Za tolik hanby plakat nedovedu.
Tlučení na výra je slovo.
Tak špatná pravda a tak krásná řeč.
(Jan Skácel)

Knihy - tip

Satanská posedlost

17. března 2019 v 15:53

Satanská posedlost - Nová kniha: Ilumináti 3

Svět se obrací vzhůru nohama.

Jsi svého otce ďábel…..On byl zabiják od začátku,…. Kvůli tomu je lhář a otec všeho. Kristus k Farizejům. - Jan 8:44

Není důležité, co je pravda o událostech, ale záleží na tom, co je vnímáno jako pravda. - Hanry Kissinger.


více

Černá kniha CIA

16. března 2019 v 18:54 | Yvonnick Denoël

Od Korejské války, Kubánské krize a Vietnamské války až po Saddáma Husajna a Usámu bin Ládina.


Toto je pravda o organizaci, kterou ve špionážních románech líčí jako super špiona svobodného světa.

CIA se po letech rozhodla otevřít svoji Pandořinu skříňku.

Výběr 50 000 dokumentů z archivů CIA zveřejněných v roce 2007 ukázal, že tato zpravodajská služba, legendárně popisovaná jako vševědoucí a všemohoucí, až taková není.


Nejvíce šokující při čtení dokumentů je to, že CIA se v průběhu těch šedesáti let, které byly poznamenány zásadními událostmi ? letecký most do Berlína, ovládnutí jádra Rusy, Korejská válka, Vietnam, Kubánská raketová krize, přetrvávající konflikt na Blízkém východě ? často dopouštěla závažných chyb v úsudku.

Autor hledá odpověď na otázku: Udělala CIA zpřístupněním svých archivů tlustou čáru za minulostí? Nebo to byl jen ďábelský trik, jak odvrátit kritiku jejích současných aktivit?

Odvetný úder

26. října 2014 v 2:42
…,,nikdo nemohl předpokládat", znělo ze sprostých hub po událostech 911.!!!Odvetný úder
Nelson DeMille


Vítejte v Custer Hill! Mezi členy tohoto pánského klubu v luxusní lovecké chatě v Adirondackých horách patří i pár nejvlivnějších amerických podnikatelů, bývalých vojenských důstojníků i vysoce postavených vládních úředníků. Klub je zdánlivě místem určeným k příjemnému odpočinku a posezení se starými přáteli. Ovšem jednoho podzimního víkendu se zde schází výkonný výbor klubu, aby projednal tragické události 11. září 2001 - a odsouhlasil poslední podrobnosti odvetného plánu známého pouze pod krycím jménem ODVETNÝ ÚDER. A téhož víkendu je v lesích nedaleko klubu nalezena mrtvola člena federální protiteroristické jednotky. Odhalení pachatelů záhy zůstane pouze na bedrech detektiva Johna Coreyho a jeho manželky Kate Mayfieldové, agentky FBI. Postupně odkrývají pozadí děsivého spiknutí, jehož nitky se sbíhají v klubu Custer Hill a které má vyvrcholit ohrožením amerických měst jadernými zbraněmi. Corey a Mayfieldová jsou jediní, kdo mohou zabránit stisku osudného tlačítka a rozpoutání celosvětového chaosu…

K objednání např. zde:
Nelson Richard DeMille (1943) se narodil v New Yorku. V dětství se rodina přestěhovala na Long Island. DeMille studoval tři roky na Hofstra University, poté vstoupil do armády a byl přijat do důstojnické školy. Stal se poručíkem americké armády (1966 - 1969) a zúčastnil se bojů ve Vietnamu jako velitel pěchotní čety 1. divize kavalerie. Byl vyznamenán Leteckou medailí, Bronzovou hvězdou a Vietnamským křížem za statečnost. Po návratu do Spojených států znovu nastoupil na Hofstra University a dosáhl univerzitního titulu v oboru politických věd a historie. Rané DeMillovy knihy jsou detektivky z prostředí New Yorku. Jeho prvním velkým románem byl titul By the Rivers of Babylon (1978). DeMille je členem amerického Cechu autorů, organizace Mystery Writers of America a americké Menzy. Je držitelem tří čestných doktorátů: doktor humanitních věd z Hofstra University, doktor literatury z Long Island University a doktor humanitních věd z Dowling College. KNIHA ZLIN připravuje vydání těchto deMillových knih Plum Island (Ostrov Antrax), The Lion´s Game (Hra se Lvem), Night Fall (Noční pád), Wild Fire (Požár) a The Lion (Lev).
Ďábelsky tlustý plán, jak se pomstít za terorismus

Jen těžko se Spojené státy vzpamatovávají ze šoku vyvolaného teroristickým útokem 11. září 2001. Uplynul od něj rok a měsíc a pomsta má nést jméno Odvetný úder.

Další autorova podivná fantazie:

Ostrov Antrax


Tajnosti a pochyby stranou

Dick Cheney: Příští teroristický útok bude "víc smrtící" než 11. září 2001

Americký viceprezident Dick Cheney během téměř dvouhodinového rozhovoru zmínil řadu témat, včetně času, kdy byl ministrem obrany, Války v Zálivu apod. Došlo dokonce i na téma 9/11 (útoky z 11. září 2001) a podle amerického viceprezidenta bude příští velký teroristický útokem mnohem víc smrtící než útoky z 11. září.

SVĚT V KOLIZI:

Třetí část přesného písemného záznamu z průlomové diskuze v japonském parlamentu týkající se pravdivých skutečností ohledně "911" a skutečných okolností "války proti terorismu". Byla odvysílána v přímém přenosu hlavními médii Japonska


Třináct let od 11. září

Třináct let od 11. září: Útoky na WTC nesou stejný rukopis jako zmizení letu MH 370 a sestřelení MH17 nad Doněckem. Nová fakta o podvodu s "dvojčaty". Na řadě je Irák?
PS:Spekulace, konspirace či realita? - Udělejte si konečně jasno!!!)))

Kniha o Kalouskovi

21. října 2014 v 11:53
Kniha o Kalouskovi vydaná Nadačním fondem proti korupci - to je ale čtení !!!
…knížečka o 120 stránkách. Přečtení doporučeno jenom opravdu otrlým jedincům!


Ti, kteří užívají jakékoliv léky, měli by je mít v dosahu - v pohotovostní poloze.

ke stažení v pdf zde:

Poslední Gambit

21. října 2014 v 11:36
"Poslední Gambit" je fiktivní román o skutečných jevech a událostech, úvod do matričního řízení formou mysticko-filozofického dedektivního románu a úvod do některých oblastí Koncepce sociální bezpečnosti populární formou.

Ukradený potenciál

28. května 2014 v 8:57
Ukradený potenciál
Dnešní svět je plný polopravd, manipulací a intrik, tato moderní doba nás uvěznila ze strachu před pravdou a sebou samými.
Více ZDE?

Zbraňové systémy

29. července 2013 v 13:47
Nikola Tesla


Nikola Tesla zůstává i 70 let po své smrti nejtajemnějším vědeckým géniem. Co vynalezl a zrealizoval, to by naplnilo životy několika nadprůměrných objevitelů.


