještě před 11. zářím."


Výstupy z jednání podle něj neexistují, zapisovatelé ale z přednášek pořizují shrnutí pro publikaci, která je následně rozesílána. "Upřímně řečeno jsem ale žádnou už nikdy neviděl," řekl Pehe.


Co se na jednání Bilderbergu probírá, není určeno pro veřejnost. Kdyby informace unikaly do médií, účastníci schůzek by na nich nemohli mluvit otevřeně, domnívá se politolog.


To potvrdil i ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, který se zúčastnil zatím posledního setkání Bilderbergu mezi 5.-8. červnem v americkém městě Chantilly. "Bilderberg je setkání velice zajímavé, probírají se tady různé problémy na světě, ale to vždycky za předpokladu, že se o tom nemluví. Je to soukromé setkání bilderbergů, řekl ministr. - čtěte Schwarzenberg se účastnil tajného setkání elit


Redakci iDNES.cz slíbil odpovědi na některé dotazy, dosud ale žádné nezaslal. "Na všechny vám ale neodpovím," upozorňoval už v neděli, kdy iDNES.cz jeho účast na tajném setkání zjistil. Dosud nereagoval ani na textovou zprávu. Na ministra si přitom brousí zuby opozice, která ho chce ve věci tajné schůzky interpelovat.


Dohodnuto: Prezidentem bude Obama
Právě míra utajení vzbuzuje nejrůznější dohady, které setkání vlivných obestírají. Podle zahraničních informací se letošní schůzka zabývala chystaným útokem na Írán či volbou amerického prezidenta.


Americká média v této souvislosti řešila klíčovou otázku, zda se setkání zúčastnil mimo oficiální seznam i kandidát na amerického prezidenta Barack Obama. Jeho mluvčí účast nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Jisté je, že Obama v těch dnech ve Virginii v rámci předvolební kampaně skutečně pobýval.


To potvrzuje i důvěryhodný zdroj iDNES.cz blízký americkým zpravodajským službám, podle kterého Obama na setkání byl a jeho zvolení lze považovat za jisté.


Účast prezidentského kandidáta není přitom nijak překvapivá. Už dříve se utajených jednání Bilderbergu účastnili lidé, kteří následně vstoupili do nejvyšších politických kruhů. Tímto způsobem Bilderberg vyzdvihl mezi nejmocnější muže světa například bývalého britského premiéra Tonyho Blaira či amerického exprezidenta Billa Clintona.


S tím Pehe nesouhlasí. "Nikdy jsem to osobně neviděl, ani si nemyslím, že se tam něco takového rozhoduje. Spíše to funguje tak, že je dotyčný pozván do této velmi prestižní společnosti, což mu vytváří určité podmínky, aby byl brán vážně třeba v amerických politických kruzích," vysvětlil.

"Samozřejmě že člověk při těch neoficiálních setkáních a večeřích naváže kontakty," dodal.


Politici až na druhém místě
V Bilderbergu a jeho plánech však nehrají prim politici, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale spíše průmyslníci a finanční elity.


To potvrzuje i složení návštěvníků. Ze 140 účastníků je jen třetina z vládních a politických kruhů, dvě třetiny se však rekrutují z oblasti finančnictví a průmyslu, píše se v oficiálním prohlášení Bilderbergu.

"Nepoštěstí se mi každý den sedět u stejného stolu se šéfem Nokie, Volva či s Henry Kissingerem," říká k tomu Pehe.


To je vodou na mlýn kritikům Bilderbergu, kteří tvrdí, že cílem mocných magnátů není nic menšího než ovlivňovat politické dění v jednotlivých zemích skrze své nadnárodní koncerny, a vytvořit dokonce celoevropský korporátní systém, který byl typický pro Hitlerovo Německo či Mussoliniho Itálii. Lisabonská smlouva, která pravomoci korporací zakotvuje do evropské legislativy, přesně takový cíl naplňuje. - více o pozadí Bilderbergu zde


Letošní jednání se přitom konalo jen několik dní před irským referendem o tomto evropském dokumentu. To by vysvětlovalo přítomnost Karla Schwarzenberga stejně jako irského generálního prokurátora Paula Gallaghera. Právě v těchto dvou zemích je osud Lisabonské smlouvy nejistý.


I pro takovou situaci má však Bilderberg plán "B", naznačuje důvěryhodný zdroj. Pokud irské referendum dopadne pro zastánce smlouvy negativně, Irové si ho budou muset zopakovat, dohodly se údajně světové špičky na Bilderbergu.


Pehe ale ve Schwarzenbergově účasti nic tajemného nevidí. Kníže je prý pro bilderbergy zajímavý nejen svou funkcí ministra, ale i svým urozeným původem.

"Pochází z nejvýznamnějších evropských aristokratů, takže on má v sobě tu kombinaci, která je přímo bilderbergská," domnívá se Pehe, podle kterého ministr zahraničí do podobného prostředí typově dobře zapadá.


. Čeští návštěvníci Bilderbergu


Karel Kovanda


český velvyslanec pro NATO


14.-17. května 1998, Turnberry Hotel, Ayrshire, Skotsko


Michael Žantovský


tehdy předseda výboru pro zahraniční vztahy, obranu a bezpečnost Senátu PČR, nyní český velvyslanec v Izraeli


3.-6. června 1999, Hotel Caesar Park Penha Longa Sintra, Portugalsko


Jiří Pehe


ředitel New York University v Praze


24.-27. května 2001, Stenungsund, Švédsko


Karel Schwarzenberg


ministr zahraničí


5.-8. června 2008, Chantilly, Virginia, USA


***


Další Češi v oficiálních seznamech účastníků Bilderbergu nefigurují, seznamy ale zdaleka neuvádějí všechny hosty.


Účastníky setkání Trilaterální komise, která je dceřiným sdružením Bilderberg Group, byli v minulosti také Pavel Telička, Jiří Kunert, Alexandr Vondra, Vladimír Dlouhý a stálý host Jan Švejnar.
 
 

Reklama