Svou mimořádnou vědeckou autoritou přispěl například k celosvětovému zavedení střídavého proudu. Jako první se pokusil o vyslání laserového paprsku. S největší vášní se však věnoval vynalézání a konstruování vojenské techniky. Byl si zcela jist, že války budou v budoucnu vedeny se vzrůstající ničivostí a brutalitou. Před první světovou válkou se obával německého militarismu, "žlutého nebezpečí", bouřících se ruských mas, britské nadvlády nad oceány, ale i americké finanční síly. Byl si jist, že právě z těchto důvodů k odzbrojení nikdy nedojde. Zkonstruoval kulovitý terminál a vakuovou trubici k vystřelování částic s ničivým efektem, takzvaný paprsek smrti. Vytvořil model ponorky s dálkovým ovládáním, poháněnou elektromotory, a se vzduchovými torpédy pohybujícími se rychlostí 30 metrů za sekundu. Vyvinul zařízení, jímž bylo možné vyslat signály na Mars. Přesvědčoval americkou vládu, aby vedla mořské bitvy prostřednictvím tlakových vln. Tlakovou vlnu hodlal vytvořit s pomocí výbušniny, kterou by robot odpálil na potřebném místě. Vlna by pak spolehlivě ničila nejen jednotlivé lodě, ale i celé válečné flotily. Navrhl elektromotory pro válečné lodi s 25% úsporou energie. V průběhu první světové války konstruoval radar, jenž spolehlivě identifikoval kovové předměty pod vodní hladinou. Teslovy vynálezy vzbuzovaly nadšení a úžas, ale také nežádoucí pozornost. Tesla byl desítky let sledován a hlídán FBI. Zneužití jeho vynálezů mohlo být pro lidstvo nebezpečné. Tesla však byl příkladný humanista a mimořádně skromný člověk. Věda by neměla smysl, pokud by nebylo jejím cílem lepší lidstvo, napsal.

Publikaci Zbraňové systémy předcházelo vydání dvou knih Nikoly Tesly Můj životopis a moje vynálezy a Moje experimenty a patenty.Den kdy měl zemřít Klaus

4. června 2013 v 16:51
V roce 2003 plánovala organizovaná skupina vlivných specialistů bývalé sovětské KGB souběžný útok na pražské metro v prostoru Nuselského mostu a vraždu prezidenta Klause krátce po jeho inauguraci. To vše s cílem vyvolat paniku a destabilizovat situaci u nás a posléze i v dalších postsovětských zemích.

Dobrodružný příběh plný soubojů bývalých agentů KGB a důstojníků BIS se dostal do souvislostí, které ho poškodily.


Úryvek:
Bolest a neštěstí druhých lidí nás nejprve omráčí, zavalí jako vzedmutá vlna empatie a prostého lidského soucitu, ale jakmile opadne prvotní šok, převáží úleva nad tím, že se to nestalo nám, že se nás to osobně vlastně vůbec netýká.


,, Člověk si nikdy nemá brát své nejlepší kalhoty, když jde do boje za svobodu a pravdu."
(Henrik Ibsen)


Vyšel thriller Den, kdy měl zemřít KlausObjednat možno např. zde:

Spejblovo politické obludárium

16. května 2013 v 11:20

Jak to vidí Spejbl a Hurvínek

Politická situace není cizí ani známým loutkám Spejblovi a Hurvínkovi. Zajímá vás jejich názor?

Kniha Heleny Štáchové Spejblovo politické obludárium je tvořena devětašedesáti sloupky na aktuální společenská a politická témata, na která se díváme očima Spejbla, Hurvínka a jejich dámských protějšků, paní Kateřiny a Máničky.


Najdeme zde kapitoly jako Sexy mozek, Papežovy kondomy, Tahle země není pro starý, Státní maturity nebo Hurvínek for president. Každý sloupek má zhruba dvě stránky, a za ním je ještě vysvětleno, k jaké problematice se vztahuje. Text je často doplněn vtipnými ilustracemi od Jiřího Slívy.
Spejbla a Hurvínka všichni jistě znáte, takže si určitě dokážete představit, že je tato bezmála sto padesáti stránková knížka plná humoru a ironie. A právě díky tomu, že všichni víme, jak tito loutkoví hrdinové vypadají, jak se pohybují a jak mluví, si je dokážeme ve všech situacích bez problémů představit.


Tuto útlou knížečku bych doporučil milovníkům známých loutek, ale i všem, kteří se rádi zasmějí současné politické situaci.

Ukázka z knihy:


Vzdělání škodí

Hurvínek vztekle nakopne školní brašnu, která pamatuje jeho třiaosmdesát zbytečných školních let, zatímco Spejbl netečně pokračuje v luštění křížovky: "Neodbytný člověk na šest písmen," mumlá si, "ááá, už vím - otrava!" "To spíš učitel," opraví ho synáček. Otec zpozorní. "Kluku, co ti zase vadí na škole?" "Na škole nic," odsekne jeho ratolest, "budova je to pěkná, ale s učiteli se nedá vydržet. A to ještě chtějí vyšší platy!" "Synu, být v dnešní době učitelem je rizikové povolání, které si žádá zbrojní pas a nervy ze železa!" "A co my, školáci? Jen se dřeme a nám nedá nikdo nic!" kvílí kluk. "Ty se tak nadřeš," rozzlobí se hlava rodiny, "vždyť nic neumíš!" "Protože mě v té škole nic nenaučili!" vzteká se dál školák. "A jak by taky mohli, když sami nic neumí!" "Jak jsi zase na tohle přišel, Hurvínku?" "Třeba naše učitelka, ta se mě v jednom kuse na něco ptá!" žaluje Hurvajz. "A co ty?" vyzvídá Spejbl. "Nic! Nechám ji, ať si na to přijde sama!" "Ajajaj," zasténá nešťastný rodič v předtuše blížícího se vysvědčení, "to zas bude pohroma! To máš z toho, že se neučíš! Jestlipak víš, co bude z žáka, který se místo učení honí za mičudou?" "Milionář," odpoví chlapeček. "Kluku," vede si svou Spejbl, "prachy jsou sice fajn, ale takové vzdělání je k nezaplacení!" "Taky za něj nikomu pořádně neplatěj. Copak už jsi u nás viděl bohatýho intelektuála?" trumfuje syn…


K objednání zde:

TAJNÉ SPOLEČNOSTI - válka svobodných zednářů

1. května 2013 v 12:05
Jan van Helsing
Věříte, že na světě existuje tajné spiknutí několika lidí? Jste otevřeni myšlence, že několik málo mocných organizací ovlivňuje dějiny lidstva? Na toto téma už byl napsán bezpočet knih, a přece je většina lidí nebere příliš vážně. Spisovatelé jako Jan van Helsing jsou označováni za konspirační teoretiky, kteří vidí strašidla tam, kde nejsou, a balamutí tak řadové občany.
Janu van Helsingovi se podařilo dostat se do kontaktu s aktivním, vysoce postaveným svobodným zednářem a přimět jej k interview. V něm detailně popisuje skryté působení celosvětového tajného společenství - vše se tedy dozvíte z první ruky!1. vydání 2013
400 stran
410 Kč

Kdo s námi manipuluje

2. března 2013 v 12:33
Petr Novotný


Většinu z nás znepokojuje, že právě ti, kteří zapříčinili například devastaci přírody, rabování surovinových zdrojů, úpadek mezilidských vztahů, válečné napětí, světovládnou moc koncernů, bezzubost demokracie nebo eskalaci závažných nemocí, nám slibují rovněž brzkou nápravu těchto nebezpečných jevů. Kdo za těmito lstivými lidmi a institucemi stojí, jaké mají motivy, proč s námi manipulují a prozatím zcela beztrestně deformují naši individualitu, aby nás už konečně všechny dostali do jednoho pytle poslušné, výkonné a koupěchtivé masy? Společně s pozorným autorem nahlédneme pod prsty masmédiím, politikům, státním institucím, reklamním specialistům, farmakoncernům či organizátorům šoubyznysu. Pochopíme motivy jejich snažení, mazanost, cynismus a doslova ďábelskou schopnost vychýlit nás z přirozených životních cest, abychom pak pod jejich taktovkou nadšeně jásali v rolích šťastných loutek...
Zakoupit možno např. zde:

Den kdy došly prachy

8. února 2013 v 1:15
Věděli jste, že Velká krize podnítila vznik a rozvoj antikoncepce, reklamy nebo marketingu? Toto strhující čtivé vyprávění přináší stovky pozoruhodných lidských příběhů, ale i širších úvah. Dočtete se, jak krize nastupovala nenápadně a po tzv. krachu na newyorské burze ještě zdaleka neudeřila. Dozvíte se, jaké měla důsledky pro lidské osudy. Jak se přelila do Evropy a jak zasáhla Československo. Co na ni tenkrát platilo a co ji naopak prohloubilo. Zjistíte, že jste o tehdejší krizi až dosud nevěděli nic, anebo velmi málo. Kniha inspirativní a vzrušující.


K objednání např. zde:

FAHRENHEIT 9/11

30. ledna 2013 v 3:00
Knižní verze dokumentárního filmu Michaela Moorea, který obdržel Zlatou palmu na festivalu v Cannes. Michael Moore se v něm postavil proti politice svého prezidenta, proti válce v Iráku, proti zbytečnému zabíjení. Ve svém filmu nepokrytě útočí na lidské city. Nechává promluvit svědky válečných tragédií, mimo jiné matku jednoho z padlých amerických vojáků. Ačkoli si divák uvědomuje, že s jeho city je obratně manipulováno, pociťuje současně soucit, hrůzu, sounáležitost...
Michael Moore nás přinutí přemýšlet. Nemusíme s ním nutně ve všem souhlasit, ale nezůstáváme lhostejní. Komentovaný scénář k filmu je doplněn dopisy diváků, kteří film shlédli a názory nejrůznějších osobností na současnou americkou zahraniční i domácí politickou strategii. Jako všechny knihy Michaela Moorea, i Fahrenheit 9/11 je strhující a inspirativní čtení.
Věděli, že obelhávají Ameriku

FAHRENHEIT 9/11 je film kontroverzního dokumentaristy Michaela Moorea, držitele Oscara za Bowling For Columbine, dokumentární snímek o kultu střelných zbraní v americké společnosti. Ve Fahrenheitovi 9/11 se Moore pokouší zobrazit nálady mezi obyvateli severoamerického kontinentu po útocích z 11. září 2001 a zároveň změnu v politickoekonomickém rozložení sil ve Spojených státech.

V tomto provokativním dokumentu vypráví Moore příběh, který se zatím nikdo neodvážil zpracovat. Na palčivé otázky "Proč došlo k útokům z 11. září?" a "Proč Spojené státy bojují v Iráku?", nachází často nezvyklé, palčivé a především subjektivní odpovědi.

FAHRENHEIT 9/11 je mimořádně silný film, v němž Moore využívá svůj mimořádný smysl pro humor a jedinečný přesvědčovací styl k tomu, aby divákům poskytl neotřelý vhled do zahraniční politiky kabinetu amerického prezidenta George Bushe.

FAHRENHEIT 9/11 je filmem, který musel být natočen, a filmem, který mohl natočit právě jen Michael Moore.

"Fahrenheit je jako komentář v novinách. Je to můj názor na Bushovu administrativu, ne pokus o fair a vyváženou žurnalistiku,"říká Moore.


Info

Dokumentární, USA
datum vydání: 11.9.2004
110 min
Režie: Michael Moore
Trailer:
on-line
ke stažení:

George Orwell - 1984 audiokniha

8. srpna 2012 v 11:32
1984 (v anglickém originále vypsáno slovy Nineteen Eighty-Four, pracovním názvem Poslední člověk v Evropě - viz Václav Klaus: poslední Evropan) je antiutopický román anglického spisovatele George Orwella dokončený v roce 1949, publikován 8. června téhož roku v Londýně. Tato kniha, z níž pochází známý výrok Velký bratr tě sleduje!, je jedním z nejzásadnějších literárních děl 20. století. Popisuje svět, v němž vládne absolutní totalita, kterou živí permanentní, "udržovací" válka mezi třemi kontinentálními mocnostmi. Společnosti vládne Strana a cokoli proti kolektivnímu myšlení Strany je krutě trestáno, lidská individualita se stává zločinem.
Paraely mezi Václavem Klausem a Emanuelem Goldsteinem (odpůrcem systému ve filmu) jsou čiště náhodné.
Hlavním hrdinou románu je úředník, soudruh Winston Smith, který žije roku 1984 v Londýně ve fiktivní zemi Oceánii. Vládne velmi tvrdá diktatura v čele s tzv. Velkým bratrem. Oficiální ideologie se nazývá Angsoc (původně anglický socialismus) a její ústřední hesla zní:
V dnešní době se k těmto heslům ještě přidalo:
Parael mezi 1984 a současným světem naleznete určitě daleko více


Audio zde:

Nacistické kořeny EU

16. července 2012 v 20:37
Co jste se už vždycky chtěli o bruselské EU dovědět, ale nikdo se vám to neodvážil říci!

Přinášíme Vám recenzi Vladislava Herinka knihy: NACISTICKÉ KOŘENY 'BRUSELSKÉ EU'

nyní nově v češtině v PDF!


Více zde:

Doba jedová

2. května 2012 v 0:00
Kniha nabízí poutavé čtení o tom, kde všude se můžeme setkat se škodlivými látkami
Doba jedová je praktický pomocník pro každý všední den. Bohužel jedů kolem nás neustále přibývá a výrobci potravin, kosmetiky a léčiv nám neříkají negativa o svých produktech a proto je na nás, abychom jejich triky a nepravdy odhalili a "nezbaštili".


Obsah:


objednat:


Nově: Doba jedová 2

Sekta, jež se zmocnila světa

27. dubna 2012 v 8:39
dovolujeme si Vas informovat o nove pripravovanem titulu Ilumináti od
Henryho Makowa s podtitulem Sekta, jež se zmocnila světa
ve formátu A5, cca 300 stran.
Na našem eshopu ji můžete odbjednávat již nyní za zvýhodněnou cenu a pro
prvních 200 objednávek máme připravený bonus ve formě knihy Tábor svatých,
která je v zahraničí označována jako druhá bible rasismu a pojednává o
problematice přistěhovalectví.
 
k objednání zde: 
http://bodyartmag.cz/book/44,ilumináti-henry-makow.html
 
 
 
 

Co nesmíme vědět

20. března 2012 v 15:52

Pravda o kolosální manipulaci lidstva již prosákla ven


Ne, přirozeně že ne. V existujícím systému peněžních dluhů profitují zásadně jen banky a všichni ti, kteří s nimi úzce spolupracují. Probíhá to vždy podle stejného schématu, bez ohledu na to, zda je to Řecko nebo Argentina v 90tých letech. Je na to množství příkladů, hlavně v Africe a Jižní Americe. Nejprve vmanipulují národ do obrovských dluhů, dokud nikomu nezůstane ani cent. Pak přinutí stát, aby snížil své výdaje krácením sociálních dávek a platů a zároveň zvýšil daně. Pro obyvatelstvo to znamená - menší příjmy a vyšší výdaje. Dlouho to samozřejmě takto pokračovat nemůže. Pro banky je to však bombastický obchod!


Co neSmíte vědět! Interview se uskutečnilo na podzim 2011 krátce po vydání knihy v Německu.
***
V začarovaném kruhu. Stefan Erdmann v rozhovoru s autorem Michaelem Morrisem
Pane Morrisi, v dubnu tohoto roku Vám vyšla v němčině velmi pozoruhodná kniha s názvem "Co neSmíte vědět!" Tvrdíte v ní, že evropské i americké hospodářství se řítí do slepé uličky. Zatím se to však nestalo a vypadá to tak, jakoby dosavadní systém mohl pokračovat donekonečna dál. Stojíte si ještě za tím, co píšete?
Ano, samozřejmě. Je nepochybné, že světová ekonomika se zhroutí, neboť musí! Otázkou je pouze kdy.
Ale proč jste si tak jistý? Německé hospodářství se údajně znovu začíná vzmáhat, kurzy na burzách stoupají, Řecko bude zachráněno a vše bude opět dobré, nebo snad ne?
Ano, bylo by to hezké, ale tak to fungovat nemůže. Všechny řeči o rozmachu jsou jen těžkopádným pokusem uklidnit masy. Čísla a statistiky jsou velmi jednostranné, vypracované ve prospěch jejich objednavatelů a nevypovídají o ničem. Hospodářství objemově roste jen proto, že se na trh pumpují stále větší objemy peněz. Tyto peníze díky vysoké inflaci mají však stále menší hodnotu. Na papíře najdete proto vyšší čísla obratů, ale to neznamená, že tyto peníze mají i větší hodnotu. Je to jen hra s čísly, v kterých je mnoho nul. Vrstvy obyvatelstva s nižšími příjmy rychleji ztrácejí, zatímco horní vrstvy vyhrávají. Probíhá zde násilné přerozdělování. Když to většina lidí pochopí, začne to být ožehavé.
A proč proti tomu, podle Vašeho mínění, politici nic nepodniknou?
Neboť většina z nich nic netuší. Momentálně se všichni politici pokoušejí oddálit kolaps světového hospodářství a následné nepokoje, aby k hororovému scénáři nedošlo během jejich funkčního období, ale až v další legislativní periodě.
V souvislosti s tímto tématem je pikantní zpráva jednoho policejního komisaře z Berlína, který pracuje v Bundestagu (= německý parlament) jako bezpečnostní pracovník, a proto je s poslanci v kontaktu každý den. Před několika týdny si u spřáteleného stavebního podnikatele v Chiemgau (=oblast v Bavorsku) objednal dům a žádal ho, aby mu ho rychle postavil! Když se ho tento ptal proč, řekl, že zanedlouho se vše zhroutí, a že penzijní kasy jsou prázdné, Řecko je na mizině a nic ho prý nezachrání a že politici o tom vědí, jen to lidem neřeknou. Tato zpráva pochází ze šestého července 2011, je tedy úplně čerstvá! Politici vědí, že to, co se děje, nemůže dobře skončit, i když to v celistvosti přesně nechápou. Pro ně je důležité, aby si ponechali svá privilegia a mastné platy. Je vskutku těžké, aby někdo realisticky posoudil momentální stav, když neví nic o ekonomice, penězích a zlatě, bankách či burzách. Podívejte se, kdo stojí v čele Německa. Z jakých profesí přicházejí kancléřka a vicekancléř? Jakou kvalifikaci mají, aby mohli stát v čele národa s takovým hospodářstvím? A co čelní představitelé EU? Nevíte, zda se máte smát nebo plakat! Takový tým by mohl možná stát v čele kuželkářského spolku, nikoliv však vést celou Evropu. To se jim nepodaří. Nechápou, že jsme se ocitli v bodě, kdy se hospodářství musí zhroutit!
Tvrdíte, že se hospodářství musí zhroutit? Proč? Můžete to vysvětlit podrobněji?
Náš hospodářský systém je vybudován na principu neustálého růstu. Nekonečný růst je však na konečné planetě nemožný.
Systém je sestaven tak, že hospodářství roste jen tehdy, když se soukromé osoby, firmy nebo státy zadluží. Tím, že si berou úvěry, jsou vytvořeny nové peníze, které dříve neexistovaly - tomu se říká "tvorba peněz". Peníze ve formě kreditů si banky vlastně vymýšlejí, vyrábějí je z ničeho. Tyto peníze reálné neexistují, nejsou přítomny fyzicky, jsou jen na papíře.
Na začátku nového hospodářského cyklu tyto nové peníze oživují trh. Všichni jsou pak velkorysí, kupují a investují, do čeho se jen dá. Pak přijde moment, kdy začínají být lidé prostopášní, narůstají ceny nemovitostí, surovin i spotřebitelské ceny a vznikají tak bubliny; banky "vyrábějí" stále více a více peněz a prodávají je za úroky i úroky z úroků dobře naladěným spotřebitelům. Rostoucí množství finančních prostředků v oběhu znehodnotí peníze a dochází k inflaci. V jistém bodě začínají pak ceny stoupat rychleji než příjmy, lidé si mohou dovolit stále méně a hospodářství začíná zadrhávat. Současně dluhy z úvěrů tak narůstají, že se lidé, komuny, i celé státy začínají pod tíhou úroků dusit. Nejsou schopni je platit, a proto prodávají za babku všechno, co má hodnotu, aby tak vyrovnali alespoň část dluhu. Po nějakém čase se zhroutí vše, protože už není z čeho.


Je to bod, ve kterém je nyní Řecko?
Přesně. Přičemž Řecko má na tomto chaosu jen nepatrnou vinu. Řekové neměli žádnou šanci a v rámci eurozóny museli jít ke dnu. Bylo to zjevné už předem.
Jak to myslíte? Proč to bylo patrné už předem?
Německo je velmi hrdé na to, že exportuje množství vysoce kvalitního zboží. To je skvělé a pro ostatní státy to dokonce není žádný problém, pokud mají vlastní měnu. Tehdy mohou například na německé zboží zvýšit cla a postarat se tak o to, aby jim alespoň část peněz zůstala doma a neputovala do Německa. Pokud tedy měli Řekové vlastní měnu, některé jejich produkty mohly konkurovat německým. Snad nebyly až tak kvalitní, ale pro Řeky byly výhodnější než německé zboží, v jehož ceně byla i cla. Řecko mohlo ovlivňovat směnný kurs k německé marce. Jako dovolenková krajina Řecko přitahovalo turisty za poměrně výhodné ceny. Potom se národní měny i cla zrušily. Tehdy už řecké zboží nemohlo konkurovat německému a všechny peníze proudily do zahraničí. Řecké hospodářství celkem ochablo, podniky začaly propouštět lidi, klesly příjmy z daní a vláda začala nabírat stále více a více půjček, které samozřejmě nemůže zaplatit. Jak by také mohla, odkud by měla tyto peníze vzít? Ano, mohli by si vzít nové půjčky, aby zaplatili úroky předešlých dluhů, ale to je patologické.
Znamená to, že tento systém vlastně více vyhovoval Němcům než Řekům?
Ne Němcům, ale německým bankám. Pro ně to byl skvělý obchod. Dluhy Řeků nemusí vůbec odepisovat, neboť jsou údajně "relevantní pro systém". Když to dešifrujeme, znamená to jednoznačně, že banky mají takovou moc, díky níž mohou dělat či nedělat, co se jim zlíbí. Německý stát musí tedy Řekům, kteří jsou na dně a na mizině, pomoci, aby snad banky neutrpěly žádné výpadky plateb! Zároveň stát podporuje banky penězi a daňovými výhodami. Stát ale tolik miliard nemá, a proto si je musí vypůjčit za úroky u stejných bank! Peníze, za které pak ručí celý národ, putují do Řecka, aby Řekové mohli s našimi penězi zaplatit své dluhy u německých bank! Tato hra je tak absurdní, až je těžko uvěřitelné, že to bankám vůbec projde. Ale daří se jim to již po staletí. A od doby, kdy se bankám podařilo oddělit peníze od zlata - bylo to v roce 1914, nejsou peníze kryté skutečnými hodnotami - mohou s námi dělat, co se jim zachce, přičemž se zdá, že to skoro nikdo nepochopil.
Ze záchranných balíků tedy neprofitují Řekové?
Ne, přirozeně že ne. V existujícím systému peněžních dluhů profitují zásadně jen banky a všichni ti, kteří s nimi úzce spolupracují. Probíhá to vždy podle stejného schématu, bez ohledu na to, zda je to Řecko nebo Argentina v 90. letech. Je na to množství příkladů, hlavně v Africe a Jižní Americe. Nejprve vmanipulují národ do obrovských dluhů, dokud nikomu nezůstane ani cent. Pak přinutí stát, aby snížil své výdaje krácením sociálních dávek a platů a zároveň zvýšil daně. Pro obyvatelstvo to znamená - menší příjmy a vyšší výdaje. Dlouho to samozřejmě takto pokračovat nemůže. Pro banky je to však bombastický obchod! Když se pak země úplně zhroutí, supi si vyklovou nejlepší kousky a národu nechají bezcenné zbytky. Pak následuje měnová reforma a obyvatelstvo musí znovu dřít a znovu všechno vybudovat, na co jsou, samozřejmě, potřebné nové úvěry u bank. Mase se pak hodí kousíček masa, aby se znovu chytila na lep. Vyhladovělá po něm nenasytně sáhne, přičemž se jí řekne, že tentokrát to už bude lepší. Pravdou však je, že to nikdy nemůže být lepší, neboť tento systém bezcenných, bankami vymyšlených a vytvořených peněz je v pravém smyslu slova bludným kruhem.
To zní skoro tak, jako kdyby byl za tím nějaký plán nebo zlomyslná vypočítavost?
Za vším je nepochybně plán. Je tak jednoduchý, že je až geniální a skvěle funguje již od roku 1694, kdy byla založena Bank of England jako privátní emisní banka (=centrální banka). V pravidelných intervalech, každé dvě nebo tři generace, se vše musí zhroutit, protože zadluženost prostřednictvím úroků exponenciálně roste (= exponenciální je zpočátku pomalý nárůst, který se ustavičně zrychluje, až se pak nedá zastavit vůbec a způsobuje kolaps) a v jistém okamžiku doslova exploduje. A v tomto bodě jsme právě teď - krátce před explozí. Několik evropských států již několik let není schopno plateb a uměle se udržují při životě, což ale všechno ještě zhoršuje, protože lidé upadají do stále větší chudoby. USA jsou od začátku srpna definitivně v bankrotu, což se může změnit jen tehdy, kdyby se obě strany v poslední chvíli shodli a zákonem určenou horní hranici dluhů ještě jednou posunuly výš. V nejlepším případě to však dá zemi šanci maximálně na jeden rok. Ještě předtím však asi zkolabuje EU, což by americké hospodářství strhlo do propasti. Těžko říct, kdo se udrží déle, neboť oba se sotva drží na nohou.
Existuje-li tedy nějaký plán, musím se přirozeně zeptat, kdo za ním stojí? Ve Vaší knize tvrdíte, že nad celým západním světem vládne jen hrstka rodin. Hovoříte o nich i jmenovitě. Jak bychom si to měli představit? Tato představa pro mě vskutku není lehká. Jak to dělají a proč o tom nic nevíme?
Ano, pro mnoho lidí je to velmi těžké. A právě proto systém dokonale funguje. Většina lidí považuje skutečnost, že všechno patří jen hrstce lidí, za konspirativní teorii a odbaví to slovy: "To vůbec není možné" - jednoduše proto, že to překračuje hranice jejich představivosti. Je to však skutečně pouze několik rodin a vlastní bezmála vše - banky, velké koncerny, všechna důležitá média. Podílejí se na velkých investičních podnicích a firmách, spravujících majetek, což je zčásti velmi zamotané a těžko přehledné, co jsem však doložil v mé knize - například s firmami patřícími Rotschildům, Blackstone a Blackrock, které se podílejí prakticky na všech velkých německých firmách.
Tyto rodiny mají své prodloužené ruce, "vojáky", ve většině představenstev a dozorčích radách. Přes své nadace financují téměř celý výzkum a rozhodují tak, co se bude zkoumat a kterým směrem se budou ubírat výsledky bádání. Podvod s Climategate (= název aféry v souvislosti s manipulovanými vědeckými údaji pro Mezivládní panel pro klimatické změny - pozn. překl.) je toho typickým příkladem. Je prokázáno, že globální nárůst teploty je obrovský podvod a že všechny údaje potvrzující oteplování byly zfalšované. Je dokázáno, že v globálním rozsahu teploty klesají. S údajným oteplováním Země se však dá vydělat hodně peněz, proto média informují i nadále o "zlém" CO2 a o stoupající teplotě na naší Zemi. Takové věci se vymýšlejí "zcela nahoře" a podrobná realizace těchto akcí se pak vypracovává v grémiích, které jsou podřízené systému. Je to přísný hierarchický systém, který proniká vším. Na jeho vrcholu je hrstka rodin, které mají nesmírnou moc a vlastní toho tolik, že si to jednoduchý člověk nedokáže představit. Pod nimi je druhá řada, a pak třetí. Celkem jde asi o dvě stě rodin, sjednocených v organizacích jako CFR, Trilaterální komise, Římský klub,skupina Bilderberg a v mnoha dalších. Přes tyto grémia řídí politiku, takzvanou vědu a média. Nechci zacházet do podrobností, protože by to přesahovalo rámec našeho rozhovoru. O všem detailně píšu v knize.
Ano, to sedí. Jdete do detailů, ale přesto je vše srozumitelné! Přiznávám, že Vaše kniha byla první, která mi umožnila jednoduše a srozumitelně pochopit širší souvislosti mezi ekonomikou, penězi, zlatem a velkými organizacemi jako IWF (= Mez inárodní měnový fond), BIZ a médii. Jdete v ní však ještě dál a mluvíte o souvislostech s tématy jako Chemtrails (=chemické stopy) a "údajnou" válkou proti teroru. Není to tak trochu přehnané?
Ne, jedno s druhým souvisí ...
Tak vám tedy ještě rychle položím poslední otázku: Když je všechno manipulováno a velký kolaps nezadržitelný, co ještě můžeme dělat? Je nějaké řešení či východisko, nebo se musíme připravit na temné časy a začít hromadit potraviny?
Ano, samozřejmě je tu východisko! Musíme tento koloběh prostě přerušit. Hlavně vzděláváním a osvětou, a k tomu se přece snažíme nyní oba přispět. Naštěstí nejsme jediní. V posledních letech prosákla pravda o manipulaci lidstva na světlo na více místech. Zdá se, že se opravdu probouzíme z jakéhosi stavu spánku a osvobozujeme se. Dalo by se říci, že z puberty pomalu přecházíme do dospělosti. Bude důležité, abychom nastávající kolaps vnímali a chápali jako šanci změnit se, a nepodlehli znovu našim starým zvyklostem, strachu a hněvu, které vedou jen k válce a bídě. Přechodná doba však může být velmi tvrdá, netřeba si nic nalhávat. V každém případě neuškodí, když máte ve skříni nějaké potraviny, nebo když se přichystáte i na jiné možnosti vývoje situace. Každý kdo může, by měl mít trochu zlata a stříbra, a tak zajistit alespoň část toho, co vlastní. To bude důležité hlavně v přechodné době, neboť tato může být tvrdá. Za kulisami dění však momentálně na mnoha místech současně pracují vlivné osobnosti již na novém systému. Ten by měl být spravedlivější a podporovat soužití v míru. Musí zmizet dluhy i úroky, což se samozřejmě nebude líbit jistým osobám, ale to se mělo stát již dávno. Možná to bude mít formu bezpodmínečného základního příjmu. Více zde o tom momentálně říct nemohu, protože se na tom právě pracuje. Ale něco se děje! V nejbližších letech se všechno velmi změní, to můžu slíbit. A jsem si jistý, že k lepšímu, že zažijeme v našem lidském vědomí kvantový skok, který přinese ovoce všem zúčastněným. Neboť v zásadě je to možné! Přirozeně, že si musíme všichni vyhrnout rukávy a převzít odpovědnost.
Díky za rozhovor!
O autorovi:
Podnikatel, autor a dobrodruh Michael Morris se narodil v roce 1966 v Rakousku. Po pobytech v několika evropských městech žije dnes hlavně v USA. Napsal celou řadu textů a článků v angličtině i němčině, vyučoval a dlouhé roky byl podílníkem v několika firmách. Co neSmíte vědět! (=WAS SIE NICHT WISSEN SOLLEN!) je jeho první knihou s tématem hospodářství a nový světový řád.


zdroj:Více zde:

Pravdivý příběh skupiny Bilderberg

17. března 2012 v 1:43

Daniel Estulin, vtažený do skrytého světa intrik a tajemství, nyní odhaluje to, co nebylo nikdy dříve vyřčeno. Od svých počátků v roce 1954 v hotelu Bilderberg v malém nizozemském městečku Oosterbeek se každoročně shromažďují představitelé evropské a americké politické elity a nejbohatší výkonní ředitelé světa, aby diskutovali hospodářskou a politickou budoucnost lidstva. Tisku nebylo nikdy dovoleno se zúčastnit. Stejně tak nebyla nikdy vydána oficiální prohlášení o závěrech skupiny a o diskusích, které, jak ukazuje autor této knihy, měly velké důsledky pro obyvatele celého světa.
Daniel za použití metod, které připomínají taktiku špiónů za studené války, a v několika případech za cenu ohrožení vlastního života dokázal to, co se nepodařilo nikomu jinému - zjistil, o čem se mluví za zavřenými dveřmi opulentních hotelů a zprostředkoval to svým čtenářům v Pravdivém příběhu skupiny Bilderberg.
Objednávejte na www.bodyartmag.cz/book

Předmluva
Publikování je někdy spíše obhajování než povolání. Někdo mi volá a silným hlasem na druhém konci linky říká: "Moje kniha změní svět a… bude to bestseller." Snažím se nezbořit jeho svět, ve zkratce předkládám podrobnosti o obchodu s knihami a příběhy o pokusech prolomit "nevhodné" pravdy, snažím se jemně vnést trochu reality do jeho dlouho spřádaných snů.
Tak tady je kniha, která už svět změnila a která už bestsellerem je. Neústupné odhalování Daniela Estulina toho, co světoví politici a vůdčí finančníci projednávání na svých každoročních tajných schůzkách - konferencích skupiny Bilderberg - vedlo k ohromujícím odhalením, k absolutně přesným předpovědím světových událostí a k rozčileným útočným pokusům zastřít světlo, které Daniel rozsvítil uprostřed temnoty - kde se světové události stávají hrou, prezidenti jsou vybíráni, války připravovány, trhy s energiemi manipulovány apod.… vše za účasti významných novin, které o tom ale nikdy nepíší.
Prozkoumávání tajných záležitostí není nikdy jednoduché, stejně jako moření se s předpojatostí. Mainstreamová média donedávna Bilderberg stěží zmínila. Mezitím se skupina Bilderberg stala extrémním strašákem, její reputace je skutečně dobře zasloužená.
Dělali jsme, co jsme mohli, abychom byli přesní; obsazení se mění, správní rady se obměňují atd. Ale pro mě jsou důležité otázky: "Co tito moudří muži dělají, že to vyžaduje tak dokonalé utajení?" a "Kam nás vedou?"
Když se činnost skupiny zařadí do historického kontextu, tak jak to udělal Daniel, může člověk začít chápat celý rozsah toho, co "oni" zamýšlejí a proč potřebují tak vysoký stupeň utajení k provedení plánů. To, že existují takové věci jako národní a osobní nezávislost a s tím spojená lidská práva a svobody, které stojí v cestě jejich cílům, je, jak se zdá, pro ně pramálo důležité.
Já s Danielem a většinou lidí světa stojíme za pravými demokratickými ideály naší republiky, ne za stávající skrytou vládou "elity s pomocí nastrčených figur ve prospěch korporací". Jsem si jistý, že se většině členů Bilderbergu zdá, že jejich kradmá cesta k tajné budoucnosti byla dlážděna dobrými úmysly. Ale je možné, že mnozí z nás, i já sám, opravdu nechceme jít… tam.
Kris Millegan
22. září 2007

Doslov k edici s dodatkem o Severoamerické unii

Buďte si jisti, že intenzivní bezpečnostní opatření, soukromé dohody a tajná ujednání mezi vládami a korporacemi, které byly domluveny v nedostupných úkrytech nejmocnějšími lidmi Severní Ameriky a Evropy, vážně ohrozily vládu zákona, základní lidské potřeby, naše těžce vybojované občanské svobody a ničí úspěchy vůdců, kteří v průběhu historie bojovali za potřebu silných národních států, jež by dokázaly kontrolovat moc oligarchie.
Pokud je demokracie vládou lidu, pak jsou tajné vládní agendy a děsivé kliky obchodující s vlivem neslučitelné s demokracií. Lidé nemohou vládnout něčemu, o čem neví. Celá idea skrytých sfér vlivu v rámci vlády stínů, jež vede tajnou kampaň, aby nás zbavila lidských práv, je cizí pojmu demokracie a musí se proti ní bojovat se zaníceným odhodláním, jinak budeme opakovat osudové chyby nedávné minulosti.
Ti, kdo mi nevěří, by se měli lépe podívat kolem sebe. Rychle nám ubývá čas. Je ironické, že jazyk hraje klíčovou roli v podkopávání našich svobod prostřednictvím provázaných a nekontrolovaných dohod, které jsou nenápadně vyjednávány v tajných úkrytech, kam příslovečné světlo pravdy nemůže dozářit paprskem čistoty a odhalit bezohledné manipulování se spravedlností a svobodou. Pera už dlouho nejsou mocnější než meč. Ve stylu osmnáctého století jsou využívány radikální empirické metody Newtona a Galileiho k zabrždění kreativity na všech polích, nejen ve fyzice. To je hlavní rys bilderberské strategie obelhávání lidstva na celém světě, aby bylo připraveno na světovou vládu. Není divu, že dvacáté století bude v budoucnu známé nekonečnými, monotónními a všeobecně uznávanými lžemi. Válka je mír, nenávist je láska, otroctví je svoboda. Arbeit macht frei. Jak to dokáží dělat tak dobře a bez následků pro ně samé?
Zásadním principem je přednesení dvou zdánlivě si odporujících idejí nebo konceptů a trvání na tom, že jsou identické, čímž se smaže jejich význam. Tento postup může být uplatněn na úplné přeměnění skutečnosti - zvláště na přepsání historie, aby odporovala realitě a podstatným faktům, tak, že se prosazuje jako pravda opak skutečnosti a nabízí se překroucený nebo úplně falešný fakt jako důkaz. Jsme toho živoucím dokladem - žijeme v období největšího historického revisionismu.
Amos Oz, možná nejznámější izraelský romanopisec, učinil zajímavý postřeh: "Kde je válka nazývána mírem, kde jsou útlak a pronásledování vydávány za bezpečnost a zavraždění je nazýváno osvobozením, tam pošpinění jazyka předchází pošpinění života a důstojnosti. Nakonec zůstanou stát, režim, třída nebo ideje nedotčeny, zatímco lidský život je zničen."
Vskutku. Existuje zdůvodnění pro koncentrační tábory všude po Zemi - koncentrační tábory určené pro každého na časově neomezené zadržení, protože je považován za nepřítele státu a hrozbu pro národní bezpečnost.
Jazyk se stal nepřátelským bojovníkem a lidi z Pentagonu jsou připraveni. V jednom akčním plánu připraveném v rámci dokumentu ministerstva obrany nazvaném "Strategie pro obranu vlasti a civilní podporu" se hodně mluví o tom, co nás čeká v blízké budoucnosti. Předvídá "aktivní, vrstevnatou obranu" jak v hranicích USA, tak venku a zavazuje se "přeměnit americkou armádu, aby vykonávala úkoly obrany vlasti… v hranicích USA." Předkládá strategie na zvýšený průzkum a sledování, aby "byli potencionální soupeři poraženi dřív, než ohrozí Spojené státy." Také "maximalizuje povědomí o nebezpečích a přebírá iniciativu od těch, kdo nám ubližují." Ubližují nám? S naším rozpočtem na obranu ve výši biliónů dolarů, kdo by byl tak hloupý, aby to zkusil? Jak se říká tomu mlžení? Churchill to nazýval "terminologická nepřesnost".
Zlověstný vývoj naznačující pravděpodobnost hrozících teroristických útoků, dost vážných, aby ospravedlnily překročení ústavy, následovaných stanným právem jsou signalizovány nebezpečným jazykem mainstreamových médií, která ochotně papouškují mlžení našich vůdců. Když se současné zákony v dnešní atmosféře strachu spojí s mezinárodně provázanými mnohovrstevnými smlouvami, málokteré země, pokud vůbec nějaké, o lidech nemluvě, vyváznou bez škrábanců. Všichni budou připoutáni k Jedné světové firmě a jejím neomezovaným snahám o zisk. Ti, kteří budou halasně oponovat do očí bijícímu porušování národní suverenity, budou považováni za hrozbu národní bezpečnosti a budou na neurčito zadržováni, ať již s důkazy, nebo bez nich, podle zákonů o vojenských soudech a o sjednocování a posilování Ameriky poskytováním vhodných nástrojů potřebných pro stíhání a bránění terorismu (PATRIOT). Všichni jsme "nepřátelští bojovníci" zbavení habeas corpus a práva na řádný proces, pokud nemůžeme prokázat, že jsme jen otupělý dobytek.
Vítejte v severoamerickém Partnerství pro bezpečnost a prosperitu - v novém "sjednoceném kontinentu" neboli v Severoamerické unii. Ty z vás, kteří očekávají od Baracka Obamy nápravu chyb, čeká tvrdé probuzení.
Jeden úředník ministerstva zahraničí mi letos řekl jízlivě, když popisoval dominantní pozici agendy jednotného světa: "Prostě jsem se ráno probudil a řekl jsem si Došlo k vojenskému převratu a pak to všechno začalo dávat smysl."
Nicméně naděje je. Abychom vyhráli válku, my, lidé, musíme bojovat na ideologické úrovni. Demokracie má základy v pravdě, toleranci, svobodě a respektu k lidské důstojnosti. Patriotismus může zkazit a absolutní patriotismus kazí úplně. Skutečný patriotismus není slepé schvalování každého činu nějaké země. Není nic nepatriotického na prosazování lidských hodnot a obraně demokratických principů. Pro mnoho myslících lidí je toto nejvyšší forma patriotismu.
Ale to nestačí. Chorobná politika nadšenců pro jeden svět musí být odstraněna z občanské společnosti a z institucí, které infiltrovala - malá města a vesnice, základní školy, kulturní organizace, mládežnické skupiny, profesní sdružení. To nemůže být provedeno prostřednictvím politických stran, které jsou jenom stroje na volby. Lidská morálka by měla tvořit základ světové bezpečnosti a impuls k této nové morálce by měl vyjít od nestátních hráčů.
Musí vzniknout hnutí ve společnosti a v politice založené na spolupráci pokrokových stran, sdružení občanské společnosti a inteligence. Bude to běh na dlouhou trať. Komunalismus, jehož mravním příkazem je "rovné sdílení bohatství", je historickou zhoubou. Snaží se zničit dědictví renesance a modernity samotné. Může se s ním bojovat jen úplně, bez milosti.
Ve společnosti, která je čím dál více rozdělovaná, může být zdůrazněno několik prvků, které sdílíme, které máme společné, a můžeme to udělat přímo, s dramatickým zdůrazněním. Lidská důstojnost a svoboda myslet, které jsou snadno pochopitelné pro všechny, které není potřeba vysvětlovat, jsou jedněmi z nejcennějších aspektů univerzální tradice. Zaslouží si, aby byly podporovány, jak to jen jde.
Přesto slýchávám rozzlobené, kritické hlasy a vídávám zamračené nesouhlasné obličeje. "Nerozhoupávej loď," říkají. "Naši vůdci to dělají pro naše dobro, ty odporný nevděčníku." Prostou pravdou je, že pokud vám kritika arogantních, bezohledných a násilnických rysů současné nechutné reality občas vyslouží posměšné úšklebky a označení za potížisty, pak to jsou úctyhodné tituly. Toto omezené škatulkování značí jen neznalost kritické tradice zahrnující Swifta, Leibnitze a Schillera a sahající zpět až k Izajáši a Jeremiáši. Kritická tradice, ke které patří takoví jako Tom Paine, který pracoval na rozfoukání žhavých uhlíků revoluce v Americe před více než dvěma staletími. Chybí také jakákoliv vědomost o tom, že americké armády dnes připomínají odporné červenokabátníky a Hesenské, kterým je spíláno v každé učebnici dějepisu.
Graham Greene měl velkou pravdu, když řekl: "Spisovatel musí být vždy připraven změnit strany mávnutím proutku. Stojí na straně obětí a oběti se mění."
Samostatné myšlení je podstatou této knihy. Demokratická společnost závisí na debatě, na svobodné diskusi, na všeobecném souhlasu, na podřízení mnoha individuálních rozdílů společnému dobru. Souhlasíme s věcmi, které plně neakceptujeme, ale uvědomujeme si, že jsou nejblíže tomu, co chceme, čeho můžeme dosáhnout. Toto je jediný způsob, s výjimkou tyranie, kdy je možné zajistit stabilitu. My lidé potřebujeme najít vůli k tomu, nazvat skandály, lži a zrady naší víry jejich skutečnými jmény, odhalit, že systém sám může být tak prohnilý, že není nápravy, a že lidé, kteří jej ovládají - ve vládách i v korporacích a finančních institucích - jsou kriminálníci. Toužíme po lepším světě. Být člověkem a nevědět nebo nestarat se, co se děje, je skutečně neomluvitelné. Máloco to může omluvit a ospravedlnit. Toto je skrytý ideál Pravdivého příběhu skupiny Bilderberg.
Slabinou lidské svobody jsme my všichni a naše výrazně odlišné schopnosti vidět svět jinak. Ideje mají sílu. Ideály jsou vizemi. Pokud se shodneme na tom, co se nám nelíbí, zjistíme, pro co jsme. Co si myslíme, ovlivňuje, co děláme. Demokracie nám mohla přinést svobodu, ale něco to stojí - svět, ve kterém žijeme, je konvenčnější, nezúčastněnější, senzacechtivější a škodolibější. Hlavní hnací silou této nové doby bylo omezování sféry individuální morální zodpovědnosti. To není souhra okolností. Nevzdělaná, špatně vybavená a bezzásadová společnost je uskutečněným snem Bilderbergu. Je to nutná podmínka splnění jejich programu na zničení všech ústav světa.
Otevřený konflikt a více nelegálního utajovaného vedení bojů jsou brzkou a snad i nevyhnutelnou budoucností našeho světa. Války, které nebudou vedeny jen kulkami a bombami, ale ekonomické války, války o lidské zdroje, války mezi národy a jejich zástupci, války, ve kterých budou úzce spolupracovat zpravodajské služby a tajné společnosti. Válečným pokřikem tohoto ďábelského tažení je "Volání po zkáze", příliš děsivý koncept pro ty z nás, kteří vidí jeho podstatu - úplnou ignoranci humanity. Viděl jsem tuto frázi poprvé v roce 1996 ve zprávě Bilderbergu označené "Jen k vašemu přečtení", kterou mi dal jeden účastník, jenž shledal jejich plán nestravitelným i při jejich pokřiveném vnímání pojmů dobra a zla. Volání po zkáze - vědomý pokus světové elity zničit pokrok a uvrhnout svět nedobrovolně zpátky do minulých dob služebnosti a otroctví. Volání po zkáze už není jen koncept, kterému jsem se roky snažil porozumět - je dnes děsivou každodenní realitou.
"Jak zničíte poptávku?" zeptal jsem se v roce 2002 přítele, mocného člověka zevnitř Světové banky.
"Zničením světové ekonomiky," zněla jeho odpověď. Krátká a sladká. Hospodářské a politické síly se spojily, aby připravily Dokonalou bouři. Zničující dopady jejího vypuknutí jsou nyní víc než viditelné.
Volání po zkáze. Nulový růst. To jsou plány Bilderbergu a Římského klubu s kořeny v tajných politických iniciativách ze 70. let 20. století. Třicet let. Bilderberg a jeho přívrženci nejsou jako my. My plánujeme na dny dopředu. Oni na generace. Muž, který v 70. letech zasmušile řekl Američanům, že se "jejich životní styl musí uskromnit", je ten samý muž, který dnes zaujímá klíčovou pozici v administrativě Baracka Obamy - Paul Volcker, bývalý šéf Federálního rezervního systému za Jimmyho Cartera a nová hlava Poradního výboru pro zotavení ekonomiky. Malý a zkažený svět.
Možná není cesty zpět. Přál bych si, abych to mohl říci jinak, měkčeji. Nový světový řád, který popisuji v této knize, je všude kolem nás. Během všech těchto restrukturalizací jsou proudy bohatství a kapitálu vyčerpávány a - co je důležitější - přesouvány za scénou. Lidé kontrolující tyto peníze nechtějí ztratit kontrolu, až zmizí národní státy. Jde o obrovský přesun bohatství světa do stále menšího počtu rukou, který řídí bezohlední a zdánlivě stále zoufalejší jednotlivci. Co se rýsuje na obzoru, je krize rozměrů nepoznaných v celé lidské historii. Nezáleží na tom, kdo sedí v "oválné pracovně". Mocní muži za scénou odstraní kohokoliv, kdo se jim nelíbí nebo kdo nepodporuje jejich byznys. Byznys jsou peníze a peníze vytváří zvláštní pravidla.
Přes všechny mraky, které se kolem nás stahují, vidím při pohledu do budoucnosti světélka naděje. Ano, je naděje, i když těžko viditelná.
Viděl jsem to během mých propagačních cest do Spojených států v letech 2007 a 2008. Od východního pobřeží přes středozápad po západní pobřeží, od hlubokého jihu po mrazivou Kanadu jsem cítil rodící se všeobecné probuzení. Hlas rozumu začíná být vyslyšen a lidé se přestávají bát. A co je důležitější - lidé začínají uvažovat o zděděných žebříčcích hodnot a zakořeněných přesvědčeních. Nezasvěceným to může připadat jako málo, ale pro ty z nás, kdo vedli tuto válku v předních liniích a stále slyšeli nářek utlačovaných, je tato odhodlanost, kterou lidé ukazují, vypovídajícím znamením, že odvaha je neomezený zdroj. Bilderbergu, dej si pozor. Napětí roste, ve všech koutech světa se začíná hromadit, vážná znamení velké politické revolty se objevují na naší krásné otáčející se modré planetě - od Afghánistánu přes Írán, Severní Koreu, Izrael, Sýrii, Pákistán, Saudskou Arábii, Palestinu, Libanon, Čínu, Irák, Bulharsko, Maďarsko, Rusko, Irsko, Lotyšsko, Litvu, Island, Balkán, Spojené království až po obvyklá místa organizovaného odporu, jako jsou země střední a jižní Ameriky.
V devátém roce nového milénia se divím, řečnicky, zda jsme přišli o právo snít. Co by se stalo, kdyby lidské vědomí mohlo dohlédnout za smrt; mohlo by dosáhnout nekonečné schopnosti vidět všechno, v současnosti i minulosti; pochopit úplně naše životy? Budeme někdy schopní sami přemýšlet bez toho, aby nám bylo řečeno, co se stalo ve světě, mizernými nádeníky, kteří čtou napsaný scénář pro masovou konzumaci?
Každý z nás se musí stát zodpovědným za naše činy. Na úrovni, na které diskutujeme, je skutečné myšlení jen jedno. Vypněte televize. Velký bratr není ten velký zlý stát, který nás sleduje; jsme to my, lidé, kteří zapínáme televizi a necháváme si vymýt mozek odpadem, kterým nás krmí každý den.
Na celém světě dnes kvůli široce rozšířenému úpadku skutečné vzdělanosti a znehodnocení kvality televize a tisku velké množství lidí věří čemukoliv, co jim ti nahoře chtějí namluvit. Kouzlo televize, místo aby se vytrácelo, roste.
Myšlení bolí. Nezávislé myšlení bolí hodně, protože vyžaduje, aby se člověk učil, četl, chápal. Porozumění přináší zodpovědnost učinit osobní kroky na udržení našich svobod. Je jednodušší nechat si říct, co si máme myslet, co dělat, co říkat. "Řekni mi, Danieli, co mám dělat," je fráze, která je kolem dokola opakována v emailech, které dostávám od svých věrných čtenářů. Zplnomocnění. Lidé musí být zodpovědní za to, co dělají. Jak?
Musíme zkoumat to, co je nám řečeno. Musíme myslet samostatně. Musíme si být vědomi vlastní ceny a mít rádi ostatní tak, že jim nebudeme dělat to, co bychom nedělali sami sobě. Láska dělá pokroky. Láska se vrací k těm, kdo ji dávají, a jako řetězová reakce roste s každým činem.
Současné chápání soucitu s sebou nese náročnější měřítka. Rovnost je jedním z nich; nikdo nesmí být bezstarostně obětován. Samozřejmě osud nečiní lidi rovnými, ale spíše nesrovnatelnými; rovnost je měření a důstojnost je neměřitelná.
Musíme využít bohatství lidské duše, vytvořit svět držící pohromadě naším společným dědictvím soucitu, laskavosti a odvahy, ne sektářským, zjednodušujícím, niterným chiliasmem, kterým nás krmí. Ze všech jazyků je tím jediným věčným jazyk myšlení. Paměť nás zachraňuje před zapomněním.
Ať je tato kniha vaším válečným pokřikem. Skupina Bilderberg neuspěje. David Rockefeller a všichni ostatní si ji mohou vzít do hrobu. Tomu a dětem mým i vašimslibuji své statky, svoji čest, svůj život.
Jak říká můj vydavatel Kris Millegan: "Kupředu k nejlepší budoucnosti!"
Daniel Estulin
22. únor 2009


video:

Daniel Estulin - Pravdivý příběh skupiny Bilderberg - kniha


Jedinečné knihy

16. března 2012 v 23:22
Nenechte si ujít

 
 

Reklama